Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
Autodíly CarDo - kryogenika
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Spojka jde ztuha
Fórum: Motor, ECU, spojka a převodovka
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď

Strana 1 z 1
demolista je teď offline  demolista
0
PříspěvekZaslal: 28.7.2018 , 12:16   Citovat  

Ahoj lidi, když sešlápnu jde spojka strašně tvrdě zmáčknout. Měnil jsem spojkové válce a od té doby to dělá. Další věc je ta že mi spojka zabírá úplně od spoda někdy mi jde blbě zařadit protože ani nezabere. Táhlo pod pedálem jsem nastavil na maximum. Honda Accord 5g 2.2 vtec 1996

C3BC0AD3-F4E4-4E29-AAB5-0FC7DA9398E0.jpeg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
C3BC0AD3-F4E4-4E29-AAB5-0FC7DA9398E0.jpeg, 3.42 MB

8331A17A-7814-402E-8987-543C3DDA931F.jpeg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
8331A17A-7814-402E-8987-543C3DDA931F.jpeg, 3.68 MB
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  

Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
RIZ3K9 je teď offline  RIZ3K9
4 háčka
Členství: Gold
0
PříspěvekZaslal: 28.7.2018 , 13:38   Citovat  

demolista napsal:
Ahoj lidi, když sešlápnu jde spojka strašně tvrdě zmáčknout. Měnil jsem spojkové válce a od té doby to dělá. Další věc je ta že mi spojka zabírá úplně od spoda někdy mi jde blbě zařadit protože ani nezabere. Táhlo pod pedálem jsem nastavil na maximum. Honda Accord 5g 2.2 vtec 1996

Třetí téma o spojce Velmi šťastný

To táhlo nemůžeš dávat na maximum. Táhlo ti vymezuje vůli mezi spojkovým válcem a pedálem. Takže to chce odvzdušnit spojku, nemačkat pedál dolu, potažmo naopak ho vytáhnout co nejvíc nahoru do dorazu a pak pomalu dotahovat táhlo aby se jen vymezila vůle a pedál neměl jakoby mrtvý krok, pak to zkoušet jak dobře se mačká, vystavuje atd a v rámci pár milimetrů to doladit. U hydraulicky ovládaný spojky se krok spojky nastavit nedá (jako třeba u lankem ovládaných jednoduchých spojek - Felda at.) Pokud je všechno u hydrauliky tak jak má a spojka špatně zabírá nebo nevystavuje, tak je prostě v háji spojka, u tebe bych to tipoval něco na přítlačáku. A pokud ti bude fungovat dobře, ale bude jen tvrdá tak to je normálka, A5g a potažmo Hondy obecně mají z výroby tužší spojku.

Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
0
PříspěvekZaslal: 28.7.2018 , 15:55   Citovat  

Díky mě jde o to jestli jsem to dobře poskládal jak je na fotce protože se mi nezdá že by to tak mělo být jde to fakt hodně ztuha někdy mě už bolí i noha.
Jinak pokuď to táhlo zkrátím tak mi nejde vůbec zařadit.

RIZ3K9 je teď offline  RIZ3K9
4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 28.7.2018 , 20:38   Citovat  

demolista napsal:
Díky mě jde o to jestli jsem to dobře poskládal jak je na fotce protože se mi nezdá že by to tak mělo být jde to fakt hodně ztuha někdy mě už bolí i noha.
Jinak pokuď to táhlo zkrátím tak mi nejde vůbec zařadit.

To musíš mít bud špatně odvzdušněné (to by ten pedál ale byl měkký) nebo špatnou spojku, něco na přítlačáku nebo na ložisku. Co tak sleduji tak se s tím už trápíš dlouho, takže bych vyndal převodovku a zkontroloval spojku.

0
PříspěvekZaslal: 28.7.2018 , 21:02   Citovat  

No právě že už dlouho mám vše hotové akorát ta spojka pořád takhle blbne nejhorší je že teď nemám moc času kvůli práci a místo kde sundat převodovku. Pokusím se ještě odvzdušnit spojku a uvidím. Jinak nevíš jak má být nasazená ta pružina na tom pedále? Jestli jí mám správně jinak díky moc za rady.

LiborB16 je teď offline  LiborB16
0
PříspěvekZaslal: 1.8.2018 , 11:13   Citovat  

Omlouvám se ale toto téma mi přišlo nejpodobnější...
Koupil jsem spojkovou sadu na motor B16A1 a lamela nejde nasadit na hřídel převodovky. Existuje víc druhů drážkování? Bohužel jsem ji rozbalil až jsem měl čas a je pozdě na vrácení... jde o převodovku Y2. Stará lamela mě pasuje na všechny převovovky co jsem měl k dispozici, koupená na žádnou. Bohužel pro reklamaci chtějí WIN a to je problém, protože je to závoďák a WIN nemaje... Smutný

děkuji Libor

Minor je teď offline  Minor
5 háček
0
PříspěvekZaslal: 1.8.2018 , 11:25   Citovat  

Může to být lamela na B16A2, tam má převodovka jiný počet drážek.
VIN ti dám klidně svoje, pokud je to tvoje céro EE8, bude mít vin například takto : JHMEE83800S304963
Je tvoje převodovka lanková?
Kam ti ta stará lamela pasovala? Možná máš tu převodovku nějak netypicky upravenou už z dřívějška.
Možná doma najdu nějakou lamelu a mohl bych ti spočítat zuby.

0
PříspěvekZaslal: 1.8.2018 , 11:57   Citovat  

stará lamela má 220mm a pasuje na tu Y2 (lanko), dále na hewland složený z tuším z S80 (kapalina) a na převodovku co byla s motorem D16xx (kapalina) a na převodovku od tudy odkaz ta koupená na nic z toho. Už jsem ji vrátil, ale chtějí to WIN, což je o to větší problém, protože ten agregát je v Civicu 5g... Kdyby ta sada nestála 5 tis (Valeo) tak na to kašlu. případně bych ji prodal za cenu bez DPH (kolem 4 tis) ale nevím na co teda vlastně pasuje Smutný tady jsem ji kouppil tudy odkaz
Já jsem to celé už tak koupil, takže původ už asi nevypátrám... jestli má mít jiný počet drážek, tak mi to stejně neuznají...[u]

5 háček
0
PříspěvekZaslal: 1.8.2018 , 12:13   Citovat  

Podle toho, co jsem dohledal, je průměr 220 a 24 drážek správně na převodovku Y2, čili crx EE8 a civic EE9. A nikam jinam by pasovat neměla.
Takže tipuju, že jsi koupil sice správně, ale tvoje převodovka je nějak upravená.

0
PříspěvekZaslal: 1.8.2018 , 12:40   Citovat  

Dík moc. Takže ji nevyreklamuji ani s WINkem protože je správná... Myslíš že je to prodejné, nebo bude pasovat aspoň přítlačák?

5 háček
0
PříspěvekZaslal: 1.8.2018 , 13:01   Citovat  

No, prodejné je asi všechno, vždycky je to otázka ceny a aktuální poptávky:)
Přítlačák pasuje i na motory B16A2, pokud vím.

0
PříspěvekZaslal: 2.8.2018 , 11:30   Citovat  

Děkuji za rady. Já to asi vezmu všechno zpět a pak se to pokusím prodat.
Nevím na koho se obrátit, nenašlo by se někde zakreslení originálního umístění motoru B16A2 v C 56g ? jak jsem psal, zástavbu jsem nedělal já a nic mě tam nepasuje, Bojím se že je moc vysoko. Nebo někdo kdo by zaběhnul k autu s metrem?

5 háček
0
PříspěvekZaslal: 2.8.2018 , 11:37   Citovat  

Nevím to jistě, ale myslím, že u C5G se nemusí upravovat zavěšení motoru při swapu na B16A2.
U crx 2G jsou zapotřebí buď swapové silenbloky anebo se musí převařit držáky na kastli.
Ale držáky motoru se u B16A1 a B16A2 liší, pokud vím.

0
PříspěvekZaslal: 2.8.2018 , 12:32   Citovat  

bohužel se nemám od čeho odpíchnout protože držáky jsou už všechny vyráběné a levý u řemenice je i převařený na kastli. Přijde mi že je motor moc vysoko, potřeboval bych přes víko hodit vodováhu a odměřit to třeba od blatníků a mezeru mezi víkem rozvodu a nosníkem. případně ještě jak je daleko od zadní příčky. nemám ale na okolí vhodné auto Smutný
Nevíš prosím o někom ochotném kdo by to změřil, nebo o takovém autě kolem Brna?

0
PříspěvekZaslal: 6.8.2018 , 21:23   Citovat  

Lidi zkoušel jsem všechno a ještě mě napadlo nemůže to dělat to že v převodovce je 1 litr oleje? Chtěl jsem ho vyměnit a nebyla tam ani kapka tak jsem tam dal aspoň litr (originál) oleje a zítra jdu pro další litr (neukamenujte mě že jezdím na 1 litru oleje auto pořád stojí před barákem). Teď jsem zjistil měnil jsem palivový filtr a když jsem chtěl auto přeparkovat tak klasicky nešlo zařadit tak jsem nohou zvedl asi o 1mm spojkový pedál k sobě a šlo zase normálně řadit.

0
PříspěvekZaslal: 9.8.2018 , 8:13   Citovat  

Nikoho nic nenapadá ?

0
PříspěvekZaslal: 14.8.2018 , 10:45   Citovat  

RIZ3K9 napsal:
Třetí téma o spojce Velmi šťastný

To táhlo nemůžeš dávat na maximum. Táhlo ti vymezuje vůli mezi spojkovým válcem a pedálem. Takže to chce odvzdušnit spojku, nemačkat pedál dolu, potažmo naopak ho vytáhnout co nejvíc nahoru do dorazu a pak pomalu dotahovat táhlo aby se jen vymezila vůle a pedál neměl jakoby mrtvý krok, pak to zkoušet jak dobře se mačká, vystavuje atd a v rámci pár milimetrů to doladit. U hydraulicky ovládaný spojky se krok spojky nastavit nedá (jako třeba u lankem ovládaných jednoduchých spojek - Felda at.) Pokud je všechno u hydrauliky tak jak má a spojka špatně zabírá nebo nevystavuje, tak je prostě v háji spojka, u tebe bych to tipoval něco na přítlačáku. A pokud ti bude fungovat dobře, ale bude jen tvrdá tak to je normálka, A5g a potažmo Hondy obecně mají z výroby tužší spojku.

můžu taky dotaz? Jaký je vůbec krok vypínacího ložiska spojky? Mám závodní převodovku, sériovou spojku, hydraulické spojkové ložisko uvnitř a bojím se že jsem to velkým hlavním válcem podělal. Dá se pružina přítlačáku "prohnout naopak" ? spojka se mi přestala vracet. A ještě jedna zajímavost, při vypnutém motoru se spojka vrátí. Sice špatně ale vrátí, při nastartovaném zůstane viset. Úsměv Už me z toho hrabe...

Obsah fóra Honda-club.cz   
Spojka jde ztuha
Fórum: Motor, ECU, spojka a převodovka
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina