Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
Autodíly CarDo - kryogenika
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Civic 9G Tourer
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 80, 81, 82 
Zaslat odpověď

Strana 82 z 82
Jopeeeno je teď offline  Jopeeeno
2 háčka
PříspěvekZaslal: 12.2.2018 , 13:07   Citovat  

Není zač OK Taky jsem po dlouhé době kupoval nové auto a chtěl jsem mu dopřát co nejlepší péči už od začátku, takže jsem se pídil a sbíral info, kde to jen šlo (od poctivého záběhu až po nejlepší olej v motoru i převodovce).
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Teny85 je teď offline  Teny85
PříspěvekZaslal: 20.2.2018 , 8:07  Naposledy upravil Teny85 dne 20.2.2018 , 9:17, celkově upraveno 1 krát. Citovat  

Hlásím, že za notné pomoci Xenona a lidí z fóra o Connectu mi již vše funguje k mé plné spokojenosti. Waze, koupený Sygic, koupený Poweramp. Mobil vyměněn za HTC U11 (teprve včera - ihned skočil na Android 8 ), tak snad se bude kamarádit.

Ještě se zeptám na tlačítko ECON Úsměv Ano, sdílím názor většiny, že jeho použití udělá z Hondy strašnou línou mrchu. Ale třeba na ustálenou jízdu na dálnici by to třeba mohlo být na pohodu? Máte zkušenosti, že by to fakt nějak snížilo spotřebu? Předpokládám, že v režimu zajíždění to raději nepoužívat (i když nevím proč). Zatím jsem to zapnul na pár km mimo dálnici a je to peklo, jak se tomu autu nechce Úsměv Ale třeba bych tomu časem na té dálnici mohl dát šanci, uvidím.
   Návrat  
chrobok je teď offline  chrobok
1 háčko
PříspěvekZaslal: 20.2.2018 , 9:15   Citovat  

Teny85 napsal:
Hlásím, že za notné pomoci Xenona a lidí z fóra o Connectu mi již vše funguje k mé plné spokojenosti. Waze, koupený Sygic, koupený Poweramp. Mobil vyměněn za HTC U11 (teprve včera - ihned skočil na Android Cool, tak snad se bude kamarádit.

Ještě se zeptám na tlačítko ECON Úsměv Ano, sdílím názor většiny, že jeho použití udělá z Hondy strašnou línou mrchu. Ale třeba na ustálenou jízdu na dálnici by to třeba mohlo být na pohodu? Máte zkušenosti, že by to fakt nějak snížilo spotřebu? Předpokládám, že v režimu zajíždění to raději nepoužívat (i když nevím proč). Zatím jsem to zapnul na pár km mimo dálnici a je to peklo, jak se tomu autu nechce Úsměv Ale třeba bych tomu časem na té dálnici mohl dát šanci, uvidím.

Já myslím, že přínost toho ECONu je velice diskutabilní. Nepozoroval jsem nijak nižší spotřebu. Přijde mi jen, že to prostě otupí reakci plynu, takže po městě nebudeš tak lítat a tím trochu můžeš ušetřit. Na dálnici při ustálené rychlosti to bude žrát stejně a akorát se s tím bude hůř předjíždět, takže to stejně budeš vypínat Úsměv
   Návrat  
xenon04 je teď offline  xenon04
3 háčka
Členství: Silver
PříspěvekZaslal: 20.2.2018 , 9:23   Citovat  

Teny85: hlavně, že už všechno funguje, jak má OK

já za odměnu našel na autě podpis kreténa naštvanej asi někomu vadilo, že auto stálo 4 dny na místě...

jinak ECON snižuje i výkon klimatizace, šetří hlavně tím rozjížděním, jak ve zpomaleným filmu Velmi šťastný
s plynem na podlaze by se měl motor chovat jako kdyby ECON zapnutý nebyl
na klidnou delší trasu asi ok, jen se to neskutečně pomalu sbírá na původní tempomatovou rychlost...

20180219.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
20180219.jpg, 498.11 kB
   Návrat  
out73lander je teď offline  out73lander
PříspěvekZaslal: 20.2.2018 , 11:20   Citovat  

Kdyby byla spotřeba skutečně o litr menší možná bych začal o jeho smyslu uvažovat. Spíš bych to viděl i jako skryté nebezpečí. Pokud se potřebuji dostat z nebezpečné dopravní situace, potřebuji okamžitě výkon! Zkrátka Econ je na nic. Stejně jako start stop systém. Je to jen odpověď výrobců na zpřísnění emisních limitu slavné EU. wc
   Návrat  
piskot je teď offline  piskot
3 háčka
PříspěvekZaslal: 20.2.2018 , 14:04   Citovat  

xenon04 napsal:

já za odměnu našel na autě podpis kreténa naštvanej asi někomu vadilo, že auto stálo 4 dny na místě...

jinak ECON snižuje i výkon klimatizace, šetří hlavně tím rozjížděním, jak ve zpomaleným filmu Velmi šťastný
s plynem na podlaze by se měl motor chovat jako kdyby ECON zapnutý nebyl
na klidnou delší trasu asi ok, jen se to neskutečně pomalu sbírá na původní tempomatovou rychlost...

Tvl, to je o přes držku se zlámáním haxen...

Potvrzuju to chování na ECON, jakmile šlánpu na plyn, po chvilce ECU hodí ekologii za hlavu a motor ožije tak, jak má.
ECON používám jen když se chci kochat, ale např. "zrychlení" přes tempomat z "obcových" 50 km/h na devadesátku se neskutečně vleče...
   Návrat  
Jopeeeno je teď offline  Jopeeeno
2 háčka
PříspěvekZaslal: 20.2.2018 , 14:12   Citovat  

Na Econ jsem jezdil a po pravdě úsporu paliva jsem tam neviděl, alespoň ne měritelnou PP. Jak už tu padlo, ovlivňuje to škrtící klapku, výkon klimatizace a dokonce i nějakým způsobem tempomat. Bezpečnostní pojistka tu naštěstí funguje na jednicku a systém Econ se vyblokuje při plné akceleraci.
Tlačítko Econ má i klimatizace u VW group spousty let. Výrobce se tak snaží ušetrit tisíciny, možná desetinu litru paliva, tak jako SS systémy. Emise jsou emise, hm. Osobně jsem po dlouhodobém používání však viditelnou úsporu neviděl. V laboratorních podmínkách možná ano.
Jednou za čas to zapnu, ať ten čudl nezamrzne Velmi šťastný
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Civic 9G Tourer
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 80, 81, 82 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina