Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
Autodíly CarDo - kryogenika
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Vše o Honda HR-V
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 
Zaslat odpověď

Strana 6 z 6
Hellborn je teď offline  Hellborn
5 háček
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 18.11.2017 , 18:01   Citovat  

No vzhledem k tomu, že to vypadá, že CR-V v US dostane 1.5T, tak pro HR-V tenhle motor moc reálně nevidím... to mi hlava nebere
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Jopeeeno je teď offline  Jopeeeno
1 háčko
PříspěvekZaslal: 18.11.2017 , 18:16   Citovat  

Počkej, teď Ti nerozumím. CR-V ten motor už přece má, ne? Je jak v USA, tak bude i v dalších trzích. Naopak USA dostane později hybrid, ten se objeví dříve v Evropě.

1.5T pro HR-V bude, tohle se už tvrdí u některých zdejších prodejců. Ale pokud ho neuvidím na saloně, neuvěřím Ble
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 22.11.2017 , 14:12   Citovat  

Takže potvrzeno Honda je to dobrý
Dnes jsem byl v Hondě mj. na výzvědy a HR-V s motorem 1.5T je hotová věc, bude. Díky Bohu. Naopak ještě není jisté, zda zůstane v nabídce atmo 1.5. Určitě bych byl pro, aby tento motor zůstal, alespoň pro verzi Comfort. Nechme se překvapit, nicméně konecně bude v nabídce Hondy crossover s důstojným motorem!!! Well done, Honda.
   Návrat  
anunaki je teď offline  anunaki
1 háčko
PříspěvekZaslal: 22.11.2017 , 19:12   Citovat  

Myslim, ze u HRV 2019 prejdou komplet na turbo motorizace a atmosfery nechaji jen pro Jazz. Proste 1.0 zaklad, jako to ma treba koncern. Kazdopadne s tou 1.5 to pojede sakra pekne, ale cena v nejvyssi vybave bude asi masakr...

Jopeeeno napsal:
Takže potvrzeno Honda je to dobrý
Dnes jsem byl v Hondě mj. na výzvědy a HR-V s motorem 1.5T je hotová věc, bude. Díky Bohu. Naopak ještě není jisté, zda zůstane v nabídce atmo 1.5. Určitě bych byl pro, aby tento motor zůstal, alespoň pro verzi Comfort. Nechme se překvapit, nicméně konecně bude v nabídce Hondy crossover s důstojným motorem!!! Well done, Honda.
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
1 háčko
PříspěvekZaslal: 22.11.2017 , 19:24  Naposledy upravil Jopeeeno dne 23.11.2017 , 19:57, celkově upraveno 1 krát. Citovat  

anunaki:
Ptal jsem se záměrně i na jiné motory, právě k vůli "ceně od..." Protože, kdyby byl v nabídce už jen 1.5T, tak to bude v Comfortu za 500.000 Kč a víc. No a tím by si Honda definitivně podřezala větev.

Řekl doslova: "nevím o tom, že by měl být v HR-V jiný motor, než 1.5 turbo". Smysl mi to nedává, fakt by to stálo balík i v base version. Linka je na zástavbu 1.5 atmo přizpůsobena už dávno, překalibrují to na 1.5T a to bude stačit. Z toho mi vychází, že litr nebude. Homologace a serepetičky kolem taky stojí dost.
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 23.11.2017 , 17:06   Citovat  

No tak jestli nechají HR-V za půl míče a dají tam 1.5 turbo, tak to beru. Je to tam. pořádnej výtlem Je to tam.
Podle mě to je nesmysl, pak by Jazz dynamic s podobnou cenou přestal mít smysl, ne?

Podle mě v comfort a eleganci nechaji atmosféru a odhluční to. I když kdo ví, co je napadne.

Jopeeeno napsal:
anunaki:
Ptal jsem se záměrně i na jiné motory, právě k vůli "ceně od..." Protože, kdyby byl v nabídce už jen 1.5T, tak to bude v Comfortu za 500.000 Kč a víc. No a tím by si Honda definitivně podřezala větev.

Řekl doslova: "nevím o tom, že by měl být v HR-V jiný motor, než 1.5 turbo". Smysl mi to nedává, fakt by to stálo balík i v base version. Linka je na zástavbu 1.5 atmo přizpůsobena už dávno, překalibrují to na 1.5T a to bude stačit. Z toho mi vychází, že litr nebude. Homologace a sereletičky kolem taky stojí dost.
pořádnej výtlem
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 23.11.2017 , 17:45   Citovat  

anunaki:
Slušně řečeno, se.ou mě. Informace tají do poslední chvíle, a když něco vypustí dříve, tak je to akorát část pravdy, a slušný zákazník aby dumal a dumal Velmi šťastný

Premýšlím nad tím tak. Mezi Jazzem a HR-V je 100.000 Kč rozdíl +-, a ten by měli nechat tak. Cenu základního Civica máš na úrovni HR-V +-. Pokud bude tento cenový odstup zachován, HR-V v základu v turbu nebude. To by Honda moooc překvapila a byl by to kup jak víno. 182PS za cenu lehce přes 400.000 Kč a jestě v populárním segmentu. To nikdo nemá a mít nebude.

Takže pokud bude dobře, tak turbo za 550.000 Kč, a to se ještě držím při zemi, spíše lehce pod 600.000 Kč. A pak ten cenový odskok HR-V T vs. Jazz Dynamic je opět skoro to kilo.
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 24.11.2017 , 7:27   Citovat  

Jopeeeno:
vem si, že ceníková cena Karotky v základu s tříválcem je 529 tisíc. Tak to koukám! S 1.5 turbem v základu je za 574 tisíc.
HR-V se teďka reálně prodává za 440 tisíc v Comfortu a za 490 tisíc v Eleganci. Jako s 1.5T by muselo lehké HR-V jezdit krásně. Můžou to každopádně udělat tak, že do nižších verzí Comfort a Elegance tu 1.5T prostě podladí a plnej výkon nabídnou až v nejvyšší výbavě. Ale i tak, 1.5T za 450 tisíc??? Nevěřím...
   Návrat  
JardaBar je teď offline  JardaBar
2 háčka
PříspěvekZaslal: 24.11.2017 , 8:26   Citovat  

Akorát, že na Karoq poptávka je, kdežto na HR-V nikoli. Pak se cena musí přizpůsobit. Těžko můžeš prodávat draze věc, kterou "nikdo nechce".

Jinak ceníkové ceny:
HR-V základ 494 900 Kč
Karoq základ 529 900 Kč
(HR-V 96kW 6° man., Karoq 85 kW, 6° man.)

HR-V top benzín aut. 669 900 Kč
Karoq top benzín aut. 679 900 Kč
(HR-V 96kW CVT, Karoq 110kW 7° dvouspojka)

Ty tu porovnáváš ceny po slevě (Honda) s cenami výrobce (Škoda).

Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 24.11.2017 , 8:57   Citovat  

JardaBar: Máš pravdu, měl jsem porovnat ceníkové ceny. Nějak jsem si neuvědomil, že ceníkové ceny HR-V jsou úplně odlišné od těch, za které se prodává na salónu.
   Návrat  
2 háčka
PříspěvekZaslal: 24.11.2017 , 9:14   Citovat  

Tak to má každý.
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 24.11.2017 , 9:37   Citovat  

JardaBar: ve škodováckým salónu jsem teď nebyl, takže nevím, jestli na vystavených karotkách mají automaticky slevu dejme tomu 11% (taková sleva je na HR-V vesměs všude). O karotky je enormní zájem, tak nevidím důvod, proč by prodejce zlevňoval, ne? Honda neprodává, tak ve výsledku koupíš HR-V 1.5 Comfort za 440 tisíc. Za kolik koupíš Karotku 1.0 Ambition? Za 472 tisíc?
   Návrat  
2 háčka
PříspěvekZaslal: 24.11.2017 , 9:54   Citovat  

ad Karoq na salonu: Nevím, možná.

Obecně, většina zákazníků kupuje raději věci "ve slevě" a je jim jedno jestli je ta sleva faktická či ne. Proto se s takovou počítá již v základní cenotvorbě.
Speciálně, sleva poskytnutá prodejcem je takové "malé vítězství" kupujícího, které významně rozhoduje o pozitivní emoci kupujícího a tedy o tom, jestli koupí či ne. Je to jen věc taktiky prodeje.
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 24.11.2017 , 11:50   Citovat  

Co vím, tak třeba na Octavii RS, což sice není ekvivalent probírané Karotky, lze získat u prodejce slevu 8%.

HR-V to mělo, má u bude mít na evropském trhu těžké. Tady jsou lidi silně ovlivněni tím, že co je německé, je dobré. I kdyby byl teď základ HR-V za 400.000 Kč, tak to nikdy prodejní trhák nebude, Bohu žel.
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 24.11.2017 , 13:01   Citovat  

Jasně, ale Octavia RS začíná na sedmi kilech. Tam by měl mít prodejce trochu větší prostor pro slevu než třeba u mrňavého Jazzu za poloviční cenu. Ceníkovka Jazzu v základu je 378 tis, ale prodává se reálně za 340 tis a jsi na "dealerské" slevě 10%. Jasně, je to všechno psychologie nákupu a pocit dobé koupě, jak psal JardaBar. Mr. Green

Jopeeeno napsal:
Co vím, tak třeba na Octavii RS, což sice není ekvivalent probírané Karotky, lze získat u prodejce slevu 8%.

HR-V to mělo, má u bude mít na evropském trhu těžké. Tady jsou lidi silně ovlivněni tím, že co je německé, je dobré. I kdyby byl teď základ HR-V za 400.000 Kč, tak to nikdy prodejní trhák nebude, Bohu žel.
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 24.11.2017 , 15:32   Citovat  

anunaki:
Jinou informaci nemám Ble
Ale vzhledem k jistému "hladu" po SUV a crossoverech, si myslím, že na Karotku taková sleva, jak na Supa, nebude.
A co se týče psychologie ceníkové slevy, souhlas, bez debat. Lidi kupují na základě kvalitních reklam, a ještě víc, pokud vidí slevu. Teď to přestřelím - koukni do Kauflandu, jak praská ve švech, když jsou slevové akce. Mnohdy ty věci ani nepotřebují, ale sleva je sleva. Pak jsou plné popelnice Velmi šťastný
Můžeme se tu donekonečna bavit o tom, jak je Hodna drahá, i když toho třeba v základu nabídne víc, než konkurence. Ale pokud s ceníkem nehnou, a nebo všude "nevyvěsí", teď zase trochu prestřelím: "nová Honda HR-V cena od 470.000 Kč, po akční slevě 410.000 Kč", budou pořád s prodeji dole. Chtělo by to větši kampaň, jakoukoli.

Už ty FB stránky Hondy ČR stojí za prd. Skoro žádná komunikace, odpovědi tazatelům. Koukni třeba na Toyotu, Suzuki, to je jiná liga.
   Návrat  
LoizaCS je teď offline  LoizaCS
1 háčko
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 5.12.2017 , 8:42   Citovat  

Hodně se tu řeší nová generace... a co stará? Rok 2001? 91kw? Vtec? Neřekne mi o tom někdo něco ? Zkušenosti, postřehy, místo? Spotřeba? Fotky má někdo?
   Návrat  
DOHCVTEC je teď offline  DOHCVTEC
4 háčka
PříspěvekZaslal: 5.12.2017 , 10:54   Citovat  

nechci se nejak vmesovat do debaty prodeju a cen HaHaaa ale kazdy vi ,ze honda se moc neprodava a vi taky ,ze pak honda dava casem velke slevy ,hold jina taktika a nikdo nezna jej smysl Velmi šťastný fakt je ale ten ,ze mne ted treba nabizely HR-V a civic s 5000e slevou .
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 5.12.2017 , 12:33   Citovat  

5000 euro? To byly skladovky? Chceš říct, že ti HR-V 1.5iVtec v Elegananci nabízeli za 415 tisíc? Za to se neprodává ani Comfort, který začíná na 440 tis. to mi hlava nebere

DOHCVTEC napsal:
nechci se nejak vmesovat do debaty prodeju a cen HaHaaa ale kazdy vi ,ze honda se moc neprodava a vi taky ,ze pak honda dava casem velke slevy ,hold jina taktika a nikdo nezna jej smysl Velmi šťastný fakt je ale ten ,ze mne ted treba nabizely HR-V a civic s 5000e slevou .
   Návrat  
DOHCVTEC je teď offline  DOHCVTEC
4 háčka
PříspěvekZaslal: 5.12.2017 , 14:28   Citovat  

anunaki napsal:
5000 euro? To byly skladovky? Chceš říct, že ti HR-V 1.5iVtec v Elegananci nabízeli za 415 tisíc? Za to se neprodává ani Comfort, který začíná na 440 tis. to mi hlava nebere

ano skladovky Úsměv myslim ,ze jsem zachytil i nekde reklamu na tuhle slevu ..
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 5.12.2017 , 14:49  Naposledy upravil Jopeeeno dne 5.12.2017 , 15:33, celkově upraveno 1 krát. Citovat  

Ono, asi jsi to vystihl... Podivná taktika. Prapodivná. Mám-li v plánu vyrábět a chtít pak dobře prodávat nějaký produkt, musím si umět vytvořit podmínky k úspěšnému generování zisku. Tedy pokud nevařím z vody, jak před lety HR-V 1G, který de facto neměl konkurenci. Zjistím, kde je díra v trhu, po čem je hlad, co zákazník chce. Když takový produkt vyrobím, nemohu přece nastavit cenu tak, že zakladní cenou přeroste konkurenci. A to je ta Hondí taktika. Uvést nový model a čekat, že s jeho vysokou cenou udělá díru do světa. Líbí se mi třeba cenová politika např. u Oplu, Hyundaie, dají na trh nové auto s akčním modelem, který je oproti běžnému modelu cenově zajímavý. Ale Honda ne. Však co, ono se to časem sleví, za půl roku, rok... Srdcaři ale po tu dobu přece uspokojivé prodeje nedělají, že... Já to fakt nechápu. Taky bych radši kupoval Hondu, nejen pro její kvality a jako srdcař, ale i pro zajímavé ceny Velmi šťastný
   Návrat  
Hellborn je teď offline  Hellborn
5 háček
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 5.12.2017 , 15:15   Citovat  

anunaki napsal:

Já za salonovku C9g místo cca 660tis. (pokud vezmu bez paketu, který mám, tak by to bylo 627tis.) zaplatil "jen" 550tis...
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Vše o Honda HR-V
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina