Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[0]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
Autodíly CarDo - kryogenika
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Civic 10g
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 95, 96, 97 ... 103, 104, 105  Další 
Zaslat odpověď

Strana 96 z 105
2bep je teď offline  2bep
4 háčka
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 10.5.2018 , 12:35   Citovat  

No z toho výrazu to vypadá, "Zase pojede páníček, on VTEC a já to snad ne " Velmi šťastný
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
anunaki je teď offline  anunaki
1 háčko
PříspěvekZaslal: 10.5.2018 , 12:47   Citovat  

Piskot: Neuvažoval jsi o něčem takovém?

Co se týká prodeje, jednou kamarád koupil auto, kde vozili nějakýho velkýho krátkosrstýho psa. No, pomáhal jsem mu to čistit a bylo to něco neskutečnýho. Vysávání, kartáčky, lepící válečky, speciální houbičky, hadříky a pořád dokola. Hrůza... A ten, promiňte, "psí puch"... Ble Takže speciální drahý spreje na pachy, ocet,... atd.
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
piskot je teď offline  piskot
3 háčka
PříspěvekZaslal: 10.5.2018 , 13:00   Citovat  

To anunaki: Něco podobného máme. Ač se to nezdá, je to nepraktické řešení. Přeci jen, psa nevozíme tak často, aby stálo za to to tam mít na furt. Co se týče puchu, ano, psi jsou cítit psinou, ale je to hlavně závislé na podmínkách chovu. My máme psa v kotci, běhá po zahradě, takže není důvod k obligátnímu psímu puchu. To kolikrát je víc na blití pach kuřáckého auta, nebo je taky dost výživný pobyt v autě s partou lidí, co moc o hygienu nedbá nebo naopak když se mlátí různé voňavky ženského osazenstva.

Škoda, že Honda s každou generací Civica v podstatě udělá nové auto. Být CXG i v kombíku (bez těch plácaček na mouchy:-)), měl by to současný Tourer nejspíš dost nahnutý...
   Návrat  
2bep je teď offline  2bep
4 háčka
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 10.5.2018 , 13:06   Citovat  

Loni se údajně po německých zastoupeních o CXG Toureru šuškalo, ale nikde a nijak se to zatím nepotvrdilo Smutný
   Návrat  
Jopeeeno je teď offline  Jopeeeno
2 háčka
PříspěvekZaslal: 10.5.2018 , 13:39   Citovat  

Kdyby tohle trochu "učesali" (zejména tu zvláštní špici vzadu), why not...

tudy odkaz
   Návrat  
chrobok je teď offline  chrobok
1 háčko
PříspěvekZaslal: 10.5.2018 , 14:23   Citovat  

2bep napsal:
Loni se údajně po německých zastoupeních o CXG Toureru šuškalo, ale nikde a nijak se to zatím nepotvrdilo Smutný

Já pořád doufám, že se to potvrdí a třeba s tím faceliftem přijde i Tourer ...
   Návrat  
BrozikCZ je teď offline  BrozikCZ
PříspěvekZaslal: 10.5.2018 , 14:27   Citovat  

Prosim vas, netusite, jestli ma Civic alarm s blokaci? Takto mi to napsal pojistovak do smlouvy a ja nikde nemuzu najit, ze to v Civicu je. Mam strach, ze kdyz se neco stane, tak prijdou a reknou, ze tam alarm s blokaci nebyl a zadne plneni nebude.
   Návrat  
Jopeeeno je teď offline  Jopeeeno
2 háčka
PříspěvekZaslal: 10.5.2018 , 14:55   Citovat  

Co si pan pojišťovák představuje pod pojmem "alarm s blokací"?
Všechny současné EU Hondy od výbavového stupně Elegance (Sport) mají klasický alarm, tedy systém reagující na neautorizované otevření zámků dveří jinak, než DO (páčením, rozbitím okna a pokus o otevření dveří vnitřní klikou). Tedy obyčejný alarm, bez vnitřních a náklonových čidel. K blokaci zapalování (i přísunu paliva) slouží imobilizér.
   Návrat  
devil4 je teď offline  devil4
PříspěvekZaslal: 11.5.2018 , 21:39   Citovat  

Pekne spracované video, porovnanie hothatch-ov na okruhu.
tudy odkaz
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 13.5.2018 , 9:56   Citovat  

Jakou mate verzi ridici jednotky a funguje vam CarPlay? Mam 1.F193.75 a CP nefunguje, ale Android Auto jede bez problemu. Co jsem nasel na forech, tak jsou uz novejsi verze systemu a tam jede CP bez problemu.
Predpokladam, ze budu muset do servisu, kde mi nahraji novou verzi, ze sam doma to z flashky neudelam.
   Návrat  
xenon04 je teď offline  xenon04
3 háčka
Členství: Silver
PříspěvekZaslal: 14.5.2018 , 10:00   Citovat  

mám auto z října 2017 a mám taky 1.F193.75 na update jsem se ani neptal, všechno funguje, jak má
používám android auto
na us foru jsem viděl, že je verze 1.F.197.00
on toho koukám CarPlay narozdíl od Android Auto u nás moc neumí tudy odkaz

20180210.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
20180210.jpg, 311.86 kB
   Návrat  
python_cz je teď offline  python_cz
PříspěvekZaslal: 14.5.2018 , 12:19   Citovat  

Ahoj, čekám na svého Sporta+, tak jsem si zatím pročetl celou diskuzi o CXG, teda vyjma diskuze o prodejích, to jsem přeskočil Úsměv

Vrátím se k mlhovkám, protože světla obecně jsou pro mě hodně důležitá. Na předchozím autě jsem měl bi-led a oem LED mlhovky. Ty byly svým výkonem opravdu skvělé. Fungovaly jak mají, tedy svítily nízko do stran, ale i velmi slušně do dálky. Pokud mohu porovnat LED mlhovky v CXG, tak je to dost špatný Smutný Měnit je asi nebudu, ale měl bych tu jedno doporučení pro majitelé nižších výbav. Osram vyrábí mlhovky, které jsou vě většině případů kompatibilitní náhradou za 90mm halogenových mlhovek, které dnes většina výrobců používá. Ty od Osramu svítí velmi dobře, ale mají také příjemný benefit v podobě corner funkce.

tudy odkaz

video zde : tudy odkaz
   Návrat  
King je teď offline  King
1 háčko
PříspěvekZaslal: 14.5.2018 , 19:05  Naposledy upravil King dne 15.5.2018 , 9:33, celkově upraveno 1 krát. Citovat  

Máme tu další traťový předokolkový rekord CIVICu TYPE R na okruhu Magny-Cours VTEC

Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 15.5.2018 , 9:32   Citovat  

Tak jsem se konečně dostal k sepsání TESTU CIVICU 1.6 i-DTEC. Tož dobře to kadlekadle... Velmi šťastný

Návrat  
GoomIce je teď offline  GoomIce
PříspěvekZaslal: 15.5.2018 , 13:35   Citovat  

Ma tady nekdo nakonec ten litr? Rad bych si precetl nejake dlouhodobejsi zkusenosti, protoze me dost prekvapujou az nenavistne reakce na ten motor.

Pred nejakou dobou jsem mel cestu k dealerovi, kde jsem zabredl do diskuze s prodejcem ohledne novych Civicu. Vyustilo to v testovaci jizdu v litru s manualem.
Prvni dojmy z auta pri statickem "osahavani" na salone byly dost pozitivni. Co se exterieru tyce, radim se k tem kteri nefunkcni plastve na netyper verzi nemusi a narazniky sedanu mi prijdou mnohem libivejsi (stejne jako silueta a celek). Interier mi prijde vylozene libivy, usporadani a posez za volantem je naprosto paradni. Zarazejici mi prisly tvrde plasty na palubce, kdyz jsem stale mel nekde v hlave zminku redaktoru z USA ohledne premiovejsimu zamereni. Zklamanim byly sedacky (bocni vedeni) a calouneni (zakladni, kuze to posunula o kus vys), to je taky zminovano dost casto.

Takze pln rozlicnych dojmu jsem ocekaval tu katastrofu pod kapotou. Popravde zadna katastrofa se rozhodne nekonala, ba naopak v ocekavani hruzy se jednalo o velice mile prekvapeni.
Zadne nadstandartni vibrace jsem nezaznamenal, a to auto bylo nastartovane studene a zrovna v Ostrave byly mrazy.

Vnimani zvuku mi prijde dost subjektivni, kazdopadne normalne motor slyset nejde, po prilozeni pod kotel mne prisel prijemne jadrny, pro mne prijemna zvukova kulisa, rozhodne bych osobne netipoval podle zvuku ze pod kapotou je trivalcove litrove turbo, vic bych to nerozmazaval..

Pak je tu otazka dynamiky. Presedl jsem to litru ze sveho Acca 7G 2.4 v manualu a musim rict ze diky hmotnosti a delsim prevodum jsem vyrazny rozdil v klasickem rezimu jizdnim rezimu, kde se pohybuju 90% provozu, nezaznamenal. Samozrejme vytocte K24 nad 4-5k RPM a jste nekde jinde, to uz zalezi na zpusobu uzivani samotneho auta. Naopak v nejbeznejsim pasmu 2-3k RPM je dle meho litr jeste pruznejsi. Popravde mi to prijde jako vice nez dustojna motorizace, vezmu-li navic v potaz ze je motorizaci zakladni..

Fascinovalo me hladke fungovani LKAS, v kombinaci s adaptivnim tempomatem a CVT to musi byt v kolonach bomba.
Mozna bych si rad projel i zminovane CVT, u manualu me trochu zarazel hrubsi chod razeni, ktery dle meho opravdu Honda umela i lepe, ale umisteni, tvar radicky a kratke drahy jsou paradni.
To nejlepsi je ale bez debaty podvozek a hlavne komfort jizdy, to mi sedlo jak kiss me na hrnec.

Premyslim jestli by pozitivni dojmy z litru nebyly zadupane do zeme projetim 1.5t, kterou jsem zatim nezkusil a je vsemi tak opevovana. Jestli velice slusny litr jenom netrpi kvuli tomu, ze ma tak skveleho vetsiho brachu..

Popravde az Acco za par let doslouzi, rozhodne budu uvazovat o koupi noveho Civica. A uprimne momentalne by mi objektivne litr urcite pod kapotu mohl..a nemyslim si ze si zaslouzi vsudypritomny hate. Ble To pouze v pripade, ze by se ukazal jako propadak co se tyce spolehlivosti.
   Návrat  
python_cz je teď offline  python_cz
PříspěvekZaslal: 15.5.2018 , 15:26   Citovat  

Jezdil jsem litrem jeden celý den, sice ne proto, že bych o něj měl zájem, já testoval, jak se chová na 18" kolech, která chci na svoje auto ( teda až dorazí ). Neměl jsem proto tedy žádná očekávání, sledoval jsem jen komfort. No a musím říct, že pocitově to není vůbec špatné. Motor velice sympaticky táhne, škoda že nezmákne více otáček, párkrát jsem letěl čelem na volant, když mě zastavil omezovač. Chuť do života se tomu motoru upřít nedá. Zvuk jsem si chvilku myslel, že je dokreslený reproduktory. Ten tříválec má, alespoň tedy pro mě, příjemný zvukový projev. Na druhou stranu si říkám, že třívalec si bude pořizovat člověk spíše bez "sportovních" ambic. Tedy nějaký vyzrálý jedinec, hledající kvalitu a nevšední vzhled, případně jistoty, které Honda nabízí. A tady se bojím, aby ten "sportovní" sound motoru nebyl spíše na škodu. Aktuálně jezdím QQ 1.2 Turbo a ten motor, byť má válec navíc, nemá ani náznak charakteru. Oproti tříválci v Hondě je tedy i slabší, myslím cca 88kW. Civic jede i s menším motorem lépe. On i Civic je celkově lepší auto než QQ. Pohodlí na 18" může QQ na 17" jen tiše závidět .
   Návrat  
Hondak je teď offline  Hondak
1 háčko
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 15.5.2018 , 16:51   Citovat  

Poviem aj ja par slov o 1.0 T, isiel som na nom asi 3x a cakal som sklamanie a bol som naozaj prekvapeny ako to auto islo.
Na bezne jazdenie je ten motor uplne dostacujuci, akurat sportovejsie zalozeny vodici radsej siahnu po 1.5 T, ale rozdiel okolo 5000 EUR je dost. Zvukovo sa mi dokonca viac pacil ako 1.5 T, ktora mi potom prisla uplne nevyrazna zvukovo. Jediny troska problem toho motora vidim v spotrebe, ktoru by som si prial o nejakych 0,5 az 0,7 L nizsiu, vtedy by ten motor bol genialny.
Rozdiel mezdi 1.0 a 1.5 je mozmentalne na spritmonitore 0,5 L.
Ja som sice vybral 1.5 T, ale je to ciastocne ja preto ze som chcel sedan a tam 1.0 ani nieje a dalsia vec, ze prestupenie z 2.2 i-CTDI ktore ide ako z praku, bolo porovnatelne az 1.5 T. Úsměv Takze ked niekto nedosahuje finacne na 1.5 T, myslim ze s 1.0 T chybu nespravi.
   Návrat  
DusanUsan je teď offline  DusanUsan
PříspěvekZaslal: 15.5.2018 , 19:36   Citovat  

Ahoj, neviem ci mam smolu na kus alebo som prilis puntickar, ale vsimol som si ze zadny naraznik na lavej strane licuje dost nepresne. Pri pritlaceni sa vrati na svoju poziciu. Mate to tak tiez? Neviem ci s tym utekat do servisu alebo pockat na servisnu prehliadku. Asi hladam kraviny ale zacina ma to rozculovat.

DEC2D3BC-CAA6-4019-A1B4-5508D0646C8A.jpeg

DEC2D3BC-CAA6-4019-A1B4-5508D0646C8A.jpeg, 2.28 MB
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 16.5.2018 , 12:22   Citovat  

@DusanUsan mam to stejne jako ty.

Tak po 750km mam problem snad jen s ovladanim hlasitosti, to ze EU verze nema na volantu ovladani pomoci swipu pres tlacitko hlasitosti. Snad to pujde nejak dobastlit / odemknout.
A par drobnosti:
* pri zpatecce se hlasitost neztlumi, aby slo slyset senzory
* zminovany temponat, ten se snad "nauci" byt mene presny
* senzory steracu se chovaji obcas dost divne
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 16.5.2018 , 13:07   Citovat  

myslíš přejetí prstem po ovladači hlasitosti?
to normálně funguje
je to tuším hlasitost gesta tudy odkaz
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 16.5.2018 , 14:25   Citovat  

Tak je to nejspis "exkluzivka" sedan verze. KO

tudy odkaz

Nekdo zkusenost se sitkami do kufru? tudy odkaz

MVIMG_20180516_141401.jpg

MVIMG_20180516_141401.jpg, 91.74 kB
   Návrat  
DOHCVTEC je teď offline  DOHCVTEC
4 háčka
PříspěvekZaslal: 16.5.2018 , 15:51   Citovat  

GoomIce napsal:
Ma tady nekdo nakonec ten litr? Rad bych si precetl nejake dlouhodobejsi zkusenosti, protoze me dost prekvapujou az nenavistne reakce na ten motor.

Pred nejakou dobou jsem mel cestu k dealerovi, kde jsem zabredl do diskuze s prodejcem ohledne novych Civicu. Vyustilo to v testovaci jizdu v litru s manualem.
Prvni dojmy z auta pri statickem "osahavani" na salone byly dost pozitivni. Co se exterieru tyce, radim se k tem kteri nefunkcni plastve na netyper verzi nemusi a narazniky sedanu mi prijdou mnohem libivejsi (stejne jako silueta a celek). Interier mi prijde vylozene libivy, usporadani a posez za volantem je naprosto paradni. Zarazejici mi prisly tvrde plasty na palubce, kdyz jsem stale mel nekde v hlave zminku redaktoru z USA ohledne premiovejsimu zamereni. Zklamanim byly sedacky (bocni vedeni) a calouneni (zakladni, kuze to posunula o kus vys), to je taky zminovano dost casto.

Takze pln rozlicnych dojmu jsem ocekaval tu katastrofu pod kapotou. Popravde zadna katastrofa se rozhodne nekonala, ba naopak v ocekavani hruzy se jednalo o velice mile prekvapeni.
Zadne nadstandartni vibrace jsem nezaznamenal, a to auto bylo nastartovane studene a zrovna v Ostrave byly mrazy.

Vnimani zvuku mi prijde dost subjektivni, kazdopadne normalne motor slyset nejde, po prilozeni pod kotel mne prisel prijemne jadrny, pro mne prijemna zvukova kulisa, rozhodne bych osobne netipoval podle zvuku ze pod kapotou je trivalcove litrove turbo, vic bych to nerozmazaval..

Pak je tu otazka dynamiky. Presedl jsem to litru ze sveho Acca 7G 2.4 v manualu a musim rict ze diky hmotnosti a delsim prevodum jsem vyrazny rozdil v klasickem rezimu jizdnim rezimu, kde se pohybuju 90% provozu, nezaznamenal. Samozrejme vytocte K24 nad 4-5k RPM a jste nekde jinde, to uz zalezi na zpusobu uzivani samotneho auta. Naopak v nejbeznejsim pasmu 2-3k RPM je dle meho litr jeste pruznejsi. Popravde mi to prijde jako vice nez dustojna motorizace, vezmu-li navic v potaz ze je motorizaci zakladni..

Fascinovalo me hladke fungovani LKAS, v kombinaci s adaptivnim tempomatem a CVT to musi byt v kolonach bomba.
Mozna bych si rad projel i zminovane CVT, u manualu me trochu zarazel hrubsi chod razeni, ktery dle meho opravdu Honda umela i lepe, ale umisteni, tvar radicky a kratke drahy jsou paradni.
To nejlepsi je ale bez debaty podvozek a hlavne komfort jizdy, to mi sedlo jak kiss me na hrnec.

Premyslim jestli by pozitivni dojmy z litru nebyly zadupane do zeme projetim 1.5t, kterou jsem zatim nezkusil a je vsemi tak opevovana. Jestli velice slusny litr jenom netrpi kvuli tomu, ze ma tak skveleho vetsiho brachu..

Popravde az Acco za par let doslouzi, rozhodne budu uvazovat o koupi noveho Civica. A uprimne momentalne by mi objektivne litr urcite pod kapotu mohl..a nemyslim si ze si zaslouzi vsudypritomny hate. Ble To pouze v pripade, ze by se ukazal jako propadak co se tyce spolehlivosti.

na youtube je dlohodobej test majitele s rodinou .skus pohledat,jinak souhlasim i stim co pise hondak , ten motor je hejtovan akorat tema co vtom nejely a nedaly tomu motoru sanci ,mne litr natolik oslovil ,ze o nem premyslim v budoucnu a hlavne s CVT ,ta kombinace mi sedla nejvice ,zase zamycham kartama a v cenove relaci se mi do toho cpe novej dizl kterej je zvukove snad lepe nez benzin a spotrebou famozni a taky 1.5 v sedanu z manualem .. otazka je proc bych jsi nemel koupit litra a proc mel naftu ,nebo obracene ,ty motory jsou slozitosti uz tak na stejne urovni ,z me to zacalo malinko lakat i k te nafte avsak pockam jsi na automat ,jestli bude desetikvalt, cenama je to tam dost podobny kolem tech 20000eur ,pockam ,ale jeste na facelift ,preci ty chyby jeste nejsou upôlne vychytany ..
   Návrat  
chrobok je teď offline  chrobok
1 háčko
PříspěvekZaslal: 16.5.2018 , 16:34   Citovat  

Tak já měl teď 1.0L v manualu jako náhradní vozidlo pač můj Tourer byl na lakování v servisu ... No a mě prostě když to porovnám s 1.8 z Tourera přišel ten litr sice živý, celkově to auto je pohodlné, podvozek super, ale ten zvuk toho litru a vůbec kultivovanost motoru mi nesedla ani náhodou to snad ne Přirovnal bych to asi k 1.4dieslu co má kamarád v Toyotě Auris ... Schválně jsem jsi půjčil po tom co jsem to vrátil hned 1.5ku s CVT na hodinku, a to je pro mě jediná volba! I co se spotřeby týče tak jsem na tom byl skoro stejně. Každopádně si ještě počkám jestli nebude to kombi případně jestli nebude nějaký rozumný facelift který by trochu učesal ten zadek hatche, pač to je fakt hrozná diskotéka Velmi šťastný
   Návrat  
SaKaL je teď offline  SaKaL
Moderátor
PříspěvekZaslal: 16.5.2018 , 17:09   Citovat  

BrozikCZ napsal:

Nekdo zkusenost se sitkami do kufru? tudy odkaz

Mám jednu v del Solce a jednu v CR-V a spokojenost... Kupováno na eBay, ale předpokládám, že to bude stejný...
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 16.5.2018 , 18:58   Citovat  

BrozikCZ: zajímavý to mi hlava nebere
já to měl po vyjetí ze salonu jen vypnutý... stačilo zapnout v menu, dneska jsem to zkusil, je to opravdu ta volba "hlasitost gesta"
co máš za výbavu?

20180516_152042.jpg

20180516_152042.jpg, 773.61 kB
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 16.5.2018 , 19:53   Citovat  

Sport plus. Podle US fora to do hatchu nedavaji.
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 16.5.2018 , 20:43   Citovat  

DOHCVTEC napsal:
me to zacalo malinko lakat i k te nafte avsak pockam jsi na automat ,jestli bude desetikvalt, cenama je to tam dost podobny kolem tech 20000eur ,pockam ,ale jeste na facelift ,preci ty chyby jeste nejsou upôlne vychytany ..

Diesel bude mít 9AT od ZF jako biturbo CR-V Mrk
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 17.5.2018 , 11:26   Citovat  

BrozikCZ napsal:
Jakou mate verzi ridici jednotky a funguje vam CarPlay? Mam 1.F193.75 a CP nefunguje, ale Android Auto jede bez problemu. Co jsem nasel na forech, tak jsou uz novejsi verze systemu a tam jede CP bez problemu.
Predpokladam, ze budu muset do servisu, kde mi nahraji novou verzi, ze sam doma to z flashky neudelam.

zkusil jsem Ti ten CarPlay - na iP7 sw 11.3
podle tudy Nastavení CarPlay na iPhonu
a funguje i na 1.F193.75 Mrk
měl jsem nastartovaný auto, spárovaný tel přes BT, na tel zapnutou Siri a připojeno kabelem do usb pod rádiem, stačilo jen na rádiu povolit ten přístup telefonu a jelo to... mapy, spotify...

Návrat  
PříspěvekZaslal: 17.5.2018 , 12:25   Citovat  

Diky za vyzkouseni.

Ja to vcera zkousel jeste s kolegou s jeho iphonem, ale znovu se nam nepodarilo pripojit.
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 17.5.2018 , 12:40   Citovat  

nám to ze začátku taky nešlo... pak jsem se podíval na ten support applu a zjistili jsme, že je zapotřebí zapnout v tel. Siri a nastartovat auto Úsměv
až pak zařízení spolu začaly konečně kamarádit
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Civic 10g
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 95, 96, 97 ... 103, 104, 105  Další 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina