Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
Autodíly CarDo - kryogenika
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Civic 9G
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 21, 22, 23  Další 
Zaslat odpověď

Strana 22 z 23
Ivoss je teď offline  Ivoss
2 háčka
PříspěvekZaslal: 26.11.2017 , 23:15   Citovat  

Hellborn napsal:
Filtr klimy jsem měnil vždy až po zimě (v zimě se víc sráží vlhkost, tak filtr dostane podle mě víc zabrat).

U C9G pozoruju už druhý podzim, že jak se ochladí, klima začne smrdět a prakticky ji musím mít vypnutou, jen odmlžím okna a hned ten smrad vypnu. Vloni jsem měl smrad žluklého másla (zpočátku jsem byl přesvědčen, že jsou to výfukové plyny), letos mám zoo - pavilon opic Velmi šťastný. A filtrem to není - měl jsem ho vyndaný a byl naprosto suchý, okolo něj sucho, ani nebyl natolik znečištěný, že bych hned šel kupovat nový. Buď to hnije až na výparníku, na který se nedá po vyndání filtru dostat - za filtrem je ventilátor, nebo hnije špína někde v labyrintu pod krytem mezi sklem a kapotou. Tam se někde musí zachytávat hrubá špína, jako jsou kousky listí apod., protože na klima filtr se dostává v podstatě jen prach. Běžná dezinfekce klimy na začátku léta evidentně nestačí. Chtělo by to udělat dezinfekci výparníku přes odtokovou hadici na kondenzát - tu jsem ale nenašel a manuál na 9G je stále "přísně tajný", takže tuto službu budu požadovat v servise.
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Joystick je teď offline  Joystick
2 háčka
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 30.11.2017 , 18:07   Citovat  

Nevíte někdo, zdali lze na palubním PC zobrazit aktuální napětí baterie? Nemusí to být trvalé, klidně v nějakém servisním menu. Prostě abych nemusel mít u sebe votlmetr. Díky.
   Návrat  
DworiBak je teď offline  DworiBak
2 háčka
PříspěvekZaslal: 30.11.2017 , 21:53   Citovat  

Joystick napsal:
Nevíte někdo, zdali lze na palubním PC zobrazit aktuální napětí baterie? Nemusí to být trvalé, klidně v nějakém servisním menu. Prostě abych nemusel mít u sebe votlmetr. Díky.

Ne jen přes diag zásuvku
   Návrat  
spermin je teď offline  spermin
PříspěvekZaslal: 4.12.2017 , 14:29   Citovat  

Ivoss napsal:
U C9G pozoruju už druhý podzim, že jak se ochladí, klima začne smrdět

u dřívějšího auta jsem to řešil octovou vodou v rozprašovači nastřikanou do ventilace za chodu vše OK a nic ani nesmrdělo
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
jenda200 je teď offline  jenda200
1 háčko
PříspěvekZaslal: 16.2.2018 , 18:25   Citovat  

Je tomu přesně rok co jsem si vyzvedl na Jarove nové auto a dnes mám starou ojetinu... Bueee Velmi šťastný

20180216_141910.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
20180216_141910.jpg, 1.68 MB
   Návrat  
HonzaC je teď offline  HonzaC
PříspěvekZaslal: 12.7.2018 , 4:17   Citovat  

Doporučíte mi prosím vhodný olej do dieslové 1,6? Vím, že se oleje řešily stránku zpátky, ale šlo o 1,4 benzín, ten doporučený se specifikací ACEA A3 údajně není vhodný do motoru s filtrem pevných částic, aspoň tak mi to naposled řekli v Hondě, že tam patří ACEA C3, můžete potvrdit/vyvrátit popř. poradit něco vhodnýho.. Díky Honza
PS: ještě doplním podotázku, měníte olej po doporučených 20tis km, nebo raději dříve? (max. rok je jasný, ale já těch 20 tis najedu cca za půl roku)
   Návrat  
Jopeeeno je teď offline  Jopeeeno
2 háčka
PříspěvekZaslal: 12.7.2018 , 6:50   Citovat  

Ahoj,

zásada - nejdůležitější pro každý motor je včasná výměna motorového oleje, to je alfou a omegou. Poté dodržet normu oleje ACEA C2/C3, jak správně píšeš. V Tvém případě bych doporučil radši ACEA C3. Značka oleje je sice taky rozhodná, ale ne až tak moc (vyjma super olejů s kvalitními základovými oleji vyšších tříd, nebo oleje s estery a nano, které běžní výrobci nenabízí). Pro motor je lepší i běžný olej měněný po 10-ti tkm než "přejíždět" superolej déle, třeba Tebou zmiňovaných 20.000 km, viz níže.
Hodně záleží na tom, zda budeš jezdit dálky, nebo spíše kratší trasy. S převahou dálek by olej nemusel mít problém s výměnou do 20.000 km, kratší trasy do 10.000 km. Razím však pravidlo - měním vždy dříve, než je norma výrobce. Motoru to jen prospěje.
No a pokud by šlo i o ty značky, tak top kvalitou je třeba Millers, Motul, Motorex, Mobil1. V těsném sledu za nimi jsou např. Elf, Eni, Gulf, Liqui Moly, Mogul, Petronas, Petro-Canada, Q8, Repsol, Shell, Sunoco, Texaco, Total, Valvoline či Yacco. Pro mnohé jsou mezi nimi neznámé značky, ale věz, že se jedná o fakt slušné oleje. Já třeba v současnosti "ujíždím" na značce Motul, Ravenol a Yacco - a hlavně nejsou falsa.
Pokud budeš jezdit pouze delší trasy lze použít SAE 5W40, ale takový universál (a ten bych tam dal já) je SAE 5W30, jde ale i 0W30, protože s normou ACEA C3 nemá citelně sníženou HTHS viskozitu, pouze snížený obsah zejména popelovin, právě k vůli DPF.
Pokud jde o konkrétní olej, tak třeba Yacco Lube DE 5W30, Mobil1 ESP 0W30, nebo třeba vynikající MOTUL X-Clean FE (nebo X-Clean+ a SAE 5W30. Dobrých olejů je fakt na výběr dost. Osobně bych do i-DTECu dal ten Motul. Shop třeba znackoveloje.cz, ale to už je na Tobě.
   Návrat  
Hellborn je teď offline  Hellborn
5 háček
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 12.7.2018 , 7:38   Citovat  

Já měním olej po cca 7tis.km u obou aut (každé auto najede tak 15tis.km ročně, takže to mám 4 výměny oleje za rok).
   Návrat  
2 háčka
PříspěvekZaslal: 12.7.2018 , 10:10   Citovat  

A to je to nejlepší, co můžeš pro svůj motor udělat OK Já nechávám každé jaro měnit v Hondě, v rámci roční prohlídky (auto stále v záruce) a pak ještě sám doma na podzim, což je zpravidla po dalších ujetých 6-7.000 km. Odmítám totiž nechat olej v motoru déle, než 10.000 km, neboť ty mé popojíždky patří do kategorie "ztížené podmínky provozu", tudíž intervaly zkracuji o polovinu.
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 12.7.2018 , 18:00   Citovat  

Jopeeeno: fakt díky za rychlou a vyčerpávající odpověď, vybral jsem Mobil1, konkrétně ESP FORMULA 5W-30.. Jezdím hlavně dlouhý trasy, přesto ten interval výměny radši zkrátím.. Jinak auto mám cca rok, Civic 9g 1,6 i-DTEC dovezeno jako dvouleté z autohausu z Německa a zatím spokojenost, předtím jsem měl UFO s 1,8 benzínem, který bylo tedy asi trošku zábavnější, ale na to moje hlavní využití, tedy dlouhý trasy většina po dálnici vyšší rychlostí je tohle lepší volba, kromě výrazně nižší spotřeby i ten cestovní komfort se zvýšil (měkčí naladění i nižší hluk díky nižším otáčkám).. Problémy se mi zatím vyhýbají, snad jsem to teď nezakřiknul Úsměv, vlastně jednou se mi na dálnici z ničehonic rozvsítily asi 4 různý chybový hlášení a motor skočil do nouzovýho režimu, tak to bylo nepříjemný, ale po konzultaci s mechanikem, kdy auto fyzicky nevykazovalo žádný nedostatek jsem s ním nižší rychlostí dojel kam jsem potřeboval a po návratu domů s ním zajel do servisu, nicméně chyby se už neobjevily a ani oni v Hondě nepřišli na to, co to způsobilo, každopádně už je to tak půlroku zpátky a nikdy se to neopakovalo.. Ještě tedy je tam jeden nějaký problém, kterého jsem si já ani nevšiml, ale odhalili ho při garančce, kdy je prý motor hlučnější než by měl být a že to je závada, kterou už odstraňovali u více těchto 1,6 dieslů, i když mi vysvětlili, o co jde, nejsem schopen to správně popsat, ale jsou tam někde snad větší vůle u hlavy motoru??-nevím přesně, možná se s tím už někdo z místních majitelů 1,6 setkal, každopádně mi ten problém odstraní v rámci záruky, takže jsem rád, že mě na to upozornili, jelikož sám bych na to nepřišel.. (je to můj první diesel, po nastartování klasicky hnusně chrochtá, ale pak při jízdě je v podstatě tižší než předcházející 1,8.)..
   Návrat  
2 háčka
PříspěvekZaslal: 12.7.2018 , 18:20   Citovat  

Nemáš vůbec zač OK Mobil 1 je, jak jsem už psal, dobrý olej.

Sporadická závada se občas vyskytne v jakémkoli autě, obvzlášť v těch nových. Mi se nedávno na dálnici rozsvítila kontrolka "zkontroluj olej" (žlutá, ne červená). Odstavil jsem auto u benzínky a hladina v pořádku. Po nastartování zmizla. Taky se mi rozstvítila žlutá kontrolka předkolizního systému (bylo vedro), po ochlazení čelního skla, vše o.k. Prostě jsou to senzory, ty občas vyhodnotí situaci jinak, než očekáváme.
To, že jezdíš dlouhé trasy je v kombinaci s i-DTCEM jen dobře, ten motor se na to hodí víc, než i-VTEC. Kolikrát se chytám za hlavu, když vidím diesely na poskakování po městě. Akorát mě zaráží, že je pro Tebe "chrochtavý". Kolega z práce má tento motor v CR-V a tam se mi jeho kultivovanost zamlouvá, na diesela po startu. Ale vnímání máme každý jinak, takže chápu (šeptající i-VTEC to není).
Ta závada, kterou popisuješ, by mě ale docela zajímala.

Ať Ti to jezdí OK
   Návrat  
Punisher je teď offline  Punisher
PříspěvekZaslal: 12.7.2018 , 22:12   Citovat  

Já mám teď najeto 85 tisíc km a motor 1,6 i-DTEC naprostá špička, vůbec žádný problém, ani nic co popisuješ. Olej měním vždy po 12-15 tis. km, jezdím hlavně delší trasy. Dávám Motul 8100 X-clean 5W-40 a naprostá spokojenost. Kdybys někdy chtěl, třeba ZDE. Jinak souhlas s Jopeeeno, co píše výše. Kdybych nedal Motul, určitě by tam šel Mobil 1 nebo Castrol. Cool
   Návrat  
2 háčka
PříspěvekZaslal: 13.7.2018 , 6:29   Citovat  

Punisher:
Díky za tip s dufy.cz. Chodím si k nim pro Ravenol Velmi šťastný a uteklo mi, že mají i Motul. To se hodí vědět.
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 13.7.2018 , 18:11   Citovat  

Jopeeeno napsal:
Akorát mě zaráží, že je pro Tebe "chrochtavý". Kolega z práce má tento motor v CR-V a tam se mi jeho kultivovanost zamlouvá, na diesela po startu. Ale vnímání máme každý jinak, takže chápu (šeptající i-VTEC to není).
Ta závada, kterou popisuješ, by mě ale docela zajímala.

No je možný, že se to zlepší po té opravě, kterou mám mimochodem absolovovat příští týden, tak třeba budu schopen pak i vysvětlit, o co že se vlastně jednalo, zřejmě to není úplně jednoduchá věc, jelikož prý to auto bude v servisu 3-4 dny a jak říkám, je to můj první diesel, takže ani nemám možnost srovnání ani nemám v blízkosti nikoho, kdo by měl auto se stejným motorem a bylo možné to laicky porovnat, mě prostě jen přijímací technik řekl, že mu přijde, že je hlučnější než má být a že to už u těchto motorů řešili v pár případech, že se musí změřit nějaký vůle a pokud se jeho domněnka potvrdí, tak musí objednat díly a posléze to opraví, k čemuž má právě po neděli dojít, proto jsem sháněl i ten olej, abych si ho nechal rovnou vyměnit zároveň s tímto, na druhou stranu to není asi nic úplně zásadního, jelikož jsem s autem dál mohl jezdit bez nějakýho omezení po dobu řekněme několika měsíců a to že to teď řeším je spíš proto, že mi končí 3-letá záruka..
   Návrat  
Punisher je teď offline  Punisher
PříspěvekZaslal: 13.7.2018 , 20:54   Citovat  

Jopeeeno napsal:
Punisher:
Díky za tip s dufy.cz. Chodím si k nim pro Ravenol Velmi šťastný a uteklo mi, že mají i Motul. To se hodí vědět.

OK Já to mám dost z ruky, takže si to nechám poslat HaHaaa
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 20.7.2018 , 19:00   Citovat  

Tak mi v rámci záruční opravy vyměnili u 1,6 i-DTEC hlavu motoru (ta původní měla nějak větší vůle, což způsobovalo vetší hlučnost na volnoběh) a teda je to až neuvěřitelnej rozdíl, jak se ten motor ztišil, fakt jsem zůstal nevěřícně zírat, když jsme poprvé nastartoval, teď už to chrochtáním označit nemůžu ani po startu.. OK
   Návrat  
2 háčka
PříspěvekZaslal: 20.7.2018 , 19:56   Citovat  

Dufy.cz je docela oblíbený obchůdek, rád tam nakupuji. Máme tu ještě granex.cz, tam zase beru kosmetiku Meguiars.

Tak to hledím, o téhle závadě jsem nečetl, neslyšel. Snad to nebude problém, který postihne více vozidel. Jak jsem psal, na to, že motor spaluje naftu, má běžně docela tichý chod. Zak ať šlape OK
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 20.7.2018 , 21:03   Citovat  

Jopeeeno napsal:
Tak to hledím, o téhle závadě jsem nečetl, neslyšel. Snad to nebude problém, který postihne více vozidel. Jak jsem psal, na to, že motor spaluje naftu, má běžně docela tichý chod. Zak ať šlape OK

Jak už jsem psal, sami mi říkali, že už to u pár těchto motorů řešili, takže ojedinělý to nebude, ale jak moc je to rozšířený netuším a je dost možný, že lidé s tím jezdí stejně jako já doteď netušíc, že je něco špatně..
   Návrat  
piskot je teď offline  piskot
3 háčka
PříspěvekZaslal: 21.7.2018 , 8:10   Citovat  

Tak trochu offtopic

Ten motor má řetězů víc, než vekslák kolem krku... Úsměv tudy odkaz
   Návrat  
2 háčka
PříspěvekZaslal: 21.7.2018 , 8:56   Citovat  

Na druhou stranu musím uznat, že ten ind, nebo co to bylo, měl páru o čem mluví, na ty podmínky, super Úsměv
   Návrat  
chrobok je teď offline  chrobok
1 háčko
PříspěvekZaslal: 27.7.2018 , 10:34   Citovat  

Tady odkaz
jsem objevil, že to dokonce posílají z DE skladu. Cena 8500,- slušná. Šli byste do toho? Montoval to už někdo? Nějaké zkušenosti? Díky
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 27.7.2018 , 14:17   Citovat  

chrobok napsal:
Tady odkaz
jsem objevil, že to dokonce posílají z DE skladu. Cena 8500,- slušná. Šli byste do toho? Montoval to už někdo? Nějaké zkušenosti? Díky

Tuším, že už to tu proběhlo, že tohle ti instaluje kdosi v Čechách, mají i webovky. Ale jelikož je to mimo můj zájem, už jsem dávno zapomněl, kdo to je.
   Návrat  
2 háčka
PříspěvekZaslal: 27.7.2018 , 14:49   Citovat  

Tak recenze na zařízení všude po světě teoreticky dohledá, ale důležité jsou "apdejty" systému a mapových podkladů. Pokud by byly, no stress.
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 27.7.2018 , 14:56   Citovat  

Jopeeeno napsal:
Tak recenze na zařízení všude po světě teoreticky dohledá, ale důležité jsou "apdejty" systému a mapových podkladů. Pokud by byly, no stress.

OK
   Návrat  
JardaBar je teď offline  JardaBar
2 háčka
PříspěvekZaslal: 27.7.2018 , 15:40   Citovat  

Jopeeeno napsal:

Vždyť si tam může nahrát navigaci jakou uzná za vhodnou. A pokud je v tom Android 7.1 (jak jsem tak koukal), nebude mít po dobu životnosti auta vůbec potřebu měnit systém. Všechny tyhle after market stroje jsou o parník před tím co nabízí standardní řešení od Hondy, viz. např. C10G. Tady máš Octa Core 1.6GHz, 2GB RAM = "letadlo".
Problém je právě u HondaConnect, protože je pravěk hardware i software.
   Návrat  
2 háčka
PříspěvekZaslal: 27.7.2018 , 15:57   Citovat  

Však jsem to napsal, pokud to jde aktualizovat, no stress.
Mám auto s Connectem 2.5 roku, vyjma jednoho škobrtnutí (nenačetly se družice), bych neměl potřebu jej z auta vyhodit. Android auto vs. Connect v HR-V je věc druhá, to je na prd, ale navigace od Garminu funguje, mapové podklady si stahuji legálně ze stránek Garminu. Suma sumárum = pomalé to není, neseká se mi to, konektivita emhhh. Konkurence, třeba VW, je na tom v tomto ohledu dále, o půlku dekády určitě.
   Návrat  
chrobok je teď offline  chrobok
1 háčko
PříspěvekZaslal: 30.7.2018 , 10:57   Citovat  

A netušíte jak je to u těch aftfermarket radii se zárukou? Mě ve Fomi trochu brzdili, že honda má nějakou jeijch sběrnici nebo co, a že tam ty neoriginální části snad můžou blbnout když třeba chtějí přečíst nějaká data z diagnostiky ... Tak nevím jestli mi jen špatně rozuměli co chci ...
   Návrat  
mara83 je teď offline  mara83
PříspěvekZaslal: 31.7.2018 , 8:41   Citovat  

Zdravim, netusite, co by mohlo zpusobovat cvaknuti pri brzdeni? Dneska rano jsem se snazil zvuk natocit...omluva za obraz.

tudy odkaz

Deje se to hlavne kdyz s autem jedu pomalu dopredu a dozadu. Kdyz napr. popojizdim v kolone, tak cvakne malokdy. Jak dam ale zpatecku, tak cca pri polovicnim stlaceni brzdy "cvak". Trochu to v tu chvili citim i na pedalu.

Civic je rok 2012, ma najeto 70tis.

Diky za rady
   Návrat  
Aviaczek je teď offline  Aviaczek
1 háčko
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 31.7.2018 , 9:59   Citovat  

mara83 napsal:
Zdravim, netusite, co by mohlo zpusobovat cvaknuti pri brzdeni? Dneska rano jsem se snazil zvuk natocit...omluva za obraz.

tudy odkaz

Deje se to hlavne kdyz s autem jedu pomalu dopredu a dozadu. Kdyz napr. popojizdim v kolone, tak cvakne malokdy. Jak dam ale zpatecku, tak cca pri polovicnim stlaceni brzdy "cvak". Trochu to v tu chvili citim i na pedalu.

Civic je rok 2012, ma najeto 70tis.

Diky za rady

Ptal jsem se na to v Honde a bylo mi receno, ze je tam mala vule na brzdovych deskach, ty se pri zmene smeru pohnou v brzdovem trmenu.
To same se mi deje od novoty u 10g, takze to nejak neresim.

Ovsem najdou se odbornici jako ehmmmJardaBar, kteri ti reknou, ze je to blbost a nejradeji by to hodili ze skaly Tak to valím bulvy
   Návrat  
mara83 je teď offline  mara83
PříspěvekZaslal: 31.7.2018 , 10:27  Naposledy upravil mara83 dne 31.7.2018 , 12:09, celkově upraveno 1 krát. Citovat  

Aviaczek napsal:
Ptal jsem se na to v Honde a bylo mi receno, ze je tam mala vule na brzdovych deskach, ty se pri zmene smeru pohnou v brzdovem trmenu.
To same se mi deje od novoty u 10g, takze to nejak neresim.

Ovsem najdou se odbornici jako ehmmmJardaBar, kteri ti reknou, ze je to blbost a nejradeji by to hodili ze skaly Tak to valím bulvy

A jaky by bylo reseni, kdyby slo prave o tu vuli? Vymenit desticky?
Nejsem zrovna automechanik, tak se mozna ptam blbe.
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Civic 9G
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 21, 22, 23  Další 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina