Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
Autodíly CarDo - kryogenika
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Vše o Civic 7g
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 89, 90, 91, 92  Další 
Zaslat odpověď

Strana 90 z 92
superja je teď offline  superja
PříspěvekZaslal: 31.7.2018 , 17:56   Citovat  

Turek777 napsal:
"kus opižlaného kovu" ti vyjde asi na stovku, ale nenastartuješ s tím, protože v něm nemáš imobilizér. Můžeš si s tím maximálně odemykat dveře (i to se občas hodí když si zabouchneš klíče v autě).

Jinak za nový klíč s imobilizérem jsem já dával nějakých 1200 (ve výrobě klíčů v jednom obchoďáku)

Vidím, že jsem zapomněl napsat, že chci ten "kus opižlaného kovu s imobilizérem" (prostě ať s tím jde otevřít a jezdit Velmi šťastný ) - vidím, že se to hodně liší, origo píšete 5k (to mi opravdu přijde jako úlet, ve škodovce jsme nedávno dělali origo do "bezklíčového" systému a vyšlo to taky na 5k), pak jeden dal 2500(bez dálkového fakt za tolik?), druhý 1200...no asi jedině se všude možně poptat, se dívám Velmi šťastný . Každopádně díky za odpovědi Úsměv
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Jimmy7CZ je teď offline  Jimmy7CZ
PříspěvekZaslal: 1.8.2018 , 20:53   Citovat  

Zdravím, urgentně prosím o pomoc. (mám civica ep2 (7g 1.6))
Mám problém.. Začalo mi to tak před 2 týdny, v chladici ubylo vody, dolil jsem, dojel jsem domů, jak to vychladlo, zkontroloval jsem to a v chladici zase voda nebyla.. Zase doleju do chladiče, v expanzce je mezi ryskami, zastavím, když auto vychladne, v chladici zase nic a expanzka je plná až po vícko. Hadice jsou natlakované, v expanzce voda je, ale do chladiče voda prostě nejde a když ji tam naliju tak se po pár km ztratí.. Za posledních 1000km jsem tam nalil asi 5l destilky. V oleji voda není, ani olej ve vodě. Auto jede jak má, táhne hezky, nic nekouří, žádná emulze, nic.. Kolem auta taky sucho.. Při jízdě si voda drží teplotu 70-80 stupňů, nepřehřívá se..
Najednou se mi v expanzce objevilo toto, z ničeho nic, nádobka byla předtím čistá.. Nevíte někdo prosím, co by s tím mohlo být?
tudy odkaz
Moc děkuji za každou radu
   Návrat  
Civic 1.5 LSi je teď offline  Civic 1.5 LSi
1 háčko
PříspěvekZaslal: 1.8.2018 , 22:41   Citovat  

Zdravím taky mám problém :-/ Neví někdo čím by to mohlo být? Přestalo jít servo :-/ vyměnilo se servo i celej hřeben a pořád nefunguje. Nejdřív řekli v servisu že je to jen relé, to nakonec vyloučili a že se má vyměnit řízení a ejhle pořád nejde:-/ 1.7 ctdi to mi hlava nebere
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Kmóďa je teď offline  Kmóďa
4 háčka
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 6.8.2018 , 18:13   Citovat  

Jsou na poface C7g některé vady už lépe vyřešené a máme ho při výběru preferovat,nebo je to jen o designu?
   Návrat  
RIZ3K9 je teď offline  RIZ3K9
4 háčka
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 6.8.2018 , 20:10   Citovat  

Kmóďa napsal:
Jsou na poface C7g některé vady už lépe vyřešené a máme ho při výběru preferovat,nebo je to jen o designu?

Z bolestí jako:

Uložení tlumičů - není rozdíl
Prasklá pravá polosa - není rozdíl
Občas zlobí zámky dveří - není rozdíl
Ložiska v převodovce - není rozdíl

Snad jen u poface nemlátí řízení Velmi šťastný
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 6.8.2018 , 20:12   Citovat  

Civic 1.5 LSi napsal:
Zdravím taky mám problém :-/ Neví někdo čím by to mohlo být? Přestalo jít servo :-/ vyměnilo se servo i celej hřeben a pořád nefunguje. Nejdřív řekli v servisu že je to jen relé, to nakonec vyloučili a že se má vyměnit řízení a ejhle pořád nejde:-/ 1.7 ctdi to mi hlava nebere

Proměřit kabely, hlavně napájecí/ukostření, ale nezkoušet jen multimetrem, ale zkusit přes daný vodič rozsvítit třeba žárovku. Protože někdy když je drat zoxidovaný tak na propísknutí měřákem se zdá být ok, ale zátež nepřenese. Diagnostika připojit jde?
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 6.8.2018 , 20:13   Citovat  

Jimmy7CZ napsal:
Zdravím, urgentně prosím o pomoc. (mám civica ep2 (7g 1.6))
Mám problém.. Začalo mi to tak před 2 týdny, v chladici ubylo vody, dolil jsem, dojel jsem domů, jak to vychladlo, zkontroloval jsem to a v chladici zase voda nebyla.. Zase doleju do chladiče, v expanzce je mezi ryskami, zastavím, když auto vychladne, v chladici zase nic a expanzka je plná až po vícko. Hadice jsou natlakované, v expanzce voda je, ale do chladiče voda prostě nejde a když ji tam naliju tak se po pár km ztratí.. Za posledních 1000km jsem tam nalil asi 5l destilky. V oleji voda není, ani olej ve vodě. Auto jede jak má, táhne hezky, nic nekouří, žádná emulze, nic.. Kolem auta taky sucho.. Při jízdě si voda drží teplotu 70-80 stupňů, nepřehřívá se..
Najednou se mi v expanzce objevilo toto, z ničeho nic, nádobka byla předtím čistá.. Nevíte někdo prosím, co by s tím mohlo být?
tudy odkaz
Moc děkuji za každou radu

Nevysvětlitelné, nebo záhadné ukazy v chladící soustavě má většinou na svědomí těsnění pod hlavou Velmi šťastný
   Návrat  
Stepa je teď offline  Stepa
4 háčka
PříspěvekZaslal: 6.8.2018 , 20:20   Citovat  

RIZ3K9 napsal:

Snad jen u poface nemlátí řízení Velmi šťastný

No tohle neni tak uplne pravda, co jsem cetl...ale osobni zkusenost s poface nemam.
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 6.8.2018 , 20:22  Naposledy upravil RIZ3K9 dne 6.8.2018 , 20:32, celkově upraveno 1 krát. Citovat  

Stepa napsal:
No tohle neni tak uplne pravda, co jsem cetl...ale osobni zkusenost s poface nemam.

Jojo pravda, proto tam mám to "snad" pač někdo říká to a druhý to, ale já ted u poface mám cca 180t a zatím pohoda Velmi šťastný

Edit: A zámky jsem taky ještě neřešil, ale asi to bude tím, že jsem koupil sadu do zásoby a práší se mi na ně na skladě. Až je někomu prodám tak se mi v tu nejnevhodnější dobu určitě po***** Velmi šťastný
   Návrat  
Smradok je teď offline  Smradok
PříspěvekZaslal: 6.8.2018 , 20:30   Citovat  

ked sme uz pri tom kupil by som velice zachovale riadenie z poface modelu ktore nemlati ako nakova Úsměv
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 7.8.2018 , 16:10   Citovat  

Máte prosím někdo C7g v automatu? Nějaké zkušenosti?
   Návrat  
pringles je teď offline  pringles
PříspěvekZaslal: 7.8.2018 , 22:51   Citovat  

Ahoj.
Jezdí někdo z vás na ethanol?
   Návrat  
David.306 je teď offline  David.306
3 háčka
PříspěvekZaslal: 8.8.2018 , 21:27   Citovat  

pringles napsal:
Ahoj.

Podle me na bezny jezdeni uplnej nesmysl.
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 8.8.2018 , 21:29   Citovat  

Kmóďa napsal:
Máte prosím někdo C7g v automatu? Nějaké zkušenosti?

Tech tu asi moc nejezdi,kazdopadne bych ho bral taky nez ten manual.
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 8.8.2018 , 23:28   Citovat  

pringles napsal:
Ahoj.

Blbost, když šetřit tak jedině LPG
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 8.8.2018 , 23:29   Citovat  

David.306 napsal:
Tech tu asi moc nejezdi,kazdopadne bych ho bral taky nez ten manual.

Jsme na tom stejně, docela rád bych se tím chtěl svést.
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 9.8.2018 , 19:00   Citovat  

RIZ3K9 napsal:
Jsme na tom stejně, docela rád bych se tím chtěl svést.

Je to urcite pohodlnejsi,ale sehnat pujde asi jen v nemecku.
Dlouho sem nejel s Legendem,tak mi ten automat bohuzel dost chybi.I to pohodli Smutný
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 9.8.2018 , 19:22   Citovat  

David.306 napsal:
Je to urcite pohodlnejsi,ale sehnat pujde asi jen v nemecku.
Dlouho sem nejel s Legendem,tak mi ten automat bohuzel dost chybi.I to pohodli Smutný

Vím o dvou tady u nás v inzerátech,proto jsem se ptal...
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 9.8.2018 , 22:34   Citovat  

David.306 napsal:
Podle me na bezny jezdeni uplnej nesmysl.

Pro kvalitní benzín musím jezdit 70km do plzne(ty brecky tady mi udelaj na nádrží -60km)
Jezdil sem na ethanol s Crx I. a II.g daewoo tacuma dohc. Dohromady cca 140tis.km. A byla to parada.
Ale C7g už je novější auto tak sem chtěl napřed zapatrat v místních řadách než začnu testovat Velmi šťastný
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 10.8.2018 , 8:01   Citovat  

pringles napsal:
Pro kvalitní benzín musím jezdit 70km do plzne(ty brecky tady mi udelaj na nádrží -60km)
Jezdil sem na ethanol s Crx I. a II.g daewoo tacuma dohc. Dohromady cca 140tis.km. A byla to parada.
Ale C7g už je novější auto tak sem chtěl napřed zapatrat v místních řadách než začnu testovat Velmi šťastný

A měl jsi nějakou upravu jako Elotec Ec apod? Jinak c7g by to měl pobrat líp než ty tvoje původní auta, ale chce to vyzkoušet. Jinak v jakém poměru to dáváš? Já to před lety zkoušel a nic moc teda.
Peníze to až tak neušetří, extremně různá kvalita, horší starty...
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 11.8.2018 , 8:20   Citovat  

Na Daewoo jsem měl jednotku od nějakého českého výrobce a na Crx jen stavitelné regulátor tlaku paliva - doladění za pomoci měřáku pro kalibraci lambda sond.jezdil sem 100% ethanol jen v zimě sem musel na Crx přidávat benzín.
   Návrat  
BunGee je teď offline  BunGee
2 háčka
PříspěvekZaslal: 11.8.2018 , 15:34   Citovat  

Přátelé, dají se zkontrolovat zadní vnitřní destičky bez toho, aniž bych dával dolů kus třmenu?
   Návrat  
Stepa je teď offline  Stepa
4 háčka
PříspěvekZaslal: 11.8.2018 , 16:05   Citovat  

Zespodu by tam melo byt videt...
   Návrat  
2 háčka
PříspěvekZaslal: 11.8.2018 , 18:38   Citovat  

Zkusím na to mrknout. Zdá se, že vnitřní strana přibržďuje, protože vnější jsou jak nový, ale chrčí jak kov o kov. Přední jsou komplet jak nový
   Návrat  
Hlavator je teď offline  Hlavator
Partner H-C
PříspěvekZaslal: 11.8.2018 , 22:02   Citovat  

BunGee napsal:
Zkusím na to mrknout. Zdá se, že vnitřní strana přibržďuje, protože vnější jsou jak nový, ale chrčí jak kov o kov. Přední jsou komplet jak nový

Ted sem musel nechat menit pistky. Taky si jedno brzdilo. Kolo bYlo slusne rozpalene po 40km Tak to valím bulvy

Nove se mi objevilo zajmave bouchani na predku-takze nejake cepiky to asi budou. Prijdemi ze to jde i nekdy az k volantu. Ze by cepy rizeni Úsměv zaroven po zahrati na urcitou teplotu motoru za jizdy po vyrazeni normalne chcipne Velmi šťastný takze se zaradi a frci se dal Velmi šťastný otacky ale pred tim padaji padaji, povyskoci a chcip ho HaHaaa Zatim sem vycistil egr,sani i klapku. Nicmene mi to davaspojitost s teplotou protoze se to deje pravidelne na stejnem miste. Potom uz se behem jizdy proste dal nedeje. Kazdopadne otacky jsou nekdy na tech 700-650 jindy maji chut jit az k 500. Vymenil sem i svice. Nenasel sem netestnost na zadne hadici. Tipl bych si na cidlo otacek nebo teploty.
   Návrat  
2 háčka
PříspěvekZaslal: 12.8.2018 , 3:01   Citovat  

Tak jsem zjistil, že zadní levá brzda je v háji, vnější destička jako nová, ale vnitřní deska až na kov sjetá. Pístek je na repas a spodní vodící osa zatuhlá jako prase. Ach jo, a to se tam brzdy měnily před asi půl rokem.
   Návrat  
hoffy je teď offline  hoffy
PříspěvekZaslal: 14.8.2018 , 23:29   Citovat  

Takze som ECU zresetoval a po par kilometroch znova p0401 - zrejme by som mal skusit vycistit EGR, prípadne sanie a skrtiacu... Alebo mate niekto nejaky napad este? Dakujem
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 23.8.2018 , 10:11   Citovat  

Nadhodím věčně omýlané téma horní uložení Velmi šťastný

Jsem od přírody zvědavý a když něčemu nemůžu přijít na kloub tak jsem nervozní, takže může mi někdo potvrdit/vyvrátit následující?

- Bouchání způsobuje vůle mezi axiálním ložiskem a uložením?

- Uložení jako takové - silentblok se nevytrhává?

- Proč orig Honda vydrží a druhovýroba od KYB, SNR, Sachs ... atd. ne, když jsou ty uložení naprosto stejná a bez vůlí. Proč by to věhlasné značky nevylepšily, vždyt musí řešit hromady reklamací ne????

Protože:

Před cca 15t jsem měnil dorazy tlumičů a při té příležitosti preventivně pouze horní uložení - silentblok (druhovýroba) bez ložiska, ložisko jsem nechával původní a když jsem to dával dohromady tak mezi ložiskem a uložením vůle nebyla, naopak tam šlo celkem fest. Jenže ted začla mlátit pravá strana a jde to od zhora z uložení. A vzhledem k tomu, že chci měnit komlet tlumiče, udělat revizi náprav, odladit si geometrii, tak bych rád nadobro vyřešil i to uložení, ikdybych to měl nějakým způsobem funkčně zdokonalit/upravit apod. Rád bych se na to připravil, než to rozeberu.

Co vy na to?

Edit: ted jsme procházel katalogy a třeba KYB, Sachs nemá odlišenou levou a pravou stranu, přitom orig Honda je levé a pravé uložení, jediný u koho jsem našel rozlišení L a P je SNR, že by to byl ten vtip v tom? to mi hlava nebere

Edit 2:
V řeči objednávacích čísel:
Honda
L: 51920S6A014
P: 51925S6A014
TRW
L i P: JSL4214S
LEMFÖRDER
L i P: 31126 01
SACHS
L i P: 802 353
KYB
L i P: SM5403
MONROE
L i P: MK220

SNR
L:KB674.05
P:KB674.04

Zajímavé což? Řekl bych že bude problem v tom, u těch druhovýrob bude na ložisko působit blbě síla kvůli jinému uhlování uložení a proto se vymlátí a začne mlátit = proto mě osobně mlátí jen jedna strana. Takže asi pro zkušenost zkusím nahodit to SNR a uvidíme vzhledem k tomu, že je c7g evropan tak bych si vsadil na to, že to bude dávat Hondě do prvovýroby Mrk
   Návrat  
2 háčka
PříspěvekZaslal: 24.8.2018 , 1:29   Citovat  

Ja to včera konečně vyřešil.
Měnil jsem podvozek(tlumiče a pružiny) na mé EU8. Tlumiče jsem dával KYB AGX a pružiny na zakázku(sníženo o cca 10mm, ale asi o třetinu tužší), horní uložení se bralo od KYB. po první instalaci pomalu ani nešlo otáčet koly, drhlo to fakt fest, spíš "poskakovalo" v uložení. Na radu jsme zkusili pootočit uložení na pružině. Po asi třetím pokusu drhnutí přestalo. Jenže objevil se novej problém, a to bouchání při nerovnostech.

Po přečtení několika odpovědí, kde bylo uvedeno, že horní uložení jedině origo, že druhovýroba nefunguje, ať je to jakákoli značka jsem usoudil, že poslední možnost vyloučení problému v pružinách(jsou na zakázku a konec a začátek pružiny je jinde, než u origo pružin) je pořídit origo uložení(původní co jsem měl na autě mechanik vyhodil s tím, že už má skoro 300k km nalítaný, i když vůle, ani jinej sebemenší problém v nich nebyl). Jenže po zjištění, že v Hondě za tenhle kus gumy plastu a plechu chcou za obě strany dohromady 9000,- jsem tuto možnost zavrhl a pořídil jetý za 2000 i s poštou.

A včera jsme to s mechošem zkusili(mechanik tomu nedával žádnou naději) a ono to šlo na první dobrou. Ani já, ani mechoš jsme nechápali kde je skara problé,. Vizuálně vypadají obě uložení totožně. Ale prostě jedno funguje a druhý ne.

Toť moje zkušenost
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 24.8.2018 , 7:53   Citovat  

Dík za odpověd, taky pěkný příběh to mi hlava nebere Mě to prostě taky nejde do hlavy proč druhovýroba nefunguje a hrozně mě to vytáčí, vždyt je to sakra jen obyčejná mechanická věc. HaHaaa

Ale i podle toho co popisuješ tak fakt bude problém v tý levý a pravá straně. Dle mě bude orig vůči ose tlumiče pod nějakým specifickým úhlem, na který se v druhovýrobě vykašlali. Proto to má v jedné poloze vůli, ale bude se dát točit koly a v druhé (prakticky opačné) poloze to nebude mít vůli, ale nejde točit koly. To SNR (NTN) ten to má jediný rozlišený, takže to asi zkusím i za cenu že ho hodím potom do koše, zkušenosti jsou holt drahý, ikdyž pořád se dají obě sehnat do 1500,- HaHaaa
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Vše o Civic 7g
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 89, 90, 91, 92  Další 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina