Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[2]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
Autodíly CarDo - kryogenika
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Smart TV do 10.000,- Kč
Fórum: Volná diskuze
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď

Strana 1 z 1
TomTom1 je teď offline  TomTom1
1 háčko
PříspěvekZaslal: 2.1.2018 , 10:54   Citovat  

Chceme kupovat novou TV, oproti třeba mobilům jsem moc srovnávačů nenašel.
Je tu někdo kdo se v těch TV vyzná?

Chceme uhlopříčku 40 - 43 palců (budeme se dívat z cca 220-250cm), kvalitní obraz a slušný zvuk.
Dále operační systém, jaký? (např. Tizen jsem nikdy v životě neslyšel, je lepší android?)
No a měla by být do 10.000 Kč.

Použití bude půl na půl sledování klasika TV přes Netbox a sledování uložených i online filmů puštěných na notebooku (jak nejlépe propojit notebook k TV pro sledování online filmů puštěných v NTB na TV?)

Jaká je v této cenové kategorii nejlepší volba? Úsměv
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
rudy5 je teď offline  rudy5
2 háčka
PříspěvekZaslal: 3.1.2018 , 11:31   Citovat  

TomTom1 napsal:
Chceme kupovat novou TV, oproti třeba mobilům jsem moc srovnávačů nenašel.
Je tu někdo kdo se v těch TV vyzná?

Chceme uhlopříčku 40 - 43 palců (budeme se dívat z cca 220-250cm), kvalitní obraz a slušný zvuk.
Dále operační systém, jaký? (např. Tizen jsem nikdy v životě neslyšel, je lepší android?)
No a měla by být do 10.000 Kč.

Použití bude půl na půl sledování klasika TV přes Netbox a sledování uložených i online filmů puštěných na notebooku (jak nejlépe propojit notebook k TV pro sledování online filmů puštěných v NTB na TV?)

Jaká je v této cenové kategorii nejlepší volba? Úsměv

Notebok prelojis hdmi kablom domace kino mam prepijene optikou ,ja mam drahu telku samsung nasi lacnu LG a mne nechce nahravat na kluc ide iba na niektore typy a nasim ide na hocijky za 10tis zazrak nekupis ale ja uz by som do toho ani kopu prachov nedaval mozno uz aj vstavany tuner by bolo dobre mat
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
1 háčko
PříspěvekZaslal: 3.1.2018 , 11:56   Citovat  

Hdmi jsem právě používal, ideální by bylo to propojit bezdrátově (to jsem asi zapomněl napsat) přes bluetooth nebo wifi.
Právě, mě se do toho ani víc než kolem těch cca 10ti dávat nechce.
Jj, vím že některý i drahý můžou mít různý chybky, proto budu rád za zkušenosti a tipy na nejideálnejší stroj v téhle cenové hladině..
Díky ti za postřehy Úsměv
   Návrat  
Radek_KA7 je teď offline  Radek_KA7
2 háčka
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 3.1.2018 , 14:03   Citovat  

jde to bezdrátově, přes WIFI ale to neumí televize za 10K. možná za 15.... přes bluetooth se taky spojíš bezdrátově ale film si nespustíš protože bluetooth je pomalý a televize za 10K ho stejně mít nebude.
Kámoš teď taky shání TV takže vím o čem mluvím.... ideální je koupit Philipse nebo Sony 49" - je to nejlepší poměr cena\výkon.

jinak co se týče kvality přenosu signálu tak HDMI je nepřekonaný, bezdrát je poruchový.
   Návrat  
Vokys je teď offline  Vokys
2 háčka
PříspěvekZaslal: 3.1.2018 , 22:03   Citovat  

Film pres ntb jde bez dratu. Tv chytnes kabelem do site a NTB das na wifi, nasdilis slozku a v TV ji otevres a koukas.
Jen za cenu 10k nesezenes Tv co ma kvalitni obraz i zvuk a zda bude mit slusnej operacni system
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 3.1.2018 , 23:57   Citovat  

Vokys napsal:
Film pres ntb jde bez dratu. Tv chytnes kabelem do site a NTB das na wifi, nasdilis slozku a v TV ji otevres a koukas.

Super, dobrej způsob OK
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 4.1.2018 , 0:00   Citovat  

Zatím mám v hledáčku tyto:
tudy odkaz
tudy odkaz
   Návrat  
BunGee je teď offline  BunGee
2 háčka
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 6.1.2018 , 15:05   Citovat  

Nejlepší na přenos mezi NTB a TV je Google Chromcast, krabička za pár korun a můžeš streamovat i z mobilu...
   Návrat  
2 háčka
PříspěvekZaslal: 8.1.2018 , 14:35   Citovat  

z mobilu můžeš streamovat na každou smart tv co má wifi....
   Návrat  
2 háčka
PříspěvekZaslal: 8.1.2018 , 22:26   Citovat  

Z mobilu ano, z NTB už je to horší, teda pokud neumí třeba miracast
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 9.1.2018 , 10:05   Citovat  

Nikdo žádnej tip na TV?
Nemá někdo alespoň zkušenost s tím samsungem z odkazu? Zdá se v téhle ceně jako dobrá volba..
   Návrat  
2 háčka
PříspěvekZaslal: 9.1.2018 , 14:58   Citovat  

Mám trochu jinýho Samsunga a je v klidu. Ale spíš bych doporučil televizi od Panasonicu, kámoš mění televize co 2 roky, dřív zkoušel všelijaký značky, ale Panasonic mu přijde nejlepší/nejrychlejší.
   Návrat  
sakybuky je teď offline  sakybuky
PříspěvekZaslal: 9.1.2018 , 15:26   Citovat  

No ja už pomalu taky koukam co bych do budoucna pořidil.Řekl jsem si ,že novou budu řešit až ta stara umře.Mam starši lcd Philips.už bude mit pomalu 9 ket stáří a furt funguje.Velmi šťastný jen už ovladač nevydržel nápor dětí.Velmi šťastný Tak vybrat dobrou TV neni tak jednoduché jak by se zdálo.Neni to jen o kvalitě obrazu, ale řekl bych v tehle době hlavně o hardware a hlavně software.To pak když nefunguje tak jak ma tak by z toho někomu praskl č... Úsměv Když to budu brat podle sebe tak ja se osobně nejdřív chci rozhodnout od jakeho vyrobce a hlavně s jakym softwarem,protože to je podstatne.Každy vyrobce ma totiž jiny.Některe maji svoji os,Samsung ma Tizen,LG ma Webos,Panasonic ma Firefox.Sony a philips už ted jedou android.(a nekteri Linux) Každy system ma svoje pro a proti.Co se tyče obrazovky tak tam už je to jen o tom jak to dotyčny vyrobce dokaže odladit.Displey je stejně všechen od LG a ostatni to od něj kupují.Pak je taky nicmene duležita castka kterou človek do toho chce dát.Je to jak s autem.Podle penez kvalita muziky.Auto za 300tis - za 150t- za 50 tis atd.Co se tyče softu to je individualni vec komu co sedi.Panasonic jiste dobra koupe,ale je potreba se smirit s tim že os Firefox ma svoje meze.Stejne tak LG s Webos a Samsung Tizen.Kdežto Android (Sony ,Philips) je stejne jako u mobilu vice adatptabilni k aplikacim.
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 9.1.2018 , 15:40   Citovat  

Vice aplikaci muže byt vice zabavy,Stejne tak i ale starosti pri blbem vyberu.Hlavnim tahakem Androidu je jiste aplikace KODI.Tu ma jen Android.A když už clovek chce modernismart tak podobna aplikace je v celku pro nekoho velkym tahakem.Ale... Treba takovy Philips ma bych rekl diky androidu velke problemy s odladenim systemu.TV se casto sekaji a maji bugy.Coz muze byt skoda protože jinak jsou TV Philips dobre TV.Ale osobne bych nechtelk televizy ktera bude mit zaseky nebo pomale reakce, kdy budu cekat nez nabehne nasledujici program apod.To leze na nervi.Musi to proste svižne kmitat Úsměv Jinak dalsi rozdily co jsem postrehl co se tyče třeba ovladače.Všichni krome Samsungu klasicky tvar což zamrzí.(kromě Phiplips ktery mívá klávesnici na ovladači z druhe strany,plus nebo minus?) Samsung ma pekny ovladač s pár tlacitky a je dobře tvarovany do ruky.To je u Samsungu jiste plus.No když to tak zhrnu tak Když bych hledat TV do 10tis tak bych radsi volil bud TV s vlastním OS(tedy OS pred temi novym OS Tudíž myslim ,že jistější stabilita systemu) a nebo Samsung s Tyzen kde teda jsou jen ty zakladni aplikace Netfilix Youtube.. ,ale system pujde dobře a ma pekné pohodlne ovladaní.Nebo Panaconic Kde je jen trochu jine prostředí Firefoxu.Když budu chtít neco lepsiho vytahnu cc 15-20tis a pujdu do Sony s androidem.A budu si hrát.Velmi šťastný Doufám ,že ti to nejak pomohlo Úsměv papa
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 9.1.2018 , 18:30   Citovat  

sakybuky napsal:

Určitě, díky za výborný postřehy OK

Kodi neznám, ale kouknu k čemu je dobrá..

Souhlas, není to vůbec jednoduchý jak by se mohlo zdát..
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 12.1.2018 , 13:00   Citovat  

Výběr značek jsem už omezil na Samsung (přijde mi, že má nejlíp odladěnej systém Tyzen a taky dobrý dálkový ovladače)
a na Phillips (příp. Sony) kvůli Androidu.
Jen otázka, jestli Kodi za to vůbec stojí a jaký má využití..ostatní aplikace mě asi moc nezájímají u Androidu.
Cenou tak kolem 13.000,-
   Návrat  
Philips CZ je teď offline  Philips CZ
PříspěvekZaslal: 12.1.2018 , 20:43   Citovat  

S Android TV je nejlevnější 6412 za cca 13.000,- tudy odkaz

Kodi je super, umožňuje přehrát téměř všechna videa včetně titulků i naladit např. zahraniční kanály. A má i Wi-Fi pro propojení např. s mobilem, notebookem.
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 12.1.2018 , 21:22   Citovat  

Díky, na ten phillips se mrknu.
V podstatě mám momentálně dva favority:
buď Philips 43PUS6162/12 (případně 43PUS6262/12, kde je navíc nejspíš asi jen ambilight, což nevím jestli úplně využiju)
a nebo Samsung UE43MU6172.
Víc se mi líbí ten phillips, lepší funkce atd. jediný co mě trochu zrazuje (podle zkušeností v recenzích a už mi to tady výš radil i sakybuky) je zasekávání systému a bugy díky Androidu.
Takže volím v podstatě mezi pro mě lepším phillipsem vs. stabilnějším a asi bezproblémovějším samsungem..
   Návrat  
RIZ3K9 je teď offline  RIZ3K9
4 háčka
PříspěvekZaslal: 12.1.2018 , 21:43   Citovat  

Philips CZ napsal:
S Android TV je nejlevnější 6412 za cca 13.000,- tudy odkaz

Kodi je super, umožňuje přehrát téměř všechna videa včetně titulků i naladit např. zahraniční kanály. A má i Wi-Fi pro propojení např. s mobilem, notebookem.

Uživatel s nickem Philips CZ založený 12.1.2018 s jedním příspěvkem vloženým 12.1.2018 , doporučuje televizi Philips ve vlákně o televizich HaHaaa

Kolik máte Hond pane kolego a jak moc velký Hondař jste? Je to tam. přátele
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 14.1.2018 , 23:48   Citovat  

Tak pan Philips je dobra vlozenka reklamy
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 15.1.2018 , 13:53   Citovat  

RIZ3K9 napsal:
Uživatel s nickem Philips CZ založený 12.1.2018 s jedním příspěvkem vloženým 12.1.2018 , doporučuje televizi Philips ve vlákně o televizich HaHaaa

Kolik máte Hond pane kolego a jak moc velký Hondař jste? Je to tam. přátele

Tak to je snad jasný, že když jsem z Philipsu, tak budu informovat o Philipsu Úsměv Navíc to není žádný tlačení, TomTom1 se o Philipsu zmínil sám, já jsem jenom poslal link na televizi podle jeho kritérií a řekl, k čemu je Kodi, které nemá s Philipsem nic společného.

Hondu mám jenom jednu, skůtr PCX 125, ale to podle mě není důležité, jak jste sám napsal, jsme ve vlákně o televizích.

Podle mě je to užitečné, když člověk dostane na diskuzním fóru odpověď přímo od zdroje. Nebo se pletu?

Jirka
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 15.1.2018 , 15:48   Citovat  

TomTom1 napsal:
Díky, na ten phillips se mrknu.
V podstatě mám momentálně dva favority:
buď Philips 43PUS6162/12 (případně 43PUS6262/12, kde je navíc nejspíš asi jen ambilight, což nevím jestli úplně využiju)
a nebo Samsung UE43MU6172.
Víc se mi líbí ten phillips, lepší funkce atd. jediný co mě trochu zrazuje (podle zkušeností v recenzích a už mi to tady výš radil i sakybuky) je zasekávání systému a bugy díky Androidu.
Takže volím v podstatě mezi pro mě lepším phillipsem vs. stabilnějším a asi bezproblémovějším samsungem..

Pokud už Philips, tak určitě doporučím 6262. Za 1000 Kč tak dostanete Ambilight, který si v recenzcích a na fórech chválí hodně chválí si jej hodně.

Co se týká operačního systému, tak to Sakybuky popsal v podstatě správně. Tady jenom můžu doporučit jít do obchodu a obě televize vyzkoušet, který systém svojí logičností a rychlostí vyhovuje nejvíce.

Nicméně v první řadě by to měl být obraz, který bude rozhodovat o nákupu, aplikace a jiné vychytávky by měly být vedlejší.

Jirka
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 15.1.2018 , 18:06   Citovat  

Nevadí, že jsi z Philipsu, užitečná je každá reakce OK
Koukal jsem na nějaký videa a ambilight nevypadá špatně..
   Návrat  
83427 je teď offline  83427
4 háčka
PříspěvekZaslal: 17.1.2018 , 18:26   Citovat  

taky doporučuju philips s ambilightem a uhd rozlisenim. stoji sice asi 12 ale ty prachy navíc za to stojej. doporucil jsem svy mame takze s tou telkou mam i prakticky zkusenosti a je to petelice. mama si ji taky nemůže vynachválit. naopak Samsung muzu ze svy zkusenosti jedine nedoporucit. mam samsunga 5 let a za tu dobu ze smart tv funkci nefunguje skoro nic. aplikace skoro zadny ve storu, youtube prestal fungovat, ovladani taky není nic moc... uz bych si znova samsunga nekoupil.

tudy odkaz
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 17.1.2018 , 19:51   Citovat  

83427 napsal:
taky doporučuju philips s ambilightem a uhd rozlisenim. stoji sice asi 12 ale ty prachy navíc za to stojej. doporucil jsem svy mame takze s tou telkou mam i prakticky zkusenosti a je to petelice. mama si ji taky nemůže vynachválit. naopak Samsung muzu ze svy zkusenosti jedine nedoporucit. mam samsunga 5 let a za tu dobu ze smart tv funkci nefunguje skoro nic. aplikace skoro zadny ve storu, youtube prestal fungovat, ovladani taky není nic moc... uz bych si znova samsunga nekoupil.

tudy odkaz

Těch deset není limit, byl to jen nástřel. Příští týden chci jít TV kupovat, jestli se k tomu dostanu a zatím vyhrává právě Philips s ambilightem s koncovkou 6262, takže rád čtu, že máš dobrou zkušenost.
Nic jako zasekávání systému, nutný restartování nebo vypínání TV se z tvé zkušenosti nekoná?
   Návrat  
Dadyn je teď offline  Dadyn
PříspěvekZaslal: 18.1.2018 , 12:02   Citovat  

S tím philipsem bych byl opatrný. Jsou pomalé a někdy se zaseknou. Mam Philips 4 roky 42PFL6008K a někdy mam chut ho vyhodit. Sice mají aktualizace, ale když nějaký problém vyřeší, další se objeví. Po poslední aktualizaci nejde třeba QWERTY klávesnice. A nejsem jediný kdo má s Philipsem problém. Ta pomalost je někdy šílená. Zapínani 30s. přepínaní 5s. Listovat v Menu to samé. A přepínaní v Smart TV je na hodně hodně dlouho. Samovolné vypínaní nebo naopak nemožnost zapnout je běžné.(musí se vytáhnout ze zásuvky),reklamace se neuznávají. Pořád dokola aktualizujte SW, reinstalujte SW. blablabla. to snad ne
A ted něco pozitivního: obraz a zvuk za mě vynikající, Ambilight super věc co tu TV zachraňuje. Manželka je z ambilightu nadšena. V úplné tmě mívala na jaké koliv jiné TV problém. Po třeba hodině ji to tahlo oči. Muselo se rozsvítit světýlko, lampička nebo prostě něco aby nebyla úplna tma. S ambilightem nemá problém. je to dobrý A ten zážitek s filmů je s Ambilightem prostě lepší.
Co se tyče přehrávaní filmu, zkoušel jsem různé varianty:
1: pomoci HDMI + notas. Funguje dobře, ale nemám ovladač na notas a pořád měnit rozlišení po připojení(nepohodlné)
2: sdílení souborů přes WIFI. Funguje, ale přímo TV-notas to nešlo, musel jsem vytvořit virtuální server a tam to sdílet. Načítaní souboru bylo na dlouho a nepřehrávalo to titulky a pokud bylo více zvukových stop nešlo si vybrat. Full HD filmy se sekaly.
3: Nejlepší varianta je pro mě přehrávat z USB pomoci Flashky. Přehrává s přehledem Full HD filmy, externí titulky, vice audio stop. Formátů zvládá taky dost.(jenom jeden formát zvuku u MKV je problematický)

Tak nějak moje zkušenost. Jestli chceš Philips tak si ho nech rozbalit a pořádně vyzkoušej jestli není zasekávací.
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 23.1.2018 , 23:13   Citovat  

Tak to oživím.Byl jsem navštívit obchod a pokouknout a porovnat.Takže mám nové info.Takže za mě vymazavam tv s androidem.Sekaji se a obraz fakt nestíhá.Hlavne je to videt pri akcnejsích scénách.Pokud s androidem tak clovek musí hodne hrábnout do kapsy ,aby koupil tv kde už si s tim výrobce trochu více pohrál.(prirovnal bych to taktice prodavani mobilu s androidem.)No a to uz se bavime o cenovce pres 25tis.A tolik do blbe tv davat nebudu Velmi šťastný .Kde to slape pekne jsou LG a samsung.Samozrejdme kazda znacka umí vyrobit spatny kus takze je treba taky vybírat.Osobne se asi spis priklonim k tomu LG.Pekny obraz ,system jede rychle a oproti samsungu jsou levnejsí i s tim ze mozna je i neco navíc.,treba bluuu k tomu.Úsměv
   Návrat  
2 háčka
PříspěvekZaslal: 25.1.2018 , 8:09   Citovat  

sakybuky napsal:
Tak to oživím.Byl jsem navštívit obchod a pokouknout a porovnat.Takže mám nové info.Takže za mě vymazavam tv s androidem.Sekaji se a obraz fakt nestíhá.Hlavne je to videt pri akcnejsích scénách.Pokud s androidem tak clovek musí hodne hrábnout do kapsy ,aby koupil tv kde už si s tim výrobce trochu více pohrál.(prirovnal bych to taktice prodavani mobilu s androidem.)No a to uz se bavime o cenovce pres 25tis.A tolik do blbe tv davat nebudu Velmi šťastný .Kde to slape pekne jsou LG a samsung.Samozrejdme kazda znacka umí vyrobit spatny kus takze je treba taky vybírat.Osobne se asi spis priklonim k tomu LG.Pekny obraz ,system jede rychle a oproti samsungu jsou levnejsí i s tim ze mozna je i neco navíc.,treba bluuu k tomu.Úsměv

nechápu proč by se měl sekat obraz kvůli tomu že to má android, mám philips s androidem 4K za 11tisíc a všechno šlape naprosto vklidu, neseká se ani obraz ani zvuk ani android prostě nic... android používám k přehrání hudby, sledování youtube nebo internetové TV a ještě tam mám widget na počasí a tím to končí.

mám Philips 49PUS6101\12, mám jí rok a co teda nechápu že dneska stojí víc než když jsem jí kupoval Tak to koukám!
   Návrat  
83427 je teď offline  83427
4 háčka
PříspěvekZaslal: 25.1.2018 , 16:25   Citovat  

taky jsem žádný zpoždění nebo zasekávání na tom philipsu nezaznamenal. Ani muj starej Samsung se neseká (ten teda na androidu nejede). Naopak ten philips s androidem je svižnější než muj 6 let starej Samsung co na androidu nejede.

Výhodou je, že pokud máš telku s androidem, můžeš tam doinstalovat Kodi a tam si nahrát celou knihovnu filmů co máš někde na NASu a nemusíš pak trotlovat s fleškou. Navíc při listování mezi filmama máš náhledy na cover a popis filmu v češtině. Navíc i Kodi pěkně vypadá a dá se i dost přizpůsobit. Jen to chce svižnou síť a ne nějakou smrdutou Wi-Fi co kolísá a tak, pak se to samozřejmě při přehrávání filmů v lepší kvalitě bude zasekávat.
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 28.1.2018 , 21:40   Citovat  

Tak to je muj nazor.Nikomu ho nevnucuju.Je to muj postreh co jsem videl ve srovnaní.U androidu mi prisel ze obraz se v rychlejsich pasáží trochu opozduje.(je treba se do toho více zahledet aby si toho clovek vsiml.)U tech drazsich s androidem uz to bylo o poznání mnohem lepší.Je to taky vec vkusu kazdeho.To je jak s muzikou.Nekomu zvuk vyhovuje a druhej rekne ze zvuk je nekvalitni protoze ma v tom vetsí cítení.Mimochodem jsem nakonec koupil LG.obraz je peknej.Neni to top ,ale v te relaci ceny super.System cvrka jak dábel.Takze u me spokojenost.
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Smart TV do 10.000,- Kč
Fórum: Volná diskuze
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina