Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[2]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
Autodíly CarDo - kryogenika
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Civic 10g
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 80, 81, 82 ... 103, 104, 105  Další 
Zaslat odpověď

Strana 81 z 105
DOHCVTEC je teď offline  DOHCVTEC
4 háčka
PříspěvekZaslal: 13.2.2018 , 19:35   Citovat  

Jopeeeno napsal:
Ale ano. Měl jsem období, kdy jsem kupoval nová auta a po leasu prodal. To mě pak přešlo, bo se opravoval barák a bylo třeba každé koruny. Teď jsem si udělal radost a koupil po 20 letech další novou Hondu, kterou beztak po leasu zase pustím. Není to výhodné, a ano hodně prodělečné, leč úvěr na auto nyní za 4 roky přeplatíš tak 25.000 Kč a ne o 200.000 jak kdysi... Navíc dřu v práci jak pitomec, přesčasy a co z toho... Chci si, jak jsem psal, udělat radost. Stejně si peníze do hrobu nevezmeš...

Zpět k litru. Když teď vezmu Civica 1.0T Elegance, tak ten máš kolem 510.000 Kč, 1.5T Sport je ta kolik? 570.000 Kč? 4D Elegance 590.000 Kč? Prostě si to auto nekoupím letos, a ani ne za 15 měsíců, ale až ten rozdíl došetřím, vezmu fušky, přescasy, něco si odpustím, a ty peníze prostě nějak dodám. Ja treba přestal hulit a hned máš 25.000 Kč ročně doma. Taky jsem původně uvažoval o Comfortu a nakonec připlatil měsíčně litr a mám Eleganci. Asi tak, no....

Jinak k pohledům pod kapotu. Ano. Diesel má konečně mezi podběhy něco, nač se dá fakt koukat OK Ty spletence u gasoline brášků jsou odvaz hadičkového a kablového šílenství. Holt to zakrytí, nebo spíše nezakrytí má podle mě důvod v chlazení, s termomanagementem. Na Háervu mám ten spodní plast děrovaný jak ementál. Ale na motor se ještě tak nějako koukat dá, i když to není taky nějaké terno.

nevim kde jsi ceny srovnaval ty ,ale litr elegance najdes uz za 460000kc nebo exe 560000kc a sedan 1.5 elegance za 590000kc a exe za 640000kc ,nebo hatch sport za 570000kc a to uz jak jsem psal jsou i triticice mesicne navic .. ale jak rikas kdyz nato mas a odreknes jsi neco jde to ,ale ne u kazdyho to jde bohuzel .. proto pisu ze ten litr neni nic zaco bych se stidel nebo v cem by nemel nekomu vyhovovat a zbytkova cena ? Jak uz sjem psal, staci se podivat jakej rozdil ceny je dneska civic 1.4 a 1.8 a tam bude dle mne cca i litr vs jednapetka ve stejnych vybavach ..
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
4 háčka
PříspěvekZaslal: 13.2.2018 , 19:41   Citovat  

hopit napsal:
Milion v základu diesel stát asi nebude Mrk Nejlevnější 1,0T v UK ceníku je za £18,890
Honda Civic 2018 diesel with a manual transmission:
S: £20,120
SE: £20,220
SR: £22,065
EX: £24,925

co je v UK nevim ,ale litr se da koupit uz za ctyrkilco ,zato aby nafta nestala ve stejne vybave sestikilo a tam uz na nakej litr mene ve spotrebe zakaznik rychle zapomene Velmi šťastný
   Návrat  
hopit je teď offline  hopit
4 háčka
PříspěvekZaslal: 13.2.2018 , 19:59   Citovat  

DOHCVTEC napsal:
co je v UK nevim ,ale litr se da koupit uz za ctyrkilco ,zato aby nafta nestala ve stejne vybave sestikilo a tam uz na nakej litr mene ve spotrebe zakaznik rychle zapomene Velmi šťastný

Rozdíl ve spotřebě bude větší , diesel bude silnější a argument o jednoduchosti benzínového motoru už také neplatí KO Rizika jsou stejná a diesel teď dává mnohem větší smysl než dříve .
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Jopeeeno je teď offline  Jopeeeno
2 háčka
PříspěvekZaslal: 13.2.2018 , 20:00   Citovat  

DOHCVTEC:
Otevřel jsem sauto a prdnul tam Civic, rok 2018 s metlou. Nehledím na Baltyzara, kde máš cenu platnou jen při protiúčtu, to samé Jarov a bez metly. Ale nestuduji to každý den (častěji teď spíše Jazz Dynamic), takže jsem teď ta auta vybral namátkou. Z toho, co tam je by mohlo jít ještě cca 30 dolů, alespoň tak se mi to podařilo u HR-V.
Na propad ceny litru a jeho hodnoty po 4 letech si "rád počkám", teď bychaříme... Nápad je tu!
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 13.2.2018 , 22:13   Citovat  

hopit napsal:
Rozdíl ve spotřebě bude větší , diesel bude silnější a argument o jednoduchosti benzínového motoru už také neplatí KO Rizika jsou stejná a diesel teď dává mnohem větší smysl než dříve .

to jo co se tyce slozitosti je to podobny az na DPF kterej stoji za zminku a taky ted uz nevim jestli ma litr dvouhmotu ...
smysl to nakej ma a motor bude urcite skvelej a bude se prodavat lepe jako litr uz jen proto ,ze je to nafta ,ale cca dve kilca navic bys musel asi lepe zduvodnit nez jen lepsim zatahem a lehce lepsi spotrebou , napr. toyota uz dava naftu za cenu habridu nebo benzinu ..
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 13.2.2018 , 22:15   Citovat  

Jopeeeno napsal:
DOHCVTEC:
Otevřel jsem sauto a prdnul tam Civic, rok 2018 s metlou. Nehledím na Baltyzara, kde máš cenu platnou jen při protiúčtu, to samé Jarov a bez metly. Ale nestuduji to každý den (častěji teď spíše Jazz Dynamic), takže jsem teď ta auta vybral namátkou. Z toho, co tam je by mohlo jít ještě cca 30 dolů, alespoň tak se mi to podařilo u HR-V.
Na propad ceny litru a jeho hodnoty po 4 letech si "rád počkám", teď bychaříme... Nápad je tu!

tak podtrhni 2017 a uvidis neco jineho Velmi šťastný .. fakt rozdil pres kilo no ,coz neni moc ani malo pro kazdyho ...
   Návrat  
Lipák je teď offline  Lipák
PříspěvekZaslal: 13.2.2018 , 23:00   Citovat  

Tankování: kolik litrů jste natankovali maximálně ?? Nádrž má ofiko 46 L .

Já natankoval MAX 42 litrů a to po najetí několika km poté co dojezd ukazoval 0 .

20180201_065943.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
20180201_065943.jpg, 1.43 MB
   Návrat  
2 háčka
PříspěvekZaslal: 14.2.2018 , 7:16   Citovat  

DOHCVTEC:
Dobře, no, je tam téměř kilo rozdíl...
1.0T HB Elegance za 470.000 Kč 2ks, pak 1ks za 480.000 Kč, vše MY 2017, pak už to leze nad 500.000 Kč,
1.5T SDN Comfort za 520.000 Kč 3ks, vše MY 2017,
1.5T SDN Elegance za 570.000 Kč 1ks, pak 590.000 Kč MY 2018,
1.5T HB Sport za 575.000 Kč 2ks vše MY 2017, pak 590.000 Kč MY 2018.

Otázkou zůstává, jestli neoželet nějakou výbavu a pořídit si třeba sedan za 520.000 Kč, než tříválec v Eleganci... tak, nebo tak, Honda levná nebude, až na jedno ale... Nechci se mýlit, ale kdo další dnes nabídne za 520.000 Kč vcelku velké auto se 182 PS?
   Návrat  
xenon04 je teď offline  xenon04
3 háčka
Členství: Silver
PříspěvekZaslal: 14.2.2018 , 9:52   Citovat  

honda-civic-1-6-i-dtec-ohromi-nizkou-spotrebou-prvni-jizdni-dojmy/
"Motorizace 1.6 i-DTEC je dostupná zatím pouze se šestistupňovou manuální převodovkou, automat dorazí až později na podzim. Jestli vám nevoní CVT, máme dobrou zprávu – půjde o devítistupňový automat klasické konstrukce." Tak to koukám!
jsem zvědavej, jestli ho dají i do benzínu

Lipák: poslední tankování jsem tam nacpal po první vycvaknutí pistole 42,64L jel jsem cca 15km za nulu
podle mě je ještě za "nulou" rezerva tak na 50-80km klidný jízdy
   Návrat  
Aviaczek je teď offline  Aviaczek
1 háčko
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 14.2.2018 , 10:16   Citovat  

xenon04: Rekl bych, ze je to automat ktery je v CR-V. Nemyslim si, ze by ho meli v planu dat k benzinu. Vzhledem k tomu, ze ho meli drive nez novy Civic.
   Návrat  
JardaBar je teď offline  JardaBar
2 háčka
PříspěvekZaslal: 14.2.2018 , 10:46   Citovat  

A takhle vypadá 1.5T v Acura CDX

Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 14.2.2018 , 10:51   Citovat  

Jopeeeno napsal:
DOHCVTEC:
Dobře, no, je tam téměř kilo rozdíl...
1.0T HB Elegance za 470.000 Kč 2ks, pak 1ks za 480.000 Kč, vše MY 2017, pak už to leze nad 500.000 Kč,
1.5T SDN Comfort za 520.000 Kč 3ks, vše MY 2017,
1.5T SDN Elegance za 570.000 Kč 1ks, pak 590.000 Kč MY 2018,
1.5T HB Sport za 575.000 Kč 2ks vše MY 2017, pak 590.000 Kč MY 2018.

Otázkou zůstává, jestli neoželet nějakou výbavu a pořídit si třeba sedan za 520.000 Kč, než tříválec v Eleganci... tak, nebo tak, Honda levná nebude, až na jedno ale... Nechci se mýlit, ale kdo další dnes nabídne za 520.000 Kč vcelku velké auto se 182 PS?

eleganci jsem jen tak dal pac litr ve sportu neni .. me osobne comfort vubec nevadi ,spis obracene , kuzi nemusim vubec, stresni okno taky ne, v dobe klimatizaci je to jen na efekt tak jako navigace , dotekove ovladani hlasitosti a klimatizace uz vubec ne ,sensing tam je a pekny potahy se daj dodelat a ten kozenej volant mi materialove vubec nesedel ,trochu se ti zpoti ruce a uz klouze jak namydlenej ,nemluve otom ,ze mozna tim drive bude osoupanej a flekatej od spocenych rukou jak je kuze hladka a tenka .. mne nevadil ani ten gumac ,ten ma aspon perforaci ,mne proste sedi perforovana kuze a tu ti dneska udelaj za par tisic taky .. zbytek vymozenosti me vubec netrapy .. u mne by byla vec hlavni CVT ,manual nechci ten uz neni tak dobrej jako byval .. ledky by byly cool ,ale co nemas to ti nechyby .. nevim jestly bych uprednostnil silnejsi motor pred praktickejsim kufrem ,sedan se mi ani tolik nelibi.. spis bych uprednostnil litr s CVT jako 1.5 manual a misto vybavy bych jsi nechal udelat treba pekny barevny potahy a tapeci ,napr cerveny a perforovanej volnat treba s cervenym prositim a taky se cervenym semisovym horejskem dle sedacek a tapacitu .. dneska je to hold tak ,ze auto se mi musi hlavne libit a pak ma byt pohodlny na cestovani ..

apropo desetikvalt ,ten bych chtel ten bude perfektni .. ale i cena zase bude jinde i z tou naftou aby to pak nestalo sedmikilo .. v benzinu nebude pac,by uz tam byl a to by se cena zvedla jeste vejs a to by bylo neprodejny .. se divim ,ze to daj do drazsi nafty ..
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 14.2.2018 , 10:54   Citovat  

JardaBar napsal:
A takhle vypadá 1.5T v Acura CDX

neni to o nic lepsi ,neveslo se jim sani do predu tak to prehodily .. pokud tam neni viko ve wrinklu je dle mne fuk jak to tam vypada ,vse ostatni deklovani je uz jen parodie ..
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 14.2.2018 , 11:38   Citovat  

us civic nemá oplastování nad podběhama, to je teprve podhled...

asi si v tom libujou, nemají oplastovaný ani panty v kufru

mě spíš vadí, že to při váze kapoty nemá plynový vzpěry Ble

20180214.jpg

20180214.jpg, 434.87 kB
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 14.2.2018 , 11:48   Citovat  

Tak US civic je okresanej kvuly dostupne cene auta jak uz bylo zmineno ..
   Návrat  
2 háčka
PříspěvekZaslal: 14.2.2018 , 12:30  Naposledy upravil Jopeeeno dne 14.2.2018 , 13:14, celkově upraveno 1 krát. Citovat  

DOHCVTEC:
proti gustu OK Už bych níž, než Elegance nešel, na slušnou výbavu se zvyká dobře. Proto jen kvituji, že se výbavy postupně rozšiřují. Dual klima, senzory parkování, světel a stíračů, komfortní jednotka, sklopná zrcátka (parkuji v práci v centru) a jsem spokojený. Co mi chybí jsou FULL LED světla, v Civiku se mi hodně moc líbili a za deště.

K motorovému prostoru. Nedávno jsem měnil kamarádovi olej v jeho Renaultu Clio MY 2016 - světe div se, u auta za 245.000 Kč a kapota je s plynou vzpěrou Chápeš!
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 14.2.2018 , 13:10   Citovat  

Jopeeeno: s výbavou souhlas OK
kdyby to šlo, klidně bych si ještě připlatil za vyhřívaný čelní okno/volant a el. otevírání/zavírání víka kufru
   Návrat  
2 háčka
PříspěvekZaslal: 14.2.2018 , 13:22   Citovat  

xenon04
Souhlas, vyhřívaný volant tak trochu "závidím" kolegovi v Tucsonu, dokonce tam má i výhřev zadních sedaček. Temperace čelního skla je nic moc, plnohodnotný výhřev by se taky sešel. Než bych vycouval autem z brány, určitě by se toho dost rozpustilo Velmi šťastný
Ve výčtu "povinné výbavy" jsem opomněl výhřev předních sedaček, ale to už je dnes standard OK Víko v elektrice by alespoň v nejvyšší výbavě mělo být také, každopádně.
   Návrat  
2bep je teď offline  2bep
4 háčka
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 14.2.2018 , 21:01   Citovat  

Pro vsechny zhrzene milovniky Hondy.
To jako fakt brecite po tomhle?

DSC_0546.JPG

DSC_0546.JPG, 3.38 MB
   Návrat  
2 háčka
PříspěvekZaslal: 14.2.2018 , 21:14   Citovat  

Ne, Ty to máš houby umyté Velmi šťastný

CTR se mi docela líbí Honda Žadný chaozzz, jako u výše uvedených aut. Nejde o to, že by to ta auta měli šeredné, jen poněkud chaotické. Koukni třeba na EB...

2017-Honda-Civic-Type-R-engine.jpg

2017-Honda-Civic-Type-R-engine.jpg, 2.52 MB
   Návrat  
piskot je teď offline  piskot
3 háčka
PříspěvekZaslal: 14.2.2018 , 21:18   Citovat  

2bep napsal:
Pro vsechny zhrzene milovniky Hondy.
To jako fakt brecite po tomhle?

Nerozumím otázce...
Rád se kouknu, jak vypadá motor, a ne nějaký plastový dekl, ale ten "zmatek" pod kapotou CXG je už moc.
   Návrat  
Lipák je teď offline  Lipák
PříspěvekZaslal: 14.2.2018 , 22:44   Citovat  

xenon04 napsal:

Lipák: poslední tankování jsem tam nacpal po první vycvaknutí pistole 42,64L jel jsem cca 15km za nulu
podle mě je ještě za "nulou" rezerva tak na 50-80km klidný jízdy

To odpovídá že při "nule" zbývají 4 L. Moje zkušenost ze Škodovek je, že se dá nádrž přeplnit o 6-10L ,když při tankování pomocí pistole "odpustíte vzduch z nádrže".Vlastně můžete pokaždé natankovat jiné množství Velmi šťastný Tak to valím bulvy
U Hond to asi tak nebude, co ?
U Civicu mi ten o skoro 100km menší dojezd trochu vadí. Proto bych chtěl nádrž využívat na max hodnoty, tedy budu hledat její hranice.
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 15.2.2018 , 0:13   Citovat  

kdyz nekomu vadi ty hadicky da se koupit delkl CTR a muzes si to naptlat i na trivalec ,ale dle mne je to nesmysl i u CTR jen parodie jako u koncernu ,aby se nereklo dame na hrnec poklicku pořádnej výtlem
   Návrat  
2 háčka
PříspěvekZaslal: 15.2.2018 , 6:41   Citovat  

DOHCVTEC:
u CTR mi jde hlavně o to, že to auto má všechny ty kable a hadičky rozmístěny nezmateně, kryt - nekryt. Nebo si myslíš, že to všechno schovali pod ten plast? Je to prostě koukatelnější. Nicméně, tohle všechno se dá přežít. Pod kapotu lezu jednou za týden a radši mít spolehlivé auto s harakiri pod kapotou, než mít super truper učesaný motorák, když se mi bude pohon sypat jak potvora Úsměv

Lipák:

neřeš naplnění nádrže až po okraj, fakt ne. Jde o to, že palivo má jistou roztažitelnost, která by se měla respektovat, a teď nejde jen o změnu teplot. Když "nabušíš" nádrž až po hrdlo, rozpínající palivo může v krizové situaci a za ideálních podmínek vyvolat až expanzi. Nehledě na to, že to neprospívá filtru odvodu. Fakt bych to necpal co to dá.
   Návrat  
2bep je teď offline  2bep
4 háčka
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 15.2.2018 , 9:04   Citovat  

to piskot: Ber to jen jako malé připomenutí jak vypadala zde "oplakávaná" R18 v C8G Mrk A to třeba v C9G (podobně jako u R20 v CR-V a Acco) už nedávali ani plastový kryt svíček...
Jak píše Jopeeeno, na krásu ten motor nejezdí Mrk Ještě bych podobná negativa chápal u servisáků, pokud je v motoráku špatný přístup pro některé servisní úkony. Jak jsem psal v úterý, doba D/B/F/H/K už je pěkně dlouho pryč.
A jak vidno, některým stačí i plastový dekl a už je i ropák hezký Velmi šťastný

p.s. Na druhou stranu ta "hadičkárna" otevírá spoustu možností milovníkům "clean style" v motoráku na seberealizaci sopťa sopťa
   Návrat  
chrobok je teď offline  chrobok
1 háčko
PříspěvekZaslal: 15.2.2018 , 9:54   Citovat  

Hele jen taková zajímavost co mi říkal technik z Hondy když jsem byl na garančce před měsícem... Bavili jsme se co je nového a tak, a říkal, že ty diesely jsou jako fajn, spotřeba super, ale má to velká ALE ... Kvůli emisím by se tam snad měl měnit olej co 10tkm prostě celkově markantně větší náklady na servis. Takže pokud si to někdo koupí s tím že nalítá ročně 40tkm tak musí počítat s tím, že musí 4x měnit olej během roka. Což už se celkem prodraží žejo ... Jsem zvědavý co je na tom pravdy a jak to bude v praxi vypadat ...
   Návrat  
Stepa je teď offline  Stepa
4 háčka
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 15.2.2018 , 10:16   Citovat  

offtopic Já teda u 2.2 měním olej taky po 10tkm...a nějak mě to nevzrušuje.
   Návrat  
2 háčka
PříspěvekZaslal: 15.2.2018 , 10:29   Citovat  

Nooo, možné je všechno. Některé koncepce motorů a systémů DPF značně ředí olej motorovou naftou, a to především u systémů bez aditiv (nový i-DTEC by aditivaci mít neměl). Možná, teď teoretizuji, tím chce Honda předejít problémům, se kterými se docela silně potýkají naftové motory od Mazdy.
Jinak, výměna oleje v motoru co 10.000 Kč u naftového motoru je podle mě docela často, jak se píše výše, ty průběhy pak pošlou auto i třikrát a více do servisu na výměnu oleje v roce. Pochopil bych to třeba u kratších jízd. Já měním do cca 6-8.000 km, a to především z důvodu ztížených podmínek (časté velmi krátké jízdy)- sama Honda předepisuje výměny zkrátit o polovinu, když nastávají tyto "ztížené" podmínky provozu.
   Návrat  
piskot je teď offline  piskot
3 háčka
PříspěvekZaslal: 15.2.2018 , 11:08   Citovat  

2bep napsal:
to piskot: Ber to jen jako malé připomenutí jak vypadala zde "oplakávaná" R18 v C8G Mrk A to třeba v C9G (podobně jako u R20 v CR-V a Acco) už nedávali ani plastový kryt svíček...
Jak píše Jopeeeno, na krásu ten motor nejezdí Mrk Ještě bych podobná negativa chápal u servisáků, pokud je v motoráku špatný přístup pro některé servisní úkony. Jak jsem psal v úterý, doba D/B/F/H/K už je pěkně dlouho pryč.
A jak vidno, některým stačí i plastový dekl a už je i ropák hezký Velmi šťastný

p.s. Na druhou stranu ta "hadičkárna" otevírá spoustu možností milovníkům "clean style" v motoráku na seberealizaci sopťa sopťa

Tak u C9G ještě nějaký plastový mindekl je... Úsměv
Když už se tu díváme pod sukně, našel jsem náš F-kový motor, po 17 letech...

Ad té "seberailzace", Já bych na to nešahal, možná ani sami inženýři nevědí, co která hadička je... HaHaaa

Photo2466.jpg

Photo2466.jpg, 495.88 kB
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 15.2.2018 , 11:24   Citovat  

Jopeeeno napsal:
DOHCVTEC:
u CTR mi jde hlavně o to, že to auto má všechny ty kable a hadičky rozmístěny nezmateně, kryt - nekryt. Nebo si myslíš, že to všechno schovali pod ten plast? Je to prostě koukatelnější. Nicméně, tohle všechno se dá přežít. Pod kapotu lezu jednou za týden a radši mít spolehlivé auto s harakiri pod kapotou, než mít super truper učesaný motorák, když se mi bude pohon sypat jak potvora Úsměv

Lipák:

neřeš naplnění nádrže až po okraj, fakt ne. Jde o to, že palivo má jistou roztažitelnost, která by se měla respektovat, a teď nejde jen o změnu teplot. Když "nabušíš" nádrž až po hrdlo, rozpínající palivo může v krizové situaci a za ideálních podmínek vyvolat až expanzi. Nehledě na to, že to neprospívá filtru odvodu. Fakt bych to necpal co to dá.

ted to nemuzu najit ,ale videl jsem CTR motor bez toho deklu a je to prakticky to samy co 1.5T ,litr ma toho vice pac je to jina koncepce a taky neni efektivni kdyz je vedeni kapalin a kdeceho moc dlouhy a vedeny pod celou kapootou kdyz nemusi.. trivalec je hlavne kompaktni motor a to nemuze byt esteticky nebo pekny ..
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Civic 10g
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 80, 81, 82 ... 103, 104, 105  Další 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina