Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
Autodíly CarDo - kryogenika
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Civic 9G Tourer
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 91, 92, 93 
Zaslat odpověď

Strana 93 z 93
Jopeeeno je teď offline  Jopeeeno
2 háčka
PříspěvekZaslal: 9.7.2018 , 20:25   Citovat  

Piskot:
No a když ty dveře, byť jen, vytlumíš, trouby v kufru netřeba. Basová složka z těch 4ks "blbých" 165 cm repráků nabyde úplně jiných rozměrů. Původně jsem chtěl aktiv sub pod sedačku, ale už netřeba, spokojenost.
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
michal.t je teď offline  michal.t
PříspěvekZaslal: 10.7.2018 , 0:04   Citovat  

Mě se naopak zdá, že kousek nad tachometrovými 130 km je tourer snad i tišší než někde ve 100 km/h. Aspoň teda pokud jde o zvuk motoru, který se tak nějak ztrácí v hluku od kol a svistotu vzduchu. Když porovnám dálniční cestovní s firemními oktávkami a superbem, nepřijde mi tourer v ničem horší… snad jen na boční vítr je o něco víc citlivější. Ale jinak zas o mnoho pohodlnější, aspoň pro mě... i dostatečně živý…

Se slušnou spotřebou ale souhlasím - z nynější dovči v rakousku s dominantní porcí dálnice mi vypadla celková spotřeba těsně pod 6 l/100 (při rychlostech okolo povolených limitů)… a to včetně lahůdek jako např. horský výjezd a sjezd s brzděním motorem na jedničku vytočenou okolo 6000 ot.
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
anunaki je teď offline  anunaki
1 háčko
PříspěvekZaslal: 10.7.2018 , 10:42   Citovat  

Před tydnem jsem jel sluzebni trojkovou Octavkou v dehtu pres 600km. Libil se mi zatah z nizkych otacek a možnost dat do dveri velkou petku. Orosil jsem se, kdyz jsem najel do zatacky stejne rychle jako s Civicem. Blby picit, auto se naklonilo a zacalo byt nedotacive. Sedacky tvrdy, prakticky bez bocniho vedeni, volant velky a tenky, blbe odstupnovane prevody, na ctyrku v obci motor dunil a na trojku ponekud rval, podvozek na 16" zadny zazrak. Na ergonomii me vadilo ovladani tempomatu schovanou packou pod volantem. Audio o tridu horsi nez v Civicu.

Se spotrebou jsem spokojeny, jako daily car spotreba kolem 6.3, ted na Slovensku mame zatim 5.9 (po Cechach jsme jeli s trochu tech dalnic 120km tempomat).
   Návrat  
chrobok je teď offline  chrobok
1 háčko
PříspěvekZaslal: 10.7.2018 , 12:42   Citovat  

Já totálně nechápu jak můžete jezdit kolem 6L když valíte většinu po dálnici ... Já nejsem těžký, mám malou ženu a malé děti, ale nejlepší spotřebu jsem měl 6.2L cestou do Tater, ale to jsem po dálnici jel 110 (tak 50% cesty) a jinak okresky 90. A snažil jsem se jet opravdu ale opravdu plynule. Asi to mám blbě zajetý Úsměv Normálně s tím celkem lítám a spíš kratší trasy ...
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 10.7.2018 , 12:44   Citovat  

Ještě se zeptám, jaké máte kola? 16" nebo 17" ? Já mám 17" a origo Bridgestone Turanza obutí ještě (ale už to začínají být celkem sliky)
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 10.7.2018 , 16:20   Citovat  

Chrobok: tech dalnic v mem pripade prave moc nebylo. Jen z Mohelnice pres Olomouc do Hranic. Pak se sjelo na Valmez a Roznov. V sobotu dopoledne nebyl provoz, tak jsem pred Hranicema zkusil jet pro pobaveni posadky chvilku 170. Ale jinak tempomat 120.
Mimo dalnice tachometrovych 90-100, obce 54. Kola mam taky 17" Turanzy, najeto cca 33tis a vzorek zacina mizet. Uz je nechci, hlavne kvuli hlucnosti.
   Návrat  
Teny85 je teď offline  Teny85
PříspěvekZaslal: 10.7.2018 , 17:26   Citovat  

Já jezdím na originál 17" Turanza, najeto zatím 17500 od konce února. S tou spotřebou souhlas s Chrobokem, taky některé extrémně nízké údaje nechápu Úsměv

Párkrát se mi podařilo, při plynulé D1, jet Praha - Uh. Brod za 6.0 - 6.2, jinak normálně kolem 6.5. Při těch 6.5 jsem jezdil tachometrových cca 130 - 135. Teď na trase opačně jsem měl tempomat na 123, krátká zácpa před Prahou, ale i tak to jelo za 7.1. Víkend cesta na východ SVK byla za 6.2, ale jak člověk vyjede do kopečků a jede nahoru a dolů atd, letí to dost nahoru. Vím, že bych se mohl mírnit, drnkat s tím do 2600 otáček a hned řadit, plachtit atd... ale - nebaví, tuze mě to prostě nebaví. Proto, vzhledem k tomu, že řídím rád, jsem se holt smířil s tím, že jezdím dráž, než je nutno. Stejně to zplynuju a bude...

Jinak dotaz k letním gumám - Turanzy na starém Civicu byly ty nejlepší gumy, co jsem tam měl, vydržely jak prase. Říkáte tedy, že v současné době je už nebrat? Ještě netuším, kolik mi vydrží, mám na nich zatím najeto snad jen 10k. Tak by mě zajímalo, co se vám jeví jako nejlepší alternativa.
   Návrat  
skyline je teď offline  skyline
3 háčka
PříspěvekZaslal: 10.7.2018 , 20:24   Citovat  

piskot: souhlasit nemusíš, ale to je tak jediné, co můžeš. Máme za 30k průměr 6.4.

Ono dost záleží na tom, co kolem toho komína máte. My jsme naplavení vidláci, do města cca 15 km přes jednu vesnici a jedno menší městečko. Spousta km je po okreskách, na to jsme to kupovali. Jestli jezdí manželka takovou tu lenivou trasu, kdy radši než 10 minut pěšky veze děti do školy autem, tak je jasné, že jde spotřeba do háje. 7.4 je pro mě jako průměr s 9G nepochopitelné (jen jednou jsme měli 7.1, úplně první nádrž, zima jak v ruským filmu, sněhu po kolena - od té doby vše mezi 6.1 a 6.Cool.

Chrobok: nebyl bych takový pesimista - on je rozdíl zajet někde 5.9 a jezdit za 5.9 v průměru, což tady myslím nikdo nemá. Celou nádrž jsem nikdy pod 6 nedal. Kola 17", myslím klasika Turanzy, ale nevím, musel bych se podívat. Každopádně pro mě je spotřeba v pohodě, přesně dle očekávání (přes 7 průměr bych měl pocit, že to moc žere, za 6 jsem nevěřil, že to půjde a taky nejde).
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 10.7.2018 , 20:52   Citovat  

skyline napsal:
piskot: souhlasit nemusíš, ale to je tak jediné, co můžeš. Máme za 30k průměr 6.4.

Ono dost záleží na tom, co kolem toho komína máte. My jsme naplavení vidláci, do města cca 15 km přes jednu vesnici a jedno menší městečko. Spousta km je po okreskách, na to jsme to kupovali. Jestli jezdí manželka takovou tu lenivou trasu, kdy radši než 10 minut pěšky veze děti do školy autem, tak je jasné, že jde spotřeba do háje. 7.4 je pro mě jako průměr s 9G nepochopitelné (jen jednou jsme měli 7.1, úplně první nádrž, zima jak v ruským filmu, sněhu po kolena - od té doby vše mezi 6.1 a 6.Cool.

Chrobok: nebyl bych takový pesimista - on je rozdíl zajet někde 5.9 a jezdit za 5.9 v průměru, což tady myslím nikdo nemá. Celou nádrž jsem nikdy pod 6 nedal. Kola 17", myslím klasika Turanzy, ale nevím, musel bych se podívat. Každopádně pro mě je spotřeba v pohodě, přesně dle očekávání (přes 7 průměr bych měl pocit, že to moc žere, za 6 jsem nevěřil, že to půjde a taky nejde).

Já mám teda za poslední dva roky průměr 5,95 l/100 km z dotankování... takže neříkal bych, že něco nejde. Se stydím
Ale celoročně jezdím na šestnáctkách.

Spotřeba z dovči pod 6 l včetně převažujícího podílu rakouských dálnic mě však taky překvapila... ale pravda, že brzdy jsem se tam skoro ani nedotkl... někde navíc omezení na 100 km/h či dokonce na 80 km/h na stavbách... to asi těm 6 l/100 pomohlo.
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 10.7.2018 , 22:32   Citovat  

michal.t: vsak mluvim o sobe a me to nejde. Kolik udelaji 16" netusim, neco jo, pul litru nejspis ne. Spolecne s rychlosti by to ten pullitr dat mohlo, ale nejsem ani ochoten tam dat 16", ani jezdit pomaleji. S 6.4 jsem happy, takze ani neni duvod.
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 10.7.2018 , 22:34   Citovat  

Moje zatim nejnizsi spotreba podle dotankovani byla ted v cervnu 5.88, palubni pocitac ukazoval 6.0. Najeto celkem 776km, z toho cca 300km prodlouzeny vikend v Krkonosich. Po cca 30tis km to o par desetin pokleslo. Zatim mame najeto 33 tis a spotreba podle dotankovani 6.48 a klesa to.
   Návrat  
Hellborn je teď offline  Hellborn
5 háček
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 10.7.2018 , 22:53   Citovat  

Skyline: Já mám cca 7.3 u obou R18... Holt když bydlíš v nejnižším místě kraje, tak než se vyškrábu z údolí, tak za ty cca 3km mám horší průměr o 2dcl...
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 10.7.2018 , 23:17   Citovat  

Hellborn: To máš právě výhodu! – se Ti to rychle zahřeje v tom stoupání a pak už to tolik nebaští. Já naopak začínám na kopci a než se postudenu prokličkuju maloměstem dolů tak mi tam svítí skoro stejně vysoká spotřeba jako když pak jedu nahoru.
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 11.7.2018 , 6:56   Citovat  

Hellborn: zas do toho údolí sjíždíš, ne? Navíc jak píše michal.t, stejně by Ti to do kopce žralo, takhle se aspoň rychle zahřeje motor, naopak při dojíždění se zahřátým autem to nežere nic. Lepší než naopak. Jako průměr je to každopádně na mě moc, s ohledem na to, že s A8G 2.4 jsem měl 8.1, tak malý odstup (8.1 vs. 7.3) by mě u Civika štval. Ale je mi jasné, že s 2.4 bys za 8 nejezdil Úsměv

Mimochodem, s tím údolím to mám stejné a funguje to - tj. jedu "tam", tak na jednu stranu kopec jako blázen, klidně spotřeba o pár deci nahoru plus pak dálnice směr Praha je zase prvních 10 km prakticky do kopce. Když se vracím, spotřeba padá jak šutr, není problém stáhnout na těch pár km několik deci. Takže se mi moc nechce věřit, že těch 7.3 tam máš kvůli tomu, že bydlíš "dole", protože to já taky (můžu odjet třemi směry, vše do kopce). To bude spíš v kratších trasách a vyšším podílu města (tam bych zase čekal, že to u 9G bude o dost lepší díky start-stopu).
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 11.7.2018 , 7:17   Citovat  

Volovinu Start Stop, ktera jen nici motor a baterku, dusledne vypinam. Skoda, ze nejde natrvalo deaktivovat v servisnim menu.
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 11.7.2018 , 7:32   Citovat  

Dnes jsem se trochu víc soustředil na ty kopce a více méně to mám prvních 7km pořád nahoru (napřed prudký, pak skoro rovina), pak 3 další údolí dolu/nahoru, jeden větší sjezd z kopce do Prahy, kde se dostanu na "vyjížděcí" spotřebu a pak zas do kopce a po Praze to pak jde pak úplně do ... do práce to mám asi 40km, po městě tak půlka. Start/stop vypínám.
   Návrat  
piskot je teď offline  piskot
3 háčka
PříspěvekZaslal: 11.7.2018 , 8:16   Citovat  

Start&Stop nevypínám.
To skyline: ty tvoje "komínové" trasy nápadně připomínají naše denní využití auta. A těch 7,4 l je dlouhodobý průměr manželky, ani si nehoním triko, že když jsem, doma, tak to dávám za cca. 6,7 l. Jo, a díky, že můžu nesouhlasit... OK

Turanzy už nám drží něco přes 43 tis. km, myslím, že příští rok už půjdou na skládku. V merku mám Nexen N'Blue. Osobní zkušenost s jejich používáním na Accu rozměr 195/60 R15, kdy dávaly s přehledem dálniční přesuny v Německu na suchu i mokru, jsou tiché. Ještě jsem ale neřešil, zda je mají i ve specifikaci pro Toureera.
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 11.7.2018 , 8:56   Citovat  

Díky za poznatky ohledně spotřeby. Tak ten můj průměr je asi v normě když si vezmu jak jezdím a jaké trasy.
Ještě k těm pneumatikám. Ty Turanzy mi přijdou hrozně hlučné od samého počátku a čím jsou sjetější tím je to horší. Mám najeto 34tkm a přední jsou u konce životnosti. Uvažuju, že před dovolenou (Chrovatsko v září) ještě přezuju na nové. Tentokrát chci něco tichého a třeba i ta spotřeba bude trochu lepší Úsměv Nevím na kolik se dá věřit testům, letos vyšly nejlíp Micheliny a Continental ...
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 11.7.2018 , 9:23   Citovat  

Ja to s nima letos dojedu, ale prezouvat uz chci nove.

Jopeeeno mi doporucoval Goodyear eagle f1 asymmetric 3. Taky je zahrnu do vyberu.

chrobok napsal:
Díky za poznatky ohledně spotřeby. Tak ten můj průměr je asi v normě když si vezmu jak jezdím a jaké trasy.
Ještě k těm pneumatikám. Ty Turanzy mi přijdou hrozně hlučné od samého počátku a čím jsou sjetější tím je to horší. Mám najeto 34tkm a přední jsou u konce životnosti. Uvažuju, že před dovolenou (Chrovatsko v září) ještě přezuju na nové. Tentokrát chci něco tichého a třeba i ta spotřeba bude trochu lepší Úsměv Nevím na kolik se dá věřit testům, letos vyšly nejlíp Micheliny a Continental ...
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 11.7.2018 , 10:03   Citovat  

Hellborn: takže cestou z práce posledních 10 km prakticky zadarmo, ne? Pokud SS nevypínáš, tak je pak pochopitelné, že je to podobné jako 8G, SS ušetří docela dost (si myslím, nevím, neměřil jsem to, ale dle spritmonitoru žere 9G o dost míň než 8G a dávám to z velké části na vrub právě SS).

annunaki: ještě bych se podíval na Dunlopy, koupil jsem je na Acco právě s požadavkem na ticho a spokojenost. Jsou to nějaké Sport Maxx či něco takového, oproti OEM Bridge Potenza RE050A je to nebe a dudy. Bridge jsou hezčí (vím, blbost, ale jsou "hranaté", takže kolo vypadá líp než trochu bálonově působící Dunlop) a víc vydrží (jsou tvrdé a jen tak se neroztečou), nicméně dělají kravál a jsou tvrdé. S ohledem na způsob využití auta tvrdší bočnici nijak nevyužiju, naopak je to pohodlnější (podobně jako Turanzy, v tomto směru si na ně nestěžuju) plus tiché. A jsou to UHP (jako RE050 nebo ty Eagly, na rozdil od HP Turanz).

piskot: tak pak je jasné, čím je ta spotřeba daná, mezikus mezi volantem a sedačkou Úsměv Moje drahá jezdí stejně jako já.
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 11.7.2018 , 10:06   Citovat  

No to právě ne.. Je to z kopce, ale mírný plyn držet musíš (okamžitou to při 93km/h ukazuje cca 4l), jinak bys zastavil. Naopak druhým směrem je okamžitá 7l...
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 11.7.2018 , 10:14   Citovat  

Hellborn: musíš zrychlit Úsměv 100-110 tacho na tempomatu a bude to za pusu.
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 11.7.2018 , 11:16   Citovat  

určitě bych nedoporučil Dunlop Sport BluResponse, ty mi na 7G vydrželo snad o 30% méně než Turanzy. Na 7G jsem si hluku nevšiml. Ovšem když jsem prvně fouknul tovární letní Turanzy na 9G, tak jsem hleděl, jak to hučí... A zřejmě to teda bude těma gumama, když se zde na tom shoduje více lidí. Další letní tedy budou asi Michelin, Goodyear nebo Continental. Počkám si, na čem se zde shodnete Úsměv
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 11.7.2018 , 11:41   Citovat  

Teny85: jak vidím nějakou ekonálepku a "nízkou spotřebu", je jasné, že to bude provozně sra.ka a ruce pryč.

Kouknul jsem na objednávku - Dunlopy, o kterých mluvím jsou SP Sport Maxx RT2.
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 11.7.2018 , 14:39   Citovat  

na kolik vás vyšla u vašeho dealera garančka ve 20 tis.? Do telefonu mi bylo řečeno, že cca 4500. Nelíbí, fest nelíbí...

Jinak k těm gumám, řešit je budu nejdřív za rok, ale možná budu brát Michelin. Zimní Alpiny jsou top, letní Pilot Sport se mi v testech taky líbí navzdory vyšší ceně.
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 11.7.2018 , 16:28   Citovat  

Honda Dukla Pardubice, bylo to za cca 1500Kc. Olej jsem daval svuj 5W40 A3/API SL. V pixle 4l zbylo na pripadne dolivani. Jeste jsem to nepotreboval, ryska je porad stejna. Kabinovej filtr jsem si vymenil sam, nejakej MANN s akt. uhlim.

Teny85 napsal:
na kolik vás vyšla u vašeho dealera garančka ve 20 tis.? Do telefonu mi bylo řečeno, že cca 4500. Nelíbí, fest nelíbí...

Jinak k těm gumám, řešit je budu nejdřív za rok, ale možná budu brát Michelin. Zimní Alpiny jsou top, letní Pilot Sport se mi v testech taky líbí navzdory vyšší ceně.
   Návrat  
sadlos je teď offline  sadlos
PříspěvekZaslal: 11.7.2018 , 16:57   Citovat  

Teny85 napsal:

Já jsem si nechal v Honda Pelesi v Liberci při koupi poslat tabulku s orientačními náklady na pět let a výměnu oleje mám tam vedenou za 3.100,- + je tam nějaká inspekční prohlídka co ujetých 20K za 1.900,-

Takže to asi tak skutečně bude.

Případně přidám celou tabulku (chtěl jsem, ale nějak mi to nebere odkaz :-/
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 12.7.2018 , 23:54   Citovat  

Docela zajímavé generační porovnání motorizací ...

tudy odkaz

A pro mě obzvlášť zajímavé zjištění , že v C10g nelze u litru točit jedničku nad 39 km/h a dvojku ani nad 75 km/h. Nezvykalo by se mi lehko...
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 13.7.2018 , 8:00   Citovat  

skyline napsal:
Hellborn: musíš zrychlit Úsměv 100-110 tacho na tempomatu a bude to za pusu.

Výškový profil cesty do práce... Velmi šťastný Průměrná rychlost 37,5km/h...

cesta.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
cesta.jpg, 87.17 kB
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Civic 9G Tourer
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 91, 92, 93 
Zaslat odpověď