Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
Autodíly CarDo - kryogenika
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Rozbite pojezdy sedacek del Sol / C5G?
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď

Strana 1 z 1
Stilg je teď offline  Stilg
1 háčko
PříspěvekZaslal: 7.7.2018 , 23:10   Citovat  

Na oem sedackach co jsem koupil do targy je rozbitej jeden pojezd. (spolujezdec, vnejsi)

Co jsem koukal, tak na del Sol se asi blokuje / aretuje jenom pojezd na te vnitrni strane a ten druhy se muze pohybovat bez zamikani...

Tan rozbity pojezd vaklal, kdyz se mi podarilo bez vetsiho boje vytahnout tu cast pojezdu co se sroubuje do podlahy vypada to jak na fotce... co jsem koukal na druhou sedacku, tak pokud to chapu dobre, je to tak, ze v pojezdu jsou 2 ty "pruzinove" valecky (oznaceno cervene) a pak mezi hranama tech 2 dilu pojezdu jsou hadam 4 kulickova loziska?

Lozisko i ten valecek tam byl jen jeden.. proto to taky vakla...

Ted je otazka, zda nekdo tusi, zda se da nekde ten valecek sehnat?
Nebo zda je pojezd stejny treba s c5g? nebo aspon zda pojezd do c5G obsahuje stejne valecky a sel by vykuchat?

A pak, zda nekdo tusi, zda / jak je mozne to pak seskladat... prijde mi, ze se to mozna po sestaveni zakrimpovalo a nepujde to tak lehce ... ale nejak moc jsem to zatim nezkoumal...

V nejhorsim cely novy pojezd na targu :/

36808309_1943314809032616_4858427173708496896_n.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
36808309_1943314809032616_4858427173708496896_n.jpg, 564.59 kB
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Dopis je teď offline  Dopis
3 háčka
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 8.7.2018 , 0:27   Citovat  

Já nedávno dělal hybrid pojezdy pro ATR sedačky do anglána.

Asi to mají všechny H z té doby stejné, je tam váleček/tyčinka (asi dle auta různé délky) a na každé straně pak 2 kuličky (já dával po třech). Složit to jde, ale je to pěkná šuk . Zakrimpovat se musí, dělá to vlastně rozsah pojezdu.
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Radek_KA7 je teď offline  Radek_KA7
2 háčka
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 8.7.2018 , 11:07   Citovat  

sorry za offtopic ale po ránu jsem si ještě rozespalej přečetl nadpis a čtu "rozbité pojezdy sekaček" Velmi šťastný jsem si říkal...to si už dělají zadnici Velmi šťastný
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 8.7.2018 , 11:12   Citovat  

Super ze se najde nekdo, kdo s tim ma nejakou zkusenost.

Tim "váleček/tyčinka (asi dle auta různé délky)" myslis ten vinuty valecek? nebo tam ma / muze byt nejaka tycinka jeste?

A c ose tyka poctu tech kulicek. myslis 2 na kazde strane, tj. 4 na cele kolejnici, nebo 2 na kazde pulce strany (prijde mi, ze je ta kolejnice rozdelena na 2 strany, v kazde je jeden valecek, ze?) tj 8 celkem?

Otazka zda tedy shanet C5G (prip. jake dalsi by to mohli mit stejne vevnitr?) kolejnici a opravovat tu del sol. A nebo shanet vnejsi spolujezdcovu kolejnici primo do del sol... to by mozna i nekdo mohl mit z nejakych rozdrbanych sedacek...
   Návrat  
Dopis je teď offline  Dopis
3 háčka
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 8.7.2018 , 13:34   Citovat  

To co je na fotce, je vše co k pojezdu bylo?

Civic/Acco tam ten pružinový váleček nemá, ty dva díly kolejnic jsou vzájemně oddělené plastovou tyčinkou cca 10cm a na každém konci jsou 2 kuličky (materiál obojího tipuju na nylon nebo tak něco). Tím vlastně vznikne kluzné uložení.
To krimpování na koncích pak spolu s krimpováním v horním dílu tvoří dorazy a zároveň brání vypadnutí těch kuliček.

pojezd.jpg

pojezd.jpg, 583.05 kB

Ulozeni pojezdu.JPG

Ulozeni pojezdu.JPG, 2.1 MB
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 13.7.2018 , 15:02   Citovat  

Aha, tak to je asi trochu jine nez u del solky.
Tam je ta kolejnice pricne vprostred rozdelena do dvou casti. V kazde je hadam jeden ten valecek ... a v kazde te casti budou loziska separatne... kolik jich tam je, zda je tam i takova tycinka nebo ne, netusim...

Ale asi se teda pokusim sehnat celou kolejnici do del solky a celou ji prehodit...

Takze kdyby nekdo mel / vedel o nejake prave kolejnici z prave sedacky z targy / mel sedacky v hroznem stavu, ze by z nich sla kolejnice vzit tak prosim o info.
   Návrat  
c-ya je teď offline  c-ya
PříspěvekZaslal: 13.7.2018 , 16:11   Citovat  

Stilg napsal:
Aha, tak to je asi trochu jine nez u del solky.
Tam je ta kolejnice pricne vprostred rozdelena do dvou casti. V kazde je hadam jeden ten valecek ... a v kazde te casti budou loziska separatne... kolik jich tam je, zda je tam i takova tycinka nebo ne, netusim...

Ale asi se teda pokusim sehnat celou kolejnici do del solky a celou ji prehodit...

Takze kdyby nekdo mel / vedel o nejake prave kolejnici z prave sedacky z targy / mel sedacky v hroznem stavu, ze by z nich sla kolejnice vzit tak prosim o info.

Také jsem řešil vyviklanou kolejnici u spolujezdce, dal jsem k válečku nové kuličky, ale bohužel měla kolejnice už uprostřed vydřený žlábek a u mě to kvůli tomu nepomohlo...

Kontaktuj uživatele Bullseye, vím že nějaké kolejnice v dobrém stavu měl Mrk
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Rozbite pojezdy sedacek del Sol / C5G?
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina