Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[2]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
Autodíly CarDo - kryogenika
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Ztráta výkonu CIVIC VTEC
Fórum: Partneři
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď

Strana 1 z 1
BanJarnet je teď offline  BanJarnet
PříspěvekZaslal: 3.1.2016 , 14:47   Citovat  

Ahoj Honda lidé,

mám Hondu Civic 1.6 VTEC z roku 2003 a včera, když začala být už pořádná zima, mi začala Honda zlobit ohledně ztráty výkonu o dost více, než tomu bylo doposud. Už při koupi auta jsem byl informován o nutnosti výměny jedné lambda sondy, byla nadměrná spotřeba.

Tuto výměnu jsem provedl, problém se spotřebou zmizel, bohužel se ale objevil jiný. A to takový, že cca 1 minutu po startu auto na 3-7s ztratí výkon, motor začne ztrácet otáčky nehledě na to, zda mám nohu na plynu či nemám. Přirovnal bych to k lapání po dechu, kdy motoru klesají otáčky a klesají a klesají, pak ale zpět naskočí do normálna a vše je ok po zbytek jízdy. Pan Automechanik mi to odůvodnil tím, že dochází ke špatné komunikaci mezi lambda sondami, že to ale nemám řešit, že by oprava stála zbytečně dost peněz, ať si na to raději zvyknu a tento problém akceptuji.

Podle toho jsem se také zařídil a tak vždy tu minutu po rozjezdu očekávám onen problém, ten se stane, pak je ale vše ok. Tedy až jak jsem v úvodu psal, do včerejška. Včera totiž tento problém se začal objevovat nejen bezprostředně po startu, ale taktéž občas během jízdy a poté, co např. zastavím a následně se rozjíždím (semafor). Myslím si, že by to mohlo mít co dočinění s venkovní teplotou. Velmi šťastný

Dnes jsem auto nastartoval na volnoběh a sledoval motor. Prvních cca 4 minuty se dělo to, že motor co minutu ztrácel na výkonu až skoro ke zdechnutí, pak ale se zase probral a šlapal normálně.

Moc děkuji za jakékoliv rady či tipy,
s pozdravem Honza. Honda
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Hellborn je teď offline  Hellborn
5 háček
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 3.1.2016 , 15:08   Citovat  

Jakou jsi dal tu lambdu?

Ona ne každá značka funguje.
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
PříspěvekZaslal: 3.1.2016 , 15:34   Citovat  

Napřed mi tam dal můj kamarád nějakou z Fabie, spotřeba se ale zlepšila pouze na týden, tak jsem to následně zavezl do servisu a tam mi mechanik dal jinou, novou. Bohužel ale nevím jakou, mohu zjistit. Snad ale člověk živící se tím by měl vědět, nebo si zjistit, která je ta správná. I když kdo ví, že ano. Úsměv

Kdyby tam ale dal nevyhovující, tak by mi to přeci nevyřešilo onen problém se spotřebou, ne?

A ještě jsem si vzpomněl na jednu třeba podstatnou informaci - Po té druhé výměně lambdy se mi ihned objevil ten problém s výkonem, cca ale po 5 dnech zmizel, dokonce zhasla i oranžová kontrolka motoru, která do té doby svítila už od koupi auta. Bohužel ale po dalších asi 5-10 dnech se problém vrátil a kontrolka opět rozsvítila. Spotřeba ale zůstala ok.

Je tedy možné, že ta nová lambda pozitivně ovlivnila spotřebu, ale naopak způsobila problém jiný?
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 3.1.2016 , 15:36   Citovat  

A specializuje se ten servis na Hondy?
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 3.1.2016 , 15:44   Citovat  

Nespecializuje. Je to takový klasický živnostník automechanik o dvou garážích a jednom pomocníkovi. Ale moc fajn týpek, feróvej, vypadal, že ví co dělá. Takový klasický správňák automechanik! pifko

Soudím tedy dle tvého dotazu, že i když může být zkušený, rozumět tomu, tak mohl zvolit špatnou lambda sondu, protože zkrátka nemá konkrétně s Hondou tolik zkušeností?
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 3.1.2016 , 16:17   Citovat  

Přesně tak. Honda je v některých věcech specifická (můžeš se třeba toho servisáka zeptat, jestli by nalil do převodovky motorový olej. Úsměv U Honda do r.2001 lze použít 10W-40 jako náhradu za origo MTF, naopak normální převodovkový převodovku odrovná - bolestná zkušenost několika lidí). U Lambdy funguje přední většinou jen originál, u zadní někomu funguje Bosh.
   Návrat  
Minor je teď offline  Minor
5 háček
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 3.1.2016 , 16:49   Citovat  

Já bych možná neřešil problém střelbou od boku, ale zjistil bych, proč ta kontrolka motoru už od koupě svítila Úsměv
Nevím, jak je to u tvého modelu, jestli musíš do servisu nebo si chybu můžeš ještě vyblikat sám, ale kontrolka motoru slouží jako diagnostický nástroj, kdy lze určit okruh závady. A to zřejmě nikdo neudělal, všichni šli po lambdě, jako by byl viník znám.
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 3.1.2016 , 18:32   Citovat  

Mechanik samozřejmě diagnostiku dělal, hlásila chybu lambda sondy a ještě druhý problém, který prý s tím taktéž souvisí, ale nevyplatí se to řešit, že to nemá žádný vliv na funkčnost, že se jedná o prkotinu.

Vidím, že mám málo informací a tak mi s tím těžko poradíte. Díky moc za aktivitu, nečekal jsem, že tak rychle vůbec někdo odpoví. Já autům skoro nerozumím, je to mé první auto, ale snažím se k němu chovat hezky a něco co se o tom dozvědět.

Před chvílí mi kamarád doporučil - odpojit tu vyměňovanou lambda sondu a pokud auto následně pojede na nouzový režim (nízká rychlost, omezené otáčky) a nebude mít ty problémy s tím "lapáním po dechu", je na tuty chyba v té vyměňované lambdě. kouř

Co vy na to?
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 3.1.2016 , 18:48   Citovat  

Odkud jsi? Nasměrujeme Tě na někoho, kdo umí.
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 3.1.2016 , 18:58   Citovat  

B
R
N
O
   Návrat  
Teny85 je teď offline  Teny85
PříspěvekZaslal: 4.1.2016 , 13:41   Citovat  

tudy odkaz

Zdenek Zemčík se stará o motor mého Civouše 1.6 VTEC k mé plné spokojenosti... Máš to z Brna 80 km, tak záleží, jestli se chceš hodinku projet nebo je to daleko Cool
   Návrat  
kidd.hombre je teď offline  kidd.hombre
PříspěvekZaslal: 4.1.2016 , 15:03   Citovat  

k Motovi do Nebovid to mas kousek
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 4.1.2016 , 15:12   Citovat  

Mot nebo jestli ještě nějak funguje Alienpower... To by mohl vědět Zyx.
   Návrat  
zyx je teď offline  zyx
3 háčka
PříspěvekZaslal: 4.1.2016 , 21:08   Citovat  

Hellborn napsal:
Mot nebo jestli ještě nějak funguje Alienpower... To by mohl vědět Zyx.

Spis mot.Alika jsem nejakou dobu nevidel tak nevim jak je na tom casove ale jak ho znam tak blbe Velmi šťastný .
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 6.1.2016 , 15:28   Citovat  

Nějaké telefonní číslo na někoho přímo v Brně? 80km od Brna taktéž není problém, ale preferoval bych někoho přímo v Brně, u koho si padneme do oka a rád u něj budu auto servisovat i v budoucnu.

Ty Nebovidy k "Motovi" zní dobře. Nějaký kontakt prosím? Předpokládám, že toto bude ončo!
tudy odkaz Je to tak?

Díky moc za snahu chlapi!
   Návrat  
BunGee je teď offline  BunGee
2 háčka
PříspěvekZaslal: 6.1.2016 , 15:37   Citovat  

SZ
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz