Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
Autodíly CarDo - kryogenika
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Dovoz auta z SK do CZ
Fórum: Volná diskuze
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď

Strana 1 z 1
fun_thomas je teď offline  fun_thomas
1 háčko
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 16.4.2018 , 12:37   Citovat  

Poradil by někdo, co všechno obnáší dovoz auta z SK do CZ? Jde mi o to, jestli je reálný přijet na SK, auto obhlídnout a pokud by bylo vše OK rovnou s autem odjet do CZ?
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
dEe je teď offline  dEe
PříspěvekZaslal: 16.4.2018 , 14:29   Citovat  

Nevidím v tom problem. Takto to dělám, když jedu pro auto do pl. Pak dovozova TK,pojistka, značky a je to. Pro co chceš jet ?
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Repi je teď offline  Repi
3 háčka
Členství: Silver
PříspěvekZaslal: 16.4.2018 , 16:48   Citovat  

fun_thomas napsal:
Poradil by někdo, co všechno obnáší dovoz auta z SK do CZ? Jde mi o to, jestli je reálný přijet na SK, auto obhlídnout a pokud by bylo vše OK rovnou s autem odjet do CZ?

Pri vyvozu ze sk musis udelat kontrolu originality. Takze na stk, pak na urad pro prevozky a hura do cr
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 16.4.2018 , 17:35   Citovat  

Jasně, díky za info..kolik si účtujou za převozky orientačně? Plus pak ještě jak se řeší povinný ručení? To můžu uzavřit na Slovensku?
   Návrat  
David.306 je teď offline  David.306
3 háčka
PříspěvekZaslal: 16.4.2018 , 19:14   Citovat  

fun_thomas napsal:
Jasně, díky za info..kolik si účtujou za převozky orientačně? Plus pak ještě jak se řeší povinný ručení? To můžu uzavřit na Slovensku?

mam takovej pocit jestli pojisteni neni v cene prevozek,ale nejsem si ted uplne jistej
   Návrat  
TOM typ R je teď offline  TOM typ R
PříspěvekZaslal: 16.4.2018 , 19:25   Citovat  

Už se to tady řešilo a co třeba se domluvit pokud je to soukromí prodejce a odjet na jeho pojištění? A kupní smlouvu... Při troše dobré vůle to tak určitě půjde taky. Já takovým způsobem přivezl dvakrát...
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 16.4.2018 , 21:07   Citovat  

Žádný téma kde by se to řešilo jsem nenašel, nenasmeroval bys mě? Je to o domluvě, třeba se s prodejcem nějak takhle nakonec domluvím, ale spoléhat na to zatím nemůžu.
   Návrat  
Fincz je teď offline  Fincz
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 17.4.2018 , 11:09   Citovat  

Jak již bylo psáno, tak se musí udělat KO, a v tom je trochu problém, protože se musí objednat a to minimálně den dva dopředu, mají toho dost a trvá to, tak člověk dostane nějaký termín, takže obratem bez předchozí domluvy to řešit v podstatě nejde. Já jsem to řešil tak že jsem dojel, dal 200E zálohu, majitel udělal KO, po pár dnech jsem přijel pro auto, udělali jsme na policajtech vývoz, s tím že jsem vzal i převozky, myslím na měsíc s pojištěním v ceně, za 66E a letěl spokojený domů v novém autě.

Nebo je druhá možnost, odzkoušená a to vzít auto jak je, na SK značkách, zařídit si KO sám a majiteli poslat zpět papíry, ať je odhlásí a pošle. Ale to znamená vrátit se s autem na SK na tu kontrolu. Já bydlím v podstatě na hranicích tak na tu KO dojedu do deseti minut, takže to není problém, ale pokud je člověk odněkud dál, tak je to asi nesmysl.

Jinak KO bývá na STK, ale jinak to jsou úplně samostatné, na sobě nezávislé pracovište, takže kdyžtak hledat kontakt na KO, ne STK.
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 17.4.2018 , 12:10   Citovat  

S prodejcem jsem domluvenej, že KO by měl mít v pátek hotovou, takže by to event. mohlo dopadnout. U těch převozek se řeší nějaká kniha jízd nebo něco podobnýho? A pojištění by pak platilo i v CZ předpokládám? A dálniční poplatky jsou v převozkách zahrnutý nebo ne?
Ty převozky mi přijdou v tomhle případě asi jako jednodušší varianta, než jet na jeho značkách, který bych mu pak musel posílat a následně on by mi pak musel poslat zpátky odhlášený papíry jestli tomu dobře rozumím.
   Návrat  
Fincz je teď offline  Fincz
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 17.4.2018 , 12:54   Citovat  

No tak pokud udělá tu KO předem, tak asi není co řešit, jen dorazit v pracovní hodiny na dopravce, ať se to může přepsat. Nic takového jako kniha jízd se vůbec neřeší, pojištění je platné min. po celé evropě a dálniční poplatky nejsou v ceně, musíš kdyžtak dokoupit, stejně jak kdybys měl normální RZ.

Jo, rozumíš tomu naprosto přesně, určitě je to rozumnější, člověk pak má vše na SK vyřízené při odvozu auta.
Jen nastává ještě jeden problém, při vývozu slováci vystaví jen velký techničák a na malý techničák se čeká cca 3týdny než ho pošlou, ale je možnost za poplatek urychlit výrobu a měl by být snad během 3 dnů.
   Návrat  
Repi je teď offline  Repi
3 háčka
Členství: Silver
PříspěvekZaslal: 17.4.2018 , 14:24   Citovat  

fun_thomas napsal:
S prodejcem jsem domluvenej, že KO by měl mít v pátek hotovou, takže by to event. mohlo dopadnout. U těch převozek se řeší nějaká kniha jízd nebo něco podobnýho? A pojištění by pak platilo i v CZ předpokládám? A dálniční poplatky jsou v převozkách zahrnutý nebo ne?
Ty převozky mi přijdou v tomhle případě asi jako jednodušší varianta, než jet na jeho značkách, který bych mu pak musel posílat a následně on by mi pak musel poslat zpátky odhlášený papíry jestli tomu dobře rozumím.

když sem vezl já auto ze sk tak platily 14 dní, žádná kniha jízd. pojištění už si nepamatuju jestli sem si sjednával nějaký.
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 18.4.2018 , 19:37   Citovat  

Tak jo, všem moc díky za rady, nějakým způsobem jsme to s prodejcem dali všechno do kupy a pokud bude auto v pořádku, tak snad to všechno dopadne a s autem budeme moct dorazit do CZ.
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 22.4.2018 , 20:00   Citovat  

Tak hlásím, že v pátek všechno klaplo na jedničku, jen pro schrnutí teda nejdřív bylo potřeba udělat KO (domluveno s prodejcem že ji udělá ještě před tím než dorazíme, musí se na ní objednávat, jinak by to asi během jednoho dne nedopadlo), potom co jsme dorazili na místo, obhlídli a projeli jsme auto, vše až na pár mini drobností bylo ok, vyřešili jsme smlouvu + peníze, odjeli na policajty, kde se teda prodejce objednal taky předem, tam jsme dostali převozový značky s velkým TP (66€) a teď se akorát počká na malý TP, který by měl do CZ dorazit během příštího týdne (příplatek 30€ za express vyřízení do 2 dnů, jinak bez poplatku je lhůta 30 dní). Když bylo tohle vyřízený, značky jsme hodili na auto a mohli jsme s ním frčet zpátky směr CZ. Takže ještě jednou díky a snad to třeba v budoucnu ještě někomu pomůže.
Jinak auto nebyla Honda, ale japonskej rodokmen to má, tak jedna fotka snad neurazí přátele

CC89A95F-3AFA-49A6-B76E-30FF4CE84E43.jpeg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
CC89A95F-3AFA-49A6-B76E-30FF4CE84E43.jpeg, 2.21 MB
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Dovoz auta z SK do CZ
Fórum: Volná diskuze
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina