Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Civic 9G
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 
Zaslat odpověď

Strana 26 z 26
pitbuell je teď offline  pitbuell
1 háčko
PříspěvekZaslal: 29.11.2019 , 11:48   Citovat  

Tak to jo. 10 jezdi na elektrinu a čidla při pohledu ma moturek Smutný ale jede statečně Hihi
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
jenda200 je teď offline  jenda200
1 háčko
PříspěvekZaslal: 29.11.2019 , 17:18   Citovat  

Tak plním slib na Svět motorů 9G přátele

SM Civic 9G.pdf
 Komentář:

stáhnout/zobrazit
 Soubor:  SM Civic 9G.pdf
 Velikost:  2.9 MB
 Staženo:  132 krát

Návrat  
renda4 je teď offline  renda4
1 háčko
PříspěvekZaslal: 3.12.2019 , 5:54  Naposledy upravil renda4 dne 17.12.2019 , 3:11, celkově upraveno 3 krát. Citovat  

Dosud jsem používal toto tudy odkaz co používáte na 9g ?

edit: je to RHD ale i to pomůže tudy odkaz
   Návrat  
georgino je teď offline  georgino
1 háčko
PříspěvekZaslal: 14.12.2019 , 10:37   Citovat  

Ahoj, nestalo se vám někdy někomu že by se třeba na půl minuty rozsvítila na obrazovce výstraha dobíjení a pak zhasla a byl klid?
Stalo se mi to před rokem na dálnici a než jsem sjel k benzince, tak to zhaslo. V létě jsme s tím byli v Itálii a Chorvatsku, něco se pojezdilo po čechách a až teď na podzim se to pomalu po roce stalo znovu. Za jízdy se rozsvítilo dobíjení, za chvilku zhaslo a zase je klid.
zmatenej
   Návrat  
hornet je teď offline  hornet
PříspěvekZaslal: 25.12.2019 , 18:19   Citovat  

Ahoj.Nezná někdo průměr předních kotoučů na 1,8? Bude mě čekat výměna a konfigurátor píše 282 nebo 293mm.Děkuji.
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
georgino je teď offline  georgino
1 háčko
PříspěvekZaslal: 30.12.2019 , 11:07   Citovat  

hornet napsal:
Ahoj.Nezná někdo průměr předních kotoučů na 1,8? Bude mě čekat výměna a konfigurátor píše 282 nebo 293mm.Děkuji.

Raději si sundej to kolo a změř. Taky jsem byl línej a tak jsem objednal to co nabízeli víc na všech stránkách a samozřejmě jsem je musel vyměnit za ty větší.
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 30.12.2019 , 18:34   Citovat  

Tak jsem to sundal a změřil 293mm.Mĕl jsi pravdu.Více jsou v nabídce ty menší 282mm a doufal jsem,že to budou tyto.Chtěl jsem dát ATE kotouče s desky,jenže právě mají jenom kotouče 282.Takže koupím kotouče TRW nebo Brembo a destičky ATE.
   Návrat  
marek.82 je teď offline  marek.82
2 háčka
PříspěvekZaslal: 30.12.2019 , 18:47   Citovat  

tak kdyz se podivam do katalogu na nekoho kdo dela brzdy, treba textar, tak maji psane predni 293mm a zadni 276mm, vic rozmeru maji psane treba prebalovaci jako nipparts
   Návrat  
2bep je teď offline  2bep
4 háčka
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 30.12.2019 , 20:26   Citovat  

Řekl bych, že se tam některým motá C8G, které výjma TypeR mělo předek 282mm a zadek 260mm.
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 30.12.2019 , 21:04   Citovat  

Ono to vypadá,že 9g do r.2015 mají 282 a poface 293.Dokonce na Textar.com 282 manualní převodovka a 293 automatická.No nic.Změřeno a objednáno.
   Návrat  
devil4 je teď offline  devil4
PříspěvekZaslal: 15.1.2020 , 14:52   Citovat  

Zdar. Rozmýšľam do budúcnosti nad 9g. Momentálne mám C7G 5D. Čoho sa obávam pri 9G je miesto na zadných sedadlách (Vozím ľudí do práce) Vie to niekto porovnať 7G a 9G s tým miestom vzadu? Viem 9G má väčší kufor, ale mne celkom postačuje aj tých 370L v 7G. Zvažujem aj Sedan zo zahraničia, ten čo som videl vo videách by mal mať miesta vzadu dosť. Má sedan magické sedadlá? Pripadne je tam nejaká nevýhoda oproti hatchbacku okrem kufra? Asi by som bral skôr pred face-lift.
   Návrat  
2bep je teď offline  2bep
4 háčka
PříspěvekZaslal: 15.1.2020 , 16:02   Citovat  

to devil4: Záleží jak jste velcí Mrk
Oproti C7G má C8/9G problém se svažující se zádí a hlavně panty 5.dveří vychází přímo nad zadní hlavové opěrky, takže postavy nad 180cm při opření o opěrku drhnou hlavou o stropnici.
Mám 187cm/110kg v C8G si za sebe sednu až na prostor nad hlavou v pohodě a 4 jako já se v klidu na oběd odvezou (pár km jsme jeli i v 5 chlapech Velmi šťastný ) V C9G je skoro stejně prostorná jako C8G, jen má o cca 1,5cm méně místa na nohy v zadu a střecha je níž asi o 1cm. I v této generaci se takoví jako já vzadu odvezou, ale bude to trochu stísněnější. Záleží jak daleko by se mělo dojíždět.
Ideálně vyzkoušet sám na sobě. Obě generace (8/9) klamou vnějšími rozměry, uvnitř jsou nečekaně prostorné.

Sedany 8/9G měly vzadu víceprvek a nádrž, takže jen klasické sesle, MS tam nehledej. Sedan C9G bude hodně vzácné zboží, to bude hlavní nevýhoda. Nevím jak u C9G, ale u C8G měly sedany mnohem horší výbavy.
   Návrat  
alireb je teď offline  alireb
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 17.1.2020 , 17:17   Citovat  

Zdar kuci, jaky olej do tohe lejete?
   Návrat  
Hellborn je teď offline  Hellborn
5 háček
PříspěvekZaslal: 17.1.2020 , 20:07   Citovat  

Motorový podle manuálu. Momentálně 5w30 Ravenol HCL CleanSynto®.
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 17.1.2020 , 20:23   Citovat  

Dik, jenom ze v posledni fakture mam 0w20, najeto aktuane 40tis.,
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 17.1.2020 , 20:43   Citovat  

Jo, v Hondě cpou do všeho 0w20, protože to je první náplň všech nových aut - kvůli 0,001l na 100km... Velmi šťastný
   Návrat  
Jopeeeno je teď offline  Jopeeeno
3 háčka
PříspěvekZaslal: 17.1.2020 , 20:46   Citovat  

Jestli je opravdu nutné do tohoto motoru nalévat motorový olej SAE 0W20, což si nemyslím, tak už i Ravenol (velmi dobré oleje) má v nabídce tuto viskositu:
tudy odkaz
A je to na 0W20 velmi slušný olej.

V 5W30 bych dal určitě Ravenol HCL, jak píše Hellborn. Ten kupuji i já a je opravdu TOP.

Jen bych fakt přemýšlel nad tím, proč zrovna 0W20, když to není nezbytně nutné.
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 17.1.2020 , 21:20   Citovat  

No to mne je taky divny, mel jsem 9g 2012, to jsem prodal. A tam se lil 0w40. Ted mam toureta lehce ojetyho a podle posledni faktury tam je 0w20. Tak si rikam kde je pravda. Do hondy to uz davat nechci na servis. Zvladnu to sam v garazi.
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 17.1.2020 , 22:29   Citovat  

No v r.2012 ještě nebyly filtry částic ve výfuku apod...
   Návrat  
anunaki je teď offline  anunaki
2 háčka
PříspěvekZaslal: 17.1.2020 , 22:44   Citovat  

Manuál uvádí u zážehovýho motoru možnost ACEA A3/B3 a to mi stačí. To znamená, že ze hry vypadává olejová voda 0W-20, která by díky eko výmyslům nikdy nevznikla, protože apriori nechrání motor, ale životní prostředí.
Na výrobci až tak nezáleží, důležitá je jeho včasná výměna. Vizkozita oleje záleží, jak auto provozuješ. Na zimu dávám 5W-30, na léto 5W-30 nebo 5W-40. Olej se v Civicu vyměňuje krásně, ale to platí defacto pro celou jeho základní údržbu. Úsměv
   Návrat  
renda4 je teď offline  renda4
1 háčko
PříspěvekZaslal: 18.1.2020 , 13:04   Citovat  

V Hondě v Pardubicích dávají do 2,2i-dtec Castrol 0W-30 a mění co 20000km rozhodl jsem se pro 5W30 a výměnu co 10000km a už mám koupeno , akorát mě mate že litrovka má specku (kromě C3) SM a tá pětka SN ... snad to není fake .

20200118_102253.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
20200118_102253.jpg, 380.21 kB

20200118_102342.jpg

20200118_102342.jpg, 873.83 kB

20200118_102355.jpg

20200118_102355.jpg, 428.98 kB
   Návrat  
Jopeeeno je teď offline  Jopeeeno
3 háčka
PříspěvekZaslal: 18.1.2020 , 13:37   Citovat  

anunaki:
Přesně tak. Toto už tu řešíme snad 4 roky. 0W20 je tovární náplň, tedy ta, se kterou byl daný model homologován, a se kterou auto "přijíždí" z výroby. 0W20 = (v laboratorních podmínkách) nepartně nižší emise, nepartně (fyzicky téměř neměřitelně) nižší spotřeba paliva. Výhodu pro motor tyto náplně neposkytují. A pokud to jde (záruka), budu volit motorový olej s vyšší HTHS viskositou (SAE 0W30, 5W30, 0W40, 5W40) a ACEA A3, nebo C3 (DPF, GPF). U nás do novodobých Hond dávají v autorizáku zpravidla oleje SAE 0W30, 5W30, ACEA A3 u benzínových motorů bez GPF, ACEA C3 do naftových motorů s DPF a benzínových motorů s GPF.

Příručka píše pouze nutnost dodržení normy ACEA, nebo API a livolné rozpětí viskosit dle SAE. A viskositu vždy upravím podle toho, v jakých podmínkách se bude s autem člověk NEJČASTĚJI pohybovat.

Co se týče API, je to "americká norma", v Evropě se řídíme normou ACEA. Oběcně platí, že oleje API SL jsou jedny z posledních olejů, nepostižených ekokologií (vyvážený podíl popelovin a dalších, pro kvalitní mazání důležitých prvků). Oleje API SM jsou nepochybně o tyto prvky "okleštěny". Co jsem doposud vyčetl, mají mazací schopnosti, oproti ASP SL nepartně horší. Oleje specifikací API SN jsou už "namíchány" nejen s ohledem na ekologii, ale i s dobrý mazáním.

Ono je tohle téma mnohem složitější, ale v kostce řeknu, že bych se držel normy ACEA A3, nebo API SL/SN a SAE 0W30, EW30, nebo 5W40. Pak můžeš říct, že jsi pro motor udělal to nejlepší. Samozřejmě neopomenout včasnou výměnu náplně (mix tras do 10.000 ujetých km).

Jinak k poslednímu příspěvku. Fake, nefake. Ono to bude zřejmě tím, že i oleje jednotlivých výrobců se vyvíjejí v návaznosti na trh, nové motory, emisní normy atp. Máš dvě různá balení a v podstatě obě budou originál (pokud mají ochranné prvky). Jde o to, že jsou jen vyrobeny z jiných základových olejů, aditivačních balíčků a přísad. Proto je jeden API SM, druhý API SN.

Vždy je dobré si pročíst před koupí olejů nejen viskositu dle SAE, ale i "výkonnostní třídu" (ACEA, API).
Buďme rádi za Hondy, ty nepotřebují tak zásedně "jiné motorové oleje", jak třeba VW TDI-PD, nebo Oply (problémy s LPSI). Jiná stránka věci, jsou oleje do převodovek. Tady bych vždy bral originální náplň (i když už Ravenol nabízí oleje pro Hondí převodovky).
   Návrat  
michal.t je teď offline  michal.t
PříspěvekZaslal: 19.1.2020 , 0:48   Citovat  

Co si tak pamatuji, přechod z tovární 0W20 na 5W30 se mi projevil na spotřebě zvýšením o cca 0.2 l/100 km. Nad tím bych i mávl rukou… Ale co se mi na 0W20 opravdu líbilo (a co mi při používání 5W30 trochu chybí) je určitá nenucenost a větší živost motoru při nízkém zatížení. Typicky v táhlé obci, kdy se jede téměř bez plynu a s minimálním aerodynamickým odporem, se vlastní ztráty třením v motoru projevují asi výrazněji… s 0W20 stačilo plynový pedál jen lehce lechtat, po přechodu na 5W30 jako bych najednou jezdil s mírně zataženou ruční brzdou a motor jakoby reagoval tak nějak tupěji. Nejvíc šla změna oleje znát samozřejmě ve vyšších otáčkách při sjíždění kopců bez plynu.
Taky bych neměl odvahu jezdit trvale s něčím řidším než 5W30… snad jen pokud by se naplnily černé scénáře se zákazem spalovacích motorů a můj R18 by přitom ještě neměl moc nalítáno… to bych se asi k 0W20 vrátil, byl mi prostě „uživatelsky příjemnější“.
   Návrat  
hopit je teď offline  hopit
4 háčka
PříspěvekZaslal: 19.1.2020 , 9:32   Citovat  

michal.t : To myslíš vážně? Velmi šťastný
   Návrat  
gregy4 je teď offline  gregy4
1 háčko
PříspěvekZaslal: 19.1.2020 , 10:01   Citovat  

devil4 napsal:
Zdar. Rozmýšľam do budúcnosti nad 9g. Momentálne mám C7G 5D. Čoho sa obávam pri 9G je miesto na zadných sedadlách (Vozím ľudí do práce) Vie to niekto porovnať 7G a 9G s tým miestom vzadu? Viem 9G má väčší kufor, ale mne celkom postačuje aj tých 370L v 7G. Zvažujem aj Sedan zo zahraničia, ten čo som videl vo videách by mal mať miesta vzadu dosť. Má sedan magické sedadlá? Pripadne je tam nejaká nevýhoda oproti hatchbacku okrem kufra? Asi by som bral skôr pred face-lift.

7g je uvnitr oproti 9g mnohem prostornejsi, mozna az na kufr. Vyrovna se mu az 10g, tam ale podobne jako u 9g se vyssi postavy dotykaji strechy. Podobny prostor uvnitr ma spis hr-v, mozna i jazz - oba vytahle do vysky.

U mista pro nohy na zadnich sedadlech zavisi u 9g jak daleko sedis jako ridic - muze to byt dobre i spatne. Urcite je potreba vyzkouset.
   Návrat  
marek.82 je teď offline  marek.82
2 háčka
PříspěvekZaslal: 19.1.2020 , 11:16   Citovat  

alireb napsal:
Zdar kuci, jaky olej do tohe lejete?

0-2500 km original 0w-20
2500 - 10 000 km Ravenol HCL
10 000 - ted nejakych 14 500 km Ravenol HCL
pristi vymena Ravenol HCL

i v honde mi rekli ze prechazeli u vsech 1,8 na 5w-30 protoze u hodne aut se na tu ekosracku 0w-20 rozsvicela po zahrati kontrolka oleje
   Návrat  
Brian16 je teď offline  Brian16
PříspěvekZaslal: 20.1.2020 , 21:52   Citovat  

Zdravím mam taký problém že počas jazdy sa spúšťa tlačítko kufru viac krát a všimol som si že keď chcem zamknúť auto diaľkovým to nejde iba kľúčom manuálne a otvoriť sa dá dialkovym ale nebliknu smerovky že som otvoril auto . Občas počas jazdy mi signalizuje že je kufor otvorený ale v skutočnosti je zavretý ... Mal s tým niekto skúsenosti ? Zámok kufru je dobrý mal som ho vybratý premerany aj kontakt od kufru že je otvorený respektíve zatvorený je dobrý ...mal niekto takýto podobný problém ? Honda Civic 9g 2012 1.8
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Civic 9G
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina