Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Články

Recenze : Honda Civic Coupe - Pišule
  Sekce: Můj příběh
  Zaslal:  4.5.2012 , 15:30

AUTOR: Bari
2 háčka
Články: 1
Komentáře: 0

Hodnocení: 0.00/5.00 [0]

Technika Jak na to Klub Srazy a výlety Novinky a historie Partneři Můj příběh

Článek  Strana 1 z 1

Honda Civic Coupe 5g Pisule

Zdravím drazí hondaři a drahé hondařky,
Když jsem si zde pročítal vaše recenze, napadlo mě proč se s vámi nepodělit o můj příběh, jak jsem se k Hondě dostal. Už kdysi, když si kamarád koupil Prelude (Marcelku), a nechal mě svézt, zamiloval jsem se, ale pořád to nebyla taková láska, jak jsem předpokládal. Byl jsem z auta nadšen. Neskutečně sedělo v zatáčkách, jízdní vlastnosti byly nepochybně jinde než u mé Felicie 1,3 a Fiestě 1,1. A pak kamarád přijel s civikem, 5g hb (66kw), bylo to autíčko neobvykle živé, krásna kastle a na kolech to vypadalo super. Pomalu jsem se tedy začal poohlížet, po stejné modelové řadě. Koukal jsem zhruba rok, než jsem našetřil nějaké peníze. A pak to přišlo! Našel jsem před dvěma lety přenádherné coupe, do kterého jsem se na první pohled zamiloval, a už jsem proste nechtěl jiné auto. Ani mi nevadilo, že coupe už rok někde stojí a nemá technickou, prostě nic. Sešel jsem se s majitelem (Stormem) a domluvili se. Byl jsem nadšen. Vypadalo krásně a přes to se lišilo od ostatních. Do týdne jsem si auto odvážel na technickou a dozařídil i další věci.

Problémy, závady, výměny

Po týdnu nebo 14ti dnech se objevili první komplikace. Auto se začalo nehorázně vařit a také nehorázně se z něj začalo kouřit, takový hustý bílý dým. Odvezlo se to tedy ke kamarádovi (teď už bývalému) do dílny, ať se mi na to podívá. Zjistilo se, že mám ruplej blok motoru. Takže začala honba za jiným motorem. Samozřejmě nikdo v tu dobu neměl D15B7. Po měsíčním půstu jsem provedl Swap D15B2 na čtyřbod za neustálích konzultacích s Minorkem, Kožakem, Sablosem a mnoha dalšími. Pro motor jsme jeli někam k Praze. Provedlo se vše potřebné. Nechával jsem dělat rozvody a kompletní přetěsnění. Konečně jsem se po dvou měsících mohl projet. Zdálo se, že swap jede líp jak originál B7. Ten večer, co jsem auto dostal, začalo ohromně škubat v nízkých otáčkách. Nevěděl jsem, co s tím. Nechali jsme s Rollim ohřát motor a sešláply plyn až na podlahu. Motor přestal jít a už ani nenatočil. Po jednom dni šlo auto opět do dílny. Nikdo nemohl přijit na to, co to je. I pár kluků z Mostecký klubové scény si nevěděli rady. A tak se hledalo a hledalo. Dokonce i s rozdělovačem jsme byli u Davea s Kožakem, ať ho proměří. Vše ukazovalo, že je v pořádku. Už jsem nevěděl, kam dál. Půjčil jsem si tedy jiný rozdělovač od kamaráda. Auto hned napoprvé chytlo. Hledali jsme tedy v rozdělovači. Ačkoliv se zdála cívka v pořádku, nešel z ní proud. Tudíž po dalším měsíci jsem opět vyjel. Do měsíce začaly odcházet silentbloky atd. takže i to se postupně měnilo a měnilo. Po nějakém čase od zakoupení auta jsem si všimnul, jak se odlupuje lak. Ten Šmoula, který to stříkal, na to nedal plnič a nebojím se říct, že to snad ani neodmastil. Vykitované zadní víko začalo praskat, a tak se to vracelo zpět do původního stavu. Můžu Vám říct, větší fušeřinu jsem ještě neviděl. Už jsem měl sto chuti to auto zapálit, ale já to neudělám Velmi šťastný. Takže takové ty věci, co mě poslední dobou potkávají, jako jsou tlumiče a ložiska silentbloky, už mě nemohou rozházet, protože když jí miluješ, není co řešit. Velmi šťastný

Plusy:
I přes své stáří se vyrovná dnešním automobilům
Výkonný motor
No proste ji miluju Velmi šťastný

Mínusy:
spotřeba oleje...asi špatné pístní kroužky
koroze: lemy blatníků
výška vozidla: v zimě pomáhám technickým službám v úklidu sněhu

Plány:
swap motoru na D16Z6 (už je v garáži) i s převodovkou
komplet podvozek (tlumiče, pružiny silenty atd..)
celolak+karbon folie kapota a kufr
a ještě se určitě něco najde Velmi šťastný

Poděkování:
Chtěl bych poděkovat všem, kteří mi pomáhají, i když se někdy ptám jak jantar. Speciálně patří dík Minorovi, Sablosovi a hlavně klukům Kozakovi, Rollimu. Kluci, vím, že to se mnou nemáte lehký, ale zkuste to přetrpět. Snad se to jednou všechno pořádně naučím.

Autor  Komentáře
crxmann
5 háček

Články: 16777129
Komentáře: 91
 Zaslal: 5.6.2012 , 18:29  Předmět:    
Vstoupit do diskuze k článku ZDE

Rating box? ? neni

Články

Recenze : Honda Civic Coupe - Pišule
  Sekce: Můj příběh
  Zaslal:  4.5.2012 , 15:30