Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
Autodíly CarDo - kryogenika
  Obsah fóra Honda-club.cz   
SHOWA podvozek Honda Accord Tourer 7G (CM2)
Fórum: Řízení, podvozek a brzdy
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další 
Zaslat odpověď

Strana 3 z 4
Probos je teď offline  Probos
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 17.6.2017 , 13:56   Citovat  

Nevíte orientační cenu tlumičů na A8G 2.4 sedan ? Jen mě zajima kolik asi stojí v porovnání s těma sportovníma. Pardon za OT Úsměv
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  

Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
markos je teď offline  markos
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 17.6.2017 , 14:23   Citovat  

Dopis napsal:
Ach jo, to už jsme řešili dříve...

No radši to dál nebudu komentovat.

Ja len že žiaľ pri Accorde sú tie blatníky nejak divno. Aj keď som znižoval auto s Eibachom, tak vzadu to sadlo viac ako vpredu

Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 17.6.2017 , 14:26   Citovat  

Páči sa

shock.JPG

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
shock.JPG, 114.86 kB

DOHCVTEC je teď offline  DOHCVTEC
4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 17.6.2017 , 14:35   Citovat  

markos napsal:
Páči sa

to je shova jednou tak levnejsi jako OEM obyc nebo jen se mi to zda HaHaaa to uz bych si mohl dovolit menit tlumice z druhovyroby kazdych par let Velmi šťastný

apropo vyska ja mam LPG a mam vysku cca nastejno KONI podvozek

IMG_1617kkm.jpg

IMG_1617kkm.jpg, 2.18 MB

Newtom je teď offline  Newtom
1 háčko
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 17.6.2017 , 15:08   Citovat  

DOHCVTEC napsal:
apropo vyska ja mam LPG a mam vysku cca nastejno KONI podvozek

No ty to máš celé dole dost.... KONI stavitelný? Já mám teď i cca 3/4 nádrže benzínu, to je taky nějaká hmotnost...

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 17.6.2017 , 15:09   Citovat  

Díky, docela teda čučím. Proč jsou sportovní levnější než origo co jsou v základu? Asi musí být v něčem o něco lepší nebo technologicky vymakanější ne ? Vím, že cenová politika Hondy je někdy dost zvláštní ale zase na druhou stranu dobře ví, proč něco má tak vysokou cenu a něco naopak menší...

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 17.6.2017 , 15:09   Citovat  

markos napsal:
Newtom nejdeš náhodou na relax honda miting? Pozerám že máme rovnaké vozítka.

To bych i mohl

4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 17.6.2017 , 15:28   Citovat  

Newtom napsal:
No ty to máš celé dole dost.... KONI stavitelný? Já mám teď i cca 3/4 nádrže benzínu, to je taky nějaká hmotnost...

jenom tuhostne ,mam to na soft .. jinak ten puvdni na mem vydrzel asi 90000km a mozna i mene dle stavu toho KONI ted ve 145000takze cena je uplne mimo jako temer na vsem OEM co je na accord ,ceny jak na legenda .. to radeji koupit druhovyrobu za totalny zlomek ceny OEM a menit ho kazdych par let ,co vim tak druhovyroba je tuzsi jako OEM serie.. showa vypada jeste na dobrou investici ,ale i tak je to palba do 15 let staryho auta ..

3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 19.6.2017 , 9:12   Citovat  

Čo som pozeral KONI stojí 1000 euro, čo oproti 680 je značne viacej.

4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 19.6.2017 , 11:59   Citovat  

markos napsal:
Čo som pozeral KONI stojí 1000 euro, čo oproti 680 je značne viacej.

tak je stavitelnej ,ale tipuji ,ze vydrzi tolik co OEM ,osobne bych neplatil 1000e nebo vic za zadnej podvozek ..

3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 20.6.2017 , 15:54   Citovat  

No snáď vydrží, ono dosť závisí aj ako a kde a na čom s tým človek jazdí.

MAIKY 35 je teď offline  MAIKY 35
0
PříspěvekZaslal: 21.6.2017 , 20:07   Citovat  

DOHCVTEC napsal:
jenom tuhostne ,mam to na soft .. jinak ten puvdni na mem vydrzel asi 90000km a mozna i mene dle stavu toho KONI ted ve 145000takze cena je uplne mimo jako temer na vsem OEM co je na accord ,ceny jak na legenda .. to radeji koupit druhovyrobu za totalny zlomek ceny OEM a menit ho kazdych par let ,co vim tak druhovyroba je tuzsi jako OEM serie.. showa vypada jeste na dobrou investici ,ale i tak je to palba do 15 let staryho auta ..

čau, nerozumiem celkom čo si napísal.. znamená to, že pôvodný podvozok vydržal len cca 90000 km a teraz máš KONI (tuhostne nastaviteľné tlmiče plus pružiny HR predpokladám ?) a je to OK ? Pýtam sa preto, že ja mám - 3,5 cm HR pružiny ale na OEM tlmičoch /tak som to kúpil/ ale nejazdí sa mi s tým dobre..preto zvažujem prejsť na nové HR a tiež tuhostne nastaviteľné tlmiče KONI (staré pružiny už sú cca 10 ročné, čiastočne hrdzavé, tlmiče origo, tiež už netlmia ako by mali - 200 tis.km)

0
PříspěvekZaslal: 21.6.2017 , 20:52   Citovat  

markos napsal:
No snáď vydrží, ono dosť závisí aj ako a kde a na čom s tým človek jazdí.

Markos, ty už máš teda nahodený ten SHOWA ? spokojnosť s investíciou a porovnanie s OEM a na akých kolesách ?

3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 21.6.2017 , 21:07   Citovat  

V piatok ide na auto. Mam R17, 18 ky na naše cesty nechcem .
Ja uz som dávno raz Tourer si showou šoféroval, r16 diesel a bola to paráda.
Čerstvú skúsenosť ale dám cez vikend Úsměv

4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 21.6.2017 , 21:09   Citovat  

MAIKY 35 napsal:
čau, nerozumiem celkom čo si napísal.. znamená to, že pôvodný podvozok vydržal len cca 90000 km a teraz máš KONI (tuhostne nastaviteľné tlmiče plus pružiny HR predpokladám ?) a je to OK ? Pýtam sa preto, že ja mám - 3,5 cm HR pružiny ale na OEM tlmičoch /tak som to kúpil/ ale nejazdí sa mi s tým dobre..preto zvažujem prejsť na nové HR a tiež tuhostne nastaviteľné tlmiče KONI (staré pružiny už sú cca 10 ročné, čiastočne hrdzavé, tlmiče origo, tiež už netlmia ako by mali - 200 tis.km)

tak jak pises akorat nevim proc pises HR pruziny ,KONI je snad dela taky ne ? Proto predpokladam ,ze mam komplet KONI a bude mit najeto mozna 60000km a vypada ,ze je OK ,ale nekdy se umy pekne zhoupnout ... predpokladam ,ze prvni majitel si nerekl ve cca 80-90tkm ,ze vymeni podvozek jen tak ,ze ma nato naladu ,ale ,ze ten OEM proste doslouzil do miry unosnosti, ja vim hodne lidi jezdi i jednou tolik na puvodnim podvozku ,otazka je ,ale jestli ten podvozek funguje jak ma aspon na 50% nebo vsechno si odsira zybtek podvozku a majitel to neresi ..

3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 21.6.2017 , 21:43   Citovat  

Ešte treba zistiť čo tam mal obuté. Ludia čo jazdia na R16 či R17, v pohode aj 200 000 km. Keď tam sa však obujú tvrdé R18 a vyššie, chodí sa divoko po jamách, tak to rozbije všetko.

Accord OEM podvozok znesie dosť, takže neviem čo sa muselo stať že to menil tak skoro

0
PříspěvekZaslal: 21.6.2017 , 21:49   Citovat  

DOHCVTEC napsal:
tak jak pises akorat nevim proc pises HR pruziny ,KONI je snad dela taky ne ? Proto predpokladam ,ze mam komplet KONI a bude mit najeto mozna 60000km a vypada ,ze je OK ,ale nekdy se umy pekne zhoupnout ... predpokladam ,ze prvni majitel si nerekl ve cca 80-90tkm ,ze vymeni podvozek jen tak ,ze ma nato naladu ,ale ,ze ten OEM proste doslouzil do miry unosnosti, ja vim hodne lidi jezdi i jednou tolik na puvodnim podvozku ,otazka je ,ale jestli ten podvozek funguje jak ma aspon na 50% nebo vsechno si odsira zybtek podvozku a majitel to neresi ..

Bežne dostupné, čo som videl, tak boli vždy ku KONI tlmičom len HR pružiny, išlo len o to, či zníženie cez 5 cm, alebo cca 3,5 cm. Aj dnes sa objednáva táto kombinácia, ja rozmýšľam napr. nad týmto tu:

tudy odkaz

Mám sedan, verím, že oproti OEM tlmičom to prinesie zlepšenie (pomôžu dúfam aj nové pružiny, aj keď staré sú síce HR ale už majú svoje odbehané, únava materiálu, hrdza..tak by som to chcel meniť naraz tlmiče a pružiny)

Chápem to tak, že máš tieto žlté KONI tlmiče, al nie si istý, aké tam máš pružiny, ale auto je určite na iných ako OEM pružinách (= znížených), správne Úsměv ?

0
PříspěvekZaslal: 21.6.2017 , 21:57   Citovat  

markos napsal:
Ešte treba zistiť čo tam mal obuté. Ludia čo jazdia na R16 či R17, v pohode aj 200 000 km. Keď tam sa však obujú tvrdé R18 a vyššie, chodí sa divoko po jamách, tak to rozbije všetko.

Accord OEM podvozok znesie dosť, takže neviem čo sa muselo stať že to menil tak skoro

Mne na 16 tkach tie Hondy prídu že aj v bežných zákrutách často zasahuje VSA, benzín či nafta...príliš veľká sila (krútiaci moment) na úzku pneu a relatívne "ľahké" kolesá, horšia priľnavosť, preklz, rozdiely v otáčkach kolies = zásahy VSA - na mokrom povrchu úplná katastrofa aj pohnúť sa Smutný

R17 a R18 nevidím až taký rozdiel, ja mám napr. na R18/225/40 - to je podľa mňa celkom únosné, keď som mal v predu nafúkané na 2,6 tak už tvrdé, keď vrátim na 2,4 tak celkom OK.. Nedávno som sa viezol na Opel Insignia na R 19/245/35 - a bolo to v pohode, ale už tá šírka asi trocha na hrane..Do rozmeru 225 považujem šírku ešte za "bežnú" Úsměv

4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 21.6.2017 , 22:39   Citovat  

MAIKY 35 napsal:
Bežne dostupné, čo som videl, tak boli vždy ku KONI tlmičom len HR pružiny, išlo len o to, či zníženie cez 5 cm, alebo cca 3,5 cm. Aj dnes sa objednáva táto kombinácia, ja rozmýšľam napr. nad týmto tu:

tudy odkaz

Mám sedan, verím, že oproti OEM tlmičom to prinesie zlepšenie (pomôžu dúfam aj nové pružiny, aj keď staré sú síce HR ale už majú svoje odbehané, únava materiálu, hrdza..tak by som to chcel meniť naraz tlmiče a pružiny)

Chápem to tak, že máš tieto žlté KONI tlmiče, al nie si istý, aké tam máš pružiny, ale auto je určite na iných ako OEM pružinách (= znížených), správne Úsměv ?

proste je tam tohle a urcite to bude tech 50mm ..

a kdyz jsem kupoval auto mel jsem k nemu dve sady OEM 16" jedna obyc a druha vyrocni na ktere byl accord type s prodavanej ..

kdbych v budocnu menil mozna sahnu jen po nake druhovyrobe .. uz jsem nahazel do auta dost nato ,ze najedu malo..

IMG_51001892426485.jpeg

IMG_51001892426485.jpeg, 83.08 kB

0
PříspěvekZaslal: 21.6.2017 , 22:51   Citovat  

DOHCVTEC napsal:
proste je tam tohle a urcite to bude tech 50mm ..

a kdyz jsem kupoval auto mel jsem k nemu dve sady OEM 16" jedna obyc a druha vyrocni na ktere byl accord type s prodavanej ..

kdbych v budocnu menil mozna sahnu jen po nake druhovyrobe .. uz jsem nahazel do auta dost nato ,ze najedu malo..

Ale na znížené pružiny nemôžeš dať v podstate žiadnu druhovýrobu tlmiče (ani OEM) lebo majú iný pracovný rozsah a výsledok bude nanič. Som prekvapený, že aj na tomto podvozku hovoríš, že auto sem tam zhúpne, to by som v tejto kombinácii nečakal, aj keď je to síce Tourer ale aj tak..

Skúšal si meniť tuhosť tlmičov aj na tvrdšie, aký bol efekt (rozdiel ) ?

3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 21.6.2017 , 22:54   Citovat  

Maiky, je pravda že na tých 205 kách to nesedí až tak ,ale ked som prvý krát prešiel z 205 na 225, tak okamžite som cítil vo výkone motora, to auto proste zlenivelo. Ale z hľadiska bezpečnosti, preferujem tiež 225, brzdiť to musí poriadne Úsměv

0
PříspěvekZaslal: 21.6.2017 , 23:11   Citovat  

markos napsal:
Maiky, je pravda že na tých 205 kách to nesedí až tak ,ale ked som prvý krát prešiel z 205 na 225, tak okamžite som cítil vo výkone motora, to auto proste zlenivelo. Ale z hľadiska bezpečnosti, preferujem tiež 225, brzdiť to musí poriadne Úsměv

Hej, zrýchlenia a dynamika sú na širších pneu určite horšie, ale získavaš zasa stabilitu, bezpečnosť a na aute lepší look..širšie pneu sú taká kvázi "autoprevencia" proti rýchlej jazde a pokutám Úsměv

4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 21.6.2017 , 23:14   Citovat  

MAIKY 35 napsal:
Ale na znížené pružiny nemôžeš dať v podstate žiadnu druhovýrobu tlmiče (ani OEM) lebo majú iný pracovný rozsah a výsledok bude nanič. Som prekvapený, že aj na tomto podvozku hovoríš, že auto sem tam zhúpne, to by som v tejto kombinácii nečakal, aj keď je to síce Tourer ale aj tak..

Skúšal si meniť tuhosť tlmičov aj na tvrdšie, aký bol efekt (rozdiel ) ?

tohle vim ale popravde uz jsem mel dve hondy s takovym setupem a jezdilo to uplne v pohode ,sporta jsem mel serie tlumice najeto 100000km a weitec priziny a MB6 seriove tlumice najeto taky 100000km a einbach pruziny... mozna to oddelava tlumice ale kdyz je tlumic za 30e a ne za 150e tak co tridset tisíc snad udela nebo ne ?

zkousel jsem ,ale popravde jsem nanic neprisel tak jsem to dal na soft ,to zhoupnuti je takovy ,spis kdyz jedu po nakych nerovnostech ,dirach a normalne citim jak se auto houpe mozna i 5cm a obcas i skrtnu ,ale to je fakt po takove polni pristupove ceste ,nebo vyjedzech na parkoviste nebo proste takovy boule na silnici ,jak je tourer delsi na rozvoru tak tam to je pri mem snizeni horsi ,tam proste nemuzu projet jen tak padesatkou Velmi šťastný proto mam pocit ,ze uz je podvozek nekde za pulkou zivotnosti nebo dal..

co se tyce 16" ty jsem hned prodal po par dnech po koupy ,auto se nanich vlnilo az jsem mel strach ze se nekde prevratim Velmi šťastný proste na nakou sportovni jizdu na nich muzes zapomenout a zeby dynamika sla nejak dolu to jsem nepocitil na 16 jsem udelal 215km/h a dale ani tuk na 17" 225km/h a ted na 18" 240km/h ,ale to uz je spis zasluha reflashe HaHaaa

co se tyce vahy kola nemeril jsem to,ale ja byl natom ,ze pokud je vice gumy a mene hliniku je kolo tezsi to mi hlava nebere

0
PříspěvekZaslal: 21.6.2017 , 23:49   Citovat  

DOHCVTEC napsal:
tohle vim ale popravde uz jsem mel dve hondy s takovym setupem a jezdilo to uplne v pohode ,sporta jsem mel serie tlumice najeto 100000km a weitec priziny a MB6 seriove tlumice najeto taky 100000km a einbach pruziny... mozna to oddelava tlumice ale kdyz je tlumic za 30e a ne za 150e tak co tridset tisíc snad udela nebo ne ?

zkousel jsem ,ale popravde jsem nanic neprisel tak jsem to dal na soft ,to zhoupnuti je takovy ,spis kdyz jedu po nakych nerovnostech ,dirach a normalne citim jak se auto houpe mozna i 5cm a obcas i skrtnu ,ale to je fakt po takove polni pristupove ceste ,nebo vyjedzech na parkoviste nebo proste takovy boule na silnici ,jak je tourer delsi na rozvoru tak tam to je pri mem snizeni horsi ,tam proste nemuzu projet jen tak padesatkou Velmi šťastný proto mam pocit ,ze uz je podvozek nekde za pulkou zivotnosti nebo dal..

co se tyce 16" ty jsem hned prodal po par dnech po koupy ,auto se nanich vlnilo az jsem mel strach ze se nekde prevratim Velmi šťastný proste na nakou sportovni jizdu na nich muzes zapomenout a zeby dynamika sla nejak dolu to jsem nepocitil na 16 jsem udelal 215km/h a dale ani tuk na 17" 225km/h a ted na 18" 240km/h ,ale to uz je spis zasluha reflashe HaHaaa

co se tyce vahy kola nemeril jsem to,ale ja byl natom ,ze pokud je vice gumy a mene hliniku je kolo tezsi to mi hlava nebere

Tie maximálky závisia vždy od mnohých faktorov, najmä teplota a protivietor (ak nie je tá istá trasa tak aj len mierny dolekopec, čo voľným okom nepostrehneš a máš pocit, že ideš po rovine) a veľkosť kolies môže tiež zohrávať nejakú rolu v odchýlke merania speedometra..Markos a ja sme ale skôr mysleli, že zrýchlenia a dynamika pri predbiehaní nie sú na väčších kolesách také ako na R16. Maximálka je spravidla väčšia na väčších kolesách, lebo tá zotrvačná sila ťažších kolies je väčšia a na väčšej styčnej ploche s vozovkou tú hnaciu energiu prenesie do vyššej konečnej rýchlosti..(zjednodušene a neodborne Úsměv)

Väčšie R na diskoch znamená vždy aj to, že celé kolesá sú ťažšie ako tie menšie..váhu pridáva hlavne ten kov (zmes ľahkých zliatín). Na väčšej pneu máš vždy aj viac gumy, je širšia, tuhšie bočnice, lepšie spevnenie, vyšší rýchlostný index, tým pádom viac materiálu, aby zniesla záťaž..
Napr. moje R 18 disk s pneu, váha cca 21 kg. Váha klasickej R 16 205/55 sa pohybuje niekde okolo 15-16 kg. Plecháč R 16 dokonca niekde okolo 14-15. Svoje robí aj stav opotrebenia dezénu, rozdiel medzi novou a zjazdenou pneu je myslím až cca 2kg.

3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 22.6.2017 , 9:08   Citovat  

Existuje ešte kompromis, 215ky, akurát tie sú pomerne drahé :/ . Ak by boli v cene ako 225, idem do nich.

4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 22.6.2017 , 9:22   Citovat  

markos napsal:
Existuje ešte kompromis, 215ky, akurát tie sú pomerne drahé :/ . Ak by boli v cene ako 225, idem do nich.

podle mne 225 jsou na tourera akorat hranice ,kterej ma s LPG a ridicem mozna 1800kg ,je to citit na stabilite ,
do uzsich bych sel mozna mit sedan bez LPG a jezdim jenom sam tam treba jo jinak vtom smysl nevidim ikdyby byly levnejsi ..
kdyz jsi vzpomenu ,ze i na CTR bymy 205 docela uzky ,ale asi chtely aby zustalo hravy a drzelo si dynamiku tak tam dali 205
dit to brabalo i na trojku Velmi šťastný ..u ATR 215 jsou uz dle mne dost na hrane ..

jinak dik za vysvetleni ty vahy kol .. je pravda ,ze 16" byt 225 tak to by zas takovej rozdil asi nebyl ..
mit treba naftovyho kombika a jezdim na nem do kostela z detma tak 16" uplne dostacujou ..

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 25.6.2017 , 23:10   Citovat  

Newtom napsal:
Má někdo Showu a LPG? Já tuto kombinaci mám a zadek je o hodně níže než předek, až to pěkné není Smutný
Na sérii mi ten rozdíl takový nepřipadal. Podvozek mám na autě od dnes a možná si předek ještě sedne, doufám v to. Zítra auto vyfotím na rovné ploše.

Na novém podvozku najeto přes 1000km a co se výšky týká, žádná změna. Každopádně už jsem viděl nějaké Accordy s LPG a vypadalo to OK takže kdo má objednáno, nemusíte mít strach. U mně bude asi jiný problém, uvidíme jak se to vyvrbí...

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 26.6.2017 , 6:40   Citovat  

Newtom napsal:
Na novém podvozku najeto přes 1000km a co se výšky týká, žádná změna. Každopádně už jsem viděl nějaké Accordy s LPG a vypadalo to OK takže kdo má objednáno, nemusíte mít strach. U mně bude asi jiný problém, uvidíme jak se to vyvrbí...

A jak jsi spokojený s podvozkem, změna oproti předchozím ? Úsměv

3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 26.6.2017 , 9:12   Citovat  

Čaute, takže Showa rulezz započala dňom 24.6.2017. Žiaľ, bez komplikácií to nešlo, zadné silentbloky v pôvodných tlmičoch sa museli plameňom odpáliť, nešlo to proste povoliť. Keďže Showa má aj komplet nové uloženia, neriešil som to nejak.
Auto som žial zabudol zmerať pred a po, ale kleslo asi o 3 cm, tak ako bolo písané v manuále.

Panenská jazda prebehla s obrovským úškrnom na tvári. To sa proste so sériou zrovnávať nedá. V skratke, bočné náklony, zmizli. Citlivosť volantu je oveľa oveľa lepšia, predtým sa proste auto ponorilo a až potom zatočilo, teraz proste zatočí bez reptania Úsměv Zákruty je možné rezať o 20-40 % väčšou rýchlosťou a NESKUTOČNOU istotou. Toto je proste pravá Honda, a takto to auto malo ísť z výrobnej linky.

Je pravda, že porovnávam cca 11 ročný podvozok s 160 0000 km oproti novému, som si istý že nová séria by tiež bola lepšia ako tento môj pôvodný.

Mám to na R17 225/45 , komfort jazdy sa paradoxne niekde zlepšil, niekde zhoršil. Zlepšenie však prisudzujem tomu že pôvodné tlmiče si už pýtali výmenu. Zhoršenie komfortu je hlavne pri veľmi ostrých jamách a železničné priecestie - tam je rozumné proste ísť pomaličky.

Kto má rád šoférovanie, a bezpečnosť, tak Showa, je povinnosť Úsměv

P.S. Teraz sa tie ATR brzdy viac ako hodia Cool

0
PříspěvekZaslal: 26.6.2017 , 22:16   Citovat  

markos napsal:
Čaute, takže Showa rulezz započala dňom 24.6.2017. Žiaľ, bez komplikácií to nešlo, zadné silentbloky v pôvodných tlmičoch sa museli plameňom odpáliť, nešlo to proste povoliť. Keďže Showa má aj komplet nové uloženia, neriešil som to nejak.
Auto som žial zabudol zmerať pred a po, ale kleslo asi o 3 cm, tak ako bolo písané v manuále.

Panenská jazda prebehla s obrovským úškrnom na tvári. To sa proste so sériou zrovnávať nedá. V skratke, bočné náklony, zmizli. Citlivosť volantu je oveľa oveľa lepšia, predtým sa proste auto ponorilo a až potom zatočilo, teraz proste zatočí bez reptania Úsměv Zákruty je možné rezať o 20-40 % väčšou rýchlosťou a NESKUTOČNOU istotou. Toto je proste pravá Honda, a takto to auto malo ísť z výrobnej linky.

Je pravda, že porovnávam cca 11 ročný podvozok s 160 0000 km oproti novému, som si istý že nová séria by tiež bola lepšia ako tento môj pôvodný.

Mám to na R17 225/45 , komfort jazdy sa paradoxne niekde zlepšil, niekde zhoršil. Zlepšenie však prisudzujem tomu že pôvodné tlmiče si už pýtali výmenu. Zhoršenie komfortu je hlavne pri veľmi ostrých jamách a železničné priecestie - tam je rozumné proste ísť pomaličky.

Kto má rád šoférovanie, a bezpečnosť, tak Showa, je povinnosť Úsměv

P.S. Teraz sa tie ATR brzdy viac ako hodia Cool

Tak to gratulujem(e), dočkal si sa Úsměv

Ohľadne komfortu vozenia sa skús ešte pohrať s tlakom v pneu, mne vychádza ako optimum pri šírke 225 tých povedzme 2,3 BAR vpredu, vzadu tiež nie viac, ak máš prázdny kufor (ale u teba ešte LPG plus váha Tourera, na druhej strane predok máš pomerne ľahký.). Ako sa správajú staré tlmiče - čo sa týka odporu, ktorý kladú ?

Fotky z montáže SHOWA náhodou nie sú ? Úsměv

Obsah fóra Honda-club.cz   
SHOWA podvozek Honda Accord Tourer 7G (CM2)
Fórum: Řízení, podvozek a brzdy
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina