Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
Autodíly CarDo - kryogenika
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Chytrofon pro šešena :)
Fórum: Volná diskuze
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku 1, 2  Další 
Zaslat odpověď

Strana 1 z 2
Minor je teď offline  Minor
5 háček
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 11.7.2018 , 10:49   Citovat  

Mám už léta klasický tlačítkový telefon a celkem mi stačí na vše,co potřebuju. Ale přece jen jsou věci, které bych docela rád využíval - hlavně navigaci Waze a whatsapp, případně nějaké internetové volání - takže uvažuju o smartphonu.
Většinu času trávím doma u počítače, protože na něm dělám, sms píšu neochotně a pokud možno přes počítač, na mobil nejspíš nebudu stahovat poštu, nebudu do něj stahovat muziku a filmy, nepotřebuju haldy funkcí a i když tam budou, nejspíš je stejně nevyužiju. Budu občas fotit, chci mít možnost synchronizovat obsah do počítače, chci waze.
Čili chci přehledný, obyčejný smartphone, do kterého nemíním příliš investovat. Je možné, že si na volání stále nechám starý tlačítkáč.
Co byste doporučili?
Zatím bych volil asi Nokii 2 nebo 3, jsem u Vodafonu, mám nárok na nějaké slevy a jejich vodafoňácké modely.
O design mi nejde, hrát na tom asi taky nic nebudu.
Co byste doporučovali? Jsem fakt lama nebo možná dokonce i alpaka Úsměv
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Jarek je teď offline  Jarek
2 háčka
PříspěvekZaslal: 11.7.2018 , 12:31   Citovat  

Tlačítkáče jsou nejlepší, taky je stále používám. Úsměv
Na to co píšeš budou ty Nokie dostačující.
Ovšem s tím, že foťáky tam nejsou dobrý.
To je všeobecně bolest v podstatě všech levnejch (a i mnoha dražších) telefonů.
Použitelnej je třeba Samsung Galaxy J3 (2017), sice je o nějakých 800 draší než Nokia 3, ale fotí výrazně líp.
   Návrat  
Hlavator je teď offline  Hlavator
Partner H-C
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 11.7.2018 , 13:37   Citovat  

Za me iPhone SE. Osobne lety odzkouseno. Alpaka neni problem. Od androida utekla pritelkyne a od windows mama. Vic oper systemu ja neznam Velmi šťastný driv sem mel pouze Nokie. Od 4ky iPhone nedam zatim dopustit. A v mem okoli nakonec napodobne po zkusenostech viz vyse
   Návrat  
tukkan je teď offline  tukkan
1 háčko
PříspěvekZaslal: 11.7.2018 , 21:07   Citovat  

Za mna ako nenarocneho pouzivatela kludne odporucim Huawei P9 lite mini.
Volam, pouzivam waze, whatsapp, nuziku cez bluetooth v aute obcas daco odfotim, bateria 2dni.
Za mna vyborny. Dalsi tip Huawei P9 lite, Xiaomi 4X Zalezi kolko si ochotny investovat. Lebo toto som ti poradil low endy
   Návrat  
Martin T. je teď offline  Martin T.
1 háčko
PříspěvekZaslal: 11.7.2018 , 21:11   Citovat  

Ahoj,

řeším něco podobného. Řeším jestli dám ty peníze a koupím iPhone SE, protože to je telefon co bude fungovat bez problému další spoustu let a hlavní výhoda je, že všechny iPhony jsou stejné a skvěle vyladěné. Ale protože se mi nechce dávat relativně tolik peněz za telefon, i když racionálně v přepočtu na trvanlivost se to asi i vyplatí. Takže další v hledáčku jsou právě Nokie 2.1 a 3.1. Podle toho co se píše, tak se vyplatí počkat na ty verze .1. Co mě přesvědčuje je, že tam je čistý android s garancí update. Jenom váhám jestli 2.1 s velkou baterkou a lehce horším HW a GO vezi androidu nebo 3.1 s plnou verzí androidu, lepším HW, ale nižší výdrží. Ještě uvidím jaká bude cena 2.1 a pak se rozhodnu. Ale zatím je horký kandidát právě ta 2.1 a to pro velkou výdrž baterky.
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
marab je teď offline  marab
3 háčka
PříspěvekZaslal: 11.7.2018 , 21:20   Citovat  

Pokud chceš telefon jen používat a neřešit stále nějaký kraviny s aktualizacemi, zabezpečením, otravnou reklamou...iPhone SE je v tuhle chvíli super volba. Neotálet, levnější už asi nebude je to dobrý
Doporučuji koupit v nějaké zavedené a spolehlivé české prodejně, aby se jednalo o českou distribuci. U té zahraniční může být problém se zárukou v druhém roce.
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 11.7.2018 , 21:25   Citovat  

Díky za rady. Využívám telefon poměrně málo (tedy kromě telefonování), nemám facebook a tak, takže se mi úplně nechce dávat sedmičku za iphone. Nemám s applem žádné zkušenosti, takže ze mě možná mluví nevědomost a třeba to smysl má.
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 11.7.2018 , 21:56   Citovat  

Jaksi tak čtu všelijaké recenze, děsí mě malá výdrž, nejsem zvyklý řešit nabíjení tak často Úsměv
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 11.7.2018 , 22:08   Citovat  

Minor napsal:
Jaksi tak čtu všelijaké recenze, děsí mě malá výdrž, nejsem zvyklý řešit nabíjení tak často Úsměv

Si zvykneš Velmi šťastný
   Návrat  
Hellborn je teď offline  Hellborn
5 háček
PříspěvekZaslal: 11.7.2018 , 22:52   Citovat  

Každej chytrofoun téměř denně... KO
   Návrat  
PeteZ je teď offline  PeteZ
4 háčka
PříspěvekZaslal: 11.7.2018 , 23:39   Citovat  

Hellborn napsal:
Každej chytrofoun téměř denně... KO

když se ta chytrost tolik nevyužívá tak dva dny dá v pohodě Úsměv
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 11.7.2018 , 23:44   Citovat  

Možná by se při základním využívání telefonu dalo vystačit s Čínou Huawei Y5/6 Mrk
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 12.7.2018 , 7:34   Citovat  

PeteZ napsal:
když se ta chytrost tolik nevyužívá tak dva dny dá v pohodě Úsměv

My, co jme byli zvyklí nabíjet 6210i 1x za týden... Se stydím Velmi šťastný
   Návrat  
tukkan je teď offline  tukkan
1 háčko
PříspěvekZaslal: 12.7.2018 , 8:57   Citovat  

Pre nizsiu vydrz baterie by som Minorovi neodporucil iPhone i ked je to velmi vyladeny mobil.
A este kvoli importu hudby instalovat itunes ... to zrejme nepotrebuje.
Preto by sa mu hodil mobil s Androidom a vacsou bateriou.
Nokiu 2 nedoporucujem pre male vnutorne ulozisko, ktore sa po aktualizacii a nainstalovani par aplikacii zaplni a mobil je nepouzitelny.
Takze si neber mobil a s Androidom ktory ma 1GB RAM a 8BG uloziska, idealne 2GB RAM a 16GB ulozisko.
Nokia 3 by bola lepsia volba. Alternativy Huavei Y6, P9 lite mini, Xiaomi X4, mozno nejaka motorola. Vyhni sa znacke Dogee, Cubot a inym podivne znejucim znackam.
   Návrat  
xenon04 je teď offline  xenon04
3 háčka
Členství: Silver
PříspěvekZaslal: 12.7.2018 , 9:04   Citovat  

nebude ten iP SE na navigaci malinkej? já už si to nedovedu představit obsluhovat za jízdy to mi hlava nebere

btw. nebál bych se i těch telefonů Smart od Vodafonu, zadání splňuje a navíc mohl mohl vyjít zajímavě i cenou tudy odkaz
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 12.7.2018 , 9:30   Citovat  

Tak Minorku, to ses toho dozvěděl, viď? Kolik lidí, tolik chutí HaHaaa

Ohledně velikosti, co budeš nosit v kapse a doby výdrže baterky je to určitě krok zpět, ať vybereš co vybereš. Ale co se týká komfortu a možností využití telefonu i na jiné věci než telefonování(navigace, waze, spotify, whatsapp, email, kalendář, poznámky, připomínky, dropbox atd. atd. ), tak pevně věřím, že tomu časem přijdeš na chuť a ten obyčejný telefonovací telefon zůstane v šuplíku.
Proto je z mého pohledu lepší sáhnout po stabilitě, kvalitě a uživatelské bezproblémovosti iOS, byť za poměrně vyšší peníze, než koupit za pár stovek dotovaný telefon na Androidu, který tě dříve nebo později začne kakat právě díky potřebě se o něj starat, čistit, aktualizovat, vymýšlet jak ho zrychlit na původní parametry atp. Alespoň tenhle příběh já vidím u mého táty ....který má po necelých 2 letech užívání chytrotelefonu už 2. obyčejný androidí kousek za pár tisíc...a tuším, že do pár měsíců je na jablku a bude od něj klid Úsměv
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 12.7.2018 , 9:31   Citovat  

xenon04 napsal:
nebude ten iP SE na navigaci malinkej? já už si to nedovedu představit obsluhovat za jízdy to mi hlava nebere

I s malým kašpárkem se přece dá zahrát pěkné divadlo HaHaaa
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 12.7.2018 , 9:57   Citovat  

No, není to snadné rozhodování Úsměv
Nechce se mi dát sedm tisíc za iphone, když vlastně telefon ani nechci, jen se mi zalíbila waze, kterou bych určitě využíval a ocenil. Ale je možné, jak píše Marab, že začnu telefon využívat víc a k dalším činnostem.
U některých modelů z nabídky vodafonu bych měl navíc s ohledem na nějaké bonusy slevu.
Takže - co starší iphone, má to smysl? Jsou lidi, co kupují pořád novější modely, třeba by mi stačil nějaký použitý, ne?
   Návrat  
Jarek je teď offline  Jarek
2 háčka
PříspěvekZaslal: 12.7.2018 , 10:04   Citovat  

No u iPhonu platíš hlavně za značku, u SE dostaneš podprůměrnej hw za vysoce nadprůměrnou cenu (kromě foťáku, ten je dobrej).
Nemyslím si, že existují racionální argumenty proč mít iOS proti Androidu (říkám jako člověk co dlouhé roky prodával telefony).
Je to spíš otázka osobních preferencí.
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 12.7.2018 , 10:13   Citovat  

Na značku, design, image a podobné věci kašlu Úsměv
Ten Vodafone Smart N9 mi přijde jako dobrá volba k tomu, co požaduju.
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 12.7.2018 , 10:26   Citovat  

Minor napsal:
No, není to snadné rozhodování Úsměv
Takže - co starší iphone, má to smysl? Jsou lidi, co kupují pořád novější modely, třeba by mi stačil nějaký použitý, ne?

Starší pouze v případě, že to budeš kupovat od někoho velmi dobře známého. Na inzerát, bazary a výkupy rozhodně nedoporučuji. Telefon může být po různých neodborných a neautorizovaných opravách, což se na první pohled jen velmi těžko poznává.
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 12.7.2018 , 10:38   Citovat  

Hellborn napsal:
My, co jme byli zvyklí nabíjet 6210i 1x za týden... Se stydím Velmi šťastný

Pravda pravda.....to i my s 5110 a i později 7110 vydržela mnoho dní Velmi šťastný
   Návrat  
Hlavator je teď offline  Hlavator
Partner H-C
PříspěvekZaslal: 12.7.2018 , 10:56   Citovat  

Jarek napsal:
No u iPhonu platíš hlavně za značku, u SE dostaneš podprůměrnej hw za vysoce nadprůměrnou cenu (kromě foťáku, ten je dobrej).
Nemyslím si, že existují racionální argumenty proč mít iOS proti Androidu (říkám jako člověk co dlouhé roky prodával telefony).

dovolim si nesouhlasit - ale telefony sem nikdy neprodaval Mrk mluvim ze zkusenosti lidi v mem blizkem i sirsim okoli..z androidu jsou dost nestastni..pokud SE pouzivas na telefonovani a obcasnou navigaci plus par dalsich vyhytavek kterym vim jiste prijdes na chut - vydrzi rozhodne klidne dele nez den..ale nokie 5110 to vazne uz niky nebude..za me rozhodla kompaktnost telefonu, spickovy design, kvalita zpracovani, Apple mezin.zaruka 1.rok a za me neskutecny displej. vse co bylo receno vyse vyuzivam vc.navigace..nikdy sem neresil, ze by byl telefon maly-prave naopak podle me je to to nej pozitivum ty rozmery - nechci vazne nosit v kapse tel velikosti tabletu cože cože ?

ale ano - za mene penez urcite koupis i neco jineho a kvalitniho - jen ja ti nemuzu doporucit z vlastni zkusenosti nic
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 12.7.2018 , 11:25   Citovat  

Co Xiaomi Redmi Note 5A Prime?
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 12.7.2018 , 11:31   Citovat  

Jarek napsal:

Taky si dovolím tak trochu nesouhlasit. Specifikaci HW řeší především lidi na Androidu...honba za rozlišením foťáku, počty jader procesoru, GB operační paměti, kapacita baterky apod. kraviny......u iOS mi je to fakt jedno. Zajímá mě, jestli telefon stabilně a rychle běží, nemusím neustále hlídat nějaké antiviry, aktualizace, nastavování a ladění systému, bezpečnost dat atd. atd....prostě to funguje a je mi jedno, jak výkonný mám procesor, kolik GB RAM a jaký mám parametry displeje.

Podle mě je právě chyba se dívat na to tak, že kupuješ pouze HW a kolik za něj, protože vždycky koupíš něco papírově lepšího a levnějšího. U Applu obecně kupuješ zařízení, který je vyladěný, stabilní a v rámci "ekosystému" velmi funkční, případně propojené s ostatním zařízením v rámci ekosystému. Ano...spousta lidí si s nejdražším modelem iPhonu honí ego....výkon a technické možnosti toho zařízení pak využije na pár procent.
U mě je priorita v tom...že to prostě funguje a nemusím nic řešit. Zařízení je tady pro mě a je mým otrokem, nikoliv naopak sopťa sopťa
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 12.7.2018 , 11:33   Citovat  

Minor napsal:
Na značku, design, image a podobné věci kašlu Úsměv
Ten Vodafone Smart N9 mi přijde jako dobrá volba k tomu, co požaduju.

Image Tvého kloboučku stejně žádný mobil nepřekoná. je to dobrý Velmi šťastný
   Návrat  
tomyks je teď offline  tomyks
1 háčko
PříspěvekZaslal: 12.7.2018 , 13:06   Citovat  

Starsi repasovany IPhone se zarukou se da poridit za normalni penize. Zene jsem pred lety koupil pouzity IP5 a nemusel jsem na nej sahnout. Zapnes a funguje. S Androidem jsem porad neco resil. Urcite se da Android nastavit tak, aby fungoval podle mych predstav, kazdy vyrobce to ma nejspis jinak odladene. Z mych zkusenosti Apple funguje tak jak chci od prvniho spusteni. Na SE se mi libi "normalni" rozmer. Vejde do kazde kapsy. Nevim, proc bych si mel na telefon porizovat batoh.
Jinak ja jsem fanda tlacitek, proto pouzivam BlackBerry Velmi šťastný
   Návrat  
David.306 je teď offline  David.306
3 háčka
PříspěvekZaslal: 12.7.2018 , 13:15   Citovat  

Ahoj,jelikoz budu brzo taky resit mobil,tak me zaujala tato diskuze,ale nemam vubec poneti o operacnim systemu iPhonu,muzete se nekdo rozepsat?Jak je to treba s aplikacema?Daji se taky stahovat jako na android?Ja mobil pouzivam hlavne na telefonovani,emaily,internet,navigaci a nejaky uzitecny aplikace,sem tam neco vyfotim.Hry nehraju...
Tak me docela zajima ten SE.Diky.
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 12.7.2018 , 13:38   Citovat  

David.306 napsal:
Ahoj,jelikoz budu brzo taky resit mobil,tak me zaujala tato diskuze,ale nemam vubec poneti o operacnim systemu iPhonu,muzete se nekdo rozepsat?Jak je to treba s aplikacema?Daji se taky stahovat jako na android?Ja mobil pouzivam hlavne na telefonovani,emaily,internet,navigaci a nejaky uzitecny aplikace,sem tam neco vyfotim.Hry nehraju...
Tak me docela zajima ten SE.Diky.

Jistěže...aplikace se instalují podobně jako na Androidu. Jen s tím rozdílem, že obchod s aplikacemi Appstore je uzavřený systém a všechny aplikace, které se tam objeví, jsou prověřovány a schvalovány samotným Applem...ať už z pohledu bezpečnosti osobních dat uživatele, tak z pohledu nezávadnosti obsahu/aplikací. Díky tomu je tady daleko větší bezpečnost, čistota a pořádek. Jiná legální cesta, jak instalovat aplikace v podstatě není. Díky tomu, že pro všechny iPhony je v podstatě stejný operační systém iOS a vše je odladěné na jasně daný HW, tak je tady zaručena asi větší stabilita a kompatibilita jednotlivých aplikací s jednotlivými modely iPhonů. V podstatě by se ti nemělo stát, že bys nainstaloval něco, co nebude na tvém zařízení fungovat a nebo bude fungovat problematicky.

Operační systém iOS jako takový, je uzavřené a jasně definované prostředí a uživatelsky, ani pomocí instalovaných aplikací, v podstatě nejde nijak modifikovat, krom možností daných v nastavení, která jsou v "základu" systému.
   Návrat  
David.306 je teď offline  David.306
3 háčka
PříspěvekZaslal: 12.7.2018 , 13:47   Citovat  

marab napsal:
Jistěže...aplikace se instalují podobně jako na Androidu. Jen s tím rozdílem, že obchod s aplikacemi Appstore je uzavřený systém a všechny aplikace, které se tam objeví, jsou prověřovány a schvalovány samotným Applem...ať už z pohledu bezpečnosti osobních dat uživatele, tak z pohledu nezávadnosti obsahu/aplikací. Díky tomu je tady daleko větší bezpečnost, čistota a pořádek. Jiná legální cesta, jak instalovat aplikace v podstatě není. Díky tomu, že pro všechny iPhony je v podstatě stejný operační systém iOS a vše je odladěné na jasně daný HW, tak je tady zaručena asi větší stabilita a kompatibilita jednotlivých aplikací s jednotlivými modely iPhonů. V podstatě by se ti nemělo stát, že bys nainstaloval něco, co nebude na tvém zařízení fungovat a nebo bude fungovat problematicky.

Operační systém iOS jako takový, je uzavřené a jasně definované prostředí a uživatelsky, ani pomocí instalovaných aplikací, v podstatě nejde nijak modifikovat, krom možností daných v nastavení, která jsou v "základu" systému.

Takze Viber,Whatsapp a podobne neni problem?A nabijeni je taky micro usb kabelem?A sluchatka na 3,5jack?Stahovani hudby pres bluetooth nebo kabel z notebooku v pohode?O iPhone nevim nic,tak se ptam i na kraviny Úsměv Ale celkem se mi to zamlouva a budu o SE asi premyslet.Nejlip asi si vyzkouset nekde na prodejne.Jinak diky je to dobrý
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Chytrofon pro šešena :)
Fórum: Volná diskuze
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku 1, 2  Další 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina