Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Kde nechat obrousit setrvačník?
Fórum: Servis
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď

Strana 1 z 1
SlaveZer0 je teď offline  SlaveZer0
PříspěvekZaslal: 1.2.2019 , 23:20   Citovat  

Zdravím, delší dobu mě zlobí klepání auta při rozjezdu - A6G F20B6, spojka je nová Exedy a než přistoupím k nějakým složitějším řešením, rád bych nechal zrenovovat povrch u setrvačníku (jednohmota), všude v mém okolí na mě koukají jak na blázna že chci u jednohmoty něco řešit a maximálně mi navrhnou nový setrvačník za desetitisíce (jestli se vůbec dá ještě sehnat), nikdo tu podobné věci nedělá.

Nemá někdo tip na dílnu/servis kde by mi setrvačník srovnali a zkontrolovali vyvážení? Ideálně Východní Čechy, mohla by být i Praha.

Díky.
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Lukas28 je teď offline  Lukas28
4 háčka
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 1.2.2019 , 23:28   Citovat  

1. Vyměň servisáka, tenhle tomu fakt nerozumí naštvanej . Proč kupovat nový setrvák? jedině aby tě podojili...
2. klepání u rozjezdů je problém úplně jinde. Nevystředěná spojka bude problém nebo zničený kameny v poloosách.
3. Kdyby jsi viděl můj vokousanej setrvák na B18C6 tak se zděsíš...

Doporučuji v okolí tenhle servis Machservis.com - Jan Mach Autoservis, Hvozdnice 43, 503 27 Hvozdnice, 608 980 982 . Klučina tomu rozumí OK
   Návrat  
RIZ3K9 je teď offline  RIZ3K9
4 háčka
PříspěvekZaslal: 2.2.2019 , 8:25   Citovat  

Lukas28 napsal:
1. Vyměň servisáka, tenhle tomu fakt nerozumí naštvanej . Proč kupovat nový setrvák? jedině aby tě podojili...
2. klepání u rozjezdů je problém úplně jinde. Nevystředěná spojka bude problém nebo zničený kameny v poloosách.
3. Kdyby jsi viděl můj vokousanej setrvák na B18C6 tak se zděsíš...

Doporučuji v okolí tenhle servis Machservis.com - Jan Mach Autoservis, Hvozdnice 43, 503 27 Hvozdnice, 608 980 982 . Klučina tomu rozumí OK

2) Jak nevystředěná spojka? jako křivá lamela? Úsměv

SlaveZer0 napsal:

Jinak kdy přesně to klepe/cuká atd...
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 2.2.2019 , 9:46   Citovat  

netrefil střed při nandavání, takže je více posunutá do jedné strany. Ale jen spekujuluji. Raději bych auto vzal na zvedák a všechno zkontroloval.

Hlavně pokud se závada objevila až po výměně spojky OK
   Návrat  
Optikos je teď offline  Optikos
PříspěvekZaslal: 2.2.2019 , 10:09   Citovat  

Nevystředěná spojka je podle mě blbost.. vždyť přece osa převodovky jde až do lóža setrváku. Pak jedině by Ti tam to lóžo mohlo chybět Velmi šťastný
   Návrat  
RIZ3K9 je teď offline  RIZ3K9
4 háčka
PříspěvekZaslal: 2.2.2019 , 11:30   Citovat  

Lamela se vystreduje, pouze pro to, aby šla nandat dobře převodovka. Po prvním šlápnutí spojky se lamela perfektně vystredi sama, protože je nasunuta na hlavní hridely převodovky.
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 2.2.2019 , 12:36   Citovat  

Závada trvá delší dobu, ale dlouho jsem jí připisoval své nešikovnosti při práci se spojkou, následně dosluhující spojce, delší dobu se ozývalo spojkové ložisko, ovšem po výměně spojky se to zdá beze změny.

No škube to při rozjezdu na jedničku, možná ještě výrazněji na zpátečku a přesně ve chvíli kdy se spojka dostává do záběru, po rozjezdu už je to zcela bez problému, auto jede i řadí krásně. Jinak vibrace jdou od motoru do kastle. Na pedálu, volantu ani řadící páce nic výrazně cítit není. Někdy to skáče víc, někdy míň, ale těžko se v tom hledá nějaký vzorec, pomáhá víc plynu a rychlejší pouštění spojky...

Auto mám asi rok, nájezd 180tkm, i předemnou velmi dobře udržováno. U mě to je opečovávaná leštěnka, celkově ve velmi dobrém stavu. Motor s nulovou spotřebou oleje,garážované, bez koroze, pravidelné výměny převodového oleje - Honda MTF, motorvej olej Millers Oils CSF10W40 atd...silentbloky motoru vypadají zcela zdravě (což samozřejmě nemusí nic nutně znamenat), komplet nové brzdy i s repasem třmenů...zkrátka žádná rozpadající se stará šunka u které by člověk čekal ledacos...o to víc mě to štve.

Ještě mě napadlo, zda když se posledně dělaly rozvody - cca na 110tkm, jestli někdo nemohl špatně nastavit vyvažovací hřídel...ale netuším zda by se to neprojevilo jinak a výrazněji. Jak mi dorazí objednané díly z Hondy tak se na ně chystám a zkontroluju to.

Vizuálně je jediná věc, kterou jsem našel, trošku šmajdající řemenice na klikovce, ale je to velmi málo znatelné a jen na volnoběžných otáčkách po zahřátí motoru, také se mi uplně nezdá že by to mělo tak velký vliv na poskakování auta.
   Návrat  
Honzax2 je teď offline  Honzax2
1 háčko
PříspěvekZaslal: 2.2.2019 , 12:49   Citovat  

Tvuj problem muze byt poskozeny setrvak..kdyz se delala spojka-nebyl setrvak v plose lamely flekaty? Ta dosedaci plocha musi byt hezky stribrny...jakmile hsou sem tam nejaky flek tak lamela zabira nerovnomerne pouze na onech flecich a proto to skace...byva to vyhrate hloubeji a obrobeni tim padem moc neresi...vymena za jiny..
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
mad_zed je teď offline  mad_zed
3 háčka
PříspěvekZaslal: 2.2.2019 , 13:04   Citovat  

Jel jsem jednou v accordu,kde si mechos odelal fixou dve znacky na jedne vyvazovacce a pak to stejne pootocil o 90stupnu,druha byla ok.
Bylo to poznat v otackach tusim 2,5-3tis.Volant to tak rozvibrovalo,ze se me na nem otvirali ruce Velmi šťastný .
No a jak jsou na tom axialy?Zkousel nekdo axialni vuli kliky?
Lamelu nejde namontovat ani naopak,ani nevystredene.Jedine by mela vyrobni vadu,to same pritlacak.
Ja pred rokem reklamoval vysouvaci lozisko,ale to bylo uz od pohledu krive,ze jsem ani ho nenamontoval.
Je mozne,ze ta sada je nejaka spatna.Zkus to mechanikovi reklamovat.
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 2.2.2019 , 15:13   Citovat  

Tak to u mě je problém opravdu jen u té zpátečky a rozjezdů, jinak se to zdá všechno v pohodě. Axiální vůle se pokud vím zatím nezkoušela. Při výměně spojky jsem koupil pro jistotu druhý setrvačník, ale mechanik mi tvrdil že stávající vypadá podstatně lépe a nechával se tedy původní, jak reálně vypadal bohužel nevím, vzhledem k tomu že problém byl i před výměnou spojky téměř stejný jsem považoval za málo pravděpodobné aby měla nová stejný problém, ale možné je samozřejmě všechno...

Určitě by tedy bylo vhodné, aby se na to podíval někdo kdo Hondám trochu rozumí a kdo mě nebude zkoušet jen odrbat.
Bylo by dobré kdyby někdo zkušený mohl prohlédnout spojku, v případě že by to uznal za vhodné mohl zbrousit setrvák případně změřit vůli na klice atd....

jak jsem bohužel zmínil už v prvním příspěvku v okolí mého bydliště jsem zatím narazil buď na servis, kde sice nebyl nic problém, ale po krátkém rozhovoru jsem došel k názoru, že mechanik o Hondě neví ani to co já jako uplný amatér samouk. Případně padaly návrhy na výměnu všeho možného a to bez jakéhokoli zamyšlení se nad problémem, nebo v tom lepším případě na servis kdy mi např. na rozvody řekly ať je raději udělám sám, že o Hondě neví ani to co já...

No jak říkám, auto už vypadá vážně pěkně, měl bych z něj jinak radost, nechal jsem na tom hromadu práce i financí a ze zmíněného problému jsem už vážně zoufalý.

20181020_170422.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
20181020_170422.jpg, 709.01 kB
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 2.2.2019 , 15:34   Citovat  

Posli fotku stycne plochy s lamelou toho udajne horsiho setrvaku...
Zajima me to pořádnej výtlem
Kdybys chtel asi jich tu 5 budu mit HaHaaa HaHaaa
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 2.2.2019 , 15:44   Citovat  

Chvilku mi to dalo ale nasel jsem priklad totalne spalene a vyhrate spojky a jeste se ji snazi prodat pořádnej výtlem
tudy odkaz
Pro predstavu co je jedna z pricin cukavych rozjezdu pri prokluzu spojky
   Návrat  
Minor je teď offline  Minor
5 háček
PříspěvekZaslal: 2.2.2019 , 17:02   Citovat  

V tom odkazu píše, že najela asi 1500 a je to Exedy, takže by to neměl bejt šmejd. Jak se tohle stane?
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 2.2.2019 , 17:49   Citovat  

Dostavala bidu....oblozeni co je na fotkach je uplne spaleny a rozpraskany...pritlacak vyhraty a jestli nekdo dal novou spojku na setrvak ktery musi vypadat podobne jako ten pritlacak tak to taky musi cukat pri rozjezdu uplne paradne...takovahle spojka patri uz do srotu a ne na prodej jako malo jeta..
A bohuzel exedy takova vyhra neni....
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 2.2.2019 , 17:56   Citovat  

Optikos napsal:
Nevystředěná spojka je podle mě blbost.. vždyť přece osa převodovky jde až do lóža setrváku. Pak jedině by Ti tam to lóžo mohlo chybět Velmi šťastný

díky za vysvětlení přátele
   Návrat  
Becky je teď offline  Becky
4 háčka
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 2.2.2019 , 20:56   Citovat  

jestli mas jeste jeden setr tak ti ho muzu nechat srovnat u nas je to dobrý
jen bych potreboval predem znat prumer, aby sel upnout
   Návrat  
mad_zed je teď offline  mad_zed
3 háčka
PříspěvekZaslal: 3.2.2019 , 10:44   Citovat  

Honzax2 napsal:
Chvilku mi to dalo ale nasel jsem priklad totalne spalene a vyhrate spojky

Ty tomu dávášVelmi šťastný.Je tam jasně napsáno mírně odlehčenáÚsměv.
Pokud dál novou sadu a nedal to na setrvačník, který prošel peklem podobně jak tento přítlačák,tak to musí fungovat.
Exedy mám na D16A6 4g,ale měl jsem asi vzít něco jiné.
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 3.2.2019 , 13:14   Citovat  

Tohle je foto náhradního setrváku co jsem koupil čistě pro jistotu když se měnila spojka, údajně je v horším stavu než ten co byl v autě...rád si nechám poradit jestli se zdá být vhodný k renovaci, nějak extrémně propálený se mi nezdá, ale na povrchu jsou drobné trhlinky.

20190106_133456.jpg

20190106_133456.jpg, 1.07 MB

20190106_133442.jpg

20190106_133442.jpg, 1.07 MB
   Návrat  
FastCivic je teď offline  FastCivic
5 háček
PříspěvekZaslal: 3.2.2019 , 21:54   Citovat  

Ta spojka co ti tam dali, to je obyčejná exedy nebo nějaká stage X?
   Návrat  
FastCivic je teď offline  FastCivic
5 háček
PříspěvekZaslal: 3.2.2019 , 21:59   Citovat  

Jinak zrenovovat se dá cokoliv. Ty trhlinky sice nejsou úplně košér ale dají se stáhnout taky.
Každopádně ten kdo bude rovnat ten setrvak, musí o stejný rozměr co stáhne třecí plochu, stáhnout i dosedaci plochu pro pritlacak. To je doufám jasne.
A nevím jakým způsobem jsi to podal technikum v servisech. Možná by se tak blbě nedívali kdyby jsi jim řekl že potřebuješ srovnat setrvačník na soustruhu a ne "obrousit". To zní jako bys to chtěl dělat flexou
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 3.2.2019 , 22:31   Citovat  

Obyčejná Exedy. Podával jsem to myslím dostatečně srozumitelně výsledek byl všude stejný ať jsem to prezentoval jako srovnání, repas, stažení, obroušení....všude byla reakce stejná ve smyslu "jeslti to není dvouhmota, tak se na to vykašlete tím to nebude, nebo kupte rovnou novej"...což je zkrátka důvod proč hledám dílnu kde by byl někdo ochotný ideálně sundat převodovku, omrknout spojku i setrvák a případně ho zrepasovat a kde ideálně budou i vědět co dělají...přišlo mi to v tomhle případě jako logický krok čím zkusit začít.
   Návrat  
činka je teď offline  činka
PříspěvekZaslal: 20.3.2019 , 11:36   Citovat  

Ahoj, dá se vůbec někde koupit setrvák na crv v druhovýrobě? Auto začalo občas při rozjezdech kopat a podezření padlo na setrvák. Do hondy se neodvažuji ani zavolat. To bude raketa. Tak to valím bulvy
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Kde nechat obrousit setrvačník?
Fórum: Servis
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina