Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
Autodíly CarDo - kryogenika
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Vše o Civic 6G Anglánech
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 83, 84, 85  Další 
Zaslat odpověď

Strana 84 z 85
FastCivic je teď offline  FastCivic
5 háček
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 24.7.2017 , 20:45   Citovat  

No a my tam dali hlavu několikrát a pokaždé prů....
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
optimas je teď offline  optimas
3 háčka
PříspěvekZaslal: 24.7.2017 , 20:49   Citovat  

FastCivic napsal:
Ty to máš na plyn? Nemáš krivy blok nebo sezrany oxidaci? Čím jsi čistil dosedacku na bloku?
Pak mě ještě napadá že by zvolili špatnou hrubost když rovnali tu hlavu. Třeba mysleli že tam přijde klingerit a ne celokov. Pokud ji teda fakt rovnali

Jo mám to na plyn. Blok nebyl křivý on to něčím přeměřoval a dosedací plochy byly čisté. Dosedačku jsem čistil takovou škrabkou a technickým benzínem. Hlava byla fakt srovnaná celá očištěná nové gufera na vodítkách a zabroušené ventily a sedla. Udělali komplet repas hlavy.
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 24.7.2017 , 21:07   Citovat  

Osobně si myslím že ta hlava by přežila i to deseti kilometrove smažení. Ono to není až tak jednoduché zkroutit hlavu.
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 24.7.2017 , 21:14   Citovat  

Takže kde je teď chyba. 3000km vydrží a najednou problém. Že by těsnění Elring nebylo to pravé? Nebo momenty dodané k těsnění jsou málo? Nebo fakt špatně udělaná hlava.
   Návrat  
Becky je teď offline  Becky
4 háčka
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 24.7.2017 , 21:53   Citovat  

jestli máš plyn, tak občas odejde (ted nevím jak se to přeně jmenuje) míšení na plyn, membrána shnije a propouští plny do vody a tlačí to vodu ven. Sám jsem to řešil na B18C4 a poradil až Jiřík v plnynařském fóru po druhé hlavě a třetím těsnění.
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 25.7.2017 , 6:02   Citovat  

Jmenuje se to reduktor a nad tím jsem už taky uvažoval. Těsnění může být ok, ale kolem reduktoru je voda která ho vlastně zahřívá aby se z tekutého LPG stal plyn a je možné že je membrána fouklá, ale je divné že to udělá jen při startu a to jen někdy. Dnes ráno třeba opět nic. Taky mě ještě napadlo jestli není náhodou málo utažená hlava. U toho těsnění byly 3 momenty na postupné utažení 20, 38 a 68 nebo 72 ale v manuálu jsem viděl snad 90 Nm. A v Itálii nylo přes noc 25°C tak byl motor teplejší kdežto u nás je ráno 15°C, ale tohle je hypotetické uvažování. Zkusím se objednat do servisu na to LPG ať se na ten reduktor podívají než zase rozkopávat motor.

Tak jsem se teď díval do manuálu a je to blbost s těma momentama. Taky je tam 72Nm
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 25.7.2017 , 8:44   Citovat  

Momenty jsou ok, spíš mě zaráží ze Itálie v klidu a popojíždění dělá takovou neplechu, zkus se zaměřit na ten reduktor.
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 25.7.2017 , 9:20   Citovat  

Hlavně tu hlavu nepretahuj. Akorát bys to těsnění rozlisoval, přestalo by pružit a pak by ti zaručeně fouklo.
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 25.7.2017 , 12:26   Citovat  

Ne ne nebudu dělat nic. Teď jsem volal plynařům HL Propan a když jsem řekl že mi tlakuje do vody hned řekl reduktor v háji. Vyměnit. Takže budem jezdit jen na benzín a uvidíme.
Becky: přesně tak. Za celou dobu si to ani nepšouklo expanzka pořád na rysce max a nehla se. Vrátim se a chce se to zbláznit. No jestli tp je reduktor tak to je síla. Taky jsem o něm uvažoval ale zarazila mě spotřeba která neklesla a že to tlakovalo jen po startu. Teď když si tak zpětně vzpomenu tak včera když mi to odpoledne vyvřelo tak to bylo po 10 sekundách což sepnul plyn a hned to fouklo. Jestli je to reduktor tak jsem si aspoň udělal repas hlavy, který bych si asi jen tak neudělal HaHaaa Všech zlé je k něčemu dobré
   Návrat  
Tompulsion je teď offline  Tompulsion
PříspěvekZaslal: 25.7.2017 , 12:32   Citovat  

Potřeboval bych poradit, měním střední díl výfuku a u nádrže je nad ním plechová ochrana. Mám ji total urezlou a nevím jestly
na STK má cenu chodit bez ní Velmi šťastný. Chtěl sem sehnat novou ale nikde na netu ji nemůžu najít, neví někdo kde ji sehnat?
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
4 háčka
PříspěvekZaslal: 26.7.2017 , 8:36   Citovat  

optimas napsal:
Ne ne nebudu dělat nic. Teď jsem volal plynařům HL Propan a když jsem řekl že mi tlakuje do vody hned řekl reduktor v háji. Vyměnit. Takže budem jezdit jen na benzín a uvidíme.
Becky: přesně tak. Za celou dobu si to ani nepšouklo expanzka pořád na rysce max a nehla se. Vrátim se a chce se to zbláznit. No jestli tp je reduktor tak to je síla. Taky jsem o něm uvažoval ale zarazila mě spotřeba která neklesla a že to tlakovalo jen po startu. Teď když si tak zpětně vzpomenu tak včera když mi to odpoledne vyvřelo tak to bylo po 10 sekundách což sepnul plyn a hned to fouklo. Jestli je to reduktor tak jsem si aspoň udělal repas hlavy, který bych si asi jen tak neudělal HaHaaa Všech zlé je k něčemu dobré

aspoň jí máš hotovou, stejně by tě to potkalo Velmi šťastný
dej pak vědět jak si dopadnul
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 26.7.2017 , 17:25   Citovat  

Zatím jezdím na benzín a je to ok. Při startu stojím u otevřené kapoty a sleduji co se bude dí a zatím nic. Chladič plný expanzka na rysce a horní hadice z hlavy do chladiče jde zmáčnout.
   Návrat  
M@jk je teď offline  M@jk
Moderátor
PříspěvekZaslal: 27.7.2017 , 11:37   Citovat  

optimas napsal:
Zatím jezdím na benzín a je to ok. Při startu stojím u otevřené kapoty a sleduji co se bude dí a zatím nic. Chladič plný expanzka na rysce a horní hadice z hlavy do chladiče jde zmáčnout.

Nooo,
taky pěkné.

Jsem rád, že vše pomohlo a že se to nepokazilo a je to "jen" reduktor. Uf ... ještěže Vás anglánek odvezl CZ-A-I a zpět.

je to dobrý přátele
   Návrat  
Lucíí Us je teď offline  Lucíí Us
PříspěvekZaslal: 27.7.2017 , 12:03  Naposledy upravil Lucíí Us dne 27.7.2017 , 14:10, celkově upraveno 1 krát. Citovat  

Ahoj, Ahoj,

Jsem tu úplný nováček netuším, jak to tu chodí. V každém případě jsem se chtěla s Vámi poradit. Pořídila jsem si 10/2015 Hondu civic EK3/1,5 E-VTEC 98. Co mám teda za problém. Když je po dešti (vlhko) ať stojím na betonu či na trávě a ráno mám někam jet, tak se to pochvíli začne dusit "škitat" nevím jak přesně to popsat prostě to vůbec nechce jet, jak když mi někdo ucpal vejfuk hadrem. Ale teď nevím jestli to bude problém u vejfuku nebo u motoru. Když pak podřadím a vyžehnu to do vysokých otáček, tak to pochvíli pak přestane.

Předem díky za radu Úsměv Tak to valím bulvy
   Návrat  
Lucíí Us je teď offline  Lucíí Us
PříspěvekZaslal: 27.7.2017 , 13:36   Citovat  

Tomik napsal:
Zdravím všechny Honďáky a Hondice Velmi šťastný
Uvažuji o koupi Civica 6G anglánu, 5.dvířko-liftback, nejlépe pofacilift.
Co byste doporučili za motorizaci a jaké má toto auto největší klady a zápory?
Jde mi celkem o ekonomické ježdění a praktičnost v jednom a právě v tom mi přišel tenhle anglán ideální.
Zatím jsem projel dva civici v bazaru, oba s motorem 1.4, jeden 55kw druhej 66kw a musím říct, že rozdíl mezi nima byl celkem velkej, nejvíc mě ale láká 1.5 Vtec 84 kw, těch je ale u nás hodně málo, pak jsem ještě v bazarech narazil na civica s motorem 1.5 66kw Vtec Ble to byla nějaká ušlápnutá verze toho 1.5 84kw???

Ahoj, ahoj Úsměv

já sama za sebe mám právě zmiňovanou 1,5 84kw a jsem maximálně spokojená.. Bere si to zhruba 6 l a to jezdím každý den v Praze ty věčné kolony a nikdy si to víc nevzalo. A naopak, když se chci projet (pro mě dostačující), tak při šlápnutí to i jede krásně a svižně Úsměv Velmi šťastný a ani nemám problémy, že by mi to nějak papalo olej Úsměv
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 27.7.2017 , 17:30   Citovat  

M@jk napsal:
Nooo,
taky pěkné.

Jsem rád, že vše pomohlo a že se to nepokazilo a je to "jen" reduktor. Uf ... ještěže Vás anglánek odvezl CZ-A-I a zpět.

je to dobrý přátele

No? Velmi šťastný. A bez jediného problému a tady se zas zbláznil zmatenej
   Návrat  
HonDan je teď offline  HonDan
4 háčka
PříspěvekZaslal: 27.7.2017 , 23:17   Citovat  

Ahoj,

prijdu si uz blbe pac to je asi jedina zavada kterou umim diagnostikovat a uz to nekomu pisu ponekolikate Velmi šťastný ale sundej vicko rozdelovace a ocisti tyhle 4 kontakty

byva problem, ze tesneni na vicku je praskly a do rozdelovace se dostava vlhkost diky ktere tyhle kontakty oxiduji Úsměv

Lucíí Us napsal:
Ahoj, Ahoj,

Jsem tu úplný nováček netuším, jak to tu chodí. V každém případě jsem se chtěla s Vámi poradit. Pořídila jsem si 10/2015 Hondu civic EK3/1,5 E-VTEC 98. Co mám teda za problém. Když je po dešti (vlhko) ať stojím na betonu či na trávě a ráno mám někam jet, tak se to pochvíli začne dusit "škitat" nevím jak přesně to popsat prostě to vůbec nechce jet, jak když mi někdo ucpal vejfuk hadrem. Ale teď nevím jestli to bude problém u vejfuku nebo u motoru. Když pak podřadím a vyžehnu to do vysokých otáček, tak to pochvíli pak přestane.

Předem díky za radu Úsměv Tak to valím bulvy
   Návrat  
67gtman je teď offline  67gtman
PříspěvekZaslal: 28.7.2017 , 7:27   Citovat  

mne tak robilo ked som mal dodzubany lambda senzor (mala vymeneny konektor a vodice len zakrutene), po vymene to prestalo ... + spytaj sa aj na emisnej kontrole ci nemas upchaty katalyzator
   Návrat  
M@jk je teď offline  M@jk
Moderátor
PříspěvekZaslal: 28.7.2017 , 9:55   Citovat  

Lucíí Us napsal:
Ahoj, ahoj Úsměv

já sama za sebe mám právě zmiňovanou 1,5 84kw a jsem maximálně spokojená.. Bere si to zhruba 6 l a to jezdím každý den v Praze ty věčné kolony a nikdy si to víc nevzalo. A naopak, když se chci projet (pro mě dostačující), tak při šlápnutí to i jede krásně a svižně Úsměv Velmi šťastný a ani nemám problémy, že by mi to nějak papalo olej Úsměv

Hola kolegyně,
kde jezdíš, že jsem Tě nepotkal ještě?

Já též, na to že máme Aerodecka, tak jezdíme na 15" RC design či 15" AEZ Xylo hlavně dálky 6,5-6,9l/100km, bo jezdíme do 100km/h běžně a dálnice 130-140km/h, jinak město není problém vzít 21l a jezdit s tím 300km, tam člověk vidí ekonomickou kontrolku velmi rád.

Jinak máme ještě C5G 1.6ESi a ta je trochu poladěná a tam spotřeba je též průměrná 6,9l/100km kombinace.

Já tedy doporučím "ekonoma", udělat mu pořádnou péči: ventily, čištění EGR, náplně, rozvody, bzrdy a budeš spokojený a když ho naučíš, tak to bude super.

M.
přátele
   Návrat  
HUdasp je teď offline  HUdasp
PříspěvekZaslal: 31.7.2017 , 16:43   Citovat  

Tak mi dorazila jednotka pro dálkové ovládání centrálu. Je tu někdo z Budějovic či okolí, co by pomohl s instalací do vozidla? Úsměv

IMG_0021.JPG

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
IMG_0021.JPG, 1.4 MB
   Návrat  
bik3r je teď offline  bik3r
2 háčka
PříspěvekZaslal: 31.7.2017 , 20:16   Citovat  

HUdasp napsal:
Tak mi dorazila jednotka pro dálkové ovládání centrálu. Je tu někdo z Budějovic či okolí, co by pomohl s instalací do vozidla? Úsměv

Bracha koupil neco podobneho ale zati msem to nevykoumal pořádnej výtlem
   Návrat  
thomast je teď offline  thomast
1 háčko
PříspěvekZaslal: 3.8.2017 , 9:11   Citovat  

Tompulsion napsal:
Potřeboval bych poradit, měním střední díl výfuku a u nádrže je nad ním plechová ochrana. Mám ji total urezlou a nevím jestly
na STK má cenu chodit bez ní Velmi šťastný. Chtěl sem sehnat novou ale nikde na netu ji nemůžu najít, neví někdo kde ji sehnat?

Myslím že to vadit nebude když ho sundáš, stejně nikdo z mechaniku nebude vědět že tam má být Velmi šťastný
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 5.8.2017 , 14:40   Citovat  

Ahoj, tak se vracím s mou story s prasklým těsněním pod hlavou. Týden jsem jezdil ma benzín a vše v pořádku. Ani jednou mi nevyprskla voda. Ve středu dáno auto do HL Propan kde mi vyměnili reduktor a dali nový za poloviční peníz je to dobrý vyměnili ještě nějaké hadice na vodu a auto jezdí nez problémů. Kdyby mě to trklo než jsem rozdělal hlavu mohl jsem ušetřit, ale když pak slyším jak ten motor šumí tak se jen přiblble usmívám. Když jsem si jel pro auto do Propanu tak říkali že ten motor je nádherně tichý a když jsem jim řek že to má 250tkm tak stáli s otevřenou hubou a říkali že to není možné a já se zase blbě culil. Velmi šťastný
   Návrat  
David vti je teď offline  David vti
2 háčka
PříspěvekZaslal: 6.8.2017 , 23:48   Citovat  

Takže to,co jsme dělali tenkrát,když jsem to ještě měl,tak vše zbytečně ????

Becky napsal:
jestli máš plyn, tak občas odejde (ted nevím jak se to přeně jmenuje) míšení na plyn, membrána shnije a propouští plny do vody a tlačí to vodu ven. Sám jsem to řešil na B18C4 a poradil až Jiřík v plnynařském fóru po druhé hlavě a třetím těsnění.
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 8.8.2017 , 10:52   Citovat  

David vti napsal:
Takže to,co jsme dělali tenkrát,když jsem to ještě měl,tak vše zbytečně ????

těžko říct, protoze byl klid, přišlo to až později, nakonec poradil Jirik, to se mezitim davala jina hlava Velmi šťastný
   Návrat  
HUdasp je teď offline  HUdasp
PříspěvekZaslal: 9.8.2017 , 20:56   Citovat  

bik3r napsal:
Bracha koupil neco podobneho ale zati msem to nevykoumal pořádnej výtlem

Tak hlásím hotovo. Nakonec to udělal pan Král v Budějovicích za litr a dálkáč funguje to jedna báseň. Jen se tlačítko musí podržet cca 2 sekundy, není to narychlocvak:). Suma sumárum, dálkáč za 250 z Alíku funguje dobřeÚsměv.
Ale povídal, že teda nic jednoduchýho to neni vyměnit.
   Návrat  
Obi Vti je teď offline  Obi Vti
PříspěvekZaslal: 9.8.2017 , 22:18   Citovat  

HUdasp napsal:
Tak hlásím hotovo. Nakonec to udělal pan Král v Budějovicích za litr a dálkáč funguje to jedna báseň. Jen se tlačítko musí podržet cca 2 sekundy, není to narychlocvak:). Suma sumárum, dálkáč za 250 z Alíku funguje dobřeÚsměv.
Ale povídal, že teda nic jednoduchýho to neni vyměnit.

Já jsem to vzdal. Co sem se dočetl stejně anglán má absolutně bídnej dosah + teďka se dočíst že musim držet tlačítko 2 sekundy, naučil sem se otevírat klíčkem. Doteďka sem v každym autě měl dalkáč a stejně mi to nechybí. Pokud to nemá automatické stahování a dovírání okýnek tak je to pro mě bezvýznamné. Úsměv
   Návrat  
Majkl_MB je teď offline  Majkl_MB
1 háčko
Členství: Silver
PříspěvekZaslal: 10.8.2017 , 22:50   Citovat  

Já mám vyměněnou jednotku DO napojenou na stávající centrál a funguje výborně. Má vlastní rádiový přijímač tudíž oproti IR snímači z origo dálky má hodně slušnej dosah. Dovírání okýnek se dá taky dodělat někde sem na to viděl návod, napojí se to na spínače a centrál.
   Návrat  
Jarki je teď offline  Jarki
1 háčko
PříspěvekZaslal: 11.8.2017 , 20:51   Citovat  

Neválí se vám doma náhodou motor na předface anglána D16Y3 měl by být bez vtecu. Hlavně aby nechlastal víc oleje než benzínu.
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 17.8.2017 , 22:00   Citovat  

Kdyby někoho zajímalo jestli se do anglána vleze gauč Velmi šťastný

IMG_20170817_184023.jpg

IMG_20170817_184023.jpg, 2.23 MB

IMG_20170817_193104.jpg