Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[0]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Smradok: Honda Civic GT EW3 1986
Fórum: Showroom
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď

Strana 1 z 1
Smradok je teď offline  Smradok
PříspěvekZaslal: 14.3.2019 , 9:01   Citovat  

Ahojte, tak predstavím Vám nový prírastok v rodine a postupne sa podelím s Vami o foto a skúsenosti a prípadne rady od Vás přátele . Ide o Hondu Civic 3 generácie r.v. 1986 v pôvodnom stave od 2.majiteľa z CZ s motorom D15A3 12v 74kw/5750ot/min. s hmotnosťou v TP 855kg.
Karoséria je samozrejme chytená koróziou ale nie je to ako ementál. Podarilo sa mi zohnať jeden kompletný prah až po lištu, druhá strana sa bude pravdepodobne vyrábať nakoľko sú tam jednoduché ohyby. K autu som dostal nejaké diely aj originálne dobové disky R13x5J,
Ako prvé som na aute vymenil olej a filtre nakoľko to majiteľ dlhšiu dobu neriešil/ palivový filter bežne nedostupný
Auto putovalo do garáže a ako prvé sa bude meniť zadné hučiace ložisko.
Čo a ako ďalej s autom sa bude diať Vás budem informovať občasnými príspevkami, nakoľko na aute sa nebude každý deň robiť.

Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Minor je teď offline  Minor
5 háček
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 14.3.2019 , 10:36   Citovat  

Velká paráda, držím palce!!
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
M@jk je teď offline  M@jk
Moderátor
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 14.3.2019 , 15:55   Citovat  

Vítej v Showroomu,
nechť se Ti podaří a zadaří co si plánuješ ... Úsměv
   Návrat  
mad_zed je teď offline  mad_zed
3 háčka
PříspěvekZaslal: 14.3.2019 , 20:00   Citovat  

No konecne nejake info.Kdyztak davej fotky z rekonstrukce.Vsechno nam nafot,at my ostatni mame radost,ze je na tom spatne i nekdo jiny Velmi šťastný
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 25.3.2019 , 16:46   Citovat  

Ďakujem pekne budem to potrebovať Úsměv , takže nedeľa patrila vločke a skúsili sme sa zoznámiť hlbšie, ako prvé bolo potrebné zistiť ktoré ložisko hučí, kolesa sa vo vzduchu netočili takže kolesa - bubne dolu a bolo jasne vodičova strana a spolujazdcova o nie veľa lepšie, Tak to valím bulvy rozhodol som sa teda že ložiska pôjdu obe dolu, samozrejme na vodičovej strane ostal krúžok z ložiska ale zachviľu ho 125mm kotúč flexi presvedčil Je to tam. , ako som ďalej pozeral na to obloženie, bubon, nápravu začal som uvažovať teda nad tým keď už je všetko dolu že pôjde aj celá náprava na komplet repas spolu s brzdami , už by možno bola dolu ale zdržala ma jedna skrutka /mal som k dispozícii nekvalitné vrtáky naštvanej / ktorá bola na kryte pri palivovom systéme ale nakoniec som vyhral Velmi šťastný
==========
takže náprava je očesaná a čaká na povolenie dosť podstatných skrutiek -pozdĺžne ramená, panghartka , a asi len tlmiče na vrchu
ZATIAĽ TAKTO

DSC_2862.JPG

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
DSC_2862.JPG, 308.02 kB

DSC_2870.JPG

DSC_2870.JPG, 347.6 kB

DSC_2879.JPG

DSC_2879.JPG, 381 kB

DSC_2898.JPG

DSC_2898.JPG, 299.27 kB

DSC_2899.JPG

DSC_2899.JPG, 289.22 kB
   Návrat  
mad_zed je teď offline  mad_zed
3 háčka
PříspěvekZaslal: 25.3.2019 , 19:59   Citovat  

Pekne bubinky,vypadaji uplne stejne,jako na c4g,nebo c5g.Ale ty zadni raminka maji uzasne ladny tvar.
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 9.4.2019 , 9:54   Citovat  

Dalej som mal naplanovane zhodenie komplet zadnej napravy, co sa bez vacsich problemov aj podarilo / lepsie ako u novsich/, napravu som si celu odniesol aby som ju mal po ruke, dalej som sa ju pokusal komplet rozobrat co sa podarilo az na klasicke dva sroby na tlmicoch, ktore som urezal nakolko aj tlmice su K.O., takze co som mal naplanovane dopadlo celkom fajn.
Este som skusal ocistit ramena od gumoasfaltu aby som vedel ako postupovat pri naslednej ochrane, zaujimave prekvapenie prislo po ocisteni vrchneho nastreku ktory sa dal oskrabat a narazil som na original /asi nastrek s vyraznou strukturou ako gumoasfalt/ ale mega odolny, rozmyslam ze ho asi ani nejdem odstranovat mechanicky by to bolo velmi narocne a asi ho ponecham alebo nejake napady ?
Co by bolo najlepsie dat ramena/celu napravu asi nie/ do uplneho cisteho kovu/ramena su takmer bez hrdze /iba trosku pri brzdovych hadickach /alebo nejaky nater na uz existujuci nater, ktory zakonzervuje to ako celok ?

Dakujem za akekolvek rady a skusenosti s odolnymi povrchami a natermi OK
Úsměv

nejake foto samozrejme Mrk

DSC_2938.JPG

DSC_2938.JPG, 1.18 MB

DSC_3043.JPG

DSC_3043.JPG, 709.34 kB

DSC_3045.JPG

DSC_3045.JPG, 953.41 kB
   Návrat  
Mickey Mouse je teď offline  Mickey Mouse
PříspěvekZaslal: 12.4.2019 , 0:34   Citovat  

Zdravím, za mě bych doporučil vše očistit (ramena,nápravnici),co to jen půjde, na to dát komaxit (vypalovanou barvu) a pak nějaký odolný nástřik kvůli kamínkům,soli adt.Je to trochu pracné, ale rozhodně Vám to hondička časem vrátí- minimálním servisem a maximální spolehlivostí a odolností
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Smradok: Honda Civic GT EW3 1986
Fórum: Showroom
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina