Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
Autodíly CarDo - kryogenika
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Fotím, fotíš, fotíme…
Fórum: Fotky
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 95, 96, 97 
Zaslat odpověď

Strana 97 z 97
cport je teď offline  cport
1 háčko
PříspěvekZaslal: 29.4.2016 , 16:43   Citovat  

Tak se vyhni i Canonu, aby ses vyhnul problemum Velmi šťastný Ale vazne - jedine nedat se a opakovane reklamovat.

Xenon: jen zprostredkovane, za ty penize to musi byt fajn koupe pro nekoho, kdo vyuzije siroke ohniska.
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
chatek je teď offline  chatek
3 háčka
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 29.4.2016 , 17:29   Citovat  

NEPRODÁVÁ někdo šikovny mobil s fotakem Cooo???
   Návrat  
Robik je teď offline  Robik
4 háčka
PříspěvekZaslal: 29.4.2016 , 18:01   Citovat  

SaKaL napsal:
Přátelé, kamarádi... znalci foto...
Od vánoc se potýkám s problémem, který bych věru nečekal. Ono tedy ani neočekávam, že bych tady nalezl rozřešení, ale co by kdyby... Třeba něco někoho napadne.
Jak mnozí ví, tak jsem dlouhá léta (cca 9 let) používal Canon EOS 400D. O něco méně dlouhá léta (cca 6 let) jsem s ním používal objektiv Canon EF 100mm 2.8L Macro IS USM, se kterým jsem nafotil stovky resp. možná i tisíce fotek, vždy bez problémů. O jiných objektivech nemá cenu hovořit, ty fungovaly také vždy bez problémů.
O vánocích jsem si udělal radost, tedy vlastně Ježíšek, a upgradeoval na FF Canon EOS 6D. A začaly problémy Smutný Tedy pouze ve spojení s výše zmíněným objektivem Canon EF 100mm 2.8L Macro IS USM. Při focení se objektiv "zasekával", což se projevovalo tak, že po provedení několika fotografií přestal reagovat na namáčknutí spouště a nechtěl ostřit (režim AF). Přepnutí z AF na MF a zpět nepomohlo, jediné co pomohlo bylo vypnutí a zapnutí fotoaparátu.
Po různých testech a zkoumání jsem přišel na to, že se zasekává pouze v režimu se zapnutou stabilizací, kdy stabilizace se snaží někam dorovnat a pak se sekne a zablokuje celý objektiv. S vypnutou stabilizací se dá fotit bez problémů.
Dobře tedy, asi je něco s objektivem, zkusím ho zpátky na EOS 400D - tam ale opět bez sebemenšího zaváhání...
Volám Canon helpdesk - slečna milá, o tom žádná, ale co mi nějaká kočena u stolu s telefonem asi tak může poradit, že? Takže odnos objektivu do AWH, kde proběhla nějaká rychlodiagnostika, která nic neodhalila, takže jsem jim tam nechal jak foťák, tak objektiv na zkoumání. Výsledek byl ten, že je prý vadná stabilizace, což je oprava za cca 5.000,- Tak to valím bulvy
Když jsem se ptal proč to se starým 400D funguje a s 6D ne, tak že prý je to lepší a novější model, teče tam víc dat atd... No nevim...
Každopádně jsem si to vzal vše domů, pač jsem potřeboval fotit.
Nedávno byly ve Fotoškoda nějaké Canon dny či co, tak mi tam brácha domluvil nějakou zkoušku s jinými těly. Tak jsem svůj objektiv chvíli testoval s pár foťáky - samozřejmě to nebylo na tak dlouho, abych z toho mohl dělat nějaké ucelené závěry, nicméně třeba s 5D žádný problém, s nějakým (tušim) 750D žádný problém a jediný problém s jejich 6D.
Na otázku proč nedokázali odpovědět. Smutný
Poslední testování bylo s bratrovou EOS 60D, kdy jsme o jedné dubnové sobotě nafotili s dětma asi tak 300 fotek a opět zcela bez problémů... Ach jo...
Tak nevim, no, nechce se mi dávat za opravu stabilizace 5.000,-, zvláště když to evidentně zase tak rozbitý neni, když to jinde funguje. Smutný Do Canonu jsem volal podruhé, popsal jsem další milé slečně svojí anabázi, nicméně mi, po poradě s nějakým jiným kolegou, řekla, že pro mě nic udělat nemůže...

Pokud by někoho z vás něco napadlo, budu rád přátele

Fuj, to je zase román... Úsměv

To je fakt hodně divné, já nafotil s tímhle setem (6D + 100L) vcelku dost fotek a úplně v pohodě. Zkoušel si na tom tvém 6Déčku jiné 100elka?
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
83427 je teď offline  83427
4 háčka
PříspěvekZaslal: 29.4.2016 , 19:33   Citovat  

co zkusit přehrát firmware ve foťáku? nemáš v tom 6D zaplou nějakou spešl funkci, kterou jiný foťáky nemaj a která tudíž ovlivňuje chování tý stabilizace? na jinym 6D těle jsi objektiv zkoušel?
   Návrat  
SaKaL je teď offline  SaKaL
Moderátor
Členství: Silver
PříspěvekZaslal: 29.4.2016 , 19:48   Citovat  

@ Robik: Jiné 100L nemám v dosahu Smutný Kdybyste o někom věděli... Se stydím
@ 83427: FW byla taky jedna z prvních věcí, kterou jsem prověřoval, ale je tam poslední aktuální. A i v AWH na to koukali asi jako na první věc, nicméně přehrát ho natvrdo znovu jsem nezkoušel. A o nějaký spešl funkci nevim, která by na to měla mít vliv. Na jinym 6D jsem ho zkoušel ve Fotoškoda a kravlo to taky. (Alespoň myslim, trochu už v tom ztrácim přehled)
   Návrat  
83427 je teď offline  83427
4 háčka
PříspěvekZaslal: 29.4.2016 , 21:04   Citovat  

v tom případě bych asi toho bůra obětoval a nechal fixnout objektiv. pokud tedy tu stabilizaci nutně potřebuješ... já se bez ní vždycky obešel
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 29.4.2016 , 21:29   Citovat  

SaKaL napsal:
@ Robik: Jiné 100L nemám v dosahu Smutný Kdybyste o někom věděli... Se stydím
@ 83427: FW byla taky jedna z prvních věcí, kterou jsem prověřoval, ale je tam poslední aktuální. A i v AWH na to koukali asi jako na první věc, nicméně přehrát ho natvrdo znovu jsem nezkoušel. A o nějaký spešl funkci nevim, která by na to měla mít vliv. Na jinym 6D jsem ho zkoušel ve Fotoškoda a kravlo to taky. (Alespoň myslim, trochu už v tom ztrácim přehled)

Já už to 100L prodal ale ve Fotoškode nebo Megapixelu ti něco na prodejně v pohodě půjčí, začal bych tímhle .-)
   Návrat  
SaKaL je teď offline  SaKaL
Moderátor
PříspěvekZaslal: 30.4.2016 , 6:32   Citovat  

83427 napsal:
v tom případě bych asi toho bůra obětoval a nechal fixnout objektiv. pokud tedy tu stabilizaci nutně potřebuješ... já se bez ní vždycky obešel

Jo, jo, ja taky zjistuju, ze se da fotit i bez IS Úsměv , nicmene nemam rad veci, na kterych je neco rozbite, resp. nefungujici... zvlast kdyz jsou moje Úsměv
Kazdopadne diky vsem za tipy a snahu přátele
   Návrat  
gregy4 je teď offline  gregy4
1 háčko
PříspěvekZaslal: 30.4.2016 , 8:49   Citovat  

Ahoj, mam 6D I objektiv 100is. 6D je neco pres 2roky stary a nemel jsem dosud zadny problem, vetsinou mam stabilizaci zaplou.

Kdyz se kouknes do menu na korekce pozna telo objektiv ? Jinak si dokazu predstavit, ze existuje vic verzi tela I objektivu - treba 24-105 ma po case nefunkcni clonu, a canon nechce rict jestli uz to opravili nebo ne. Kdyby se nasla funkcni kombinace kdy funguje telo nebo objektiv s jinym objektivem nebo telem dalo by se jim to omlatit o hlavu.

Zkusil bych taky mezinarodni podporu, tady aspon u nekterych firem netusi a jen preposilaji dal ...
   Návrat  
Hellborn je teď offline  Hellborn
5 háček
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 11.7.2016 , 11:40   Citovat  

Potřebuju radu, teda dvě...

1. Nějaký spolehlivý kompakt do cca 5-6tis. (na retro Fujifilmu odešly drátky v objektivu), pokud by šel do kapsy, tak tím lépe.

2. Chyba na Canonu, kterou jsem přisuzoval baterii, způsobuje objektiv Sigma DC 18-200mm 1:3.5-6.3... Takže jakým objektivem ho nahradit? to mi hlava nebere Co tenhle?
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 12.7.2016 , 19:11   Citovat  

Se stydím Kucí, pomoooc... Se stydím
   Návrat  
Rusty je teď offline  Rusty
1 háčko
PříspěvekZaslal: 12.7.2016 , 19:18   Citovat  

Hellborn napsal:
Potřebuju radu, teda dvě...

1. Nějaký spolehlivý kompakt do cca 5-6tis. (na retro Fujifilmu odešly drátky v objektivu), pokud by šel do kapsy, tak tím lépe.

2. Chyba na Canonu, kterou jsem přisuzoval baterii, způsobuje objektiv Sigma DC 18-200mm 1:3.5-6.3... Takže jakým objektivem ho nahradit? to mi hlava nebere Co tenhle?

1. Kompakt do kapsy už bych dneska nechtěl, radši pořádný mobil, kvalita bude nakonec stejná nebo velmi podobná

2. Nad tím objektivem uvažuju taky, je to novinka, stabilizace je prý velmi dobrá. Trošku mi vadí horší světelnost na konci. Ale zas to kompenzuje ta stabilizace....

přátele
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 12.7.2016 , 19:22   Citovat  

Mám to na dovolenou na pláž nebo večer na procházku apod... Na pláž si mobil neberu. Úsměv
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 12.7.2016 , 19:30   Citovat  

tak v tom případě bych se díval po velikosti snímače, a zoom max 5x.......jinak to je asi fuk to mi hlava nebere
   Návrat  
xenon04 je teď offline  xenon04
3 háčka
PříspěvekZaslal: 12.7.2016 , 20:07   Citovat  

jestli kupovat kompakt, který bude mít lepší výstup než mobil, tak bych si připlatil, za něco s větším čipem
třeba tohle už má moc pěkný výstup tudy odkaz (recenze tudy odkaz co z toho leze tudy odkaz )
má to bratr, hrál jsem si s tím a na cvakátko do kapsy paráda OK

jinak je to asi kolem těch 5k jedno, možná bych od toho chtěl vodotěsnost, když to má být na pláž Úsměv
třeba? tudy odkaz
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 12.7.2016 , 20:35   Citovat  

Přinejhorším na pláž použiju,co jsem koupil klukům na cvakání...
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 12.7.2016 , 21:17   Citovat  

možná bych ještě hledal kompakt který umí RAW, jelikož moje zkušennost je taková že konvertovaný RAW na JPG z počítače je vždycky kvalitnější

PS: s tou vodotěsností na pláž, to je super nápad OK
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 13.7.2016 , 8:36   Citovat  

Ty odolne fotaky jsou na plaz za plneho svetla ok. Ale maji zpravidla hodne maly cip a svetelnost objektivu, takze pro vecerni foceni bych se taky priklanel k necemu jinemu obdobneho typu jako je ta zminena Sony. V pripade bazaroveho kousku by se dalo sehnat i neco s APS-C cipem.
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 13.7.2016 , 11:34   Citovat  

xenon04 napsal:
jestli kupovat kompakt, který bude mít lepší výstup než mobil, tak bych si připlatil, za něco s větším čipem
třeba tohle už má moc pěkný výstup tudy odkaz (recenze tudy odkaz co z toho leze tudy odkaz )
má to bratr, hrál jsem si s tím a na cvakátko do kapsy paráda OK

jinak je to asi kolem těch 5k jedno, možná bych od toho chtěl vodotěsnost, když to má být na pláž Úsměv
třeba? tudy odkaz

Jj tohle je hodně slušný kompakt, ono Sony ty čipy mají hodně povedené, řekl bych asi nejlepší na trhu. Pokud ti nevadí koupit něco jetého, tak ještě není špatný Canon Eos M, má snímač APS-C. Jdou koupit slušně z druhé ruky. Jednu dobu jsem tento foták měl a ty fotky vůbec nebyly špatné, jen autofocus je trochu pomalejší.
   Návrat  
WotanMitUns je teď offline  WotanMitUns
3 háčka
PříspěvekZaslal: 14.7.2016 , 13:18   Citovat  

Nikon D800 + 16-35mm f4 VR

DSC_3261PM.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
DSC_3261PM.jpg, 673.35 kB
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 14.7.2016 , 19:46   Citovat  

Na Nikon to neni spatne, ale to sklo nahore nejak tahne do fialova Úsměv
   Návrat  
Mulder je teď offline  Mulder
Partner H-C
PříspěvekZaslal: 25.5.2017 , 18:36   Citovat  

"Stínohra" .. Jedna fotka z úžasné cesty na neméně úžasný staz Honda Car Classics v Německu na konci dubna. A má v sobě ještě jedno fotografické poučení - když máte náladu na focení a máte ještě "na své straně" západ slunce, neboli ideální světlo právě kolem konce dne, foťte a nevzdávejte to. I když se vám třeba zdá okolí nudné apod. Protože nikdy nevíte, co se z takového focení nakonec ve finále může "vyklubat" ...
Zkuste se podívat na tuhle fotku a trochu si z ní pohrajte, ať vidíte okolí. Vytáhněte stíny nebo expozici celkově apod. Uvidíte, proč jsem to chtěl vzdát - samé rušivé pozadí, plot, dráty, hustá tráva .. No, ale trochu hraní si v LR a je z toho pro mě jedna z mých nejlepších fotek tohoto roku ...

MUL_7050-Pano.jpg-r5-6236x2844.jpg

MUL_7050-Pano.jpg-r5-6236x2844.jpg, 756.83 kB
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 20.11.2017 , 10:31   Citovat  

Nápad je tu! 30 dní free, kdyby chtěl někdo vyzkoušet jinak placený soft na úpravu fotek tudy https://www.on1.com/
lze i jako modul do Lightroomu a Photoshopu Mrk

a nějaký obrázky 70D + Sigma 18-35/1.8 ART
první dvě skládaný z několika expozic

Návrat  
JardaBar je teď offline  JardaBar
2 háčka
PříspěvekZaslal: 20.11.2017 , 11:52   Citovat  

Mě se líbí poslední, ta je fakt hezká. Být ještě za jízdy, mohli by ti jí vytisknout v originál brožuře.

On1 .. jak pracuje s RAW, umí s nimi dělat batch apod.?!
Koupil jsem si vloni Affinity Photo a práce v RAW je v tom vlastně nedodělaná, je to nepoužitelné. Smutný
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 20.11.2017 , 12:17   Citovat  

nainstaloval jsem to včera a moc jsem si v tom nehrál, zkusil jsem jednu fotku...
je to jako lightroom, umí presety, lokální úpravy OK dal jsem to sem rychle, nevím jestli je ta akce časově omezená Úsměv
za zkoušku nic nedáš Úsměv
podle videa by to mělo jít

youtube kanál tudy odkaz

Odkaz
   Návrat  
JardaBar je teď offline  JardaBar
2 háčka
PříspěvekZaslal: 20.11.2017 , 12:21   Citovat  

Vyzkouším .. dík.
   Návrat  
Bully je teď offline  Bully
Moderátor
PříspěvekZaslal: 22.11.2017 , 19:29   Citovat  

Letos přišel Ježíšek o něco dřív, vrhám se do toho po hlavě Úsměv

DSC_6265.JPG

DSC_6265.JPG, 4.65 MB
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 24.11.2017 , 12:53   Citovat  

Bully: tos musel bejt sakra hodnej je to dobrý
těším se na fotky Cool

btw. když jsem nakousnul ty programy....
kdyby si chtěl někdo vyzkoušet "rozpohybovat" obrázky, je tu další možnost vyzkoušet něco free Mrk
tudy virtualrig studio
resp. dokud si člověk nezaplatí licenci bude mít uprostřed obrázku veliký logo Mrk

Odkaz

Návrat  
Lubosh je teď offline  Lubosh
Moderátor
PříspěvekZaslal: 1.12.2017 , 20:42  Naposledy upravil Lubosh dne 1.12.2017 , 20:46, celkově upraveno 1 krát. Citovat  

Tak já sem teda taky hodím nějaký ty moje rychlocvaky Se stydím tudy odkaz
Je to na D510 a poslední 4 fotky na D7100
   Návrat  
Lubosh je teď offline  Lubosh
Moderátor
PříspěvekZaslal: 1.12.2017 , 20:44   Citovat  

Jo a vlastně ten Nikon D5100 se mi tu teď válí "navíc" tak kdyby někdo měl zájem, na vánoce jedu domů do Čech a můžu ho i zabalit do pěknýho papíru, jen na oplátku bych chtěl takový ty jiný papírky Velmi šťastný
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Fotím, fotíš, fotíme…
Fórum: Fotky
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 95, 96, 97 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina