Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[2]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
Autodíly CarDo - kryogenika
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Civic 9G Tourer
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 77, 78, 79  Další 
Zaslat odpověď

Strana 78 z 79
2bep je teď offline  2bep
4 háčka
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 15.11.2017 , 18:30   Citovat  

to piskot: out73lande si určitě udělá obrázek sám a hlavně on ví nejlíp koho bude vzadu vozit Úsměv
Více asi nemá cenu debatu rozvíjet.
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
piskot je teď offline  piskot
3 háčka
PříspěvekZaslal: 15.11.2017 , 19:33   Citovat  

To 2bep: Chceš mít poslední slovo...? Je to tam. OK

Jak jsem tak pochopil, na rozdíl od tebe mohu pomoci uvedením praktických zkušeností s Tourerem, a na ty se out73lander ptal, bych řekl.
Auto spíše řídím, ale ty chvíle, kde jsem byl vezen vzadu, jsem si užíval kvůli dobrému posezu. Když to srovnám s koncernem, Focusem, Cruzem, tak tam mi vadí nádrž, která vystupuje z půdorysu sedáku do prostoru pro nohy. A ač mají ta auta pod předním sedadlem "prázdno", tak stejně tam nohy nedávám, páč potom sedím vzadu blbě, nepřirozeně. Výjimka je Superb, tam si hodím nohu přes nohu, noťas na stehna a za chvíli nevnímám, že jedu...Úsměv
   Návrat  
2bep je teď offline  2bep
4 háčka
PříspěvekZaslal: 15.11.2017 , 19:48   Citovat  

to piskot: To vůbec, ale nechtěl jsem to uzavřít mlčením přátele
Samozřejmě to beru tak, že dávám jen teoretické informace a své osobní jen statické zkušenosti ze showroomu. Tudíž jsem rád, že byly doplněny praxí od Vás. A jsem rád, že si to na závěr správně shrnul. V dané třídě je Tourer standardem Úsměv A kdo chce vzadu opravdu komfort musí šahat do vyšších tříd Cool Každopádně se tam 4 kusy jako já vejdou Úsměv

Osobně mi na 9G spíš vadí snížený strop a tudíž pro vyšší řidiče mizerný výhled nahoru Smutný
   Návrat  
RIZ3K9 je teď offline  RIZ3K9
4 háčka
PříspěvekZaslal: 16.11.2017 , 7:52   Citovat  

Když se tu tak statečně hádáte o prostoru, má někdo možnost/zkušenost na porovnání s A8g?
   Návrat  
out73lander je teď offline  out73lander
PříspěvekZaslal: 16.11.2017 , 8:28   Citovat  

Musím říct, že během hodinové jízdy jsem jako řidič s Tourerem byl hodně spokojený. Prostě mi hned padl do rukou, což jsem třeba o Hyundai dlouho nemohl říct a Toyota Auris mě taky úplně nenadchla.
Vlastně jediné co mi vadí jsou pro mě místa vzadu. Občas mě žena veze, když si dám někde pivko tak si na to budu muset zvyknout. Našemu prckovy to určitě 10 let bude v zadu stačit. A pes se stejně veze v tom parádním kufru.
Jinak se mi to autíčko moc líbí. Takže pokud nepotkám někde C-RV v perfektním stavu s nízkým nájezdem km jdu do Tourera.
Díky moc za Vaše postřehy a budu rád, když budete psát dál, třeba tipy atd.
   Návrat  
JardaBar je teď offline  JardaBar
2 háčka
PříspěvekZaslal: 16.11.2017 , 11:18   Citovat  

Já bych v tvém případě volil CR-V.
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
PříspěvekZaslal: 16.11.2017 , 11:30   Citovat  

Jenže za 460 tis seženu tak 4 roky starý vůz s nájezdem od 50 tis co jsem se tak díval. Je to fakt dilema
   Návrat  
2 háčka
PříspěvekZaslal: 16.11.2017 , 11:57   Citovat  

Cena je důležitá, jasný, ale prostorově je na tom CR-V zkrátka lépe. Navíc si psal, že auto plánuješ na 10let, takže děti vyrostou. Moje auto má vzadu podélně o 11cm více jak Tourer a je to akorát. Do CTR8G se vejdeme taky, ale je to "vejdeme se" VS "máme komfort", takže u CR-V platíš za "máme komfort".
CR-V má také své nevýhody (např. vyšší provozní náklady), ale mě to prostě pro rodinu s výhledem na 10let vychází lépe u CR-V.
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 16.11.2017 , 12:47   Citovat  

Tak že by ses nebál jít do staršího C-RV? Jasně ten 2 litrový benzín baští zhruba o litr až dva na 100 více. Možná by i stačila 2 WD?
   Návrat  
cport je teď offline  cport
1 háčko
PříspěvekZaslal: 16.11.2017 , 14:13   Citovat  

No to je otazka, co vlastne hledas. Jestli rodinne auto a nebo jestli hledas auto, se kterym si muzes porad jeste dobre zajezdit. Tipnul bych si, ze casem stejne bude velka poptavka o starsi auta s klasickou atmosferou, takze ani moc na cene padat nebudou.
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 16.11.2017 , 14:17   Citovat  

to cport: Teď nějak řeším volbu mezi novým Civic Tourerem nebo starším C-RV. Ceny jsou podobné u 4x4 vyšší. Obě jsou to rodinná auta.
   Návrat  
2 háčka
PříspěvekZaslal: 16.11.2017 , 14:30   Citovat  

Já bych se jetého nebál, ale záleží na tvých preferencích. 2WD také stačí, pokud nebydlíš či nejezdíš často tam kde by jsi 4WD využil. Mě nikdy 4WD nechybělo.

p.s.: kdyby bylo na mě, do CR-V bych dal ještě LPG, i přes jeho nevýhody, aby spadla cena provozu
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 16.11.2017 , 17:31   Citovat  

Mechanik z Honda servisu mě před plynem varoval. Dostávají zabrat sedla ventilů. Mám nájezd 15 - 20 tis ročně převážně po okreskách. Těch 8 litrů spotřeby snad zvládneme
   Návrat  
hopit je teď offline  hopit
4 háčka
PříspěvekZaslal: 16.11.2017 , 17:46   Citovat  

out73lander napsal:
Mechanik z Honda servisu mě před plynem varoval. Dostávají zabrat sedla ventilů. Mám nájezd 15 - 20 tis ročně převážně po okreskách. Těch 8 litrů spotřeby snad zvládneme

To bych neváhal s LPG ani vteřinu .
   Návrat  
Hellborn je teď offline  Hellborn
5 háček
PříspěvekZaslal: 16.11.2017 , 18:30   Citovat  

RIZ3K9 napsal:
Když se tu tak statečně hádáte o prostoru, má někdo možnost/zkušenost na porovnání s A8g?

Tam bych vzadu sedět nechtěl... Se stydím
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 16.11.2017 , 18:34   Citovat  

out73lander napsal:

To mám taky (s oběma autama cca 30tis./rok). Podle počítače žere Tourer 7l (poměr víc město a dálnice), přepočet jsem nedělal...
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 18.11.2017 , 14:05   Citovat  

out73lander napsal:
to cport: Teď nějak řeším volbu mezi novým Civic Tourerem nebo starším C-RV. Ceny jsou podobné u 4x4 vyšší. Obě jsou to rodinná auta.

Ja vim, jakou volbu resis. Presne na to se vztahoval muj komentar. Civic je prece jen porad vic ridicske auto nez CR-V.
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 18.11.2017 , 14:43   Citovat  

Aha tak jsi to myslel. No máš vlastně pravdu. Buď si ještě užít trochu zábavy za volantem nebo spíš prostor pro rodinu.
   Návrat  
Mio99 je teď offline  Mio99
PříspěvekZaslal: 19.11.2017 , 15:30   Citovat  

Zdravim Vas, som tu uplne 1x zvazujem kupu jazdeneho tourera 1,6 i-dtec rocnik 2014. Na co si dat pozor pri kupe ? Nejake zavady co sa behom roka prejavovali pri tomto motore ? Dakujem
   Návrat  
Punisher je teď offline  Punisher
PříspěvekZaslal: 19.11.2017 , 16:29   Citovat  

Mio99 napsal:
Zdravim Vas, som tu uplne 1x zvazujem kupu jazdeneho tourera 1,6 i-dtec rocnik 2014. Na co si dat pozor pri kupe ? Nejake zavady co sa behom roka prejavovali pri tomto motore ? Dakujem

Ahoj, já mám facelift (2015) 1.6ku a jsem maximálně spokojenej. Teď najeto cca 70 tisíc km a absolutně bez problémů. Motor je docela pružný, ale nemá smysl točit to nad 3500 otáček. Spotřeba cca 5,2 litru, ale jezdím tak 70 procent svižně dálnice. Olej se mění po 20 tis. km, ale preventivně to dělám po 15tis, nijak tomu neuškodíš. Dávám i aditiva a musím říct, že motor je fakt solidně odhlučněný a není moc slyšet, ani žádný velký vibrace, prostě pohoda. Jediné negativum co mám je teď v zimě - prostě trvá třeba 6-7 km, než se pořádně zahřeje a začne topit. Ale to je asi prkotina. Jinak zatím to vypadá po stránce spolehlivosti výborně. Ale je fakt, že lámat chleba se bude tak v nájezdu 150-200 tis. km. Teď asi moc negativních věcí nikdo nemá, pořád je to relativně nový motor. Rozhodně ti ho doporučuji Cool
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 5.12.2017 , 12:03   Citovat  

Od 1. 12. jsem majitelem Hondy Civic Tourer 1.8 i-vtec. Sehnal jsem nejspíš u nás poslední kousek v barvě White Orchid Pearl ve výbavě Elegance. Tímto Vám chci poděkovat za pomoc s výběrem nového vozu.
Až si ho trochu pojezdím pustím se do lehkých úprav. Už teď mi chybí prahové lišty,které kupodivu nejsou ve výbavě, dotyková multimedia nejlépe s Androidem a možná nějaké venkovní light spojlery. Ale to až během příštího roku. Budu Vám moc vděčný za zajímavé tipy jak vylepšit tuto parádní raketu.
   Návrat  
Teny85 je teď offline  Teny85
PříspěvekZaslal: 6.12.2017 , 8:30   Citovat  

out73lander napsal:
Od 1. 12. jsem majitelem Hondy Civic Tourer 1.8 i-vtec. Sehnal jsem nejspíš u nás poslední kousek v barvě White Orchid Pearl ve výbavě Elegance. Tímto Vám chci poděkovat za pomoc s výběrem nového vozu.
Až si ho trochu pojezdím pustím se do lehkých úprav. Už teď mi chybí prahové lišty,které kupodivu nejsou ve výbavě, dotyková multimedia nejlépe s Androidem a možná nějaké venkovní light spojlery. Ale to až během příštího roku. Budu Vám moc vděčný za zajímavé tipy jak vylepšit tuto parádní raketu.

Kupoval jsi nový kousek nebo lehce jetý? Já sháním (nebo spíše po novém roce začnu shánět) lehce jetý vůz, ale je to zde těžko k sehnání a co tak vidím import, jsou v cenách nových u nás Úsměv Potřeboval bych sehnat třeba do 370k, tak snad se mi to povede...
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 6.12.2017 , 8:37   Citovat  

Hellborn napsal:
To mám taky (s oběma autama cca 30tis./rok). Podle počítače žere Tourer 7l (poměr víc město a dálnice), přepočet jsem nedělal...

Tak už jsem jednu nádrž přepočítal na kalkulačce - počítač 7,4l/100km, kalkulačka 7,6l/100km. Čekal jsem to horší - u Suzuki mi počítač kecal o litr (i když tam mi bylo celkem jedno, jestli 4.7 nebo 5.7...). Velmi šťastný
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 6.12.2017 , 8:45   Citovat  

Teny85 napsal:
Kupoval jsi nový kousek nebo lehce jetý? Já sháním (nebo spíše po novém roce začnu shánět) lehce jetý vůz, ale je to zde těžko k sehnání a co tak vidím import, jsou v cenách nových u nás Úsměv Potřeboval bych sehnat třeba do 370k, tak snad se mi to povede...

Málo jeté v Německu kolem 400 tis pokud chceš aspoň Elegance. Lehce jetý český, 27 tis. přesně ve stejné výbavě a barvě mi před měsícem utekl. Cena 380. Tak jsem koupil nový. Záruka, jistota a radost z nového.
   Návrat  
Ex je teď offline  Ex
PříspěvekZaslal: 6.12.2017 , 17:28   Citovat  

Také uvažuji, že po novém roce začnu pokukovat po nějakém. Má někdo info jak dlouho se ještě budou vyrábět (bude třeba i nějaký další FL (když v 10G neni kombík)? Nový či lehce jetý? to mi hlava nebere Jaké jsou hlavní rozdíly v před-face a po Face (kromě prední masky) ? Dík.
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 6.12.2017 , 17:34   Citovat  

Ex napsal:
Také uvažuji, že po novém roce začnu pokukovat po nějakém. Má někdo info jak dlouho se ještě budou vyrábět (bude třeba i nějaký další FL (když v 10G neni kombík)? Nový či lehce jetý? to mi hlava nebere Jaké jsou hlavní rozdíly v před-face a po Face (kromě prední masky) ? Dík.

Je mi líto Civic v kombíku 9g se letos přestal vyrábět. Právě se doprodávají skladové zásoby. Proto jsou momentálně akční slevy a dají se u smlouvat u nižší. V roce 2015 přišel poslední face-lift. Změněná přední masky. Denní svícení ve světlometů. Nová 17" kola. Změny ve výbavě. Najdeš na netu.
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 7.12.2017 , 16:06   Citovat  

out73lander napsal:
Je mi líto Civic v kombíku 9g se letos přestal vyrábět. Právě se doprodávají skladové zásoby. Proto jsou momentálně akční slevy a dají se u smlouvat u nižší. V roce 2015 přišel poslední face-lift. Změněná přední masky. Denní svícení ve světlometů. Nová 17" kola. Změny ve výbavě. Najdeš na netu.

Jen bych chtěl zchladit optimismus ohledně ceny. Např. tudy odkaz je cena už po slevě, ale stejná jako z před cca. 3 let.. Podle slov prodejce není důvod podbízet se dalšími slevami, když se Tourery pořád prodávají...
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 7.12.2017 , 16:41   Citovat  

piskot napsal:
Jen bych chtěl zchladit optimismus ohledně ceny. Např. tudy odkaz je cena už po slevě, ale stejná jako z před cca. 3 let.. Podle slov prodejce není důvod podbízet se dalšími slevami, když se Tourery pořád prodávají...

Je fakt, že se dealer nijak nepodbízel ale domluvily jsme ještě další slevu.
U jiného dealera to samé. Pak jsem se jen rozhodl, kterou barvu vezmu. Cena před třemi lety byla 465 tis na model po fl? No já mám v ceníku, že moje auto začátkem roku 2017 něco přes 500. Možná je to u Šmuclera jinak.
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 7.12.2017 , 17:16   Citovat  

out73lander napsal:
U jiného dealera to samé. Pak jsem se jen rozhodl, kterou barvu vezmu. Cena před třemi lety byla 465 tis na model po fl? No já mám v ceníku, že moje auto začátkem roku 2017 něco přes 500. Možná je to u Šmuclera jinak.

Ano, dostali, ehm, koupili, jsme ho za 464 tisíc...
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 8.12.2017 , 12:22   Citovat  

out73lander napsal:

No dva roky zpatky to byly jine casy. V Pardubicich meli poFL Tourera 1,8i-vtec v eleganci a te zakladni cervene za 435 tKc, jinde bezne za 450. Pak se to holt vyhouplo vys. Nam to nevadi, aspon to tak nepada na cene Úsměv
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Civic 9G Tourer
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 77, 78, 79  Další 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina