Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[0]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Vše o Accord 7G
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 459, 460, 461 
Zaslat odpověď

Strana 461 z 461
Petura je teď offline  Petura
4 háčka
PříspěvekZaslal: 10.9.2019 , 22:51   Citovat  

plisa napsal:
Ahoj, po nějaké době bez Hondy musím pořídit nějaký "nový" povoz a po zvážení všech požadavků, nároků a rozpočtu padne volba asi na Accorda. Snažil jsem se zjistit co nejvíce informací, ale některé jsem nedohledal, popř. už byly poměrně staršího data a mohlo se lecos změnit. Tak bych měl na vás pro začátek pár dotazů a další mě možná ještě napadnou.

1. Jak je tom tahle generace s korozí? V inzerátech jsou občas k vidění dost načaté zadní lemy a okolí klik u dveří. Je to časté, nebo spíše výjimka?
2. Jak svítí klasické světla? Je to pořád stejná bída, jako u Hond z devadesátek? Jde mi o to, zda hledat raději rovnou auto s xenony, nebo se spokojit s obyč lampama.
3. Je veliký rozdíl ve tvaru a tvrdosti mezi látkovou sedačkou a polokůží (pokud vůbec je)?
4. Dá se řešit výměna origo rádia za něco lepšího? Sice se to tu už řešilo, ale pár let zpátky, tak třeba už sou lepší zkušenosti.
5. Fungují tady H-C aktuálně nějací osvědčení dovozci aut ze zahraničí? Přeci jen za hranicemi je ta nabídka širší...

Předem díky za rady a kdyby náhodou někdo zvažoval prodávat v brzké době svého Accorda, dejte vědět (zákl. požadavky jsou sedan v benzínu a s manuálem - vše ostatní se bude odvíjet od konkrétního auta).

1. měl jsem 2003 tourer a za ty roky měl chycený jen levý zadní lem, ale jsou vidět mladší a orezlejší, takže asi kus od kusu
2. klasický světla H1 v čočce, neměl jsem s nimi žádný problém až na častější praskání 2-3x do roka, i se mě občas někdo zeptal "to jsou xenony?"
3. látková verze je i v nevyšší výbavě executive, jinak tvarově jsou snad všechny stejný (za 16let provozu a 270tkm řidiče sedačka nepotrhaná)
5. Rom. - zrovna má v nabídce sedana Mrk
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Syro je teď offline  Syro
PříspěvekZaslal: 11.9.2019 , 17:55   Citovat  

Tak a uz nenatocim vobec.
Zhrniem to: A7G N22A1, vymenene: Cerpadlo, Palivovy filter, Zhavice, Baterka, Starter- repas, Snimac polohy vacky uz som skusal i to kazitko medzi sedadlom a volantom Smutný
Zo zaciatku Januar to zacalo stale dlhsie a dlhsie startovat az ma to nechalo v stichu- poodpajal som co sa dalo no nic. Na druhy den som normalne nastartoval. Cca 3 mesiace behal no znova stale neskor a neskor naskocil motor, saskoval som s konektormy, pumpickou, prepadom i podtlakom a nic, az som nasr... siel kupit cigy peso na pumpu a cca po 20 minutach ked som sa vratil auto nastartovalo nie na supu ale predsa.Uz mi to stale startovalo dlho cca 10 sek. Ked som menil palivovy filter 1. krat musel som vratit stary spat nakolko nepasoval a auto zrazu po natahani nafty chytalo pekne cca 10 dni a potom znova horsie a horsie. Ked som konecne po 2. x vymenil fylter a natahal naftu auto som po sebe asi 10x nasupu nastartoval uz som si myslelze je po tom, no cca po 10 dnoch sa to znova zhorsovalo a ja uz len roztlacam Smutný Na ceste mam snimac polohy kluky no neviem kde ho najdem. POMOOC
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 11.9.2019 , 18:00   Citovat  

Jo a skusal som priamo z flase plnej nafty cez hadicku napojenu rovno na cerpadlo startovat a nic. Naftu pekne z flase tahalo a tlacilo ju prepadom spat do nadrze no nenastartoval som. Pritom som poutesnoval a odvzdusnil na palivovom fyltri celucky system.
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 11.9.2019 , 18:20   Citovat  

Samozrejme origo diagnostika v Honde ako i kamosova nenasla ziadny problem.
   Návrat  
Mara126 je teď offline  Mara126
1 háčko
PříspěvekZaslal: 11.9.2019 , 19:24   Citovat  

A tlaky ve válcích si nezkoušel nechat změřit, nebo vstřiky.
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 11.9.2019 , 19:31   Citovat  

Okrem startovania auto slape perfektne nedymi a vykon ma. Pravda je ze som tlaky ani vstreky nemeral, no to by tak auto neslapalo
   Návrat  
plisa je teď offline  plisa
1 háčko
PříspěvekZaslal: 11.9.2019 , 21:11   Citovat  

Petura napsal:
1. měl jsem 2003 tourer a za ty roky měl chycený jen levý zadní lem, ale jsou vidět mladší a orezlejší, takže asi kus od kusu
2. klasický světla H1 v čočce, neměl jsem s nimi žádný problém až na častější praskání 2-3x do roka, i se mě občas někdo zeptal "to jsou xenony?"
3. látková verze je i v nevyšší výbavě executive, jinak tvarově jsou snad všechny stejný (za 16let provozu a 270tkm řidiče sedačka nepotrhaná)
5. Rom. - zrovna má v nabídce sedana Mrk

Díky za reakci. Ohledně světel sem měl celkem obavy po zkušenostech s preludou, civicem 5g a anglánem, protože všechny svítili mizerně... Jestli už Accord svítí dobře, tak je to OK a okruh výběru se mi zase trochu rozšíří.
Sedačky bych rád v polokůži, přeci jen vypadají líp a nebyl jsem si jistej, jestli nemají i lepší boční vedení. Ale pokud jsou tvarově stejný, tak na tom asi trvat úplně nebudu.
Na červenou od Rom.a sem koukal, ale nevim, jestli bych přežil tu barvu. Červenou na sedanech nemám rád, jedině Type-S pak vypadá celkem k světu. Ale díky za tip.
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
markos je teď offline  markos
4 háčka
PříspěvekZaslal: 11.9.2019 , 22:14   Citovat  

Vecsina halogenovych accordov svieti mizerne, kedze po 150 az 200 a k tomu denne svietenie poskodi paraboli do miery kedy ledva vidiet. Sam som to mal. Dovodom je ze halogenove paraboli odchadzaju skorej a tiez sa pomerne casto znecisti to sklo / cocka/ a to dokaze znacne zhorsit vykon. Ked pridam zasle krycie sklo, katastrofa je na dokonnaa.

Xenony su na tom o nieco lepsie, kedze predsalen vyssi vykon zaruci ze aj ked sa cast svetla dakde strati, stale na tej ceste nieco zostane. Zvycajne staci vymenit vybojku, precistit optiku /cocky / a vylestit svetla.

Ja som tam rovno dal bi xenon projektor s novou vybojkou, potom som presiel na Bi-LED ale to uz je troska zlozitejsia prestavba. Urcite aj povodne projektory vedia byt ok ale musi sa dodrzat viacero veci.
   Návrat  
Matěj Krupař je teď offline  Matěj Krupař
PříspěvekZaslal: 12.9.2019 , 9:22   Citovat  

plisa napsal:
Ohledně světel sem měl celkem obavy po zkušenostech s preludou, civicem 5g a anglánem, protože všechny svítili mizerně... Jestli už Accord svítí dobře, tak je to OK a okruh výběru se mi zase trochu rozšíří.

Jeli jsme teď noční jízdu do Talošky a pak z5 a nevím, no, moc mi to nesvítilo. Oproti ostatním kolem. Semtam mi to přišlo na limitu a dálkové byly rozhodně na pořadu dne vždycky, když to šlo. Jako mám to lehce mléčné, ale ne nějak kriticky. Za mě osobně stran světel palec dolů. A žárovek jsem už spálil... A to startuju bez světel.
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 12.9.2019 , 19:27   Citovat  

Tak to jste mě nepotěšili... Sice neočekávám, že to bude svítit jako nové auta a v noci zas tak moc nejezdím, ale občas mě ty honďácký světla fakt vytáčely. Zkusím sehnat rovnou něco s xenony, protože do přestavby se mi moc nechce, ale zase to dost zužuje výběr. A rozpočet nebude nejvyšší, takže nakonec stejně asi rozhodne spíš celkový stav auta, než otázka halogen či xenon. Ale díky za vlastní zkušenosti.
   Návrat  
R4YNE8 je teď offline  R4YNE8
1 háčko
PříspěvekZaslal: 12.9.2019 , 20:29   Citovat  

plisa napsal:
Tak to jste mě nepotěšili... Sice neočekávám, že to bude svítit jako nové auta a v noci zas tak moc nejezdím, ale občas mě ty honďácký světla fakt vytáčely. Zkusím sehnat rovnou něco s xenony, protože do přestavby se mi moc nechce, ale zase to dost zužuje výběr. A rozpočet nebude nejvyšší, takže nakonec stejně asi rozhodne spíš celkový stav auta, než otázka halogen či xenon. Ale díky za vlastní zkušenosti.

S xenony to auto svítí moc fajn. Ale musí být origo Stanley, nezašlé a samozřejmě nevysvícené. Oproti ledkovým jsem zase až tak velký rozdíl nezaznamenal, co jsem měl možnost vidět. Snad jen je škoda, že už tam mohli dát natáčecí bixenony, ale přežít se to dá. je to dobrý
Na druhém žárovky Osram NBU (v záloze Laser řada) s rozleštěnými origo Valeo halogeny a už taky celkem fajn. Propastný rozdíl oproti druhovýrobním, co jsem tam měl na levém světle. Nejhorší jsou právě ty druhovýrobní šmejdy TYC, DEPO, Van Wezel apod. To je šetření na špatných místech. Měl jsem a už nikdy a raději těch pár tisíc připlatit za důležitou součást aut. Jeden xenon světlomet na poface (čili drazší) stojí tuším 13 tisíc a neoriginální asi 4 tisíce (o 1/3 méně). A to se homologovaný druhovýrobní pro xenony ani sehnat nedá bez deformačních úprav, což ten originál pasuje na obojí. Úsměv Problém je ten, že spousta dnešních Accordů 7g předface má právě ty TYC světla nebo DEPO případně hodně zašlé originály, což není pochopitelně fajn. Hihi
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 12.9.2019 , 22:56   Citovat  

R4YNE8 napsal:
S xenony to auto svítí moc fajn. Ale musí být origo Stanley, nezašlé a samozřejmě nevysvícené. Oproti ledkovým jsem zase až tak velký rozdíl nezaznamenal, co jsem měl možnost vidět. Snad jen je škoda, že už tam mohli dát natáčecí bixenony, ale přežít se to dá. je to dobrý
Na druhém žárovky Osram NBU (v záloze Laser řada) s rozleštěnými origo Valeo halogeny a už taky celkem fajn. Propastný rozdíl oproti druhovýrobním, co jsem tam měl na levém světle. Nejhorší jsou právě ty druhovýrobní šmejdy TYC, DEPO, Van Wezel apod. To je šetření na špatných místech. Měl jsem a už nikdy a raději těch pár tisíc připlatit za důležitou součást aut. Jeden xenon světlomet na poface (čili drazší) stojí tuším 13 tisíc a neoriginální asi 4 tisíce (o 1/3 méně). A to se homologovaný druhovýrobní pro xenony ani sehnat nedá bez deformačních úprav, což ten originál pasuje na obojí. Úsměv Problém je ten, že spousta dnešních Accordů 7g předface má právě ty TYC světla nebo DEPO případně hodně zašlé originály, což není pochopitelně fajn. Hihi

Díky za vyčerpávající odpověď je to dobrý Takže ideál jsou origo světla a pokud to bude klasický halogen, tak je nechat zrenovovat a dát kvalitní žárovky. Co sem koukal, tak s xenony jich na trhu zas tak moc není, tak bych to nerad bral jako podmínku, byť bych je uvítal...
   Návrat  
markos je teď offline  markos
4 háčka
PříspěvekZaslal: 12.9.2019 , 23:11   Citovat  

Prerábka A7G na xenóny je podla mna oproti 99 percent konkurencie hracka. Projektory sa daju vymontovat cez zadny kryt, takze vobec nie je nutne rozlepovat svetlomet.

Ak by som charakterizoval projektory Stanley, ktore su origo, vykonovo nejak neohuria ale maju znacne siroky kuzel, teda nie uplna nutnost tu mat natacacie projektory a zbytocne tam mat dalsiu elektroniku naviac.

Co sa tyka druhovyroby, vobec by som to nevidel tak zle. Depo by som nebral, ale TYC co som mal v ruke su takmer 100 percent zhodne s OEM, a co ma zaskocilo, pouzivaju povodne projektory, ale su zrepasovane, teda pokovene. Kedze vsak halogenove aj xenonove projektory maju zhodne uchytenie, nic nebrani k tomu si kupit TYC a dat tam xenony. Iba sa v dolnej casti urobi otvor, ktory je zaslepeny pre balast, a opacne, H1 privod pre ziarovku tam sa da krytka.
Hlavne A7G je uz vekovo stare auto a vecsi na svetiel bude pekne ponicenych. A nie vsetky svetla sa daju rozlestit pripadne repasovat.
Ak teda prekusneme STK, co je riesitelne / existuje redukcia, kedy sa da do D2S projektora nahodit H7 ziarovka a tak absolvovat STK /, tak v zivote by som na A7G nevozil halogeny, to je cista samovrazda. Hlavne v dazdi a pod.

Urcite neber svetla ako rozhodojuci celn pri vybere auta, su ovela dolezitejsie veci na A7G ktore sleduj. Vecsina a7g co stretam ich ma ale uz v stave ktory radsej nekomentujem, pritom by tam stacila normalna udrzba...

Ak by si niekedy v buducnosti chcel nieco konretne, kludne SS. Zopar A7G som uz zo slepoty vyliecil..
   Návrat  
Dopis je teď offline  Dopis
3 háčka
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 13.9.2019 , 17:44   Citovat  

Mám origo H1 s vyměněnýma parabolama (starší ale OK), protože repase se nějak nepovedla. Čočky výměna za Morimoto, plexi přeleštěno a přelakováno 2K lakem (dělal jsem to víckrát, zkoušel jsem víc značek laků). Naposledy lak dokonce udělal matnou "duhu", ale po jeho přeleštění je v pohodě a drží. Když si vzpomenu, tak po umytí to ještě přestříknu nějakým přípravkem od Sonaxu a OK
Žárovky vyzkoušené všechny trochu značkové, Phillips, GE a celý sortiment Osram. Aktuálně Nightbraker Laser, ale v podstatě všechny Osram byly OK (až na životnost) a na viditelnost si nemůžu stěžovat.

Osobně mi studená bílá xenonů moc nevyhovuje a v dešti jsou na wc

Ještě by to chtělo vyčistit vniřek plexi (mám sundané krycí gumy parabol kvůli rosení), ale do toho už se mi nechce.

Pokud jsou světla v dobrém stavu a udržované, tak není problém.
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 14.9.2019 , 15:57   Citovat  

Názory koukám dost rozdílné, ale díky za ně OK Nakonec stejně světla nebudou to hlavní, co bude rozhodovat při koupi, ale chtěl jsem znát osobní zkušenosti, jak na tom halogeny jsou. Oproti mým předchozím civicům a preludě tam snad nějaké zlepšení už bude, a pokud nebudou vyhovovat, budu to řešit dodatečně. Buď renovace, nebo přestavba na xenon.

Ještě mě napadlo, dá se nějak rozumně sehnat a dodělat TypeS paket na obyč verzi? Popř. nějaká neorigo náhrada, pokud už někdo řešil? Nemusí to být přesná kopie origo typeS, ale nějaký podobný lip. Předpokládám, že origo paket by měl jít přidělat k nárazníku bez nějakých větších zásahů, ale bude asi těžko k sehnání... Je to sice detail, ale autu to vzhledově dost prospěje
   Návrat  
tomyks je teď offline  tomyks
1 háčko
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 14.9.2019 , 18:48   Citovat  

Ahoj, potrebuji poradit. Zpozoroval jsem casty zapach benzinu okolo auta a zjistil jsem, ze se siri od hrdla nadrze. Po povoleni vicka zacnou sycet unikajici vypary. Deje se to pri jakemkoliv mnozstvi benzinu v nadrzi. Nevite cim to je? Ma nadrz nejake odvetrani?
   Návrat  
mad_zed je teď offline  mad_zed
3 háčka
PříspěvekZaslal: 15.9.2019 , 11:14   Citovat  

Jako,ze nemas v nadrzi podtlak,ale pretlak?Chapu dobre,ze to neodsava,ale kdyz povolis viko,tak to leti z nadrze ven?
A kontrolka na palubovce sviti,nebo jsou v pameti nejake chyby?
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 15.9.2019 , 11:42   Citovat  

mad_zed napsal:
Jako,ze nemas v nadrzi podtlak,ale pretlak?Chapu dobre,ze to neodsava,ale kdyz povolis viko,tak to leti z nadrze ven?
A kontrolka na palubovce sviti,nebo jsou v pameti nejake chyby?

Presne tak. Prvne jsem si taky myslel ze je tam podtlak, ale kdyz jsem dal hlavu k vicku, fouklo mi to vypary primo do obliceje. Na palubce nic nesviti.
   Návrat  
mad_zed je teď offline  mad_zed
3 háčka
PříspěvekZaslal: 15.9.2019 , 12:04   Citovat  

Honda pouziva uz asi od 85 EVAP,nadobku s aktivnim uhlim a system podtlaku,kteryma se vypary z nadrze odsavaji do sani,aby neunikaly do atmosfery.
Ted je otazka to bylo hned po jizde?Pokud jo mel by tam byt podtlak.Nemas nadrz preplnenou?Kdyz mas v nadrzi min,mas vetsi misto pro vakuum,takze kdyz prijedes na benzinku s rezervou nasava to vic,nez kdyz chces otevirat uplne plnou nadrz.
V manualu je to popsano na 57stran mrkni na to.
Nemas i vyssi spotrebu?

EVAP System.pdf
 Komentář:

stáhnout/zobrazit
 Soubor:  EVAP System.pdf
 Velikost:  1.76 MB
 Staženo:  11 krát

Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 15.9.2019 , 23:41   Citovat  

V nadrzi aktualne 1/3. Podtlak v nadrzi byval, zejmena pri prazdne nadrzi pred tankovanim to bylo poznat. Ale ted je tam podle me pretlak. Kdyz povolim vicko, syci to docela dlouho, vypary jsou i viditelne a hlavne po par dnech uz je citit benzin kolem auta. To nebude normalni. Spotreba normalni.
   Návrat  
Radek_KA7 je teď offline  Radek_KA7
3 háčka
PříspěvekZaslal: 16.9.2019 , 7:03   Citovat  

Zdar.

Jaký průměr mají mít přední kotouče? 282 nebo 300? K24 automat
   Návrat  
Dopis je teď offline  Dopis
3 háčka
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 16.9.2019 , 21:22   Citovat  

Radek_KA7 napsal:
Zdar.

Jaký průměr mají mít přední kotouče? 282 nebo 300? K24 automat

300 mm
   Návrat  
Petura je teď offline  Petura
4 háčka
PříspěvekZaslal: 17.9.2019 , 6:06   Citovat  

lze na tourera bez hagusů, hagusy přidělat? má přípravu?
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Vše o Accord 7G
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 459, 460, 461 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina