Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
Autodíly CarDo - kryogenika
  Obsah fóra Honda-club.cz   
koroze - Civic 7g
Fórum: Exteriér
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď

Strana 1 z 1
Vojta16399 je teď offline  Vojta16399
0
PříspěvekZaslal: 13.4.2018 , 18:25   Citovat  

Zdravím, mám prosbu, po první zimě, co mám tuto Honda , se mi objevila koroze prahů a zadních lemů. Asi to nebyla nejšťastnější koupě, ale jinak Honda super. Přikládám foto a prosím, jestli by mi někdo mohl poradit, co s tím... Má smysl to obrousit - odrezit - tmel - lak, nebo si myslíte, že to je zevnitř a jediná možnost je vyříznout? Auto bych si rád ještě 4 roku nechal. Zevnitř jsem je loni po koupi vystříkal voskem...

P.S. Pokud tady je založené téma, kam sem to měl hodit, tak se omlouvám, ale nenašel jsem.

Předem díky! Úsměv

Ještě přikládám foto rzi na hraně dveří, ta mě tolik netrápí, ale taky s tím chci něco udělat.

IMG_20180413_152708.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
IMG_20180413_152708.jpg, 2.56 MB

IMG_20180413_152834.jpg

IMG_20180413_152834.jpg, 3.18 MB

IMG_20180413_152856.jpg

IMG_20180413_152856.jpg, 2.92 MB

IMG_20180413_152733.jpg

IMG_20180413_152733.jpg, 2.63 MB
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  

Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Stepa je teď offline  Stepa
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 13.4.2018 , 18:41   Citovat  

Zatim to je povrchovka, pokud to osetris, tak to v pohode 4 roky vydrzi.

Prahy a lemy obrus, natri stabilizatorem koroze a dej na to barvu. U tech lemu jeste vyskrabej stary karosarsky tmel na vnitrni strane, jak to je zbodovane, osetri, dej novy karosarsky tmel a natri nejakym bodyckem. Bodyckem udelej cela nadkoli.

Hrany dveri obrousit a osetrit...

Po osetreni vsechny dutiny vyvoskuj.

Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Bullseye je teď offline  Bullseye
2 háčka
Členství: Silver
0
PříspěvekZaslal: 20.4.2018 , 16:22   Citovat  

tohle nic není.. ideální by bylo to vzít pískem a poté dvousložkovým epoxidových základem, plnič a pak barva.. ale jako levnější varianta to bude stačit obrousit (tím si ale rez do plechu zabrousíš) a použít opravdu dobrý stabilizátor koroze

JardaBar je teď offline  JardaBar
2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 20.4.2018 , 17:36   Citovat  

Tohle už nezastavíš, jen zakreješ. Ta koroze pojede dál. Moc bych do toho neinvestoval, bude to nekonečný boj.

DOHCVTEC je teď offline  DOHCVTEC
4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 20.4.2018 , 20:23   Citovat  

presne tak , mne na accu uz to osetrujou po druhy lakovano v lete a po zime rozvetly ,vcelku uz nechapu cim to je ,delal mi to kamos jako kamosovi ,takze to neosidil co vim , po druhy dal jeste vice kriciho laku a ten se normalne loupe doliu jako folie .. je videt ,ze to jde jak ze spoda tak z venci od kaminku se udelaj dirky a uz to jede .. nevim jestly ty hrany nenecham dat rovnou do nakyho stribrnyho bodycka nebo ja uz nevim ..

Jopeeeno je teď offline  Jopeeeno
2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 21.4.2018 , 11:02   Citovat  

Před současným autem jsem měl taky staršího japonce (bylo jich víc). Ten, o kterém píšu, se ke mě dostal jako osmiletý, bez dodatečné antikorozní ochrany. Když jsem posundával plasty v podbězích, blatnících a nárazníky, nestačil jsem se divit. Občas nějaká díra, spousty rzi. Díry jasné - vyřezat až ke zdravému plechu a vyvařit. Všude, kde byla rez a nebyla příliš hluboká, jsem to obrousil ocelovým (drátěným) kotoučen na vrtačce. Pak jsem nakoupil velké množství bezoplachového odrezovače a obroušená místa štetečkem opakovaně natíral (vymýval) tak dlouho, dokud plech nebyl čistý, bez sebemenšího náznaku zlatavé, rezavé barvy. Tohle se nesmí unáhlit, takže to zabralo nejvíc času. Tento postup jsem použil i na vyvařená místa. Po zaschnutí jsem opravená místa natřel základní barvou, třemi vrstvami. Auto naštěstí nebylo orezlé zvenčí, takže odpadla povrchová úprava před lakováním.
Jen doplním, že hlubokou rez, která silně ztrenčila plech, jsem taky vyřezat a vyvařil.

Po zaschnutí základní barvy jsem na ošetřená místa použil podvozkovou ochrannou hmotu. Tady se neoplatí šetřit. Mě dobře posloužil výrobek od Würthu, k jehož aplikaci je však zapotřebí speciální "pistole".

Opravdu důležitým krokem je důsledná stabilizace koroze. Pokud se odflákne, byl to zbytečný čas a vyhozené peníze. Auto jsem prodal po 4 letech bez náznaku nějaké koroze. Fakt si s tím chce vyhrát a pak to bude fungovat. Mě to trvalo skoro měsíc každodenní "práce".

Obsah fóra Honda-club.cz   
koroze - Civic 7g
Fórum: Exteriér
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina