Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Vibrace motoru - Accord 8G
Fórum: Motor, ECU, spojka a převodovka
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď

Strana 1 z 1
ma®vays je teď offline  ma®vays
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 25.4.2019 , 18:58   Citovat  

Dobrý den.
Poslední dobou pozoruji neobvyklé vibrace motoru. Vibrace nastanou, když jedu klidně, ideálně na tempomat (ale není podmínkou), otáčky mám v rozmezí 1600 - 2000 a motor je v tahu. Najednou se přední kapota rozvibruje a skáče mi celý předek nahoru a dolů. Přitom motor stále drží otáčky a jede bez nějakého cukání dál. Pro zrušení vibrací stačí změnit otáčky . . . . buď se stoupání zmírní a otáčky klesnou, nebo naopak se stoupání vozovky zvýší a otáčky se naopak klesnou. Nejčastěji to tedy dělá v obci, kdy jedu na tempomat kolem padesátky a otáčky vyházejí zrovna do tohoto rozmezí.

mám accord 2,4 automat, benzím + LPG

zkoušel jsem všechny možné kombinace, abych to nějak upřesnil, ale LPG na to vliv nemá. Dokonce ani rychlost (jednou nebo 2x jsem vibrace pozoroval i mimo obec na pětku . . . i když relativně malé). Jediné, co je prokazatelné je to, že otáčky musí být v rozmezí 1,5 - 2 a musí to být minimálně na rovince. V kopci je to jistota. na rovince spíš když se velmi plynule rozjíždím, nebo prostě přidávám . . .aby byl motor opět v tahu.

Dnes jsem se vrátil z ostravské hodny, kde jsem byl na garančku. Nové brzdy, olej, seřízení ventilů, rozleštěné světla, nová baterka. auto jede očividně líp, ale problémy přetrvaly. za dnešek jsem to pozoroval jen 2x a ne tak intenzivně.

Netušíte, co to může být? V servisu mi řekli, že nejprve seštelují ty ventily, protože mi před měsícem vyskočil vykřičník na budíkách a v počítači byla chyba na chudou směs.

Ale podle toho, že hned nevěděli co to může být tipuji, že mi jako obvykle řeknou, že se se stím ještě nesetkali. To je obvyklá výmluva servisáka. jako by jen měnili gumy a dolívali olej Úsměv

Děkuji z jakékoli stéblo, kterého se můžu chytnout. chci auto prodat, ale nejsem ku***** a takhle ho nemůžu poslat dál.

děkuji moc.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  

Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
RIZ3K9 je teď offline  RIZ3K9
4 háčka
Členství: Gold
1
PříspěvekZaslal: 25.4.2019 , 22:02   Citovat  

Mě vibrace dělal pravý vnitřní kloub poloosy, vždy v tahu mezi 40-55km/h a pak cca 120 až 140km/h.

Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 30.4.2019 , 7:17   Citovat  

RIZ3K9 napsal:
Mě vibrace dělal pravý vnitřní kloub poloosy, vždy v tahu mezi 40-55km/h a pak cca 120 až 140km/h.

Sakra, z nějakého důvodu mi nepřišla na mail info zpráva o obdržené odpovědi. tak se spožděním děkuji. Dám info do Hondy. Umím sám poznat, jestli je ten kloub v ***** nebo raději zajet někam do servisu?

krtekm je teď offline  krtekm
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 30.4.2019 , 20:03   Citovat  

No ja vibrace mam taky, ani nebudu vse popisovat co jsem vsechno menil nebo kontroloval. Po prezuti kol na 19ky, a hlavne po otepleni se zacalo ozivat i jakesi krupani. Jen kdyz jedu rovne, v rychlosti 20-40 na uplne hladkem povrchu. Dost dobre to vypada na vnitrni kloub. V rejdu vubec nic!

Kolik stoji par vnitrnich kloubu, samozrejmne original?

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 30.4.2019 , 21:33   Citovat  

krtekm napsal:
No ja vibrace mam taky, ani nebudu vse popisovat co jsem vsechno menil nebo kontroloval. Po prezuti kol na 19ky, a hlavne po otepleni se zacalo ozivat i jakesi krupani. Jen kdyz jedu rovne, v rychlosti 20-40 na uplne hladkem povrchu. Dost dobre to vypada na vnitrni kloub. V rejdu vubec nic!

Kolik stoji par vnitrnich kloubu, samozrejmne original?

Přesně tak. Tohle jsem ani nepsal. Když odjíždím od baráku, kde máme rok starý asfalt, tak si připadám jak na žebřináku. Jako bych ani neměl kulaté kola Úsměv

3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 2.5.2019 , 19:35   Citovat  

Tak odpovim si sam... 16ku s dani za dva vnitrni klouby. Objednano, protoze je to kazdym dnem horsi, tusim ze se to za chvilku rozpadne... pořádnej výtlem

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 2.5.2019 , 19:47   Citovat  

krtekm napsal:
Tak odpovim si sam... 16ku s dani za dva vnitrni klouby. Objednano, protoze je to kazdym dnem horsi, tusim ze se to za chvilku rozpadne... pořádnej výtlem

Fíha. A kolik stojí neoriginál jsi zjišťoval?

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 2.5.2019 , 19:51   Citovat  

krtekm napsal:

to asi není ono, že?
tudy odkaz

3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 2.5.2019 , 19:57   Citovat  

Je, teda mix vnejsich i vnitrnich... Ale ja neorignal nechci, strasne moc lidi co do davali do A7G nebo 8cek neoriginal po case zaplakali. Vibrace po par km atp. Jsou toho plna fora i po svete OK

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 2.5.2019 , 20:09   Citovat  

krtekm napsal:
Je, teda mix vnejsich i vnitrnich... Ale ja neorignal nechci, strasne moc lidi co do davali do A7G nebo 8cek neoriginal po case zaplakali. Vibrace po par km atp. Jsou toho plna fora i po svete OK

ale to je obrovský rozdíl v ceně. ty neoriginály tam nabízejí za 600,- a origo stojí 8.000,-?

3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 2.5.2019 , 20:33   Citovat  

Ano, je to tak... Bueee

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 3.5.2019 , 12:24  Naposledy upravil ma®vays dne 3.5.2019 , 14:04, celkově upraveno 1 krát. Citovat  

Tak já nevím. Dneska bylo auto v servisu. Pán stím jezdil ve městě, mimo město, pomalu i rychle a nic. Přitom se vsadím, že s mým štěstím dám inzerát a v prvním kilometru první testovací jízdy prvního zájemce o koupi se to projeví Úsměv

markos je teď offline  markos
4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 3.5.2019 , 13:50   Citovat  

Tie blatové poloosi by som ta určite nedával. OEM je naozaj jediné isté riešenie

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 3.5.2019 , 14:09   Citovat  

krtekm napsal:

Prosím Tě, až to vyměníš a vyzkoušíš . . . podej info, jestli se to vyřešilo a kolik si vzali za výměnu. Já to mám v začátcích a umím to "vyvolat" jen já. Podle servisů to nemám řešit a prodat.

3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 3.5.2019 , 15:52   Citovat  

Ještě nevim jak casove, tedy jestli si to budu delat sam... Mam tam vic věci a moc se me do toho nechce. Urcite napisu jestli me to pomohlo. Nabidku na praci mam od kluku z Autoelegance v Brne za dle me peknych 1700 Kc + teda tech 16k za klouby. Asi by bylo dobře udelat pak ještě geosku...

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 3.5.2019 , 17:13   Citovat  

krtekm napsal:
Nabidku na praci mam od kluku z Autoelegance v Brne

Když už si nakousl toto . . . neexistuje nějaký seznam slušných honda pracantů? Myslím, že není vždy potřeba se vším běžet do originál honda servisu, kde berou 1000,- na hodinu. Tak bych rád dal vydělat nějakému zodpovědnému mechanikovi, který si rád přivydělá přes víkend ve své garáži Úsměv

Kendik je teď offline  Kendik
4 háčka
Členství: Silver
0
PříspěvekZaslal: 3.5.2019 , 19:03   Citovat  

ma®vays napsal:
Když už si nakousl toto . . . neexistuje nějaký seznam slušných honda pracantů? Myslím, že není vždy potřeba se vším běžet do originál honda servisu, kde berou 1000,- na hodinu. Tak bych rád dal vydělat nějakému zodpovědnému mechanikovi, který si rád přivydělá přes víkend ve své garáži Úsměv
Treba najdes neco ve svem okoli. Úsměvodkaz

Obsah fóra Honda-club.cz   
Vibrace motoru - Accord 8G
Fórum: Motor, ECU, spojka a převodovka
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina