Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
Autodíly CarDo - kryogenika
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Honda a LPG
Fórum: Motor, ECU, spojka a převodovka
19
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 140, 141, 142, 143  Další 
Zaslat odpověď

Strana 141 z 143
markos je teď offline  markos
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 28.3.2018 , 15:38   Citovat  

rotker napsal:
Čeká mě pravděpodobně cesta do Itálie (přes Německo a Švýcarsko). Můžete mi někdo prosím poradit jaké tankovací redukce si mám koupit? Tankování mám pod víčkem. to mi hlava nebere

Taliani maju rovnaku ako SK/CZ, nemci maju tu co na obrazku

acme_germany_to_rv_gas_bottle_motorhome_cylinder_lpg_nozzle_adaptor__66158.1487786928.1280.1280.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
acme_germany_to_rv_gas_bottle_motorhome_cylinder_lpg_nozzle_adaptor__66158.1487786928.1280.1280.jpg, 278.68 kB
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  

Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Jiřik je teď offline  Jiřik
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 28.3.2018 , 19:01   Citovat  

Ty máš "Italský" typ , požívaný v ČR, takže Itálie je vyřešena Velmi šťastný
V Německu a Švýcarsku opravdu běžně půjčují kufřík s redukcemi. Je důležité aby to mělo závit M10x1,5 a našroubuješ to tam stejně, jako svojí vlastní redukci. Je tankovací pistoli připojíš jinak, ale to zmákneš.

Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
rotker je teď offline  rotker
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 29.3.2018 , 7:01   Citovat  

Super, to jsem potřeboval vědět je to dobrý Úsměv

RIZ3K9 je teď offline  RIZ3K9
4 háčka
Členství: Gold
0
PříspěvekZaslal: 29.3.2018 , 7:48   Citovat  

Co se týká toho půjčování, tak ano vetšinou neni problém půjčit (někdy chtějí vratnou kauci), ale mě se párkrát stalo, že na těch redukcich mají nakopaný závity, takže to netěsní nebo si zničíš svůj zavit na autě, když to vezmeš silou. Smutný

optimas je teď offline  optimas
4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 4.4.2018 , 17:53   Citovat  

Tak mi minulý týden namontovali LPG do C8G a ten palivoměr je teda slušnej vopruz. Mám třetinu nádrže a po ujetí asi 250km se rozsvítilo hladové oko u palivoměru, ale nejhorší kravina je že přes celý palubní počítač se objeví taky ikona pumpy a tím pádem nefunguje palubák. Což je hodně špatně. Po 3 dnech jsem to nevydržel a musel dotankoval za 200kč. Jenže už mám 1/2 nádrže. Takže se ptám taky se vám to tak ukazuje nebo jde vyrušit ta ikona z palubáku. Nebo si asi fakt nechám namontovat ten emulátor paliva.

Newtom je teď offline  Newtom
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 4.4.2018 , 18:13   Citovat  

Nevím teda jak na C8g ale na A7g upozornění vyruším když zmáčknu tlačítko pro listování v počítači. A ukazatel paliva klesá taky. I když moje jednotka má prý emulátor už v sobě.

zitnyp je teď offline  zitnyp
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 4.4.2018 , 20:20   Citovat  

optimas: presne tak, vyrusis to Ickem na palubaku Úsměv Hele jestli jste ochotny to nekdo realne koupit a tim podporit vyvoj, tak muzu na to mrknout a vymyslet neco co bude "plug and play" pokud mozno co nejvic. Realne si myslim, ze by to cenove mohlo bejt neco kolem 1000kacek za reseni ktery bude na 8Gcko prakticky plug and play.

Jinak do cca pulky nadrze rucicka klesa a pak se zase obnovi, takze kdyz naberes plnou, tak mas tak na 2mesice klid, aspon u meho najezdu to tak cca je Úsměv

jiri1975 je teď offline  jiri1975
0
PříspěvekZaslal: 5.4.2018 , 3:31   Citovat  

zitnyp napsal:
optimas: presne tak, vyrusis to Ickem na palubaku Úsměv Hele jestli jste ochotny to nekdo realne koupit a tim podporit vyvoj, tak muzu na to mrknout a vymyslet neco co bude "plug and play" pokud mozno co nejvic. Realne si myslim, ze by to cenove mohlo bejt neco kolem 1000kacek za reseni ktery bude na 8Gcko prakticky plug and play.

Jinak do cca pulky nadrze rucicka klesa a pak se zase obnovi, takze kdyz naberes plnou, tak mas tak na 2mesice klid, aspon u meho najezdu to tak cca je Úsměv

jiri1975 je teď offline  jiri1975
0
PříspěvekZaslal: 5.4.2018 , 3:36   Citovat  

Tak já bych do toho za ten litr šel. Ale jak píšeš pokud mám přes půl nádrže tak to ukazuje. VTEC

4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 5.4.2018 , 7:14   Citovat  

CRV taky, když dám plnou tak je to ok, ale pod půlkou už klesá

4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 8.4.2018 , 14:15   Citovat  

Ahoj mám namontované nové LPG a jde mi cítit v kabině benzín za jízdy hlavně když otevřu okno. Tady o tom píšu píšu tam, že to není montáži LPG, ale mám dojem, že asi jo. Mám v kufru toroidní nádrž 43L a kvůli odvětrání se musí provrtat dno kufru aby se tam protáhla taková plastová trubka. A zajímalo by mě kolik musí ta trubka přesahovat přes dno kufru ven. Mám za to, že když se otevře okno tak za jízdy vzniká vír vzduchu, který pak jde přes tu trubku do kufru a do kabiny a proto cítím zápach benzínu. Když okno zavřu smrad zmizne, ale otázkou je odkud se ten smrad bere. Ještě zkusím tu trubku ucpat hadrou jestli to bude pak cítit. Ano vím nesmí se to, ale je to jen na zkoušku jestlu ten smrad jde přes tu trubku

hopit je teď offline  hopit
4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 8.4.2018 , 14:56   Citovat  

optimas napsal:
Ahoj mám namontované nové LPG a jde mi cítit v kabině benzín za jízdy hlavně když otevřu okno. Tady o tom píšu píšu tam, že to není montáži LPG, ale mám dojem, že asi jo. Mám v kufru toroidní nádrž 43L a kvůli odvětrání se musí provrtat dno kufru aby se tam protáhla taková plastová trubka. A zajímalo by mě kolik musí ta trubka přesahovat přes dno kufru ven. Mám za to, že když se otevře okno tak za jízdy vzniká vír vzduchu, který pak jde přes tu trubku do kufru a do kabiny a proto cítím zápach benzínu. Když okno zavřu smrad zmizne, ale otázkou je odkud se ten smrad bere. Ještě zkusím tu trubku ucpat hadrou jestli to bude pak cítit. Ano vím nesmí se to, ale je to jen na zkoušku jestlu ten smrad jde přes tu trubku

Hledal bych problém kolem motoru , možná při montáži LPG odpojili např. přívod benzínu a teď něco netěsní . Odvětráním v kufru to určitě nebude.

4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 8.4.2018 , 17:07   Citovat  

Jenže když stojím není z motoru nic cítit. Cítit to je když zastavím a otevřu dveře nebo jak jsem psal když otevřu okno. Kdyby to šlo od motoru tak by ventilátor ten smrad tlačil do kabiny neustále. No uvidíme musím to prohlídnout je to děs. Zajímavé je, že ráno to nedělá ale jen odpoledne když je teplo.

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 9.4.2018 , 7:53   Citovat  

Stalo se mi to u jedné A6 4.2. byl cítit benzín při chodu na plyn.
Je tam dost výkonná pumpa a když to běží na plyn, tak benzín jen cirkuluje v nádrži, protože u moderních pump je přepad už tam. To vedlo k intenzivnějšímu odpařování a šlo to nějak záhadně do auta těmi průduchy na odvětrání co jsou v zadních rozích karoserie. Byla netěsná hadička odvětrání u benzín. nádrže.

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 9.4.2018 , 11:53   Citovat  

optimas napsal:
Ahoj mám namontované nové LPG a jde mi cítit v kabině benzín za jízdy hlavně když otevřu okno....

Mně to dělá taky od přestavby. Za 2 měsíce jdu na revizi a chtěl bych aby na to mechanik kouknul...

4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 11.4.2018 , 17:32   Citovat  

Newtom napsal:
Mně to dělá taky od přestavby. Za 2 měsíce jdu na revizi a chtěl bych aby na to mechanik kouknul...

Taky na UFO? Já včera auto na zvedáku podlaha komplet dole, motor nastartovaný a před tím projetý na LPG a nic čuchal jsem hodinu a nic. Ani koko.t. všechny spoje mají na sobě ti samostahovací kovovou pásku a nikde není hadička porušená nebo styřelá. Tak nechápu odkud ten smrad jde.

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 11.4.2018 , 18:10   Citovat  

optimas napsal:
Taky na UFO?

A7g Tourer

4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 11.4.2018 , 19:24   Citovat  

No? A kde je ku..a problém. Teď jezdím a nic, vše v pohodě

jakubM je teď offline  jakubM
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 11.5.2018 , 13:07   Citovat  

Používáte někdo nějaká aditiva do benzínu, aby se pročistily spalovací prostory? Třeba něco takového..? Toto nebo toto

MartinL je teď offline  MartinL
0
PříspěvekZaslal: 11.5.2018 , 13:13   Citovat  

Ahoj, do benzinove nadrze davam pred tankovanim klasika VIF a do LPG nadrze si pri tankovani nechavam davat Chemtane V uz od minuleho leta, cca co 5 nadrzi... a mam za sebou konecne prvni zimu kdy se mi nezalepoval ventil, celkove bezproblemovy chod.

4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 7.6.2018 , 20:04   Citovat  

Tak už jsem přišel na to proč mi smrděl benzín v autě. Včera zase smrad v kabině tak jsem chodil kolem auta a čuchal i v motoru a nic. Až jsem otevřel víčko kde je plnicí hrdlo a čuchnul a smrad benzínu. Tak jsem otevřel víčko a znovu zavřel až začalo přeskakovat přes zuby. A je po smradu.

forsterik je teď offline  forsterik
0
PříspěvekZaslal: 2.7.2018 , 13:12   Citovat  

Zdravím, na podzim minulého roku jsem si pořídil Accord VII 2,4 v LPG (STAG 300 ISA2) a jsem maximálně spokojen. Mám bohužel jednou za čas problém s rozladěním LPG mapy vůči benzínové, zpravidla jde o bohatou směs kdy auto logicky postupně začíná jezdit hůř a nakonec se rožne kontrolka motoru. Postupuju tak, že diagnostikou smažu chybu motoru a znovu si přes diagnostiku LPG naladím mapy, auto opět jezdí jak polité živou vodou a vydrží mi to cca. necelé 2 měsíce (samozřejmě dle počtu najetých kilometrů). Po této době můžu nastavovat znovu. Je tam možnost spuštění autoadaptace, která by teoreticky měla tomuto zabránit, bohužel to po mě vyžaduje nastavení hraniční směsi lambda sondy a nevím jakou hodnotu tam zadat. Kousek od mého bydliště je autorizovaný servis AC STAG Auto Szotek, ale dle recenzí známých a na internetu je to ztráta času, peněz a nervů. Nejlepší by měli být ve Strakonicích, kde LPG bylo před lety instalováno, ale vzhledem k místu mého bydliště je nesmysl jet tak daleko (okolí Ostravy). Předem díky za jakoukoli radu nebo nejlépe kontakt na někoho kdo s tím má zkušenosti a dovedl by mi zkontrolovat veškeré nastavení, jestli někde není chyba a případně to nastavit tak, abych to už nemusel neustále řešit.

-první obrázek: moje poslední rozladění map (aktuální)
-druhá obrázek: takhle to vypadalo když se mi to rozladilo poprvé
-třetí obrázek: takhle to vypadá vždy po tom co znovu nahraju mapy

LPG mapa 2.jpg

LPG mapa 2.jpg, 207.29 kB

LPG mapa.jpg

LPG mapa.jpg, 185.66 kB

LPG1.png

LPG1.png, 208.46 kB

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 2.7.2018 , 21:59   Citovat  

1. Vypni autoadaptace ISA2 a vynuluj celou tabulku, většinou to nefunguje jak by mělo.
2. znovu to nalaď, mělo by to vydržet. Zkontroluj chyby a zapojení pólu + jestli je pevně na baterce,
mínus pevně na kostře. vypadá to totiž, že se jednotka nechtěně resetuje.
3. časy na volnoběh 5,8 ms. to už nemůže nad 4500 ot. stíhat. Pořiď si takovou soustavu, která bude výkon stíhat.
Časy LPG vstřiků u motoru K24 by měly být na volnoběh max. 4,5 ms ale raději méně.
když tak mi pošli na mail to nastavení, mrknu na to.

0
PříspěvekZaslal: 3.7.2018 , 14:55   Citovat  

Ahoj, díky za rady.

Vždycky se objeví stejná chyba: P0172 - Směs příliš bohatá. Právě když se mi to poprvé od koupě rozladilo, tak to bylo bez autoadaptace a myslel jsem, že po zapnutí se to už dít nebude (ale neumím to nastavit). Majitel předemnou s tím asi tolik nejezdil, protože říkal že mu to vydrželo nastavené i 2 roky a opravoval to jemným posouváním bodů multiplikátoru, nicméně se mi tímto způsobem nepodařilo obě mapy přesně sladit.

Bohužel jsem včera předal auto známému na velký úklid auta (clay, voskování atd.) tak nebudu mít do večera před Hondayem auto u sebe. Potom si zkontroluju to zapojení a pošlu ti veškeré screeny nastavení STAGu. Jsem rád že se mi někdo na to podívá, ani si nejsem jistý jestli tam jsou nastavené správné vstřikovače.

Reduktor jsem mezitím nechal vyměnit za nový (reduktor MAGIC 3), protože ten starý už měl hodně najeto a měl jsem problémy s tím, že mi vařila voda v chladícím okruhu. První jsem vyměnil termostat, potom vodní pumpu a nakonec jsem zjistil, že jsem měl uvnitř reduktoru netěsnost a plyn se tlačil do vody a sem tam to vařilo při provozu na LPG. Reduktor jsem si nechal dát stejný jako byl od předtím, abych ten systém nějak nerozhasil. Nechal jsem si vyměnit i oba LPG filtry a pak senzor tlaku LPG co je před vstřiky protože odešel do věčných lovišť a nepřepínalo to na benzín.

Já jsem si tu LPG diagnostiku koupil abych si mohl změnit přepínání na benzín ve vyšších otáčkách. Připadalo mi že ty vstřikovače nestíhají a tak mám nastaveno přepínání na benzín už při 4000 otáčkách, do kterých se při běžné jízdě v pohodě vlezu, tak nevím proč se mi to dále rozlazuje. Dále jsem si nastavil přepínání později na plyn atd., protože ten co to měl přede mnou to měl všechno nastavené tak, aby pomalu benzín nepoužil nikdy (prý protože je drahý Velmi šťastný). Nejsem si navíc jistý jestli tam nenastavil ještě něco co by mohlo způsobovat tento problém. Do složitějších věcí jsem se pouštět nechtěl, protože nový motor K24 kupovat nechci Smutný

Odkud jsi? Pokud děláš do LPG, rád si to zaplatím a nechám předělat od profíka, který to má zmáknuté přímo pro můj typ vozu. LPG servisy v mojem okolí asi neví co dělají, ale je pravda že kde jsem zatím byl, tak nebyli zaměřeni na STAG.

Každopádně díky za vše!

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 3.7.2018 , 21:36   Citovat  

Pokud píšeš o "auto Šotek" tak to jsi zdálky Úsměv
Dnes jsem zrovna dlouze objížděl Kladsko, abych se dostal do Jeseníku, tak jsem se rozčiloval na ty Rusáky, proč dali po válce naše území věnem Polákům naštvanej
pošli mi to nastavení, je taky možné že je v háji jendotka, stává se to. zkus aktualizovat firmware, jde to těžko,
ale může to pomoct.

0
PříspěvekZaslal: 4.7.2018 , 6:30   Citovat  

Pokud by jsi se objevil na Hondayi, není problém ti to tam na 10 minutek ukázat, déle ne abych ti nekazil zábavu. Firmware jsem aktualizoval na nejnovější verzi před tím posledním rozladěním map, takže to nejspíš nepomohlo. Až budu mít auto, nastavení ti moc rád pošlu. Kdybys tam přišel na něco s čím si neporadím sám, asi bych si udělal výlet přes Kladsko někam tvojim směrem Velmi šťastný

renda4 je teď offline  renda4
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 4.7.2018 , 7:19   Citovat  

Nechceš zkusit seřízení u LPG Lacko ? Nedávno jsem s ním jel v Nissanu Navara 2,5D překopané na nafta-LPG , tak asi tomu rozumí...

4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 4.7.2018 , 7:37   Citovat  

forsterik napsal:
Pokud by jsi se objevil na Hondayi, není problém ti to tam na 10 minutek ukázat, déle ne abych ti nekazil zábavu. Firmware jsem aktualizoval na nejnovější verzi před tím posledním rozladěním map, takže to nejspíš nepomohlo. Až budu mít auto, nastavení ti moc rád pošlu. Kdybys tam přišel na něco s čím si neporadím sám, asi bych si udělal výlet přes Kladsko někam tvojim směrem Velmi šťastný

Jiřík je ze Žatce a výlet za ním doporučuji je to dobrý Mám od něho zplynováno a po vyřešení prvotních dětských nemocí vůbec nevím, že mám plyn v autě, absolutně bez problémů OK

Kmóďa je teď offline  Kmóďa
4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 5.7.2018 , 19:31   Citovat  

Mám takový malý problémek. Při přepnutí z LPG na benzín motor zaškube. Třeba když dochází plyn,nebo je ho už málo a přepne to nečekaně třeba při zátěži v kopci,je to dost nepříjemné. Dříve to nedělalo. Obrácené přepínání z benzinu na LPG je v pohodě a proběhne i při zátěži hladce. Čím to může být?

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 5.7.2018 , 19:49   Citovat  

Magic G4 přepíná na benzín najednou všechny válce, takže to trochu škubne pokaždé. To velké zaškubnutí může být zaviněno tím, že je už mírně zanesené čidlo tlaku a při poklesu tlaku než to "zjistí" je tam ta prodleva. Možná kvůli tomu vyskočí i chybový kód v ř.j. Hondy. Vyřešit by to šlo navolením vyššího přepínacího tlaku, nebo menší prodlevy, ale pak by to zase mohlo přepínat i nechtěně v plném výkonu. Muselo by se to vyzkoušet, každopádně pokud jezdíš podle tacho, víš kdy Ti plyn dochází a už s tím počítáš.

Obsah fóra Honda-club.cz   
Honda a LPG
Fórum: Motor, ECU, spojka a převodovka
19
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 140, 141, 142, 143  Další 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina