Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Podvozok Civic 8G UFO - skúsenosti R16/R17
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď

Strana 1 z 1
markos je teď offline  markos
4 háčka
PříspěvekZaslal: 6.11.2019 , 23:08   Citovat  

Ahojte,

rád by som znova otvoril jednu večne omielanú tému, ohľadom podvozku na 8G Civic, 1.8 , v mojom prípade 3D Type S, 95 000 km.

Auto mám cca 4 mesiace, letné disky mám OEM R17 type S a pneu vpredu Continental Premium Contact 6 XL a vzadu Fulda sport.
Zimné disky sú AEZ DOTZ R16 a pneu Michellin.

No a teraz k veci: Na povodných R17 je jazda hotovou pohromou. Nehovorím o odskakovaní zadnej nápravy, to vzhladom na jej konštrukciu, chápem. Ale skor sa jedná o určitú neistotu, a katastrofálny komfort. Proste to trieska ako divé.

Šok však nastal, po prechode na R16. Auto je kľudnejšie, neporovnateľne komfornejšie, drží pomerne dobre, dokonca lepšie(!!!) ako na tých R17 ktoré proste nemali grip vzhladom na nekľudnosť podvozku.

Moja otázka je, aké sú dané skúsenosti ľudí s danými rozmerami. Niečo som už prečítal aj na 8G CZ stránke. Dopredu upozorňujem že do auta nejdem sypať, takže nápaday na komplet výmenu podvozka dopredu zavrhujem. Bol tu ešte nápad na Eibach pro kit, ale nie som si istý či to je to čo má u mňa zmysel.

Seriózne uvažujem nad prechodom na R16, ale predsalen, by som rád vedel či už niekto toto podobné riešil. O tom že sa auto na tých R16 lepšie ovláda a aj brzdy sú jedovatejšie, to už je čerešnička na torte.
Tie 17ky na to auto však sedia vizuálne viac.

Ďakujem
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
hopit je teď offline  hopit
4 háčka
PříspěvekZaslal: 6.11.2019 , 23:18   Citovat  

Jezdíl jsem několik C8G na R18 a neměl jsem žádný problém . Pokud se auto chová jak popisuješ , budou pravděpodobně tlumiče KO.
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
DOHCVTEC je teď offline  DOHCVTEC
4 háčka
PříspěvekZaslal: 6.11.2019 , 23:22   Citovat  

Vse je o zvyku ,ja mam zimni letni 18ky a pohoda najeto 60000km ,je taky mozny ,ze podvozek je proste a jiste po smrti ,na 16kach se mi taky dobre jezdilo ,ale nedalo se nato koukat a drzeni nevim ,sice me to prijde vice stabilni jako na A7G tourer kterej byl na 16? nevyspitatelnej ,ale zeby to lepe drzelo jako na 17kach pochybuji vzhledem k sirce pneu ..
Na sportobni podvozek zapomen rovnou kdyz uz tohle ti vadi ,to budes plakat .. az mne odejdou tlumice do cca 100tkm tak tam dam zase serii a mozna padnu na 17ky ne pro komfort ,ale spis pro ceny pneu ,bohuzel jsem nenasel zatim 17ky ktery by se mi na ufu libili vice nez FN2 kola ..

Dle men jsi rozmazlenej z mekosti tourera kterej si mel komplet po GO ,tohle ma podvozek na konci a proto to tak mlati ..
Mne nemlati nic na 1ákach takze o velikosti to neni ,ale jak sjem psal,hodne dela zvyk .. osobne jsem spokojenej s 18kami
i to dobre vypada a drzi to taky slusne a to jsem mel tohle leto novy nankangy a nemohl sjem si stezovat na such nebo mokru .. zimni mam WRD4 18ky taky a ty me zase hodne sklamali kdyz to srovnam s goodride snowmaster v 18ce ktery jsem mel na toureru.. priste uz nebudu kupovat tak tak drahy zimaky kdyz stejnou sluzbu udelaj pneu za polovic .. mozna nekdo pozna ze jsou bozi ,ale spis nekde v horach kde neodhrnujou pravidelne ..jinak s goodrajdami jsem jezdil i v horach kde nebylo odhrnuto a v pohode ..
   Návrat  
pitbuell je teď offline  pitbuell
PříspěvekZaslal: 7.11.2019 , 7:44   Citovat  

jsou tam OM tlumiče pružiny nebo se vtom někdo vrtal Co ty rozdílné pneu a xl vyztužené bočnice
proveř stav komponentu a test tlumiču
Mišlen děla vesmes komfortni gumy / ale M PS3 jsou super/
   Návrat  
JardaBar je teď offline  JardaBar
2 háčka
PříspěvekZaslal: 7.11.2019 , 9:29   Citovat  

Kamarád má 8G na 18" kolech, také nebyl spokojen s komfortem a obecně s chováním podvozku.

Provedli jsme tyto změny:
nové pružiny Eibach pro-kit (vpředu, vzadu)
nové zadní tlumiče (Kayaba)

Zmizely ty tvrdé rány při přejezdu příčných nerovností. Světlá výška -22mm. Auto se méně naklání, lépe kopíruje vozovku, ale od podvozku "netluče". Jestli by ti taková změna stačila, to těžko říct. C8G nikdy žádný pohodlný kočár nebyl.
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
4 háčka
PříspěvekZaslal: 8.11.2019 , 10:20   Citovat  

TOurer teda mäkký nebol. Blbá O3 jazdí na R16 so seriovym podvozkom úplne super, a takisto nemá žiadny multilink - takže asi bude niekde chyba. R17 o trošku boli tvrdšie ale stále pekný komfort. Troška pletie dve veci naraz.

Stále proti tomu ide však váha diskov, OEM sú pekne ťažké.

Jarda díky za odpoveď, takéto niečo som hľadal - k veci a konkrétne úpravy. Pouvažujem nad tým
   Návrat  
DOHCVTEC je teď offline  DOHCVTEC
4 háčka
PříspěvekZaslal: 8.11.2019 , 12:08   Citovat  

markos napsal:
TOurer teda mäkký nebol. Blbá O3 jazdí na R16 so seriovym podvozkom úplne super, a takisto nemá žiadny multilink - takže asi bude niekde chyba. R17 o trošku boli tvrdšie ale stále pekný komfort. Troška pletie dve veci naraz.

Stále proti tomu ide však váha diskov, OEM sú pekne ťažké.

Jarda díky za odpoveď, takéto niečo som hľadal - k veci a konkrétne úpravy. Pouvažujem nad tým

na toureru jsi menil podvozek pocitam a novej je vzdy najednou tvrdej oproti tomu vyjetymu ,proto napr muj tourer na koni byl mekci oproti ufu na 18kach pac na toureru podvozek byl uz pekne na konci ,proto to i vice bouchalo na pricnich nerovnostech .. kdyz tam das sportovni cokoliv tak to zkazis uplne ,ufo je tvrdsi celkove protoze ma odost vyssi torzni tuhost oproti toureru ,tak to proste je a ikdyz tam ted das OEM novej podvozek bude to tvrdsi oproti tomu co ted je ,zase se zbavis bouchani ,ale u sportovniho to bude mnohem hori komfort .. laborujes zbytecne .. Ja naufo nedam nic jineho nez OEM .

napriklad novej civic je pres jeho tuhost stale komfortni ,to ale hlavne diky zadni naprave ,novym tlumicum a hlavne vyssimu profilu pneu 235/45/17,to mas o 2cm vyssi bocnici jako na 225/40/18 a to dela taky hodne ,to mas temer jako 205/55/16 na ufu ..
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 8.11.2019 , 13:10   Citovat  

Na tourer som dal Showa šport sespension a komfort podvozku zostal - zmizli pohupy a nakloní. Neviem teda čo si mám o koni myslieť ale showa kamosovi v a7g aj po rokoch slúži ako má Juri /varuj / ti povie .
Na UFO by som r18 vzhľadom na cesty po ktorých jazdil nedával. Momentálne mám neorigo kolesa a jazda je v pohode . Nevidím zmysel sa držať pevne OEM.
   Návrat  
optimas je teď offline  optimas
4 háčka
PříspěvekZaslal: 8.11.2019 , 17:13   Citovat  

Jak píšou ostatní podívej se na tlumiče jestli nejsou náhodou původní. Mě to taky tak skákalo a dělalo kraviny. Přední i zadní Kayaba. Léto R17 zima R16. Na 16 je auto komfortnější. Jinak tady je forum a vše se tu řeší odkaz
Jinak origo Sachsy v testech vyšly jako nejhorší. Po výměně spokojenost, ale i tak 8g je dost tvrdé auto
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 10.11.2019 , 15:13   Citovat  

Ako dobre pozerám, tak na Type S sú rozdielne diely ako na 5dv. verziu
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Podvozok Civic 8G UFO - skúsenosti R16/R17
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích: