Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
Autodíly CarDo - kryogenika
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Vše o Civic 7g
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 82, 83, 84 ... 90, 91, 92  Další 
Zaslat odpověď

Strana 83 z 92
Stepa je teď offline  Stepa
4 háčka
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 3.2.2018 , 12:56   Citovat  

Je uz Civica nemam a do FRV leju Vervu. Benzina aditivuje VIFem, tak tam k tomu jeste obcas trochu pridam.

Zapomen na to, ze kdyz se parafin srazi, ze to pri 5ti stupnich nad nulou povoli a roztaje...
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Stilg je teď offline  Stilg
1 háčko
PříspěvekZaslal: 3.2.2018 , 15:31   Citovat  

Tak on palivak na ropakovi se ma menit ob vymenu oleje, ze? tj po cca 30K ... mozna je ten interval delsi, ale ten filtr stoji nula nula nic (143kc) ... ja to mam v planu na jare.

Takze tankuju normalni naftu z Tank ONO... a na zimu (zimu, ne -2) additivum proti zamrzani.

Ono, ten ISUZU motor snese dost.

Ale samozrejme, lit "lepsi" naftu, urcite nemuze uskodit.
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
lajna je teď offline  lajna
PříspěvekZaslal: 5.2.2018 , 18:56   Citovat  

Ahoj.

Mám taký problém, že teplota vody mi nestúpne moc nad dolnú hranicu risky.
Ešte koncom leta mi zas kúrilo ako besné aj pri teplote 17 stupňov.
Čo to môže robiť?
Kamarát mi poradil, že by to mohlo byť čidlo termostatu/termostat.
Riešil to už niekto z vás?
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 5.2.2018 , 20:00   Citovat  

Duvodu muze byt vic.
Zaklad je udelat nejakou diagnostiku (ted nemyslim vycitani chyb) a zjistit co se deje at se da odvodit co dal.

Prvni je treba zjistit, zda se ti ohreje voda v chladicim okruhu, a jenom netopis... nebo zda je rpoblem v otm ze voda nedosahne nejake vyssi teploty.

Takze proste projed auto, a pak omakej opatrne hadice co jdou do / z chladice. Co vrchni hadice co jde do radiatoru? je rozpalena (horka tak, ze v ni proudi 90-95 C voda)
/

Pokud je jenom vlazna a i auto topi malo, muze to byt vadny termostat, ktery je zasekly otevreny a voda se nechce ohrat...

Pokud je voda horka, a presto budik ukazuje ze neni (tady uz by se hodila OBD2 diagnostika a vycist si jakou teplotu chladici kapaliny ukazuje ridici jednotka), bude vadny senzor (nebo treba jen zoxudovane kontakty na nem)... ale to nevysvetluje proc netopis...
Muze byt zaneseny / zavdusneny topni element v kabine...

Ale prvne bych zjistil, zda voda v okruju je horka.
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 5.2.2018 , 20:24   Citovat  

Zanesený radiátor v kabině nezpůsobí, že se nezvedne ručička na budíkách...

Začni s tím jak píše Stilg...osahej hadice a zjisti, jestli funguje termostat.
   Návrat  
BunGee je teď offline  BunGee
2 háčka
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 5.2.2018 , 23:48   Citovat  

Ono se té ručičce stejně nahoru moc nechce. Já ji mám tak ve třetině stupnice, ale voda je ohřátá akorát(cca 84 stupňů celsia). Nejlepší je Bluetooth diagnostika a přes smartphone zjistit teplotu vody(používám aplikaci Torque). Jenom mě štve, že neumí přečíst teplotu oleje
   Návrat  
Becky je teď offline  Becky
4 háčka
PříspěvekZaslal: 6.2.2018 , 8:40   Citovat  

BunGee napsal:
Ono se té ručičce stejně nahoru moc nechce. Já ji mám tak ve třetině stupnice, ale voda je ohřátá akorát(cca 84 stupňů celsia). Nejlepší je Bluetooth diagnostika a přes smartphone zjistit teplotu vody(používám aplikaci Torque). Jenom mě štve, že neumí přečíst teplotu oleje

přečíst jí neumí protože nemá čidlo, taky jsem tuto aplikaci zkoušel, na základní diagnostiku paráda
   Návrat  
2 háčka
PříspěvekZaslal: 7.2.2018 , 19:33   Citovat  

Becky, dá se to nějak dobastlit? Přeci jenom by to říkalo víc o zahřátí motoru, než jen teplota vody
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 7.2.2018 , 22:10   Citovat  

BunGee napsal:
Becky, dá se to nějak dobastlit? Přeci jenom by to říkalo víc o zahřátí motoru, než jen teplota vody

Tak samozrejme se to da dobaslit cidlem teploty (A prip. tlaku) oleje a separatnim budikem.

Cidlo ma zavit, a bud nekde (treba do olejove vany) vyvrtas diru (coz neni idealni, ale....), nebo pouzijes treba vypustak s dirou na cidlo, nebo pouzijes adapter ktery se da mezi drzak filtru a filtr, a v nem jsou senzory zasroubovane...

Secko ma svoje pro i proti.
   Návrat  
2 háčka
PříspěvekZaslal: 7.2.2018 , 23:43   Citovat  

A kterou variantu bys doporučil ty?
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 8.2.2018 , 6:37   Citovat  

Dal bych to místo výpušťáku...ale fakt to má cenu řešit u "ulítaného" seriového C7G s 200k na krku? Úsměv Mě teda stačí vědět, že olej je prohřátý za dalších 5-10km po tom, co se ohřeje chladící kapalina.
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 8.2.2018 , 11:03   Citovat  

asi tak, u série to nemá větší význam, já se držím pravidla 10km a pak VTEC
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 8.2.2018 , 11:28   Citovat  

Ale tak.... ano, vyznam to nema... ale je to takova blbustka co si clovek dodela a ma z ni radost a narozdil do jinych veci je aspon trochu uzitecna.

Ja si dodelal takovy budik do ZRa co mi cte teplotu bloku... proc ne.
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 8.2.2018 , 12:05   Citovat  

já to beru tak že EP2 jsem si pořídil na bežný ježdění, takže s tím zacházím jako s bežným autem. Učitě to je užitečná več, nijak to nehaním.
na hraní mám EKačko.
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 8.2.2018 , 15:02   Citovat  

Coz o to, mame to podobne, ja mam ted jako dailynu EU9, a na hrani EG2 Velmi šťastný
Ale to neznamena, ze je od veci i trochu te lasky pro toho otloukanka :p
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 16.2.2018 , 23:15   Citovat  

Mam najeto necelych 1tis km s EP2. Auto mi neuveřitelně sedlo. Přesel jsem z MB4, vykonově cca stejné a vůbec se to nedá srovnávat. EPčko letí jako praštený, hodně dělá ta kratká převodovka. Strasně se mi libí jak se motor nechá krásně točit a jak jde za plynem, kdybych nevěděl co v tom je tak bych nevěři že to má tak málo koňů.
Prostorově naprosto ůzasný, strasně pěkně se mi do něj nastupuje. Koněčně jsem se dočkal držáku na pití Je to tam. a svítících předních světel.
Jediný na co jsem si jestě nezvyk je slabší rejd, jinak luxus.
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 17.2.2018 , 0:53   Citovat  

Slabsi rejd?!
Mam EU9 a slabsi raid v nejmensim nepocituju.... kor po prechodu z MG ZR 160, tam byl fest kratkej rejd... (pac auto bylo puvodne navrzene na 13-14ky a tady z vyroby osazovali 17kama a snizeny... takze dali dorazy do hrebenu).

Nebo je to snad u C7G neco podobneho?
Ze auto co dostali moznost 17tek (jinak normalne vetsinou max 16), tj. typeR a Sporti, maji zkraceny rejdy?
To by pak ale meli hadam jiny kod rizeni?
   Návrat  
2 háčka
PříspěvekZaslal: 17.2.2018 , 2:27   Citovat  

Rejd je na prd, ale co jsme do firmy onehdá koupili starou Mazdu 121(r.v. 1996), 1.3, 39kW, tak ta má neskutečnej zátah, řekl bych skoro srovnatelnej s EU8. Parádní autíčko, ale hnije jako splašený. Každopádně za H+ bych neměnil ani omylem
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 17.2.2018 , 6:56   Citovat  

Na 5D je rejd totálně tragickej...s ničím horším jsem zatím nejel Úsměv
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 17.2.2018 , 8:24   Citovat  

Když to srovnán s EK,MB tak ten rejd je opravdu tragickej. O Jazzu nemluvím, ten se snad dokáže otočit na víku od kanálu Velmi šťastný
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 17.2.2018 , 14:15   Citovat  

Tak to bych Vam panove opravdu doporucil zkusit auto s tragickym rejdem... treba prave ZR 160 (s origo hrebenem).
Ze srovnani s tim je 5D C7G parada a pohoda... (osobni zkusenost).

Ale chapu, ze je to uplne relativni vec, a na lepsi se dycky lip zvyka.
   Návrat  
John1657 je teď offline  John1657
1 háčko
PříspěvekZaslal: 18.2.2018 , 21:41   Citovat  

Zdravim,
mám takový problém mám podezření na únik vody, může mi někdo zkušenější říct jak zjistit tlakování vody, podle expanzky jsem nic nezjistil a hlavně, kde se má pohybovat hladina vody v expanzce za studena a jak vysoko při zahřátém motoru vystoupá?
Jedná se o D16V1.
   Návrat  
civicblack je teď offline  civicblack
3 háčka
PříspěvekZaslal: 19.2.2018 , 9:16   Citovat  

Becky napsal:
Mam najeto necelych 1tis km s EP2. Auto mi neuveřitelně sedlo. Přesel jsem z MB4, vykonově cca stejné a vůbec se to nedá srovnávat. EPčko letí jako praštený, hodně dělá ta kratká převodovka. Strasně se mi libí jak se motor nechá krásně točit a jak jde za plynem, kdybych nevěděl co v tom je tak bych nevěři že to má tak málo koňů.
Prostorově naprosto ůzasný, strasně pěkně se mi do něj nastupuje. Koněčně jsem se dočkal držáku na pití Je to tam. a svítících předních světel.
takže bych si převodovku ze sporta dal do 5dv Mr. Green
   Návrat  
RIZ3K9 je teď offline  RIZ3K9
4 háčka
PříspěvekZaslal: 25.2.2018 , 20:42  Naposledy upravil RIZ3K9 dne 25.2.2018 , 21:06, celkově upraveno 1 krát. Citovat  

Tak jsem vyměnil ložiska v převodce, rozdíl hodně znatelný je to dobrý nejvíc bylo KO ložisko na hlavni hřídeli u vstupu (klasika), každopáděně se říká, že odchází proto že není japonský, ale já tam měl NTN Japan a stejně bylo v háji. Už byly načatý další dvě, takže jsem je pro klid vyměnil všechny (orig Honda) + všechny gufera. Převodovka komplet vyčištěna zvenku i zevnitř včetně magnetu a soukolí + nalit orig Honda MTF (delivery from USA Lucy). A při té příležitosti jsem tam dal i komplet spojku, ikdyž by něco ještě ujela, ale když už tak už. Dal jsem Valeo (made in Korea), kvůli příznivé ceně. D16V1 není trhač asfaltu, takže by tam měla něco vydržet HaHaaa + U Valea je výhoda užasně jemného a lehkého ovladání pedálu je to dobrý. Nakonec nová kapalina ve spojce (ATE SL.6) a namazaný táhla řazení - ted tam ty kvalty padají, jen se podívám na řadičku pořádnej výtlem

Každopádně pohoda práce (mám rád Hondy, snad jediná automobilka, u který jsou takovýhle práce relax Je to tam.) = v 7:30 start a v 20:00 konec. Druhý den jsem jen nalil olej (kvůli vytuhnutí tmelu) a udělal geometrii. Akorát mi při prvním ujetém KM hodila chybu lambda před katem, tak uvidím jestli pouze utrpěla šok, když byla venku na čerstvém vzduchu když se sundal výfuk pořádnej výtlem

Jinak známky závady jsou:
Hučení/šustění při volnoběhu, které při vyšlápnutí spojky zmizí.
Drnčivý/drkotavý zvuk (jako když bootuje/nebo intenzivně hledá starý hard disk ve starém počítač pořádnej výtlem ) při rozjezdu hlavně na jedničku a dvojku - to mi vadilo nejvíc to snad ne
Celkový hluk při jízdě, ale to se pozná, až když se to opraví.

20180223_100148.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
20180223_100148.jpg, 4.74 MB

20180224_133344.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
20180224_133344.jpg, 3.63 MB
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 25.2.2018 , 21:00   Citovat  

Becky napsal:

Amen

a hromadu přihrádek takže nemusí lítat klíče, peněženka a telefon po celém autě HaHaaa
   Návrat  
2 háčka
PříspěvekZaslal: 26.2.2018 , 0:02   Citovat  

Ale co je nejvíc "cool", že je hned před výdechem topení, takže v zimě zahřívá kafe, a v létě chladí limču
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 26.2.2018 , 11:42   Citovat  

Jinak pokládám otázku do diskuze - liší se opravdu ty převodovky 5D vs 3D u D16? Úsměv
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 26.2.2018 , 14:51   Citovat  

Podle mne nikoliv...jediný od koho jsem to slyšel byl DOHC tady. Jinak co jsem zjišťoval, tak mi to nikdo nepotvrdil. Sport byl jenom o plastech, bílých budíkách a lepších sedačkách...v tomhle žiju Úsměv
   Návrat  
John1657 je teď offline  John1657
1 háčko
PříspěvekZaslal: 26.2.2018 , 15:21   Citovat  

RIZ3K9 napsal:
Tak jsem vyměnil ložiska v převodce, rozdíl hodně znatelný je to dobrý nejvíc bylo KO ložisko na hlavni hřídeli u vstupu (klasika), každopáděně se říká, že odchází proto že není japonský, ale já tam měl NTN Japan a stejně bylo v háji. Už byly načatý další dvě, takže jsem je pro klid vyměnil všechny (orig Honda) + všechny gufera. Převodovka komplet vyčištěna zvenku i zevnitř včetně magnetu a soukolí + nalit orig Honda MTF (delivery from USA Lucy ). A při té příležitosti jsem tam dal i komplet spojku, ikdyž by něco ještě ujela, ale když už tak už. Dal jsem Valeo (made in Korea), kvůli příznivé ceně. D16V1 není trhač asfaltu, takže by tam měla něco vydržet HaHaaa + U Valea je výhoda užasně jemného a lehkého ovladání pedálu je to dobrý . Nakonec nová kapalina ve spojce (ATE SL.6) a namazaný táhla řazení - ted tam ty kvalty padají, jen se podívám na řadičku pořádnej pořádnej výtlem

Každopádně pohoda práce (mám rád Hondy, snad jediná automobilka, u který jsou takovýhle práce relax Je to tam. ) = v 7:30 start a v 20:00 konec. Druhý den jsem jen nalil olej (kvůli vytuhnutí tmelu) a udělal geometrii. Akorát mi při prvním ujetém KM hodila chybu lambda před katem, tak uvidím jestli pouze utrpěla šok, když byla venku na čerstvém vzduchu když se sundal výfuk pořádnej pořádnej výtlem

Jinak známky závady jsou:
Hučení/šustění při volnoběhu, které při vyšlápnutí spojky zmizí.
Drnčivý/drkotavý zvuk (jako když bootuje/nebo intenzivně hledá starý hard disk ve starém počítač pořádnej pořádnej výtlem) při rozjezdu hlavně na jedničku a dvojku - to mi vadilo nejvíc to snad ne
Celkový hluk při jízdě, ale to se pozná, až když se to opraví.

Ahoj,
kde si kupoval ložiska a gufera a nakolik tě to vyšlo bez oleje a spojky? Kolik si měl najeto?
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 26.2.2018 , 17:22   Citovat  

Stepa napsal:
Podle mne nikoliv...jediný od koho jsem to slyšel byl DOHC tady. Jinak co jsem zjišťoval, tak mi to nikdo nepotvrdil. Sport byl jenom o plastech, bílých budíkách a lepších sedačkách...v tomhle žiju Úsměv

PoFace Sporty maji 5x114.3, nesporty jsou porad 4x100. Sport 1.6ka (mozna i 1.4?) ma myslim (poface) jiny tlumic vyfuku nez nesport.
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Vše o Civic 7g
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 82, 83, 84 ... 90, 91, 92  Další 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina