Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
Autodíly CarDo - kryogenika
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Honda Premium Sound System
Fórum: Interiér a Hi-Fi
1
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 
Zaslat odpověď

Strana 4 z 4
Probos je teď offline  Probos
2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 25.1.2017 , 23:17   Citovat  

Ahoj,

To že je premium sound system dost o ničem jsem věděl už před koupí, ale že to nemá nějaký rozumný zesilovač a nahradili to nějakou trapnou, levnou výhybkou mě dost zklamalo. No nic. Čekal jsem že vyměním jen repro a zase se to komplikuje Úsměv

Chci se zeptat - změnilo se něco v PSS v novější generaci tedy 8G ? Celé téma v podstatě pojednává o 7G a mě ty repráky někdy taky dost divně zachrčí. Nehledě na to, že se mi zdá dost upozaděný zpěv, což mi vadí.

Rád bych vyměnil repráky. Zatím pořádně nevím, jestli jen ve dveřích nebo půjdu i dál. Ale nevím, jestli to má vůbec smysl a podle toho co tady čtu, si tím můžu možná spíš uškodit - něco bude hrát pak víc a něco zase míň a bude to takové nevyvážené.

Současně bych rád i vytlumil.

Měnil někdo repro na 8G a má s tím reálný zkušenosti, o kolik bylo zlepšení ? A taky je potřeba nějak vyměnit tu výhybku za zesilovač nebo už 8G tu výhybku nemá?

Díky za každou radu, poznatek, cokoli Úsměv
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  

Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Radek_KA7 je teď offline  Radek_KA7
2 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 31.1.2017 , 12:32   Citovat  

To jako fakt?

já si nemůžu stěžovat, mě to hraje naprosto nádherně.

Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 31.1.2017 , 12:38   Citovat  

Ano,

ten zvuk není žádná hitparáda. Do značné míry to samozřejmě ovlivňuje i kvalita mp3, ale obecně jsou ty repráky shit. Mě to někdy zadrnčí / chrčí jen někdy a je to spojené právě s konkrétním songem. některý songy naopak hrají hodně dobře, až to překvapí. Ovšem jak už tady někdo psal, že vytlumil a to chrčení přestalo, takže to nemusí být spojené úplně s reprákem.

Já mám rád kvalitní zvuk (nepotřebuji high-end) ale u PSS jsem čekal něco jiného. Takže bych rád udělal nějaké vylepšení.

Kendik je teď offline  Kendik
4 háčka
Členství: Silver
0
PříspěvekZaslal: 3.2.2017 , 9:30  Naposledy upravil Kendik dne 3.2.2017 , 9:41, celkově upraveno 1 krát. Citovat  

Probos napsal:
Ano,

ten zvuk není žádná hitparáda. Do značné míry to samozřejmě ovlivňuje i kvalita mp3, ale obecně jsou ty repráky shit. Mě to někdy zadrnčí / chrčí jen někdy a je to spojené právě s konkrétním songem. některý songy naopak hrají hodně dobře, až to překvapí. Ovšem jak už tady někdo psal, že vytlumil a to chrčení přestalo, takže to nemusí být spojené úplně s reprákem.

Já mám rád kvalitní zvuk (nepotřebuji high-end) ale u PSS jsem čekal něco jiného. Takže bych rád udělal nějaké vylepšení.
Existuje specialni soubor zvuku, basu a pisni na testovani reproduktoru. Pokud budes mit zajem muzu dat odkaz. Muzes i tak zjistit v jake kondici jsou Úsměv Ale je to dost stareho data a ned uz jsou urcite mnohem lepsi testovaci zvuky.
Edit.: Tak jsem Ti to rovnou uploadnul. Hlavne opatrne s volume, aby jsi si neoddelal reproduktory uplne Velmi šťastný [url=https://uloz.to/!E4vR9vceA2sv/subwoofer-test-honda-rar]odkaz[/url] Prijemny poslech Úsměv

2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 3.2.2017 , 9:33   Citovat  

Kendik napsal:
Existuje soubor zvuku, basu na testovani reproduktoru. Pokud budes mit zajem muzu dat odkaz. Muzes i tak zjistit v jake kondici ujsou Úsměv

Hehe, to mě nenapadlo. Díky za tip. Asi si to stáhnu a vyzkouším. Vím, že něco podobného je i pro testování videa když si chceš v obchodě například koupit televizi. Ten soubor di najdu. Díky Úsměv

Nikdo ale nedpověděl ohledně toho zesilovače... a taky jestli jen výměna bez zesilovače stojí za to. Aby to pak ve finále nebylo hoeší než je. Já očekávám, že pokud auto vytlumím, hodně se ten zvuk lepší. Ale i tak asi ne tolik, aby mě to uspokojilo.

4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 3.2.2017 , 9:46   Citovat  

Probos napsal:
Hehe, to mě nenapadlo. Díky za tip. Asi si to stáhnu a vyzkouším. Vím, že něco podobného je i pro testování videa když si chceš v obchodě například koupit televizi. Ten soubor di najdu. Díky Úsměv

Nikdo ale nedpověděl ohledně toho zesilovače... a taky jestli jen výměna bez zesilovače stojí za to. Aby to pak ve finále nebylo hoeší než je. Já očekávám, že pokud auto vytlumím, hodně se ten zvuk lepší. Ale i tak asi ne tolik, aby mě to uspokojilo.
Tak jsem Ti to rovnou uploadnul. Hlavne opatrne s volume, aby jsi si neoddelal reproduktory uplne Velmi šťastný
nejak mi to ten odkaz tady nebere. Tak si to z toho vytahni a snad to pujde Úsměv
[url=https://uloz.to/!E4vR9vceA2sv/subwoofer-test-honda-rar]odkaz[/url]

2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 3.2.2017 , 10:07   Citovat  

Kendik napsal:
Tak jsem Ti to rovnou uploadnul. Hlavne opatrne s volume, aby jsi si neoddelal reproduktory uplne Velmi šťastný
nejak mi to ten odkaz tady nebere. Tak si to z toho vytahni a snad to pujde Úsměv
[url=https://uloz.to/!E4vR9vceA2sv/subwoofer-test-honda-rar]odkaz[/url]

Super díky Velmi šťastný

4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 3.2.2017 , 11:23   Citovat  

Probos napsal:
Super díky Velmi šťastný
Neni zac. Uzij si ten rachot a chrasteni Velmi šťastný A opravdu opatrne s volume Velmi šťastný

PaloSV je teď offline  PaloSV
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 3.2.2017 , 12:44   Citovat  

A8g má aj nejakú samodiagnostiku pomocou rádia. Raz som to aj skúšal, ale mi to nefungovalo, asi som urobil nejakú chybu. Na nemeckom fóre je niekde postup.

bigpoint je teď offline  bigpoint
0
PříspěvekZaslal: 12.3.2017 , 10:21   Citovat  

Mám Hondu Accord 9G z roku 2009 iDTEC s Premium Sound System, ještě v záruce začal prskat levý přední reprák, ted již skoro nehraje/prskavě duní pravý reprák. Nevíte kde by jej uměli vyměnit za nějaký jiný? V úterý jdu do servisu, tak se poptám kolik by stál nový. Jinak kdyby reprák hrál, tak mě zvuk přijde celkem OK. V praxi by stačil asi reprák z vrakoviště, kdyby byl OK.Zas auto je již 8 let staré tak dávat nový reprák, kter7 s prac9 mo6n8 vyjde na 5tis.Smutný

2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 12.3.2017 , 11:36   Citovat  

bigpoint napsal:
Mám Hondu Accord 9G z roku 2009 iDTEC s Premium Sound System, ještě v záruce začal prskat levý přední reprák, ted již skoro nehraje/prskavě duní pravý reprák. Nevíte kde by jej uměli vyměnit za nějaký jiný? V úterý jdu do servisu, tak se poptám kolik by stál nový. Jinak kdyby reprák hrál, tak mě zvuk přijde celkem OK. V praxi by stačil asi reprák z vrakoviště, kdyby byl OK.Zas auto je již 8 let staré tak dávat nový reprák, kter7 s prac9 mo6n8 vyjde na 5tis.Smutný

Já mám v plánu koupit asi repráky nové - ale jiné. Ty BOSE stejně začnou zase prskat a brát z vrakovisště, nikdy nevíš kdy zase začnou. Počítej s tím, že výměna v Hondě bude za tyhle "nic moc" repráky docela ranec. Já mám jen strach z toho, že když dám jiné repráky - byť třeba mnohem kvalitnější - tak se s tím origo radio nepopasuje jak bych čekal a bude to nakonec horší a uškodím si - že bude něco hrát víc, něco míň - thle bych potřeboval rozzseknout ale od někoho kdo audiu opravdu rozumí...

renda4 je teď offline  renda4
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 12.3.2017 , 11:44   Citovat  

Snad pomůže vybrat repro s vyšší citlivostí...

4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 12.3.2017 , 14:56   Citovat  

Probos napsal:
Já mám v plánu koupit asi repráky nové - ale jiné. Ty BOSE stejně začnou zase prskat a brát z vrakovisště, nikdy nevíš kdy zase začnou. Počítej s tím, že výměna v Hondě bude za tyhle "nic moc" repráky docela ranec. Já mám jen strach z toho, že když dám jiné repráky - byť třeba mnohem kvalitnější - tak se s tím origo radio nepopasuje jak bych čekal a bude to nakonec horší a uškodím si - že bude něco hrát víc, něco míň - thle bych potřeboval rozzseknout ale od někoho kdo audiu opravdu rozumí...
Myslim, ze pokud nekoupis uplne sunky, nemel by byt problem v tom, aby to hralo, tak ja ma. Myslim, ze jakekoliv repro treba z ahifi.cz budou nejspis hrat lepe nez ty OEM co tam jsou. Uz par Accordu delali, takze maji zkusenosti a radi poradi. Neberte to jako reklamu, ale kladnou referenci. Velmi šťastný Mrkni na jejich stranky. Maji tam kompletne zdokumentovane montaze i do Accordu 6G a 7G.
V A6G jsem mel BOSE papiraky, tak jsem je vymenil za komponentni repro za 1100,-kc a hraje to mnohokrat lepe. Predni dvere jsem jeste komplet odhlucnil, protoze rezonovaly. Nic jineho jsem nemenil. Dulezite je hlavne to, aby tam pasovaly. A eventuelni odhlucneni take hodne pomuze. V A6G jsem musel rezat plech a davat MDF krouzky, aby tam pasovaly ty, ktere jsem si vybral.

Jopeeeno je teď offline  Jopeeeno
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 12.3.2017 , 20:41   Citovat  

První, co jsem měnil na HR-V byly zadní repráky. Jsou tam jen středobasy a citlivost nic moc. Z ahifi.cz jsem kupoval vcelku vychvalované (v dané cenové relaci) Gladen RC165. Magnet na originálech vpředu i vzadu je tenčí, než u Octavie I..! Výsledek fakt znatelný, jak citlivost, tak zatížitelnost. Když jsem byl u toho, vytlumil jsem i dveře. V létě dám ješté Gladeny dopředu, tam originální kompa nehrají zle, ale s jídlem roste chuť Úsměv
Na audio bez zesilovače to vcelku jde:

tudy odkaz

definiti je teď offline  definiti
0
PříspěvekZaslal: 5.11.2018 , 20:51   Citovat  

Menil už niekto žiarovky podsvietenia na tomto systéme? Už som vyskúšal 3V 40mA (svieti veľmi slabo, pri redukcii intenzity osvetlenia na minimum zhasne úplne), 5V 115mA (svieti ako originál, pri redukcii však takisto zhasne úplne). Jedná sa o 2 žiarovky z obrázku. Sú zapojené do série.

Napätie na fungujúcich žiarovkách sa pohybuje od 2,8 - 3,2 V pri maximálnej intenzite a 1,7 - 1,8 V pri minimálnej.

Nejaké riešenie?

IMG_20181028_105202.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
IMG_20181028_105202.jpg, 1.82 MB

Obsah fóra Honda-club.cz   
Honda Premium Sound System
Fórum: Interiér a Hi-Fi
1
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích: