Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Civic 10g
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 130, 131, 132  Další 
Zaslat odpověď

Strana 131 z 132
2bep je teď offline  2bep
4 háčka
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 6.8.2019 , 19:42   Citovat  

Jenom 22kg? to mi hlava nebere HaHaaa Se stydím
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
xenon04 je teď offline  xenon04
3 háčka
Členství: Silver
PříspěvekZaslal: 6.8.2019 , 20:11   Citovat  

piskot, alvi: tady ještě rozdíly 9g x 10g o kterých jsem psal názorně

u obou sedadlo dole, volant k sobě, zápěstí ohnu přes volant, foceno z pohledu od očí a překryto zhruba přes stehna
v devítce se opírám pravou nohou o polštářek v desítce o nic, kdybych se chtěl opřít bylo by to nepříjemný v kyčli - mám 180cm/88kg
víc místa místa pro vystupování mám v 10g jak nad hlavou tak pod volantem, víc místa ke spolujezdci je evidentní, 9g má těsnější sedačky

Návrat  
King je teď offline  King
1 háčko
PříspěvekZaslal: 6.8.2019 , 20:11   Citovat  

xenon04 napsal:
King: ten megane je prostě výkladní skříň / vrchol renault motorsportu, ukázali co se dá z toho hatche dostat, klobouk dolů OK
nic na tom nesráží cena, ani že jich je s těma brzdama jen 30ks... díky tomu špičkování se hranice pořád posouvají Úsměv

btw. tady rozbor kolik se dá ušetřit váhy jen výměnou kol u CTR (pořád z vlastní stáje bez vymejšlený Úsměv akorát to jsou dva páry předních)
FK8 20" s contíkama vs. NSX 19" Y-spoke s michelinama PS4S dělá krásných 49 lbs tj. 22kg!

Souhlasím tak napůl. Mrk

Samozřejmě maximální odlehčení je OK, koneckonců NSX-R byla o tom samém, ale v několika oblastech je to přes čáru. V první řadě tím, že je to dvoumístné. Tím celý HH zdegradovali na ...nevímco. Odporuje to filozofii hot-hatchů. V druhé řadě je to cena. Dost na tom, že kompaktní HH dnes stojí kolem milionu. Je to spousta peněz. Natož pak miliony dva. Hot-hatch v ceně ryze sportovního MR kupé, na dohled supersportovního GT-R, to je naprostá haluz. A otázkou je i použití karbonových kol. Nevím, jak pokročil vývoj, ale byla dost křehká, udělal bys je na našich silnicích za týden. Ale dejme tomu, že bys je třeba vozil jen na okruhy, proč ne, to ber jen jako poznámku. Prostě to vyšroubovali ad absurdum. Doufám, že odlehčený CTR, pokud bude, bude stále mít sezení i vzadu. to mi hlava nebere

BTW vrchol motorsportu Renaultu je dneska F1, ne Trophy-R. A o ní bych se moc nerozšiřoval. HaHaaa

K tomu CTR s koly NSX - to má i stejnou rozteč? Tak to by ovšem byla pecka, takové odlehčení na kolech by bylo poznat. Akorát mám pocit, že ty continentaly také pečené speciálně po potřeby CTR (jako má Renault Potenzy) a přezutí na jinou gumu by mohlo ten efekt lehkých kol zdegradovat. Každopádně je pěkné, že možnosti pro customizaci jsou. svatoušek
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
DOHCVTEC je teď offline  DOHCVTEC
4 háčka
PříspěvekZaslal: 6.8.2019 , 20:36   Citovat  

King napsal:
Souhlasím tak napůl. Mrk

Samozřejmě maximální odlehčení je OK, koneckonců NSX-R byla o tom samém, ale v několika oblastech je to přes čáru. V první řadě tím, že je to dvoumístné. Tím celý HH zdegradovali na ...nevímco. Odporuje to filozofii hot-hatchů. V druhé řadě je to cena. Dost na tom, že kompaktní HH dnes stojí kolem milionu. Je to spousta peněz. Natož pak miliony dva. Hot-hatch v ceně ryze sportovního MR kupé, na dohled supersportovního GT-R, to je naprostá haluz. A otázkou je i použití karbonových kol. Nevím, jak pokročil vývoj, ale byla dost křehká, udělal bys je na našich silnicích za týden. Ale dejme tomu, že bys je třeba vozil jen na okruhy, proč ne, to ber jen jako poznámku. Prostě to vyšroubovali ad absurdum. Doufám, že odlehčený CTR, pokud bude, bude stále mít sezení i vzadu. to mi hlava nebere

BTW vrchol motorsportu Renaultu je dneska F1, ne Trophy-R. A o ní bych se moc nerozšiřoval. HaHaaa

K tomu CTR s koly NSX - to má i stejnou rozteč? Tak to by ovšem byla pecka, takové odlehčení na kolech by bylo poznat. Akorát mám pocit, že ty continentaly také pečené speciálně po potřeby CTR (jako má Renault Potenzy) a přezutí na jinou gumu by mohlo ten efekt lehkých kol zdegradovat. Každopádně je pěkné, že možnosti pro customizaci jsou. svatoušek

ja si prave myslim ,ze moc dobry nejsou zas tolik specialnich uprav neudelaly ,hlavne se zbavily tezkyho 4control ,mlhovek jineho radia ,zadniho sterace a dalsich podobnych prkotin plus karbonova kapota a kdesi cosi co uberou autu cca sto kilo , zadne vypilovani to ani neni ,motor ten samej ,pak uz to je otom vzit podvozek ,brzdy a kola pro specialy a nahodit to na auto ,mit civic tyhle dily udela jeste vetsi rozdil ,oosobne si myslim ,ze honda tohle nebude ani brat v potaz a udelaj lehci civic jako doplnkoovou vybavu GTR nebo tak neco ,kde bude par karbonovych dilu jako kapota strecha ,sedacky atd .. pro ty co maj na tuneni CTR a chtej to mit se zarukou ..

jinak kdyby se todle u nas prodavalo jako civic 11G hybrid nebylo by to spatny Úsměv a cena jako za 1.5ku tudy odkaz
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 6.8.2019 , 23:03   Citovat  

DOHCVTEC napsal:
ja si prave myslim ,ze moc dobry nejsou zas tolik specialnich uprav neudelaly

jinak kdyby se todle u nas prodavalo jako civic 11G hybrid nebylo by to spatny Úsměv

Ba jo, odlehčovalo se ve velkém, spousta karbonu, tenčí skla, lehká kola, menší infotainment, titanový výfuk, atp. Podvozek Ohlins, karbonkeramické brzdy... Pohráli si pěkně, jako kdysi Honda s NSX Type R. Ale HH se dvěma sedadly za dvě mega je fakt k ničemu.

Jo, Insight je fajn, hezčí Civic X 4D. OK
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 6.8.2019 , 23:38   Citovat  

King napsal:
Ba jo, odlehčovalo se ve velkém, spousta karbonu, tenčí skla, lehká kola, menší infotainment, titanový výfuk, atp. Podvozek Ohlins, karbonkeramické brzdy... Pohráli si pěkně, jako kdysi Honda s NSX Type R. Ale HH se dvěma sedadly za dvě mega je fakt k ničemu.

Jo, Insight je fajn, hezčí Civic X 4D. OK

to vim ze toho carbonu je tam za vice penez nez stoji to auto ,ale jinak jen levna kuchajda nic vyjmecneho v automotive..
jinak uz R26-R mel plastovy a tenky skla ..
NSX-R nebyla jen odlehcena to auto bylo prekopany do posledniho sroubku oproti bezne verzi vcetne motoru ..
renault vykuchal nepovedenou verzi a vyssi vykon by jen oslabil uz tak na hranici vylazenej motor ..
tak to vzaly po drahu a hlavne rychle jinak by megan musely komplet prekopat a trvalo by jim to leta nez by stim udelaly rekord presne tak jak to udelala honda s CTR 10G auto lazeny na rekord do posledniho sroubku ..

a civic taky delal rekord bez zadnich sedacek kdyz je tolik spominas ,melo to kompenzovat ochrannou klec ..taky bylo bez hondasensing jako US verze co vim .. dle mne by civiku stacilo minus snaky to kilo a vykon vyhnat na 350 koni coz by seriovej motor jeste snesl co jsem cetl ..a v pophode by ten piii special sejmul Velmi šťastný to by byla prda HaHaaa
podobne jsem se smal ,kdyz hnujdej delal kolo se svym i30N specialem pro BTCC a co jsem pocital cas kola tak ani tak by to neprekonalo civic pořádnej výtlem
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 7.8.2019 , 8:11   Citovat  

King napsal:

k megane, já bych se nezlobil, kdyby honda udělala to samé, prostě z type-r vytěžila úplné maximum v nějaké limitce Úsměv
ve finále ale ještě musí zajet ten čas nějakej kamikaze Velmi šťastný

a ke kolům, obojí má 5x120 OK akorát nsx jsou 19", ale seděj jak zadel na hrnec Cool
tudy odkaz
"Popular choice for your Civic Type R, these Acura NSX Front Y-Spoke wheels fit all four wheels perfectly.
Reduce your rotating mass, give a more aggressive stance, and get more sidewall on your CTR for better ride and performance"

5AAF1655-DD0A-4336-BFEB-9A737978B211.jpeg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
5AAF1655-DD0A-4336-BFEB-9A737978B211.jpeg, 448.37 kB

NSXWheels_1.png

NSXWheels_1.png, 2.14 MB

9ACCD789-F04A-4F5F-82D2-383396F676C8.jpeg

9ACCD789-F04A-4F5F-82D2-383396F676C8.jpeg, 221.95 kB

IMG_9567_resize.JPG

IMG_9567_resize.JPG, 434.22 kB

IMG_9954_resize.JPG

IMG_9954_resize.JPG, 519.35 kB
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 7.8.2019 , 14:44   Citovat  

xenon04 napsal:
ke kolům

Tak to je peckózní je to dobrý
   Návrat  
lukasko je teď offline  lukasko
PříspěvekZaslal: 7.8.2019 , 16:37   Citovat  

mate niekto na 1.5ke kola r18? ako je na tom komfort? ci uz je to moc tvrde? rozmyslam ze origo 17 pojdu prec..na leto 18 a na zimu 16..dakujem
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 7.8.2019 , 19:55   Citovat  

lukasko: já se zbavil z originál kol pneumatik a dal na ně zimní, na léto mám 18"

žádný rozdíl v komfortu po přezutí nepozoruju (odjeto dvě zimy a teď jezdím druhý léto) Mrk mám sedan bez adaptivních tlumičů
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 8.8.2019 , 16:45   Citovat  

xenon04 napsal:
lukasko: já se zbavil z originál kol pneumatik a dal na ně zimní, na léto mám 18"

žádný rozdíl v komfortu po přezutí nepozoruju (odjeto dvě zimy a teď jezdím druhý léto) Mrk mám sedan bez adaptivních tlumičů

dakujem za info Úsměv pozeram ze si daval ten nalepovaci gumeny lip ..akp si s tym spokojny?
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 8.8.2019 , 18:53   Citovat  

lukasko: už přes rok je dole... postupně se uprostřed odlepoval - měl jsem ho na autě 4 měsíce
asi by to chtělo na těch namáhaných místech chytit vrutama

20180725_111834.jpg

20180725_111834.jpg, 22.67 kB
   Návrat  
armi je teď offline  armi
PříspěvekZaslal: 9.8.2019 , 13:40   Citovat  

Jeden poznatek z cesty do Fussenu v Německu spodem přes Rakousko a zpět cca 1500km. Vyjížděl jsem tuto sobotu a vracel se v úterý. Netušil jsem, jak máme vzácná auta, civic 8 - 10generace. Po celou cestu a dobu pobytu jsem potkal, zahlédl snad max 5 kusů civiců. 10G vůbec, osmičku pod hradem a něco na cestách. Asi se prodávají jen v usa, nebo asii. Zato včera, když jsem jel pálit meruňkovici, tak v jedné díře parkovala čedá C10G.
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 9.8.2019 , 14:05   Citovat  

je ich malo .. na jednej strane je to urcite vyhoda (neopozera sa, nevsedna) .. na druhej strane bude malo nahradnych dielov Úsměv
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 9.8.2019 , 16:13   Citovat  

já jich potkávám celkem hodně Úsměv

zrovna před chvílí jsem parkoval kousek od stříbrnýho 5D Velmi šťastný

LRM_EXPORT_267489569498237_20190809_160604758.jpeg

LRM_EXPORT_267489569498237_20190809_160604758.jpeg, 1.61 MB
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 9.8.2019 , 18:58   Citovat  

... o dvě hodiny později přijdu k autu a třetí do party pořádnej výtlem

IMG_20190809_175919-Edit.jpg

IMG_20190809_175919-Edit.jpg, 837.6 kB
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 9.8.2019 , 23:40   Citovat  

armi napsal:
Jeden poznatek z cesty do Fussenu v Německu spodem přes Rakousko a zpět cca 1500km. Vyjížděl jsem tuto sobotu a vracel se v úterý. Netušil jsem, jak máme vzácná auta, civic 8 - 10generace. Po celou cestu a dobu pobytu jsem potkal, zahlédl snad max 5 kusů civiců. 10G vůbec, osmičku pod hradem a něco na cestách. Asi se prodávají jen v usa, nebo asii. Zato včera, když jsem jel pálit meruňkovici, tak v jedné díře parkovala čedá C10G.

ja je potkavam ,vsude v rakousku taky 8 a desitky taky ,nekdy se uz jen usmivam ,kdyz mi manzelka hlasi ,hele nas civic Velmi šťastný

jinak ta kombinace stribrne a chrom masky v sedanu me zacina podivne vzrusovat Velmi šťastný moc pekna kombinace ikdyz kola bychj si dokazal predstavit hezci pro tak mohutny auto ,celkove dizajn civiku at rika kdo co chce je kurna nadcasovej a verim ,ze bude i za desetlet jako ted ufo ,porad vypada moderne .. horsi je najit vhodna kola taky nadcasova Velmi šťastný
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 10.8.2019 , 8:59   Citovat  

DOHCVTEC napsal:
ja je potkavam ,vsude v rakousku taky 8 a desitky taky ,nekdy se uz jen usmivam ,kdyz mi manzelka hlasi ,hele nas civic Velmi šťastný

jinak ta kombinace stribrne a chrom masky v sedanu me zacina podivne vzrusovat Velmi šťastný moc pekna kombinace ikdyz kola bychj si dokazal predstavit hezci pro tak mohutny auto ,celkove dizajn civiku at rika kdo co chce je kurna nadcasovej a verim ,ze bude i za desetlet jako ted ufo ,porad vypada moderne .. horsi je najit vhodna kola taky nadcasova Velmi šťastný

rovnako hladam nadcasove kolesa k tej mohutnej karoserii .. za ktoré nezaplatim 1500e Velmi šťastný pozeral som aj japany roty a podobne.. ale bojím sa aby to zas nevyzeralo moc tuningovo..uplne by mi stacili take 18 co davaju v usa na "si" model
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 10.8.2019 , 10:59   Citovat  

mě se ty kola na CXG líbí moc, jsou ostře řezaný jako tvary civicu, jen jsem mohl klidně vzít větší to mi hlava nebere

65722548.jpg

65722548.jpg, 708.18 kB
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 10.8.2019 , 11:51   Citovat  

nejde o velikost ale adekvatni silu paprsku k mohutnosti karoserie ,otom to je .. pekny tvar maj ,ale jsou moc tenoucky ..
proc myslis maj velky kupatka masivnejsi kola ..

lukasko: prave je vcelku najti neco za prvy co vypada seriove a druha vec nez to nedas na auto nepoznas jestli mu seknou ..
   Návrat  
piskot je teď offline  piskot
4 háčka
PříspěvekZaslal: 10.8.2019 , 12:32   Citovat  

armi napsal:

Mě při tříměsíčním pobytu v Portugalsku stačily prsty na jedné ruce, abych spočítal Civicy všech generací, co jsem tam potkal...

offtopic

Včetně takovéhleho krasavce, jak by vyjel z fabriky vypadal...

IMG_20190707_192814.jpg

IMG_20190707_192814.jpg, 158.1 kB
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 11.8.2019 , 7:26   Citovat  

hatch MT - 2019 Mazda 3 vs. Honda Civic vs. Toyota Corolla vs. Volkswagen Golf vs. Hyundai Elantra GT tudy odkaz

sedan ATM - 2019 Honda Civic vs. Toyota Corolla vs. Mazda3: What's the Best Compact Sedan? tudy odkaz

2019-mazda3-civic-elantra-corolla-golf-comparo-101-1565364774.jpg

2019-mazda3-civic-elantra-corolla-golf-comparo-101-1565364774.jpg, 347.26 kB

2019-Honda-Civic-2019-Mazda3-2020-Toyota-Corolla-5.jpg

2019-Honda-Civic-2019-Mazda3-2020-Toyota-Corolla-5.jpg, 111.34 kB
   Návrat  
Harnet je teď offline  Harnet
PříspěvekZaslal: 12.8.2019 , 10:21   Citovat  

Když už je reč o kolach na auto, tak prikladam jednu inspiraci, kterou jsem objevil ted o vikendu a uprimne vam reknu, že jsem totalne vyrizenej VTEC puvodne jsem chtel brat v černy barve prišti rok, ale tohle me dostalo, tahle modra s tema kolama, tak to je narez nejvetši! ...primo pastva! ...jen ty kola se delaj max v 19 a origo Honda ma 20 palcu.

WHEEL MANUFACTURER: Rays
WHEEL MODEL: Gram Lights 57Transcend
WHEEL SIZE: 19×9.5
FINISH: Super Dark Gunmetal

tudy odkaz

1Customer-FK8-GramLights-5.jpg

1Customer-FK8-GramLights-5.jpg, 223.79 kB

2Customer-FK8-GramLights-1.jpg

2Customer-FK8-GramLights-1.jpg, 184.21 kB

3Customer-FK8-GramLights-6.jpg

3Customer-FK8-GramLights-6.jpg, 218.39 kB

4Customer-FK8-GramLights-3.jpg

4Customer-FK8-GramLights-3.jpg, 169.86 kB
   Návrat  
Keak je teď offline  Keak
2 háčka
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 12.8.2019 , 15:10   Citovat  

Tak si na ty kola ale připrav slušnej peníz Velmi šťastný
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 13.8.2019 , 10:59   Citovat  

Keak napsal:
Tak si na ty kola ale připrav slušnej peníz Velmi šťastný

Vychazi to kolem 50k za sadu, jako je to dost penez, ale kdybych prodal ty 20 kola, tak to tak bolet nebude a treba ješte nejakou kačku vydelam Hihi
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 13.8.2019 , 11:14   Citovat  

Harnet napsal:
Vychazi to kolem 50k za sadu, jako je to dost penez, ale kdybych prodal ty 20 kola, tak to tak bolet nebude a treba ješte nejakou kačku vydelam Hihi

no to si nemyslim .. typer ma 5x120 .. na to netreba zabudat .. nie 5x114.3 ..takze na sporty nesadnu kolesa .. ale je to tvoja volba Úsměv podla mna cfr v modrej vyzera dobre aj na oem kolesach..tak naco spekulovat.. zatial co oem 17 na sporte sa mi strasne nepacia Velmi šťastný

// chcel by som sa este opytat .. moja sportka pride o mesiac .. a teraz aom si uvedomil ze predvádzacku som mal sport+ ..tak sa chcem opytat..aj obycajna sport ma ciernu stropnicu? nikde som tuto info nenasiel
   Návrat  
Keak je teď offline  Keak
2 háčka
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 13.8.2019 , 12:06   Citovat  

Harnet napsal:

aha tak já spíš čekal 35 za kolo Velmi šťastný
   Návrat  
PatryCzech je teď offline  PatryCzech
PříspěvekZaslal: 13.8.2019 , 12:52   Citovat  

lukasko napsal:

// chcel by som sa este opytat .. moja sportka pride o mesiac .. a teraz aom si uvedomil ze predvádzacku som mal sport+ ..tak sa chcem opytat..aj obycajna sport ma ciernu stropnicu? nikde som tuto info nenasiel

ano, i verze sport má černý strop
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 15.8.2019 , 12:12   Citovat  

lukasko napsal:
no to si nemyslim .. typer ma 5x120 .. na to netreba zabudat .. nie 5x114.3 ..takze na sporty nesadnu kolesa .. ale je to tvoja volba Úsměv podla mna cfr v modrej vyzera dobre aj na oem kolesach..tak naco spekulovat.. zatial co oem 17 na sporte sa mi strasne nepacia Velmi šťastný

Ja bych jen doplnil, že se delaj podložky pod kola, ktera zmeni rozteč a tim by to bylo vyrešeno Úsměv
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 15.8.2019 , 19:59   Citovat  

tak tu máme ten facelift Úsměv

68336516_10163004417060725_3365408129717108736_o.jpg

68336516_10163004417060725_3365408129717108736_o.jpg, 322.58 kB

67978456_10163004417325725_5014647490884927488_o.jpg