Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[0]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Vše o Civic 7g
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 96, 97, 98 
Zaslat odpověď

Strana 98 z 98
popokatepeteu je teď offline  popokatepeteu
2 háčka
PříspěvekZaslal: 11.10.2019 , 11:05   Citovat  

Pavlo18 napsal:
Jasan , díky ! ja myslel zda to nepůjde vymenit i bez sundani volantu ..

Bez sundání volantu to asi nepůjde si myslím
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Pavlo18 je teď offline  Pavlo18
PříspěvekZaslal: 11.10.2019 , 13:49   Citovat  

Tak jsem tu packu blinkrů vyměnil a jde to i bez sundani volantu.jen se odsroubujou plasty za volantem , odpojí konektor a popotahnout k sobě . Malinko se musí zabrat silou a ona vyskočí .
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
JirkaT je teď offline  JirkaT
PříspěvekZaslal: 23.10.2019 , 10:23   Citovat  

Dotaz, prosba: po zapnutí mlhových světel kroužkem na ovladači světel, má vzadu nahoře svítit mlhové světlo na levé i pravé straně, nebo jenom na levé straně ? Díky.
   Návrat  
Stepa je teď offline  Stepa
4 háčka
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 23.10.2019 , 10:40   Citovat  

Svítí jenom na jedné straně, předpokládám do silnice. Když se podíváš zezadu na světla, tak v jednom není díra pro žárovku...jestli byly i varianty se dvěmi, nevím.
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 23.10.2019 , 11:29   Citovat  

Díky, mě to svítí opravdu jen na levé straně, i když na pravé straně je žárovka a je ok. Nebyl jsem si jistý, tak to dál nemusím řešit - kvůli STK. Úsměv
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 25.10.2019 , 17:53   Citovat  

Prosím nějakého znalce o informaci: mám Civic 7G, r.2001, 1.6 VTEC, 81 kW. Od koupě před sedmi lety nevalně topí, v zimě je to nedostatečné, rád bych s tím něco udělal. Z diskuzních fór vím, že je to obecná slabost řady 7G u aut bez klimatizace. Civic 7G s klimatizací údajně topí dobře. Navíc mám urvaný systém páčky regulace topení, takže to zapínám ručně v prostoru motoru otočením ventilem topení (v zimní sezóně).

A tedy otázka, prosba: je možné to nějak opravit, zabývá se tím někdo ? Nebo by šla zabudovat do mého 7G klimatizace ? Pokud někdo může poradit, případně dát odkaz na nějakého machra, tak moc díky.
Jinak jsem s autem spokojený a za těch sedm a půl let nikdy nezklamalo... Úsměv
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 25.10.2019 , 18:41   Citovat  

Měl jsem diesela s klimou a topilo to naprd. Na zimu jsem zaslepoval horní nasávaci otvory okolo loga. Když zavřeš spodek, uvaříš to na dálnici Úsměv.

Co se týká lankových ovladačů, rozebrat a opravit zdrhovačkou, asi budou ulomený držáčky bowdenu, nebo vypadlé lanko. Jak to rozdělat najdeš na youtube, už si to nepamatuju Tak to valím bulvy
   Návrat  
RADUN je teď offline  RADUN
PříspěvekZaslal: 4.11.2019 , 11:23   Citovat  

Civic 7g, 1.6 benzín (+LPG). Najednou přestalo fungovat dálkové ovládání centrálu, centrální zamykání (tedy dálka i klíčem v zámku), a imobilizér (stále bliká zelený klíček na palubce a nestartuje). Pojistky jsem opticky zkontroloval a vypadají v pořádku. Nechce se mi věřit, že by najednou odešly 3 věci. Nějaké chytré nápady, na co kouknout?
   Návrat  
RIZ3K9 je teď offline  RIZ3K9
4 háčka
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 4.11.2019 , 13:23   Citovat  

Tohle jsem na jednom c7g taky řešil, uplně stejný příznaky. Proměřil jsem komplet elektroniku všechny hodnoty dle manuálu byly ok, ale stejně immo a centrál nefungoval. Po čase z ničeho nic fungovat začal. Měl jsem venku ECU immo, ECU komfortu, ECU motoru vyčistil a prohýbal jsem všechny konetory a od té to doby funguje. Každopádně už jsem slyšel ještě o dvou c7g se stejnou závadou. Vypadá to, že z toho bude typická závada stářím. Moje C7g zatím funguje, tak jsem zvědavý jestli mě to taky potká Velmi šťastný
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 5.11.2019 , 9:27   Citovat  

ahoj , muže mi prosím někdo zkušený poradit , které díly jsou potřeba koupit na výměnu uložení když už má vůli a klepe. Tak abych nekupoval něco zbytecne . Díky

1E3AD1F3-7D8B-409C-A240-0FC7FBEC46A1.jpeg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
1E3AD1F3-7D8B-409C-A240-0FC7FBEC46A1.jpeg, 44.73 kB
   Návrat  
2 háčka
PříspěvekZaslal: 5.11.2019 , 14:54   Citovat  

Pavlo18 napsal:
ahoj , muže mi prosím někdo zkušený poradit , které díly jsou potřeba koupit na výměnu uložení když už má vůli a klepe. Tak abych nekupoval něco zbytecne . Díky

9,10/11 určitě. Ale jestli i 7,2 těžko říct. To ti musí poradit někdo zkušenější. Každopádně buď origo honda nebo pak ještě snr tuším. Ostatní nic nevydrží a měníš to za chvilku znova
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 5.11.2019 , 19:48   Citovat  

2jka je guma, záleží na stavu, stejně jako 7ka...9+10/11 určitě vyměnit.

Jseš si jistý, že Ti klepe uložení? Neklepe řízení?
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 5.11.2019 , 20:07   Citovat  

ano ,jsem si stopro jistej ze je to leve ulozeni ,diky za rady.v Honde chteji za c.10,9,7 cca 3000 tis .
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 6.11.2019 , 9:08   Citovat  

Ano,
to je normální cena za to uložení. Když si vezmu, že se dal před pár lety koupit v akci kompletní tlumič včetně pružiny a uložení za 5500,- Tak to valím bulvy

Jestli s tím ještě vydržíš jezdit pár měsíců a chceš OEM, tak v únoru je akce v Hondě na náhradní díly a slevy jsou 10-30% podle typu.
   Návrat  
Stilg je teď offline  Stilg
1 háčko
PříspěvekZaslal: 6.11.2019 , 11:27   Citovat  

Nebo sem koukal by se meli dat obednat za cca 4K (za par) na ebay.
   Návrat  
2 háčka
PříspěvekZaslal: 6.11.2019 , 13:47   Citovat  

Tady mají SNR za 691kč na jednu stranu. To je o polovinu méně než origo

tudy odkaz

tudy odkaz
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 6.11.2019 , 21:14   Citovat  

Taky mě to napadlo dat tam SRN ale mám obavy abych je nemusel po par km vymenit .. má někdo s tím zkušenost jak dlouho vydrží to uložení od SRN ?
   Návrat  
2 háčka
PříspěvekZaslal: 6.11.2019 , 21:22   Citovat  

Pavlo18 napsal:
Taky mě to napadlo dat tam SRN ale mám obavy abych je nemusel po par km vymenit .. má někdo s tím zkušenost jak dlouho vydrží to uložení od SRN ?

Rizek9 a ještě někdo je jezdí. Najeto přes 20xxxkm a drží. Možná ti to sám potvrdí jestli tu ještě chodí
   Návrat  
RIZ3K9 je teď offline  RIZ3K9
4 háčka
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 7.11.2019 , 13:51   Citovat  

No jistě, že sem chodím. Já jsem neúnavný Hondař Je to tam.

Mě zatím SNR drží. Ale v jeden čas už jsem myslel že je KO. Chtěl jsem objednat original, ale byla to jen tyčka stabilizátoru. Takže v tuhle chvíli už pár desítek tisíc km má a to poslední čas jezdím po rozkopaných silnicích. Úsměv Takže za zkoušku SNR stojí, ale nebrat nic jiného!!! Úsměv
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 7.11.2019 , 15:40   Citovat  

Díky !
   Návrat  
Onncek je teď offline  Onncek
PříspěvekZaslal: 9.11.2019 , 15:34   Citovat  

Zdar lidi, snad neva, že se tu tak zeptám, přece jen je to pokec o 7g, neberte to jako inzerci Velmi šťastný, mám EP3 poface v plné výbavě červená, je i na prodej v inzerci, vlastním ji něco přes rok, kupoval jsem když jsem byl sám a tak nějak měl uplně jiné plány a tak jsem ji začal dávat dohromady dost jsem do ní zainvestoval a ještě není uplně vše vychytané, každopádně se ji snažím prodat, protože potřebuju už něco rodinného na výlety a řešení bydlení atd. a v podstatě bez nějakého většího zájmu, největší problém je, že má najeto přes 266k, problém v tom slova smyslu, že se toho každý bojí nehledě na to, že jsem přesvědčený, že auto má míň, protože při výpisu z evidenček by s ním musel někdo najet za 3 měsíce asi 90000km což nevím kdo by najel z EP3 Velmi šťastný a tak jediné co se mohlo stát je, že byly měněny budíky s řídící jednotkou z nějakého důvodu, ale bohužel to doložit nemůžu tak řekněme, že má najeto opravdu 266k.
No každopádně motor funguje jak má, olej si bere cca 0,3l/1000km dle jízdy atd, bylo slyšet ložisko převodovky tak jsem to dal Streetkidovy a vyměnil tam všecko, špatný napínák tak se udělaly kompletně rozvody, ty dělal Mattik prímo v Hondě a pak nová spojka LUK, tlumiče KYB Excel-G atd. atd. a teď konečně k věci, jakou má toto auto podle vás reálnou prodejní cenu? Nechci to zas zlevňovat do nesmyslů, ale na jaře asi budu na prodej tlačit víc, jenže s ní denně jezdím takže km naskakují samozřejmě. Díky za nějaký normál názor a nezlobte se za tu slohovku. Honda je to dobrý
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 11.11.2019 , 8:43   Citovat  

Tohle je treba vnimat tak, ze jsou to u tehle sorty aut (proste trochu specificka auta, a ne oktavka) 2 rozdilne veci. Jakou ma auto cenu a za kolik je realne ho prodat.

Podobne, ale jeste mnohem extremnejsi je to treba v pripade Roveru (kde se trochu pohybuju).
Proste tyhle auta, ktera maji trochu specifictejsi klientelu jsou tim omezena. Ten pocet zajemcu je proste relativne maly a tim hodne specificky. A pokud nekdo zrovna po necem kouka tak je realne prodat auto za jeho "cenu", ale pokud ne, a clovek potrebuje tim autem "oslovit" nekoho mimo puvodni cilovou skupinu, musel by jit cenou az neprijemne dolu. Aby nekoho, kdo koukal po Golfu GTi "zlanaril".

ak rikam treba v pripade Rover / MG je to az extremni. V pripade CTR to neni tak hrozne, ale i tam mi prijde ze to pozoruju. Tech lidi, co jsou ochotni dat ~ 200, za 15 let stary auto moc neni. Vetsina ma kriteria jina, nez K20A....

Takze muj nastrel, je, ze auto ma hodnotu dle toho co pises ze se udelalo tak 140-180, zalezi na tech ostatnich vecech a tusim na tom pochroumanym sloupku co sem nekde cetl?
Jenze pokud neni zrovna kupec, tak chytnout ho "Z jinych vod" znamena 120-150. Jestli to za to stoji? Nestoji, ale nekdy clovek obetuje 20-30 tacu aby mel o starost min.

Ale taky se muzu uplne plest Mrk
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 11.11.2019 , 8:57   Citovat  

A jinak, kdyz uz sem tu, tak neco k evergreenu jmenem horni ulozeni a vubec predni naprava.

Jenom sitrep rychle:
Predchozi majitel pred cca 3.5 lety nechal davat tlumice a pruziny KYB, horni ulozeni KYB, spodni ramena Meyle.
Ja jsem loni zjara udelal kosti stabilizatoru (prvne kamoka, ale vpravo byl jiny nez vlevo, takze sem tam mrskl obyc nipparts), spodni kulovej cep Meyle (Zacal klepat na leve strane, udelal sem obe), cepy rizeni Meyle (levej mel hafo vuli uz), a v rijnu 2018 jsem udelal horni ulozeni, leve bylo vytrzene a klepalo, SNR.
Plus jsem udelal podruhe level spodni kulac, zas Meyle, protoze zacal po ctvrt roce zase klepat.

Ted, cca rok a 14 tisic KM pozdeji, je horni ulozeni zase KO, opet leva strana, prava OK.
A tu a tam "tukne" i ten spodni kulovej cep v tehlici...

Nechapu, ze secko vlevo... jestli neni neco spatne, sice mne nenapada co,.. ale ty spodni ramena sem nedaval ja a co ja vim...

Muze byt, ze to byla treba spatna varka tech cepu, a oba proste odesli protoze mizerna druhovyroba.... a horni ulozeni je proste bolistka...

Klepe to otravne a mam pred sebou ted 2 delsi cesty, takze sem obednal SNR ulozeni na levou stranu za 633 a prehodim ho at aspon docasne je pokoj. A na jare uvidim, a kdyz to nepujde jinak obednam orio za 4Ku z Ebaye.
   Návrat  
Onncek je teď offline  Onncek
PříspěvekZaslal: 11.11.2019 , 10:18   Citovat  

Stilg, moc díky za názor, je to super, že se našel někdo, kdo mi dá takovou objektivní odpověď. Souhlasím s tebou, je to prostě auto, které musí někdo chtít, jen bych byl rád, kdyby se někdo našel a dotáhl co já rozdělal, jsem ochotný jít i s cenou dolů, ale když vezmu v potaz to, že jsem auto koupil za 160 a investoval přes 80 tak se do toho zase nějak nehrnu, ještě to není uplně nutné. Ten sloupek není nic hrozného, více lidí se shodlo, že to bude stačit trocha překytovat a udělat rozstřik, oprava třeba za pětku, protože je nesmysl do toho řezat lak je v pohodě je to jen blbě vyklepané, kdyby se do toho dotyčný nepouštěl asi by to šlo i snadno vytáhnout no...každopádně uvidím, ještě jsem objednal oem výfuk a už to nějak nechám být třeba se někdo najde, a když mi položí rozumnou částku na stůl, myslím, že to mé srdce obměkčí Velmi šťastný.

Jinak co se týče těch uložení, tak to řeknu tak, když jsem dělal ty tlumiče udělal jsem uložení taky KYB, pak jsem všude četl zničehonic jak je to naprd, jak to nic nevydrží a pravda je, že i po udělání mi to pořád mlátilo tak jsem vyměnil snad všechny čepy a silenbloky a tyčky stabíků atd., říkám kurnik celý podvozek nový a furt to bouchá a servisáci taky už nevěděli a nakonec se stalo to, že z toho uložení normálně uletěl jeden šroub a celý vlastně ten šteft nebo jak se tomu říká jeden se ulomil Velmi šťastný asi po 2000km, no tak jsem se naštval a koupil OEM uložení na EP3, vyměnilo se a od té doby ticho a vše v naprosté pohodě...takže KYB uložení je fakt shit, ale ty Excel-G tlumiče jsou prej srovnatelné s OEM a můžu říct, že zatím uplně na pohodu a auto drží jak přilepené.
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 11.11.2019 , 10:22   Citovat  

Stilg napsal:
Nechapu, ze secko vlevo... jestli neni neco spatne, sice mne nenapada co,.. ale ty spodni ramena sem nedaval ja a co ja vim...

Ohledně horního uložení se to tady už řešilo. Honda je nemá symetrické, tzn. že origo koupíš jiné na levou a na pravou stranu. Druhovýroba dělá, údajně kromě SNR, uložení stejné pro obě strany, tzn. že to jedno je jinak natočené a za chvíli jde do kopru...

Spíš bych čekal, že víc bude odcházet materiál na straně krajnice, která je z principu víc zničená a ne obráceně...
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 11.11.2019 , 11:22   Citovat  

Stepa napsal:
Ohledně horního uložení se to tady už řešilo. Honda je nemá symetrické, tzn. že origo koupíš jiné na levou a na pravou stranu. Druhovýroba dělá, údajně kromě SNR, uložení stejné pro obě strany, tzn. že to jedno je jinak natočené a za chvíli jde do kopru...

Spíš bych čekal, že víc bude odcházet materiál na straně krajnice, která je z principu víc zničená a ne obráceně...

Ale to mi nerikas nic noveho. Resp. to konkretizuju. Honda ma jine leve a prave. Vetsina druhovyroby (KYB, Sachs, Lemrafrodo, ...) maji jedno, a konkretne KYB to ma tak, ze ma 2 sipky, a to ulozeni davas jinak orientovane na kazdou stranu.
Ale SNR ma tak jak hodna dve verze, kod koncici 5 je vlevo, 4 vpravo.
A ja daval SNR. A ted to leve co odeslo tam opet leve SNR.... myslim, ze to v tom postu je pomerne jasne vysvetlene.
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 11.11.2019 , 13:23   Citovat  

Jenom jsem se to jenom snažil shrnout a poznamenat že asi ani to SNR není žádná sláva a buď je to o tom, na jaký padneš kus, nebo je to otázka času...
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 11.11.2019 , 13:39   Citovat  

Tezko rict. Me na ty levy strane odchazi secko ... jak sem psal vyse, cep rizeni byl spatnej (mam i video, kde mam auto na heveru a rukama kvedlam levym kolem ve vuli toho cepu rizeni) jenom vlevo (samozrejme menil sem oba + geometrie).
Spodni kulovej cep uz sem menil 2x, tj. je tam 3ti a uz taky lehce klepne tu a tam.
A tu KYB ulozeni bylo totalne KO taky vlevo, vpravo klepalo ale nebylo vytrzeny.

Takze to neni uplne prukazny s tema SNR... osobne je porad povazuju za tu min spatnou volbu mezi spatnyma volbama druhovyroby.... ale viz vyse, nahradim ho jeste jednou a uvidim zda to pravy prezije dve levy, nebo odejdou treba obe a pak pujde origo.
   Návrat  
Hlavator je teď offline  Hlavator
Partner H-C
PříspěvekZaslal: 12.11.2019 , 14:50   Citovat  

Kluci neresil nekdo?

tudy odkaz
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 15.11.2019 , 21:28   Citovat  

No tak sem dneska demontoval tlumic abych vymenil to horni ulozeni ... nastesti to je na C7G vcelku jednoduche. Sundat kolo, Vyhodit cep rizeni z ramena tlumice, sroub od brzdove hadice, sroubek od drzaku kabelu k ABS sensoru, 2 velky srouby co drzi tlumic k tehlici a 3 matky nahore a je to venku.

Takhle opticky tomu ulozeni po roce vcelku nic nevypadalo, ale spatny bylo.
Je tam tukanec a odtrzena guma... m,oc mne nenapada jak by tam ten tukanec mohl vzniknout... a bohuzel fotky z lonska nejsou moc prukzne, ale klonim se k tomu, ze to tam uz bylo...

Nic, dal sem novy ulozeni a lozisko SNR, pac to je fakt asi jedina druhovyroba co nedela univerzalni dil co se jenom zrcadlove otaci, na levo a napravo, ale ma 2 dily a treba to byl jenom spatnej kus .... kazdopadne po vymene je ted konecne klid, tak uvidim na jare, nebo pristi rok, zda to vydrzi a poreferuju.

Spodni ramena sou Meyle, a na t oze maj cca 3.5 roku tak ten predni silent uchyceni ramene je docela uz potrhanej ... jako jeste dobry, ale ...

Jak sem rikal, setup je:
Ramena Meyle (<4 roky), Spodni cepy Meyle (1 rok), Cepy rizeni Meyle (1 rok), Kosti stabilizatoru (Nipparts, 1 rok), Tlumice / pruziny KYB (<4 roky), Horni ulozeni SNR (prava strana 1 rok, leva ted reparat).
Ted to chodi hezky, ale zivotnost zatim nic moc teda, a jinak je ta predni naprava prokleta Velmi šťastný

IMG_20191115_150833933_HDR.jpg

IMG_20191115_150833933_HDR.jpg, 2.58 MB

IMG_20191115_150925288.jpg

IMG_20191115_150925288.jpg, 807.33 kB
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Vše o Civic 7g
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích: