Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[2]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
Autodíly CarDo - kryogenika
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Vše o Honda Jazz
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další 
Zaslat odpověď

Strana 4 z 6
Stepa je teď offline  Stepa
4 háčka
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 15.7.2017 , 18:43   Citovat  

ti DOHC: Kdysi tady snad o tom psal Rom. v souvislosti s ufonem...napis mu SZ
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
chalejkum je teď offline  chalejkum
2 háčka
PříspěvekZaslal: 8.8.2017 , 19:06   Citovat  

...k tomu automatu se u mne taky vaze nejake neofico info Velmi šťastný...ale netusim...

...jo jinak jaky je rozdil medzi 1,3 a 1,4? oba 73kw???

AFY
   Návrat  
DOHCVTEC je teď offline  DOHCVTEC
4 háčka
PříspěvekZaslal: 9.8.2017 , 10:02   Citovat  

chalejkum napsal:
...k tomu automatu se u mne taky vaze nejake neofico info Velmi šťastný...ale netusim...

...jo jinak jaky je rozdil medzi 1,3 a 1,4? oba 73kw???

AFY

takovej ,ze nekde pisou 1.4 a nekde 1.3 Velmi šťastný ale je to 1339cc takze 1.3 tak jako posledni generace ,
pak vetsi uz je jenom 1.5 1497cc 66-88kw pro Fit

starsi 57kw 1.2 byla 1246cc a novejsi 66kw 1.2 je 1198cc ..
   Návrat  
amwas je teď offline  amwas
1 háčko
PříspěvekZaslal: 14.8.2017 , 4:51   Citovat  

[quote="chalejkum"]...kluci nikdo nic? Velmi šťastný hele jak je na tom automat v jazzu? jsou nejake zname neduhy problemy?...

Jazz má CVT. Prevodovka je "vraj" náchylná na opotrebenie ložiska.
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 14.8.2017 , 10:01   Citovat  

[quote="amwas"]
chalejkum napsal:
...kluci nikdo nic? Velmi šťastný hele jak je na tom automat v jazzu? jsou nejake zname neduhy problemy?...

Jazz má CVT. Prevodovka je "vraj" náchylná na opotrebenie ložiska.

ja bych se CVT nebal sam do nej pujdu ,ale do 7mikvaltu ,co jsem videl testy tak i spotreba je vyssi jen o naky jedno dve deci coz je pekny .. na chvili jsem uvazoval taky o hybridu , jsou vybavenejsi ,tempomat start/stop ,ale musim se v tom teprv svezt a pak uvidim ,je jich fakt malo..
   Návrat  
Alias je teď offline  Alias
1 háčko
PříspěvekZaslal: 14.8.2017 , 20:46   Citovat  

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s výměnou ovladače od centrálu za novejší klíč s dálkou na GD1 2003? Úsměv a ještě jedna věc, je to CVT a při rozjezdu z nuly auto chvíli vibruje, a pak už je klid, dělá to vždy jen při rozjezdu. že by to bylo to ložisko co tu amwas vzpomínal?
   Návrat  
amwas je teď offline  amwas
1 háčko
PříspěvekZaslal: 15.8.2017 , 5:18   Citovat  

Alias napsal:
Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s výměnou ovladače od centrálu za novejší klíč s dálkou na GD1 2003? Úsměv a ještě jedna věc, je to CVT a při rozjezdu z nuly auto chvíli vibruje, a pak už je klid, dělá to vždy jen při rozjezdu. že by to bylo to ložisko co tu amwas vzpomínal?

Tipol by som, že by to mohlo byť tým ložiskom. Aj keď, prvotné príznaky začínajú hučaním. Nie som mechanik, iba užívateľ. Ber s rezervou.
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 15.8.2017 , 9:54   Citovat  

Alias napsal:

klidne i polosa ta pri akceleraci vibruje ,chtelo by to klasicky kolecko kontroly vyvazeni kol ,cepu ,polosy ,loziska ..
   Návrat  
Alias je teď offline  Alias
1 háčko
PříspěvekZaslal: 15.8.2017 , 18:54   Citovat  

Tohle poloosa nebude , tu mam v haji na a7g. tohle je jen pri rozjezdu z 0 tak do 10km/h než se srovná variator Úsměv pak už za jízdy je vše v pořádku. zavolám do hondy ať to prohlídnou a rovnou vymení olej v CVT pro jistotu Úsměv snad to neskončí výměnou převodovky. Úsměv jinak ovladač za klíček jste asi nikdo neměnil co? Úsměv
   Návrat  
anunaki je teď offline  anunaki
1 háčko
PříspěvekZaslal: 26.8.2017 , 8:02   Citovat  

Tady Honda Poland uvádí světlou výšku 142mm, což by bylo dobré. Není v české tech. specifikaci 110mm?

Jinak tady komfort Jazzu na horších cestách teda nechválí, spíš naopak.
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
1 háčko
PříspěvekZaslal: 31.8.2017 , 12:35   Citovat  

Pokud se někdo zajímá o Jazz, tak současný model používá nepřímé vyhodnocení tlaku pneumatik (přes ABS), tzn. nepoužívá TMPS ventilky. Předchozí generace Jazzu ventilky měla.
   Návrat  
Karola je teď offline  Karola
PříspěvekZaslal: 4.9.2017 , 16:38   Citovat  

Karola napsal:
eee tak to vypadá na občas zaseklý zadní brzdy. Při výměně kol na letní byly kotouče po jízdě značně ohřátý a na heveru se kola točili s obtížemi. Zítra bude kontrola kde je chyba.

Tím by se vysvětlilo proč to občas jelo a jindy zas ne.

Po dlouhodobějším "testování" mám ověřeno, že vliv na maximálku má zřejmě i kvalita paliva. To brzdící kolo taky mělo vliv, ale vypozoroval jsem, že když mi stoupne průměrná spotřeba o cca 0,4L/100 tak to nejede do maxima. Nemůžu ale říct, že by některá pumpa něla kvalitnější palivo, než ta druhá, neb beru převážně u benziny a vyjímečně u papoilu.

Aktuálně řeším ještě zvuky...

1- cvakavochrastivý zvuk za jízdy se zařazeným stupněm při 1500-1900 otáček= řetěz, nebo ventily?
2- rozjezd po delším stání- po ujetí cca 5 metrů se od předu ozve zvuk podobný jako když vibruje telefon na stole. Je to pravidelně, dékla necelou vteřinu, a nemění to intenzitu ani tón. Je to ventil co pouští ke spálení výpary z nádrže?
   Návrat  
NoDicz je teď offline  NoDicz
1 háčko
PříspěvekZaslal: 16.9.2017 , 20:41   Citovat  

tak se nám rodina rozrostla o Jazz 2004 1.2 rv 2004 s pravými 70.000km... Úsměv fakt krásný.
Potřebal bych poradit se základníma věcma:
1-Určitě nebyla měněna MTF v převodoce - kolik si mám u rom.a objednat na výměnu? 70tis je málo ale 13 let je dost.. Úsměv
2-Co rozvodový řemen? Taky nebyl vyměněný - opět 70tis je málo ale za těch 13 let ůže ztyřet a tak ne? Vyměnit?
3- při nastartování v chladnu je slyšet rachtavý zvuk, při zmáčknutí spojky zvuk zmizí, po zahřátí zvuk neslyším na volnoběh, při jízdě a v zátěži jde zvuk taky slyšet, při udržovací rychlosti není. Myslím že nic kromě ložiska na spojce to nemůže být (může?), spojka zabírá krásně odspoda, dá se vyměnit jen ložisko nebo celou spojku? Dát to do autorizáku nebo to zvládne nějaký garážník? A kolik to tak může stát? (Varianta ložisko a varianta celá spojka). Na 70tis. je to pro mě zvláštní závada ale bylo to městké auto které řídila paní.
Jinak je vše ok, cesta Plzeň-Vsetín po D1 a 3 v autě spotřeba 5.5l takže paráda. Je to auto rodičů ale mě se moc líbí, absolutně skvělé jsou zadní sedačky jak se s nima dá kouzlit.. Úsměv
4- dotaz na olej do motoru dám do příslušné sekce.. Úsměv
   Návrat  
Becky je teď offline  Becky
4 háčka
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 17.9.2017 , 21:03   Citovat  

1) přiznám se ze jsem to neměřil kolik to bylo, ale řekl bych míň jak do Déčkové sříně, 2l ti stačit maximálně
2) je tam řetez
3) ložisko v prevodovce bude načatý
4) dal sem shell 10w40 jako do všeho Velmi šťastný
   Návrat  
NoDicz je teď offline  NoDicz
1 háčko
PříspěvekZaslal: 24.9.2017 , 14:34   Citovat  

Chci řešit spojku na Jazzu 1.2 (2004), je možné aby celá sada stála 1850?? tudy odkaz mě se to zdá hrozně málo.... je předpoklad že ta honda najezdí tak 10-20tis za 10 let tak to by vydržet mohla ne? Úsměv
   Návrat  
Jopeeeno je teď offline  Jopeeeno
1 háčko
PříspěvekZaslal: 22.11.2017 , 14:43   Citovat  

Zdravím příznivce Jazzíku.
Vyšel oficiální ceník nové Hondy Jazz MY 2018. Dealer tvrdil, že se Honda pokusí během příštího roku podpořit prodej Jazze akčními cenami. V tomto duchu půjdou i samotní dealeři slevovými akcemi. Suma sumárum by mohla cena Jazze spadnout cca o 35-40.000 Kč. Uvidíme.

Mě hlavně zajímal nový výbavový stupeň Dynamic, pojící se s novým motorem 1.5, pocházející z HR-V (130 PS). Startovací cena je 479.900 Kč s manuální převodovkou (CVT 514.900 Kč). De facto vychází cenově identicky se stupněm Elegance. Ve standardu bude mj. sportovní paket Dynamic (sportovnější nárazníky, prahy a křídélko, 16" AL kola), 6x repro, parkovací senzory, LED světlomety, přední mlhovky, apod.
Tabulková spotřeba PHM 7.2/5.1/5.9 l/100 km s CVT 6.4/4.9/5.4 l/100 km. Podle tabulek bude 1.5 mírně žíznivější, v průměru o půl litru, uvidíme co v praxi.

Výkonové parametry vypadají dle excelu docela zajímavě. Zrychlení z 0-100 km/h je u verze s 6MT za 8.7 sekund, s CVT pak 10.1 sekundy. Oproti 1.3 je to zlepšení o necelé 3 sekundy u verze s 6MT a o 1.4 sekundy s CVT. Zvlástní je údaj o maximální rychlosti, který se nezměnil, tj. 190 km/h. Ale málo kdo tohle bude zřejmě zkoušet.

Cenu jsem čekal malicko menší, uvidíme, jaká bude v reálu na salóně. První kusy dorazí na showroomy v lednu a náš dealer objednal mj. 5 ks Dynamic verzí. Těším se na projížďku Honda
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 22.11.2017 , 15:45   Citovat  

Zdravím a díky za informace.
Prodej Jazzu by asi podpořit chtělo. Jsem zvědav jak moc se ve finále propadnou ceny, ale základ Trend za 300 tisíc by už mohl začít trochu konkurovat.

Není mi jasné, jak menší a lehčí Jazz může mít komb. spotřebu vyšší než HR-V. To tam bude jinak naladěnej motor?

Jopeeeno napsal:
Zdravím příznivce Jazzíku.
Vyšel oficiální ceník nové Hondy Jazz MY 2018. Dealer tvrdil, že se Honda pokusí během příštího roku podpořit prodej Jazze akčními cenami. V tomto duchu půjdou i samotní dealeři slevovými akcemi. Suma sumárum by mohla cena Jazze spadnout cca o 35-40.000 Kč. Uvidíme.

Mě hlavně zajímal nový výbavový stupeň Dynamic, pojící se s novým motorem 1.5, pocházející z HR-V (130 PS). Startovací cena je 479.900 Kč s manuální převodovkou (CVT 514.900 Kč). De facto vychází cenově identicky se stupněm Elegance. Ve standardu bude mj. sportovní paket Dynamic (sportovnější nárazníky, prahy a křídélko, 16" AL kola), 6x repro, parkovací senzory, LED světlomety, přední mlhovky, apod.
Tabulková spotřeba PHM 7.2/5.1/5.9 l/100 km s CVT 6.4/4.9/5.4 l/100 km. Podle tabulek bude 1.5 mírně žíznivější, v průměru o půl litru, uvidíme co v praxi.

Výkonové parametry vypadají dle excelu docela zajímavě. Zrychlení z 0-100 km/h je u verze s 6MT za 8.7 sekund, s CVT pak 10.1 sekundy. Oproti 1.3 je to zlepšení o necelé 3 sekundy u verze s 6MT a o 1.4 sekundy s CVT. Zvlástní je údaj o maximální rychlosti, který se nezměnil, tj. 190 km/h. Ale málo kdo tohle bude zřejmě zkoušet.

Cenu jsem čekal malicko menší, uvidíme, jaká bude v reálu na salóně. První kusy dorazí na showroomy v lednu a náš dealer objednal mj. 5 ks Dynamic verzí. Těším se na projížďku Honda
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 22.11.2017 , 16:38   Citovat  

anunaki:
Tak katalogové ceny MY 2018 jsou pořád docela sebevědomé. Koukám na stupeň Trend a ten je za 379.900 Kč, Comfort za 407.900 Kč. Jestli to bude tak, jak tvrdil, tedy, že príští rok chce Honda výrazně podpořit prodej, mají se chlapi co činit.

Co se týče té spotřeby, v tom Excelu jsem nikde nenašel, zda se jedná o měření podle starých pravidel, či dle NECD. Ale proti HR-V to je "uchlastanější", to je fakt. Navíc, když Dynamic váží od 1180 kg. Uvidíme, jaká bude realita, chlape.
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 22.11.2017 , 18:47   Citovat  

Jopeeeno:
Koukám na stránky Honda a žádný nový ceník/katalog Jazzu 2018 nevidím. Nicméně podle toho co píšeš, tak ve finále zdražili Trend o 2 tisíce a Comfort o 5 tisíc. Tomu teda říkám krok k podpoření prodeje. pořádnej výtlem Kdyby to byly ceny s 1.5iVTEC, tak bych to ještě akceptoval. Ale takhle je to úplně mimo realitu. A i když jakože "akčně zlevní" o 40 tisíc, tak se dostanou na ceny, za které se současný Jazzík reálně prodává byť jako exkluzivní kusovka teď. Smutný

Jestli chtějí podpořit prodej Jazzu, tak koncová cena Trendu musí být kolem 300 tisíc. Za 340 tisíc si supermini v základu na plecháčích s relativně slabou atmosférou koupí v Čechách opravdu jen 5 lidí měsíčně. Smutný
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 22.11.2017 , 18:58   Citovat  

anunaki:
Jj, ceník a ani technická data na stránkách Hondy ještě nejsou, poprosil jsem, ať mi to prepošle na mail. Má to v excelu, tak jsem to musel otrocky přepisovat, ale jsem Honda possitive, tak co už pořádnej výtlem
Ano, cena se nejeví moc přívětivě, ale kdy byla... Předpokládám, že vyhodnotili mizerné prodeje Jazzu, tak s tou cenou ještě budou hýbat. Výbavu jsem komplet nekontroloval, jestli třeba něco nepřibylo, těžko říct. Každopádně souhlas, chce to něco s cenou od 300.000 Kč.
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 22.11.2017 , 19:17   Citovat  

On problem taky bude,ze ty ceny v globalu musi byt tak +/- podobne. Nedovedu si predstavit, ze treba v Polsku by se comfort prodaval za 379tisic a u nas za 339 tisic. Ale nevim, jak moc si jednotliva zastoupeni Honda muzou hybat s cenou.

Jopeeeno napsal:
anunaki:
Jj, ceník a ani technická data na stránkách Hondy ještě nejsou, poprosil jsem, ať mi to prepošle na mail. Má to v excelu, tak jsem to musel otrocky přepisovat, ale jsem Honda possitive, tak co už pořádnej výtlem
Ano, cena se nejeví moc přívětivě, ale kdy byla... Předpokládám, že vyhodnotili mizerné prodeje Jazzu, tak s tou cenou ještě budou hýbat. Výbavu jsem komplet nekontroloval, jestli třeba něco nepřibylo, těžko říct. Každopádně souhlas, chce to něco s cenou od 300.000 Kč.
   Návrat  
JardaBar je teď offline  JardaBar
2 háčka
PříspěvekZaslal: 22.11.2017 , 19:24   Citovat  

Jopeeeno napsal:
s novým motorem 1.5, pocházející z HR-V (130 PS). Startovací cena je 479.900 Kč s manuální převodovkou

Hmm, ix20 1.6 124k je od 349 tis. po 394 tis. Kč (bez akcí a slev). V akci s financováním 294 tis. Kč (!). I když bude Jazz lepší auto, nevím nevím jestli s tou cenou uspějí, spíš ne. Skoro půl milionu za takového prcka Tak to valím bulvy
Myslím, že se u nás s prodeji nic nezmění.
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 22.11.2017 , 19:41   Citovat  

anunaki:
Těžko říct, jestli se nebude hýbat s cenami v celé EU. Z jeho řeči jsem vycítil, že s těmi cenami fakt chtějí opravdu hýbat (zatím se nikdy v info nešvihl). Ty současné prodeje jsou fakt mizerné. Za současných podmínek samotný dealer dolů až tak moci jít nemůže. Na HR-V, když byla novinka, šel skoro o 40.000 Ķč down, kolik by mohl dát u levnějšího Jazze, 20.000 Kč? To je málo. Jestli to bude jak z Civicem, tak Honda sleví na zaváděcí ceně 20.000 Kč + 20.000 Kč dealer, což žádný extra kauf nebude. I když je Jazz fakt dobré auto, lidi to nepřitáhne...

JardaBar:
Hyundai s cenami od... umí docela dost manipulovat, to bez debat. Ale ber tak, že Dynamic je model postavený trochu mimo běznou nabídku, tim nemyslím jen design, ale výbavu (a má toho docela dost na palubě). Jasně, "racionálně" uvažujícího zakazníka to neosloví. Otázkou zůstává, kdyby byla 1.5 v nabídce i pro Comfort, jak moc by se to promítlo do konečné ceny... Teď už kalkuluji, těžko říct.
   Návrat  
hopit je teď offline  hopit
4 háčka
PříspěvekZaslal: 22.11.2017 , 19:55   Citovat  

Jopeeeno napsal:
Startovací cena je 479.900 Kč s manuální převodovkou (CVT 514.900 Kč).

Levné to není , ale proti Civicu s warťasem je to skvělá nabídka je to dobrý
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 22.11.2017 , 20:04   Citovat  

Ano. Za 420.000 Kč (po slevách) s tím nebudu mít vůbec žádný problém VTEC pořádnej výtlem
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 22.11.2017 , 20:51   Citovat  

Jopeeeno: taky je otazka, jestli neco udelali s tim az neprijemne hlasitym projevem 1.5ivtec. Protoze jestli ne a pri vytaceni utrapene jeci jak podsvince, tak sorry jako...
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 22.11.2017 , 21:02   Citovat  

anunaki:
V rámci modelové péče (FL), došlo i na odhlučnění. Ptal jsem se na to už v létě, když měli po jízdách s Jazzem MY 2018, v rámci představení dealerům či co. To bylo první, co mě zajímalo. Odhlučnění je citelné i u 1.3 (naštěstí) pro obě motorizace. V lednu Ti poreferuji (něco i natočím) je to dobrý
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 22.11.2017 , 21:14   Citovat  

Jopeeeno: tak to by byla dobra zprava. Nahodou nevis, jestli byly nejake zmeny v naladeni podvozku? Jako ne ze by byl Jazz kostitras, ale prostor na zlepseni komfortu na horsich okreskach tam rozhodne je.
   Návrat  
hopit je teď offline  hopit
4 háčka
PříspěvekZaslal: 22.11.2017 , 21:20   Citovat  

anunaki napsal:
Jopeeeno: taky je otazka, jestli neco udelali s tim az neprijemne hlasitym projevem 1.5ivtec. Protoze jestli ne a pri vytaceni utrapene jeci jak podsvince, tak sorry jako...

Zákazníkům Honda vadí uječená atmosféra ve sportovní verzi ? Tak to koukám!
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 22.11.2017 , 21:23   Citovat  

anunaki:
Na nastavení podvozku jsem se neptal, to mi vypadlo Ble
Předpokládám, že k tomu došlo, už jen k vůli zástavby té 1.5. Projedem to a uvidíme. Leden je za chvíli.
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Vše o Honda Jazz
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina