Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
Autodíly CarDo - kryogenika
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Honda Connect 2 (CXG)
Fórum: Interiér a Hi-Fi
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2 
Zaslat odpověď

Strana 2 z 2
JardaBar je teď offline  JardaBar
2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 1.6.2018 , 11:23   Citovat  

A to je podle mě chyba, používat ten "tablet" jen jako zobrazovač. Z důvodů co jsem psal. Navíc bezdrátové dobíjení ani nemusí zvládat telefon dobíjet, stejně tak přes USB často nestíháš dobíjet, protože spotřeba telefonu je vyšší. Většina telefonů se při navigaci (náročné na výkon CPU) a současném nabíjení hodně přehřívá, to vůbec nesvědčí akumulátoru v telefonu.
Vše by mělo běžet v hardware auta a telefon využít jen jako zdroj dat, nikoli "aplikační server".

Když se připojíš přes AndroidAuto/CarPlay/MirrorLink, veškerou práci krom zobrazení obhospodařuje telefon. Já bych to nechal na hardware v autě.
Mezi Civic (sedan) Comfort a Elegance je rozdíl 60k za (HondaConnect, 2z klimu, park.kameru + senzory) a dají tam takový pravěk ("tablet"). To je ostuda a nutí tě defacto HondaConnect nepoužívat a ničit si vlastní telefon. Ble
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  

Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
xenon04 je teď offline  xenon04
3 háčka
Členství: Silver
0
PříspěvekZaslal: 1.6.2018 , 13:30   Citovat  

chápu, že to můžeš vidět jinak, ale já s tímhle connectem II jezdím půl roku, předtím dva a půl roku s connectem I a předtím pár let s přísavkou na okně a buď PDAčkem nebo mobilem
z uživatelskýho hlediska je suverénně nejlepší připojit mobil (nemusíš ho ani probouzet natož něco spouštět) k II a spustit Android Auto - cestovat podle waze, nechat si přečíst došlý zprávy a ovládat třeba Hudbu play a svoje playlisty s hudbou co mám telefonu, než to honit doinstalováním dublovaných aplikací, sledování aktualizací jak aplikací, tak map pro connect, spouštět hotspot... Úsměv , to jsem si užil u I...
navíc je to mnohem svižnější a všechno co si naplánuju/připravím v mobilu mimo auto mám hned po připojení i v něm

za pár let to rádio bude úplná komedie, ale telefon budu mít pořád aktuální, proto bych to radši využíval jen jako zobrazovač Mrk

MirrorLink je úplně mimo Smutný tam to podle mě nemá budoucnost proti googlu a applu, je to pomalý, lze používat jen minimum aplikací z telefonu a nejsem si jistý jestli nechá zhasnout mobil jako AA

při výměně celý jednotky netuším, jak je to s ovládáním ventilace a nastavováním funkcí auta, který se dělají přes connect... u číňanů jsem to funkční viděl, ale to bych si do auta nedal Ble

imho comfort/ele... tam toho chybí víc Mrk větší kola, mlhovky, aut. klima, navigace, kožený volant/řadička, hliníkový pedály, dešťový senzor, ty parkovací čidla + parkovací kamera, el. sklopný zrcátka, el. tuhost bederní opěrky...určitě jsem něco vynechal... těch 60 mi přijde fér, doděláváním aftermarketu asi ušetříš/něco ani nedoděláš, ale z originál dílů se dostaneš na víc (samozřejmě pokud to chceš všechno)
ve skutečnosti pak dostaneš na eleganci větší slevu než na comfort

Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 1.6.2018 , 21:01   Citovat  

xenon04 napsal:
z uživatelskýho hlediska je suverénně nejlepší připojit mobil a spustit Android Auto .... než to honit doinstalováním dublovaných aplikací, sledování aktualizací jak aplikací, tak map pro connect, spouštět hotspot... Úsměv

Ale vždyť tu celou dobu řešíš instalaci vlastních aplikací do toho Hondího tabletu, takže naopak místo zjednodušení práce a používaní jednoho zařízení udržuješ dvě?! Úsměv

xenon04 napsal:

zatím jsem nainstaloval Total Commander, Poweramp a Torque

3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 1.6.2018 , 22:03   Citovat  

řeším, protože to přes Android Auto není plnohodnotný "zobrazovač" mobilu (v posledních verzích google zakázal i aplikace třetích stran) Úsměv
v prostředí Android Auto se nedostaneš se k mp3 ani videím na usb disku, dostaneš se jen k hudbě v telefonu přes google hudbu play
proto instalace lepších přehrávačů, než těch vestavěných (to vzhledem k androidu v connectu kolikrát ani v nejnovější verzi být nemůžou, takže aktualizace odpadá)

vestavěný přehrávač hudebních souborů nemá ekvalizér, posuvník pro posouvání v písničce, neumí bezeztrátový FLAC apod.
videa taky ne všech formátů jdou přehrát jen v aplikaci galerie, navíc jen, když auto stojí...

správce souborů je takovej základ k tomu udělat si v zařízení pořádek
víc nepotřebuju, dával jsem jen na zkoušku Úsměv

teď už si snad rozumíme Úsměv kdyby to byl plnohodnotný "zobrazovač" s přístupem k usb vůbec nic bych do toho instalovat nepotřeboval Úsměv

Lipák je teď offline  Lipák
0
PříspěvekZaslal: 1.6.2018 , 22:21   Citovat  

Prosím, dovedl by někdo poradit, jak nainstalovat Mapy.cz do Connectu ?

tudy odkaz

2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 2.6.2018 , 9:21   Citovat  

xenon04 napsal:
kdyby to byl plnohodnotný "zobrazovač" s přístupem k usb vůbec nic bych do toho instalovat nepotřeboval Úsměv

Tak si rozchoď MirrorLink (např. pomocí aplikace EasyConnected) a budeš mít 1:1 zrcadlo. tudy odkaz
další ukázky:
tudy odkaz
tudy odkaz

Ale budeš si vybíjet baterku v mobilu, protože veškerou práci bude mít na starost mobil nikoli tablet v autě Úsměv .

0
PříspěvekZaslal: 2.6.2018 , 13:07   Citovat  

JardaBar napsal:

Ale budeš si vybíjet baterku v mobilu, protože veškerou práci bude mít na starost mobil nikoli tablet v autě Úsměv .

A mimo to ,mám mobil často v tašce a nechce se mi ho tahat a zdržovat se připojováním - to si tu apku můžu pustit zrovna v mobilu.
Prostě by bylo ideální mít v autě nejlepší mapy na světě, tedy Mapy.cz Úsměv

3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 2.6.2018 , 17:38   Citovat  

já mám mapy.cz spíš na turistiku nebo kolo, do auta by mě to nenapadlo...
nicméně jsem to vyzkoušel a jezdit se podle toho dá, jen to není tak svižný na obsluhu jako Waze přes Android Auto a neukazuje to radary/zácpy/objížďky
graficky to na mobil taky ztrácí
navíc offline mapy mají snad 650mb, paměť v connectu je 2GB

nejlepší by asi byl 3G 10" tablet v kaslíku, kterej se při nastoupení nasadí přes connect a spáruje s autem Mr. Green

20180602_142301.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
20180602_142301.jpg, 862.18 kB

20180602_142313.jpg

20180602_142313.jpg, 842.15 kB

20180602_142331.jpg

20180602_142331.jpg, 843.95 kB

0
PříspěvekZaslal: 5.6.2018 , 22:35   Citovat  

No super.
A pro laika podrobný postup instalace by nebyl? Prosím
Ano,650mb to je důsledek bezkonkurenční podrobnosti map: všechny budovy, polní cesty,potoky a rybníky, cyklotrasy a dokonce vedení vysokého napětí Je to tam.

3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 6.6.2018 , 9:14   Citovat  

upozorňuju, že tím lze z connectu udělat i pěkné nefunkční těžítko, záruka na něj nejspíš taky padá (i když v us komplet jednotku vyměnili na záruku, nejspíš sw chybu v mrtvém zařízení nikdo nehledal), takže jako laik bych to hodně zvážil a opakuji na vlastní nebezpečí Mrk
návod je určený pro Connect II s androidem 4.4.2 pro civic 10g 2016, 2017, u 2018 to prý z nějakého důvodu nejde (nejspíš aktualizace firmwaru nebo androidu?) Ble

verze "zdarma"

- vyštrachal jsem notebook
- koupil A-A USB kabel na alze tudy odkaz
- do notebooku stáhnul a rozbalil HondaHack.zip (vypnul antivir) z tudy odkaz
- postupoval přesně podle YouTube videonávodu tudy odkaz (po rootu jsem čekal delší dobu než se connect sám zrestartoval, celkem adrenalin)
- na flash disk si připravil instalační .apk soubory aplikací, které jsem chtěl nainstalovat (vykopíroval jsem si je z mobilního telefonu nebo stáhnul na tudy odkaz nebo tudy odkaz ) - nejspíš to lze i bez flashky pomocí prohlížeče přímo v connectu Mrk
- z mobilního telefonu udělal hotspot
- spustil aplikaci mapy a stáhnul offline mapy

placená jednodušší verze (nezkoušel jsem)

můžeš vynechat prvních 5 kroků a za poplatek ($10 nebo $25 PRO verze) přes paypal a obdržení hesla to celé udělat jen pomocí internetu přes connect v autě a adresu tudy odkaz

odkazy pro platby:
Honda Hack Basic: tudy odkaz
Honda Hack Pro: tudy odkaz

verze PRO umí navíc:
Enable write access to the external USB storage (pro only).
Auto click the OK button at startup (pro only).
Auto run app at startup (pro only).
z té verze přes kabel stojí update na PRO $18
to je tenhle videonávod tudy odkaz

BrozikCZ je teď offline  BrozikCZ
0
PříspěvekZaslal: 6.6.2018 , 14:57   Citovat  

Taky zvazuji root, ale az po servisu, jestli mi tam nenahraji novejsi verzi OS.

Nechapu, proc se automaticky, po zarazeni zpatecky, se nemuze ztlumit hlasitost...

Obsah fóra Honda-club.cz   
Honda Connect 2 (CXG)
Fórum: Interiér a Hi-Fi
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina