Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[0]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Prosím o radu jakou Hondu koupit....
Fórum: Koupím
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď

Strana 1 z 1
PetrAC6g je teď offline  PetrAC6g
PříspěvekZaslal: 24.4.2019 , 22:24  Naposledy upravil PetrAC6g dne 25.4.2019 , 9:04, celkově upraveno 1 krát. Citovat  

Zdravím všechny,

Potřeboval bych poradit.Již Hondu mám - Accord 6g 1.8, a spokojenost.
Sháním nějaké auto pro manželku a rád bych zůstal u Hondy.

Potřeboval bych ale poradit, i když A6g je dobré, je jich málo,tudíž málo dílů na vrakovistích,jsou drahé použité díly,i nové , případné kazici se dily jsou drahé - kliky a pod.

Takže bych rád Hondu,kterých jezdí hodně, je jich relativně dost po vrakovišťích,
i nové díly jsou dostupné a ne zas tak drahé, jak origo tak druhovyroba ...

Prostě takovou Hondí felicii Úsměv))

Beru Hondu celkově jako hodně spolehlivé auta ,nehledě na model,

Tak co byste mi doporučili?

Na roce, modelu,motoru ani tak nezáleží. ..

Hlavní jak jsem psal ,je hodně provozovaných aut,hodně dostupných dílů za rozumnou cenu,jak nových i na vrakacich ...

Vycházely mi z toho různé civicy a hlavně Jazz .. - jazz nevím ceny dilu,ale vidím jich celkem hodně a prej hodně velká spolehlivost. ..

Děkuji moc za tipy, poznatky...

Petr

Ještě doplněno : vůbec netuším jak jsou na tom s životností a spolehlivostí automatické převodovky u Hond,má někdo zkušenost?
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Lukas28 je teď offline  Lukas28
4 háčka
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 25.4.2019 , 8:46   Citovat  

Jazz byl prodáván jako auto pro ženu, takže většina jich na to vypadá... jsou drahé a ještě většinou oparkované, obouchané a se zanedbanou udržbou KO

civic 7g, koukej spíše na poface, ke už nejsou problémy s řízením. Nejlépe 1,6stka, protože 1,4 fakt nejede. Ale spíše otázka, chceš i takhle menší auto? Úsměv
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
PříspěvekZaslal: 25.4.2019 , 9:46   Citovat  

Lukas28 napsal:
Jazz byl prodáván jako auto pro ženu, takže většina jich na to vypadá... jsou drahé a ještě většinou oparkované, obouchané a se zanedbanou udržbou KO

civic 7g, koukej spíše na poface, ke už nejsou problémy s řízením. Nejlépe 1,6stka, protože 1,4 fakt nejede. Ale spíše otázka, chceš i takhle menší auto? Úsměv

Ahoj , díky za odpověď!
Ani menší jako je ten civic 7g by nevadil, bylo by to auto denně 15+15km práce,nic víc.. ale radši 4 (5) dveř,než 2 (3).

Koukal jsem na něj,je hezkej, a jak píšeš,radši 1.6. ...

Rád bych zůstal věrný Hondě Úsměv bohužel je to horší s dostupností servisů,hodně věcí si dělám sám,ale třeba rozvody,které teď řeším na A6g musím najít rozumný servis /servisáka. Ale to nejsou tak časté úkony...

Díky za info o tom Jazzu,kdyby se povedl sehnat opečovávaný kousek,bylo by to dobré..
Četl jsem na něj jen chválu...
i ten civic se mi líbí. .. Úsměv
   Návrat  
Hellborn je teď offline  Hellborn
5 háček
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 25.4.2019 , 10:50   Citovat  

Zajímavá byla cenovka paliv filtru u Jazze 2002 - v Hondě origo za 1.700,- Kč... U Accorda 7g, kde se taky dává do nádrže a moc jsem neviděl v těch plastech rozdíl byl originál za 1.000,-... Úsměv
   Návrat  
Kmóďa je teď offline  Kmóďa
4 háčka
Členství: Silver
PříspěvekZaslal: 25.4.2019 , 12:45   Citovat  

S tím "malým autem" u C7g bych byl opatrnej. Uvnitř bude víc místa než v A6g ve všech směrech Velmi šťastný
Máme doma sedmičky,tedy C7g a A7g tak můžu srovnávat. Ten Jazz taky,velké auto uvnitř,proti A6g bude v interiéru jen méně cm na šířku,jinak všude víc...
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 25.4.2019 , 14:40   Citovat  

Hellborn napsal:
Zajímavá byla cenovka paliv filtru u Jazze 2002 - v Hondě origo za 1.700,- Kč... U Accorda 7g, kde se taky dává do nádrže a moc jsem neviděl v těch plastech rozdíl byl originál za 1.000,-... Úsměv

Díky za info,

Jo některý díly na některý modely Hond jsou občas docela drahý,ale co by člověk neudělal pro Honda vůz, když je H+
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 25.4.2019 , 22:04   Citovat  

PetrAC6g napsal:
Ahoj , díky za odpověď!
Ani menší jako je ten civic 7g by nevadil, bylo by to auto denně 15+15km práce,nic víc.. ale radši 4 (5) dveř,než 2 (3).

Koukal jsem na něj,je hezkej, a jak píšeš,radši 1.6. ...

Rád bych zůstal věrný Hondě Úsměv bohužel je to horší s dostupností servisů,hodně věcí si dělám sám,ale třeba rozvody,které teď řeším na A6g musím najít rozumný servis /servisáka. Ale to nejsou tak časté úkony...

Díky za info o tom Jazzu,kdyby se povedl sehnat opečovávaný kousek,bylo by to dobré..
Četl jsem na něj jen chválu...
i ten civic se mi líbí. .. Úsměv

7g cvičky pokud vezmeš 1,4 a 1,6stka tak je to motor velmi podobný těm z 90 let, takže výměna rozvodů je nejsložitější jen proto, že potřebuješ povolit řemenici a návod je na youtube Úsměv

Btw některý jazz je made in china, kdežto cvičky jsou všechny z UK u 3dv.
   Návrat  
gregy4 je teď offline  gregy4
1 háčko
PříspěvekZaslal: 25.4.2019 , 22:37   Citovat  

Civic 7g jsem mel, a oproti c6g nebo c8g se druhovyroba shani hur. Specialita je treba vysousec klimatizace kde existuje jen original z Japonska. Na druhou stranu jsem toho moc nemusel resit.

Podle prodanych kusu bych si myslel ze nejlepsi to bude u c8g.
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 25.4.2019 , 22:52   Citovat  

gregy4 napsal:
Civic 7g jsem mel, a oproti c6g nebo c8g se druhovyroba shani hur. Specialita je treba vysousec klimatizace kde existuje jen original z Japonska. Na druhou stranu jsem toho moc nemusel resit.

Podle prodanych kusu bych si myslel ze nejlepsi to bude u c8g.

Taktéž děkuji za příspěvek, ano i ufo mi padlo do hledáčku , co jsem našel, prej 1.8 iVtec by měl být hodně spolehlivý a máš pravdu, vidím jich na silnici dost,víc než 7g.. Úsměv
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 25.4.2019 , 23:17   Citovat  

Když tak čtu tvé příspěvky,tak koukám že mi tu chybí informace v jaké cenové relaci vybíráš tu Hondu...
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 26.4.2019 , 10:09   Citovat  

Lukas28 napsal:

Btw některý jazz je made in china, kdežto cvičky jsou všechny z UK u 3dv.

Já měl Jazze JPN.. Úsměv

C7g je UK, kromě sedanu (Turek) a coupe (US).
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 26.4.2019 , 10:44   Citovat  

Kmóďa napsal:
Když tak čtu tvé příspěvky,tak koukám že mi tu chybí informace v jaké cenové relaci vybíráš tu Hondu...

Ahoj, je pravda,že jsem cenu neuvedl, jak jsem psal,že by to bylo auto čistě pro manželku na dojíždění do práce 15+15 km denně, tak jsem
právě myslel né něco ve stovkach tisíc, ale něco asi tak do 150 tis...

Ony ty jetejší třeba od těch 30.tis,např. JAZZy,už jsou k mání... jetější Honda by mi
nevadila.
hodně běžných servisnich věcí si dělám sám,tak mi nevadí vyměnit opotřebené díly..

Samozřejmě za 100, 150 budou hezčí a novější,
třeba když jsem koukal na civic 8g - ufo,
Ty hezčí jsou v té relaci 100-150 tis...

I manželce se ufo líbí
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 26.4.2019 , 12:02   Citovat  

Určitě bude lepší novější. My teď měnili auto s kterým jezdí mladá do práce a cena 100-150 tisíc pro nás úplně zbytečné. Jako auto,s kterým jezdí skoro jen do práce jsme pořídili C7g 1.6 poface za 55 tisíc a nadělá spoustu parády. Navíc je uvnitř tak velký,že se jako majitel A7g trochu stydím pořádnej výtlem

IMG_20190323_165757.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
IMG_20190323_165757.jpg, 332.35 kB
   Návrat  
renda4 je teď offline  renda4
1 háčko
PříspěvekZaslal: 26.4.2019 , 12:17   Citovat  

Rom. tam má Jazze do 100 000,- na LPG to je ideál...
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 26.4.2019 , 13:17   Citovat  

PetrAC6g napsal:
Ahoj, je pravda,že jsem cenu neuvedl, jak jsem psal,že by to bylo auto čistě pro manželku na dojíždění do práce 15+15 km denně, tak jsem
právě myslel né něco ve stovkach tisíc, ale něco asi tak do 150 tis...

Ony ty jetejší třeba od těch 30.tis,např. JAZZy,už jsou k mání... jetější Honda by mi
nevadila.
hodně běžných servisnich věcí si dělám sám,tak mi nevadí vyměnit opotřebené díly..

Samozřejmě za 100, 150 budou hezčí a novější,
třeba když jsem koukal na civic 8g - ufo,
Ty hezčí jsou v té relaci 100-150 tis...

I manželce se ufo líbí

Žena jezdí v 7g poface 3D 1,4řce a předtím měla 1,6stku. Na 1,4řce se dostaneš spotřebou do 6litrů, takže nafta a LPG je zbytečné. 1,6stka je trošku víc užranější (kolem 6-7litrů) ale zase nemáš problém předjet i nákladák Úsměv

8g je sice krásnější, bezpečnější ale zbytečně dražší. Auto na popojíždění a parkování nad 100tis je zbytečné.

At už koupíš 3dv nebo 5dv (jsou levnější) spíše se koukej po poface, kde nejsou problémy s řízením

rota.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
rota.jpg, 31.05 kB
   Návrat  
R4YNE8 je teď online  R4YNE8
1 háčko
PříspěvekZaslal: 26.4.2019 , 16:46   Citovat  

Lukas28 napsal:
Žena jezdí v 7g poface 3D 1,4řce a předtím měla 1,6stku. Na 1,4řce se dostaneš spotřebou do 6litrů, takže nafta a LPG je zbytečné. 1,6stka je trošku víc užranější (kolem 6-7litrů) ale zase nemáš problém předjet i nákladák Úsměv

8g je sice krásnější, bezpečnější ale zbytečně dražší. Auto na popojíždění a parkování nad 100tis je zbytečné.

At už koupíš 3dv nebo 5dv (jsou levnější) spíše se koukej po poface, kde nejsou problémy s řízením

Jestli má problém předjet s 1.4 66 kW náklaďák, tak je něco špatně. Neznám teda přesně tu dynamiku u 7g, ale v 6g EJ9 ten motor s tím autem pěkně hýbá a když se motor vytočí, předjíždím většinu ostatních. Jen je potřeba to prostě vytočit jako každou starší japonskou atmosféru. Je jasný, že jestli to dusí do 3500 tis. otáček, tak to prostě nepojede. Velmi šťastný
Lidi běžně jezdí s fóbiema s 47-50 kW v kombi a taky to zvládají. Nebo bych přál někomu 1.4 u koncernu, která je v Golfu 4 líná až až a taky s tím lidi jezdí. Nebo třeba u Focusu apod. A to jsou běžná auta v provozu, alespoň v našem kraji.

S tím vzhledem je to individuální, od ufounů imho ten design šel neskutečně dolů a je z toho cirkus auto a krabice. 7g v poface Sport je moc pěkná. Ale chápu, že každý jsme jiný a na to jsem si už zvyknul zde i na FB. KO Mr. Green
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 27.4.2019 , 9:15   Citovat  

Kmóďa napsal:
Určitě bude lepší novější. My teď měnili auto s kterým jezdí mladá do práce a cena 100-150 tisíc pro nás úplně zbytečné. Jako auto,s kterým jezdí skoro jen do práce jsme pořídili C7g 1.6 poface za 55 tisíc a nadělá spoustu parády. Navíc je uvnitř tak velký,že se jako majitel A7g trochu stydím pořádnej výtlem

Ahoj, díky za tip a info co jste pořídili vy...
Taky jsem si říkal, že by úplně mohlo stačit něco kolem 50 tis. , na ježdění do práce 15 km ...
Tak je teď mezi prvními na výběr Úsměv
   Návrat  
RIZ3K9 je teď offline  RIZ3K9
4 háčka
PříspěvekZaslal: 27.4.2019 , 9:51   Citovat  

R4YNE8 napsal:
Jestli má problém předjet s 1.4 66 kW náklaďák, tak je něco špatně. Neznám teda přesně tu dynamiku u 7g, ale v 6g EJ9 ten motor s tím autem pěkně hýbá a když se motor vytočí, předjíždím většinu ostatních. Jen je potřeba to prostě vytočit jako každou starší japonskou atmosféru. Je jasný, že jestli to dusí do 3500 tis. otáček, tak to prostě nepojede. Velmi šťastný
Lidi běžně jezdí s fóbiema s 47-50 kW v kombi a taky to zvládají. Nebo bych přál někomu 1.4 u koncernu, která je v Golfu 4 líná až až a taky s tím lidi jezdí. Nebo třeba u Focusu apod. A to jsou běžná auta v provozu, alespoň v našem kraji.

S tím vzhledem je to individuální, od ufounů imho ten design šel neskutečně dolů a je z toho cirkus auto a krabice. 7g v poface Sport je moc pěkná. Ale chápu, že každý jsme jiný a na to jsem si už zvyknul zde i na FB. KO Mr. Green

D-series motory v 4g, 5g, 6g byly o něčem jiném, v 7g už jsou trochu jiný, jsou takový tupější, rozvážnější prostě honba za emisemi atd. dělá své no. Tak to valím bulvy Navíc 7g je oproti 6g už dost velký auto.
   Návrat  
RIZ3K9 je teď offline  RIZ3K9
4 háčka
PříspěvekZaslal: 27.4.2019 , 9:53   Citovat  

PetrAC6g napsal:
Ahoj, díky za tip a info co jste pořídili vy...
Taky jsem si říkal, že by úplně mohlo stačit něco kolem 50 tis. , na ježdění do práce 15 km ...
Tak je teď mezi prvními na výběr Úsměv

c7g je jako auto na denní ježdění ideální. Prostorný pro nákupy, pohodlný, tichý, celkem moderní vzhled (poface) a celkem už i bezpečný ... Velmi šťastný
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 30.4.2019 , 9:33   Citovat  

RIZ3K9 napsal:
c7g je jako auto na denní ježdění ideální. Prostorný pro nákupy, pohodlný, tichý, celkem moderní vzhled (poface) a celkem už i bezpečný ... Velmi šťastný

Ahoj,super, díky za doplňující info...

Takže spíš poface , a 1.8 vTec je asi nejlepší, co?
i žena už si zvykla na 100 kw z 1.8 acc 6g ,slabší už nechce Velmi šťastný
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 30.4.2019 , 10:09   Citovat  

C7g má 1.4, 1.6, 2.0 Sport (těch je málo), naftu 1.7 a 2.0 v CTR...
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 30.4.2019 , 10:46   Citovat  

R4YNE8 napsal:

Pokud ten motor neznáš v 7g tak nekomentuj, zrovna jsem s ním jel po dálnici. pořádnej výtlem . V 6g je lehčí a kdyby jsi viděl výfukové svody tak se směješ. I trubky k radiátoru mají snad větší průměr Úsměv
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Prosím o radu jakou Hondu koupit....
Fórum: Koupím
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina