Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[2]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
Autodíly CarDo - kryogenika
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Herní konzole - informace
Fórum: Volná diskuze
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku 1, 2  Další 
Zaslat odpověď

Strana 1 z 2
Hellborn je teď offline  Hellborn
5 háček
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 21.11.2017 , 10:51   Citovat  

Jakožto úplně nezkušený s konzolemi (pokud nepočítám Nintendo s retrohrami) bych chtěl osvětlit nějaké info o X-boxu, protože ho evidentně dostávají synátorovo kamarádi, tak nás to asi taky jednou nemine... zmatenej

Dřív byly hry na CD, teď je tam i úložiště - už je to napůl PC? Je třeba (kromě multiplayeru) připojení k netu? Lze na starší konzoli hrát i nové hry?
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
vavron je teď offline  vavron
1 háčko
Členství: Silver
PříspěvekZaslal: 21.11.2017 , 11:04  Naposledy upravil vavron dne 21.11.2017 , 11:05, celkově upraveno 1 krát. Citovat  

Xbox je konzole, na kterou kupuješ přímo pro ni určené tudy odkaz Je potřeba rozlišovat jeho verze (Xbox One /One X/One S jsou aktuální modely, Xbox 360 starší atd.). Takže, když se kupují hry (buď na bluray nebo online přes Xbox marketplace), musí být pouze pro daný typ konzole. Hry se nainstalují na zabudovaný harddisk, ale i tak je potřeba je vložit do konzole (jsou-li to bluray verze).
Aby bylo možné hrát multiplayer online s kamarády, je potřeba připojení k internetu (kabel nebo WiFi) a zároveň platit členství, tzv. Xbox Live tudy odkaz Jako "kompenzaci" za tuto zlodějinu dostáváš každý měsíc několik her zdarma. Členství doporučuji koupit roční, dost často bývá v nějakých slevových akcích (Vánoce, Black Friday) za cenu kolem 1100 Kč.
Na Xboxu se pak dají i pouštět filmy, surfovat normálně na webu, pouštět videa z Youtube atd, takže tím prakticky přeměníš televizi na chytrou televizi s přehrávačem DVD & Bluray Úsměv. Pokud vážně budeš pořizovat, doporučuji koupit nejnovější model Xbox One X - má nejvyšší výkon, větší harddisk, je menší a méně hlučný než předchozí verze a díky novému hardwaru (tzn. výkonným součástkám uvnitř) vydrží aktuální nejdéle tudy odkaz
   Návrat  
DanTe je teď offline  DanTe
5 háček
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 21.11.2017 , 11:05   Citovat  

Hellborn napsal:
Jakožto úplně nezkušený s konzolemi (pokud nepočítám Nintendo s retrohrami) bych chtěl osvětlit nějaké info o X-boxu, protože ho evidentně dostávají synátorovo kamarádi, tak nás to asi taky jednou nemine... zmatenej

Dřív byly hry na CD, teď je tam i úložiště - už je to napůl PC? Je třeba (kromě multiplayeru) připojení k netu? Lze na starší konzoli hrát i nové hry?

Čus,
starší hry z Xbox360 jsou některé ve zpětné kompatibilitě a všechny ostatní hry z platformy ONE jdou hrát na všech ONE konzolích (ONE, ONE S, ONE X) - jiná platforma není. Co se týká hraní, tak bez internetu si s přáteli nezahraješ, lokálních koop her je opravdu málo a celkově Xbox funguje na účtu Microsoft, který si to ověřuje online. Co se týká úložiště, tak máš interní úložiště a můžeš použít i externí harddisk. Stejně když máš hru na Blu-Ray tak ji to stejně celou nainstaluje na interní úložiště. Co se týká digitálního obsahu, který taky můžeš koupit online, tak ten jde mazat a instalovat kdykoli. Akorát každá dnešní hra má kolem 50GB a víc. Velmi šťastný

EDIT: Vavron byl o něco rychlejší Velmi šťastný
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
5 háček
PříspěvekZaslal: 21.11.2017 , 11:09   Citovat  

Díky! Na Blueray mám přehrávač... Úsměv Napojení na reciever přes HDMi tam asi bude,že (když ho má Nintendo za 2tis...). No jo, za chyby se platí - typický Mrkvosoft... Velmi šťastný
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 21.11.2017 , 11:18   Citovat  

Nevím jak to myslíš s tím receiverem, ale má to optický kabel na audio a teoreticky by to mělo umět i HDMI audio, do televize to normálně umí vyslat klasicky obraz i zvuk přes HDMI. Já používám optiku, takže nevím a stejně mám 99% času na hlavě sluchátka kvůli komunikaci s kámošema. Mr. Green

Jinak já si k Xbox live platím i EA Access, kde máš dost her od EA zdarma, nebo díky tomu máš i slevy na fungl nový, plus jako bonus máš u každé nové hry 10 hodin hraní na vyzkoušení zdarma (samozřejmě je to v případě některých her omezené postupem, aby jsi to nedohrál za těch 10 hodin) a funguje to tak, že se stáhne celá hra a pokud se ti líbí, tak si ji koupíš za normální cenu a obsah se ti odemkne.
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 21.11.2017 , 11:23   Citovat  

Ano, je to tak, přes HDMI to pošle zvuk i obraz. Já mám teda doma PS4, ale funguje to prakticky stejně, jen to jinak vypadá a pár her je jenom na jednu nebo druhou konzoli. Každopádně pro komunikaci s kamarády bude synátor rozhodně potřebovat nějaká sluchátka s mikrofonem, mě se osvědčila bezdrátová..

DanTe, nemotej mu hlavu s EA Access, to je až krok 5, momentálně ještě nakupujem a zapojujem HaHaaa
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 21.11.2017 , 11:23   Citovat  

Mám "kino" Ymanaha YHT (foto ilustrační), kde mám napojené DVD, Nintendo a gramec... Tak do toho ještě šoupnout xboxa... Musím mrknout na konektory...

eeb29ce21dcee25beb5a50ea93a0efac.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
eeb29ce21dcee25beb5a50ea93a0efac.jpg, 107.45 kB
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 21.11.2017 , 11:29   Citovat  

Jestli vidím dobře, tak na té Yamaze je vlevo dole v rohu optická zdířka, ale je to ilustrační foto, takže těžko soudit Velmi šťastný
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 21.11.2017 , 12:08   Citovat  

Foto ilustrační, protože si nepamatuju (po asi 5 letech) přesný typ... Se stydím Velmi šťastný
   Návrat  
Zombie je teď offline  Zombie
3 háčka
PříspěvekZaslal: 23.11.2017 , 9:04   Citovat  

Ahoj Helbíku, asi to Ježíšek přinese i našim holkám. Takže budu vděčný za každou radu. Případně pak můžeme "sdílet" hry. Úsměv
Blbý je, že kvůli tomu musím koupit i televizi. My se na ni jinak vůbec nekoukáme, takže jsme asi poslední, kdo má doma ještě starou hlubokou bednu.
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 23.11.2017 , 12:11   Citovat  

Ano, to je velká výhoda konzolí. Hry, které koupíte v obchodě jako krabicovky (tzn. máte fyzicky disk v ruce) lze po jejich dohrání místo sbírání prachu půjčit někomu dalšímu nebo prodat (někomu cizímu nebo přímo do obchodu, např. JRC to dělá - tudy odkaz ). Takže nejen, že můžete svou hru prodat do bazaru, ale bazarovou hru rovnou koupit místo nové, a pak ji případně znovu prodat. Vždycky na tom jste něco tratní, ale je to lepší, než koupit novou hru za 1600 Kč, potomka to po měsící přestane bavit a na hru se bude jen prášit je to dobrý
Na televize jsou teď pěkné slevy v rámci Black Firday, takže pořídíš i za slušnou cenu. Rozlišení stačí FullHD (1920x1080) a když k tomu bude konzole, není ani potřeba brát Smart televizi - videa a internet se dá pustit přes konzoli. Ale rozhodně se neřídit heslem "čím větší, tím lepší" a brát to s ohledem na velikost obýváku. Každopádně pokud od toho budou děti sedět 1,5 - 2 metry, tak rozhodně minimálně 102 cm. Pokud to bude přes 2 metry vzdálenosti, tak bych vzal 127 cm. Tu mám doma a ze 3 metrů mi přijde malá HaHaaa
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 23.11.2017 , 12:39   Citovat  

Díky za cenné rady. V Elektroworldu už jsem objednal k osobnímu vyzvednutí, ale ještě to mohu změnit.
XBox One S 500GB, druhý ovladač a televizi Samsung.
Ale když píšete, že FullHD stačí a nemusí být Smart, tak přemýšlím, že ušetřím. Samsung jsem volil jen proto, že máme doma všichni i telefony Samsung, tak kvůli kompatibilitě. Ale asi je to blbost.
Poraďte mi prosím se srovnáním, děkuji.
tudy odkaz
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 23.11.2017 , 14:20   Citovat  

A ještě jeden dotaz: Lze k XBox One S připojit kamera pro snímání pohybu? Případně nějaký odkaz, kde koupit?
Děkuji.
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 23.11.2017 , 15:50   Citovat  

K modelu Xbox One S rozhodně jedině FullHD televizi, na vyšší rozlišení nemá výkon (Xbox One X už ten výkon má). Ono celkově 4K rozlišení u TV člověk ocení jedniě v případě, kdy sedí dostatečně blízko, jinak to lidské oko nepozná. Ze vzdálenosti 2 metrů poznáš rozdíl mezi 4K TV a FullHD TV jen v případě, že má uhlopúříčku 2 metry. Ano, tak blízko musíš sedět, abys poznal všechny detaily navíc. Takže za mě bych šel do FullHD TV, zvláště, pokud to bude převážně na hraní her.

Ještě bych doporučil podívat se, jaký je cenový rozdíl mezi Xbox One S 500GB a 1TB. Nezdá se to, ale každá dnešní hra má 30 - 70 GB, takže na těch 500GB se jich vleze tak 8-12, více ne. Například na CZC.cz mají Xbox One S 1TB + hra + druhý ovladač za 8990 Kč, což je hodně pěkná cena. tudy odkaz

Co se kamery týče, ta se dá dokoupit, ale musíš dokoupit i adaptér, protože na Xbox One S již není ten speciální konektor pro kameru. Celkově se od kamery (tzv. Kinectu) už upouští a přestal se vyrábět. Kinect koupíš na tudy odkaz a ten adaptér je potřeba hledat, je hodně špatně dostupný.

Ve tvém odkaze bohužel není nic vidět, takže neporadím. Ale Samsung mají dobré televize.
   Návrat  
jakubM je teď offline  jakubM
3 háčka
PříspěvekZaslal: 23.11.2017 , 16:24   Citovat  

Ta cena na CZC není zlá, ale máme taky slušnou cenu Velmi šťastný

Xbox One S 1TB + Halo Wars 2 hru prodáš (předpokládám že tam je voucher s lic. klíčem) a vyjde tě to ještě lépe je to dobrý
   Návrat  
MalTake je teď offline  MalTake
4 háčka
PříspěvekZaslal: 24.11.2017 , 7:46   Citovat  

Budu Xbox One S 500gb na Prodej, kdyby to někoho zajímalo, rok starý 100% stav je to dobrý plus asi 7 her forzy halo kolekce atd jeste upresnim odber v libereci origo nepoškozená krabice k tomu samozřejmostí je to dobrý
   Návrat  
PreludeZ je teď offline  PreludeZ
Administrátor
PříspěvekZaslal: 28.11.2017 , 11:34   Citovat  

Dobre tema, snad nevadi ze se sem pridam, nas to totiz letos neminulo, koupil jsem ale PS4 PRO.

Muzete pls nekdo poradit neco treba o tom clestvi v PS plus? Je to vyhodne? Nebo je to vicemene nutne aby se dostal clovek k lepsim hram? Jak jsou na tom FTP hry, jsou dobre?

Koupili jsme to vicemene pro deti, kluk ujizdi na Minecraftu a pak treba Lego Jursky park, atd...
diky
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 28.11.2017 , 16:15   Citovat  

Osobně mám taky PS4, jen původní verzi do které jsme místo 500GB disku narval 2TB. PS Plus členství je výhodné pouze v případě, že chtějí děti hrát online multiplayer (tzn. s dalšími hráči přes internet). Hry, které jsou v tomto členství zdarma, nebývají moc zajímavé. Ale to je spíše dle každého chuti a názoru, menší děti by mohly některé hry ocenit. Rozhodně to ale není nutnost. Teď ve slevách se dá roční PS Plus členství sehnat kolem 1000 - 1100 Kč, což je super a za tuhle cenu bych do toho šel. Upozorním však, že rovnou po aktivaci členství doporučuji zamítnout automatickou obnovu. Protože bez zakázání této funkce se na konci platnosti aktuálního členství samo obnoví další na měsíc, které je ale v oficiálním obchodě pěkně drahé! Vše se dá nastavit přímo přes PS4, případně koukni na návod tudy odkaz

Ještě jedna věc, na kterou je potřeba si dát pozor. Jakákoli hra získána přes toho členství (tzv. hry zdarma, které se dají zadarmo stáhnout z PS Store) jde hrát pouze v případě, že máš členství zaplaceno a aktivní. Pokud ti však vyprší a ty si jej neobnovíš, žádnou z těchto bonusových her si nezahraješ, dokud znovu neobnovíš své PS Plus členství.
   Návrat  
Ajsik je teď offline  Ajsik
4 háčka
PříspěvekZaslal: 28.11.2017 , 16:58   Citovat  

Taky se přidám HaHaaa
Mám asi 5let X360, a nevím jestli jít do
X ONE X (+ použitelnost většiny her z 360)
nebo do
PS4 PRO (+ VR brýle a větší výběr volantů)
Může někdo porovnat konzole mezi sebou?
   Návrat  
jakubM je teď offline  jakubM
3 háčka
PříspěvekZaslal: 28.11.2017 , 17:18   Citovat  

Ajsik napsal:
Taky se přidám HaHaaa
Mám asi 5let X360, a nevím jestli jít do
X ONE X (+ použitelnost většiny her z 360)
nebo do
PS4 PRO (+ VR brýle a větší výběr volantů)
Může někdo porovnat konzole mezi sebou?

za mě osobně, VR brýle zbytečnost.. Hodně lidem je z toho dokonce opravdu špatně... Na PS4 o něco lepší hry (Uncharted)..

Ale sám mám Xbox One Velmi šťastný
   Návrat  
kubajz123 je teď offline  kubajz123
2 háčka
Členství: Web
PříspěvekZaslal: 28.11.2017 , 19:17   Citovat  

jakubM napsal:
za mě osobně, VR brýle zbytečnost.. Hodně lidem je z toho dokonce opravdu špatně... Na PS4 o něco lepší hry (Uncharted)..

Ale sám mám Xbox One Velmi šťastný

Uncharted by snad mohlo nahradit rise of the tomb raider.Sám ji mám a je to dobrá hra.Navic většina her je jak pro ps4 tak x one.Vlastním x one s a série her od Forza jsou hodně povedený.X one s je dostačující dle mě a doporučuji vzít 1tb hdd OK
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 28.11.2017 , 22:21   Citovat  

Asi by nám moderátoři mohli tohle téma přejmenovat na "Pokec o konzolích" nebo tak něco HaHaaa Jen doplním, že dost nových her (a speciálně závody Forza) je možno koupit na Xbox One a pak je hrát i na PC či naopak. Což je fajn věc...

Mezi PS4 a Xboxem bych vybíral dle:
1. Co mají kamarádi v okolí, abych nehrál sám
2. Jaké exkluzivní hry (každá konzole jich má pár) se mi líbí více

VR na PSku je o ničem, osobně mě z toho bolela hlava (což z jiných VR headsetů jsem neměl).
   Návrat  
PreludeZ je teď offline  PreludeZ
Administrátor
PříspěvekZaslal: 29.11.2017 , 17:51   Citovat  

vavron napsal:
Osobně mám taky PS4, jen původní verzi do které jsme místo 500GB disku narval 2TB. PS Plus členství je výhodné pouze v případě, že chtějí děti hrát online multiplayer (tzn. s dalšími hráči přes internet). Hry, které jsou v tomto členství zdarma, nebývají moc zajímavé. Ale to je spíše dle každého chuti a názoru, menší děti by mohly některé hry ocenit. Rozhodně to ale není nutnost. Teď ve slevách se dá roční PS Plus členství sehnat kolem 1000 - 1100 Kč, což je super a za tuhle cenu bych do toho šel. Upozorním však, že rovnou po aktivaci členství doporučuji zamítnout automatickou obnovu. Protože bez zakázání této funkce se na konci platnosti aktuálního členství samo obnoví další na měsíc, které je ale v oficiálním obchodě pěkně drahé! Vše se dá nastavit přímo přes PS4, případně koukni na návod tudy odkaz

Ještě jedna věc, na kterou je potřeba si dát pozor. Jakákoli hra získána přes toho členství (tzv. hry zdarma, které se dají zadarmo stáhnout z PS Store) jde hrát pouze v případě, že máš členství zaplaceno a aktivní. Pokud ti však vyprší a ty si jej neobnovíš, žádnou z těchto bonusových her si nezahraješ, dokud znovu neobnovíš své PS Plus členství.

Diky moc za info, netusil jsem ze ty hry stahnute behem clenstvi prestanou fungovat. Myslel jsem ze si je vlastne zaplatis tim clenstvim a pak je mas natrvalo... Takze si za to clenstvi v podstate kupujes jen toho multiplayera, coz asi zatim neni aktualni (detem je 6 a 8 )...
Obyc FTP hry ale funguji bez omezeni, ze?
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 29.11.2017 , 19:12   Citovat  

Ano, cokoliv, co nyní vidíš v PS Store jako FTP (pro ostatní FTP = Free To Play neboli zdarma ke hraní) a stáhneš si, ti bude fungovat i bez PS Plus členství. Stejně tak je to i na Xboxu.
   Návrat  
MalTake je teď offline  MalTake
4 háčka
PříspěvekZaslal: 30.11.2017 , 6:38   Citovat  

Já bych už nechtel PS4 ani zadarmo Mrk

Mám na Prodej Xbox One S 500gb + 6 Her viz inzerát: tudy odkaz

Koupil jsem Xbox One X VTEC
   Návrat  
Biturb je teď offline  Biturb
1 háčko
PříspěvekZaslal: 6.12.2017 , 16:14   Citovat  

Mam cca rok Xbox one 1Tb Forza 6 edition + Full hd projektor epson + 2.5m platno a nemuzu si vynachvalit Mrk
Predevcirem stahnuta Forza 7(nevydrzel jsem to na jeziska:)) a tak na jeziska vybiram volanty Mrk chci nejaky set se sedackou, ktery bude dobre skladny..
Jinak take doporucuji "ea acces" predplatne. Za 599kc cca 10her od EA Mrk
Rozhodne se vyplati 1Tb, mensi bych nebral Mrk
Prikladam nejakevidejko pro predstavu Mrk

Forza 7 video,
   Návrat  
MikeMaster je teď offline  MikeMaster
1 háčko
PříspěvekZaslal: 7.12.2017 , 17:15   Citovat  

Když tady tak vidím to téma, tak musím přispět pár informacemi, které lidi moc nevědí.

Na PS4 lze mít nastavený tzv. primární a sekundární účet. Díky tomuto nastavení, lze sdílet s jedním vaším kamarádem všechny hry koupené přes PS Store včetně členství PS Plus. Takže v praxi to potom znamená, že můžete mít všechny hry za poloviční cenu, stejně tak s předplatným, ale zároveň můžete oba ty hry využívat, bez jákehokoliv omezení. Tzn. lze hrát současně každý na své konzoli, klidně i multiplayer, jelikož vlastnosti primárního účtu se přenášení na všechny ostatní účty na konzoli.

Mám to takhle propojené s kamarádem, který platí PS plus account a já mám libovolný přístup do jeho knihovny a mohu si k sobě stáhnout jakoukoliv hru v jeho PS Store Library. A hru, kterou chceme oba, zaplatíme na půl a koupíme z jeho účtu, jelikož ten mám nastavený jako Primary na své konzoli.

Nevýhodou samozřejmě je, že tyto hry jsou vázané k účtu, takže v případě, že kamarád PSko prodá, případně se s váma přestane kamarádit a změní si heslo nebo přestane platit PS plus, tak o vše přijdete. Další nevýhodou je, že skrz mobilní aplikaci Playstation lze ovládat pouze konzole nastavené jako Primary. Stejně tak aplikace PS Remote play, pro stremování na Win nebo MacOS - lze připojit jen na primární konzoli.

Jinak ve světě konzolí PS totálně válcuje XBOX. Prodeje celosvětově jsou cca 90% ku 10%, nyní bych si tipl 80-20 s příchodem XBOX ONE X a PS4 PRO. Microsoft u modelu XBOX One přiznal pořážku. Pracoval jsem v Sony, tak jsem měl přístup k interním informacím.
   Návrat  
Dave898 je teď offline  Dave898
PříspěvekZaslal: 7.12.2017 , 21:54   Citovat  

PreludeZ napsal:

Muzete pls nekdo poradit neco treba o tom clestvi v PS plus? Je to vyhodne? Nebo je to vicemene nutne aby se dostal clovek k lepsim hram? Jak jsou na tom FTP hry, jsou dobre?

Super vyhoda kdyz mas PS Plus ucet jsou taky tzv. Double discounts. Ke hre, ktera je v akci slevnena napr. o 40% dostanes za PS plus dalsi slevu, placnu 30%, takze obcas si koupis super hru za par kacek. Takhle jsem koupil Dragon Age Inquisition za 200 nebo Metal Gear Solid 5 + Ground Zeroes cca 400.

Btw. hrajete nekdo NFS Payback?
   Návrat  
kubajz123 je teď offline  kubajz123
2 háčka
Členství: Web
PříspěvekZaslal: 7.12.2017 , 23:57   Citovat  

Jaký headset používáte na online hraní na konzoli xbox one??
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 8.12.2017 , 7:50   Citovat  

Kinect končí... Smutný

Tak nevím, jestli ho koupit teď nebo pak případně jetý... to mi hlava nebere
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Herní konzole - informace