Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[2]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
Autodíly CarDo - kryogenika
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Civic 9G Tourer
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 81, 82, 83 ... 92, 93, 94  Další 
Zaslat odpověď

Strana 82 z 94
Jopeeeno je teď offline  Jopeeeno
2 háčka
PříspěvekZaslal: 12.2.2018 , 14:07   Citovat  

Není zač OK Taky jsem po dlouhé době kupoval nové auto a chtěl jsem mu dopřát co nejlepší péči už od začátku, takže jsem se pídil a sbíral info, kde to jen šlo (od poctivého záběhu až po nejlepší olej v motoru i převodovce).
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Teny85 je teď offline  Teny85
PříspěvekZaslal: 20.2.2018 , 9:07  Naposledy upravil Teny85 dne 20.2.2018 , 10:17, celkově upraveno 1 krát. Citovat  

Hlásím, že za notné pomoci Xenona a lidí z fóra o Connectu mi již vše funguje k mé plné spokojenosti. Waze, koupený Sygic, koupený Poweramp. Mobil vyměněn za HTC U11 (teprve včera - ihned skočil na Android 8 ), tak snad se bude kamarádit.

Ještě se zeptám na tlačítko ECON Úsměv Ano, sdílím názor většiny, že jeho použití udělá z Hondy strašnou línou mrchu. Ale třeba na ustálenou jízdu na dálnici by to třeba mohlo být na pohodu? Máte zkušenosti, že by to fakt nějak snížilo spotřebu? Předpokládám, že v režimu zajíždění to raději nepoužívat (i když nevím proč). Zatím jsem to zapnul na pár km mimo dálnici a je to peklo, jak se tomu autu nechce Úsměv Ale třeba bych tomu časem na té dálnici mohl dát šanci, uvidím.
   Návrat  
chrobok je teď offline  chrobok
1 háčko
PříspěvekZaslal: 20.2.2018 , 10:15   Citovat  

Teny85 napsal:
Hlásím, že za notné pomoci Xenona a lidí z fóra o Connectu mi již vše funguje k mé plné spokojenosti. Waze, koupený Sygic, koupený Poweramp. Mobil vyměněn za HTC U11 (teprve včera - ihned skočil na Android Cool, tak snad se bude kamarádit.

Ještě se zeptám na tlačítko ECON Úsměv Ano, sdílím názor většiny, že jeho použití udělá z Hondy strašnou línou mrchu. Ale třeba na ustálenou jízdu na dálnici by to třeba mohlo být na pohodu? Máte zkušenosti, že by to fakt nějak snížilo spotřebu? Předpokládám, že v režimu zajíždění to raději nepoužívat (i když nevím proč). Zatím jsem to zapnul na pár km mimo dálnici a je to peklo, jak se tomu autu nechce Úsměv Ale třeba bych tomu časem na té dálnici mohl dát šanci, uvidím.

Já myslím, že přínost toho ECONu je velice diskutabilní. Nepozoroval jsem nijak nižší spotřebu. Přijde mi jen, že to prostě otupí reakci plynu, takže po městě nebudeš tak lítat a tím trochu můžeš ušetřit. Na dálnici při ustálené rychlosti to bude žrát stejně a akorát se s tím bude hůř předjíždět, takže to stejně budeš vypínat Úsměv
   Návrat  
xenon04 je teď offline  xenon04
3 háčka
Členství: Silver
PříspěvekZaslal: 20.2.2018 , 10:23   Citovat  

Teny85: hlavně, že už všechno funguje, jak má OK

já za odměnu našel na autě podpis kreténa naštvanej asi někomu vadilo, že auto stálo 4 dny na místě...

jinak ECON snižuje i výkon klimatizace, šetří hlavně tím rozjížděním, jak ve zpomaleným filmu Velmi šťastný
s plynem na podlaze by se měl motor chovat jako kdyby ECON zapnutý nebyl
na klidnou delší trasu asi ok, jen se to neskutečně pomalu sbírá na původní tempomatovou rychlost...

20180219.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
20180219.jpg, 498.11 kB
   Návrat  
out73lander je teď offline  out73lander
PříspěvekZaslal: 20.2.2018 , 12:20   Citovat  

Kdyby byla spotřeba skutečně o litr menší možná bych začal o jeho smyslu uvažovat. Spíš bych to viděl i jako skryté nebezpečí. Pokud se potřebuji dostat z nebezpečné dopravní situace, potřebuji okamžitě výkon! Zkrátka Econ je na nic. Stejně jako start stop systém. Je to jen odpověď výrobců na zpřísnění emisních limitu slavné EU. wc
   Návrat  
piskot je teď offline  piskot
3 háčka
PříspěvekZaslal: 20.2.2018 , 15:04   Citovat  

xenon04 napsal:

já za odměnu našel na autě podpis kreténa naštvanej asi někomu vadilo, že auto stálo 4 dny na místě...

jinak ECON snižuje i výkon klimatizace, šetří hlavně tím rozjížděním, jak ve zpomaleným filmu Velmi šťastný
s plynem na podlaze by se měl motor chovat jako kdyby ECON zapnutý nebyl
na klidnou delší trasu asi ok, jen se to neskutečně pomalu sbírá na původní tempomatovou rychlost...

Tvl, to je o přes držku se zlámáním haxen...

Potvrzuju to chování na ECON, jakmile šlánpu na plyn, po chvilce ECU hodí ekologii za hlavu a motor ožije tak, jak má.
ECON používám jen když se chci kochat, ale např. "zrychlení" přes tempomat z "obcových" 50 km/h na devadesátku se neskutečně vleče...
   Návrat  
2 háčka
PříspěvekZaslal: 20.2.2018 , 15:12   Citovat  

Na Econ jsem jezdil a po pravdě úsporu paliva jsem tam neviděl, alespoň ne měritelnou PP. Jak už tu padlo, ovlivňuje to škrtící klapku, výkon klimatizace a dokonce i nějakým způsobem tempomat. Bezpečnostní pojistka tu naštěstí funguje na jednicku a systém Econ se vyblokuje při plné akceleraci.
Tlačítko Econ má i klimatizace u VW group spousty let. Výrobce se tak snaží ušetrit tisíciny, možná desetinu litru paliva, tak jako SS systémy. Emise jsou emise, hm. Osobně jsem po dlouhodobém používání však viditelnou úsporu neviděl. V laboratorních podmínkách možná ano.
Jednou za čas to zapnu, ať ten čudl nezamrzne Velmi šťastný
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 8.3.2018 , 16:49   Citovat  

Mám za sebou necelé 3000 km. Palubní počítač si furt myslí, že to žere přes 8, realita je cca 7.7. Poslední cestu Uh. Brod - Praha jsem jel dost defenzivně a stlačil jsem to na 7.5. Snad to teda o ten litřík opravdu dolů půjde Úsměv

Jinak zatím dobré, auto je zábavné, Connect už jsem i s mýma úpravama dostal do ruky, s telefonem se to kamarádí, spokojenost. Někdy trvá po 5min zastavení kapku déle inicializace polohy GPS, ale to je mi jedno.

Teď nějaké ty horší věci. Občas se mi stane, že to nenastartuje. Otočím klíčkem a nestane se vůbec nic. Dvakrát to třeba zapnu / vypnu a zkusím start a jde to - někdy napodruhé, napotřetí... Už se mi to stalo několikrát. Stává se to i ostatním?

Kamarád, který je hlavní kvalitář v plastařské firmě dodávající pro VW, Schade a Audi, mi po zevrubné prohlídce řekl, že takové těsnění by jim v koncernu nepřevzali. A to mě naštvalo, protože jsem si toho všiml a už ty malé nedokonalosti vidim Úsměv Takže se poradím s Item, jestli si na to stěžovat u dealera nebo to nechat tak. Musí se nechat, že když srovnám slícování gumových těsnění u Golfa a u Tourera, bohužel z toho (a na první pohled) vychází podstatně lépe němčour Smutný Ovšem kvůli těsnění jsem si to nekupoval, že jo. U auta za půl kule bych ale nečekal, že si takové prkotiny všimnu.

Zítra jde Tuřín k Itemu na sundání tepichů z podběhů - ochranný nástřik - nandání tepichů zpět. Jelikož jste to tady kdysi řešili, tak jsem se na to díval a jako nenadchlo mě to. Ite naštěstí nabídl řešení, díky mu přátele

A ještě nechám na doporučení dealera vyměnit olej po cca 8000 km.
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 8.3.2018 , 17:34   Citovat  

Olej jsem už vyměnil při 1600 km. Výplach. Motor zásadně ožil. Myslím, že bude pěkně zajetý. Po 2000 mu pořádně šlápnu na plyn. Zatím jezdím podle počítače za 7,4 l. Jinak Honda bez poruchy. Po 14 dnech mrazů start na brnknutí.
Všeobecně se ví, že kvalita zpracování japonských vozů lehce pokulhává za těmi německými. I můj předchozí Hyundai měl lépe zpracovány interiér. Hondu jsem si koupil kvůli spolehlivosti, motoru a podvozku. Navíc se mi hodně líbí.

Prosím o odkaz ohledně těch podběhů
   Návrat  
2 háčka
PříspěvekZaslal: 8.3.2018 , 18:43   Citovat  

Koberce se řešily v tomto vlákně. Něco je na straně 73, něco "zapadlo jinde". Ale v tomto vlákně byla na toto téma žhavá diskuse.
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 8.3.2018 , 19:50   Citovat  

To Ten85: Co je blbě na tom těsnění? Kde? Fotky by byly?
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 9.3.2018 , 9:01   Citovat  

out73lander: jak píše Jopeeno, řešilo se to tady dříve. Pokud budu mít chvilku, prokutám forum a hodím sem link. A ano, určitě se to řešilo v tomto vlákně.

piskot: těsnění kolem dveří jsou měkčí, nejsou úplně dokonalé, v některých místech nesedí ve spárách na 100%, ale přečuhují třeba. Teď to je u Iteho, pokusím se to pak vyfotit, ale nejsem si jistý, že to půjde dobře poznat. Prostě když mi to řekl a srovnali jsme to s kámošovým Golfem, tak to už holt vím. Jsou to detailíky, ale jsou tam.
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 9.3.2018 , 11:33   Citovat  

To Teny85: Čistě hypoteticky mě napadá, že může mít tuhost gumy souvislost s lehkostí dovírání dveří. S dveřmi Tourera, i Accorda, nemusím tak "práskat", jako jinde...
Čeho jsem si všimnul já, a co je blbý, že u zadní kliky dveří v tom ohybu to těsnění přesahuje a jak tam šmatláš rukou, tak o to těsnění brnkáš a ono se vysune z drážky na dveřích. Řešit to vteřionovým lepidlem se mi nechce, raději si budu dávat pozor, abych o to těsnění nezavadzal...
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 9.3.2018 , 15:59   Citovat  

Tááákže, původně měl Zdeňa dělat jen dutiny, ale jak sundal kryty, tak se rozhodl udělat i plochy. Nastříkáno transparentním voskem Würth, prej na 5 let klid.

Co se týče těch těsnění, tak viz fotky. Taky jste to měli podobně ošklivě? Mám sto chutí to u dealera reklamovat... čímž nechci říct, že bych to auto neměl rád, ale přece jen to je fakt nic moc.

01.jpg

01.jpg, 222.85 kB

02.jpg

02.jpg, 245.95 kB

08.jpg

08.jpg, 218.48 kB

06.jpg

06.jpg, 229.26 kB

11.jpg

11.jpg, 159.21 kB

12.jpg

12.jpg, 270.14 kB

14.jpg

14.jpg, 169.6 kB

15.jpg

15.jpg, 126.68 kB
   Návrat  
JardaBar je teď offline  JardaBar
2 háčka
PříspěvekZaslal: 9.3.2018 , 17:17  Naposledy upravil JardaBar dne 9.3.2018 , 17:55, celkově upraveno 1 krát. Citovat  

Teny85: Würth do dutin je ok, ale pokud budeš stříkat i podvozek/podběhy ... Würth mě moc nepřesvědčil. Brzy křehne, je zbytečně moc tvrdej.

edit: tento výrobek tudy odkaz

Ale jinak za ošetření toho auta OK OK OK
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
2 háčka
PříspěvekZaslal: 9.3.2018 , 17:45   Citovat  

Dobrá práce OK

Tak to já mám trošku jinou zkušenost s výrobky Würth. Odzkoušeno na offroadu (Suzuki Jimny), který je na korozi mnohem háklivější než Hondy. Po ošetření bylo auto bez náznaku koroze mnoho zim.
Na spodek a podběhy používám výrobek Dichtfix. Používá se na zacelení spojů (svárů, bodů) při výměně částí skeltů po autonehodách. Jeho obdoba je takový ten plastizol (krupičkovitá hmota), který vidíme místy i na našich podvozcích. Výhoda je, že je stále pružný a velice mechanicky odolný, tudíž i kdyby jste jeli rallye po šotolině, hmotu nenarušíte, tudíž není šance se ke kovu dostat vlhkost. Nevýhoda je cena, jedna kartuš výjde na cca 280 Kč (na HR-V jsem spotřeboval 8 kartuší) a musí se aplikovat speciálni pistolí. Ta hmotu pod tlakem rozpráší na požadovanou strukturu. Nezapáchá, není z toho nepořadek, jak u asfaltovitých a obdobných hmot. Na místa, kde se nedostanu (nad nádrž, nad výfuk) a taky na ramena, nápravnice atd. používám vosk na podvozky (již výše uváděný). Do všech nosníků, vnitřních lemů, dveří a do útrob kapoty používám dutinový vosk, nesetřím jím, stříkám ho tam opravdu dost.
Jak jsem psal, odzkoušeno na Jimnym a jelikož se to osvědčilo, aplikoval jsem i na Hondu.
Špatné nejsou i výrobky Tectyl, ale ty jsem neaplikoval, je to jen doporučení od kamaráda, karosáře.
Určitě bych ochranu nepodcenil, některé fotografie orezlých aut, byť by ani ne desetiletých, zveřejněných tady, mě docela děsí.
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 9.3.2018 , 18:36   Citovat  

Jen upřesním, že tento transparentní výrobek Ite použil, aby mě někdo neobviňoval, že tím maskuju po havárii či tak něco.
   Návrat  
King je teď offline  King
1 háčko
PříspěvekZaslal: 9.3.2018 , 20:35   Citovat  

Modernizovaná HONDA JADE RS - taky tak trochu Civic 9G Tourer. Úsměv
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 10.3.2018 , 0:46   Citovat  

To Teny85: Hustý tedy to těsnění. Tohle ne že bych nepřevzal ve fabrice, tohle bych určitě nevzal v autosalonu. S prominutím, mazej s tím na reklamaci.
Koukni, jak by to mělo vypadat. Bohužel fotky s lepším rozlišením po ruce nemám, ale i tak je patrné, že tebou focené defekty rozhodně nemáme. A to ani po čtyřech letech... A nic takového jsme neměli ani na krátkám C9G, ani na předfaceliftu Tourera.

OO_33.jpg

OO_33.jpg, 261.7 kB

OO_333.jpg

OO_333.jpg, 349.21 kB
   Návrat  
PIK je teď offline  PIK
PříspěvekZaslal: 10.3.2018 , 1:24   Citovat  

Zdar, hnusné těsnění potvrzuji i já, popovídám si o tom s prodejcem. U zadních dveří u kliky mám to samé (u kliky se vytahuje, ostatně po celé délce dveří je docela zkroucené). A dělá to jen vlevo. Vpravo, kam leze starší syn a rozhodně si na otevírání dveří pozor nedává, je to v pohodě. Čili to, co se kroutí, je jednoznačný zmetek. Taky v okně u řidiče se mi u zrcátka těsnění při natahování okýnka viditelně kroutí, další kandidát na garančku. A dokonce se mi urval ten plastový kryt A sloupku u předních dveří, prostě najednou koukám, že to je odchlíplé nahoře Smutný U C8G to bylo plechové, jestli se nepletu Smutný Mám to auto rád, ale těhle prkotin tam je víc, než jsem dřív u Hondy byl zvyklý...

A když jsme u toho, jak se vám hlásí nízká hladina vody v ostřikovači? Mně to strašně točí, nepípne mi to 1x jako u benzinu (a pak jen zas při nastartování), ale otravuje to každou chvíli během jízdy (nepravidelně) a pokoj to dá teprve až doliju... Chci věřit tomu, že to je chyba a že mi to spraví Se stydím
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 10.3.2018 , 9:28   Citovat  

přiznám se, že z časových důvodů jsem to auto prostě převzít musel. A jelikož jsem prvně přebíral nové auto, nevěděl jsem, co vše prolézt, tak jsem prolezl interiér a pak funkční zkouška auta a tam bylo vše ok. Ani by mě nenapadlo, abych detailně čuměl na těsnění Úsměv Poučení pro příště...

Snad s reklamací nebude problém, nejdříve jim pošlu fotky, aby se na to připravili. Jelikož je Trendcar 100 km od domu a je to pro mě časově a tudíž i logisticky nešťastné, tak doufám, že by to řešili na počkání.
   Návrat  
anunaki je teď offline  anunaki
1 háčko
PříspěvekZaslal: 10.3.2018 , 10:22   Citovat  

Teny85: Když jsi si stěžoval na těsnění, nečekal jsem něco takového. Tak to koukám! Fakt se nedivím, že by to v koncernu nepřevzali, protože to je opravdu tragický zmetek, který pozná i laik. Vina je samozřejmě na Hondě, že něco takového vůbec namontovali a i pustili. To tam nemají svéprávnou výstupní kontrolu??? wc Já mám předface a těsnění OK, nikde nic neodstává a nevypadává. Dvakrát za rok ho natřu nějakým ochranným přípravkem na gumu.

Co se týká nenastartování motoru, stalo se mi to jednou v začátcích a neměl jsem úplně sešláplou spojku.
   Návrat  
sadlos je teď offline  sadlos
PříspěvekZaslal: 10.3.2018 , 13:09   Citovat  

Ahoj všem,
předem se omlouvám, pokud už to tedy bylo. Nicméně vlákno je tak obsáhlé, že jsem nedal více jak 40listů...

Byl jsem se dnes podívat na jeden z posledních nových kousků k prodeji. Auto bych osobně hned koupil, fakt se mi líbilo. Ale na výtku ženy jsem si přelezl ke spolujezdci, kde se mi opravdu nesedí pohodlně z důvodu nepodložených nohou sedačkou. Což o to, mě je to jedno, ale za ty řeči jaký jsem sobec mi to nestojí Velmi šťastný Velmi šťastný

Neřešil někdo tento problém výměnou sedačky za nějakou nastavitelnou na výšku? Případně zbavil se někdo tohodle problému? Dá se na to vůbec zvyknout?
Oříšek největší, jak přesvědčit ženu?! Velmi šťastný

Díky předem za rady.
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 10.3.2018 , 13:32   Citovat  

sadlos napsal:

Nech ji sednout za volant. Velmi šťastný
A je to divné, sedačky jsou stejné, pokud jsi za volantem nic nepozoroval.
Pokud si vzpomínám, sedačky se tu neřešily.
   Návrat  
Hellborn je teď offline  Hellborn
5 háček
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 10.3.2018 , 13:36   Citovat  

Buď sehnat sedačku z UK verze nebo ať si žena natáhne nohy... Úsměv

P.S. S tímhle se teda setkávám poprvé... Velmi šťastný
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 10.3.2018 , 14:37   Citovat  

sadlos napsal:
Ahoj všem,
předem se omlouvám, pokud už to tedy bylo. Nicméně vlákno je tak obsáhlé, že jsem nedal více jak 40listů...
Což o to, mě je to jedno, ale za ty řeči jaký jsem sobec mi to nestojí Velmi šťastný Velmi šťastný

Díky předem za rady.

Nebudu Ti dávat přímo radu spíš Tě odokážu na spisovatele Josefa Hausmanna, "Základy mužského šovinismu" a následující díly.
Věř mi, že sedačkou to není. Je to tím, že se Ti auto líbí. Problém tedy vidím v ženě. Předpokládám, že vůz budeš platit Ty.
Nejsi sobec!
   Návrat  
chrobok je teď offline  chrobok
1 háčko
PříspěvekZaslal: 12.3.2018 , 9:54   Citovat  

out73lander napsal:
Nebudu Ti dávat přímo radu spíš Tě odokážu na spisovatele Josefa Hausmanna, "Základy mužského šovinismu" a následující díly.
Věř mi, že sedačkou to není. Je to tím, že se Ti auto líbí. Problém tedy vidím v ženě. Předpokládám, že vůz budeš platit Ty.
Nejsi sobec!

Hausmann je klasik! pořádnej výtlem . Povinná četba pro každého chlapa! Úsměv
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 12.3.2018 , 13:26   Citovat  

Tak jsem si udělal radost a objednal pár doplňků na raketu. Prahové lišty (karbon - nerez), nepochopitelně se na novém vozidle nevyskytují. Prahovou lištu pátých dveří ve stejném provedení. Gumovou vanu do kufru nebo mi to tam pes už začal ladit.

Co jste objednali Vy na vylepšení svého mazla? Honda
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 12.3.2018 , 13:34   Citovat  

Mohl bys, prosím, dát odkaz na tu lištu a vanu? Mrk
   Návrat  
2 háčka
PříspěvekZaslal: 12.3.2018 , 13:44   Citovat  

out73lander
Když už chceš utrácet... Velmi šťastný Já bych se ani nebránil autopotahům od firmy MAD. Docela mi to zásadně změnilo, jinak docela šedý, interiér. Sedí výborně a materiálově taky o.k.

tudy odkaz
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Civic 9G Tourer
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 81, 82, 83 ... 92, 93, 94  Další 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina