Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
Autodíly CarDo - kryogenika
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Nástřik dutin proti korozi na zimu
Fórum: Exteriér
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 
Zaslat odpověď

Strana 3 z 3
Kmóďa je teď offline  Kmóďa
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 29.5.2018 , 22:32   Citovat  

Nevíte někdo jaký je rozdíl mezi Dinitrol ML a Dinitrol 1000 ?
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  

Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Jarek je teď offline  Jarek
2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 30.5.2018 , 9:47   Citovat  

Do dutin starších aut určitě ML, výrazně lépe penetruje, lépe zastaví korozi.
1000 - Penetration 50 µm gap: > 30 mm
ML - Penetration 50 μm gap: > 70 mm

1000 má lepší odolnost ve vysoce korozních podmínkách, takže bude lepší třeba na otevřený části neshnilého podvozku.
1000 - Salt spray test: 500 h
ML - Salt spray test: > 96 h

Tohle jsou asi dva největší rozdíly (nepočítám barvu, konzistenci atp.)

lazzzik je teď offline  lazzzik
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 30.5.2018 , 21:22   Citovat  

Ahoj, rad bych se zeptal znova na vec, na kterou se tu ptal uz kolega ale bez odpovedi.
Ted o vikendu jsem osetroval spodek na mem ufounovi.Chci vystrikat dutiny voskem ale jak jsem tak koukal do dutin kde to slo vydet, je tam uz povrchova koroze, tudiz kdyz tam nastrikam dejmetomu ten dinitrol, stabilizuje to aspon trochu tu korozi?

2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 30.5.2018 , 21:40   Citovat  

Když se to udělá pořádně koroze se zastaví. Dinitrol jednak výborně penetruje a vzlíná, druhak obsahuje inhibitory koroze a hlavně povrch uzavře a tím pádem se nešíří koroze. Pro trvalý efekt je samozřejmě nutné jednou za pár let nastříkat znovu.

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 30.5.2018 , 22:12   Citovat  

Jarek napsal:
Když se to udělá pořádně koroze se zastaví. Dinitrol jednak výborně penetruje a vzlíná, druhak obsahuje inhibitory koroze a hlavně povrch uzavře a tím pádem se nešíří koroze. Pro trvalý efekt je samozřejmě nutné jednou za pár let nastříkat znovu.

Dekuji za odpoved, najdu tedy kde vyjde nejvyhodneji a nakoupim par plechovek:-)
Oni tem 500 ml sprej dodavaji s nakou hadickou nebo se da nekde prikoupit nekake prodlouzeni?

M@jk je teď offline  M@jk
Moderátor
Členství: Gold
0
PříspěvekZaslal: 31.5.2018 , 12:31   Citovat  

Jarek napsal:

Panie, super informace,
díky Ti/Vám za ně.

Já ještě na čištění spodku používal s kolegou Major (na jeho doporučení) Aceton, pak na odstranění, narušení korozo 4max Rust Remover (hrozné peklo, které doslova před očima žere korozi) a 4max Neutralizer, na spodek asi dnes již bývalí Resistin CAR-ML, nějaké ty dutiny Valvoline Tectyl a Auto-Plast Produkt F410 Profil (jantarový).

Chstám se nyní na aero, takže uvidíme, jak se to podaří. Rok jsem nechal Anglána žít vlastním životem, aby ukázal, jak je na tom po roce a kupodivu dobře, ale udělám mu pořádnou péče, nyní jsou vedla, takže vše vyfoukat a vystříkat a jdeme na to!!!
přátele

lazzzik napsal:
Dekuji za odpoved, najdu tedy kde vyjde nejvyhodneji a nakoupim par plechovek:-)
Oni tem 500 ml sprej dodavaji s nakou hadickou nebo se da nekde prikoupit nekake prodlouzeni?

Míšo,
některé spraye mají hadičky většinou s několika otvory na konci, aby stříkaly v dutinách v celém prostoru.

Kdyby náhodou nějaké hadičky mám, můžeme pak zkusit.

přátele

optimas je teď offline  optimas
4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 31.5.2018 , 15:42   Citovat  

Chlapi sakra, napište už někdo jak je to s tím stříkáním dutin přes tu pistoli. Mě to nejde.

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 4.6.2018 , 13:04   Citovat  

Kolik tak mam koupit tech 500 ml spreju? Budu strikat prahy plus asi nekde kde to pujde.

Probos je teď offline  Probos
2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 16.7.2018 , 9:17   Citovat  

Čau Kluci,

rychlý dotaz. Chystám se ošetřit pár zarezlých míst na svým A8G, chci se jen zeptat na správný postup.

1) Auto v místě koroze hrubě očistím, odmastím...
2) Natřu stabilizátorem koroze rodexolem LV tudy odkaz

3) Po vyschnutí můžu applikovat základový nátěr a na to už normálně barvu, co mám od Hondy ?

4) Následně můžu koupit ještě nějaký ochraný vosk a nastříkat to tím, aby to lépe drželo, nebo je to zbytečné ?

Nebo je vhodnějí zvolit jiný postup ? Ten ochranný vosk například o Wurthu jsem chtěl pak i nějaké choulostivé místa na podvozku, jako prevenci.

Díval jsem se ještě například na tohle tudy odkaz ale už se mi to zdá dražší, klidně bych to vzal ale pokud to dovede zastoupit něco jiného, tak je to asi pak jedno.

Díky za informace.

Ještě dotaz: Když něco ošetřím přímo tím stabilizátorem koroze - například nějaké šroubky nebo zrezlé místa na plechu, musím to pak ještě něčím daším konzervovat, myslím tím, abych zabránil aby to začalo hned znovu reznout.

Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 17.7.2018 , 7:33   Citovat  

1) očistil bych co nejlíp
2) nevím co tu maj všichni s tím rodexolem, ale může bejt (já mám radši taninový odrezovač případně Dinitrol)
3) jo, nevím jakou barvu ti prodali v Hondě, možná by to přez ní chtělo ještě berbarvý lak
4) vosk ve spreji (i když je transparentní) je vždycky vidět, takže bych ho nestříkal nikam kde to bude vidět

Jinak pokud něco nemá reznout nesmí k tomu mít přístup vlhkost. Tj. povrch musí být uzvařen z obou stran. Pokud máš někde (byť i malej) pupínek na lemu nebo na prahu, tak základ je vystříkat důkladně dutiny voskem, jinak to můžeš z venku opravit sebelíp, ale dlouho to nevydrží.

Když něco "ošetříš" stabilizátorem koroze, tak to musíš nečím zavřít (barvou, voskem...).

2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 17.7.2018 , 7:44   Citovat  

Jarek napsal:
1) očistil bych co nejlíp
2) nevím co tu maj všichni s tím rodexolem, ale může bejt (já mám radši taninový odrezovač případně Dinitrol)
3) jo, nevím jakou barvu ti prodali v Hondě, možná by to přez ní chtělo ještě berbarvý lak
4) vosk ve spreji (i když je transparentní) je vždycky vidět, takže bych ho nestříkal nikam kde to bude vidět

Jinak pokud něco nemá reznout nesmí k tomu mít přístup vlhkost. Tj. povrch musí být uzvařen z obou stran. Pokud máš někde (byť i malej) pupínek na lemu nebo na prahu, tak základ je vystříkat důkladně dutiny voskem, jinak to můžeš z venku opravit sebelíp, ale dlouho to nevydrží.

Když něco "ošetříš" stabilizátorem koroze, tak to musíš nečím zavřít (barvou, voskem...).

Díky moc za odpověď. k barvičce od hondy mám také bezbarvý lak který e následně dává na to po zaschnutí barvy, tak snad to bude v pohodě.

Jinak co se týče těch stabilizátorů, tak všude píšou, že vytváří ochranný film, který násedně zabraňuje vzniku koroze. Samozřejmě chápu, že ne na věky. Ale Správný postup je teda na to koupit ještě transparentní vosk, nebo je i jiná učinnější metoda ? Z venku se dá barva a lak, spíš mi šlo o místa uvnitř vozu.

Snad se podaří. Jedná se jen o dvě malé místečka.

Kmóďa je teď offline  Kmóďa
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 12.8.2018 , 18:32   Citovat  

Rozhoduji se mezi přípravky na dutiny Dinitrol ML a Valvoline Tectyl ML? Co je lepší? Máte zkušenost? Zítra to chci objednat. Díky

-toyo- je teď offline  -toyo-
2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 12.8.2018 , 21:47   Citovat  

zkušenost mám s dinitrolem ML a to dlouhodobou, mohu doporučit ... je to dobrý

sablos je teď offline  sablos
5 háček
Členství: Gold
0
PříspěvekZaslal: 13.8.2018 , 19:28   Citovat  

Byl by někdo ochotný z Ústeckého kraje a okoli +- 100km se domluvit na nastřiku dutin toho mýho drobka?

2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 29.9.2018 , 8:30   Citovat  

Dělal jsem teď na accordu nějaké opravy vč. vyčištění sajrajtu, co se drží v podběhu, Vše jsem důkladně očistil, nanesl 2x odrezovač a pak voskem na dutiny od Wurthu nastříkal z vnitřní strany ten plech.

Bylo to dělané cca 2 týdny zpět.

Ale chci se zeptat - myslel jsem, že ten vosk prostě normálně ztuhne, ale on je po 2 týdnech pořád lepkavý a mazlavý. To tak má opravdu být ? Až se začně v zimě solit a půjde na to voda ze solí, nezůstane v tom vosku nalepená sůl, která ten plech bude pomalu sežírat ? Ble

Díky za odpoveď.

Jopeeeno je teď offline  Jopeeeno
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 29.9.2018 , 8:43   Citovat  

"Dutinový vosk" musí být už se své podstaty stále lepkavý, pracující. Kdyby zaschl, ztrácí to smysl, film by se mohl trhat, tak je stále pružný.
Buď v klidu, pracoval jsem s několika vosky, i s Würthem, a plnily beze zbytku svůj účel.

2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 29.9.2018 , 9:36   Citovat  

V tomhle počasí to může schnout delší dobu, ale 2 týdny už je poměrně hodně.
Když je takhle, tak bych auto postavil vždycky někam na sluníčko.

Nicméně jestli dobře chápu, tak jsi to stříkal na vnitřní plech, ale z venkovní strany (tj. ta která je ve styku s vodou ze silnice).
Tam se dutinovej vosk úplně nehodí... ten patří do dutin. Tam si měl spíš dát barvu + prostředek určenej na podvozek v nepřelakovatelné variantě (ty přelakovatelný úplně neuzavřou povrch, pokud je nepřelakuješ).

3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 29.9.2018 , 9:57   Citovat  

"....od Wurthu nastříkal z vnitřní strany ten plech."

Chvíli jsem nad tím tápal, ovšem přepokládám, že když použil dutinový vosk, použil ho na vnitřní plochy, podběh - zápraží pod plastem, kobercem? Nevím, jak to má Accord, pokud to je podobné, jak HR-V, nebo OI, tak v popisovaném místě, pod ochrannými plasty či kobercem, je logicky "ráj" pro korozi. Tam se mi podvozkový vosk osvědčil. Na otevřené plochy vosk ne, souhlas. Vyjma podvozkového vosku, který nemá s "emelkem" mnoho společného (i aplikační postupy).

2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 29.9.2018 , 13:00   Citovat  

Tak fajn ,jedna věc je, že lepkavý a mazlavý povrch je v pořádku Úsměv

Jestli jsem ovšem aplikoval správně, to teda nevím Smutný Aplikoval jsem to na dvě místa:

1) Zadní kola na accordu nemají podběh, v podstatě na horní straně je plech jen zakončený tím, že je zohnutý dovnitř. Tak to má asi každé auto.Takže jsem vyčistil to másto ze vnitřní strany a postupně jsem aplikoval ten vosk na tu část. Aby se mi tam nedržela sůl a voda.... Auto tam má tendence reznout

2) U předního podběhu dole, tam kde končí práh, je práh rozdělený. Je to takový malý kousek prahu. Když se oddělá plast podběhu, tak tam byl kopec hlíny. Celý ten plech ze vnitřní strany byl lehce zrezlý, tak jsem to očistil a nastříkal tím wurthem, pak zase podběh zavřel.

Je mi jasné, že tam dál bude bláto a voda stříkat. POkud jsem to udělal špatně, co mám udělat? Ten vosk můžu dát pryč ale co mám koupit abych to uzavřel ? Vůbec se v tom nevyznám. Nebo stačí jen nějaká barva na plech ? Základová je bílá, to by bylo vidět. Raději bych tmavou.

Díky moc

PS: klidně to vyfotím, at myslíme to stejné Velmi šťastný

3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 29.9.2018 , 13:32   Citovat  

Koukni třeba tady, pod ten postup se "podepíšu", jak přípravou, tak materiály, i provedením, "anunaki" si s tím vyhrál:

tudy odkaz

Obsah fóra Honda-club.cz   
Nástřik dutin proti korozi na zimu
Fórum: Exteriér
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 
Zaslat odpověď