Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
Autodíly CarDo - kryogenika
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Vše o Accord 8G
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76  Další 
Zaslat odpověď

Strana 72 z 76
DworiBak je teď offline  DworiBak
2 háčka
PříspěvekZaslal: 16.4.2018 , 21:50   Citovat  

jakubM napsal:
a servis s jistotou pozná, že to jsou ložiska v převodovce aniž by se to muselo komplet rozebrat?

Ano,ale jaké jsou poškozené pozná ,až po rozebrání. Většinou je to první na hlavní hřídeli směrem ke spojce.
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
DworiBak je teď offline  DworiBak
2 háčka
PříspěvekZaslal: 16.4.2018 , 22:07  Naposledy upravil DworiBak dne 16.4.2018 , 22:07, celkově upraveno 1 krát. Citovat  

Probos napsal:
Vím, že je to trochu off topic, ale zajimal by mne názor dalších majitelů A8G 2.4:

Nehodlám zatím měnit ani prodávat, ale občas si tak říkám, kam bych šel dál, aby mě to nesežralo. Asi bych řekl, že Legend KB2 by byl super, kam se posunout ale toho najít , určitě víte. Obecně sehnat legenda je celkem problém.

KB2 hezké auto ale počítej z 90% jen originál díly,přední ramena můžeš měnit každých 40tis. zadní těhlice kvůli vadným čepům.
Při seřizování ventilů musí saní dolu je tam potřeba několik sad těsnění.
Výměna oleje v zad dif. a hypoid. Velmi šťastný
Z černým inerierém je to nic moc ale v té světlé kuži a hnědými plasty je to luxus. v létě chlazené přední sedačky,elektricky zklopné opěrky zadních sedaček,el.roletky oken atd. Velmi šťastný
   Návrat  
jakubM je teď offline  jakubM
3 háčka
PříspěvekZaslal: 16.4.2018 , 22:07   Citovat  

DworiBak napsal:
Ano,ale jaké jsou poškozené pozná ,až po rozebrání. Většinou je to první na hlavní hřídeli směrem ke spojce.

na kolik taková sranda vyjde? je nutné řešit?
   Návrat  
Untouchable je teď offline  Untouchable
PříspěvekZaslal: 18.4.2018 , 18:30   Citovat  

Ahoj. Mám tu takovej dotaz. Už na 7G sedan byl celkem malý výběr křídel na kufr. Ale na 8G jsem nenašel už vůbec nic kromě toho lipu na konec kufru. Má tu vůbec někdo křídlo, event. ví, kde se dá něco sehnat?
   Návrat  
Sobuls je teď offline  Sobuls
1 háčko
PříspěvekZaslal: 18.4.2018 , 20:10   Citovat  

Untouchable napsal:
Ahoj. Mám tu takovej dotaz. Už na 7G sedan byl celkem malý výběr křídel na kufr. Ale na 8G jsem nenašel už vůbec nic kromě toho lipu na konec kufru. Má tu vůbec někdo křídlo, event. ví, kde se dá něco sehnat?

tak sehnat se da ledacos, bohuzel clovek musi do ameriky nebo do ciny Je to tam. Je to tam.

odkaz
   Návrat  
hubby je teď offline  hubby
1 háčko
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 19.4.2018 , 8:13   Citovat  

Do číny asi jezdit nebude muset, ve Švýcarsku mívaj tohle křídlo snad na každým pátým accordu. Oni to tam dávali snad už od výroby.
tudy odkaz

tudy odkaz

tudy odkaz
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Kapky je teď offline  Kapky
1 háčko
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 19.4.2018 , 12:32   Citovat  

Tak ono, Švýcarsko je pro nás, Čechy, díky CLU/DPH de facto to samé jako Čína/USA - jen si tam tedy pro to můžeme zajet osobně sami Mrk Těch Mugen spoilerů je tam tolik zejména z toho důvodu, že ve Švýcarsku je oficiální Mugen zastoupení pifko Ať nikdo ale nepočítá s tím, že by šlo o nějakou levnou srandu Ble

Pro A8G pár spoilerů existuje, ale je na každém, zda do toho ty prachy chce opravdu dát a stojí mu to za to Mrk
JDP Engineering
Modulo
   Návrat  
fernando je teď offline  fernando
PříspěvekZaslal: 19.4.2018 , 15:58   Citovat  

Děsný prznění A8g ty pádla obrovský dozadu na kufr Tak to koukám!
   Návrat  
skyline je teď offline  skyline
3 háčka
PříspěvekZaslal: 20.4.2018 , 15:16   Citovat  

Probos: z Hondy lze jít jen do Lexe, vše ostatní je plečka - to zjistíš ve chvíli, kdy z A8G sedneš do čehokoliv podobně starého od BMW, Mercedesu apod. (teda on by Mercedes šel, ale ne s nájezdem přes 100k, pak už vypadá bídně). Aktuálně řeším, jestli GS450h nebo GS350 (nebo nic a nechat si A8G 2.4). Tvoje parametry to nesplňuje po stránce cenové - je potřeba přihodit tak 100-200k. Kvalita toho auta je ale neskutečná, jel jsem (mimo jiné) s GS350 co je v TTP v Průhonicích, najeto 121k km (je to na tipcars). Kdyby mi řekli, že má najeto 50k, věřil bych jim to. V ničem lepším jsem v této třídě nejel. Bohužel vzhledem k mému nájezdu mě moc netěší spotřeba, při pohledu na palubák jsem myslel, že sedím v GranTurismu, které taky žralo 18, ale to má dva válce a 140 koní navíc. Vedle mých 8 s Accordem je to dost rozdíl, i když co jsem hledal, tak normálně by to mělo jezdit tak za 12, což je snesitelné, ale psychologicky pořád náročnéÚsměv 450h žere jak Accord, ale oproti 350 je to dost rozdíl v projevu motoru - ačkoliv to jede o hodně líp (elektromotor má výkon jako kráva), je celkový projev takový sterilní a mou představu o V6 nesplňuje tak, jako 350. Uvidíme.

S díly bych si starost nedělal, kromě brzd, které to s ohledem na váhu údajně žere vcelku dost.

Když už sem píšu, tak pokud by někoho zajímal A8G 2.4 MT Exe 2009, 120k km, druhý majitel, servis pouze Honda (koupeno ve Zlíně, jsem druhý majitel a zná to pouze Autoeleganci v Brně), s raritním béžovým interiérem, tak se může ozvat. K inzerci jsem se zatím nerozhoupal, ale dost se nad tím zamýšlím.
   Návrat  
Chris je teď offline  Chris
1 háčko
PříspěvekZaslal: 20.4.2018 , 22:49   Citovat  

helo, ake mate skusenosti s Automatom v kombinacii s A8G 2.2 i-DTEC v tourerovi ? Úsměv
   Návrat  
DOHCVTEC je teď offline  DOHCVTEC
4 háčka
PříspěvekZaslal: 21.4.2018 , 9:06   Citovat  

skyline napsal:
Probos: z Hondy lze jít jen do Lexe, vše ostatní je plečka - to zjistíš ve chvíli, kdy z A8G sedneš do čehokoliv podobně starého od BMW, Mercedesu apod. (teda on by Mercedes šel, ale ne s nájezdem přes 100k, pak už vypadá bídně). Aktuálně řeším, jestli GS450h nebo GS350 (nebo nic a nechat si A8G 2.4). Tvoje parametry to nesplňuje po stránce cenové - je potřeba přihodit tak 100-200k. Kvalita toho auta je ale neskutečná, jel jsem (mimo jiné) s GS350 co je v TTP v Průhonicích, najeto 121k km (je to na tipcars). Kdyby mi řekli, že má najeto 50k, věřil bych jim to. V ničem lepším jsem v této třídě nejel. Bohužel vzhledem k mému nájezdu mě moc netěší spotřeba, při pohledu na palubák jsem myslel, že sedím v GranTurismu, které taky žralo 18, ale to má dva válce a 140 koní navíc. Vedle mých 8 s Accordem je to dost rozdíl, i když co jsem hledal, tak normálně by to mělo jezdit tak za 12, což je snesitelné, ale psychologicky pořád náročnéÚsměv 450h žere jak Accord, ale oproti 350 je to dost rozdíl v projevu motoru - ačkoliv to jede o hodně líp (elektromotor má výkon jako kráva), je celkový projev takový sterilní a mou představu o V6 nesplňuje tak, jako 350. Uvidíme.

S díly bych si starost nedělal, kromě brzd, které to s ohledem na váhu údajně žere vcelku dost.

Když už sem píšu, tak pokud by někoho zajímal A8G 2.4 MT Exe 2009, 120k km, druhý majitel, servis pouze Honda (koupeno ve Zlíně, jsem druhý majitel a zná to pouze Autoeleganci v Brně), s raritním béžovým interiérem, tak se může ozvat. K inzerci jsem se zatím nerozhoupal, ale dost se nad tím zamýšlím.

mel jsi jeste poradne spomenout BMW ,pac to kdyz uz ma lepsi vybavu tak tam moc na aute nepoznas jestli ma najeto 100k nebo 300k oproti merglu nebo jinym znackam dle mne v tomhle ohledu BMW vede jednoznacne ,nejsem fanda ,ale par jich mame doma a neresit hondu chci BMW uz jen z toho duvodu co jsem psal Úsměv a na tu vahu co seebou vozi ty auta a jaky vykony maj nezerou nejak moc bych rekl ..
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 21.4.2018 , 21:32   Citovat  

DOHCVTEC napsal:
mel jsi jeste poradne spomenout BMW ,pac to kdyz uz ma lepsi vybavu tak tam moc na aute nepoznas jestli ma najeto 100k nebo 300k oproti merglu nebo jinym znackam dle mne v tomhle ohledu BMW vede jednoznacne ,nejsem fanda ,ale par jich mame doma a neresit hondu chci BMW uz jen z toho duvodu co jsem psal Úsměv a na tu vahu co seebou vozi ty auta a jaky vykony maj nezerou nejak moc bych rekl ..

já si nemůžu pomoct, ale BMW opravdu uznávám jako technicky dobré auto... jízdní vlastnosti super, motory asi taky.. ale ze 3 důvodů ho nemám a asi ani mít nebudu:
1) cena auta + cena dílů
2) interiér snad 10 let starej (u vyšší výbavy už ujde, ale to jsem zas u té ceny)
3) nevim, ale přijde mi, že kdykoliv slyším kolem sebe z auta TUC TUC TUC nebo mi dělá myšku a tůruje na semaforech, tak je to obvykle frajírek v BMW... Velmi šťastný
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 21.4.2018 , 21:56   Citovat  

jakubM napsal:
já si nemůžu pomoct, ale BMW opravdu uznávám jako technicky dobré auto... jízdní vlastnosti super, motory asi taky.. ale ze 3 důvodů ho nemám a asi ani mít nebudu:
1) cena auta + cena dílů
2) interiér snad 10 let starej (u vyšší výbavy už ujde, ale to jsem zas u té ceny)
3) nevim, ale přijde mi, že kdykoliv slyším kolem sebe z auta TUC TUC TUC nebo mi dělá myšku a tůruje na semaforech, tak je to obvykle frajírek v BMW... Velmi šťastný

no cena auta budis pac to auto i stalo jako novy jednou tolik co accord ,za druhy ty interiery vzhled nic moc ,ale vydrzi dvakrat tolik co v hondach ,ale ceny dilu nejsou tak velke pokud resis druhovyrobu ja porovnaval ceny z accordem a svete div se accord byl i drazsi jako konkurent od BMW a cca stejne drah co petka co je vyssi trida od accordu ,takze tam bych se toho nebal ,accord cenama neni hold civic .. to treti bych videl na stejno z hondama ,kdykoliv zaslechnu randal ve meste je to starej zrezlej japonec ne BMW .. zrovna jsem to resil ze svarou a hold ty BMW jsou lepe udelany a tecka a to ja zadne milovnik nemcu nejsem ,ale je to tak.
   Návrat  
Sobuls je teď offline  Sobuls
1 háčko
PříspěvekZaslal: 21.4.2018 , 22:35   Citovat  

ohledne BMW a jejich motoru nevim, mozna tak do roku 2000 - 2005, nez zacali vsechny periferie na motoru ridit elektronicky, je toho na netu o tom spoustu, napr. tato trilogie to snad ne

bavorske-motory-z-vrcholu-primo-do-propasti

bavorske-motory-2-trocha-benzinu-a-naftove-silenstvi

bavorske-motory-3-pokrok-evoluce-nebo-krok-zpatky
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 21.4.2018 , 23:18   Citovat  

DOHCVTEC napsal:
no cena auta budis pac to auto i stalo jako novy jednou tolik co accord ,za druhy ty interiery vzhled nic moc ,ale vydrzi dvakrat tolik co v hondach ,ale ceny dilu nejsou tak velke pokud resis druhovyrobu ja porovnaval ceny z accordem a svete div se accord byl i drazsi jako konkurent od BMW a cca stejne drah co petka co je vyssi trida od accordu ,takze tam bych se toho nebal ,accord cenama neni hold civic .. to treti bych videl na stejno z hondama ,kdykoliv zaslechnu randal ve meste je to starej zrezlej japonec ne BMW .. zrovna jsem to resil ze svarou a hold ty BMW jsou lepe udelany a tecka a to ja zadne milovnik nemcu nejsem ,ale je to tak.

netvrdím, že nemají dobré zpracování interiérů, jen se mi nelíbí ten design..
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 22.4.2018 , 1:00   Citovat  

Sobuls napsal:
ohledne BMW a jejich motoru nevim, mozna tak do roku 2000 - 2005, nez zacali vsechny periferie na motoru ridit elektronicky, je toho na netu o tom spoustu, napr. tato trilogie to snad ne

bavorske-motory-z-vrcholu-primo-do-propasti

bavorske-motory-2-trocha-benzinu-a-naftove-silenstvi

bavorske-motory-3-pokrok-evoluce-nebo-krok-zpatky

kdybych taky zacal psat o vsech problemech honda motoru za celou historii tak se asi nedopisu .. BMW motory jsou taky komplikovany a maj sve chyby a nedokonalosti jako kazdej motor ,ale jejich najezd se neda srovnavat z najezdy honda motoru at jsi rika kdo co chce .. a to ted nemluvim o lestenkach ,ale o bezne runtovanych motorech lidma kteri se o motory nestaraj .. kdyz treba srovnam BMW z audi tak co tam pise spise sedi na audi ,tam se fakt poradnej motor ani vybrat neda ,u BMW bych tohle netvrdil .. taky neznam nakej honda motor kterej by nemel nakou vadu nebo dil kterej se kazi ..
jsem dlouholety hondar ,ale mit nato tak jsi koupim radeji BMW nez nakyho novyho accorda ...
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 23.4.2018 , 14:51   Citovat  

DOHCVTEC: přečti si ještě jednou, co jsem napsal - dle mého nemáš pravdu. Starší BMW naopak vypadá dost uboze - materiály za moc nestojí a na těch autech je vidět, že šlo hlavně o první dojem ve své době, po pár letech to naopak vypadá starší než to je. Takže když přesednu ze svého A8G 2009 120k km do "superzachovalé" E46 2005 s 80k km s Individual interiérem, tak kromě reálného stáří (přecejen je to o 4 roky starší plus o generaci starší) vypadá BMW dost bídně.

To stejné při testu E92 kolem 100k km (r.v. 2010) nebo jedničky 2011. Jednička zvlášt poface nevypadá uvnitř zle, ale je dodělaná mnohem víc i přes výrazně nižší nájezd (tuším jen 60k jedna a 80k druhá). Především kvalita kůže je buď o dost horší než v Acco (o Lexu nemluvě, to je zase jinde) nebo jsou majitelé BMW totální dobytek, kteří sedadla utírají šmirglem.

Pak člověk vleze do Lexe a doslova nechápe. A to mě fakt moc věcí nepřekvapí, ani mi není dvacet, ani nejsem jouda, co v životě jezdil ve feliciích a je vyvalenej z bramboráka. Naopak, měl jsem možnost řídit ledasco, obvykle nové. A právě takhle po letech, když jsou ta auta ojetá je vidět, kdo to umí udělat (Acura, Lexus) a kdo ne (BMW, MB). Ještě je taky potřeba zohlednit konkrétní modelové ročníky (třeba Acura TL svého času taky vypadala vedle A8G staře, i když rok výroby byl skoro stejný - 2007 vs. 2008). Ale u BMW i MB to platí téměř univerzálně. Takový pohled třeba do 10 let starého Béčka, to je jak do Dacie, ať se na mě ve Stuttgartu nezlobí. A myslím, že i když se mi aktuální MB líbí moc, především C, tak bych si tipnul, že za 5-6 let to bude zase vypadat jak něco z kolotočů. A BMW bude zase vypadat ošuměle a zastarale, jako E92 dnes.

Jinak není třeba mi věřit - stačí si do těch Průhonic zajet a projet se. Myslím, že s ohledem na své přesvědčení o dokonalosti BMW budeš minimálně hodně překvane, ne-li šokován Mrk
   Návrat  
markos je teď offline  markos
3 háčka
PříspěvekZaslal: 23.4.2018 , 15:00   Citovat  

BMW tak ako ine automobilky stavia svoju kvalitu na minulosti. To co predvaza posledne roky, krasne popisuju dane clanky. Skoda ze chalan co tie clanky pisal uz nie je medzi nami, myslim ze by toho napisal ovela viacej Smutný
   Návrat  
Jopeeeno je teď offline  Jopeeeno
2 háčka
PříspěvekZaslal: 23.4.2018 , 15:21   Citovat  

DOHCVTEC:
Vlez na jakékoli zahraniční BMW forum a schválně se podívej, jak jsou lidi spokojení s kvalitou a spolehlivostí současných BMW. Budeš zírat. Poslední poctivé a spolehlivé BMW končí řadou E (což jsou už dost stará auta), o řadě F škoda mluvit. Pokud není problém s motorem či převodovkou, tak majitele trápí elektronika. Mám to "stěstí", že můj soused je BMW positive, takže vím, o čem píšu - žádné JPP.
Já bych určitě volil, pokud by to šlo, japan, než 2x nebo 4x přeplňovanou vrtuli. Nemusíš se mnou souhlasit, ale tohle je prostě realita. Mít novější BMW a provozovat ho delší dobu, je reálná ekonomická sebevražda.
   Návrat  
Peter_spx je teď offline  Peter_spx
PříspěvekZaslal: 23.4.2018 , 19:07   Citovat  

Dlhsie rozmyslam co bude moje dalsie auto po Acc8G a myslim,ze nejaky cas som rozhodnuty.
Lexus GS450H !!! Je drahe,ale v tomto pripade dostanes protihodnotu za kazde zaplatene euro
vo forme spickoveho a spolahliveho auta.
A hybridu sa nebojte. V lexuse mozes mat zaruku na cely hybridny system 10 rokov.
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 23.4.2018 , 23:48   Citovat  

jako jsem hondar ,ale ,ze napr accord 2010 je kvalitnejsi,spolehlivejsi a levnejsi na dily a lepe vypdajici v interieru jako BMW stejneho rocniku a tridy je na me uz docela moc , ty accordy hnijou jako prase ,kamos ted jednoho A8G koupil v exe a je to normalne zrezlej srot kdyz to srovnam ze svarovym 2007 BMW se cca stejnym najezdem ,to fakt ne Velmi šťastný kamos dela v honde a a tech accordu 8G uz mel pod rukama arika to samy ..

co se tyce majitelu BMW a forch ,reknem si na rovinu ,ze ty auta vlastni uz nemalo let pubertaci co to jen zdimaj a nestaraj se o servis a kdyz se to zacne sypat proda se to ,a z toho fakt vyvozovat ,ze kvalita je nanic je mimo ,nbo srovnavat accorda z generaci starsim BMW ,jabka a hrusky, ja to beru tak BMW je drzasi a materialy dele vydrzi ,za tim jsi stojim ,pac par BMW mame v rodine a hondy taky ...o lexusu nemluvim ,pac kolik mladiku jedzi na lexusus? tolik co v BMW asi tezko .. takze stavy dnesnich BMW a jejich kvalitu nejde srovnavat z hondama ,to fakt ne ,zase slepej nejsem ,honda se dneska taky nema cim chlubit ,ta kvalita stoji za starou backoru ,jeste ze to zachranuje sensingem a dizajnem ,jinak by u nas neprodaly nic ..
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 24.4.2018 , 7:03   Citovat  

DOHCVTEC: pobavils, jasne, Accordy desne hnijou, to je teda "argument" Velmi šťastný Videl jsem co jsem videl, pokud tomu neveris, je mi to fuk, klidne si zij svuj sen uzasneho BMW, s fanatikem nema cenu diskutovat.

Peter_spx: zaruku 10 let ma Lex na hybrid automaticky (u GS, nevim, jestli je to u vsech hybridu stejne). Uz jsi s tim jel? Kdyztak posli SZ, at tady neplevelime diskusi offtopikem.
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 24.4.2018 , 7:37   Citovat  

DOHCVTEC napsal:
jako jsem hondar ,ale ,ze napr accord 2010 je kvalitnejsi,spolehlivejsi a levnejsi na dily a lepe vypdajici v interieru jako BMW stejneho rocniku a tridy je na me uz docela moc , ty accordy hnijou jako prase ,kamos ted jednoho A8G koupil v exe a je to normalne zrezlej srot kdyz to srovnam ze svarovym 2007 BMW se cca stejnym najezdem ,to fakt ne Velmi šťastný kamos dela v honde a a tech accordu 8G uz mel pod rukama arika to samy ..

co se tyce majitelu BMW a forch ,reknem si na rovinu ,ze ty auta vlastni uz nemalo let pubertaci co to jen zdimaj a nestaraj se o servis a kdyz se to zacne sypat proda se to ,a z toho fakt vyvozovat ,ze kvalita je nanic je mimo ,nbo srovnavat accorda z generaci starsim BMW ,jabka a hrusky, ja to beru tak BMW je drzasi a materialy dele vydrzi ,za tim jsi stojim ,pac par BMW mame v rodine a hondy taky ...o lexusu nemluvim ,pac kolik mladiku jedzi na lexusus? tolik co v BMW asi tezko .. takze stavy dnesnich BMW a jejich kvalitu nejde srovnavat z hondama ,to fakt ne ,zase slepej nejsem ,honda se dneska taky nema cim chlubit ,ta kvalita stoji za starou backoru ,jeste ze to zachranuje sensingem a dizajnem ,jinak by u nas neprodaly nic ..

Brat mal 2 BMW E61. Obe kupovane od prveho majitela, v Mnichove. Obe servisovane v BMW, jeden mal doktor, druhy nejaky tipek, takze ziadne vylagrovane aute, najazd okolo 140 000 km. Auta boli kupovane po sebe, viď čítaj nižšie.

Prve bolo pofacelift 525i (alebo 523i), vsetko bolo Ok az do momentu, ked si dal cez kamosa vylistovat servisnu historiu. Na aute bolo do 100 000 boli menene opakovane v strekovace, cena opravy v zavratnych sumach. Okrem toho ten motor sa nemohol jazdit na kratke trasy, pretoze trpel na extremne zakarbonovanie (priamovstrek). Nuz, tak to rychle predal a kupil predfacelift, znova benzin.
O par tisic km mu odisiel kompresor pre zadne vaky (dofukovanie svetlej vysky vozidla podla zatazenia). Pomerne casta vec, neva. O chvilu zacal tiect olej cez nejake semeringy. Automat tiez neradil nejako zavratne dobre (podla BMW dozivotna napln samozrejme). Nasledne ho auto volade nechalo, z neznamych pricin. Potom mu zacal blnut ten komunikacny displej v strede. To uz stratil trpezlivost, a zas to predal, kupil mazdu a tu ma 2 roky a menil tam brzdy.

Ja nechcem hanobit BMW, ale co mam znamych, tento scenar je stale a stale podobny. Dalsi kamos pri 320d, v 90 000 km mu odislo turbo. Kolegyna kupila novu X1 z predajne. Auto tahalo pri jazde a brzdeni do jednej strany. Servis jej povedal ze to je normalne. Ja viem, mozno chyba servisu, ale....je to sialene. ja si myslim ze BMW VEDELO robit auta, ale to uz dnes neplati...

Pred par dnami brat volal tomu tipkovi co mu predal auto ze ako mu sluzi (teraz neviem ci to prve alebo druhe). Ten sa ho znova zbavil, lebo ze stym boli stale problemy. Toto su nase "rodinne" skusenosti s BMW
   Návrat  
R4YNE8 je teď offline  R4YNE8
PříspěvekZaslal: 24.4.2018 , 8:07   Citovat  

DOHCVTEC napsal:

Kdo většinou vlastní nějakého lepšího japonce (japonce obecně), těžko se vrací zpět k "tuctovější" produkci. Já bych si BMW taky nekoupil už třeba z důvodu, že jich u nás jezdí poměrně dost. Accord není nejdokonalejší auto, ale rozhodně pěkného sedana neuvidíš na každém rohu, jako třeba 3. báwo, A4 audinu, céčkového mercedesa. Ano, je to zkrátka tuctovka a vadilo by mi to, pokud by se nejednalo o nějakou Mkovou řadu nebo nějaký zajímavý paket. Ale to jsou vozy zase tak trochu z jiného světa. Ale bylo by to vlastně stejně pořád "tuctové" BMW. Skoro každý trošičku movitější manager (bez větší lásky k autům a bez vkusu) šáhne většinou po těchto značkách. To škatulkování řidičů podle značky je nějaká špatná česká povaha. Byť bych si momentálne třeba bavoráka taky nekoupil, znám spoustu jejich majitelů a jsou to v pohodě lidi. To stejné s muzikou. Ať si každý poslouchá, co chce, když s tím vyloženě neotravuje okolí. Tuc tuc muzika je velice široky pojem, ale každý to hází do jednoho pytle. Ale to jsem malinko odbočil od tématu... To stejné platí o Mercedesu a hlavně Audi. Přesně, jak se píše výše. Kdybych chtěl někdy opravdu luxus, dívám se po Lexusu. Z Něměcka je mi hodně sympatická snad jen Porsche, ale tam už jsme taky dost jinde. Lexusů tu nejezdí tolik a hlavně ta auta mají i v dnešní době nějakou rozeznatelnou tvář a troufám si tvrdit, že kvalitou překonávají německá auta. Před rokem jsem měl tu čest jezdit v novější Audi A4 (3.0 TDI, 2012, najeto kolem 100k km od novoty) a že bych z ní byl unešený (interiér, motorový projev, automat), jak se všude chválí, to vůbec ne. Když člověk zatlačil na ty rádoby dekorativní plasty, tak to nepěkně vrzalo a ten design taky nebyl úplně pro mě. Mám rád jednoduchost a bytelnost (kvalitu). Takhle mi nevrže ani můj sedan a to není tzv. prémiovka. Ble
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 24.4.2018 , 9:47   Citovat  

skyline napsal:
DOHCVTEC: pobavils, jasne, Accordy desne hnijou, to je teda "argument" Velmi šťastný Videl jsem co jsem videl, pokud tomu neveris, je mi to fuk, klidne si zij svuj sen uzasneho BMW, s fanatikem nema cenu diskutovat.

Peter_spx: zaruku 10 let ma Lex na hybrid automaticky (u GS, nevim, jestli je to u vsech hybridu stejne). Uz jsi s tim jel? Kdyztak posli SZ, at tady neplevelime diskusi offtopikem.

kazde auto ma sve problemy a accordy zarucene bezudrzbovky nejsou snad jen do 150000km jako kazde nove auto ,ale srovnas BMW s nalitanym petikilem a accorda a porovname co je v jakem stavu a co vse se menilo tak bys koukal.. jasne BMW ma vice elektroniky a udelatek ,no accordy nejsou uz davno zadny smart auta ,ale taky se proste kazi ,jen ty vase snad nemaj ani tolik nalitano aby to mohlo byt objektivni srovnani ..
u benzinu vetsinou zloby double vanos , tak jako na hondach vacky a strasny spotreby oleje .. u nafty 2.0 nepocitam ,pac to neni motor pro BMW ,kdyz vemes 3.0 naftu tak tam se resi prakticky to co u accordu v nafte ,vstrikovace ,EGR ,DPF atd .. i turba vtomhle motoru vydrzi mnohem dele nez u hondy, kdo zna ty turba vi ocem mluvim .. srovnat mazdu 6 s BMW 5 je proste mimo ..srovnej ty auta s mega najezdem a poznas rozdil v kvalite , take muzu rict koupim jsi fabii a neresim nic jen brzdy ,vetsina zapomina nato,ze ty auta se prodavaj ,ze maj najeto kilo dva ,ale 90% z nich ma kolem pulmega a pak rikaj to se furt kazi no jo ,kdyz natom nikdo nic neresil takovej najezd nekomu se to musi vysypat .. a jo a8g rezne jak divy ,to mi potvrdil i kamos co ty auta denne rozebira a zde se to take resilo staci obratit par listu s fotkama jak to mate pekne zrezly a nema to ani deset let ,hold v tomhle jsou japonci strasny ,kdo tohle neuzna ten je fanatik .. tohle se z BMW ochranou neda srovnavat ,ale kdyz jsem zato fanatik BMW ,pac uznam i jiny auta ,tak nic jineho jsem necekal HaHaaa nerikam ,ze bych jsi hnedka BMW koupil ,ale tvrdit ,ze je mene spolehlyvy jak hondy nebudu pac to zdaleka pravda neni ..

Nez nekdo placne ,ze jsi to spravi vsechno doma ,tak co se tyce lexusu nevim jak je to z cenama a servisy co se do tech aut vubec pousti ,ale levny to taky nebude ... a kdyz ma lexus pokrokovy nebo moderni interiery tak nevim asi jsem koukal na spatny auta Velmi šťastný
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 24.4.2018 , 10:07   Citovat  

Jedna vec je ista, v BMW je tej elektroniky o dost viacej. Je tam viacej luxusu ale vsetko co existuje, sa moze pokazit. Proste to tak je, a tuto zakonist sa obist neda...
   Návrat  
2 háčka
PříspěvekZaslal: 24.4.2018 , 11:10   Citovat  

DOHCVTEC:
Dobře, ale já se tady bavím o novějších BMW, ne o těch z počátku tisíciletí. Ne o olítaných autech, která provozují postbupescenti, ale běžní uživatelé, firmy. Počti si třeba o problémech s rozvody, nešťastným řešením pevných, např. rozvodových kol na klikové hřídeli, defektů bloků motorů, kolapsů řídích jednotek snad v celém autě...
Jasně, typické problémy DPF, vstřikovačů, dvouhmotových setrvačníků byly (jsou) poplatné době, ale jsem si jist, že žádný z motorů či převodovek Hond netrpěl tolika fatálnimi závadami, jak ty současné, v BMW. Už jen přeplňování, BMW - dvě, čtyři turba, to chceš servisovat? O kvalitě mechaniků, i když mají špičkové diagnostické nástroje, nemluvím. Jak padlo výše, tak složité auto je potencionální zdroj budoucích problémů, což se už nyní potvrzuje "nasranými" komentáři majitelů těchto aut.
Jasně, korodující Hondy (a nejen ty), to je už kolorit. Pokud plánuji auto od novoty provozovat déle, než ho splatím, nechám auto ošetrit. Investice do 10.000 Kč a mám svatý klid, pokud se to bude časem obnovovat.
Chápu Tě, když čtu Tvé příspěvky o věčně kvetoucím Accordu, ale kdyby předchozí majitel nezanedbal údržbu, třeba bys tento problém řešit nemusel. Já auto ošetřil hned po koupi a snad se to zúročí.
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 24.4.2018 , 11:38   Citovat  

markos napsal:
Jedna vec je ista, v BMW je tej elektroniky o dost viacej. Je tam viacej luxusu ale vsetko co existuje, sa moze pokazit. Proste to tak je, a tuto zakonist sa obist neda...

to jo ,ale posledni honda bez elektroniky kde se nema co kazit byla asi v seste generaci civiku ..
svarovy proslo rukama hodne BMW a vetsina mela v realu najeto vice o stovky tisic nebo i o pulmega vice nez na tachaci a ty auta nato vubec nevypadaly a nebyly po prvnim majitely ,ale mely spoustu majitelu ,sam mel sedmicku co mela v realu pres mega .. a novejsi modely jsou natom podobne.. kdyby ty auta mely tak mizernou kvalitu ,nikdo by to za ty penize nekupoval ..
   Návrat  
2 háčka
PříspěvekZaslal: 24.4.2018 , 11:45   Citovat  

Divil by jsi se. Určitě víš, že tahle auta se pořizují na firmy, průběžně odepisují a po letech prodají dál. Nekupují si je proto, že jsou extra spolehlivá, ale proto, že je to post, společenský status (v neposlední řadě, vyjma pár výjimek, mají BMW i dobré jízdní vlastnosti). Člověku, který auto "ojede" během záruky, pak ho práskne protiúčtem za nové, je jedno, jestli BMW vydrží 5 nebo 10 let, on už to auto dávno mít nebude. S tím se bude muset poprat druhý, třetí majitel.
   Návrat  
Probos je teď offline  Probos
2 háčka
PříspěvekZaslal: 24.4.2018 , 12:52   Citovat  

Díky všem za účast v diskuzi Je to tam. Nechtěl jsem tady ovšem srovnávat auta a značky jako takové. Spíš mě zajímalo, kam dál třeba jít, na což tady pár lidí odpovědělo svým názorem a ty lexusy by opravdu nemusely být špatná volba - byť se mi esteticky zase tak moc nelíbí (neberu-li v potaz nové modely). Čeho bych se možná nebál osobně já, jsou volva. Mají dobrou bezpečnost, kvalitní zpracování, jsou sice více tuctová ale zase mi přijde, že pokažde vidím volvo - ten design neohromí ale pokažde si říkám, že tak nějak nestárne, že se tolik neohledí. Ale zase tak moc o volvech osobně nevím, takže do ostřejší debaty bych se nepouštěl Velmi šťastný

Jedno je (z mého subjkeitvního pocitu) jistě! Ani jezdno z probíraných aut co tady padlo, se podle mě nevyrtovná vzhledově A8G v sedanu Velmi šťastný Já ten vzhled prostě miluju a upřímně, kdyby to auto mělo o trochu víc koníku a o trošku víc luxusních prvků, fakt bych si to hodně vychvaloval. Ono je to spíš tím, že už je to nějaký pátek od výroby, to je jasné. To jen tak podotýkám Úsměv H+ je to dobrý
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Vše o Accord 8G
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76  Další 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina