Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Přechod z felicie na civica.. potřebuji poradit :-)
Fórum: Partneři
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2 
Zaslat odpověď

Strana 2 z 2

Jaký motor by byl nejlepší pro 60% okresky, 40% město, předpisovou jízdu a spotřeba/výkon v kombíku?
1.4 66 kw
5%
 5%  [ 2 ]
1.5 Vtec 84kw
83%
 83%  [ 31 ]
1.8Vti 124kw
10%
 10%  [ 4 ]
Hlasovalo : 37
Celkem hlasů : 37

RIZ3K9 je teď offline  RIZ3K9
4 háčka
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 20.7.2015 , 17:18   Citovat  

jiristrnadik napsal:
Ten accord není vůbec špatný, líbí se mi!!! ale na netu jich moc není a ted si auto ještě koupit nemůžu. Civic v kombíku by mě už snad stačil, v kombinaci s 1.5 vtec bych jezdil snad do 6.5 l/100 . Dá se sehnat o trohcu líp. Rád bych jel na nějakej sraz, pokecat a dozvědět se něco víc. Ten hlavní už byl Honday, ale ted sem poblíž už nic nenašel. Rád bych se s těma autama svezl abych věděl do čeho jdu. Rozhodně si při koupi vemu sebou automechanika, aby to všechno prošel a zhodnotil. trochu mám strach s cenou dílů. U auto kelly nepatří accordy a civici zrovna k levnýmu zboží. S felicíí to nebudu ani porovnávat, to je "social" auto, ale i oproti VW nic moc.

Provozní věci jsou plus mínus na stejný cenový hladině jako evropa je to jen zažitý přežitek ....jinak pokud chceš jezdit za levno, popřemýšlej do budoucna nad LPG Úsměv
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
jiristrnadik je teď offline  jiristrnadik
PříspěvekZaslal: 20.7.2015 , 17:22   Citovat  

Cena benzínu by mě u 1.5 ve vtecu zas až tak netrápila, jen bych nerad vyhodil dvacet tisíc za díly na podvozek Úsměv
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
njn je teď offline  njn
2 háčka
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 20.7.2015 , 20:21   Citovat  

Naštěstí neexistuje jen autokelly Mrk až budeš něco schanet, určitě ti někdo vyhoví s lepsima cenama přátele
   Návrat  
Petura je teď offline  Petura
4 háčka
PříspěvekZaslal: 20.7.2015 , 21:26   Citovat  

srovnávat feldu s C6G ač 3D, sedan, nebo aerodeck je blbost, protože všechny hondy nabídnou daleko víc než felda...
sám jsem asi před 12lety měl stejný přechod Úsměv
3dv model je prostornější pro posádku jak felicie a rozhodně svižnější (srovnávám feldu 1.3 a civic 1.4), po čase jsem měl i kombika 1.4 66kw a nebylo to špatné, svezení rozhodně pohodlnější jak ve felici, ale je fakt že to jsou víc jak 15let stará auta už své potřebují a i když ceny nejsou kdovíjaké tak zrovna angličák je drahej, asi bych se podíval o oktávce první generace kombi, klidně i benzínovou 1.6 pod kapotou a nejen že bude bezečnější, tak bude levnější na díly (a teď mě honďáci sežerte)
   Návrat  
Davee je teď offline  Davee
2 háčka
PříspěvekZaslal: 20.7.2015 , 21:39   Citovat  

až budeš shánět díly zkus autodílycardo.cz
   Návrat  
njn je teď offline  njn
2 háčka
PříspěvekZaslal: 20.7.2015 , 22:32   Citovat  

Fujky s oktávou nemůžeš na japonský sraz Velmi šťastný
   Návrat  
DanTe je teď offline  DanTe
5 háček
PříspěvekZaslal: 21.7.2015 , 14:00   Citovat  

Petura napsal:
srovnávat feldu s C6G ač 3D, sedan, nebo aerodeck je blbost, protože všechny hondy nabídnou daleko víc než felda...
sám jsem asi před 12lety měl stejný přechod Úsměv
3dv model je prostornější pro posádku jak felicie a rozhodně svižnější (srovnávám feldu 1.3 a civic 1.4), po čase jsem měl i kombika 1.4 66kw a nebylo to špatné, svezení rozhodně pohodlnější jak ve felici, ale je fakt že to jsou víc jak 15let stará auta už své potřebují a i když ceny nejsou kdovíjaké tak zrovna angličák je drahej, asi bych se podíval o oktávce první generace kombi, klidně i benzínovou 1.6 pod kapotou a nejen že bude bezečnější, tak bude levnější na díly (a teď mě honďáci sežerte)

A přidej si k tomu ještě havarijní pojistku, která je u oktávky naprostá nutnost Mrk minimálně vandalismus a odcizení
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 21.7.2015 , 14:55   Citovat  

Děkuji zi za názor, ale nechci žádné tuctové auto jakým je Octavie nebo Golf. Tím ale neříkám, že to jsou špatný auta. Sám si o nich myslím jenom vše dobré. Ale nechci bejt ve stádu jedničkovejch oktávek s traktorovým motorem vepředu. Spotřeba bude s nadskázkou poloviční, ale radši budu řídit něco, co má duši. A tu honda má. Civic je pěknej a peníze na něj mít budu a accord to je pro mě loď Úsměv
   Návrat  
WickiMan je teď offline  WickiMan
2 háčka
PříspěvekZaslal: 21.7.2015 , 19:36   Citovat  

Na autokelly VUBEC nekoukej tam maj ceny uplne mimo.
Jedine toto -
tudy odkaz
tudy odkaz
   Návrat  
Carlos66 je teď offline  Carlos66
1 háčko
PříspěvekZaslal: 22.7.2015 , 12:10   Citovat  

jiristrnadik napsal:
Děkuji zi za názor, ale nechci žádné tuctové auto jakým je Octavie nebo Golf. Tím ale neříkám, že to jsou špatný auta. Sám si o nich myslím jenom vše dobré. Ale nechci bejt ve stádu jedničkovejch oktávek s traktorovým motorem vepředu. Spotřeba bude s nadskázkou poloviční, ale radši budu řídit něco, co má duši. A tu honda má. Civic je pěknej a peníze na něj mít budu a accord to je pro mě loď Úsměv

OK OK OK OK OK
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 22.7.2015 , 15:07   Citovat  

Tak to je jiná Úsměv Auto Kelly je hold asi "značka" Úsměv. Myslím si, že nejlepší pro mě bude sehnat aerodeck aspon rok 1999, do 200.000 km najeto a v co nejlepším stavu (ne-zrezlý) a to s motorem 1.5 vtec (84kw). Nebo toho accorda 6G v sedanu s 1.8 - 100 kw taky do 200.000 km. Cena je max 40000, takže to vypadá spíš na civica než accorda. Až budu shánět, zkusím sem napsat, jestli o něčem nebude tady vědět a nebo to vidím na to Německo. Ale to je cca 15.000 s převozem a přepisem (i ekodaní). A to mi připadá u tak starého auta moc velký poměr (15000/40000) Úsměv, ale je to zase vyzkoušený a spolehlivý auto. Po koupi bych nechal vystříkat dutiny a celý spodek. Blatníky bych natřel po očištění ( ne po broušení- akorát by to rezlo) nějakou odolnější barvou a pak bych to natíral před zimou olejem. Chci, aby mi pak sloužilo aspon přes vysokou školu, a něco přes. Tak aspon 7 let Úsměv Díky všem za rady a pokud máte ještě nějakou radu, nebo zkušenost na srdci, sem sní! Jirka
   Návrat  
Klasounek je teď offline  Klasounek
1 háčko
PříspěvekZaslal: 22.7.2015 , 18:00   Citovat  

Jestli můžu přidat i svojí zkušenost...už druhým rokem mám Civica Aero 1,4i jako druhé auto na denní ježdění a nedám na něj dopustit. Sedana bych nechtěl - mám rád větší zavazadlovej prostor. nejsem žádnej stěhovák, ale už jsem párkrát zažil situaci, kdy jsem potřeboval něco odvézt a po sklopení zadních sedaček se mi tam udělalo letiště. V tomhle je sedan mrtvej. Nevíc mě se ten kombík asi líbí i víc. Když se na to hoděj pěkný kola, tak je to moc pěkný auto!

Šel bych do 1,5.

Jo a já mám rok 1998 (od Rom.(a)) a není na něm ani kapka koroze. A s dílama jsem taky neměl nikdy problém (ikdyž, moc jsem jich vlastně zatím nepotřeboval Velmi šťastný

Takže za mě určitě kombi-aero a motor 1,5 (psal jsi, že chceš mít fajn spotřebu. 1,8 bude uplně někde jinde)
   Návrat  
SonnyX je teď offline  SonnyX
3 háčka
PříspěvekZaslal: 22.7.2015 , 21:07   Citovat  

jiristrnadik napsal:
Tak to je jiná Úsměv Auto Kelly je hold asi "značka" Úsměv. Myslím si, že nejlepší pro mě bude sehnat aerodeck aspon rok 1999, do 200.000 km najeto a v co nejlepším stavu (ne-zrezlý) a to s motorem 1.5 vtec (84kw). Nebo toho accorda 6G v sedanu s 1.8 - 100 kw taky do 200.000 km. Cena je max 40000, takže to vypadá spíš na civica než accorda. Až budu shánět, zkusím sem napsat, jestli o něčem nebude tady vědět a nebo to vidím na to Německo. Ale to je cca 15.000 s převozem a přepisem (i ekodaní). A to mi připadá u tak starého auta moc velký poměr (15000/40000) Úsměv, ale je to zase vyzkoušený a spolehlivý auto. Po koupi bych nechal vystříkat dutiny a celý spodek. Blatníky bych natřel po očištění ( ne po broušení- akorát by to rezlo) nějakou odolnější barvou a pak bych to natíral před zimou olejem. Chci, aby mi pak sloužilo aspon přes vysokou školu, a něco přes. Tak aspon 7 let Úsměv Díky všem za rady a pokud máte ještě nějakou radu, nebo zkušenost na srdci, sem sní! Jirka

tyhle plany jsem mel prvni s unem,taky jsem ho chtel mit aspon 5let (5mesicu),pak prisel accord (7mesicu) atd...po 6ti autech jsem nakonec skoncil zatim u legenda,kteryho mam uz 4 roky Velmi šťastný jinak autokelly je stejne jako vse,zalezi co hledas a co kupujes,muzes koupit shit ale i dobrou vec...a kdyz chytnes akci-vyprodej tak i za luxus cenu...pr. chladic na legenda posledni dva kusy za 920kc-P.cena kolem 2500
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 24.7.2015 , 15:06   Citovat  

A vážně neznáte někoho z vysočiny, kdo má jakého koli civica, avšak nejlépe v combi nebo v sedanu s motorem 1.5 vtec? Děkuji
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 4.11.2015 , 19:02   Citovat  

Zdravím Hondaři. Potřebuju poradit.... mám možnost koupit pěkného aerodecka za 35000, cca 180000 km najeto a převodovka je měněná za kratší z 1.4. Máte s tím někdo zkušenosti. Jezdit budu většinou kratší (15km do školy) cesty a rád bych se dostal na nějakou přijatelnou spotřebu cca 7 litrů. Původní převodovku dá k autu, ale nechci nějak řešit hned po koupi výmenu převodovky. Tak děkuji za rady a jestli je aspon trošku slušná cena (eko nezaplaceno, zimí kola, abs ,airbag, elektrika, nemá tažný, měněný všechny brzdy. Díky Za rady a at vám to dobře jezdí.!!!
   Návrat  
DrSlimm je teď offline  DrSlimm
3 háčka
PříspěvekZaslal: 4.11.2015 , 19:40   Citovat  

Jestli ti jde hlavne o spotrebu, tak tam dej zpet prevodovku z 1.5. Jel jsem s 1.5 normalnim i s kombinací 1.5 + 1.4 prevodovka. Prevodovka z 1.5 je fakt hooodne utahana a dlouha, s 1.4kovou se bude lip predjizdet, ale pak budes na 5ku pri ustaleny rychlosti vic tocit. Kazdopadne pri jizde na okresce by ses mel pod hranici 7l/100 dostat s obema prevodovkama, pokud nebudes teda jezdit vic nez 10 z tehc 15km jezdit mestem (pak to bude tech 7 +- nejake desetiny).
   Návrat  
Jagi je teď offline  Jagi
3 háčka
PříspěvekZaslal: 4.11.2015 , 19:45   Citovat  

1.5ka s převodovkou z 1.4ky jezdí fakt luxusně a pokud neplánuješ lítat po dálnici tak je to naprosto optimální.

nevýhoda 1.5 oproti 1.4ce je ta, že je prostě při nákupu dražší než ve stejném stavu 1.4ka
   Návrat  
Jarki je teď offline  Jarki
1 háčko
PříspěvekZaslal: 4.11.2015 , 19:49   Citovat  

Po pravdě je moje a je to tento inzerát odkaz
Převodovka byla vytažená kvůli rachtajícímu ložisku byla 9A a nyní je tam S40.
   Návrat  
Lukas28 je teď offline  Lukas28
4 háčka
PříspěvekZaslal: 4.11.2015 , 20:04   Citovat  

Jarki napsal:
Po pravdě je moje a je to tento inzerát odkaz
Převodovka byla vytažená kvůli rachtajícímu ložisku byla 9A a nyní je tam S40.

S40 ujde, ta není zas tak krátká.

dejte sem někdo porovnání s rozestupy rychlostí, jsem lenoch je to dobrý
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 4.11.2015 , 20:27   Citovat  

Pokud jsem dobře hledal tak
Převodovka 9A Převodovka S40
1.st 3.250 1.st 3.250
2.st 1.782 2.st 1.909
3.st 1.250 3.st 1.250
4.st 0.937 4.st 0.909
5.st 0.750 5.st 0.750

Zejtra radši zkusím rychlosti v 50,90,130 a uvidíme
   Návrat  
Jagi je teď offline  Jagi
3 háčka
PříspěvekZaslal: 4.11.2015 , 21:41   Citovat  

ten na odkazu se mi moc líbí je to dobrý něco takového jsem nedávno hledal... pro jazz prostě hrála jen koroze[brzdové trubky a podobné bolístky těchto modelů]
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 5.11.2015 , 18:40   Citovat  

Děkuji, snažím se udržovat auto ve stavu aby to jak vypadalo, tak aby bylo funkční. Přeci jenom jezdit i se dvěma capartama, tak chci mít jistotu
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Přechod z felicie na civica.. potřebuji poradit :-)
Fórum: Partneři
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina