Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
Autodíly CarDo - kryogenika
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Civic 9G Tourer
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 93, 94, 95, 96  Další 
Zaslat odpověď

Strana 94 z 96
xenon04 je teď offline  xenon04
3 háčka
Členství: Silver
PříspěvekZaslal: 24.7.2018 , 8:50   Citovat  

myslí, že jsem za ně dával 1200,- ale netuším, jestli to bylo v kampani se slevou nebo ne
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
JardaBar je teď offline  JardaBar
2 háčka
PříspěvekZaslal: 24.7.2018 , 12:54   Citovat  

michal.t napsal:
Docela zajímavé generační porovnání motorizací ...

tudy odkaz

A pro mě obzvlášť zajímavé zjištění , že v C10g nelze u litru točit jedničku nad 39 km/h a dvojku ani nad 75 km/h. Nezvykalo by se mi lehko...

A to je důvod pocitu "že to docela jede" mnoha lidí. Jak jsem psal, má to moc krátké kvalty, na motor co umře tak rychle. Kvalty se vytočí svižně, ale rychlost žádná. Nesmyslný motor.
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Robik je teď offline  Robik
4 háčka
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 25.7.2018 , 9:52   Citovat  

xenon04 napsal:
myslí, že jsem za ně dával 1200,- ale netuším, jestli to bylo v kampani se slevou nebo ne

Ok, díky Úsměv
   Návrat  
cport je teď offline  cport
1 háčko
PříspěvekZaslal: 25.7.2018 , 11:20   Citovat  

JardaBar napsal:
A to je důvod pocitu "že to docela jede" mnoha lidí. Jak jsem psal, má to moc krátké kvalty, na motor co umře tak rychle. Kvalty se vytočí svižně, ale rychlost žádná. Nesmyslný motor.

vzdyt presne na tomto pocitu je postaven koncernovy TDI a TSI zazrak Úsměv
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 8.8.2018 , 8:40   Citovat  

Odloupava se vam lak z te gumy pod prahy? Resili jste to nejak reklamaci?
   Návrat  
PIK je teď offline  PIK
PříspěvekZaslal: 8.8.2018 , 9:07   Citovat  

cport napsal:
Odloupava se vam lak z te gumy pod prahy? Resili jste to nejak reklamaci?

Tak toho jsem si (zatím) nevšiml. Jinak po vyměněné vibrující spojce půjde na výměnu i drnčící stahovací mechanismus okna u řidiče (jen jsem se v servisu zmínil, že tam něco rachtá). Krom toho mi rachtá při sklápění jedno zrcátka, nedělalo vám to taky někomu? Když je skoro sklopeno, tak se ozve takový cvakavý zvuk.
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 9.8.2018 , 20:35   Citovat  

Ja tam nic dalsiho nemam, jen ten lak... asi bude nejlepsi, kdyz udelam nejakou fotku ...
   Návrat  
džany je teď offline  džany
1 háčko
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 12.8.2018 , 20:13   Citovat  

Nemate nekdo uzivatelskou prirucku na civic 9.g treba v pdf? nebo jakkoli?
Dik, auto privezene z Nemecka tak bych se v tom potreboval z orientovat Tak to koukám!
   Návrat  
Joystick je teď offline  Joystick
2 háčka
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 15.8.2018 , 13:14   Citovat  

džany napsal:
Nemate nekdo uzivatelskou prirucku na civic 9.g treba v pdf? nebo jakkoli?
Dik, auto privezene z Nemecka tak bych se v tom potreboval z orientovat Tak to koukám!

Poslal jsem ti SZ.
   Návrat  
marek.82 je teď offline  marek.82
2 háčka
PříspěvekZaslal: 18.8.2018 , 18:40   Citovat  

nepripojoval tu nekdo neco k radiu ( bez navigace ) ? potrebuju vedet ktery drat je MUTE, kdyz dostane signal at ztisi radio
   Návrat  
sadlos je teď offline  sadlos
PříspěvekZaslal: 20.8.2018 , 7:31   Citovat  

Tak jsem minulý týden byl v ČB na výměně oleje a chtěl jsem si koupit síť do zavazadlového prostoru (nikoliv tu dělící mezi kufr a cestujícího ale tu gumicukovou síť do kufru na nákupy).

Bylo mi řečeno, že na tourera žádná není a používá se síť do hatchbacku. Jenže tu když jsme tam natáhli, tak jsem pod ní nedal ani helmu na motorku. Bych tam podní vozil možná tak jedno mléko :-/

Nekupoval někdo nějakou univerzální, co tam rozumně padne?
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 22.8.2018 , 8:11   Citovat  

Tak ...

1) System hlidani tlaku v pneu funguje vyborne Úsměv

2) Slo o rez vnitrni bocnici, takze doslo holt o mesic drive ke koupi novych pneu. Turanzy jsem nahradil Micheliny (Primacy 4) a jsou vyrazne, vyrazne tissi.

sadlos: mrkni na ebay, tam je toho dost za par supu, na zkouseni idealni
   Návrat  
mara83 je teď offline  mara83
PříspěvekZaslal: 22.8.2018 , 10:04   Citovat  

Zdravim panove, omluva, ze se sem cpu s kratkym Civicem, ale treba mi poradite.

Cca pred mesicem se mi nekde od prednich kol zacalo ozyvat klepnuti pri brzdeni. Deje se to hlavne pri parkovani, kdyz stridave couvam a popojizdim dopredu.
Pripada mi, ze bouchnuti je porad silnejsi a silnejsi. pomalu se bojim, ze mi za chvili nekde neco upadne :/

Kratke video z dnesniho rana:
tudy odkaz

Nekdo mi ve vlakne s kratkym 9G psal, ze to bude vule na brzdovych destickach, ktere se pri pohybu v brzdovem trmenu pohnou a ze to pry nemam resit. Dva tydny jsem to zkusil, ale jak pisu, je to horsi a horsi.

Auto bylo na rychle kontrole podvozku a nikde nic nevideli.

Diky moc za pripadny rady
   Návrat  
michal.t je teď offline  michal.t
PříspěvekZaslal: 22.8.2018 , 23:56   Citovat  

mara83 napsal:
Zdravim panove, omluva, ze se sem cpu s kratkym Civicem, ale treba mi poradite.

Cca pred mesicem se mi nekde od prednich kol zacalo ozyvat klepnuti pri brzdeni. Deje se to hlavne pri parkovani, kdyz stridave couvam a popojizdim dopredu.
Pripada mi, ze bouchnuti je porad silnejsi a silnejsi. pomalu se bojim, ze mi za chvili nekde neco upadne :/

Kratke video z dnesniho rana:
tudy odkaz

Nekdo mi ve vlakne s kratkym 9G psal, ze to bude vule na brzdovych destickach, ktere se pri pohybu v brzdovem trmenu pohnou a ze to pry nemam resit. Dva tydny jsem to zkusil, ale jak pisu, je to horsi a horsi.

Auto bylo na rychle kontrole podvozku a nikde nic nevideli.

Diky moc za pripadny rady

Jj, bavili jsme se už spolu o tom... ale z té nahrávky mi to připadá opravdu hodně výrazné a odlišné od toho, jak to hlučí u mě. Mimochodem, na ten "můj" pazvuk jsem upozornil na servisce, prý pak trošku rozklepali tu destičku, ale dělá mi to pořád, i když možná trochu méně intenzivněji... Takže taky začínám pochybovat, jestli je to opravdu tou destičkou.
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 23.8.2018 , 8:07   Citovat  

na tom videu slysim jen takovy zvuk, jako kdyz to prejede kryt kanalu. To ma byt ono?
   Návrat  
PIK je teď offline  PIK
PříspěvekZaslal: 23.8.2018 , 18:33   Citovat  

Neni to tím, že je to nahrávání vystrčeným mobilem a zevnitř to zní tlumeněji? Asi okolo 18 tis. mi to dělalo taky - dojel jsem, zabrzdil, couvnul při parkování, zabrzdil, cvak. Na roční prohlídce řekli, že prostě se časem někde udělá vůle, od té doby zatím klid.
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 23.8.2018 , 20:41   Citovat  

cport napsal:
na tom videu slysim jen takovy zvuk, jako kdyz to prejede kryt kanalu. To ma byt ono?

jo to je ono, akorat tam zadnej kanal nebyl Úsměv
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 23.8.2018 , 20:55  Naposledy upravil mara83 dne 24.8.2018 , 14:12, celkově upraveno 1 krát. Citovat  

PIK napsal:
Neni to tím, že je to nahrávání vystrčeným mobilem a zevnitř to zní tlumeněji? Asi okolo 18 tis. mi to dělalo taky - dojel jsem, zabrzdil, couvnul při parkování, zabrzdil, cvak. Na roční prohlídce řekli, že prostě se časem někde udělá vůle, od té doby zatím klid.

Jde to od predniho kola, takze jak pises, uvitr je zvuk tlumenejsi, ale slyset je i tak dost.
Dneska na auto koukal jeste jeden znamy a podle nej to jde nejspis od tlumice, konkretne od pruziny, ktera se pry pri zmene smeru jizdy lehce pohne v ulozeni. Porad ale nevim co s tim. Dat tam vazelinu je asi blbost...
   Návrat  
PIK je teď offline  PIK
PříspěvekZaslal: 24.8.2018 , 12:12   Citovat  

No fakt je, že u těch třmenů, nebo co to dělá u 9G obvykle, ten zvuk někdy (nebo aspoň teda v nějaké fázi těch zvuků, co se tak pamatuju) býval u mně slyšet dvojitě, zjevně jak to dělalo na obou stranách a ne vždy to bouchlo úplně stejně. Fakt je, že to nedělalo vždycky, tak 1 z 10-15 případů jsem to třeba nezaznamenal, ale pak znovu zas ano. Jestli je tam nějaká vůle, co by tam být neměla, vazelína asi nevyřeší Úsměv

Já jakožto netechnik bych se vydal do servisu.
   Návrat  
Jopeeeno je teď offline  Jopeeeno
3 háčka
PříspěvekZaslal: 24.8.2018 , 14:09   Citovat  

Občas ten pazvuk zaznamenávám občas taky. Vrtalo mi to hlavou a abych postupně vyloučil jednotlivé komponenty podvozku, začal jsem od brzd. Nasimuloval jsem nerovnost, takže pomalý přejezd přes dilatační spáry betonového povrchu a zvuk se ozval. Přejel jsem spáru tam a zpět, zvuk se opakoval.
Takže pokus vs. příčina č.1. V okamžiku, kdy jsem byl těsně před spárou jsem velmi jemně šlápl na brzdový pedál, ale jen tak, aby kapalina v systému a třmenech "vytěsnila prostor mezi destičkami a kotouči. Výsledek? Zvuk zmizel. Opakovaný pokus a zvuk se neobjevil.
Vycházím z předpokladu, že třmeny jsou připevněny k těhlicím, resp. k "držákům třmenů" za pomocí dvou čepů na každém kole, které mají jistou vůli. Samozřejmě, třetím bodem jsou samotné destičky-pístky-kotouče l. Desky, jako takové, jsou "ukotveny" v pružících plíšcích, a ty zase v "držácích třmenů". Když jsem to letos čistil, plíšky pružily a docela destičky kotvily, nebyly volné.
Takže, pokud to vyhodnocuji správně, a po decentním sešlápnutí brzdového pedálu (tak, aby to nemělo vliv na chování silentbloků, čepů, kostí a horního ukožení tlumiče, či pružin) tohle vymizí, pazvuk způsobuje vůle třmenu ve vodících čepech. Desky, alespoň v mém případě, docela vymezují plíšcích, takže tohle asi pazvuky dělat nebude.
Podotýkám, že vůle v pryžových členech podvozku, v ramenech, čepech atd. = 0. Stav 28.000 km. Přikláním se tedy k tomu, co popisuji výše. Logickou úvahou, ale třeba jsem mimoň Velmi šťastný
   Návrat  
out73lander je teď offline  out73lander
PříspěvekZaslal: 24.8.2018 , 14:42   Citovat  

Když jsme u těch zvuků...Taky Vám těsně po nastartování studeného motoru (1.8 benzin) v něm něco silně cvakne? Při startu teplého už se to neopakuje.
   Návrat  
Crash86 je teď offline  Crash86
PříspěvekZaslal: 24.8.2018 , 16:03   Citovat  

Co jsem viděl v servisech, tak tam zjišťovali vůli destiček docela jednoduchým způsobem - klepáním, např. gumovou palicí nebo jen rukou, do boku pneumatiky. Pokud tam vůle byla, destičky se vždy ozvaly.
   Návrat  
piskot je teď offline  piskot
3 háčka
PříspěvekZaslal: 24.8.2018 , 17:27   Citovat  

Když už tady zaznělo slovo logika...
Je technicky nesmysl, aby destičky nějakou vůli měly. Vždyť jsou tlačeny z jedné strany pístkem, z druhé strany třmenem, a v okamžiku povolení brzdového pedálu se destičky oddálí právě jen na vzdálenost, kterou "dostanou" od v podstatě záměrné házivosti kotouče+vibrace od podvozku. Proto jsou destičky neseny v těch pružných plíškách, aby neodcestovaly od kotouče moc daleko, notabene tlak v potrubí stejně pístek někam zpět nepustí, viz. třeba manipulace s pístkem při výměně destiček. Ani vůle vodících čepů třmenu nepadá v úvahu.
To, co jsem slyšel na videu, mi připadalo jako zvuk překlápějícího se komutátoru v dynamu, tudíž mě to vede k domněnce o vůli v uložení "válcová vzpěry obsahující tlumič pérování", viz. Wiki.
Při testu, co prováděl Jopeeeno, se ty mechanické vůle nemusely projevit.
   Návrat  
2 háčka
PříspěvekZaslal: 25.8.2018 , 7:49   Citovat  

piskot napsal:
v okamžiku povolení brzdového pedálu se destičky oddálí právě jen na vzdálenost, kterou "dostanou" od v podstatě záměrné házivosti kotouče+vibrace od podvozku .... tlak v potrubí stejně pístek někam zpět nepustí

Když povolíš pedál brzdy, tak ti pístek o kousek zajede zpět a vytvoří prostor pro uvolnění desky. (Část kapaliny se vrátí zpět.)

Jopeeeno má asi pravdu, takhle z poslechu to vypadá na vůli ve vodících čepech. Když sundáte kolo tak to můžete snadno ověřit.
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 25.8.2018 , 9:36   Citovat  

JardaBar napsal:
Když povolíš pedál brzdy, tak ti pístek o kousek zajede zpět a vytvoří prostor pro uvolnění desky. (Část kapaliny se vrátí zpět.)

Jopeeeno má asi pravdu, takhle z poslechu to vypadá na vůli ve vodících čepech. Když sundáte kolo tak to můžete snadno ověřit.

Tohle se může dít jedině, že je nějaký problém v brzdové soustavě (tlak kapaliny), a zároveň vodící plíšky destičky neplní svou funkci. U nových aut tohle nepředpokládám, a troufnu si říct, že u Hondy tuplem ne.
Normálně vznikne mezírka mezi kotoučem a destičkou pranepatrná, ale dostačující, aby se kotouč a destičky vzájemně netřely.
Ale je dobrý tip po zabrždění a odbrždění sundat kolo, resp. tohle klidně udělat i na zvedáku, se sundaným kolem, a bude vidět, jak je to s tou mezerou mezi destičkou a kotoučem.
   Návrat  
Jopeeeno je teď offline  Jopeeeno
3 háčka
PříspěvekZaslal: 25.8.2018 , 9:54   Citovat  

Musí tam být vůle, nepatrná, ale musí být. Kdyby to bylo natěsno, jak bys mj. docílil, aby se třmen s deskou oddálil od kotouče? "Chodí to", proto se to jmenuje vodící čep(y).
   Návrat  
2 háčka
PříspěvekZaslal: 25.8.2018 , 10:11   Citovat  

piskot napsal:
Tohle se může dít jedině, že je nějaký problém v brzdové soustavě

Sundej si kolo, sleduj pístek dírou v brzdiči a ať ti někdo šlápne a pustí brzdu. Pístek stiskne desky a pak zase trochu couvne, je to normální chování, jinak by si ty brzdy upek pokud by se nevracel.
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 25.8.2018 , 10:30   Citovat  

JardaBar napsal:
Sundej si kolo, sleduj pístek dírou v brzdiči a ať ti někdo šlápne a pustí brzdu. Pístek stiskne desky a pak zase trochu couvne, je to normální chování, jinak by si ty brzdy upek pokud by se nevracel.

Jéžiš, a co celou dobu píšu...?

Ano, je normální že pístek trochu, trošilinku couvne. Ale pokud couvne tak, že umožní destičce couvnou od kotouče natolik, že návrat destičky ke kotouči je doprovázen kovovým cvaknutím, tak je něco sakra špatně. Tohle cvakání typicky dělaly bubnové brzdy, u nichž nefungoval mechanický samostav.

Trochu rejpnu, co tam máš dál...?
   Návrat  
Pincek je teď offline  Pincek
1 háčko
PříspěvekZaslal: 25.8.2018 , 10:39   Citovat  

Prosba o info. Neřešil někdo z Vás někdy zničený upevnění levého zpětného zrcátka u Civica 9g bez elektrického sklápění? Viz foto. Vypadá to na zničení litinové upevnění a zbytek asi ok. Kolik to tak stojí a jak je pracná výměna? Trefil mě to spoluhráč baloném na tréninku, tak chci aby to bylo ok,ale co nejlevněni. Objednal bych ten díl a pak se to pokusil vyměnit sám, je tam nějaký problém, popřípadě jak to vyměnit? Díky Jirka

IMG_4075.JPG

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
IMG_4075.JPG, 616.62 kB

IMG_4075.JPG

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
IMG_4075.JPG, 616.62 kB
   Návrat  
2 háčka
PříspěvekZaslal: 25.8.2018 , 10:42   Citovat  

piskot napsal:
a v okamžiku povolení brzdového pedálu se destičky oddálí právě jen na vzdálenost, kterou "dostanou" od v podstatě záměrné házivosti kotouče+vibrace od podvozku. Proto jsou destičky

Psal si nesmysl, ty desky mají prostor ne díky nějaké "házivosti kotouče" jak píšeš, ale proto, že pístek couvne! Udělá jim místo.
Druhá věc je, že mnoho aut nemá ty nerezové vodící plíšky a desky leží v litině brzdiče dost na volno a přesto nic neklape.
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Civic 9G Tourer
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 93, 94, 95, 96  Další 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina