Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Vše o CR-V 5G
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 
Zaslat odpověď

Strana 10 z 10
Jopeeeno je teď offline  Jopeeeno
3 háčka
PříspěvekZaslal: 13.11.2019 , 20:37   Citovat  

skyline:
Nooo, tak tohle je slušný rozbor a úvaha, všechna čest OK
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
3 háčka
PříspěvekZaslal: 16.11.2019 , 16:35   Citovat  

Nedalo mi to a udělal jsem si maličký průzkum na spritmonitor.de, s cílem porovnat spotřebu CR-V Hybrid a ostatních motorizací. K mému údivu je tam zatím malý vzorek hybridních verzí, ale pro "obrázek" to snad stačí. Čekal jsem ale příznivější výsledky, přiznávám. Hlavně ve srovnání Hybrid vs. 1.5T. Ta 3 céervéčka snad jezdí jen "pilu" v levém pruhu po dálnici Ble

Dnes jsem se díval na test mého oblíbeného redaktora, který zjišťoval kvality nového Focuse ve verzi 1.5 Ecoboost (tříválec) Active Combi 8AT. Byl nepříjemně překvapen, i jakožto ex majitel Fiesty ST 1 6 Ecobost, jak je to auto rozežrané. Na testovacím okruhu (město, okresky, dálnice) mu BC ukazoval průměrnou spotřebu 10.8 l/100 km. Překvapen (ironie) byl hlavně z toho důvodu, že tříválcový motor by měl přece (jak nám tlačí do hlavy) spotřebovat méně paliva, než "ekologicky nebezpečné" čtyřválce. Podotkl, že jeho ex sportovní Fiesta nespotřebovávala v průměru víc, než 7.3 l/100 km (mimo "pilu" po dálnici, kde ale nepřekročila metu 8.5 l/100 km). Tohle jen na okraj k té ekologii Smutný

Screenshot_20191116-145359_Samsung Internet.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
Screenshot_20191116-145359_Samsung Internet.jpg, 452.17 kB
   Návrat  
Honzak1 je teď offline  Honzak1
PříspěvekZaslal: 16.11.2019 , 16:56   Citovat  

Ty hybridy jsi měl špatně vyfiltrovaný. Nejedná se o plug-in hybrid. Kolonka na klasický hybrid zde bohužel není. Takže to dát na klasický benzín (gasoline) a poté omezit výkonem, který je 184k.
Poté ti tam vyjede celkem 17 aut, průměrná spotřeba 6,54. Nejnižší má někdo 5,67 a nejvyšší 7,23.
Já mám za půl roku najeto cca 16 tis. km s průměrem 7,07 l/100 km. Auto ale moc nešetřím, 30 % dálnice, 50 % město a 20 % mimo město.
Na to, že je to AWD, automat a těžký auto, tak jsem spokojen Úsměv

Jopeeeno napsal:
Nedalo mi to a udělal jsem si maličký průzkum na spritmonitor.de, s cílem porovnat spotřebu CR-V Hybrid a ostatních motorizací. K mému údivu je tam zatím malý vzorek hybridních verzí, ale pro "obrázek" to snad stačí. Čekal jsem ale příznivější výsledky, přiznávám. Hlavně ve srovnání Hybrid vs. 1.5T. Ta 3 céervéčka snad jezdí jen "pilu" v levém pruhu po dálnici Ble

Dnes jsem se díval na test mého oblíbeného redaktora, který zjišťoval kvality nového Focuse ve verzi 1.5 Ecoboost (tříválec) Active Combi 8AT. Byl nepříjemně překvapen, i jakožto ex majitel Fiesty ST 1 6 Ecobost, jak je to auto rozežrané. Na testovacím okruhu (město, okresky, dálnice) mu BC ukazoval průměrnou spotřebu 10.8 l/100 km. Překvapen (ironie) byl hlavně z toho důvodu, že tříválcový motor by měl přece (jak nám tlačí do hlavy) spotřebovat méně paliva, než "ekologicky nebezpečné" čtyřválce. Podotkl, že jeho ex sportovní Fiesta nespotřebovávala v průměru víc, než 7.3 l/100 km (mimo "pilu" po dálnici, kde ale nepřekročila metu 8.5 l/100 km). Tohle jen na okraj k té ekologii Smutný
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
3 háčka
PříspěvekZaslal: 16.11.2019 , 18:36   Citovat  

Jj, dík. Už mi to psal 2bep v PM. Já hledal kolonku hybrid a oni znají CR-V jen na (neexistující v Hondě CR-V) zásuvku. Chtěl jsem se dočíst něco o reálné spotřebě hybridů, ne jen co píší mnohdy neobjektivní novináři. CR-V je tank, tam bych zázraky nečekal, ale Tvá spotřeba, na ty podmínky, je slušná OK
   Návrat  
Honzak1 je teď offline  Honzak1
PříspěvekZaslal: 16.11.2019 , 19:58   Citovat  

Jopeeeno napsal:
Jj, dík. Už mi to psal 2bep v PM. Já hledal kolonku hybrid a oni znají CR-V jen na (neexistující v Hondě CR-V) zásuvku. Chtěl jsem se dočíst něco o reálné spotřebě hybridů, ne jen co píší mnohdy neobjektivní novináři. CR-V je tank, tam bych zázraky nečekal, ale Tvá spotřeba, na ty podmínky, je slušná OK

JJ, já to čekal fakt mnohem horší. Zkoušel jsem i lehce ekonomickou jízdu - tedy město a mimo město striktně na limitu předpisů, bez zbytečného prudkého zrychlení, cesta většinou po rovince - v tu chvíli jsem jel za 3,8 lt.

Na druhou stranu, když tomu dám po dálnici 160-170 (tachometr Hondy je poměrně přesný - proměřuje jen cca 3-4 km), tak jsem na skoro 10 lt Úsměv
   Návrat  
piskot je teď offline  piskot
4 háčka
PříspěvekZaslal: 17.11.2019 , 12:35   Citovat  

Jopeeeno napsal:
Překvapen (ironie) byl hlavně z toho důvodu, že tříválcový motor by měl přece (jak nám tlačí do hlavy) spotřebovat méně paliva, než "ekologicky nebezpečné" čtyřválce. . Tohle jen na okraj k té ekologii Smutný

offtopic
Vždyť je to pořád to samé, jak u blbejch v EU na dvorečku. I Když se úředníci prsí, že kdysi NEDC, teď WLTP, odráží realitu, realita používání a provozu aut je naprosto odlišná. Mimochodem se divím, že se k Dieselgate VW postavilo tak blbě. Měli každého poslat do háje s tím, že auta splňují předepsané testy, a že o realitě provozu v těch testech není ani slovo. Resp. jak se ta auta reálně používají, za to VW přeci nemůže.
   Návrat  
2bep je teď offline  2bep
4 háčka
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 17.11.2019 , 16:20   Citovat  

Než se tady zase začne nesmyslně řešit "hrozná" spotřeba 6,5L/100km u 2,0 hybridního CR-V5G doporučuju si před tím proklikat spritmonitor u předchozích naftových variant.
Jediná 1,6 singlturboropa (88kW) to má za míň.
   Návrat  
DOHCVTEC je teď offline  DOHCVTEC
4 háčka
PříspěvekZaslal: 18.11.2019 , 0:03   Citovat  

2bep napsal:
Než se tady zase začne nesmyslně řešit "hrozná" spotřeba 6,5L/100km u 2,0 hybridního CR-V5G doporučuju si před tím proklikat spritmonitor u předchozích naftových variant.
Jediná 1,6 singlturboropa (88kW) to má za míň.

to resi hlavne ti co otom nemaj sajn a nejezdili vtom dlouhodobe,ja mel na 2WD verzi 5,2L prumer ,se zadnou naftou ten okruh za takovou spotrebu neudelam .. a ,ze ma dalnici to velky auto 7,5L to je jako pohroma jo HaHaaa ach jo ...
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 21.11.2019 , 13:49   Citovat  

Žádně zvrhnutí debaty, jak moc je hybrid "uchlastaný" se, jak vidím, nekonalo, tak pojďme k FL 5G. Nevím, jak moc bude po faceliftu US hybridní verze odlišná od té evropské (spíše shodná), ale dočetl jsem se (mluví o tom i ve videu z autosalónu), že by měl mít hybrid v hondím SUV po FL 155 kW (212 HP), což je nárůst oproti současné verzi o docela výrazných 20kW.
Co se týče designu, absence flying H silně chromovaného čumáku mi nijak nevadí, ale ta nárazníková lišta mi zatím pod nos moc nejde.

tudy odkaz
   Návrat  
xenon04 je teď offline  xenon04
3 háčka
Členství: Silver
PříspěvekZaslal: 21.11.2019 , 14:06   Citovat  

každopádně cr-véčku se letos v celosvětovém měřítku evidentně daří je to dobrý

Poznámka 2019-11-18 092356.png

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
Poznámka 2019-11-18 092356.png, 20.79 kB
   Návrat  
Martin T. je teď offline  Martin T.
1 háčko
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 16.3.2020 , 10:39   Citovat  

Zdravím,

s ohledem na debatu co se tu vede ohledně spotřeby, tak jsem měl možnost porovnat spotřebu CR-V 4G 2.0i AWD manuál s CR-V 5G AWD Hybrid na stejných tratích. Stejný řidič, stejný denní čas.

1. Trasa 10 km do města a za 2h 10 Km zpět: 4G - 9,8 l/100km; 5G - 6,1 l/100km.
2. Trasa 30 km do práce v centru Prahy a zpět: 4G - 8,1 l/100km; 5G - 5,8 l/100km

S tím, že u 5G by se po naučení dal hybridní systém využívat ještě efektivněji vidím to tak na cca 0,2 l/100km.

Delší delší trasu jsem zatím neměl možnost vyzkoušet.
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Vše o CR-V 5G
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina