Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[2]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
Autodíly CarDo - kryogenika
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Vše o Honda FR-V
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další 
Zaslat odpověď

Strana 5 z 8
Stepa je teď offline  Stepa
4 háčka
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 25.12.2017 , 23:21   Citovat  

Odpovedel sis sam...pokud se to nepodchyti vcas, tzn. nezacne osetrovat, protoze to automobilka tezce pokakala, tak to je na vyvareni.
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Jirry je teď offline  Jirry
PříspěvekZaslal: 13.1.2018 , 2:11   Citovat  

Zdravím lidi, zatím jsem žádnou Hondu neměl, jelikož potřebuju rodinné auto, tak pokukuju po FR-V. Chci se zeptat, jak je na tom Honda FR-V s cenou náhradních dílů? Myslíte, že ta 1,7iVtec bude bída? Bude se jezdit převážně město a kratší trasy do cca 30km zkrátka okolo komína. Dálnice tak 1-2x do roka..nepotřebuju v tom závodit, na to mám e46. Na takové použití by mohla stačit 1,7i ne? Dále mě zajímá jak je na tom se spolehlivostí tento případně i jiné benzínové motory. Berou olej? Díky. Úsměv
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
renda4 je teď offline  renda4
1 háčko
PříspěvekZaslal: 13.1.2018 , 10:48   Citovat  

1,7 je dobrý motor a na to co popisuješ ideální a ND bych neřešil nebudeš jich tolik potřebovat než kdyby sis koupil třeba Espace a nebo použiješ vrakoviště...
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 13.1.2018 , 16:32   Citovat  

1.7 je v tomhle autě docela líná...FR-V je velké, těžké a nemá moc dobrý koeficient odporu vzduchu. Nejdřív si to určitě projeď. Pokud bych chtěl benzín, tak 1.8, nebo 2.0
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 14.1.2018 , 13:22   Citovat  

Děkuji za odpoved. Jak rikam, auto nemam na zavodeni a bude v nem nejvice jezdit manzelka s ditetem. Ikdyz ta 6 by se asi hodila. Jak dopadla v bezpecnosti? Zvazuju prave Fr-V a Toyotu Corollu Verso. Co myslite v poravnani techto dvou aut, ktere byste doporucili spis?
   Návrat  
JardaBar je teď offline  JardaBar
2 háčka
PříspěvekZaslal: 14.1.2018 , 13:54   Citovat  

Toyota Corolla Verso je myslím lepší volba, FR-V neskutečně rezne. A pokud FR-V pak jedině s 2.0. (jenže verze s 2.0 stárnou a je problém je sehnat v dobrém stavu)

edit: Bezpečnost:
FR-V (2005) 4****/3*** tudy odkaz
Corolla Verso (2004) 5*****/4**** tudy odkaz
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 14.1.2018 , 14:16   Citovat  

Verso je vevnitr dost hnusny...reznout bude natuty mene. Antikorozni ochrana je u FR-V dost tragedie. Porovnat muzu jenom diesely v techto dvou autech.

Pokud se rozhodnes pro FR-V, tak nejdulezitejsi je sehnat co nejmladsi a nejzachovalejsi kousek a dukladne osetrit cely spodek, prahy, lemy a vsechny dvere je to dobrý
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 14.1.2018 , 15:40   Citovat  

Diky chlapi, budu teda asi vybirat Toyotu..Úsměv
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 14.1.2018 , 20:26   Citovat  

Jeste dotaz, jak je na tom se rzi Stream pripadne Accord?Úsměv
   Návrat  
marab je teď offline  marab
3 háčka
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 16.1.2018 , 9:55   Citovat  

Jirry napsal:

Stream je na tom s korozí jako ostatní Hondy z té doby...trpí na zadní lemy, ale podstatně později, než FR-V. U Streama mám jeden zadní lem s bublinkami a druhý je už letos na vyvařeni, otvírá se v pertlu, tzn. že rezne jakoby zevnitř. Ale bavíme se o r.v. 2002 ježdeném´ celoročně a “bohužel” parkovaném v teplé garáži. Sehnat FR-V s původními a zdravými lemy je takřka nemožné a skoro ani nezáleží na roku výroby jako spíš na tom, kde a jak to auto jezdilo.
FR-Véčku rozhodně sluší nafta, protože to auto je dost těžký a působí i hodně těžkopádně. Každopádně je to auto skoro aź nepochopitelně prostorné a pokaždé, když v něm jedu, tak mám pocit, že jedu s velkou dodávkou Úsměv Naftu ale rozhdně nebrat do města a na popojíždění kolem komína, tam bych volil určitě K20. Mám jí ve Streamu a nemůžu si stěžovat OK
   Návrat  
Hellborn je teď offline  Hellborn
5 háček
PříspěvekZaslal: 16.1.2018 , 10:17   Citovat  

Jirry napsal:

Já jsem u Accorda 2003 našel v r. 2016 na zadním lemu (ne na boku auta, ale na té hraně "zespodu") puchýřek cca 2-3mm, jinak v pohodě... Ale viděl jsem i dost Accordů orezlých... Těžko říct jestli po parkovacích apod. ťukancích nebo majitel dlabal na údržbu... Dokud holt budou auta z plechu,tak tam rez více či méně bude...
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 16.1.2018 , 18:32   Citovat  

marab napsal:
Stream je na tom s korozí jako ostatní Hondy z té doby...trpí na zadní lemy, ale podstatně později, než FR-V. U Streama mám jeden zadní lem s bublinkami a druhý je už letos na vyvařeni, otvírá se v pertlu, tzn. že rezne jakoby zevnitř. Ale bavíme se o r.v. 2002 ježdeném´ celoročně a “bohužel” parkovaném v teplé garáži. Sehnat FR-V s původními a zdravými lemy je takřka nemožné a skoro ani nezáleží na roku výroby jako spíš na tom, kde a jak to auto jezdilo.
FR-Véčku rozhodně sluší nafta, protože to auto je dost těžký a působí i hodně těžkopádně. Každopádně je to auto skoro aź nepochopitelně prostorné a pokaždé, když v něm jedu, tak mám pocit, že jedu s velkou dodávkou Úsměv Naftu ale rozhdně nebrat do města a na popojíždění kolem komína, tam bych volil určitě K20. Mám jí ve Streamu a nemůžu si stěžovat OK

Kontrolní otázka , o kolik je FR-V těžší než Stream ?
   Návrat  
tommmmm je teď offline  tommmmm
PříspěvekZaslal: 16.1.2018 , 21:48   Citovat  

Fr-v s 1.8 1494kg
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 16.1.2018 , 22:08   Citovat  

Stream 2.0 kolem 1450kg...

EDIT: Pardon, přehlédl jsem EU vlaječku - EU verze 1475-1510...
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 16.1.2018 , 23:04   Citovat  

Diky chlapi. Naftu urcite nechci, najezd bude tak 5tis km rocne, hlavne okolo komina. Navic mam ted v nafte e46, necham si ho jako druhe auto, super svezeni, ale jako rodinne, je to male. Nejradsi bych vzal Accorda v combi, ale je jich docela nedostatek v dobrem stavu. Do SRN nemam cas. Navic zena chce za kazdou cenu MPV, taky s tim bude vetsinou jezdit ona, takze to vypada, ze pujdu do Mazdy 5. Udajne oproti 6 tak nereznou, jen si dat pozor na lemy, po sklopeni 6+7 sedaku ma vetsi zavazadlovy prostor nez FRV i Verso a navic se mne daleko vic libi nez Verso. Bezpecnost taky 5*. Ted mam v blizkosti 2.0i udajne poctivych 110tis km s garanci do smlouvy za dobrou cenu. Tak snad budu spokojen. Je to muj prvni Japonec..
   Návrat  
2bep je teď offline  2bep
4 háčka
PříspěvekZaslal: 16.1.2018 , 23:32   Citovat  

Srovnání FR-V 2,0 vs. Stream 2,0 -> tudy odkaz

Porovnání FR-V, Stream, Verso a Mazda 5 -> tudy odkaz

Třeba Ti to pomůže Úsměv Za mě má Mazda obrovskou výhodu v zadních šoupačkách.
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 17.1.2018 , 0:13   Citovat  

Tak to mě fakt překvapuje, tipoval bych větší rozdíl podle toho, jak se ta auta chovají. Koukám ale do TP a skutečně tam mám u Stream 1500 Tak to koukám! a FR-V 1643
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 17.1.2018 , 8:46   Citovat  

2bep napsal:
Za mě má Mazda obrovskou výhodu v zadních šoupačkách.

Jo, ale rezatá asi už v výroby (rez mi potvrdil pan Kühnel) a řazení horší jak jedničková Oktávka (to mi zas tvrdil King), ale protože se mi 5 líbí, tak jsem jich pár okoukl a zkusil (to bylo cca v r. 2009).
   Návrat  
2bep je teď offline  2bep
4 háčka
PříspěvekZaslal: 17.1.2018 , 9:01   Citovat  

No já měl na mysli spíš poslední generace (2010-2017) a konkrétně s 2,0i (110kW). Ale rez jsem u ní zrovna nějak nezkoumal. Jen mám obecné povědomí, že Mazdy ze současného desetiletí jsou na tom co se rzi týče výrazně lépe jak ty z minulého desetiletí.
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 17.1.2018 , 9:05   Citovat  

No já vycházím i z předpokladu, že pokud kouká po FR-V (výroba zaříznuta 2009), tak na o moc novější nebudou love... Se stydím Ale můžu se plést. Úsměv
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 17.1.2018 , 9:11   Citovat  

Rok výroby stejný jako FRV, okolo toho roku 2006-2008. Takže Mazdy 5 dle Vás reznou ještě více než FRV?Úsměv) to je v pr*eli toto. Nicméně uvidím na živo jak to vypada. Četl jsem, že ty pětky reznou míň než šestky..
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 17.1.2018 , 9:16   Citovat  

Info o rzi mám od zkušeného servisáka, ke kterému jsem tenkrát jezdil (z Prahy k České Lípě, což by o jeho kvalitách mohlo taky napovědět) a fakt to na podvozku a dveřích bylo, navíc jsem už zhýčkaný hondí manuální převodovkou, která je fakt špička... V té M5 bych ženu řadit asi nenechal, fakt to bylo horší než naše Ochcávka 1.6 (55kw, předfacelift) z asi r. 1999... Smutný
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 17.1.2018 , 9:28   Citovat  

Hmm..půjdu se v tom projet. Se rzí si asi nevyberu, reznou pravděpodobně všechny, bude záležet na konkrétním stavu daného vozidla. Proporčně mně vyhovuje nejvíce pětka, kdyby byl k dispozici Stream, tak bych se nezlobil, ale ty jsou nedostatkové zboží. Reznou "jen" lemy a podvozek nebo rezne i kastle?
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 17.1.2018 , 9:43   Citovat  

Jirry napsal:
Hmm..půjdu se v tom projet. Se rzí si asi nevyberu, reznou pravděpodobně všechny, bude záležet na konkrétním stavu daného vozidla. Proporčně mně vyhovuje nejvíce pětka, kdyby byl k dispozici Stream, tak bych se nezlobil, ale ty jsou nedostatkové zboží. Reznou "jen" lemy a podvozek nebo rezne i kastle?

Z mé osobní zkušenosti reznou jen ty lemy a držák rezervy, což je nepodstatný kus drátu pod autem Úsměv
   Návrat  
JardaBar je teď offline  JardaBar
2 háčka
PříspěvekZaslal: 17.1.2018 , 9:44   Citovat  

Co se tu člověk nedočte Velmi šťastný .

Mazda 5 má jedno jediné bolavé místo co se koroze týká a tím je konzole v zadním nárazníku. Rez je skoro u všech kusů v místě mezi zadním čelem a konzolí (v místě spoje). Jinak je na tom s korozí podobně jako Accord, Civic. (můj názor) Vrstva laku podobná, dutiny bez vosku apod.. Výhodu oproti H má M5 třeba v tom, že přední brýle jsou celé z plastu (to má dnes u Hondy až Civic 10G), páté dveře jsou také celé plastové (komplet), takže také nezreznou.
Lak/ošetření auta proti korozi je podobné Civicu či Accordu, třeba vystříkat dutiny a natřít podvozek/lemy. (včas, u již orezlého to nemá smysl)

Špatné řazení co se tu popisovalo je nesmysl, jel jsem s několika kusy a řadí všechny výborně. Vzhledem k tomu, že jsem s Kingem najezdil nespočet km a vím jak se on chová ke spojce a převodovce, problém zcela jistě nebyl v autě.

Mazda 5 trpí více co se podvozku týká. (tyčky stabilizátorů, uložení tlumičů, uložení zadní nápravy).

Z toho co tu Jirry píše bych doporučil Accord, Toyotu Corollu Verso, Mazdu 5. FR-V rezne hodně, speciálně zadní lemy mají z výroby nikoli lak, ale jen takový poprašek.

Jirry: Každý Japonec obecně podléhá korozi více než EU auta ve stejné cenové relaci. Musíš zvážit sám, co je pro tebe prioritou. Žádné auto nebude stoprocentní. Ale Accord, Corolla Verso jsou dobrá auta. Nevím kolik měří Verso přesně, ale vypadá ze všech uchazečů jako nejkompaktnější, to by bylo pro ženu asi výhodou (pro parkování).
   Návrat  
Rom. je teď offline  Rom.
Partner H-C
PříspěvekZaslal: 17.1.2018 , 10:01   Citovat  

žádné auto není "na věčné časy"
můžeš rok shánět téměř dokonalou ojetinu ... a za týden ti třeba někdo nedá přednost ...
pokud má auto sloužit na denní ježdění a né jako veteránská investice na dalších 30 let, tak bych to tolik neřešil Úsměv
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 17.1.2018 , 10:47   Citovat  

Moc diky za info. Corola byla taky puvodne jako první v hledácku. Ale po zjištění, jaký má "veliký" kufr oproti tomu jaké je to heblo, tak by byl už rozumnější kombík. Nova Verso už má zavazedelník větší. Kupuju auto právě tomu kufru a také kvůli vyššímu posedu, kvůli manipulaci s dětskou sedačkou, navíc se manželce takové auto lépe řídí, takže ta zase chce radeji MPV..

Nicmene pojedu se mrknout na tu Mazdu 5 a uvidim podle stavu. S tou rzi jsem prave taky nekde cetl, ze to neni takova hruza jako napr Mazda 6 a je to na stejne urovni jako Honda, takze si clovek nevybere. Na tu Corollu jsem se docetl, ze 1,8 mely do roku 2005 skrytou vadu motoru, které pak zacaly extreme zrat olej. A 2l nejsou tak lehce sehnatelne.
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 17.1.2018 , 11:49   Citovat  

Nedávej moc na rady a zajdi si vyzkoušet tu 1,7 FR-V a uvidíš ... zas tak lenivé to není , ta Mazda se mě zdála dost hlučná a ta sklopená sedačka mezi předními sedadly je perfektní na ní přebalíš i mimino ...
   Návrat  
Daver je teď offline  Daver
Administrátor
PříspěvekZaslal: 17.1.2018 , 22:24   Citovat  

Především kdo je zvyklý mít při ruce batoh nebo něco, tak je prostřední sedačka perfektní a nezatěžuje sedačku spolujezdce. Když se stěhuju z FR-V do jiných aut v létě, netuším kam ty věci mám dávat Velmi šťastný
   Návrat  
gizmi je teď offline  gizmi
4 háčka
PříspěvekZaslal: 18.1.2018 , 16:03   Citovat  

Za mě je FRV nejlepší auto pro rodinu s miminkem, co může být. Ta prostřední sedačka je prostě super, za jízdy si člověk může mimčo hlídat a nemusí se otáčet kvůli každé kravině. S tou korozí bych to neviděl tak zlé, je to jen o chování majitele a dobrém nákupu. Chce to hned odstrojit plasty, ošetřit, zakonzervovat a pak jsou nesmrtelné. Jediné nevýhody: 1. i s K20 to prostě nejede (je to těžký) a 2. malej kufr (na kočárek teda rozhodně). Já to řešil sklopenou sedačkou vzadu, ale mít další děcko, tak už to nedáme. Jinak s FRV jen pěkné vzpomínky a kdo plánuje rodinu, tak jasná volba je to dobrý
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Vše o Honda FR-V
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina