Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Honda CRV 1.6 88kw únik chladící kapaliny
Fórum: Motor, ECU, spojka a převodovka
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď

Strana 1 z 1
byvalymesicak je teď offline  byvalymesicak
0
PříspěvekZaslal: 27.4.2019 , 22:58   Citovat  

Chtěl bych vás poprosit o radu ohledně mizící chladící kapaliny v Hondě CRV 1.6 88 kw. Před měsícem jsem jel po Strakonické a po vyjetí k Cukráku na kopec motor přestal reagovat na plyn a ručička teploty ukazova polovinu mezi normální teplotou a vařením. Myslel jsem si, že je rozbitý termostat, ale v servisu v Roudnici auto zkontrolovali a řekli, že tam chybělo 3.5 l chladící kapaliny. Auto mi vrátili zpět s tím, že mám chladící kapalinu pravidelně kontrolovat a pokud by ubývala, tak že se bude muset vyměnit těsnění pod hlavou. Auto budu mít koncem května pět let a najeto mám 83 000. Řešil někdo podobný problém?
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  

Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Mickey Mouse je teď offline  Mickey Mouse
1
PříspěvekZaslal: 27.4.2019 , 23:10   Citovat  

Zdravím, koukni do oleje.Jestli tam bude voda,tak těsnění okamžitě, jinak ti motor udělá papa .Já měl třeba micro dírku v hadici do chladiče, při normální jízdě nebyl vidět únik vody,ale jak jsem ji trochu dal,tak tou teplotou se voda vic natlakovala a pak jsem to zjistil. Jinak chlazení je priorita .Snad to bude jen nějaká blbina

Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
0
PříspěvekZaslal: 27.4.2019 , 23:29   Citovat  

Mickey Mouse napsal:
Zdravím, koukni do oleje.Jestli tam bude voda,tak těsnění okamžitě, jinak ti motor udělá papa .Já měl třeba micro dírku v hadici do chladiče, při normální jízdě nebyl vidět únik vody,ale jak jsem ji trochu dal,tak tou teplotou se voda vic natlakovala a pak jsem to zjistil. Jinak chlazení je priorita .Snad to bude jen nějaká blbina

Díky za tip. Zítra zkusím olej zkontrolovat. Dneska jsem chladící kapalinu kontroloval a zase ubyla. Zkoušel jsem ještě volat kamarádovi který dělá vedoucí v seat servisu a ten mi říkal, že spíš bude závada někde jinde, jak píšeš v prasklé hadičce nebo chladiči a že těsnění pod hlavou je až poslední varianta co zkusit, když je auto ještě relativně nové. V Roudnici mi říkali, že ještě žádnou podobnou závadu u CRV neřešili. Tak doufám, že to bude jenom nějaká blbost. Hlavně aby se přišlo čím to je. Dneska jsem to ještě hledal v servisní knížce a tam je napsáno, že by se stav chladící kapaliny měl kontrolovat při každém doplňování paliva. Trochu mě to tedy zarazilo a přišlo mi, jak kdyby se s tím trochu počítalo a proto to tam Honda napsala.

0
PříspěvekZaslal: 28.4.2019 , 10:18   Citovat  

byvalymesicak napsal:
Díky za tip. Zítra zkusím olej zkontrolovat. Dneska jsem chladící kapalinu kontroloval a zase ubyla. Zkoušel jsem ještě volat kamarádovi který dělá vedoucí v seat servisu a ten mi říkal, že spíš bude závada někde jinde, jak píšeš v prasklé hadičce nebo chladiči a že těsnění pod hlavou je až poslední varianta co zkusit, když je auto ještě relativně nové. V Roudnici mi říkali, že ještě žádnou podobnou závadu u CRV neřešili. Tak doufám, že to bude jenom nějaká blbost. Hlavně aby se přišlo čím to je. Dneska jsem to ještě hledal v servisní knížce a tam je napsáno, že by se stav chladící kapaliny měl kontrolovat při každém doplňování paliva. Trochu mě to tedy zarazilo a přišlo mi, jak kdyby se s tím trochu počítalo a proto to tam Honda napsala.

No podle toho nájezdu, co tam máš, je to tak 5/6 staré vozítko (pro mě až moc nové Velmi šťastný ),prošpikované elektronikou.Takže je divné, že ti ubyde 3,5 litru kapaliny a nezareaguje na to žádné čidlo Tak to koukám! .Pokud jsi tam měl fridex,ten je hodně sladký, tak bych zkoušel najít špinavé místo na motoru (přírubách a vývodech na vodu),na těch místech úniku bude nalepený prach a nečistoty.Fridex se dá i olíznout,ale hned vyplivnout a vypláchnout ústa,je jedovatý ale chutná jako sladká šťáva pořádnej výtlem pořádnej výtlem .Hodně štěstí a dej vědět jak to dopadlo, popř způsob opravy

0
PříspěvekZaslal: 28.4.2019 , 11:14   Citovat  

Mickey Mouse napsal:
No podle toho nájezdu, co tam máš, je to tak 5/6 staré vozítko (pro mě až moc nové Velmi šťastný ),prošpikované elektronikou.Takže je divné, že ti ubyde 3,5 litru kapaliny a nezareaguje na to žádné čidlo Tak to koukám! .Pokud jsi tam měl fridex,ten je hodně sladký, tak bych zkoušel najít špinavé místo na motoru (přírubách a vývodech na vodu),na těch místech úniku bude nalepený prach a nečistoty.Fridex se dá i olíznout,ale hned vyplivnout a vypláchnout ústa,je jedovatý ale chutná jako sladká šťáva pořádnej výtlem pořádnej výtlem .Hodně štěstí a dej vědět jak to dopadlo, popř způsob opravy

Díky za odpověď. Taky jsem si myslel, že tam je nějaké čidlo. Ptal jsem se na to v Roudnici a prý tam žádné čidlo není a jediný ukazatel problému je ručička teploty motoru Bueee

1
PříspěvekZaslal: 28.4.2019 , 11:39   Citovat  

Co je to za r.v? I škoda octavia z roku 1998 má čidlo na hladinu chladicí kapaliny- v nádobě na dolévání vody.Já to nemám ani na jedné hondě,ale obě jsou z roku 1988,což je přeci jen věkový rozdíl pořádnej výtlem .Když by jsi měl čas, dej sem foto motorového prostoru,na netu toho moc není. Pokud tam máš vyrovnávací nadržku na vodu,tak v ní by měl být z boku konektor na hladinu kapaliny.

RIZ3K9 je teď offline  RIZ3K9
4 háčka
Členství: Gold
0
PříspěvekZaslal: 28.4.2019 , 11:58   Citovat  

Mickey Mouse napsal:
Co je to za r.v? I škoda octavia z roku 1998 má čidlo na hladinu chladicí kapaliny- v nádobě na dolévání vody.Já to nemám ani na jedné hondě,ale obě jsou z roku 1988,což je přeci jen věkový rozdíl pořádnej výtlem .Když by jsi měl čas, dej sem foto motorového prostoru,na netu toho moc není. Pokud tam máš vyrovnávací nadržku na vodu,tak v ní by měl být z boku konektor na hladinu kapaliny.

Místo toho pochlebování si zjisti způsob chlazení u Hond. Neříkám že by nijak snímač řešit nešel, ale bylo by to komplikovaný a ne moc spolehlivý. Takže snímač nemá ani poslední Accord, Legend ... Napovím že Honda nemá plno průtokovou vyrovnávací nádobku. Otevři si u těch tvých starých Hond kapotu a patrej Velmi šťastný

0
PříspěvekZaslal: 28.4.2019 , 12:38   Citovat  

RIZ3K9 napsal:
Místo toho pochlebování si zjisti způsob chlazení u Hond. Neříkám že by nijak snímač řešit nešel, ale bylo by to komplikovaný a ne moc spolehlivý. Takže snímač nemá ani poslední Accord, Legend ... Napovím že Honda nemá plno průtokovou vyrovnávací nádobku. Otevři si u těch tvých starých Hond kapotu a patrej Velmi šťastný

To není pochlebování,myslím to dobře. Tato nová auta neznám, psal jsem to už pár odkazů níže. Proto i píšu, že ty dvě babičky co mám, nic takového nemají. Ani mě tak nová auta neberou.Rozhodně se nechci posmívat,jen se snažím navézt majitele nějakým směrem, co by to tak asi mohlo být. Hlavně pár článků níže je napsáno, že podle manuálu,při každém tankovani má majitel zkontrolovat hladinu chladicí kapaliny. Z toho jsem usoudil,že soudruzi z Hondy snad nejsou takový sebevrazi,aby nutili někoho otevírat víko chladiče po příjezdu na benzinku a přinejlepším si opatřit pouze ruku,nedejbože něco horšího, tudíž mi logicky vyšlo, ze by tam mela být někde viditelně zobrazená hladina kapaliny,nejčastěji vyrovnávací nádržkou.Pokud to tak není, tak bych chtěl od Hondy návod, jak to mysleli a jak to provést, bez újmy na zdraví. Samozřejmě mimo řešení: přijet, natankovat,počkat na dostatečné ochlazení, zkontrolovat a pokračovat v cestě. Takže asi tak.Jinak moje staré hondy znám z paměti,ono totiž na těch 10 pojistkách a 20 drátkách není nic zas tak složitého.

4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 28.4.2019 , 12:45   Citovat  

Mickey Mouse napsal:
To není pochlebování,myslím to dobře. Tato nová auta neznám, psal jsem to už pár odkazů níže. Proto i píšu, že ty dvě babičky co mám, nic takového nemají. Ani mě tak nová auta neberou.Rozhodně se nechci posmívat,jen se snažím navézt majitele nějakým směrem, co by to tak asi mohlo být. Hlavně pár článků níže je napsáno, že podle manuálu,při každém tankovani má majitel zkontrolovat hladinu chladicí kapaliny. Z toho jsem usoudil,že soudruzi z Hondy snad nejsou takový sebevrazi,aby nutili někoho otevírat víko chladiče po příjezdu na benzinku a přinejlepším si opatřit pouze ruku,nedejbože něco horšího, tudíž mi logicky vyšlo, ze by tam mela být někde viditelně zobrazená hladina kapaliny,nejčastěji vyrovnávací nádržkou.Pokud to tak není, tak bych chtěl od Hondy návod, jak to mysleli a jak to provést, bez újmy na zdraví. Samozřejmě mimo řešení: přijet, natankovat,počkat na dostatečné ochlazení, zkontrolovat a pokračovat v cestě. Takže asi tak.Jinak moje staré hondy znám z paměti,ono totiž na těch 10 pojistkách a 20 drátkách není nic zas tak složitého.

Kontrolovat jo, ale je i druhý upozornění "neotvírat když je motor horký" Velmi šťastný Uznávám že je to blbý, v dnešní líné době by tam senzor být mohl HaHaaa, ale narážíme na ten rozdílný systém chlazení. Tvoje Hondy mají stejný způsob chlazení jako třeba můj Accord, Civic nebo i crx. Schválně jestli vymyslíš čím se liší právě s tou octávkou. Velmi šťastný Neber to hlavně zle, normálně debatíme Velmi šťastný je to dobrý

0
PříspěvekZaslal: 28.4.2019 , 13:07   Citovat  

Vzhledem k tomu, že si mimo hondy moc aut do baráku nepustím, tak jsem to nějak nezkoumal. Vyrovnávací nadobka vím, že tam je,jelikož jsem ji objednával známému na auto. Jinak nejsem žádný mechanik,jsem takový ten tip šťoural samouk pořádnej výtlem ,ale po pár letech se staršími hondami a jejich rozebíráním jsem se pár věcí naučil.Do servisu bych totiž nešel, tak se snažím pokus/omyl. Naštěstí na D serii není moc co po wc ,tak mi to zatím jde Velmi šťastný Velmi šťastný

4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 28.4.2019 , 13:22   Citovat  

Mickey Mouse napsal:
Vzhledem k tomu, že si mimo hondy moc aut do baráku nepustím, tak jsem to nějak nezkoumal. Vyrovnávací nadobka vím, že tam je,jelikož jsem ji objednával známému na auto. Jinak nejsem žádný mechanik,jsem takový ten tip šťoural samouk pořádnej výtlem ,ale po pár letech se staršími hondami a jejich rozebíráním jsem se pár věcí naučil.Do servisu bych totiž nešel, tak se snažím pokus/omyl. Naštěstí na D serii není moc co po wc ,tak mi to zatím jde Velmi šťastný Velmi šťastný

Jde o to že u Octávky je expanzka průtoková součást systému, voda přes ní neustále cirkuluje, takže pokud ubude chladící kapalina, hned se to v expance projeví "on-line", tudíž tam muže být snímač hladiny. A taky tyhle systémy nemají víčko na chladiči jenom na tý expanzce, takže když dojde k přetlakování systému tak voda vyteče ven. Kdežto u Hond je nádobka jen taková "zásobárna kapaliny" chladiče. Chladící kapalina se plní do chladiče a na chladiči je víčko, který při větším tlaku a teplotě odpustí část kapaliny do nádobky a při nižší teplotě dojde podtlakem zpět k nasátí do systému. Jmenuje se to uzavřený chladící okruh. Tudíž je to takový pomalejší a čidlo by jedině muselo být na chladiči, ale i tam by to nefungovalo spolehlivě.

0
PříspěvekZaslal: 28.4.2019 , 14:28   Citovat  

RIZ3K9 napsal:
Jde o to že u Octávky je expanzka průtoková součást systému, voda přes ní neustále cirkuluje, takže pokud ubude chladící kapalina, hned se to v expance projeví "on-line", tudíž tam muže být snímač hladiny. A taky tyhle systémy nemají víčko na chladiči jenom na tý expanzce, takže když dojde k přetlakování systému tak voda vyteče ven. Kdežto u Hond je nádobka jen taková "zásobárna kapaliny" chladiče. Chladící kapalina se plní do chladiče a na chladiči je víčko, který při větším tlaku a teplotě odpustí část kapaliny do nádobky a při nižší teplotě dojde podtlakem zpět k nasátí do systému. Jmenuje se to uzavřený chladící okruh. Tudíž je to takový pomalejší a čidlo by jedině muselo být na chladiči, ale i tam by to nefungovalo spolehlivě.

Jó, to je možné Velmi šťastný Velmi šťastný .Na crx i na shuttlikovi mam jen tu expanzku Velmi šťastný Jednou za čas zkontroluji vše, ale zatím jsem nikdy nemusel dolit ani kapku vody či oleje.Až se to sem bojím napsat,že nemusím dolévat olej Velmi šťastný .Jen 5g civic si trochu oleje vzal,když ještě nebožtík jezdil....

0
PříspěvekZaslal: 15.5.2019 , 22:51   Citovat  

Mickey Mouse napsal:
Jó, to je možné Velmi šťastný Velmi šťastný .Na crx i na shuttlikovi mam jen tu expanzku Velmi šťastný Jednou za čas zkontroluji vše, ale zatím jsem nikdy nemusel dolit ani kapku vody či oleje.Až se to sem bojím napsat,že nemusím dolévat olej Velmi šťastný .Jen 5g civic si trochu oleje vzal,když ještě nebožtík jezdil....

Ahoj, píšu stav závady s mým CRV. Před dvěma týdny jsem volal do Roudnice, že kapalina stále uniká. Podle nich bude nutná výměna těsnění pod hlavou. Měli mi zavolat, kdy na opravu mohu přijet. Po třech dnech ze servisu pán volal, že pro mě mají špatnou zprávu, že jejich automechanik má něco s rukou a opravu by tak mohli udělat až za dva týdny. Zavolal jsem tedy do Hondy Příbram a auto jim v pondělí odvezl. Pán v servisu si vyslechl jak jsem závadu identifikoval, jak se projevuje a šel se se mnou podívat do motoru. Během deseti sekund co se do motoru díval, tak mi řekl ať se jdu podívat. Ve předu motorového prostoru dole byla na plechu malá loužička. Závadu identifikoval jako pravděpodobně prasklý chladič. Ptal se jestli mám ještě patnáct minut čas. Říkal jsem, že ano a auto vzali ještě na zvedák, kde závadu potvrdili. Rozpočet na opravu jsem podepisoval 17 500 Kč. Z toho má být 11 000 Kč za chladič a zbytek je cena za práci a výměnu chladící kapaliny. Jsem tedy nakonec rád, že v Roudnici neměli kvůli zranění automechanicka čas, protože by zbytečně měnili těsnění pod hlavou a závada by byla jinde. V Roudnici přitom auto měli dva dny aby závadu odhalili. Pravděpodobně auto prohlíželi až po dvou hodinách co motor vychladl a loužička v motorovém prostoru mezitím vyschla. Jinak cena chladiče na Cardo je 5000 Kč, takže 17500 Kč za opravu se mi zdá dost. Pravděpodobně příští rok pojedu na výměnu destiček už do nějáké ne Honda servisu.

0
PříspěvekZaslal: 16.5.2019 , 16:30   Citovat  

Tak gratuluji, že na to páni mechanici konečně přišli je to dobrý .No,pokud nejsi úplně levý,tak výměnu chladiče zvládneš sám, a bude tě to stát těch 5000+cca 600 za fridex. A zbyde ti hrooomada peněz. Třeba na ty nové brzdy

0
PříspěvekZaslal: 16.5.2019 , 18:09   Citovat  

Mickey Mouse napsal:
Tak gratuluji, že na to páni mechanici konečně přišli je to dobrý .No,pokud nejsi úplně levý,tak výměnu chladiče zvládneš sám, a bude tě to stát těch 5000+cca 600 za fridex. A zbyde ti hrooomada peněz. Třeba na ty nové brzdy

Ahoj, dneska jsem auto vyzvedl z Příbramy. Cena opravy 17 800. Chladič byl zkorodovaný. Po necelých pěti letech mi to přišlo dost brzy. Do oprav auta se raději nepouštím. Třeba časem. Za dva týdny pojedeme na dovolenou se čtyřměsíčním synem, tak se mi nezdála úplně nejlepší chvíle, abych to zkoušel sám.

0
PříspěvekZaslal: 16.5.2019 , 20:16   Citovat  

Chápu. Ale tak hlavně že jezdí. Akorát je divné, že tak rychle zreznul.To vypadá, jako by tam byl hodně naředěný fridex.Jinak s čistým,nebo lehce naředěným fridexem s trochou destilky,by to reznout nemělo. Na crx mám chladič originální (rok 1989),a je v pořádku. Na shuttle jsem ho musel měnit ,měl špatnou průchodnost chladicí kapaliny.Byla v něm hromada bordelu,nejspíš předchozí majitel zanedbal pravidelnou údržbu. Ale u takhle nového auta je to vážně divné. Hlavně ať slouží a najede dalších mnoho kilometrů papa

rocky33 je teď offline  rocky33
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 16.5.2019 , 20:21   Citovat  

Určitě se tam dává origo Honda a ta už je naředěná , spíš to vypovídá o kvalitě dílů z čeho ty auta skládají.

0
PříspěvekZaslal: 16.5.2019 , 20:48   Citovat  

rocky33 napsal:
Určitě se tam dává origo Honda a ta už je naředěná , spíš to vypovídá o kvalitě dílů z čeho ty auta skládají.

Je to smutné. Na starší hondy,nedám na kvalitu auta dopustit,a pokud se majitel stará o plechy a nosníky, tak jsou to vážně nesmrtelná vozítka. Pokud Honda začala používat takovéhle díly, tak už se také zapojila do klubu spotřebních aut (výdrž 10 let). Doufám, že je to brzy přejde a začnou zas produkovat takové mazlíky,jako dřív

Jopeeeno je teď offline  Jopeeeno
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 17.5.2019 , 8:35   Citovat  

Chlapi, nechci vám do toho kecat, ale současné Hondy jsou skládanky různých výrobců. Např. brzdy TRW, tlumiče Sachs, vstřiky paliva Bosch, akumulátory Varta... Japonského je v těch autech čím dál méně.
Ať nový chladič vydrží o poznání déle OK

Obsah fóra Honda-club.cz   
Honda CRV 1.6 88kw únik chladící kapaliny
Fórum: Motor, ECU, spojka a převodovka
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina