Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Kolik aut v rodině:
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď

Strana 1 z 1
ma®vays je teď offline  ma®vays
1 háčko
PříspěvekZaslal: 26.12.2019 , 16:37   Citovat  

Ahoj. Tyto svátky doma polemizujeme, jestli je rozumné (nebo se "vyplatí") mít v rodině tři auta. Co si o tom myslíte vy?

Příklad u nás doma:
- Manželka dojíždění do práce z vesnice do centra města zhruba 25 km celkově denně.
- Já pracuji z domu, ale občas vyrazím za klienty
- Já 3x týdně odvážím děti na trénink, kdy jedna jízda opět 25 km.
- Máme malý statek, takže často vozím pytle s obilím, granule . . . vyjímečně na vozíku písek, uhlí
- 20x za léto vezu zvířata na výstavu
- děti jsou na nižším stupni a 2x měsíčně by jsme rádi vyrazili na výlet

Ač se to nezdá, tak manželka dost nalítá. Není náročná, takže se jí líbí každé auto, které je pěkně uklizené. Oba zastáváme názor, že raději velké auto s velkým motorem před nohama, než nějaký hadraplán (prevence je lepší než dobrá pojistka).
Neumíme se dobrat rozumného závěru, jestli je lepší mít tři auta (do práce, na statek a klienti/výlety), nebo eliminovat na dvě (do práce/statek a klienti/výlety).

Autům nerozumím, proto si neumím představit, jestli je lepší mít aut víc, využívat je míň, tím je míň ničit a tím dýl vydrží. Navíc, když se jedno po*** mám slušnou rezervu v garáži. Nebo je to pitomost a raději mít dvě a využívat je častěji, i když to nebude tak komfortní, protože bu=d bude muset manželka jezdit velkým do centra, nebo my malým na výlety.

Jsem moc zvědavý, co je "rozumnější" varianta. Je to tam.

PS: Kdyby měla manželka lepší spoj autobusem, tak jezdí autobusem. Ale s nynějším jízdním řádem se domu dostane 2 hodiny po zavíračce.

Děkuji a pěkné svátky H+
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
FastCivic je teď offline  FastCivic
5 háček
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 26.12.2019 , 16:53   Citovat  

Určitě dvě, tři je blbost.
Čím víc auto stojí, tím víc se ničí, protože chátrá a rezne a výdaje jsou pak daleko vyšší než u auta které pořád někde litá.
Vím to protože se tím živím.
Jezdí k nám zákazníci kteří mají najeto 15000 za tři roky a mění se hlavně brzdy protože jsou zhnile a pak jsou lidi co mají za stejnou dobu najeto 150000 a bzdy mění teprve podruhé...
Viděl bych to na nějakého prcka pro manželku (jazz, picanto atd)
A něco na farmu pro chlapa s dětmi (crv, stream, nebo Accord)
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Hellborn je teď offline  Hellborn
5 háček
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 26.12.2019 , 20:20   Citovat  

Se stydím Se stydím Se stydím

album_pic.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
album_pic.jpg, 626.57 kB
   Návrat  
pitbuell je teď offline  pitbuell
2 háčka
PříspěvekZaslal: 26.12.2019 , 22:29   Citovat  

souhlasím s Fast civikem
jednou sme měli jedno auto navíc a prostě to už leze do peněz - udržba vše o kolo zbytečné finance
dvě stačí třetí jde koupit kdy by ty dvě byli málo
země je nejlepší nejaké 5metrové dvoulitrové 4x4 kombi ,SUV + třeba nejake prodloužene ,,berlingo,,... my měli trandaka a super ale jinak zbytečné vození vzduchu.
   Návrat  
2bep je teď offline  2bep
4 háčka
PříspěvekZaslal: 26.12.2019 , 22:57   Citovat  

Se stydím HaHaaa Velmi šťastný
Jako dá se i v Praze. Jen jak už zaznělo, trochu to leze do peněz pořádnej výtlem (OK, Ufon je aktuálně na prodej Bueee )

to ma®vays A teď vážně. Vše je to o tom, zda jste schopni rozumnými kompromisy udělat ze 3 aut 2.
Ženino auto je asi jasné, zůstáváš Ty. Zda zkombinovat velké rodinné auto a dělníka na ničení ke statku nebo to vyřešíš jedním kompromisním autem. Z toho co píšeš asi nebude problém, aby se obě Tvoje auta dostala ke slovu několikrát do měsíce.
Pokud to máte kde stájit, tak i pojistky jdou dnes udělat za levno, obvzláště pokud mají auta menší nájezd než je 15tkm rok.

Desítka.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
Desítka.jpg, 529.78 kB
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 27.12.2019 , 7:21   Citovat  

Místo na stání je hodně. Každé auto by bylo několikrát do týdne v provozu. S manželkou se shodneme, že malé auto je nebezpečné.
Kdybych nemusel brát ohledy na finance a dostupnost, tak manželce cr-v v benzínu a LPG do práce a na výlety a mi Ridgeline

Jediný problém vidím u auta pro mě ve vztahu ke spotřebě. Takové větší auto už něco sežere, a právě proto zvažujeme auta tři. Já mám aktuálně Nissan Navara D40. Koupil jsem ho velmi levně, protože je zničená automatická převodovka. ALe když jezdím předpisově, není problém. I přesto mám spotřebu 9,3. Což mi an farmu nevadí. Ale 3x týdně s dětma na trénink se už prodraží. Bohužel, je to nafta. Když bych to prodal a došetřil, možná bych časem koupil Ridgeline a mohl na něj hodit LPG. A vyřešil bych vše jedním autem.

Manželce se líbí i UFO. Vypadá malé, ale uvnitř je dost velké i na výlety. A asi bezpečnější než jazz.
   Návrat  
gizmi je teď offline  gizmi
4 háčka
PříspěvekZaslal: 27.12.2019 , 9:23   Citovat  

Záleží na prostorech. Pokud třetí auto na sídliště, tak to rozumné moc není. Aktuálně mám 8 vozidel a ženě tvrdím, že to stále není ono Velmi šťastný
Mám to takto:
ženy auto na normální ježdění: honda jazz
mé auto na normální ježdění: bmw Z4
mé auto na zimu: honda logo
mé auto na dálky: vw golf
mé auto na blbnutí: toyota mr2
mé auto na převozy všeho: mercedes sprinter odtahovka
náhradní auto pro oba: druhý jazz
veteránek na hraní: ford fiesta bieber

Většina ale stojí v temperované hale, takže nikomu nepřekážím a ta auta netrpí (nedávám je tam vykoupaná v solné lázni nebo mokrá). Jen přehazuji nabíječku postupně Mrk
   Návrat  
Jopeeeno je teď offline  Jopeeeno
4 háčka
PříspěvekZaslal: 27.12.2019 , 9:26   Citovat  

Ahoj,
něco "málo" k bezpečnosti
a) Jazze

tudy odkaz

b) Civiku

tudy odkaz

Jazz (samozřejmě i Civic) na tom právě není vůbec špatně.
   Návrat  
skyline je teď offline  skyline
3 háčka
PříspěvekZaslal: 27.12.2019 , 9:35   Citovat  

Auta máme tři, protože jsem nepřišel na to, jak mít jedno ze dvou aut kabriolet. Zvažoval jsem různá kabro-kupé s pevnou střechou, aby se s tím dalo jezdit i v zimě, ale vždy je s tím nějaký problém. Typicky buď místo vevnitř nebo neexistující kufr, případně obojí.

Toho, že auto stojí se nijak nebojím. Targu jsem měl 10 let, stála každou zimu a nikdy žádný problém (po té, co jsem do ní nasypal hromadu peněz na začátku, protože jsem jako správný lakomec koupil auto v horším stavu než se zdálo).

Spíš je u tří aut otrava údržba - přehazování kol, roční prohlídky atd. Člověk sice jezdí do servisu 2x ročně, ale se 3 auty už je to 6x, takže jsou to takové dva zabité týdny. Pojistky lze jak psal 2bep vyřešit levně, např. Allianz pro auta s malým nájezdem je velmi dobrá volba a dobré ceny umí i Kooperativa (dokonce lepší, protože Civika pojistila asi o 500 kč levněji bez omezení nájezdu, u Allianzu by byl za tu cenu nájezd do 15k ročně).

Těžko radit, jak to máte mít. Jestli chceš dvě auta, měj dvě a když to nebude fungovat, kup třetí. Nebo kup třetí a když to bude moc, jedno prodej. Proč se stresovat, když to lze vyzkoušet a uvidíš.
   Návrat  
2bep je teď offline  2bep
4 háčka
PříspěvekZaslal: 27.12.2019 , 11:23   Citovat  

Ufona, někdo chce kupovat Ufona Lucy Velmi šťastný
Jak Ufon, tak Jazz každého překvapí obrovským vnitřním prostorem s ohledem na kompaktní vnějšek. Za sebe můžu obě auta vřele doporučit.
Vlastně z Tvého pohledu zvládnou v pohodě, jak denně vozit ženu do práce, děcka na kroužky, Tebe za klienty, celou rodinku na výlety či dovolenou a když bude nejhůř, uděláš z nich snadno dodávku na statku Honda

Pokud nemáte problém se stájením 3 aut, tak bych se klonil k variantě "čisté" auto pro každého z Vás a pak dělňase "otloukánka", u kterého Vás tolik nebude trápit rychlejší chátrání interieru z převážení bordelu. Otázkou i je, zda kvůli statku či výstavám potřebuješ něco s vyšší světlou výškou, případně 4x4.

p.s. Na pojištění můžu vřele doporučit Veseláče Úsměv -> tudy odkaz
   Návrat  
FastCivic je teď offline  FastCivic
5 háček
PříspěvekZaslal: 27.12.2019 , 12:10   Citovat  

Myslím že jste všichni pěkně rozmazlení Velmi šťastný

Manželka má kombika, ten ji vozí do práce, děcka do kroužků, nákupy, výlety, dovolené a dělník.

A já mám své staré C4G, což je moje daily do práce i víkendovka zároveň , na blbnutí, na okruhy, winterkára a taky se toho natahal jako dělník když jsem rekonstruoval byt.

Takže nechápu na co máte 8 aut. To si ty peníze umím představit utratit daleko lépe než za auta.
Ale tohle vypadá na debatu úplně mimo moji finanční svéru...
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 27.12.2019 , 13:54   Citovat  

Kdepak je Muder se svými 30 kousky? Velmi šťastný

Nebo DaM - C8g manželka, on CR-V podle potřeby za klienty a S2000 taky dle potřeby za klienty a když mi eSko přiveze objednané zboží, tak se i radostněji platí... Velmi šťastný

My mám C9g jako nákupní tašku a cesty, kde není třeba větší kufr, na to (např. na hory - lyžáky, oteplováky, helmy) + tahání vozíku nebo kol máme kombíka a klidně bych užil něco na blbnutí a výlety...
   Návrat  
gizmi je teď offline  gizmi
4 háčka
PříspěvekZaslal: 27.12.2019 , 19:00   Citovat  

Hellborn: na toho jsem myslel, když jsem to psal. Jsem žabař. Na druhou stranu díky Bohu za takové - alespoň mám na koho ukázat před manželkou HaHaaa

Fast: nepiju, nekouřím a nefetuju. Hypo nepotřebuji a na dovču jezdím i tak. Když sečtu dohromady hodnutu, strčí mě do kapsy i vlastní mamka s novou Mazdou Mrk Jinak do nedavna jsem střídal jen CRXka a pote co me zklamalo seriove CTR 7g (zase takova modla to fakt není), tak jsem vymenil za MR2, ktera me neuveritelne chytla. A jelikoz uz zadokolku za 2 sezony docela davam, chtel jsem se posunout a na jaro mam to BMW. MRka je na prodej Mrk Jinak veterana a odtahovku pocitat nemuzes, to je uplne jinej segment / ucel.
   Návrat  
Mickey Mouse je teď offline  Mickey Mouse
1 háčko
PříspěvekZaslal: 31.12.2019 , 0:27   Citovat  

Také máme 3 auta,a není to nic nereálného.Měl jsem vždy rád "staré šunky" ,ale kvůli narození mimča, jsem bohužel musel trochu přehodnotit priority.Bohužel (možná bohudík ) se céra nedokážu vzdát,trápit ho na denní ježdění,v zimě sůl a hory je blbost,a vozit v céru dítě se mi z hlediska bezpečnosti (a hlavně stylu jízdy) nechce.Takže přítelkyně má mpv-peugeot 307 sw,já na daily bmw e39 a srdcová víkendovka crx.Vše je to přístupu,kolik věcí je člověk ochotný a šikovný si na autě opravit sám.Nedokážu si (z hlediska financí) představit,že bych vozil 3 auta do servisu.Jako Mulder- 30 kousků Velmi šťastný -extrém,ale myslím že tajný sen každého kluka,no a 2 auta jsou prostě málo,takže 3 jsou akorát Se stydím pořádnej výtlem
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 2.1.2020 , 10:51   Citovat  

Mickey Mouse: k tomu servisu - ono záleží, čím člověk jezdí. Provoz veteránů stojí většinou víc než provoz novějších kousků a tak není finančně nijak kritické jezdit s auty do rozumného nájezdu do servisu (třeba takový A8G za 80k km potřeboval akorát nový reprák u řidiče a dvě diody podsvícení ovládání teploty - jinak jen výměny kol, olejů a filtrů). Pochopitelně jako všude platí to o opicích a banánech. Navíc je potřeba brát auto komplexně, protože samo-domo servis má nedobrý vliv na zůstatkovou hodnotu a tak sice dává smysl takto servisovat stará auta jako je třeba ta E39 nebo P307, ale u novějších může takový způsob vyjít hodně draho.

FastCivic: lidi co nemají žádné auto by mohli říct úplně to stejné o tobě. Na co dvě? To si umím představit utratit peníze líp.

ma®vays: (ne)bezpečnost je hlavně věc psychická. Novější malá auta jsou na tom bezpečností docela dobře. Naopak stará velká obvykle nic moc. Hodně záleží na tom, jak k případné nehodě dojde - do zdi radši s novým Jazzem než se starým Explorerem. Ale pokud by se srazil Jazz s Explorerem, seděl bych radši ve Fordu. Nemá cenu to takto řešit, při dopravní nehodě hraje největší roli náhoda. Znám případ mrtvého dítěte se sraženým vazem po velmi mírném nárazu, kde dítě nebylo připoutané a viděl jsem céro 2G po nárazu střechou do stromu, kde by jeden čekal, že museli být všichni mrtví a řidič měl jen pár oděrek.

Pokud jde o hledisko spotřeby, stačí vzít do ruky kalkulačku. Řekněme, že jezdím ročně 30k km za 10 na sto. To je při dnešních cenách zhruba 3.2 kč-km a tedy 96k za rok za benzín. Řekněme, že půlku z toho bych mohl odjezdit v něčem menším za 7 na 100. Větší kára tak sežere jen 48k Kč ročně a ta malá 33.6k (2.24 kč-km). Celkové náklady tak klesnou z 96 na 81.6k, tedy o 14400. Za to pořídím pojistku a servis na to druhé auto, ale pořád mě něco bude stát auto samotné a ani pokud se nic nepodělá, nikdy se to nezaplatí.

Aby se taková úvaha vyplatila, musel by být extrémní buď nájezd, spotřeba nebo obojí. Třeba provoz nějakého V8 sporťáku se spotřebou 20 na a nájezdem 50k ročně už by stál v benzínu 320k. Pokud bych z toho 40k odjezdil v nějakém miniautě za 5 na sto, klesnou náklady u sporťáku na 64k ročně (10k km á 6.4 kč-km) a těch 40k vyjde taky na 64k Kč, celkem tedy náklady klesnou na 128k, tedy o 192k a za to už toho drobka v pohodě pořídím, za dva roky je to "doma". Ale to je jen pro ilustraci.

Tj. hledisko spotřeby bych z uvažování o třech autech vyloučil, pokud ti teoretický rozdíl v nákladech na benzín nevyjde v opravdu zajímavých číslech, nikdy se to nevyplatí a jakákoliv porucha na tom "autě navíc" výhodnost celé akce pošle dále do červených čísel.
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 2.1.2020 , 11:36   Citovat  

To skyline: tak nějak to moc nechápu s tím domácím servisem.Proč by měl mít neblahý vliv na zůstatkovou cenu vozu?Za 10 let jsem byl s auty v servisu vždy jen kvůli geometrii,jinak si vše udělám sám, popřípadě s rozvody jezdím za kamarádem,za kterého dám ruku do ohně. Auta mám rád, baví mě,a věnuji jim dostatek času i peněz, na to,aby byla stále funkční a spolehlivá.Ano,některý samo domo servis stojí za starou bačkoru,ale ne vždy to tak je.Viz zde na klubu je dost fajnšmekrů,kteří se o auto starají a dokážou postarat mnohem lépe, než jakýkoli servis...
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 2.1.2020 , 11:59   Citovat  

Skyline: V podstatě máš pravdu, ale asi si zapomněl, že je toho víc, než jen porovnání spotřeby.
1. při více autech bych řekl, že můžeš vozidlo přizpůsobit účelu cesty . . . tedy máš větší komfort.
2. když se jedno po****, tak máš kde okamžitě šáhnout.
3. asi bude rozdíl najezdit 300 tisíc kilometrů na jednom autě nebo na třech. Za pět let mám doma buď jednu káru s nájezdem 300, nebo tři káry sotva zajeté Úsměv Takže i zůstatková hodnota bude jiná.

Navíc, ty ceny na kilometr jsou taky trochu mimo mou zkušenost. Manželka jezdí s prckoletem za 5,2 a to ještě nemá LPG. Takže pro nás je to teoreticky rozdíl mezi malým autem do práce za 2,5 litru oproti pracovní navaře za 9,5 litru.

Ale abych byl upřímný, nejvíc mě na toto téma zajímá úvaha právě v tom směru, jestli je dobré si myslet, že . . . .
je lepší mít u baráku tři auta, nájezd rozdělit mezi ně, mít možnost volby a celkově tak větší luxus, kde po deseti letech budu mít tři káry ještě v rozumném stavu s nějakým nájezdem, než mít jeden univerzál, kompromis kam se podívám, který mi ani deset let možna nevydrží.
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 2.1.2020 , 12:07   Citovat  

Mickey Mouse: internet je plný článků o střepech doprasených amatérskými opravami. Osobně bych si takové auto nekoupil - to tvrdí totiž každý, kdo se v tom vrtá, že to umí líp jak servis. Jenže není jak poznat, že je to skutečně pravda. To člověk zjistí až časem. A zatímco u dvacetiletého BMW za dvě průměrné výplaty je to tolerovatelné (cílová skupina "domácí kutil" obvykle nemá velký problém koupit od podobně zaměřeného člověka), u novějšího a dražšího auta ne (protože člověk, který kupuje auto za 400k má jiná očekávání než že se v tom někdo hrabal doma a ani on sám obvykle nic takového dělat nehodlá). Takže podomácku opravované auto "lépe než v servisu" obvykle stojí míň, než stejné auto s fakturami. Nic na tom nemění ani fakt, že kdejaký servis dokáže taky auto doprasit a že znám historky o oleji na faktuře a mazutu 30k km stále v autě. Neřešíme jednotlivosti, ale celkový trh.

Pokud bych zůstal u toho E39, tak se stačí podívat, jak vypadají ta nejdražší auta - v Děčíně stojí M5 za 12k Eur se 180k km a lze ji taky koupit se stejným nájezdem za dvojnásobek. Ta dražší bude mít lepší servisní historii. K tomu patří faktury z BMW servisu, nikoliv "čestné pionýrské" o tom, co všechno majitel v garáži udělal. Kdyby ten co to prodává za 12k mohl, rád by za to dostal 25k. Jenže jsou nejspíš dobré důvody, proč mu to nikdo nedá.
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 2.1.2020 , 14:44   Citovat  

ma®vays: jasně, že těch věcí je víc, proto píšu, že spotřebu bych zcela ignoroval a soustředil se na ty zbývající faktory.

Současně vnímám jako novinku ten "prckolet za 5.2", protože na začátku jsi psal, že jste se s manželkou shodli, že malé auto je nebezpečné. Co vlastně máte doma jsi nepsal a tak jsem čekal, že to bude něco středně velkého. Něco, co žere 5.2 benzínu si moc jako velké auto představit nedovedu.

Ceny nejsou mimo, dnes stojí benzín běžně 32 kč/l, takže při spotřebě 10 na sto je to 3.2 Kč/km a při 7 na sto je to těch 2.24 co jsem psal. Když tedy vezmu reálná čísla co píšeš, tak 9.3 nafty je při 30.3 za litr náklad na 1 km 2.82. 5.2 benzínu při těch 32 kč je 1.66 na kilák. Pro příklad s 30k km ročně je to 84.6 Kč u Navarry nebo pro 15k Navarrou a 15k "prckoletem" je to 42.3 plus 24.9, tedy 67.2, tj. rozdíl 17.4k Kč. To vypadá jako hodně, ale jak moc si ceníš "luxusu" mít dvě auta? Kolik vyjdou pojistky? Za kolik to třetí bude?

Pokud jde o rozložení nájezdu mezi víc aut, tak pochopitelně auta budou méně zatížená s vyšší zůstatkovou hodnotou, ale pro zjednodušení - pokud na jednom autě ztratím 150k, je lepší ztratit na jednom 100k a na druhém 50k? Jak přesně by to vyšlo je závislé na tom, o jakých autech se bavíme, jinak na to není jak odpovědět. Chce to sednout k Excelu a trochu počítat. Až se dopočítáš toho, co spočítat lze, pustil bych se do hodnocení nefinančních faktorů a jestli to za to stojí.

Každopádně pokud hledáš racionální řešení a rád bys, aby rozhodnutí o třetím autě bylo podložené nějakým výpočtem, mám obavu, že budeš muset použít dostatečné množství bulharských konstant, aby to vyšlo. Kromě totálních haluzí jako ten příklad se sporťákem to totiž prakticky vždy vyjde tak, že dvě budou levnější. Takže ve finále to bude o pocitech ("můžu si vybrat"), obavách ("co když se mi jedno podělá?") a pseudoargumentech ("zůstatková hodnota je vyšší (ale dělám, že celková ztráta na všech autech dohromady neexistuje").
   Návrat  
RIZ3K9 je teď offline  RIZ3K9
4 háčka
PříspěvekZaslal: 2.1.2020 , 15:10   Citovat  

Myslím, že na tohle žádný "rozumový výpočet neexistuje" Velmi šťastný Musíš to cítit sám, jaké auto potřebuješ, kde bydlíš, kolik financí máš "navíc" a nevadí ti je obětovat. Ale platí, že čím víc aut, tím víc starostí a peněz.

Když vezmu mojí aktuální situaci:

A8g Tourer 2.4 AT - primárně pro bezpečné "denní" ježdění manželky s prckem + plní funkci rodinného auta (dovolený, výlety) + já s ním jezdím párkrát týdně do práce, jakože za odměnu Je to tam.

C7g 5D 1.6 LPG - denní auto pro mě - ideální kompromis mezi provozními náklady, pohodlím, prostorem, svezením VTEC

CRX2g - Auto pro zábavu - v létě, když je pěkné počasí, používám jako denní auto místo C7g. V zimě nejezdí, minimálně 10 let neviděla sníh.

Ale stejně je kolikrát aut nedostatek (servis, upravy ...), takže ve firmě mám ještě A7g Tourer, Tranzit (odtahovka), mocné TDi v Passatu B5,5 Velmi šťastný a ty používám i v soukromí.
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 2.1.2020 , 15:31   Citovat  

RIZ3K9: rozumový výpočet právěže existuje. Ale typicky ukazuje to, co slyšet-vidět nechceš Velmi šťastný Takže je pak potřeba si pomoci různým pseudozdůvodňováním, proč to dělám tak, jak to dělám, i když je to ekonomicky nesmysl. Lepší (dospělejší) variantou je pak si nic nenalhávat a přiznat si, že prostě pocity jsou důležité a ekonomická stránka věci nikoliv. Ale s tím má spousta lidí problém a stále mají potřebu hledat nějakou omluvu pro své jednán, což je místy komické, místy dementní a místy obojí Velmi šťastný
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 2.1.2020 , 15:37   Citovat  

skyline napsal:
RIZ3K9: rozumový výpočet právěže existuje. Ale typicky ukazuje to, co slyšet-vidět nechceš Velmi šťastný Takže je pak potřeba si pomoci různým pseudozdůvodňováním, proč to dělám tak, jak to dělám, i když je to ekonomicky nesmysl. Lepší (dospělejší) variantou je pak si nic nenalhávat a přiznat si, že prostě pocity jsou důležité a ekonomická stránka věci nikoliv. Ale s tím má spousta lidí problém a stále mají potřebu hledat nějakou omluvu pro své jednán, což je místy komické, místy dementní a místy obojí Velmi šťastný

Stím asi souhlasím. Takže pro mě by v tom případě bylo ideální vlastnit Hodnu Ridgeline v benzínu přčedělanou na LPG a vystačím si jak pracovním autem (zvířata na výstavu, granule z obchodu, zrní z JZD) tak za klientama (parádní to auto je) a bezpečně a levně na dovolenou (LPG). Manželce pak Civica s LPG na denní dojíždění do práce a šmitec. A za ušetřený peníz Hondu Africa Twin na blbnutí.
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 2.1.2020 , 16:13   Citovat  

ma®vays napsal:

je to dobrý je to dobrý je to dobrý je to dobrý
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 2.1.2020 , 16:15   Citovat  

ma®vays: OK Akorát tam moc nevidím ty "ušetřené peníze" (Ridge bude dražší než Navarra a Civic s LPG taky nebude nejspíš levnější než to, co teď jezdí za 5.2). Ale to vidíš sám, kolik jsi schopen a ochoten do toho nasypat a jestli případně něco zbyde na koníčka (IMHO nejlepší varianta pro spokojený život - neustálé omezování a pocity, že "bych neměl vyhazovat" a následné rozčarování, že nemám, co bych chtěl je dobrá poukázka na permanentní životní nespokojenost a nadějnou dráhu ubručeného dědka v budoucnu).

Tak se pak pochlub, jak to pokračuje a zda Ridge dostatečně kouzlí úsměv na tváři i po té, co navštívíš benzínku. Každopádně na "pracanta" je to velmi civilní a docela i repre (což teda Navarra taky, oproti jiným více pracovně orientovaným verzím). Ale zvuk V6 je jiná liga než chrochtání Nissanu. OK
   Návrat  
Tomika je teď offline  Tomika
PříspěvekZaslal: 2.1.2020 , 16:52   Citovat  

Tak rozum jde nekdy stranou, zvlast, kdyz auto dela cloveku radost a neni to jen spotrebni vec. Ja mam v soucasne dobe 3 auta, ale nekdy na jare snad probehne redukce zpet na 2.

FR-V 2009 R18 - bezne velmi prakticke auto pro rodinu, dobre se s nim parkuje, pohodlne i na delsi trasy s rozumnou spotrebou. V delsim horizontu ho nahradi pouze neco v automatu, to je asi tak jedina vec, co mi na tom aute chybi.
Mazda Mx5 NB 1.8 - ciste vikendova zalezitost, max fun faktor a totalne neprakticke auto, se kterym se v zime nejezdi Úsměv.
Subaru BRZ 2.0 - Moje soucasne kazdodenni priblizovadlo do prace atd. Je to az neuveritelne komfortni i na takoveto bezne jezdeni po meste, nedre si narazniky o obrubniky jako ufon typeR, nema tak prkenny podvozek jako ufon 8g typer, dam do nej i 2 deti v sedackach, ktere do miaty nedam, nerezne jako Miata, muzu s nim jezdit i v zime. Proste win-win, zatim.

Do budoucna mozna nejaky maly elektromobil na dojizdeni do prace ci nakupy (fuj, ale az to bude davat ekologicky i ekonomicky smysl, coz nastesti zatim nehrozi...)

Kazdopadne zalezi dost na tom, jak moc narocny na povoz clovek je. Nekomu treba staci jedno kombi a je v pohode - naprosto chapu. Ja se treba oznacuji za cloveka, co se rad sveze. Mam proste rad sportovni auta, co se dobre ridi a vzbuzuji ve me nejake ty emoce. Bohuzel takove auto je na nakupy/stehovani/rozvoz cehokoli kamkoli dosti neprakticke a kompromisy ve forme splasenych kombiku ala Leon ST Cupra nebo podobne me nebavi. Takze jsem to vyresil jednim kabriem, ktere nahradilo podobne neprakticky CTR 8g (ono se to nezda, ale to auto je neprakticke, to ze ma velky kufr a zadni sedacky z nej bohuzel nedelaji daily car) a jednim ciste uzitkovym vozem, ktery se proste vytahne, kdyz je treba vyrazit do nepohody. Jenze po chvili kazdodenniho jezdeni s FR-V jsem zjistil, ze me nebavi jezdit nudnym autem. Tak jsem chtel jezdit vikendovkou, ale tu mi zase bylo lito ojizdet kazdy den za kazdeho pocasi - no jenze co s tim. Tak jsem to nakonec zkusil vyresit porizenim neceho vice soucasneho, co zvladne kazdodenni provoz, v nouzi odveze pripadne i dve deti a jeste se u toho budu kralovsky bavit - pridalo se k nam dospelejsi Toyobaru, ackoli tu byla moznost porizeni CTR 9g, ktere ovsem ne uplne anulovalo nedostatky 8g a navic pridalo jeste jeden - ne zrovna atraktivni vzhled. Ted k te financni strance. Pokud neuvazuji veci, ktere stejne neovlivnim, jako pokles hodnoty a spotrebu, ktera je stejne u vsech 3 aut vice ci mene podobna, je to vsechno jen o 2 komoditach - penezich a prostoru. Za 3 auta platit pojisteni neni jen tak, bud to clovek omezi, co to jde a ma jen to nejnutnejsi, kdy to v pripade nehody proste zatahne z vlastni kapsy a nebo ma mene aut s lepsim pojistenim, se kterymi se proste jezdi casteji a treba havarijni pojisteni tak dostava vetsi smysl. Mene aut take znamena, ze si muze clovek dovolit mit novejsi vozovy park a jezdit do servisu. Uznavam ovsem, ze starsi vozy maji sve kouzlo, ale kvalitni udrzba je proste problem - at uz jde o rez nebo ciste o komponenty, ktere se opotrebuji, zestarnou a rozbiji (treba takova klimatizace). Spousta lidi to treba neresi a jezdi, ale ja nejsem ten typ. Takze ja zatim spise tihnu k nazoru, ze radsi mene aut, ale novejsi (v ramci moznosti i presvedceni) a bezpecnejsi, co nejvice je vyuzit a dat jim kvalitni peci. Nez vice aut a nemit cas je udrzovat na 100%. Myslim si, ze 2 auta jsou pro mimomestskeho cloveka takove optimalni minimum.
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 2.1.2020 , 17:19   Citovat  

Tomika: z popisu jsem nepochopil, které auto půjde z domu...? Miata?

Jinak jen drobnost k pojištění - u Miaty podle mě vůbec nedává havarijní smysl, stejně v tom "nesmíš" bourat a hmotná škoda je to poslední, kvůli čemu je to blbej nápad. Např. u Allianzu lze mít variantu bez havárky, ale je v tom střet se zvěří a krádež. Když se k tomu přidá nízký nájezd, má člověk velmi dobré pojištění za pár šlupek (osobně bych to u NB tipoval někde kolem 5k ročně).

Takže při vhodné kombinaci pojistek dle využití, druhu, hodnoty a nájezdu je možné mít poměrně slušné pokrytí a jezdit bez starostí.

A jinak souhlas s tím, že je dobré mít vozový park co nejnovější a/nebo nejméně ojetý, protože pak odpadají starosti "co když se to podělá" plus vlastní náklady na opravy a čas s tím spojený. Ale to už záleží na financích a na tom, jaké auto kdo "potřebuje".
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 2.1.2020 , 17:48   Citovat  

V tom plně souhlasím, že internet je plný střepů a rádoby "udržovaných" pelechů.A kdyby měl člověk všechno řešit pouze rozumem a škudlit každou kačku,tak by vlastně auto pořádně ani nepotřeboval, atd atd,ale od toho auta jsou.Osobně bych nechtěl auto,ze kterého bych neměl ten "správný " pocit,to zabrnění,to něco co mi dokáže vykouzlit úsměv. Na to neexistují žádné tabulky,rady,návody ani nic podobného.Prostě to tak musí být.Jinak jak jsem řešil níže se skylinem-má e39 nestála dva platy,dával jsem za ní 140k,a to právě díky servisu,jaký auto mělo. A to nebylo servisované nikde v autoopravně,ale poctivá garážová samo/domo práce,dělaná s láskou a citem. Ani na jednom díle se nešetřilo,vím to,protože vetšinu dílů jsem mu na to sháněl. Jediné,s čím jelo do servisu,byla svolávačka na výměnu airbagu,jinak nic.Nevím jak v u Vás,v jiných koutech republiky,ale u nás v karlovarském kraji,stojí většina servisů za starou bačkoru.A věřím,že pokud člověk má k autu vztah,ví co dělá a dělá to s radostí a láskou,tak práci na voze odvede minimálně stejně, ne li líp,než v kdejakém servisu
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 2.1.2020 , 20:25   Citovat  

skyline napsal:

Tak se pak pochlub, jak to pokračuje a zda Ridge dostatečně kouzlí úsměv na tváři i po té, co navštívíš benzínku. Každopádně na "pracanta" je to velmi civilní a docela i repre (což teda Navarra taky, oproti jiným více pracovně orientovaným verzím). Ale zvuk V6 je jiná liga než chrochtání Nissanu. OK

Tak to nemám strach. I ta Navara kouzlí úsměv, ale ten pak hned zmizí, když se podívám na nepodsvícený volant, na kterém marně hledám "H". Měl jsem acco 8G a taky kouzlil úsměv. I 7g kouzlil úsměv. CR-V nekouzlilo a JAZZ nekouzlí. Jak to tak po sobě čtu, všude kde je automat, tak sem byl vysmátý. Nicméně, kdyby to bylo jen podle úsměvu, tak bych šel do legenda a na králíky bych se vy**al . . . ať si žerou trávu Úsměv
   Návrat  
RIZ3K9 je teď offline  RIZ3K9
4 háčka
PříspěvekZaslal: 3.1.2020 , 15:29   Citovat  

ma®vays napsal:
Tak to nemám strach. I ta Navara kouzlí úsměv, ale ten pak hned zmizí, když se podívám na nepodsvícený volant, na kterém marně hledám "H". Měl jsem acco 8G a taky kouzlil úsměv. I 7g kouzlil úsměv. CR-V nekouzlilo a JAZZ nekouzlí. Jak to tak po sobě čtu, všude kde je automat, tak sem byl vysmátý. Nicméně, kdyby to bylo jen podle úsměvu, tak bych šel do legenda a na králíky bych se vy**al . . . ať si žerou trávu Úsměv

No a vidíš - problém vyřešen. Je to tam.

Jinak co se týče Navary tak D40 je slušný auto. Nějaký chyby má, ale co mi jezdí na servis tak co to auto vydrží je pecka HaHaaa Navíc na to co to je za velkou krávu tak jízdní vlastnosti jsou super OK
   Návrat  
Tomika je teď offline  Tomika
PříspěvekZaslal: 7.1.2020 , 10:48   Citovat  

skyline napsal:
Tomika: z popisu jsem nepochopil, které auto půjde z domu...? Miata?

Jinak jen drobnost k pojištění - u Miaty podle mě vůbec nedává havarijní smysl, stejně v tom "nesmíš" bourat a hmotná škoda je to poslední, kvůli čemu je to blbej nápad. Např. u Allianzu lze mít variantu bez havárky, ale je v tom střet se zvěří a krádež. Když se k tomu přidá nízký nájezd, má člověk velmi dobré pojištění za pár šlupek (osobně bych to u NB tipoval někde kolem 5k ročně).

Asi jsem si to po sobe moc necetl, samozrejme Miata pujde z kola ven. K tomu pojisteni - Miatu havarijne pojistit nedavam a treba u Directu mi tu moznost ani nenabidli, ani to FR-V uz nema takovou zustatkovou hodnotu, aby se havarijko vyplatilo. I kdybych ty auta rozstrelil na totalku - coz uz je vicemene kazdy naraz, kde vylitnou pytle, tak to neni takova financni ztrata a dokazu s tim zit. To riziko je pro me akceptovatelne. Spis me desi co budu kupovat misto toho FR-V, az zrezne na prach, coz bude brzo. HR-V bude asi male a navic ve sportu, kde jich jako ojetin bude jak safranu. CR-V 4g me absolutne nechytlo za nic a co je tam dal, 5g to nevim, jestli na nej bude, ale treba chytnu nejakou peknou v 1.5T a automatu...no a pak zase Subaru Úsměv, takovej Levorg splnuje vsechny pozadavky (krome spotreby, kde zrovna neexceluje), ale to uz proste nebude Honda
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Kolik aut v rodině:
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina