Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
Autodíly CarDo - kryogenika
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Honda Crv 2.2 icdti 2008 Problem Dpf
Fórum: Motor, ECU, spojka a převodovka
2
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku 1, 2  Další 
Zaslat odpověď

Strana 1 z 2
Dominik810 je teď offline  Dominik810
0
PříspěvekZaslal: 10.1.2018 , 22:28   Citovat  

Dobry den mam taky problem vlastnim hondu crv priblizne dva tyzdne rozvietila sa mi DPF kontrolka ktora ovplyvnila aj vykon motora a neprestala ani svietit po 30 km po dialnici . Pred včerom mi ho vycistili,auto islo uplne super ,po 150 km stoho 120 km dialnica opät ta ista chyba rozvietila sa kontrolka DPF a opat sa znižil vykon . Neviete mi poradit co by to mohlo byt? Alebo DPF filter je už mrtvy ?Auto ma 105 000 tisic nabehanych
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  

Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Appletomas je teď offline  Appletomas
0
PříspěvekZaslal: 11.1.2018 , 8:33   Citovat  

Ahoj, tak pokud ti ho odborne cistili, tak by mel fungovat rozhodne dele. Takze bych tam kde jsi to nechal cistit zajel znovu. Urcite nych doporucil zajet do Honda, aby ti vyvolali pres diag regeneraci. Pokud tohle nepomuze tak nejspis vymena..

MattiK je teď offline  MattiK
4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 11.1.2018 , 12:16   Citovat  

otazka jestli myslel cisteni, nebo servisni regeneraci...

Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
DworiBak je teď offline  DworiBak
2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 11.1.2018 , 12:53   Citovat  

Z nějakého důvodu nechodí regenerace nejdřív přijít proč pak jinak čištění DPF je zbytečné.
Určitě dovoz u nás DPF nebylo takže KM sedět nemusí.
Hadice k rozdílové mu cidlu jsou v pohodě,teplotní čidlo je v pohodě, nějaká závada na motoru která by odstavila regenerace?

4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 11.1.2018 , 18:28   Citovat  

DworiBak napsal:
Z nějakého důvodu nechodí regenerace nejdřív přijít proč pak jinak čištění DPF je zbytečné.
Určitě dovoz u nás DPF nebylo takže KM sedět nemusí.
Hadice k rozdílové mu cidlu jsou v pohodě,teplotní čidlo je v pohodě, nějaká závada na motoru která by odstavila regenerace?

nevim jestli ses s timto problemem uz setkal, ja uz pomerne hodnekrat... u tohoto motoru ta regenerace moc nefunguje, je to prece jen motor vyvinutej bez DPF a pak tam ten filtr "nejak" dodelali, ale moc se to nepovedlo... dobre to funguje az na I-DTECu... cetnost problemu s ucpavanim filtru samozrejme ovlivnuje stav cele vstrikovaci soustavy

toddik1 je teď offline  toddik1
0
PříspěvekZaslal: 12.1.2018 , 23:32   Citovat  

Ahoj, mám podobný problém. Mám HONDA CIVIC 103KW, objem 2 204, r.v. 2008. Najeto mám cca. 180 tis. km. Regenerace filtru probíhala v pohodě, až teď do vánoc, kdy se mi rozsvítila kontrolka, že regeneraci již nelze provést a mám zajet do servisu. V servise to napíchli na diagnostiku a zjistili, že se mi nezahřívá motor na provozní teplotu. Pořád drží 60°C. Vyměnili termostat, ale nepomohlo to. Vše se jeví v pořádku, veškerá čidla atd. Zkoušel vyvolat regeneraci filtru, ale nepovedlo se, protože v posledním kroce nebylo dosaženo teploty, která je pro regeneraci potřeba. Bohužel, v servise si již neví rady, protože auto i po nechání na volnoběh více jak dvě hodiny teplotu nezvýšilo. Setkali jste se s něčím podobným? Děkuji za jakékoliv rady! Honza

monty je teď offline  monty
Moderátor
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 13.1.2018 , 9:02   Citovat  

toddik1 napsal:
Ahoj, mám podobný problém. Mám HONDA CIVIC 103KW, objem 2 204, r.v. 2008. Najeto mám cca. 180 tis. km. Regenerace filtru probíhala v pohodě, až teď do vánoc, kdy se mi rozsvítila kontrolka, že regeneraci již nelze provést a mám zajet do servisu. V servise to napíchli na diagnostiku a zjistili, že se mi nezahřívá motor na provozní teplotu. Pořád drží 60°C. Vyměnili termostat, ale nepomohlo to. Vše se jeví v pořádku, veškerá čidla atd. Zkoušel vyvolat regeneraci filtru, ale nepovedlo se, protože v posledním kroce nebylo dosaženo teploty, která je pro regeneraci potřeba. Bohužel, v servise si již neví rady, protože auto i po nechání na volnoběh více jak dvě hodiny teplotu nezvýšilo. Setkali jste se s něčím podobným? Děkuji za jakékoliv rady! Honza

ověřil někdo že 60 st co tvrdí čidlo je skutečnost (pokud to nejsou schopni vyměna čidla ?)

toddik1 je teď offline  toddik1
0
PříspěvekZaslal: 13.1.2018 , 10:54   Citovat  

monty napsal:
ověřil někdo že 60 st co tvrdí čidlo je skutečnost (pokud to nejsou schopni vyměna čidla ?)

V servise tvrdili, že jsou čidla OK, že je proměřovali.

TargaMan je teď offline  TargaMan
4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 15.1.2018 , 10:07   Citovat  

Tak zde mohu možná poradit. Řešil jsem stejný problém na CRV 2007 najeto 100 tis. Nouzový režim,
čištění filtru v servisu a opět po 300 km stejný problém. Stačilo dát auto do autorizovaného
servisu na Jarově. Kontrolou zjistitli, že všechny komponenty jsou v pořádku, jen je v jednotce
nahraný původní software, který aktualizovali a od té doby mám najeto 10 tis. a klid. Jediné co
se změnilo, že průměrně každé 3 tis. km se spustí regenerace. Což starý software nedělal. Kamarád
měl stejný problém a na jarově ho opět vyřešili stejnou úpravou. Cena u mě byla včetně čištění 1 400 kč
a u kamaráda jen 700 kč za nahrání softwaru. Nemusí to být tvůj případ, ale za vyzkoušení to rozhodně stojí.
Dle info měli původní softwary s tímto problém.

0
PříspěvekZaslal: 18.1.2018 , 15:54   Citovat  

No po dalsiom vycisteny som spravil 300 km a vsetko ide jak ma len sa mi zda ze v tych 1800zacalo to auto trochu cuka a od 2000 nad to ide v poriadku ako keby sa zase pomaly ten filter zanašal ale auto ma tah uplne normalny ..Oplati sa dat do auta neoriginal DPF filter bude to mat taku istu ucinost ? alebo nastivit autorizovany servis ?

0
PříspěvekZaslal: 18.1.2018 , 18:33   Citovat  

Keby ze si dam auto pozriet isiel by som do Praha Autojarov mohol by som prejst v nudzovom režime 350 km ? kedze pracujem v Nemecku

0
PříspěvekZaslal: 18.1.2018 , 22:38   Citovat  

som v nemecku a kupil som auto v bazare v ktorom som dostal rok zaruku a ten bazar ma aj servis prvy krat my vycistiliho neviem akym sposobom po 200 km to iste povedali ze budu hladat chybu ked som sa opytal ci sa chyba nasla povedali mi ze nic nenasli ze mi ho zase vycistia a ked sa to stane este raz tak mi tam objedna novy filter ale myslim ze urcite nebude original preto sa pytam

4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 19.1.2018 , 12:39   Citovat  

Nevím jak funguje neorigo náhrada za DPF. Ale podle mě by se vyplatilo dát
auto zkontrolovat někde v autorizovaném H v německu, aby případně nahráli
aktuální software a bude třeba klid. Auto mi na starý soft nebylo schopné
zahájit regenaraci.

4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 19.1.2018 , 13:49   Citovat  

TargaMan napsal:
Nevím jak funguje neorigo náhrada za DPF. Ale podle mě by se vyplatilo dát
auto zkontrolovat někde v autorizovaném H v německu, aby případně nahráli
aktuální software a bude třeba klid. Auto mi na starý soft nebylo schopné
zahájit regenaraci.

kvuli tomu nemusi do nemecka, staci se stavit do jakekoli hondy...

4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 19.1.2018 , 20:26   Citovat  

A četl jsi jeho tři poslední komentáře??

MattiK napsal:
kvuli tomu nemusi do nemecka, staci se stavit do jakekoli hondy...

haRRibo je teď offline  haRRibo
0
PříspěvekZaslal: 4.2.2018 , 0:04   Citovat  

chalani ak by ste mali nejaky problem s DPF-kami tak mi napiste, zaoberam sa profi cistenim

kalikroman je teď offline  kalikroman
0
PříspěvekZaslal: 28.2.2018 , 18:15   Citovat  

Ahoj potřebuji poradit , rozsvítila se mě kontrolka výfuku s vykřičníkem , diagnostika ukazuje závadu 109A ,ale není u ní napsané co to znamená . Poslední regenerace proběhla před 900 km , tak jsem udělal servisní regeneraci , ale kontrolka svítí stále .
Prosím o radu jestli se s tím již někdo nesetkal . NA netu jsem hledal co závada 109A znamená - a píší senzor MAP . Hodnotu tlaku dává .

0
PříspěvekZaslal: 2.3.2018 , 9:48   Citovat  

ješte jeda otázka , při diagnostice je EGR ventil otevřený na 5% jak při volnoběhu tak i při vypnutem motoru . jeto správně nebo má bít v určité fazi zavřený ?

Civic22 je teď offline  Civic22
0
PříspěvekZaslal: 5.7.2018 , 19:44   Citovat  

Zdravím
Mám civic 2.2 i-ctdi s DPF před par dni při kontrole oleje jsem zjistil ze olej mám 2 cm nad max, a olej smrdí na naftu , byl jsem v honda servis v Praze regenerace přes diagnostiku se neudělala
Řešil někdo něco podobně , na internetu jsou nějaký DPF nový za 10 000 kč značka JMJ nebo vyčištění DPF za 7-8000 kč.
Jestli někdo měl něco podobně budu rad za každou radu a pomoc
Děkuji předem .

Jarek je teď offline  Jarek
2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 5.7.2018 , 20:40   Citovat  

2cm je hodně, není to spíš z netěsných vstřiků, než z nepodařené regenerace dpf? (rozhodně bych ten olej hned vyměnil, pokud s tím jezdíš).
JMJ je v podstatě nefunkční atrapa, takže nebrat.
Čištění ano, ale vybrat firmu co má dobrý reference.
Případně zkusit nejdřív nějaké aditivum, jestli nepomůže spustit regeneraci.

0
PříspěvekZaslal: 5.7.2018 , 22:53   Citovat  

Po kontrole oleje uz jsem par dni nejezdil , se výměnu olej počítám a pak jsem objednal kontrola v auto jarov v praze kvůli ten problém
Jinak myslím ze problém je ten DPF protože před 2 měsíců jsem ho měl úplně ucpaný pak to nějak v Chápeš! ymazali přes diagnostiku ,jinak to auto mám půl rok a ta regenrace děla vždy často cca 500 km ale dřív se aspoň udělala a téd se spustí ale děla to delší dobu jezdím na vysoký otáčky a stejně se neudělá ...

0
PříspěvekZaslal: 9.7.2018 , 9:29   Citovat  

nakonec jsem to celé vyřešil servisní regenerací , nejdříve jsme nemohli spustit regeneraci ale pak se to podařilo . a auto již jede . Ještě co vím ohledně regenerace v Hondě nahrají , aby se pro váděla častěji ať nedochází k zanesení a nutné servisní regeneraci . a navíc po provedení servisní regenerace se má vyměnit olej , páč při servisní regeneraci jde větší množství nafty a ta se do stává i do oleje .

Jopeeeno je teď offline  Jopeeeno
2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 10.7.2018 , 18:55   Citovat  

Ahoj,
má někdo tušení, od kterého roku se do tohoto modelu dával DPF? Jde mi o to, že je v bazaru jeden kousek, docela zachovalý - r.v. 2006 a jak to tady čtu, radši bych, aby to v tom autě ani nebylo Ble

2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 10.7.2018 , 21:18   Citovat  

Pokud je to kus prodaný v ČR tak ho nemá, pokud je to dovoz, tak ho může a nemusí mít Úsměv

2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 11.7.2018 , 9:12   Citovat  

No to jsi mě uklidnil Velmi šťastný Zítra se na to jdu podívat, tak snad se z materiálů k autu dozvím, pro jaký trh to bylo určené. Zkusím ještě googla a podívat se na fotky, jak by měla ta hruška DPF vypadat, když tak bych se pak pohledem přesvědčil (DPF jsem na autě nikdy neměl, neviděl, nepotřeboval) Úsměv

0
PříspěvekZaslal: 11.7.2018 , 22:54   Citovat  

taky bych ti doporučil radši kolo koupit než civic 2.2 s Dpf ..! půl rok to řeším a bes řešení jsem byl ve 4 honda servisu ani tam neví co stím kromě jednoduché řešení koupit nový za 100 000 kč cca
Neví prosím někdo vrakoviste , nabourane auta , nebo zkušenosti s to DPF renovace , když ve servisu neumí poradit snad tu někdo napíše nějaká dobra zprava... děkuji

0
PříspěvekZaslal: 12.7.2018 , 7:09   Citovat  

Mě s vypálením DPF pomohli zde . tudy odkaz . popřípadě tam má i starší věci vraky .

2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 12.7.2018 , 9:43   Citovat  

Civic22 napsal:
taky bych ti doporučil radši kolo koupit než civic 2.2 s Dpf ..! půl rok to řeším a bes řešení jsem byl ve 4 honda servisu ani tam neví co stím kromě jednoduché řešení koupit nový za 100 000 kč cca
Neví prosím někdo vrakoviste , nabourane auta , nebo zkušenosti s to DPF renovace , když ve servisu neumí poradit snad tu někdo napíše nějaká dobra zprava... děkuji

Tak znova a víc polopaticky:
1) zkusit aditivum, dost často to pomůže k tomu, aby regenerace proběhla např. tudy odkaz
2) pokud už je natolik zacpanej, že aditivace nepomůže nebo pomůže jen na chvíly, tak musí ven a buď se dá udělat čištění svépomocí tudy odkaz - nutno koupit tolik litrů kolik je objem DPF nebo to svěřit profesionálům - cena 5000-10000Kč - tudy odkaz

Hlavní problém DPF není samotný DPF, ale to že lidi nečtou příručky a k autům se chovaj, tak jakoby tam DPF nebyl a to je špatně.

2 háčka
1
PříspěvekZaslal: 12.7.2018 , 10:39   Citovat  

Vysvětluješ to dobře, to bez debat. Problém ovšem tkví jinde. Kupuješ ojetinu, kde neovlivníš chování předchozího majitele k technice. V situacích, uvedených zde, už jen "léčíš" problém, který nejde vždy odstranit napoprvé. Narovinu, tuhle motorizaci s DPF bych jako ojetinu kupoval s velkým sebezapřením.

0
PříspěvekZaslal: 12.7.2018 , 11:33   Citovat  

děkuji za radu ... jinak uz jsem vyzkoušel Dpf aditiv nepomohlo, včera jsem byl ve auto jarov , diagnostika , ok , chtěl jsem aktuální software řekli ze uz tam je aktuální, pak za par hod od servisu na cestě praha - vary auto úplně ztratilo výkon , smrdí to na nespalnóu naftu občas kouři jakoby spustí regenerace a kontrolka se nerozvitela zatím žádná na diagnostiku ráno taky nic neukazuje pak mechanik řekl ať mu to nechám pak se podívá fizicki na egr ventil atd...
snad není poškození motor mám ho půl rok a platil 125 000 kč Tak to valím bulvy

Obsah fóra Honda-club.cz   
Honda Crv 2.2 icdti 2008 Problem Dpf
Fórum: Motor, ECU, spojka a převodovka
2
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku 1, 2  Další 
Zaslat odpověď