Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Jaký olej do motoru Honda Accord 2.4 Vtec r.v 2003
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 
Zaslat odpověď

Strana 13 z 13
DOHCVTEC je teď offline  DOHCVTEC
4 háčka
PříspěvekZaslal: 21.3.2019 , 12:08  Naposledy upravil DOHCVTEC dne 21.3.2019 , 13:02, celkově upraveno 1 krát. Citovat  

nebudu se hadat ,ale co vim ,kdyz zmenis tuplem vyskozitu z 10W na OW tak je vysoka pravdepodobnost,ze se ti zvysi spotreba oleje ,hlavne kdyz uzivas pravidelne potencial motoru ,coz kdyz delas ,tak neexistuje abys mel "nulovou" spotrebu oleje ..
ja taky davam 0W30 do motoru kterej ,ale dosud jinej olej nevidel ma najeto 60tkm a taky ma nulovou spotrebu kdyz se jezdi na spotrebu , jakmile zacnu motor pravidelne tocit a uzivat vetsi spektrum otacek a hlavne na kratsi trasny tak si klidne veme i par deci za partisic km ,proste zmeny viskozizy muzou narusit chovani motoru a dokonce ho poskodit ,nemluve otom ,ze jsou oleje co maji cistici vlastnosti a tem bych se vyhnul a taky zalezi v jake kondici ho ma a jak ho uziva .. taky on ma uz zase jiny najezd nez mate vy a jinou spotrebu oleje. Jinak taky davam mobil 1 .
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
BeFree je teď offline  BeFree
PříspěvekZaslal: 21.3.2019 , 12:34   Citovat  

Tak ta spotreba je u me myslim porad v norme s ohledem na styl jizdy. Na 5000km jsem dolil 3/4 litru, ale je fakt, ze jsem jezdil hodne mesto a kdyz jsem vyjel z mesta ven, dostavala Honda narazove zabrat az k omezovaci. Na spotrebu moc nejezdim. Jinak motor slape jak hodinky, takze asi dam na radu a zustanu prozatim u Mobil1 5w30. Co myslite s tim aditivem? Vetsinou vsude hrozi, ze pri delsim pouzivani hrozi koroze vnitrku, i kdyz zrovna ten TEC 2000 je bez chloru, takze by to hrozit nemelo. Mechanik ho pry pridava do vseho a bez problemu.
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
markos je teď offline  markos
4 háčka
PříspěvekZaslal: 21.3.2019 , 20:30   Citovat  

Tak asi ten moj motor na to nereagoval . Vždy mám v kufri liter oleja na dolievanieva a každú výmenu mi zostane 80% fľašky. Jazdím teraz 50% mesto , studené štarty krátke trasy . A olej nemizne. Píšem to len ako moju skúsenosť
   Návrat  
Cukrin je teď offline  Cukrin
PříspěvekZaslal: 22.3.2019 , 11:28   Citovat  

Zdravím pánové, jsem čerstvým majitelem A8G, motor K24Z3 a ještě než začnu královsky brázdit silnice, rozhodl jsem se udělat základní servis. Při procházení tohoto tématu o olejích by mě zajímal váš názor, čím "nakrmit" mojí krasavici, pakliže má nalítáno nějakých 236 tis. km.? Pochopil jsem, že ideálně zakoupit olejový filtr zn. HAMP, ale s tím olejem stále nevím. Mám doma Castrol Magnatec 5W40, ovšem nejsem si jist, zda při této kilometráži je to vhodná volba? Jako nadšený uživatel bych nerad něco dodrbal. Poměrně dost se zde v diskuzích objevuje olej značky Mobil 1. Díky za vaše rady a tipy. VTEC
   Návrat  
DOHCVTEC je teď offline  DOHCVTEC
4 háčka
PříspěvekZaslal: 22.3.2019 , 13:18   Citovat  

Cukrin napsal:
Zdravím pánové, jsem čerstvým majitelem A8G, motor K24Z3 a ještě než začnu královsky brázdit silnice, rozhodl jsem se udělat základní servis. Při procházení tohoto tématu o olejích by mě zajímal váš názor, čím "nakrmit" mojí krasavici, pakliže má nalítáno nějakých 236 tis. km.? Pochopil jsem, že ideálně zakoupit olejový filtr zn. HAMP, ale s tím olejem stále nevím. Mám doma Castrol Magnatec 5W40, ovšem nejsem si jist, zda při této kilometráži je to vhodná volba? Jako nadšený uživatel bych nerad něco dodrbal. Poměrně dost se zde v diskuzích objevuje olej značky Mobil 1. Díky za vaše rady a tipy. VTEC

dle mne zbytecny ptani ,je to porad to samy ,je v zasade fuk jakej olej jestli castrol nebo jinej kdyz splnuje specifika a je ho tam porad dost a hlavne zustat u toho co tam bylo nejdele ,ale dle toho co se zde psalo kdyz jezdis na duchodce a motor nema temer zadnou spotrebu oleje prej muzes menit co chces a lit co chces .. jinak leta se daval hlavne castrol a nikdo si nestezoval ,az najednou ,kdyz se k nam na trh dostaly i jiny znacky to byl sunt a barevna voda.. ja ho leta daval taky prakticky do vsech aut ..
   Návrat  
Cukrin je teď offline  Cukrin
PříspěvekZaslal: 23.3.2019 , 20:51   Citovat  

Jo díky, koukal jsem na štítek u motoru a je tam Castrol 5W40, takže zůstanu u toho.
   Návrat  
BeFree je teď offline  BeFree
PříspěvekZaslal: 23.4.2019 , 11:10   Citovat  

Zdravim hosi. Mam dotaz - mam moznost koupit za super kacky olej Motul 300V Power 5w40 (momentalne mam mobil 5w40). Podle vyrobce prevysuje vsechny standardy, ale je to do zavodnich motoru. Co myslite dat to do 2.4? Diky za nazory.
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
jakubM je teď offline  jakubM
3 háčka
PříspěvekZaslal: 23.4.2019 , 11:41   Citovat  

DOHCVTEC napsal:
dle mne zbytecny ptani ,je to porad to samy ,je v zasade fuk jakej olej jestli castrol nebo jinej kdyz splnuje specifika a je ho tam porad dost a hlavne zustat u toho co tam bylo nejdele ,ale dle toho co se zde psalo kdyz jezdis na duchodce a motor nema temer zadnou spotrebu oleje prej muzes menit co chces a lit co chces .. jinak leta se daval hlavne castrol a nikdo si nestezoval ,az najednou ,kdyz se k nam na trh dostaly i jiny znacky to byl sunt a barevna voda.. ja ho leta daval taky prakticky do vsech aut ..

ono to bude i tím, že jeden čas český trh zaplavily padělky castrolu, takže ta důvěra obecně trochu klesla. Ale víc o tom nevím, proto bych se do hlubší diskuze na toto téma nepouštěl.

Ale k otázce: v těchto kilometrech bych možná zvážil olej Valvoline, který je celkem dobrý na motory s 200tis km.

Já osobně mám najeto 135tis a leju Motul 5W-40 VTEC Ale hlavní je hlídat hladinu, dodržovat interval výměny (max 10tis km) a neměl by být problém s žádným kvalitním olejem, který splňuje specifikace
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Jaký olej do motoru Honda Accord 2.4 Vtec r.v 2003
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina