Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[0]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Články

Recenze: Honda Civic 5GVti 3D z pohledu starší generace
  Sekce: Můj příběh
  Zaslal:  1.3.2012 , 13:11

AUTOR: war
Články: 1
Komentáře: 2

Hodnocení: 5.00/5.00 [1]

Technika Jak na to Klub Srazy a výlety Novinky a historie Partneři Můj příběh

Článek  Strana 1 z 1

Zdravím hondaře,
Jsem majitel VéTéíčka Úsměv r.v.1992, motor B16A2, 118kW/160koní, obsah 1595, váha 1145kg

Berte to jako příspěvek zřejmě jednoho z nejstarších členů H-C (věkem-nar.1956), nicméně Vás mohu ujistit, že i mne od roku 1999 postihla H-závislost.

Přes C5G 1,5 3D, C7G 1,6 Sport jsem koncem roku 2006 skončil u Vtička a od začátku jsem si jízdu s ním užíval, zejména po přesednutí z C7G Sport. Mám s ním najeto už 100 tis.km, ale pořád mi přináší radost a potěšení z jízdy, zejména nad 5500 otáček. Problém byl se sníženým podvozkem a s předním lipem v Praze, kdy jsem nemohl zajet do kopce do garáže, aniž bych si nevythl úchyty u předního nárazníku, takže musel pryč. Nezačal jsem nejlépe, při jeho koupi sjem se nechal slušně napálit jedním"zlínským závodníkem" (dovoz 2004-Švýcarsko, první přihlášení v ČR 2006-nesouhlasil rok výroby - místo 1992 byl uveden 1995, zatajená havárie na zadek, navýšený stav ujetých km o 200 tisíc při dovozu - typická finta tehdy ještě na celníky), vzhledem k tomu, že jsem z oboru, jsem to zjistil, bohužel až po prodeji - ještě jsem nenavštěvoval H-stránky. Pozitivní bylo, že stav vozidla odpovídal stavu km při koupi, t.j. cca 50 tis.km. Co dodat více, pro dvě osoby je to ideální auto, po vyjmutí zadních sedaček se do auta naloží cokoliv (u nás většinou 2x MTB, lyže, gumový člun - na kratší vzdálenost i nafouklý). V případě nouze je vyzkoušeno, že ve dvou osobách se dá přežít i několik nocí spánku. Jezdíme s ním celoročně, s kvalitními zimními pneu je radost jezdit i po horách, nestalo se, že bychom někde uvázli. Pro předjíždění a radost z jízdy má nadprůměrný výkon, v roce 1992 jistě jedno z nejlepších sportovních aut. Za pět let, co s ním jezdím, byl problém jen s rozdělovačem (origo nový za 15tis.). Postupně vyměněny tlumiče (Kayaba) a pružiny, brzdové kotouče a obložení EBC, nový chladič, opraveny zadní lemy, několikrát tlumič výfuku z důvodu snížení hlučnosti (nakonec serie),nové letní bílé 15"disky Lenso Samurai (7/ET 3Cool. Na jaře bude výměna sedaček za C7G TypeR. Po 150 tis.km nebere žádný olej, dlouhodobá spotřeba od 7,5 do 8 litrů.

K záporům snad jen to - výkon motoru neodpovídá tuhosti podvozku a karoserie, při havárii minimální bezpečnost (naštěstí nevyzkoušeno!) Tuto motorizaci nedoporučuji pro nevyježděné "mladé dárce orgánů".
Na závěr rád vzpomínám na Honday 2009, kdy dívčina z CRX odnaproti prohlásila, že je dobře, že i my "staří" fandíme Hondám (tak schválně je tu někdo starší?). Ještě bych nám všem popřál, aby Honda udělala konečně zase nějaký sporťák, který by ukazoval svou zadní část karoserie ostatním, tak jak tomu bylo počátkem devadesátých let, Hondě zdar, war

Autor  Komentáře
crxmann
5 háček

Články: 16777129
Komentáře: 91
 Zaslal: 6.4.2012 , 8:07  Předmět:    
Vstoupit do diskuze k článku ZDE

Rating box? ? neni

Články

Recenze: Honda Civic 5GVti 3D z pohledu starší generace
  Sekce: Můj příběh
  Zaslal:  1.3.2012 , 13:11