Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
Autodíly CarDo - kryogenika
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Jaký notebook??
Fórum: Volná diskuze
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2 
Zaslat odpověď

Strana 2 z 2
DOHCVTEC je teď offline  DOHCVTEC
4 háčka
PříspěvekZaslal: 14.9.2018 , 13:23   Citovat  

Stepa napsal:
Zakladni vec je, jestli se to bude nekam prenaset, nebo to bude lezet staticky na jednom miste. Jsou pozadavky na vydrz baterie? Nesel bych uz do niceho jineho nez kovoveho ultrabooku s SSD (mam Asuse uz asi 7 let). Pokud to ma byt na fotky, dokoupil bych slusny monitor.

ten kovovej asus me zaujima ,ale co rychlost z ulozistem problem nemam ,mam 4TB HDD ,problem u mensich zarizeni a tabletu je malo USB portu , CD mechanika me uz taky moc netrapy i PC hry se daj kreknout .. bej tablet kterej splni co chci nechyby mi ani klavesnice ani CD mechanika.. problem tabletu je integrovana baterie avsak ,posledni muj lenovo ji ma taky integrovanou ...
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
David.306 je teď offline  David.306
3 háčka
PříspěvekZaslal: 14.9.2018 , 14:49   Citovat  

Jeste dodam,ze pritelkyne je fotograf amater a foti jen pro sebe,nezivi se tim,takze ve finale nema velky naroky na ten notebook.Takze aby ji na tom fungoval nejakej ten program na upravu fotek,aspon trochu slusnej displej.Snad neco takovyho existuje,ne? Úsměv
My se v tom opravdu nevyzname,tak zkuste dat nejaky tipy Úsměv
Diky.
   Návrat  
Stepa je teď offline  Stepa
4 háčka
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 14.9.2018 , 16:05   Citovat  

Cenovka?
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 14.9.2018 , 19:44   Citovat  

Stepa napsal:
Cenovka?

Bylo by realny cca do 15000,-?
   Návrat  
jakubM je teď offline  jakubM
3 háčka
PříspěvekZaslal: 14.9.2018 , 20:00   Citovat  

David.306 napsal:

nebál bych se tohoto Aceru nebo Asusu
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 14.9.2018 , 20:11   Citovat  

David.306 napsal:

ja bych asi hledal ten asus s kovovym telem tudy odkaz dole jsou i levnejsi varianty ,mne od notbuku celkove odrazujou ty panty a rozpadavajici se obaly uz v dobe zaruky coz je do nebe volajici kdyz si vemes co to stoji .. nebo vetsi tablet v kovovem tele je taky volba kterou asi sam pujdu taky .. zajal me treba tenhle tablet tudy odkaz
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 14.9.2018 , 20:18   Citovat  

jakubM napsal:
nebál bych se tohoto Aceru nebo Asusu

acer urcite ne ten ke kvalite asusu ma tak daleko jako ja k marsu .. ty jsme mel dva a hruza des..
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 14.9.2018 , 20:21   Citovat  

DOHCVTEC napsal:
acer urcite ne ten ke kvalite asusu ma tak daleko jako ja k marsu .. ty jsme mel dva a hruza des..

hele nedá se říct, že by se ty nové modely reklamovaly víc než ostatní značky.. naopak fungují dobře a Acer na některé modely dává záruku 3 roky

Ale samozřejmě je to i o sympatiích a zkušenostech z minulosti Úsměv
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 14.9.2018 , 21:35   Citovat  

jakubM napsal:
hele nedá se říct, že by se ty nové modely reklamovaly víc než ostatní značky.. naopak fungují dobře a Acer na některé modely dává záruku 3 roky

Ale samozřejmě je to i o sympatiích a zkušenostech z minulosti Úsměv

no acery a hpecka kupuji od dob co vubec jsou notbuky za dostupny ceny a za me byl acer vzdy smejd ,fujitsu siemens to samy .. bohuzel se nim stava i HP ,asusy byvaj jaks taks porad nad hladinou prumernosti aspon co se zpracovani tyce ..
mne zarazi ,ze ja koupil nedavno HP 4jadro 8GB ramku 1TB HDD a ten notbuk trochu zatizis a proste seka a premysli kdyz otevira slozku ,taky panty odpadly po roce a obal se loupe od zakladu jako slupka z bananu v dnesni dobe nepochopitelny a neakceptovatelny , u telefonu jsem to pred lety vzdal a sel do iphonu a jsem spokojenej .. abych neskoncil u ipadu taky ..
   Návrat  
R4YNE8 je teď offline  R4YNE8
1 háčko
PříspěvekZaslal: 14.9.2018 , 22:19   Citovat  

DOHCVTEC napsal:
no acery a hpecka kupuji od dob co vubec jsou notbuky za dostupny ceny a za me byl acer vzdy smejd ,fujitsu siemens to samy .. bohuzel se nim stava i HP ,asusy byvaj jaks taks porad nad hladinou prumernosti aspon co se zpracovani tyce ..
mne zarazi ,ze ja koupil nedavno HP 4jadro 8GB ramku 1TB HDD a ten notbuk trochu zatizis a proste seka a premysli kdyz otevira slozku ,taky panty odpadly po roce a obal se loupe od zakladu jako slupka z bananu v dnesni dobe nepochopitelny a neakceptovatelny , u telefonu jsem to pred lety vzdal a sel do iphonu a jsem spokojenej .. abych neskoncil u ipadu taky ..

Není to o značce, ale o daném modelu. Acer kdysi bývala opravdu shit značka, ale dneska dokážou vyrobit také kvalitní věci. Notebook za 15 tisíc nikdy nebude extra kvalitní, ať ho vyrobí kdokoliv. Spotřebka na 2 roky intenzivnějšího používání.
Pokud chci opravdu pracovní stroj, zvolím si "tlustý" Lenovo ThinkPad řadu nebo vyšší řadu Dell Latitude pro firemní účely. Na hry notebook nee. Dá se postavit výkonný desktop s mini ATX deskou a nízkou vahou. Takže za mě na hry jedině klasický desktop. Apple je jen předražená designovka s dosti specifickým systémem IOS. Měl jsem firemní IPad a kromě nízké spotřeby v pohotovostním režimu jsem na tom nic kloudného neshledal. Nulová možnost individualizace a přizpůsobení k obrazu svému. Byť okna 10 taky rozhodně dokonalý systém nejsou, dají se dost přizpůsobit a povypínat různé kraviny a defaultní aplikace. Potom je to taky o něčem jiném. Chápeš!

DOHCVTEC napsal:
ja koupil nedavno HP 4jadro 8GB ramku 1TB HDD

To není o značce, ale konfiguraci. Bloatware je prakticky u všech výrobců domácích notebooků. Chce si to přizpůsobit osobně k obrazu svému a vyházet ten sajrajt. Koupit si dneska notebook bez SSD považuju za pitomost. Minimálně na systém je to prakticky nutnost při dnešních cenách 250 GB. U datových to ještě chápu, byť u mého domácího počítače jsem přešel pouze na SSDčka z důvodu nulové hlučnosti, velikosti a rychlosti. Ještě lépe M.2 960 EVO, to je opravdové dělo. je to dobrý
Jinak píšeš 4 jádro. Tak ono je celkem rozdíl mít fyzicky dvoujádro + 2 virtuální jádra v podobě i3 nebo plnohodnotnou i5 a i7. TO je jak napsat, že 2 GB grafická karta. Klasický reklamní tahák notebooku z Tesca. Mr. Green
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 14.9.2018 , 22:33   Citovat  

R4YNE8 napsal:
To není o značce, ale konfiguraci. Bloatware je prakticky u všech výrobců domácích notebooků. Chce si to přizpůsobit osobně k obrazu svému a vyházet ten sajrajt. Koupit si dneska notebook bez SSD považuju za pitomost. Minimálně na systém je to prakticky nutnost při dnešních cenách 250 GB. U datových to ještě chápu, byť u mého domácího počítače jsem přešel pouze na SSDčka z důvodu nulové hlučnosti, velikosti a rychlosti. Ještě lépe M.2 960 EVO, to je opravdové dělo. je to dobrý
Jinak píšeš 4 jádro. Tak ono je celkem rozdíl mít fyzicky dvoujádro + 2 virtuální jádra v podobě i3 nebo plnohodnotnou i5 a i7. TO je jak napsat, že 2 GB grafická karta. Klasický reklamní tahák notebooku z Tesca. Mr. Green

s tema cenama neco natom bude ,zase v dnesni dobe to musi litat a ne premyslet u otevirani slozek a to je fuk kolik stoji dneska ,ze jsou notbuky levny to neznamena ,ze by nemely mit ten vykon ,ja pamatuji ceny notbuku kolem padesatitisic pri platu destetisic ,dneska notbuky stoji desettisisc pri vyplatach dvacettisic ,takze v realu by to melo byt jak pises poradnej notbuk tak za dvounasobek platu a neco natom bude .. zase cloveku je lito dat tolik penez za vec ktera po zaruce uz ani neni v celku a uz je to pomaly a out ..
   Návrat  
shaman je teď offline  shaman
3 háčka
PříspěvekZaslal: 14.9.2018 , 23:07   Citovat  

R4YNE8 napsal:
Není to o značce, ale o daném modelu. Acer kdysi bývala opravdu shit značka, ale dneska dokážou vyrobit také kvalitní věci. Notebook za 15 tisíc nikdy nebude extra kvalitní, ať ho vyrobí kdokoliv. Spotřebka na 2 roky intenzivnějšího používání.
Pokud chci opravdu pracovní stroj, zvolím si "tlustý" Lenovo ThinkPad řadu nebo vyšší řadu Dell Latitude pro firemní účely.

Souhlasím s Thinkpady a Latitude. Sám jsem dělal servisního technika pro Thinkpady a pak jsem si koupil T410s a první generaci X1, oba jsou už starý víc jak 7 let a pořád dobře fungují, můžu jenom doporučit. Teď jsem zase certifikovaný servisní technik Dellu tak se hrabu v Latitude a za mě taky ok. Před pár měsíci jsem si v UK sehnal pouze vybalený nepoužitý Latitude 5480 za 14,6k Kč i s dopravou do ČR, který normálně stál kolem 35k Kč. Taky fotím, používám Lightroom a Photoshop a notebook to úplně v pohodě zvládá. Konfigurace i5- 7300, 16 GB Ram, 256 GB SSD + na ukládání fotek to chce větší externí disk. Sám bych zkusil se podívat jestli by se nedalo sehnat něco lehce použitý na aukru apod... Dostaneš mnohem lepší stroj za stejný peníze, jen to chce zkontrolovat jak dlouho ještě bude platit záruka a jaký je skutečný stav.
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
4 háčka
PříspěvekZaslal: 14.9.2018 , 23:40   Citovat  

shaman napsal:
Souhlasím s Thinkpady a Latitude. Sám jsem dělal servisního technika pro Thinkpady a pak jsem si koupil T410s a první generaci X1, oba jsou už starý víc jak 7 let a pořád dobře fungují, můžu jenom doporučit. Teď jsem zase certifikovaný servisní technik Dellu tak se hrabu v Latitude a za mě taky ok. Před pár měsíci jsem si v UK sehnal pouze vybalený nepoužitý Latitude 5480 za 14,6k Kč i s dopravou do ČR, který normálně stál kolem 35k Kč. Taky fotím, používám Lightroom a Photoshop a notebook to úplně v pohodě zvládá. Konfigurace i5- 7300, 16 GB Ram, 256 GB SSD + na ukládání fotek to chce větší externí disk. Sám bych zkusil se podívat jestli by se nedalo sehnat něco lehce použitý na aukru apod... Dostaneš mnohem lepší stroj za stejný peníze, jen to chce zkontrolovat jak dlouho ještě bude platit záruka a jaký je skutečný stav.

jak jsou natom uchyceni USB a jinych konektoru na desce a panty ? to odchazi jako prvni ..
jinak pouzita technika nevim ,nekoupil bych nic co neni vzaruce a neni nato nakej servis po ruce ..
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 14.9.2018 , 23:42   Citovat  

shaman napsal:

Firemní mám taky Latitude, ale jako domácí notebook na internet a lehčí práce s fotkama mi to přijde zbytečné.. Prostě bych šel do běžného, nového, se zárukou a nazdar Úsměv prodáváme jich stovky a žádný problém.. je to dobrý

PS: reaguju na poptávku Davida.306
   Návrat  
shaman je teď offline  shaman
3 háčka
PříspěvekZaslal: 15.9.2018 , 7:42   Citovat  

DOHCVTEC napsal:
jak jsou natom uchyceni USB a jinych konektoru na desce a panty ? to odchazi jako prvni ..
jinak pouzita technika nevim ,nekoupil bych nic co neni vzaruce a neni nato nakej servis po ruce ..

USB jsou naletovaý k základní desce nebo do nějaké rozšiřovací karty, panty jsou časem volnější ale stačí dotáhnout šroubky na spodní straně notebooku a zas to drží jako u nového. Za tu dobu co mám ty dvě Lenova jim nic nebylo, žádný problém jsem neměl jen dělám přeinstalace a časem je rozeberu a vyčistím od prachu. Latitude jsou na tom podobně, sem tam se něco stane ale v rámci záruky se to opraví. Jak je to se servisy nedokážu říct, kdybych něco potřeboval tak napíšu do Dellu a druhý den mám náhradní díl na stole.

jakubM napsal:
Firemní mám taky Latitude, ale jako domácí notebook na internet a lehčí práce s fotkama mi to přijde zbytečné.. Prostě bych šel do běžného, nového, se zárukou a nazdar Úsměv prodáváme jich stovky a žádný problém.. je to dobrý

PS: reaguju na poptávku Davida.306

Z těch co jsi doporučil bych vzal Asus, má 8 GB Ram a SSD, dneska už bych nechtěl notebook bez SSD.
Ona je otázka jaký používá programy na úpravy. Adobe doporučuje 8 GB Ram pro Photoshop a Lightroom, pak nevím jak moc upravuje fotky, jestli zkouší i retuše a montáže, jestli se chce časem dál posouvat s focením a úpravou fotek.
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
4 háčka
PříspěvekZaslal: 15.9.2018 , 17:06   Citovat  

shaman napsal:
Z těch co jsi doporučil bych vzal Asus, má 8 GB Ram a SSD, dneska už bych nechtěl notebook bez SSD.
Ona je otázka jaký používá programy na úpravy. Adobe doporučuje 8 GB Ram pro Photoshop a Lightroom, pak nevím jak moc upravuje fotky, jestli zkouší i retuše a montáže, jestli se chce časem dál posouvat s focením a úpravou fotek.

jo ,ale mne se neuvolnujou panty ,ale rozpadavaj ty plasty kolem a hlavne casti kde jsou ty panty uchyceny a zalisovany ,spoj mezi kovem a plastem je kamen urazu plast se ulomi a pant uz nedrzi a tim padem lame celj ram kolem displeje ... uz se mi to stalo na trech kusech jak HP tak lenovo .. lepsi urcite bude celkokovy telo kde je pant ukotven v tom samem materialu ,plast se vzdy podda kovu a ulomi se .. notbuk uzivam denne a bezne tak nevim jestli ostatni to maj jen polozeny na stole cely dny ..
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 15.9.2018 , 20:05   Citovat  

Ok a muzete mi doporucit konkretni typ,model?
Dell uz je od cca 13000 do 50ti Úsměv
Napriklad:
tudy odkaz
tudy odkaz
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 15.9.2018 , 21:17   Citovat  

tudy odkaz
tudy odkaz

Libi se mi i zaruka 3 roky
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 15.9.2018 , 21:25   Citovat  

David.306 napsal:
Ok a muzete mi doporucit konkretni typ,model?
Dell uz je od cca 13000 do 50ti Úsměv
Napriklad:
tudy odkaz
tudy odkaz

pokud ho chces opravdu pouzivat a nemit jen jak tezitko na stole tak bych sel do toho kovovyho nebo do tabletu misto hledani vykonu za rozumnou cenu ,z me skusenosti je u tech levnejsich fuk jakej ma vykon ,vsechny jsou po case stejne pomaly pokud je uzivas jen na bezny veci ,ne pracovne .. tem plastovym pantum dnesnich notbuku uz neverim .. uz me to unavuje v zaruce rekalmovat vec ktera ma vydrzet aspon par let a davat vice penez za neco co do te doby bude stejne zastaraly .. naposled jsem koupil lenovo za 12000kc ,ze by aspon mohl vydrzet do zaruky a pak koupit dalsi ,ale ani ne po roce se ty plasty zacali rozpadavat ..
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 15.9.2018 , 22:20   Citovat  

DOHCVTEC napsal:
pokud ho chces opravdu pouzivat a nemit jen jak tezitko na stole tak bych sel do toho kovovyho nebo do tabletu misto hledani vykonu za rozumnou cenu ,z me skusenosti je u tech levnejsich fuk jakej ma vykon ,vsechny jsou po case stejne pomaly pokud je uzivas jen na bezny veci ,ne pracovne .. tem plastovym pantum dnesnich notbuku uz neverim .. uz me to unavuje v zaruce rekalmovat vec ktera ma vydrzet aspon par let a davat vice penez za neco co do te doby bude stejne zastaraly .. naposled jsem koupil lenovo za 12000kc ,ze by aspon mohl vydrzet do zaruky a pak koupit dalsi ,ale ani ne po roce se ty plasty zacali rozpadavat ..

Tak nejaky odkaz na ten notebook?
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 16.9.2018 , 11:54   Citovat  

zde mas jeden tudy odkaz ja bych sel mozna do toho tudy odkaz
   Návrat  
Stepa je teď offline  Stepa
4 háčka
PříspěvekZaslal: 16.9.2018 , 13:57   Citovat  

7 let mám UX31A a zatím bez problému, už i spadnul dcerce z metru na horní hranu displeje a jsou jenom trochu ohnuté rožky. Takže pokud bych teď kupoval znovu, vybral bych zase Zenbook. Třeba jeden z těch co poslal DOHC. Disk zvol podle podle libosti. Ale systémový určitě SSD. Jestli nejseš sysel, tak vezmi jenom s SSD. Rotační vydává hluk navíc a zvyšuje spotřebu.
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 16.9.2018 , 20:33   Citovat  

DOHCVTEC napsal:
zde mas jeden tudy odkaz ja bych sel mozna do toho tudy odkaz

Diky za odkazy,ale mel sem asi i napsat,ze chcem displej velikosti 15,6".

A co rikate na tenhle?Udajne "odolna konstrukce"
tudy odkaz
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 16.9.2018 , 20:45   Citovat  

David.306 napsal:
Diky za odkazy,ale mel sem asi i napsat,ze chcem displej velikosti 15,6".

A co rikate na tenhle?Udajne "odolna konstrukce"
tudy odkaz

porad je to kovovej pant zalisovanej v plastu ... ausus dela i kovovy 15,6"
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 16.9.2018 , 21:09   Citovat  

DOHCVTEC napsal:
porad je to kovovej pant zalisovanej v plastu ... ausus dela i kovovy 15,6"

Tenhle ok? tudy odkaz
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 16.9.2018 , 21:25   Citovat  

David.306 napsal:
Tenhle ok? tudy odkaz

ten bych si koupil i ja Úsměv
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 16.9.2018 , 21:50   Citovat  

DOHCVTEC napsal:
ten bych si koupil i ja Úsměv

Tak ze by jsme se k necemu dopracovaly? Velmi šťastný
Na tsbohemia dokonce za 17890,-

No vypada to,ze stejne s nasema pozadavkama nic jinyho nenajdem
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 16.9.2018 , 23:41   Citovat  

David.306 napsal:
Tak ze by jsme se k necemu dopracovaly? Velmi šťastný
Na tsbohemia dokonce za 17890,-

No vypada to,ze stejne s nasema pozadavkama nic jinyho nenajdem

nenajdes no ,ani tablet nebo ipad do toho nezahrnes pac ty nejvetsi maj tak 12 palcu ..
ja osobne bych vykony neresil jak uz jsem psal ,hlavne to aby to vydrzel obal vnitrek vydrzi hodne a vetsinou jeho problem je HDD nebo koncovky USB a napajeni , dalsi vec je baterka ,ale na rovinu dneska ma uz hodne notbuku integrovanou a malokdo dokupuje baterku ktera jde vymenit ,proste jede dal na sit .. dle mne tohle je i dobra cena .. nemit ted uplne jiny priority koupim kovovej asus a asi jedno s jakym vykonem ,na bezny uzivani nejspis rozdil vykonu ani nepoznas ..
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 17.9.2018 , 10:00   Citovat  

DOHCVTEC napsal:
nenajdes no ,ani tablet nebo ipad do toho nezahrnes pac ty nejvetsi maj tak 12 palcu ..
ja osobne bych vykony neresil jak uz jsem psal ,hlavne to aby to vydrzel obal vnitrek vydrzi hodne a vetsinou jeho problem je HDD nebo koncovky USB a napajeni , dalsi vec je baterka ,ale na rovinu dneska ma uz hodne notbuku integrovanou a malokdo dokupuje baterku ktera jde vymenit ,proste jede dal na sit .. dle mne tohle je i dobra cena .. nemit ted uplne jiny priority koupim kovovej asus a asi jedno s jakym vykonem ,na bezny uzivani nejspis rozdil vykonu ani nepoznas ..

Koukam,ze ten hlinikovej asus ani levnejsi neni,tohle je asi ten nejlevnejsi model.
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 17.9.2018 , 20:39   Citovat  

Diky vsem za rady Úsměv
Objednam ten hlinikovy asus,snad bude ok Úsměv
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Jaký notebook??
Fórum: Volná diskuze