Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
Autodíly CarDo - kryogenika
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Civic 9G
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 18, 19, 20, 21, 22  Další 
Zaslat odpověď

Strana 19 z 22
tardi je teď offline  tardi
PříspěvekZaslal: 14.7.2017 , 11:26   Citovat  

Ahoj, kolik jste zaplatili za garančku po dvou letech provozu a kde?
Nerad bych se opět stal vítězem nejdražší prohlídky. Olej nechávám se servise. díky.
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
hornet je teď offline  hornet
PříspěvekZaslal: 14.7.2017 , 16:02   Citovat  

Teď vyhraju asi já.Takže výměna oleje a filtru,pylový filtr,demontáž a vyčištění brzd,diagnostika a nějaký drobnosti okolo 5900,-.Servis Šmucler.
   Návrat  
tardi je teď offline  tardi
PříspěvekZaslal: 14.7.2017 , 20:06   Citovat  

hornet napsal:
Teď vyhraju asi já.Takže výměna oleje a filtru,pylový filtr,demontáž a vyčištění brzd,diagnostika a nějaký drobnosti okolo 5900,-.Servis Šmucler.

Právě tam jsem vyhrál vloni a stačilo.
   Návrat  
hornet je teď offline  hornet
PříspěvekZaslal: 14.7.2017 , 20:59   Citovat  

Jenže,kam jinam na servis?Nejblíž je Příbram.Šmucler si je vědom,že je jediný v okolí,tak toho využívá. Jezdíme k němu ještě s golfem a platíme zhruba o 2tis.méně.
   Návrat  
piskot je teď offline  piskot
3 háčka
PříspěvekZaslal: 16.7.2017 , 10:10   Citovat  

hornet napsal:
Jenže,kam jinam na servis?Nejblíž je Příbram.Šmucler si je vědom,že je jediný v okolí,tak toho využívá. Jezdíme k němu ještě s golfem a platíme zhruba o 2tis.méně.

Kvůli garančce nemusíš nutně do autorizovaného servisu.

ss01.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
ss01.jpg, 103 kB

ss02.jpg

ss02.jpg, 92.16 kB
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Snajdr.Pavel92 je teď offline  Snajdr.Pavel92
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 19.7.2017 , 12:34   Citovat  

Ahoj, neřešil tu někdo z vás výměnu klasického výfuku za nějaký sportovnější? Hledám už asi týden a jediný co jsem našel tak v Německu TSS tuning kompletní za 999 EUR, nebo koncový díl za 769 EUR.
   Návrat  
C9G je teď offline  C9G
PříspěvekZaslal: 20.7.2017 , 22:05   Citovat  

Snajdr.Pavel92 napsal:
Ahoj, neřešil tu někdo z vás výměnu klasického výfuku za nějaký sportovnější? Hledám už asi týden a jediný co jsem našel tak v Německu TSS tuning kompletní za 999 EUR, nebo koncový díl za 769 EUR.

Ten od TSS vyzera dost lacno a zvuk nic moc, na civinfo.com je ukazka ineho vymeneneho vyfuku, ktory jakz takz znie ale bez akehokolvek zvysenia vykonu. Bodom urazu tychto vyfukov je to, ze len tak trcia niekde zospodu auta a nieje k nim nová prisposobena cast zadneho narazniku... Tiez mam 1.8 a hladam co by sa dalo vylepsit ale nic poriadneho zatial neni a myslim, ze ani nebude. Pokial chces ladit, mrkni sa po CTR, tam je mraky kvalitnych komponentov, vcetne vyfukov...
   Návrat  
Snajdr.Pavel92 je teď offline  Snajdr.Pavel92
PříspěvekZaslal: 21.7.2017 , 7:57   Citovat  

C9G napsal:
Ten od TSS vyzera dost lacno a zvuk nic moc, na civinfo.com je ukazka ineho vymeneneho vyfuku, ktory jakz takz znie ale bez akehokolvek zvysenia vykonu. Bodom urazu tychto vyfukov je to, ze len tak trcia niekde zospodu auta a nieje k nim nová prisposobena cast zadneho narazniku... Tiez mam 1.8 a hladam co by sa dalo vylepsit ale nic poriadneho zatial neni a myslim, ze ani nebude. Pokial chces ladit, mrkni sa po CTR, tam je mraky kvalitnych komponentov, vcetne vyfukov...

Bohužel to je jediné co jsem právě našel, takže asi bude lepší se spokojit se základním výfukem a nevyhazovat prachy Velmi šťastný , nebo jedině na zakázku tudy odkaz
   Návrat  
Hellborn je teď offline  Hellborn
5 háček
PříspěvekZaslal: 21.7.2017 , 8:52   Citovat  

Mně se zvuk Tourera docela líbí - lepší jak v C8g... Blbý je, že u C9g je výfuk schovaný... Tam vymyslet nějakou rozumnou variantu moc nepůjde... Ale třeba na Swiftu (taky se mi nelíbil schovaný výfuk) jsem měl koncák HKS... To HKS se dělá třeba i na Fit (Jazz). Akorát nesmí být tažné (což na Toureru mám). Se stydím

img_8347_194.jpg

img_8347_194.jpg, 2.17 MB
   Návrat  
palmexman je teď offline  palmexman
PříspěvekZaslal: 10.10.2017 , 21:02   Citovat  

Ahoj slyšel jsem od majitele 9G, že mu zlobí jednička, její řazení.
Byla to bolest i 8G, kdy někomu nešla na světlech občas zařadit.

Jsou převodovky totožné?
   Návrat  
Brian16 je teď offline  Brian16
PříspěvekZaslal: 11.10.2017 , 16:31   Citovat  

palmexman napsal:
Ahoj slyšel jsem od majitele 9G, že mu zlobí jednička, její řazení.
Byla to bolest i 8G, kdy někomu nešla na světlech občas zařadit.

Jsou převodovky totožné?

zdravim vas ja mam tiez taky problem ze niekedy je tazsie ju zaradit
viete ako riesit tento problem kde spociva ?
   Návrat  
KaBro je teď offline  KaBro
PříspěvekZaslal: 11.10.2017 , 17:54   Citovat  

Zdravím všechny, trochu jsem se flákal, a delší dobu tu nebyl. Mám jednu prosbu: myslím, že se to tady někdy vloni možná řešilo: jde mi o to, že C9g Tourer nemá rezervu, místo toho sadu k vyplněnní gumy tmelem a dojetí do servisu. Je mi jasný, že tím vyplněním tmelem gumu odepíšu. Proto bych chtěl, alespoň když jezdím sám do práce, hodit dozadu do kufru rezervu, a to pouze na dojetí do servisu, resp. do a z práce a do servisu. Mám obuto na honďáckých elektronech 17 palců, rozměr 225/45 R17. Gumy to jsou docela drahé, proto bych chtěl koupit jeden plechový disk 16´a na něj gumu o rozměru 205, resp. 215/55 R16. Vysloveně na dojetí někam, kde mi gumu opraví. Rozměrově na výšku by to mělo sedět, 17´a výška 45 je adekvátní 16´a výška 55. Ale je to asi proti předpisům, a kdyby mně chytli policajti, tak asi zaplatím. Zajímal by mně nějaký rozumný názor od někoho z Vás, jestli do toho jít, či ne. Popř. odkaz, jestli se to tu už řešilo. Díky moc Úsměv KaBro
   Návrat  
Jopeeeno je teď offline  Jopeeeno
1 háčko
PříspěvekZaslal: 11.10.2017 , 18:09   Citovat  

Ahoj,

zaleží na koho natrefíš, ale je v rozporu s předpisy, mít rezervu, nebo "dojezdovku" jen tak položenou a nepřipevněnou v kufru. Musí být upevněna pevným spojem k šasi. Na STK technickou neprojdeš a při kontrole PČR, záleží, jak to budou moc řešit.
Já uvažuji o tomhle a dát to pod podlážku. Jen vymyslet jak tam nabodovat závit na křídlovou matici...

tudy odkaz
   Návrat  
DOHCVTEC je teď offline  DOHCVTEC
4 háčka
PříspěvekZaslal: 11.10.2017 , 18:14   Citovat  

KaBro napsal:
Zdravím všechny, trochu jsem se flákal, a delší dobu tu nebyl. Mám jednu prosbu: myslím, že se to tady někdy vloni možná řešilo: jde mi o to, že C9g Tourer nemá rezervu, místo toho sadu k vyplněnní gumy tmelem a dojetí do servisu. Je mi jasný, že tím vyplněním tmelem gumu odepíšu. Proto bych chtěl, alespoň když jezdím sám do práce, hodit dozadu do kufru rezervu, a to pouze na dojetí do servisu, resp. do a z práce a do servisu. Mám obuto na honďáckých elektronech 17 palců, rozměr 225/45 R17. Gumy to jsou docela drahé, proto bych chtěl koupit jeden plechový disk 16´a na něj gumu o rozměru 205, resp. 215/55 R16. Vysloveně na dojetí někam, kde mi gumu opraví. Rozměrově na výšku by to mělo sedět, 17´a výška 45 je adekvátní 16´a výška 55. Ale je to asi proti předpisům, a kdyby mně chytli policajti, tak asi zaplatím. Zajímal by mně nějaký rozumný názor od někoho z Vás, jestli do toho jít, či ne. Popř. odkaz, jestli se to tu už řešilo. Díky moc Úsměv KaBro

proc si nekoupis proste klasickou rezervu z C8G nebo accordu 7G .. tudy odkaz
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 11.10.2017 , 19:46   Citovat  

Jopeeeno napsal:
Ahoj,

zaleží na koho natrefíš, ale je v rozporu s předpisy, mít rezervu, nebo "dojezdovku" jen tak položenou a nepřipevněnou v kufru. Musí být upevněna pevným spojem k šasi. Na STK technickou neprojdeš a při kontrole PČR, záleží, jak to budou moc řešit.
Já uvažuji o tomhle a dát to pod podlážku. Jen vymyslet jak tam nabodovat závit na křídlovou matici...

tudy odkaz

Pokud se na STK podívají... Se stydím Já jí mám jen hozenou... Na STK nikdo nekoukal... svatoušek
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 11.10.2017 , 19:48   Citovat  

to DOHCVTEC; Jopeeeno:
Díky za info, o tomto (dojezdovém kole) jsem neuvažoval, je to dobrý tip. Samozřejmě na technickou s tím nepudu, tam mám tu sadu s tmelem dovnitř do gumy. Ta dojezdovka by mi úplně stačila, jen vymyslet, jak připevnit, je jasný, když prudce zabrzdíš nebo nedej Bože narazíš, tak ti neupevněná udělá vevnitř paseku ... No budeme přemejšlet. jedině při kontrole říct, že ji vezu kámošovi ... Úsměv . Ale každopádně dík i za ten typ od DOHCVTEC - to je asi nejlevnější varianta. Navíc v KBC, to je kousek od JBC Velmi šťastný.
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 11.10.2017 , 19:59  Naposledy upravil DOHCVTEC dne 11.10.2017 , 20:41, celkově upraveno 1 krát. Citovat  

ja mam uplne tu samou a mam ji pohozenou v kufru a pripevnenou sitkou z hackama na jedny strane ,tak ,ze jsem ji zabalil do site jako do tasky a zahaknul na jedne strane a pekne drzi a nelita jako kdyz jsem ji jen prikril sitkou a zahaknul do vsech rohu kufru Úsměv C9G ma preci pod podlahou prostor tak vyndej tu nanic sadu a dej jsi tam rezervu poprípade si sezen par kusu polystirenu naky vetsi kostky a ukotvi rezervu nebo si udelej proste nakou vlozku z polystirenu na rezervu a lekarnickua zvedak a vse co mas volne po kufru .. nebo ze stary penovy matrace jeste lepe Úsměv
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 11.10.2017 , 20:37   Citovat  

Dojezdovku bude mít Major Honda. Já jí měl od něj za cca 1500,-...

No když si čistím brzdy (třeba za 100km/h na 30km/h) a kope ABS, tak se dojezdovka nějak nehýbe... Se stydím
   Návrat  
michal.t je teď offline  michal.t
PříspěvekZaslal: 11.10.2017 , 20:43   Citovat  

KaBro napsal:

Pneumatika 16' se do spodní přihrádky Tourera stejně ani nevleze... leda že bys jí tam namačkal vyfouklou. Zkoušel jsem to i s bazarovými koly, které mám na zimu a které mají cca o 1 cm menší průměr než origo honďácké šestnáctky a ani tohle kolo tam nenarvu. Dojezdovka bude mít zřejmě ještě menší průměr.
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 11.10.2017 , 20:46   Citovat  

Hellborn napsal:
Pokud se na STK podívají... Se stydím Já jí mám jen hozenou... Na STK nikdo nekoukal... svatoušek

Vlastní zkušenost z STK v Ově. Plyn, toroidka místo nádrže, rezerva volně v kufru. Z STK řekli pá, pá, mate to na měsíc. Tak jsem řešil lepící sadu a byl klid Velmi šťastný Bo nevím, kde bych dojezdovku kotvil, když tam byla ta LPG nádrž.

KaBro: není vůbec zač přátele jak píšou kluci, dojezdovek je hafo a vcelku levných.
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 11.10.2017 , 20:59   Citovat  

No jo, já LPG nemám ani v jednom autě... Velmi šťastný
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 11.10.2017 , 21:17   Citovat  

michal.t napsal:
Pneumatika 16' se do spodní přihrádky Tourera stejně ani nevleze... leda že bys jí tam namačkal vyfouklou. Zkoušel jsem to i s bazarovými koly, které mám na zimu a které mají cca o 1 cm menší průměr než origo honďácké šestnáctky a ani tohle kolo tam nenarvu. Dojezdovka bude mít zřejmě ještě menší průměr.

ikdyby mu tam nevesla je porad lepsi ji sfouknput nacpat ji pod podlahu a mit tam i kompresurek ,kterej neni nikdy naskodu mit sebou ,ja mit pod podlahou cca 50l prostor mel bych ho taky a nejen top ale i zvedak a vse co mam v kufru ,nikdy nevis a porad lepsi jako rezerva co lita po kufru Úsměv
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 12.10.2017 , 4:53   Citovat  

Hellborn napsal:
No jo, já LPG nemám ani v jednom autě... Velmi šťastný

Já už naštěstí také ne Velmi šťastný Jen tu prezentuji své postřehy a jako vždy, tak i s v této situaci, jsem měl nějaké komplikace. PČR bych nějak pořešil, tam není sebemenší problém, ale na STK bych se už radši připravil, tu rezervu radši vykopal ven a vzal lepící sadu.

Ono já bych takovou těžkou věc už nechtěl mít volně v kufru. Nedokážu si představit, při mém "štěstí", že by se za určitých okolností ta rezerva (třeba při čelním nárazu) nějak silou nárazu dostala přes plato nebo roletku ven a poletovala si v interiéru pořádnej výtlem

Dojezdovka má něco menší obvod, než běžný 16" plech... Hodil jsem to do kalkulačky... 135/80 R16 vs 215/60 16 (nebo kolik máš...) a dojezdovka má o 2 cm menší poloměr

Rozdíly v rozměrech pneumatik mezi 135/80 R16 a 215/60 R16
metrika 135/80 R16 215/60 R16
výška pneu 108 mm 129 mm
poloměr (kolo+pneu) 311.2 mm 332.2 mm
rozdíl v poloměru - 21 mm +6.75 %
obvod 1955.33 mm 2087.27 mm
rozdíl v obvodu - 131.94 mm +6.75 %
otočení pneu/km 511 x 479 x
odchylka - rychlost 50km/h 53.34km/h
100km/h 106.68 km/h
130km/h 138.68 km/h

stejně tak i u 55% profilu.....

Rozdíly v rozměrech pneumatik mezi 135/80 R16 a 215/55 R16
metrika 135/80 R16 215/55 R16
výška pneu 108 mm 118.25 mm
poloměr (kolo+pneu) 311.2 mm 321.45 mm
rozdíl v poloměru - 10.25 mm +3.29 %
obvod 1955.33 mm 2019.73 mm
rozdíl v obvodu - 64.4 mm +3.29 %
otočení pneu/km 511 x 495 x
odchylka - rychlost 50km/h 51.62km/h
100km/h 103.23 km/h
130km/h 134.2 km/h
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 12.10.2017 , 6:31   Citovat  

Jopeeeno napsal:
Já už naštěstí také ne Velmi šťastný Jen tu prezentuji své postřehy a jako vždy, tak i s v této situaci, jsem měl nějaké komplikace. PČR bych nějak pořešil, tam není sebemenší problém, ale na STK bych se už radši připravil, tu rezervu radši vykopal ven a vzal lepící sadu.

Ono já bych takovou těžkou věc už nechtěl mít volně v kufru. Nedokážu si představit, při mém "štěstí", že by se za určitých okolností ta rezerva (třeba při čelním nárazu) nějak silou nárazu dostala přes plato nebo roletku ven a poletovala si v interiéru pořádnej výtlem

Já tam lepící sadu mám... Sice jí nikdy nepoužiju...

Dojezdovku mám pod podlahou kufru, tak tam odtud by vyletět dopředu jentak neměla...
A pokud se nepletu, tak dojezdovka se dala dokoupit i do C9g (šílená cenovka) a úpravu na uchycení by v Hondě udělali,takže to nějak jít musí...

DOHCVTEC napsal:
ikdyby mu tam nevesla je porad lepsi ji sfouknput nacpat ji pod podlahu a mit tam i kompresurek ,kterej neni nikdy naskodu mit sebou ,ja mit pod podlahou cca 50l prostor mel bych ho taky a nejen top ale i zvedak a vse co mam v kufru ,nikdy nevis a porad lepsi jako rezerva co lita po kufru Úsměv

To jako že by měl třeba X let v kufru zmáčklou pneu? To bych se na tom bál i dojíždět...
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 12.10.2017 , 10:09   Citovat  

Hellborn napsal:
To jako že by měl třeba X let v kufru zmáčklou pneu? To bych se na tom bál i dojíždět...

no psal ze se jedna o nakej ten centimetr,prinejhorsim sehnat o neco mensi dojezdovku na dojeti do servisu musi stacit ,jak uz bylo psano i OEM dojezdovka je mensi nez urcenej rozmer ,ale kdyz nekdo pocita ze nejakym rekordnim dojezdem na rezervu tak at nato kasle a obetuje tu pneu a pouzije lepici sadu ,snad mi nechete rict ze vsichni jezdite na gumach za 120e za kus .. to asi ne ..
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 12.10.2017 , 16:09   Citovat  

No, podle těch tabulek tam ta dojezdovka vleze, je mi ale zle z té ceny. Takže bych to viděl na bazos, allegro, nebo automedik.

Lepící sady máme všichni, "zakázka" byla na dojezdovku. Taky mám boba, že to někdy cvaknu a lepička nepomůže. A čekat na asistenčku hodku, nebo dvě, je asi peklo. Kombinace by byla ideál je to dobrý
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 12.10.2017 , 19:25   Citovat  

Dojezdovku do UFA jsem koupil od Majora Hondy za asi 1.500,-... Mrk
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 14.10.2017 , 9:50   Citovat  

Jj, tak Vám díky moc, jsem rozhodnut, že koupím dojezdovku, jak dal odkaz DOHCVTEC, je dobrá cena, snad na Tourera na dojezd domů a do servisu ca 50 km bude stačit, a buď se vejde pod kufr, což když kouknu pouhým okem tak asi ne, ale to s tou sítí nebo na gumicuky a háčky by mohlo jít. Na technickou samozřejmě jen s lepící sadou, i když včera jsem udělal majstrštych s Octou, zjistil jsem, že propadlá TK ca 2 dny, tak rychle do servisu přezout na nový gumy a do Č. Dubu, zavírali v 17,00, přijel jsem v 16,10, poslali mě na emise, pak jsem zkoušel ca v 16,50 ať mi udělají TK, už mě chtěli vyhodit, ale pak se smilovali, když jsem řekl že jsem z JBC a vzali mě. TK hotová v 17,30, bez problémů a ještě pochválili jak chod motoru, tak i celk. stav - rezervo ani lékárnu a vybavení nechtěli, alo to spíš vyjímka, že jsem tam byl poslední a bylo přes čas ... Je to tam. Vážení, chlapi, tak díky moc za Vaše tipy a rady, moc jste mi pomohli v úvahách jak to řešit. Mám gumy sice ca kolem 2 tis.(zimní) a 2,5 tis. (letní), ale stejně, když bych ji zprznil tím vstříknutým tmelem, tak bych musel koupit vpodstatě jednu stejnou, což by mohl být problém, jednak sehnat přesně tu samou a pak 3 gumy ojetý a 1 nová ...
Tak Vás zdravím a Hoňďákům zdar!
p.s.: a propó, mám najeto ca 25 000 km, teď pudu na podzimní prohlídku za 99,- Kč + kontrola a vyčištění klima - ca 600,- a přehození na zimní, čili sundání letních, nahození zimních (ten samý ráfek) a vyvážení - ca 1200,- Kč, a mám do května zase pokoj. Pak bude výměna oleje (olej mám svůj) a přezutí na letní ... Úsměv pifko
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 14.10.2017 , 11:06   Citovat  

No, chlapi, ještě přeci jeden dotaz: DOHCVTEC dal odkaz na dojezdovku za dobrou cenu 1250,- Kč, tam je o rozměru T135/90D15. Jopeeeno má ale odkaz na dojezdovku za 4050,- Ble, ale rozměru 135/80 R16. Tak a dotaz na Jopeeeno: když zadáš do kalkulačky tyto rozdíly, co ti vyjde? Můžu jít do toho 135/90D15 ???

Jo, a Jopeeeno, díky moc za odp. to je přesně to,vystihl jsi to přesně se "zakázkou", Bobem a asistenčkou. Navíc zima se blíží, jezdím do a z práce víceméně přes chotáry v Podještědí (mj. i přes letiště u Č. Dubu - tam jsem u Octy už cvaknul dvakrát ... Ble) a jak Jopeeeno píše: v zimě, ve tmě, čekat na asist, anebo se to sám pokusit zatmelit ... Ble To je lepší hever a dojezd - zvládnu sám bez problému ca do půl hoďky OK Tak ještě díky moc za odpověď (odpovědi) k tomuto tématu.
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 14.10.2017 , 13:56   Citovat  

KaBro:

Mezi těmi koly je zanedbatelný rozdíl, vyber tu, co tě výjde levněji je to dobrý

Rozdíly v rozměrech pneumatik mezi 135/90 R15 a 135/80 R16

metrika 135/90 R15135/80 R16
výška pneu 121.5 mm 108 mm
poloměr (kolo+pneu) 312 mm 311.2 mm
rozdíl v poloměru--0.80000000000001 mm -0.26 %
obvod 1960.35 mm 1955.33 mm
rozdíl v obvodu--5.02 mm -0.26 %
otočení pneu/km 510 x 511 x
odchylka - rychlost 50km/h 49.9km/h 100km/h 99.8 km/h 130km/h 129.75 km/h

Není zač, sťastnou ruku při výběru přátele
   Návrat