Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
Autodíly CarDo - kryogenika
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Vše o Civic 6G Anglánech
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90  Další 
Zaslat odpověď

Strana 86 z 90
bssmn je teď offline  bssmn
PříspěvekZaslal: 25.11.2017 , 21:03   Citovat  

Zdravim, chtel bych vas poprosit o radu - dnes rano jsem poprve nenastartoval svoji MA8 D14A2. Sviti kontrolka baterie, olej v jedne ze svicek, uz par tydnu pokles vykonu na dvojce se studenym motorem, dnes jsem zistil, ze blok a viko ventilu jsou zespodu od oleje. Jeho spotreba cca 1 litr na 400 km. Muze to byt tesneni pod vikem ventilu, nebo je to uz rovnou tesneni hlavy? Nebo neco uplne jineho? Bueee

Vim, ze je tady na to topic, ale pro kratkost casu, znate nejakej overenej a kvalitni servis v Brne, kde to nebude trvat vecnost?

dik moc za trpelivost a rady
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
DawsoniCZ je teď offline  DawsoniCZ
PříspěvekZaslal: 26.11.2017 , 7:21   Citovat  

Zdravim, potreboval bych poradit. Prestalo mi svitit intaerierove svetlo a na spolujezdcovych dverich nejde stahnout okno ani polohovat zrcatko, ani central. Proste odrizle od stavy. Muzou tyto dve veci spolu nejak souviset (svetlo a dver)? Muze jit o spatnou pojistku nebo stykac nebo neco? Nebo bude chyba ve dratech (nejspis v kloubu dveri asi)? Diky za kazdou radu. Jo mam anglana 1.5 16v 84kw poface.

Tak chyba dveří nalezena. Odpojený konektor Velmi šťastný Velmi šťastný
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
bik3r je teď offline  bik3r
2 háčka
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 5.12.2017 , 20:47   Citovat  

Mel bych 2 otazecky na znalejsi lidi anglana vti :

za 1 : od ridice kdyz zamykam klicem nezablikaji mi smerovky a nekdy se mi to samo hned po zamknuti odemkne... problem v mechanizmu zamku nebo v tech spinacich na klice ?

za 2 : dneska se mi za jizdy samo zamykalo a odemykalo pořádnej výtlem
   Návrat  
M@jk je teď offline  M@jk
Moderátor
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 6.12.2017 , 8:39   Citovat  

bssmn napsal:
Zdravim, chtel bych vas poprosit o radu - dnes rano jsem poprve nenastartoval svoji MA8 D14A2. Sviti kontrolka baterie, olej v jedne ze svicek, uz par tydnu pokles vykonu na dvojce se studenym motorem, dnes jsem zistil, ze blok a viko ventilu jsou zespodu od oleje. Jeho spotreba cca 1 litr na 400 km. Muze to byt tesneni pod vikem ventilu, nebo je to uz rovnou tesneni hlavy? Nebo neco uplne jineho? Bueee

Vim, ze je tady na to topic, ale pro kratkost casu, znate nejakej overenej a kvalitni servis v Brne, kde to nebude trvat vecnost?

dik moc za trpelivost a rady

Panie,
změřit kompresi/tlak ve válcích, pak jasně budeš vědět!!!

Osoboně tipuji, že to bude asi nejspíše průšvih s kompresí na tom 2hém válci, kroužky. Vzhledem ke spotřebě 1l na 400km, to není o těsnění, ale "žraní oleje motorem". Asi bych sháněl jiný blok/motor se stejným označením, který je v kondici, tudíž zatím v autě a je možno mu změřit tlaky ve válcích. Protože GO motoru sice u řady Dxxzz je otázkou pár korun. Ale asi bych to už D14tky neřešil. Sehnat za pár korun jiný mootor komplet a vyměnit.

přátele přátele přátele

To bik3r: Tywle, tak to máš dobrou diskotéku ...
   Návrat  
Becky je teď offline  Becky
4 háčka
PříspěvekZaslal: 6.12.2017 , 8:40   Citovat  

mas origo nebo dodělavánej?
   Návrat  
2 háčka
PříspěvekZaslal: 6.12.2017 , 8:45   Citovat  

Becky napsal:
mas origo nebo dodělavánej?

Origo vti
   Návrat  
Obi Vti je teď offline  Obi Vti
PříspěvekZaslal: 18.12.2017 , 18:01   Citovat  

Ahoj, prosba. Aero Vti. Dneska při jízdě po dálnici najednou ztráta výkonu a motor běží na 3 válce ( při přidání plynu auto škube, moc se mu nechce jet, zvuk má jak V8 Hemi). Jelikož jsem 50km od domova a mám tu jen nějaký základní nářadí potřeboval bych poradit jak diagnostikovat problém. Doufám že to nebude třeba podpálenej ventil nebo nejaká podobná špatnost, ale jen třeba cívka nebo zapalovací kabel, svíčky jsou nové od léta (NGK). Co jiného by ještě mohla být příčina? Na co se mám ještě zaměřit? Nerad bych stim jel 50km domu v takovémhle stavu. Díky
   Návrat  
FastCivic je teď offline  FastCivic
5 háček
PříspěvekZaslal: 18.12.2017 , 18:16   Citovat  

Obi Vti napsal:
Ahoj, prosba. Aero Vti. Dneska při jízdě po dálnici najednou ztráta výkonu a motor běží na 3 válce ( při přidání plynu auto škube, moc se mu nechce jet, zvuk má jak V8 Hemi). Jelikož jsem 50km od domova a mám tu jen nějaký základní nářadí potřeboval bych poradit jak diagnostikovat problém. Doufám že to nebude třeba podpálenej ventil nebo nejaká podobná špatnost, ale jen třeba cívka nebo zapalovací kabel, svíčky jsou nové od léta (NGK). Co jiného by ještě mohla být příčina? Na co se mám ještě zaměřit? Nerad bych stim jel 50km domu v takovémhle stavu. Díky

zacni treba tim, ze prvne zjisti , ktery valec to dela.
Nastartuj, nech bezet na volnobeh a postupne odpojuj a zapojuj zapalovaci kabely a pozoruj zmenu. Az odpojis kabel a běh motoru bude beze zmeny, poznas ze to dela prave ten valec.
Pokud dostanes zaroven pecku od kabelu, je vadnej Velmi šťastný
Pak muzes mrknout pod vicko rozdelovace (3 sroubky na 8mm ořech)
Smirkem nebo nožikem lehce obrousit kontakty jak ve vicku tak na palci v rozdelovaci.
Vytřit hadrem vlhkost, striknout do nej WDčko treba.
A vic na miste asi nezmuzes.
Maximalne, pokud by to nebyla ani svicka, ani kabel ani vicko, palec apod. tak bude problem bud ve vstrikovaci nebo kompresni tlaky. Ty se daj zbezne zkontrolovat tak ze vytahnes olejovou merku nebo odsroubujes olejove vicko a pokud z toho pujde nezdrave mnozstvi kouře, nebo z toho bude hodne foukat "vzduch" nebo bude dokonce prskat olej, tak ti tlaky nezustavaj ve valci ale leti do hlavy nebo do bloku.

Nejel jsi treba v desti nebo neprojel vetsi kaluzi?
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 18.12.2017 , 18:26   Citovat  

Dobře díky, zejtra na to zkusim mrknout, třeba se to srovná. Nepršelo, bylo jen takový to "oslizlo". Najezdil sem za odpoledne 300km po dálnici,žádný kaluže nic. Jinak asi neni moc dobrý stim odjet domu že? Katalyzátor by asi nebyl rád.
   Návrat  
DrSlimm je teď offline  DrSlimm
3 háčka
PříspěvekZaslal: 18.12.2017 , 21:17   Citovat  

bik3r napsal:
Origo vti

A jakej ovladac? Jednotlacitkovej?

Me to taky neblika, kdyz zamknu klicem, tak jenom zamknu, ale alarm v tu chvili neni aktivni (muzu nechat pootevreny okno a nen problem ze dovnitr vleti hmyz, coz jinak problem je s ultrazvukovym senzorem vevnitr).
   Návrat  
keis09 je teď offline  keis09
PříspěvekZaslal: 21.12.2017 , 21:32   Citovat  

Zdravím Honda
Odpaluje mi poistku č 13. je tam napojený ventilátor kúrenia, ohrev zadného okna, nastavovanie spätných zrkadiel, servo vnútornej/vonkajšej cirkulácie a zopínanie klímy... najprv som si myslel, že to má ventilátor už za sebou, tak som kúpil druhý, ale tiež poistku vyhadzuje a robí to práve obvod ventilátora kúrenia - vymenil som poistku, všetko ostatné fungovalo a ako som prepol z 0 na 1 ventilátor, tak PUK a bolo po poistke.
Nestretol sa s tým už niekto? Zajtra začnem rozoberať prístrojovku aby som sa dostal ku káblu a budem hľadať miesto kde by to mohlo skratovať - ináč to už nevidím..
Za rady a nápady vopred ďakujem Úsměv
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 21.12.2017 , 21:41   Citovat  

keis09 napsal:
Zdravím Honda
Odpaluje mi poistku č 13. je tam napojený ventilátor kúrenia, ohrev zadného okna, nastavovanie spätných zrkadiel, servo vnútornej/vonkajšej cirkulácie a zopínanie klímy... najprv som si myslel, že to má ventilátor už za sebou, tak som kúpil druhý, ale tiež poistku vyhadzuje a robí to práve obvod ventilátora kúrenia - vymenil som poistku, všetko ostatné fungovalo a ako som prepol z 0 na 1 ventilátor, tak PUK a bolo po poistke.
Nestretol sa s tým už niekto? Zajtra začnem rozoberať prístrojovku aby som sa dostal ku káblu a budem hľadať miesto kde by to mohlo skratovať - ináč to už nevidím..
Za rady a nápady vopred ďakujem Úsměv

nemas vadny odpor topeni?
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 21.12.2017 , 22:00   Citovat  

FastCivic napsal:
nemas vadny odpor topeni?

Nie, kontroloval som aj to, už je preletovaný, ale vyzerá OK.. myslím, že odpor kúrenia, keby prerušilo, tak by šla aspoň 4 rýchlosť a neodpálilo by poistku.. Ešte je možno chyba v zapínači (tom koliesku na palubovke )
Neviem, príde mi divné, že by sa káble nejak porušili, aj keď má auto 20rokov

Skúšal som aj dať na 4 rýchlosť a potom vložiť poistku a aj tak to vyhodilo.. no a neskôr sa mi podarilo vložiť ju a ventilátor išiel na všetky rýchlosti asi 5 min.. pri jednom zo 100 hrbov na ceste poistka praskla, tak aj preto som si istý, že je odpor v pohode
   Návrat  
HonDan je teď offline  HonDan
4 háčka
PříspěvekZaslal: 24.12.2017 , 8:59   Citovat  

bik3r napsal:
Mel bych 2 otazecky na znalejsi lidi anglana vti :

za 1 : od ridice kdyz zamykam klicem nezablikaji mi smerovky a nekdy se mi to samo hned po zamknuti odemkne... problem v mechanizmu zamku nebo v tech spinacich na klice ?

za 2 : dneska se mi za jizdy samo zamykalo a odemykalo pořádnej výtlem

Dělalo mi to to samé. Nakonec se mi auto běžně samo odemykalo - normalne komplet vcetne zablikani, bacha na to!
Ve dverich jsou mikrospinace. Tzn ty otocis klickem, ty jedny dvere se odemknou mechanicky a ostatni vc alarmu a zablikani pres mikrospinac.
Tenkrat stal v honde asi 800 jeden a nevim jestli je i v zamku kufru. Kazdopadne nepouzivane doporučuji odpojit aby nezacaly blbnout taky.
Je to u zamku dveri, cerna kosticka cca 3x2x2 cm a na nem dvě bila tlacitka. Kdyz to vyndas tak bude pravdepdobne zrejme, ze se nejake nemacka upa ok.

Ja k tomu disel tak, ze kdyz jsem odemkl klicem, tak mikrospinac nefungoval, tzn odemkly se dvere u ridice jen a zacal houkat alarm.
   Návrat  
2 háčka
PříspěvekZaslal: 24.12.2017 , 17:44   Citovat  

HonDan napsal:
Dělalo mi to to samé. Nakonec se mi auto běžně samo odemykalo - normalne komplet vcetne zablikani, bacha na to!
Ve dverich jsou mikrospinace. Tzn ty otocis klickem, ty jedny dvere se odemknou mechanicky a ostatni vc alarmu a zablikani pres mikrospinac.
Tenkrat stal v honde asi 800 jeden a nevim jestli je i v zamku kufru. Kazdopadne nepouzivane doporučuji odpojit aby nezacaly blbnout taky.
Je to u zamku dveri, cerna kosticka cca 3x2x2 cm a na nem dvě bila tlacitka. Kdyz to vyndas tak bude pravdepdobne zrejme, ze se nejake nemacka upa ok.

Ja k tomu disel tak, ze kdyz jsem odemkl klicem, tak mikrospinac nefungoval, tzn odemkly se dvere u ridice jen a zacal houkat alarm.

Jj taky tusim ze to budou ty spinace.. Zkusim koupit novy a uvidim. Diky Úsměv no tak novy uz asi nekoupim pořádnej výtlem
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 25.12.2017 , 14:18   Citovat  

Ten skrat som ešte stále nevyriešil.. A zistil som, že to nerobí len ventilátor, ale je to na celej vetve.. mal som vypnutý ventilátor a odpálilo poistku aj tak.. no posledne som ju vymenil a keď som zapol ventilátor na rýchlosť 3,4 tak sa rozsvietila kontrolka ABS.. prepol som na rýchlosť 1 alebo 2 a prestala.. neviem si to vysvetliť.
Nuž musím zasa poistky nakúpiť, lebo mi už všetky vyhoreli čo som mal.
Ešte ma napadlo, založiť silnejšiu poistku - dostať to do skratu a ísť podľa smradu, ale to je totálna kravina - auto si podpáliť nechcem..
Skôr nájsť autoelektrikára ktorý by mal chuť sa do toho pustiť a hľadať príčinu.
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 28.12.2017 , 15:53   Citovat  

HonDan napsal:

Ty mikrospínače má ve dveřích každý anglán? Nezávisle na výbavě, motorizaci apod? A je jen v ridicovych ne?
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 28.12.2017 , 16:22   Citovat  

FastCivic napsal:
Ty mikrospínače má ve dveřích každý anglán? Nezávisle na výbavě, motorizaci apod? A je jen v ridicovych ne?

tyjo tak to nevim. Ja mam vti a to ma oproti osttanim navic alarm a dalkac. Dovedu si predstavit, ze bez DO to nemaji, ale vazne nevim.
Jinak to bylo urcite v ridicovych a spolujezdcovych (jeste mi tu visi stare). Nejsem si jistej jak kufr, jestli jsem to v ramci uspory jen neodpojil, nebo jestli tam vubec nebyl.
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 28.12.2017 , 17:00   Citovat  

HonDan napsal:
tyjo tak to nevim. Ja mam vti a to ma oproti osttanim navic alarm a dalkac. Dovedu si predstavit, ze bez DO to nemaji, ale vazne nevim.
Jinak to bylo urcite v ridicovych a spolujezdcovych (jeste mi tu visi stare). Nejsem si jistej jak kufr, jestli jsem to v ramci uspory jen neodpojil, nebo jestli tam vubec nebyl.

ja si myslim ze v ridicovych bude mikrospinac u vsech anglanu. Naopak si myslim ze ve spolujezdcovych neni, protoze kdyz tam odemykam klicem, otevru jen spolujezdcovy dvere a zbytek auta zustane zamknuty.

A pak by me zajimalo, jestli "servomotorek" maji anglani i v ridicovych dverich.
Protoze pokud nema dalkac, tak ten pohyb u ridice vykonavas vzdycky klicem mechanicky, ale kdyz mas dalkac tak ti neco za tebe ty dvere otevrit musi - cili ten sevomotorek tam teda je.

A nebo to je tak ze servo motorek i mikrospinac maji i verze bez dalkace. Ty vykonas klicem mechanicky pohyb, ale ten je jen proto aby kliknul o mikrospinac a ten pak pres servo motorky (ktere jsou integrovany v zamcich) otevre vsechny dvere včetne ridicovych
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 28.12.2017 , 20:12   Citovat  

Tak po dlhom pátraní a veľa vypálených poistkách som zistil, že skrat sa nachádza na kábloch ktoré vedú do vodičových dverí, už to tam bolo kadejako zliepané, takže s tým predtým mal tiež niekto problém.. už sa len vrhnúť na to a opraviť to Je to tam.
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 29.12.2017 , 9:54   Citovat  

Tak to je pak jina. Tady se odemykalo cele auto i od spolujezdce a skoro bych rekl ze i kufrem.
Ja mam vti, takze Ti neporadim jak to maji ostatni
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 30.12.2017 , 17:51   Citovat  

tak a mám to opravené Úsměv
Len skrat nebol vo dverách, ale pri motore, pri klimatizácii (čierno-žltý káblik)
Zbytočne som mal rozobratú štvrtinu auta, ale nevadí už je poskladané, už len jazdiť VTEC a dúfať, že bude poslúchať ako doteraz Úsměv
   Návrat  
Moderátor
PříspěvekZaslal: 30.12.2017 , 18:04   Citovat  

Zdravím,
tak dnes dorazil opožděný ježíšek na Aerodecka/Accorda 5G ... tedy včera, velké uctivé díky kamarádovi Ondrovi alias Panedra a Martinui alias _Marty_mu.

Už rozebráno, zjištěn stav a provedení, jsou včetně žárovek H3 a super. Takže se jen zaizolují silikonem a vazelínou, držáky jsou po pískování a žárovém zinku a půjdou do bezbarvného laku, najdu šrouby a jen instalovat. Takže v lednu bude co dělat.

Díky chlapci.

přátele je to dobrý

2017_12_30.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
2017_12_30.jpg, 1.77 MB
   Návrat  
Shimmi je teď offline  Shimmi
1 háčko
PříspěvekZaslal: 8.1.2018 , 13:49   Citovat  

Ahoj,jak jste prosím se spotřebou oleje konkrétně u motoru D16B2? Přijde mi,že pokud jedu ostrejší jízdu,tak mám spotřebuju oleje asi jako benzínu. Ninja tu jednou psal,že motor D16 trpí na spotřebu a vzhledem k tomu,že míval aerodecka s tímhle motorem a scháněl jiný motor,tak to bude právě asi tenhle typ. Kdybych chtěl prohodit motor D16B2 za D16W4,co bych potřeboval navíc vzhledem k tomu,že D16W4 je vtec?

Díky
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 13.1.2018 , 15:25   Citovat  

Čau chlapi, tak se potvrdilo nejhorší. Příčina proč mi VTičko jelo jen na 3 válce je motor. 1 válec tlak 0. Ještě čekám až bude k pujčení kamerka abych se podíval dovnitř jestli je to propálenej válec a nebo ventil. Každopádně jsem dojezdil... Bueee Bueee jelikož z brigády si na jiný motor nenašetřím a co jsem tak zjišťoval, tak Béčka po GO stejně málokdy fungujou tak jak maj, tak auto zkusím prodat. Kolik si tak mužu říct za nepojízdný aero Vti? Pokouknu se kdyžtak po nějakym ekonomu a nebo accoušovi na ten rok než dodělám Ing. a najdu si práci, pak se vrátim k vtičku, to auto jsem si oblíbil. Úsměv
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 13.1.2018 , 19:19   Citovat  

Odkud ses? Měl bych tu nějaké použité díly, viděl bych to na ventil.
   Návrat  
Moderátor
PříspěvekZaslal: 14.1.2018 , 13:38   Citovat  

Obi Vti napsal:
Čau chlapi, tak se potvrdilo nejhorší. Příčina proč mi VTičko jelo jen na 3 válce je motor. 1 válec tlak 0. Ještě čekám až bude k pujčení kamerka abych se podíval dovnitř jestli je to propálenej válec a nebo ventil. Každopádně jsem dojezdil... Bueee Bueee jelikož z brigády si na jiný motor nenašetřím a co jsem tak zjišťoval, tak Béčka po GO stejně málokdy fungujou tak jak maj, tak auto zkusím prodat. Kolik si tak mužu říct za nepojízdný aero Vti? Pokouknu se kdyžtak po nějakym ekonomu a nebo accoušovi na ten rok než dodělám Ing. a najdu si práci, pak se vrátim k vtičku, to auto jsem si oblíbil. Úsměv

Ahoj,
twle, to jako fakt? Nééé, to není možný? Hele to se opraví, Becky je kouzelník, myslím, že opravdu by si mohl udělat rozumně.

Držím palce.
přátele
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 14.1.2018 , 14:21   Citovat  

Becky napsal:
Odkud ses? Měl bych tu nějaké použité díly, viděl bych to na ventil.

Mladá Boleslav. Uvidíme,taky bych to podle vibrací co byly předtím než to začlo jet na 3 válce tipoval na ventil. Teďka na to neni moc času a ani chuť to zjišťovat, stačí že sem měl uplně zkažený svátky. Zas kdyby to byl "jen" ventil a nechal bych udělat hlavu tak se bojím že by motor zaklepal na spodku Tak to valím bulvy

No Majku bohužel, doufal sem že ten motor vydrží ještě rok, ale stalo se. Sem se snažil dát do pucu věci kolem a myslel sem že motor až nakonec a teďka čára přes rozpočet. Musim rozmyslet co stím dál.
   Návrat  
Moderátor
PříspěvekZaslal: 15.1.2018 , 8:17   Citovat  

Obi Vti napsal:
Mladá Boleslav. Uvidíme,taky bych to podle vibrací co byly předtím než to začlo jet na 3 válce tipoval na ventil. Teďka na to neni moc času a ani chuť to zjišťovat, stačí že sem měl uplně zkažený svátky. Zas kdyby to byl "jen" ventil a nechal bych udělat hlavu tak se bojím že by motor zaklepal na spodku Tak to valím bulvy

No Majku bohužel, doufal sem že ten motor vydrží ještě rok, ale stalo se. Sem se snažil dát do pucu věci kolem a myslel sem že motor až nakonec a teďka čára přes rozpočet. Musim rozmyslet co stím dál.

Nooo,
tak vzhledem k nájezdu motoru a auta celkově, zase dobrý výkon. Víš jak. Vše se opraví, díly jsou levný, dá se kupovat v Japonsku, Austrálii (doporučuji Bullseye). Nejdříve rozhodit a zjistit!!!¨
Ale Bekouš bude dobrou volbou pro opravu srdíčka.

přátele
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 15.1.2018 , 8:35   Citovat  

Obi Vti napsal:

tak to není vůbec problém, máš to ke mě kousek, starší ventily mám i když bych raději doporučil nové. Udělala by se hlava + minimálně kroužky a jezdilo by se. Otázka jak moc se na vnitřku podepsal ten upradnutý ventil.
Jestli máš zájem, napiš
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Vše o Civic 6G Anglánech
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90  Další 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina