Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[3]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
Autodíly CarDo - kryogenika
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Civic 9G Tourer
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 95, 96, 97  Další 
Zaslat odpověď

Strana 96 z 97
marek.82 je teď offline  marek.82
2 háčka
PříspěvekZaslal: 26.11.2018 , 16:57   Citovat  

hornet napsal:
Zatim to řeším tak,že jí vypumpuju trochu nahoru a zpĕt a je na čas klid.Ke Šmuclerum s tim ani nejedu.

tak spodek sedadla objednany tak az vymeni dam vedet jestli pomohlo
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Joystick je teď offline  Joystick
2 háčka
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 27.11.2018 , 16:45   Citovat  

Co říkáte na tento olej pro 1.8? Odhaduji, že je to ten samý co mi tam lejou v servisu.

Shell Helix Ultra 5W-30, 4L, ACEA A3/B4
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
2 háčka
PříspěvekZaslal: 27.11.2018 , 18:41   Citovat  

Joystick napsal:
Co říkáte na tento olej pro 1.8? Odhaduji, že je to ten samý co mi tam lejou v servisu.

Shell Helix Ultra 5W-30, 4L, ACEA A3/B4

taky sem ho ted lil kdyz sem mel 2500km, akorat ne shell , 5w-30 A3
   Návrat  
jenda200 je teď offline  jenda200
1 háčko
PříspěvekZaslal: 29.11.2018 , 17:08   Citovat  

mara83 napsal:
Zdravim panove, omluva, ze se sem cpu s kratkym Civicem, ale treba mi poradite.

Cca pred mesicem se mi nekde od prednich kol zacalo ozyvat klepnuti pri brzdeni. Deje se to hlavne pri parkovani, kdyz stridave couvam a popojizdim dopredu.
Pripada mi, ze bouchnuti je porad silnejsi a silnejsi. pomalu se bojim, ze mi za chvili nekde neco upadne :/

Kratke video z dnesniho rana:
tudy odkaz

Nekdo mi ve vlakne s kratkym 9G psal, ze to bude vule na brzdovych destickach, ktere se pri pohybu v brzdovem trmenu pohnou a ze to pry nemam resit. Dva tydny jsem to zkusil, ale jak pisu, je to horsi a horsi.

Auto bylo na rychle kontrole podvozku a nikde nic nevideli.

Diky moc za pripadny rady

V prosinci jdu na druhou servisní prohlídku a začalo se mi to taky ozývat - a to docela výrazně...vždy když vycouvám z garaže a popojedu dopředu , tak to hlasitě lupne ( při zabrždení ). Povedlo se to vám dotyčným co tu o tom píšete nějak vyřešít ? At vím co mě čeká přátele Měl jsem hodně aut, vetšinou Hondy ,ale nikdy jsem se s tímto jevem nesetkal...
   Návrat  
2 háčka
PříspěvekZaslal: 30.11.2018 , 11:41   Citovat  

jenda200 napsal:
V prosinci jdu na druhou servisní prohlídku a začalo se mi to taky ozývat - a to docela výrazně...vždy když vycouvám z garaže a popojedu dopředu , tak to hlasitě lupne ( při zabrždení ). Povedlo se to vám dotyčným co tu o tom píšete nějak vyřešít ? At vím co mě čeká přátele Měl jsem hodně aut, vetšinou Hondy ,ale nikdy jsem se s tímto jevem nesetkal...

vule v brzdovych deskach?
   Návrat  
jenda200 je teď offline  jenda200
1 háčko
PříspěvekZaslal: 30.11.2018 , 16:40   Citovat  

Nevím,asi...proto se ptám Cooo???
   Návrat  
piskot je teď offline  piskot
3 háčka
PříspěvekZaslal: 7.12.2018 , 9:22   Citovat  

Stromeček velikosti "Civic Tourer"... Úsměv

IMG_20181206_125955.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
IMG_20181206_125955.jpg, 4.7 MB
   Návrat  
anunaki je teď offline  anunaki
1 háčko
PříspěvekZaslal: 7.12.2018 , 9:53   Citovat  

Jo, tohle je přesně to, co se mi na Civicu líbí, ta praktičnost. OK Když s námi na výlet jede pes, tak vyklopíme jedno sedadlo a na podlaze je místa habaděj. Onehdy jsme se vraceli z dovolené. Koukám, že u cesty ve stánku prodávají pěkné brambory. V kufru jsme měli zavazadla a dávat tam zaprášený pytel nebo to nějak přerovnávat, to se mi nechtělo. Tak jsem vyklopil zadní sedadlo nahoru a šup s pytlem brambor na podlahu. kouř
   Návrat  
Hellborn je teď offline  Hellborn
5 háček
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 7.12.2018 , 10:47   Citovat  

No a pak se dočtete, jak jednomu redaktorovi přišlo nepraktický, že mu pod sedák zajížděla petka s vodou a mělo by se to vyřešit jinak než trubkama... Na mail, že by pak odpadly magic seats mi napsal, že přece nemůže znát všechno... Tak to valím bulvy
   Návrat  
2bep je teď offline  2bep
4 háčka
PříspěvekZaslal: 7.12.2018 , 12:27   Citovat  

Profík na svém místě, jako velká řada automobilových redaktorů.
Asi jako když jelimani z Autosalonu u C9G s velkou slávou odhalovali MagicSeats Velmi šťastný
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 8.12.2018 , 10:22   Citovat  

Ono ti automobiloví redaktoři nevědí, jak Hondu hodnotit a jak k ní přistupovat. Honda je (zatím) pořád jiná, než ostatní automobilová konfekce. Z osobní zkušenosti vím, že když jsem do C4G, Accorda 6G a teď Tourera vzal v podstatě kohokoli, byli pak poněkud rozpačití, v čem že to jeli, že to není nudný koncern, atp.
U Tourera vesměs civí na to, jak široce jdou zadní dveře otevřít, "kde máš nákup?", tady přece, a zvednu plato v kufru, je to vzadu malý?, no vlastně ani ne, můžu si dát nohy pod sebe, jak to jede?, aha, to už tam je stovka? hm..., no jo, nemá to zátah "vocpoda", a potřebuješ ho vlastně?, vždyť tě všechno předjede, jo?, tak to jedem zkusit, tvl, viděl's ten jeho ksicht, jak byl votrávenej, že nás nedal?, a jak to sedí?, takhle, hm... to auto má koule.
   Návrat  
Kendik je teď offline  Kendik
4 háčka
Členství: Silver
PříspěvekZaslal: 8.12.2018 , 14:50   Citovat  

jenda200 napsal:
Deje se mi to take na Toureru dva roky a brzdim bez problemu. Nic neobvykleho, nejspis vule v brzdovem trmenu. Pokud se toho chces zbavit, musis je rozebrat.
   Návrat  
unitak je teď offline  unitak
PříspěvekZaslal: 11.12.2018 , 10:55   Citovat  

Na kolik vás vyšla výměna brzdové kapaliny po třech letech? Ať vím orientačně kolik tak čekat Ble Jinak vyřešil už někdo ten problém v pazvukem při prudším brždění ze zpátečky?

Díky
   Návrat  
2 háčka
PříspěvekZaslal: 13.12.2018 , 17:27   Citovat  

hornet napsal:
Zatim to řeším tak,že jí vypumpuju trochu nahoru a zpĕt a je na čas klid.Ke Šmuclerum s tim ani nejedu.

spodek sedacky vymeneny a zatim vypada ze pomohlo
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 28.12.2018 , 9:12   Citovat  

Na netu se mi nepodařilo nají jakou patici mají přední mhovky. Neví někdo? Se stydím
   Návrat  
2 háčka
PříspěvekZaslal: 28.12.2018 , 11:55   Citovat  

Hellborn napsal:
Na netu se mi nepodařilo nají jakou patici mají přední mhovky. Neví někdo? Se stydím

podle uzivatelskeho manualu H11
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 28.12.2018 , 12:24   Citovat  

je to dobrý Nemám ho po ruce. Úsměv Ale myslel jsem si, že to budou H11..
   Návrat  
Pospik2705 je teď offline  Pospik2705
PříspěvekZaslal: 5.1.2019 , 12:49   Citovat  

Čau, hele mam takovej problém, špatně se mi dívá přez přední sklo, jakoby to bylo něčím politý ale nejde to vyleštit , zkoušel jsem fakt všechno ...a pak se to zhorší ještě tím když to máznu stěračema ...prakticky to vypadá tak že když jedu bomby po dálnici a prší tak z protijedoucích aut co mě oslńují se jejich světla jak kdyby rozostřují a pak to brání ve výhledu ..nevím co stím mám dělat je to děsný...
normálně to není vidět ale když setře stěrač jsou tam jak kdyby mapy od zvrchu dolu a pak věc druhá je že mi špatně asi stírají stěrače a rozmazávají nemrznoucí směs (hornabach) ...

Jaké mám koupit stěrače ?
A jak rozleštit to okno ...

JO a ještě jedna věc, auto jsem koupil second hand ještě se zárukou , po další ( mé první) garančce se mi zdá jakoby to auto schválně přemontovali a už tak nedrží na cestách jako kdysi... možná udělat geometrii..

A jaké máte gumy ?
A jaký lijete olej do 1,6 D-tec ? Docela tomu šlapu a vždy po půl roce mám úbytek oleje. tak bych potřeboval mít nějaký rezervní

Díky je to dobrý H+
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 5.1.2019 , 14:22   Citovat  

To Pospik2705:
- vyměň stěrače
- vyměň prodejnu směsi pro ostřikovač
- na sklo bych beru v podstatě cokoliv, co má v sobě nějaký alkohol, aby to sklo odmastilo
- kola máme teď na zimu 16" předepsaného rozměru a auto sedí tak jak má
- s olejem neporadím, máme 1.8 benzín
- malá technická, zahlédl jsem něco jako svolávačku na 1.6 diesel z důvodu nadměrného opotřebení držáku (?) vačky č. 1, u motorů provozovaných mezi 900 až 2000 ot./min., zkus se na to pozeptat...
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 5.1.2019 , 14:50   Citovat  

Díky, Já jsem se ptal na značku Gum pro Letní režim jelikož ty moje se mi zdají moc hlučné.
- na co přesně se mám zepat ? nějak tomu nerozumím ? Držák vačky u 1,6 dieslu ? Co je mimochodem vačka ?

piskot napsal:
To Pospik2705:
- vyměň stěrače
- vyměň prodejnu směsi pro ostřikovač
- na sklo bych beru v podstatě cokoliv, co má v sobě nějaký alkohol, aby to sklo odmastilo
- kola máme teď na zimu 16" předepsaného rozměru a auto sedí tak jak má
- s olejem neporadím, máme 1.8 benzín
- malá technická, zahlédl jsem něco jako svolávačku na 1.6 diesel z důvodu nadměrného opotřebení držáku (?) vačky č. 1, u motorů provozovaných mezi 900 až 2000 ot./min., zkus se na to pozeptat...
   Návrat  
Jopeeeno je teď offline  Jopeeeno
3 háčka
PříspěvekZaslal: 5.1.2019 , 18:00   Citovat  

To bude asi složitější. Co se týče oleje, tak vzhledem k zástavbě DPF musíš (!) použít oleje s klasifikací ACEA C (a nejlépe ACEA C3). Oleje s ACEA C3 nemají, na rozdíl od olejů ACEA C1 a C2, zpravidla sníženou HTHS viskozitu a jsou pro Tvůj styl "jezdím rád pilu", vhodnější. Takže normu ACEA už znáš. Co se týče SAE, tak tam použij 5W30. Jaký konkrétní olej použiješ, je na Tobě, finančních možnostech a preferencích. Než samotná značka, je důležité použít doporučení výrobce a olej neponechávat v motoru neadekvátní dobu. Obecně platí, že než nechávat v motoru hi tech olej nesmyslně dlouho, je lepší koupit olej obyčejný a měnit jej častěji. Takže výběr oleje pro Tvé auto je jasný - SAE 5W30 ACEA C3.
Osobně bych si koupil třeba Ravenol HLS (je to vynikající olej). Alternativ je spousta.

Co se týče těch dalších otázek. Okno čistím (odmašťuji) technickým benzínem. Dá se použít, jak je výše psáno, přípravků s lihem, taky vyhoví a dobře (třeba K2, VAICO, CARTECHNIC....)

Stěrače používám u aftru Valeo Silencio, někdo nedá dopustit na Bosch Aerotwin. Někdy se finančně vyplatí v rámci Honda servisních kampaní vzít originály a vydrží nejdéle. Rozměry bys měl na autě mít 650 a 450 mm.

S pneu Ti neporadím, nemám Civika. Můj tip na letní pneu (obecně) je ale Good year F1 Asymmetric 3. Jsou to skvělé letní pneu. Tedy pokud jsem pochopil dobře, že se ptáš na letní.

Co se týče vačky, použij google. V kostce, jde o hřídel (hřídele), umístěnou v hlavě válců, která zajišťuje "otvírání a zavírání" ventilů a je (jsou) poháněna (poháněny) rozvodovým řetězem (řemenem). Třeba motory TDI od VW group, měly v prvních letech provozu s problémy s vidíráním vaček, proto musely pro VW být vivinuty oleje se speciálními aditivy. To jen na okraj.
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 6.1.2019 , 19:28   Citovat  

Děkuji mockrát za vyčerpávající avšak plnohodnoutnou odpověď Úsměv VTEC Mrk
   Návrat  
unitak je teď offline  unitak
PříspěvekZaslal: 7.1.2019 , 8:59   Citovat  

Ještě k těm zvukům při brždění ze zpátečky hlášení...po garančce mi řekli, že to je úplně normální jev, že to je způsobeno vůlí v uložení destiček. Prý časem jak se to okolo "zanese" bordelem, tak to dělat nebude.

Každopádně ještě jeden dotaz na majitele 1.8 nezvýšila se Vám někomu v poslední době dost spotřeba? Co si pamatuju, tak při zařazené 6ce a 130 tempomat, rovinka dálnice spotřeba 6,5. Teď se pohybuju minimálně o litr více při stejném zatížení 2 lidi + pár batohů...A to jsem si všiml u všech rychlostí / tras, že mám asi posledního půl roku výrazně vyšší spotřebu ať už na zimním nebo letním pneu. Klimu používám furt stejně. Nemá někdo tušení čím by to mohlo být? Měl jsme za to, že spotřeba by u nového nezajetého auta měla být vyšší a časem ještě trošku klesnou, ale je to přesně naopak.

A ještě jeden problém. Poslední dobou mi uvnitř dveří něco strašně chrastí když jsem teď jel ve sněhových kolejích vyjetých traktorem, kdy to opravdu hodně drncalo. Nemůže to být nějak špatně uchycený motorek stahování okna nebo tak něco? Poslední dobou mě stahování docela trápila a vydávalo divné zvuky.

Díky
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 7.1.2019 , 9:29   Citovat  

To unitak: Asi máme u našeho auta brzdy zanesené od začátku. Třeba tady tudy odkaz Koukal jsi někdy na kotouče při sundaných kolech? Lze tu dohledat poměrně výživnou diskusi, kde se ta problematika klapání probírala.

Důvody zvýšené spotřeby bych hledal :
- filtr vzduchu
- třeba ti začalo jedno z kol přibržďovat
- horší benzín
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 7.1.2019 , 13:28   Citovat  

Tak hoši volal jsem do Hondy a borci říkali ohledne tech váček ze je to individualni ze kdyby motor zněl jinak nez normálně ze mame dojet, takze jako kdyz pojedete okolo tak nebude na skodu se zeptat. Jinak nejaka oficialni svolavaci akce to neni.

Diky. Moc
at to jezdí
H+
   Návrat  
sadlos je teď offline  sadlos
PříspěvekZaslal: 7.1.2019 , 14:26   Citovat  

unitak napsal:
Ještě k těm zvukům při brždění ze zpátečky hlášení...po garančce mi řekli, že to je úplně normální jev, že to je způsobeno vůlí v uložení destiček. Prý časem jak se to okolo "zanese" bordelem, tak to dělat nebude.

Každopádně ještě jeden dotaz na majitele 1.8 nezvýšila se Vám někomu v poslední době dost spotřeba? Co si pamatuju, tak při zařazené 6ce a 130 tempomat, rovinka dálnice spotřeba 6,5. Teď se pohybuju minimálně o litr více při stejném zatížení 2 lidi + pár batohů...A to jsem si všiml u všech rychlostí / tras, že mám asi posledního půl roku výrazně vyšší spotřebu ať už na zimním nebo letním pneu. Klimu používám furt stejně. Nemá někdo tušení čím by to mohlo být? Měl jsme za to, že spotřeba by u nového nezajetého auta měla být vyšší a časem ještě trošku klesnou, ale je to přesně naopak.

A ještě jeden problém. Poslední dobou mi uvnitř dveří něco strašně chrastí když jsem teď jel ve sněhových kolejích vyjetých traktorem, kdy to opravdu hodně drncalo. Nemůže to být nějak špatně uchycený motorek stahování okna nebo tak něco? Poslední dobou mě stahování docela trápila a vydávalo divné zvuky.

Díky

Pro mě první zima (auto kupované v březnu nové)

Léto za 6,5 a v zimě jezdím za 7,5. Zima, zimní kola a víc jezdím město (v létě po městě lítám na skůtru). Takže to narostlo, ale dává mi to smysl...

Co se týče rachtání, tak já mám ve sněhové břečce problém někde od spolujezdce. Osobně mi to přijde, jako by tam mlátil plech o plech, ale jindy než když vjedu do obří kaluže či do břečky nic neslyším...
   Návrat  
2 háčka
PříspěvekZaslal: 7.1.2019 , 17:43   Citovat  

me sla spotreba neco nahoru kdyz sem ted nedavno pri 2500km menil olej, misto te oroginalni vody sem daval 5w-30, pak jsou taky poznat zimni pneu ( letni i zimni mam 16 ) no a kratke trasy, kdyz sem ted tyden jezdil jen skolku tam a zpet, coz je necele 2km + predtim hreju auto na miste tak mi palubak ukazoval 11,8/100, spotrebu "merim" jen podle palubaku, jestli je presny nebo ne nevim, jina spotrebu od novoty ( ted tam je nejakych 3500km ) mi ukazuje 8,1
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 7.1.2019 , 18:52   Citovat  

sadlos napsal:

Co se týče rachtání, tak já mám ve sněhové břečce problém někde od spolujezdce. Osobně mi to přijde, jako by tam mlátil plech o plech, ale jindy než když vjedu do obří kaluže či do břečky nic neslyším...

Napravo u spolujezdce je výfukové potrubí, kryté plechem. Moc místa tam není, takže třeba nějaký kámen? Nám konkrétně tam zmrzl kus sněhu/ledu, a kupodivu už tam není tak vedro, aby to roztálo, tak ten plech na nerovnostech drncal o ten sníh.
   Návrat  
sadlos je teď offline  sadlos
PříspěvekZaslal: 7.1.2019 , 20:08   Citovat  

piskot napsal:
Napravo u spolujezdce je výfukové potrubí, kryté plechem. Moc místa tam není, takže třeba nějaký kámen? Nám konkrétně tam zmrzl kus sněhu/ledu, a kupodivu už tam není tak vedro, aby to roztálo, tak ten plech na nerovnostech drncal o ten sníh.

To by dávalo docela smysl, až budu mít někde prostor, tak na to mrknu Úsměv díky
   Návrat  
pata.vfr je teď offline  pata.vfr
1 háčko
PříspěvekZaslal: 17.1.2019 , 0:47   Citovat  

Ahoj, kdyby někdo věděl... Civic 9g MCU problém? Tak to valím bulvy
Lehce svítí brzdová světla, auto nejde zamknout dálkou nesouhlas
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Civic 9G Tourer
Fórum: Pokec o autech