Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[0]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
Autodíly CarDo - kryogenika
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Civic 9G
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 17, 18, 19  Další 
Zaslat odpověď

Strana 18 z 19
anunaki je teď offline  anunaki
1 háčko
PříspěvekZaslal: 11.5.2017 , 14:48   Citovat  

Mám dotaz na majitele 1.8iVTEC. Přestal jsem úplně používat autostop a všimnul jsem si mírných vibrací na volantu a vlastně celé kabiny včetně sedačky, když auto stojí a motor jede na volnoběh (tuším, že motor má v tu chvíli cca 650ot/min). Vibrace jsou mírné, ale přesto jasně patrné. Třeba mobil, který mám připevněn na držáku na palubce vedle volantu, se celý lehce chvěje. Je to normální u 1.8 iVTEC?
Mám C9G Tourer MY2014 (do provozu 2015), najeto 20tkm.
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
hornet je teď offline  hornet
PříspěvekZaslal: 11.5.2017 , 18:42   Citovat  

To,co popisuješ jsem zaregistroval taky.Jen, když zastavím a syn otevře zadní dveře a vystoupí.Když dveře zavře,tak vybrace zmizí.
   Návrat  
C9G je teď offline  C9G
PříspěvekZaslal: 11.5.2017 , 18:43   Citovat  

anunaki napsal:
Mám dotaz na majitele 1.8iVTEC. Přestal jsem úplně používat autostop a všimnul jsem si mírných vibrací na volantu a vlastně celé kabiny včetně sedačky, když auto stojí a motor jede na volnoběh (tuším, že motor má v tu chvíli cca 650ot/min). Vibrace jsou mírné, ale přesto jasně patrné. Třeba mobil, který mám připevněn na držáku na palubce vedle volantu, se celý lehce chvěje. Je to normální u 1.8 iVTEC?
Mám C9G Tourer MY2014 (do provozu 2015), najeto 20tkm.

Mám krátkeho, rovnaký nájazd a je to úplne rovnaké ako u teba, dlho to ale netrvá, zavibruje na cca 2 sekundy, ale pri dlhšom stání sa to niekoľkokrát zopakuje...
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 11.5.2017 , 20:16   Citovat  

Zkusím to blíž vypozorovat, každopádně jsem si taky všimnul, že to chvění přicházelo jakoby ve vlnách. Předtím jsem si toho nějak nevšimnul, jakoby to teďka dělalo trochu víc. Poslední dobou taky pořád vypínám start/stop než předtím...

C9G napsal:
Mám krátkeho, rovnaký nájazd a je to úplne rovnaké ako u teba, dlho to ale netrvá, zavibruje na cca 2 sekundy, ale pri dlhšom stání sa to niekoľkokrát zopakuje...
   Návrat  
Seilan je teď offline  Seilan
PříspěvekZaslal: 11.5.2017 , 20:20   Citovat  

Tak právě s tímto problémem jedu do servisu v pondělí. Jak bude zjištěn problém tak dám vědět
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
1 háčko
PříspěvekZaslal: 11.5.2017 , 23:11   Citovat  

Díky. Kolik máš najeto?

Seilan napsal:
Tak právě s tímto problémem jedu do servisu v pondělí. Jak bude zjištěn problém tak dám vědět
   Návrat  
jenda200 je teď offline  jenda200
1 háčko
PříspěvekZaslal: 14.5.2017 , 16:56   Citovat  

Pár foto po umytí. Barva je to zajímavá, ale náročná na údržbu, po slabším dešti je hned ušmudlaný zmatenej

20170513_094615.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
20170513_094615.jpg, 3.64 MB

20170513_094624.jpg

20170513_094624.jpg, 2.89 MB

20170513_094630.jpg

20170513_094630.jpg, 2.03 MB

20170513_094700.jpg

20170513_094700.jpg, 2.3 MB

20170513_094740.jpg

20170513_094740.jpg, 2.74 MB

20170513_094602.jpg

20170513_094602.jpg, 3.15 MB
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 14.5.2017 , 18:50   Citovat  

To věřím. Když jsme měli loni zájem o Civica a jeli jsme se na něj mrknout, tak tam měli předváděčku přesně tu tvoji barvu. Bylo pod mrakem a z dálky jsme si mysleli, že to je černá metla, jak byla ta "hnědá" tmavá. Velmi šťastný

jenda200 napsal:
Pár foto po umytí. Barva je to zajímavá, ale náročná na údržbu, po slabším dešti je hned ušmudlaný zmatenej
   Návrat  
2bep je teď offline  2bep
4 háčka
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 14.5.2017 , 21:17   Citovat  

Ale pak stačí jeden krásný slunný den a ta veškerá námaha se vyplatí je to dobrý
Lemy do laku Cool
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 15.5.2017 , 11:11   Citovat  

Najeto 59,5tis. Servis IvosZlín ve Fryštáku (autorizovaný). Byla resetována řídící jednotka, cena za 1hod. je včetně daně 678kč.
Pozn. problém s volnoběhem se ale pořád vyskytuje. Když zastavím na delší čas (třebas semafor) tak se otáčky dostanou na úroveň 650ot/min. a auto začne vibrovat. Celé to trvá tak 2-3s a pak sepne ventilátor a otáčky stoupnou na 750ot./min. Jelikoš beru 100okt. benzím tak vibrece nejsou na první pohled patrné, ale zkusím nabrat 95okt. a uvidím zda je tam nějaká změna. Zkusím se ještě pak poptat mechaniků.
Otázka: pokud servis resetoval řídící jednotku ta by se smazal i chiptuning???
   Návrat  
Hellborn je teď offline  Hellborn
5 háček
PříspěvekZaslal: 15.5.2017 , 11:57   Citovat  

On jde i-Vtec čipovat jo? Za kolik? 50tis.Kč?

Jinak já zatím 1.8 Tourer bez vibrací, ale jen 3600km...
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 15.5.2017 , 12:20   Citovat  

Hellborn napsal:

To byla řečnická otázka, jen mne to napadlo?
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 15.5.2017 , 16:06   Citovat  

Hellborn napsal:

Za 50 koupíš K20 a výměně se bude řikat " čipování " Velmi šťastný je to dobrý
Co se týče vibrací, mám najeto 2300 km a také nic
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 6.6.2017 , 17:13   Citovat  

Takže po třetí návštevě v Acura uz snad funkční automatika atěračů. Uvidíme až bude pršet Velmi šťastný Byla provedena výměna senzoru. Doufám že další návštěva bude až první servisní prohlídka je to dobrý
   Návrat  
keporkak_jedna je teď offline  keporkak_jedna
PříspěvekZaslal: 12.6.2017 , 12:14   Citovat  

Ahoj všem. Jak jsou na tom Vaše 9G se směrovou stabilitou? Je u Vás nutné při jízdě rovně neustále korigovat volantem směr? Pozoruji to jak na zimních 16" tak letních 17". Gumy se sjíždí rovnoměrně. Bylo by možné případně se s někým z Vás sejít (Přerov, NJ, Jihlava, Brno, nebo po cestě) a vyzkoušet to? Dělá to od nova a nevím zda je to vlastnost a nebo problém konkrétního kusu. Nebo to mám rovnou vzít do Fryštáku? Úsměv
   Návrat  
Aviaczek je teď offline  Aviaczek
1 háčko
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 12.6.2017 , 13:16   Citovat  

keporkak_jedna napsal:
Ahoj všem. Jak jsou na tom Vaše 9G se směrovou stabilitou? Je u Vás nutné při jízdě rovně neustále korigovat volantem směr? Pozoruji to jak na zimních 16" tak letních 17". Gumy se sjíždí rovnoměrně. Bylo by možné případně se s někým z Vás sejít (Přerov, NJ, Jihlava, Brno, nebo po cestě) a vyzkoušet to? Dělá to od nova a nevím zda je to vlastnost a nebo problém konkrétního kusu. Nebo to mám rovnou vzít do Fryštáku? Úsměv

Mam to stejne u 9g faceliftu na 17". U predfacu na 16" to bylo podobne. Taky mi to vrta hlavou, byl jsem i na STK, aby mi zkontrolovali vule a vse se zdalo byt ok. Jeste zkusim zajet na geometrii, jestli to nepomuze Úsměv
   Návrat  
JardaBar je teď offline  JardaBar
1 háčko
PříspěvekZaslal: 12.6.2017 , 13:43   Citovat  

Může to mít na svědomí elektrický posilovač řízení (nevím jestli ho 9G má). Jazz na to trpěl, Swift taky ...
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 12.6.2017 , 14:05   Citovat  

Aviaczek napsal:
Mam to stejne u 9g faceliftu na 17". U predfacu na 16" to bylo podobne. Taky mi to vrta hlavou, byl jsem i na STK, aby mi zkontrolovali vule a vse se zdalo byt ok. Jeste zkusim zajet na geometrii, jestli to nepomuze Úsměv

Tak to jsi mě vůbec nepotěšil. Bueee Velmi šťastný

Jinde jsem se s tím nesetkal, ať už to byly staré plečky a nebo jiná nová auta. Je to prostě zvláštní. Ale i tak dík za odpověď.
   Návrat  
Hellborn je teď offline  Hellborn
5 háček
PříspěvekZaslal: 12.6.2017 , 15:02   Citovat  

Můj tourer bez problémů... to mi hlava nebere
   Návrat  
cport je teď offline  cport
1 háčko
PříspěvekZaslal: 12.6.2017 , 15:10   Citovat  

Muj Tourer ok - jak smerova stabilita, tak nevibrace.
   Návrat  
JardaBar je teď offline  JardaBar
1 háčko
PříspěvekZaslal: 12.6.2017 , 15:18   Citovat  

keporkak_jedna: K té stabilitě, někdo si toho všimne, jiný ne, je to také o citu k řízení. Takže nejlepší bude, když si zkusíš jiný kus stejného modelu auta jestli to vnímáš i tam či ne.
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 12.6.2017 , 21:10   Citovat  

Co se týká směrové stability předface Tourera, zkoušel jsem ji náhodou na dálnici, když jsme teď jeli do Tater a směr držel.
Co se týká vibrací, muselo to být asi benzínem. Cestou jsem bral 2x u Benziny (poprvé Vervu 100 a pak tu novou 95) a vibrace jsou pryč. Tak to koukám!
Pro zajímavost jsme najeli 1100km, spotřeba podle palubáku 6.4 l/100km, skutečná podle dotankování 6.32 l/100km.
   Návrat  
C9G je teď offline  C9G
PříspěvekZaslal: 12.6.2017 , 21:20   Citovat  

anunaki napsal:
Co se týká směrové stability předface Tourera, zkoušel jsem ji náhodou na dálnici, když jsme teď jeli do Tater a směr držel.
Co se týká vibrací, muselo to být asi benzínem. Cestou jsem bral 2x u Benziny (poprvé Vervu 100 a pak tu novou 95) a vibrace jsou pryč. Tak to koukám!
Pro zajímavost jsme najeli 1100km, spotřeba podle palubáku 6.4 l/100km, skutečná podle dotankování 6.32 l/100km.

Ja tankujem len Vervu 100 od novoty a vibrácie mám, ako som už písal, pri dlhšom stání kolísajú otáčky a keď klesnú auto mierne zavibruje, potom sa otáčky zasa zvýšia a vibrácie prestanú. Takže benzínom to určite nebude...
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 13.6.2017 , 10:35   Citovat  

Díky za postřehy. Vibracemi můj kus netrpí. Ale ta neustálá nutnost korigovat volantem směr mě neuvěřitelně vytáčí. Tak to koukám!
   Návrat  
piskot je teď offline  piskot
3 háčka
PříspěvekZaslal: 13.6.2017 , 13:36   Citovat  

Co si pamatuji, dle recenzí ta nestabilita při přímém směru byla vytýkána autům s výbavou jízdy pro hlídání jízdních pruhů. Drobné korekce směru u našeho Tourara taky dělám. Zřejmě kolem středu funkce posilovaše není až tak vychytaná.
   Návrat  
PIK je teď offline  PIK
PříspěvekZaslal: 14.6.2017 , 11:25   Citovat  

Nemám pocit, že by mi Tourer někam ujížděl do stran, ale ve srovnání s C8G hatch na 16˝ je Tourer na 17˝ na dálnici dost nervóznější. Jednak má jinak naladěný podvozek, možná je na těch 17˝ i citlivější na vyjeté koleje. Ale na každý pád je v tom srovnání hodně citlivý na boční vítr, první předjetí kamionu v situaci, kdy jsem vítr vnímal jen tak lehce, mě docela zarazilo (C8G je na boční vítr dost imunní). Takže korekce potřeba jsou, jen to nepřikládám řízení.

Jinak nějaké podivné vibrace v 1,8 nevnímám. C6G třepala i s volantem, s každou další generací byl přenos vibrací do interiéru menší. Zato stále vnímám tak do 2,5 tis. otáček hluk od motoru pod i mírným plynem, a jak jsem vypozoroval, tak v podobné intenzitě i po sundání nohy z plynu úplně a brzdění motorem. Když jen velmi lehkou nohou držím na rovině otáčky, je to krásně tiché, jak jen lehce přišlápnu, hlučí. Jedno v jaké rychlosti a jestli na dvojku nebo na šestku. Okolo 3 tis. už to žádný velký rozdíl není. Trochu výše pak rozdíl v hluku mezi 3,5 tis. a 4 tis. otáček veškerý žádný.
   Návrat  
Brian16 je teď offline  Brian16
PříspěvekZaslal: 18.6.2017 , 10:42   Citovat  

Zdravim chcel som sa opytat ci ma niekto skusenosti z vymenou halogenovych svetlometou za xenonove model pred facelift 2012-2014 chcel som vediet ci bude pasovat kalbovacka od svetiel alebo este treba nieco predobit. alebo je to nemozne ?
Dakujem
   Návrat  
HonzaC je teď offline  HonzaC
PříspěvekZaslal: 24.6.2017 , 17:41   Citovat  

Zdravím, vážně uvažuji o koupi jetého Civica 9G s dieselovou 1,6 a zajímalo by mě, jak je na tom tento motor s životností.. Uvědomuji si, že zvláště u turbomotorů velmi záleží na zacházení a péči každého jednotlivého majitele, přesto jsou obecně některé motory náchylnější k problémum než jiné a jelikož je to tento motor na trhu tuším již čtvrtým rokem, měly by být v oběhu již i kusy s relativně velkým nájezdem, tak pokud je tu někdo, kdo má přehled o tom, jak si tyto motory vedou po letech používání, budu mu vděčen za alespoň krátkou odpověď.. Díky Honza
   Návrat  
Punisher je teď offline  Punisher
PříspěvekZaslal: 25.6.2017 , 8:22  Naposledy upravil Punisher dne 9.7.2017 , 8:25, celkově upraveno 1 krát. Citovat  

HonzaC napsal:
Zdravím, vážně uvažuji o koupi jetého Civica 9G s dieselovou 1,6 a zajímalo by mě, jak je na tom tento motor s životností.. Uvědomuji si, že zvláště u turbomotorů velmi záleží na zacházení a péči každého jednotlivého majitele, přesto jsou obecně některé motory náchylnější k problémum než jiné a jelikož je to tento motor na trhu tuším již čtvrtým rokem, měly by být v oběhu již i kusy s relativně velkým nájezdem, tak pokud je tu někdo, kdo má přehled o tom, jak si tyto motory vedou po letech používání, budu mu vděčen za alespoň krátkou odpověď.. Díky Honza

Ahoj já mám 1.6 přes dva roky a najeto cca 54 tisíc km, úplně v pohodě, bez problémů. Přesně jak jsi psal - záleží na majiteli, jak se k autu choval a jestli ho pravidelně servisoval. Jinak známý na jaře koupil předface nafťáka z Německa, rok 2014, najeto 110 000 km a za ty cca 3 měsíce nezaznamenal vůbec nic. Nicméně těch kousků s větším nájezdem (tudíž i možnými problémy) tu asi moc nebude. Zatím.
   Návrat  
Punisher je teď offline  Punisher
PříspěvekZaslal: 9.7.2017 , 8:25   Citovat  

dneska jsme to na tacháči pěkně zaokrouhlili je to dobrý

IMG_20170708_123640.jpg

IMG_20170708_123640.jpg, 1.7 MB
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Civic 9G